» »

Evtanazija

Evtanazija

««
11 / 13
»»

stjan ::

Mihec samo ena namišljena zgodbica:

En lep sončni dan se sprehajaš po pločniku, ko naenkrat postane temno.
Zbil te je avto.
Zbudiš se v bolnišnici, potem pa opaziš, da so ti morali amputirati roke in noge, samo živ si pa še.
Zaradi poškodb čutiš bolečine, zdravniki ti povedo, da se dajo malo olajšati, vendar bo s časom še huje.

Ko te odpeljejo iz bolnice, te ljubeči starši položijo v tvojo posteljo, kjer boš preživel ostanek življenja.
V sobi imaš tv, ki pa je ne moreš upravljati, zato tudi za malenkosti rabiš pomoč staršev.
Tako veš kaj je z higieno :(
Zaradi tvojega stanja mati pusti službo, oče pa dela še popoldne, da lahko preživite.
Starša se zmeraj bolj prepirata, tebe pa vse boli in tablete ne pomagajo najbolje...

V sobi si večino dneva sam, prijatelji so te pozabili, še župnika ni na obisk.

Potem ti pa povedo, da so te morali med operacijami večkrat oživljati, da nisi za vedno zaspal...


Zame bi bilo takšno življenje zelo grozno in bi si želel, da me v primeru hudih trajnih poškodb pustijo umreti kot človeka.

Podpiram svobodno odločanje o življenju in tudi o smrti, ko je to potrebno.

SimplyMiha ::

No problem. Lahko grem na svoje, najamem patronažno ter služim z delom od doma. Pa za ženko si najdem kako simpatično brez udov.

Samo glede seksa še nisem pogruntal. No, mogoče bi se dalo razviti robotska pomagala. Unf, unf, unf... "Mal bom zvišala frekvenco, a prav?"

Kjer je volja, je pot.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

> "Samo glede seksa še nisem pogruntal. No, mogoče bi se dalo razviti robotska pomagala. Unf, unf, unf... "Mal bom zvišala frekvenco, a prav?""

Tiča v napravo ti vtakne oče ali mati? Al si kar permanentno daš vgradit? Kdo pa čisti za tabo?

Pa dobro, primer, ki ga je dal stjan, se mi niti ne zdi najbolj posrečen. Če si ti zadovoljen s kvaliteto življenja, potem je vse v najlepšem redu. Nihče te ne bo (niti te nima pravice) siliti v smrt, ne glede na to, kaj bi sam storil v podobni situaciji.
- Hoc est qui sumus -

SimplyMiha ::

Omenil sem patronažno, ne? Za dovolj visoko plačo ti še nosne dlake obrijejo. Kdo pa pravi, da bi bila zraven in da bi razvil tako napravo? Pod robotska pomagala sem imel v mislih nekaj takega:



Se pač razvije robotske roke, ki nadomestijo prave, pa jih upravljaš prek posebnega kontrolerja. Še en komad za punco pa eno malo močnejšo posteljo...

mn ::

@SimplyMiha Kaj se ti ne zdi neokusno resno temo kot je tale zbanalizirati na sex z robotskimi pomagali. Te res ni sram?

reader ::

SimplyMiha je izjavil:

Kjer je volja, je pot.


Kjer pa volje ni, pa nastopi SmplyMiha, pa pove, da se bo delalo le po njegovo in nič drugače! Howg!

Absurdnosti tvojega argumenta v svoji neotesanosti seveda ne boš opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

Daedalus ::

Ignorirajte bedastega trola, pa bo ščasoma obupal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SimplyMiha ::

mn je izjavil:

@SimplyMiha Kaj se ti ne zdi neokusno resno temo kot je tale zbanalizirati na sex z robotskimi pomagali. Te res ni sram?


Čudno, jaz sem pa imel občutek, da spolnost invalidnih ljudi ni tabu.

Sicer pa sem hotel prikazati, da se da narediti vse. Stike imam z aktivnimi invalidi, ki niso nič manj posteljno aktivni od športnikov - in tega se ne sramujejo. Imajo pač močno voljo do življenja in se znajdejo.

Lejte, izzvali ste me, odzval sem se. Z močno voljo do življenja se da živeti z vsem: invalidnostjo, slepoto, gluhoto, celo paralizo. Na svetu je na milijone ljudi, ki aktivno živijo hibam navkljub, cela združenja obstajajo z enim samim ciljem: živeti polno življenje hibam navkljub. Imamo celo invalidne olimpijske igre, katerim se tako radi posmehujete - vendar v njih ne uživajo nič manj kot mi v "klasičnih".

Seks ni nobena izjema. Ne navsezadnje so tudi ti ljudje samo - ljudje.

SimplyMiha ::

reader je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Kjer je volja, je pot.


Kjer pa volje ni, pa nastopi SmplyMiha, pa pove, da se bo delalo le po njegovo in nič drugače! Howg!

Absurdnosti tvojega argumenta v svoji neotesanosti seveda ne boš opazil.


Bolje neotesan kot žaljiv. Sicer pa že od samega začetka govorim, da je treba tistim, ki nimajo volje do življenja, le-to povrniti, ne pa jim dajat injekcije.

reader ::

SimplyMiha je izjavil:

Bolje neotesan kot žaljiv. Sicer pa že od samega začetka govorim, da je treba tistim, ki nimajo volje do življenja, le-to povrniti, ne pa jim dajat injekcije.


No, ti si kar oboje. Do težkih bolnikov ko takole lahkotno trivializiraš zelo zajebane situacije in do mene, ko očitno ne bereš prispevkov, ampak rajši širiš povsem neumestne dezinformacije o tem, kako evtanazija menda de facto pomeni usmrčevanje osebkov, ki se z njo niso nikdar strinjali. Če bi te bilo kaj v hlačah, bi namreč tule lepo na hitro razložil, kako boš povrnil voljo do življenja eni Brittany Maynard in ji obenem prijazno odrekel injekcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

SimplyMiha ::

Ti govoriš o terminalno bolnih. Jaz govorim o tistih, ki niso, pa bi jih vseeno kar evtanizirali, ker si to želijo - ali pa tudi če si ne želijo, pa tega ne morejo povedati.

Po mojem je to še bolj zajebano od seksa brezudnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

reader ::

SimplyMiha je izjavil:

Ti govoriš o terminalno bolnih. Jaz govorim o tistih, ki niso, pa bi jih vseeno kar evtanizirali, ker si to želijo - ali pa tudi če si ne želijo, pa tega ne morejo povedati.


Bravo, končno. Ti je zdaj morda jasno, zakaj ti že pol teme ljudje govorimo, da očitno ne veš, o čem sploh lapaš?

SimplyMiha ::

Zato, ker še vedno lajnate o človekovi neodtujljivi pravici do odločanja o svojem življenju - ne glede na okoliščine.

reader ::

SimplyMiha je izjavil:

Zato, ker še vedno lajnate o človekovi neodtujljivi pravici do odločanja o svojem življenju - ne glede na okoliščine.


Ah, oni pravici, ki bi jo Brittany Maynard ti očitno odrekel, če bi imel to moč - ne glede na okoliščine?

Mater si faca.

SimplyMiha ::

O kateri pravici pa govoriš? O pravici do dostojne in neboleče smrti? Vsi enkrat umremo, veliko jih umre ne preveč lepo, ne da bi jim kdorkoli ponudim možnost hitre in neboleče smrti.

Z enim hashtagom: #FirstWorldProblems

Evtanazija je še najmanjši problem, ki je zlahka rešljiv - ker že obstajajo države, kjer se vrši evtanazija. Ampak ne, vi bi jo radi imeli na vasi, kjer bi se dajali z oblastjo, ki ne dovoli evtanazije.

Smisla ni.

BigWhale ::

poweroff je izjavil:


Pol se pa nehajmo sprenevedat da gre za lajšanje trpljenja na smrt bolnemu, pač pa raje povejmo, da gre za ekonomski ukrep lajšanja finančne stiske svojcev.


Saj se ne.

Gre za oboje. Pravzaprav gre za tri stvari. Gre za lajsanje trpljenja bolnika, svojcev in financnega bremena slednjih.

reader ::

SimplyMiha je izjavil:

Smisla ni.


Tako je - smisla ni. Smisla v prerekanju s takšnim zaplankancem, kot si ti, that is...

Za ostale ne vem, ampak jaz imam tele teme dovolj.

zmaugy ::

BigWhale je izjavil:

poweroff je izjavil:


Pol se pa nehajmo sprenevedat da gre za lajšanje trpljenja na smrt bolnemu, pač pa raje povejmo, da gre za ekonomski ukrep lajšanja finančne stiske svojcev.


Saj se ne.

Gre za oboje. Pravzaprav gre za tri stvari. Gre za lajsanje trpljenja bolnika, svojcev in financnega bremena slednjih.


A ko se boš upokojil boš iz obzirnosti do mlajših generacij šel na kratek sprehod do kakšnega prepada?

BigWhale ::

SimplyMiha je izjavil:

Lahko grem na svoje, najamem patronažno ter služim z delom od doma.


Lahko gres na svoje? Resno? Ajde, challenge. Naslednjih 30 postov v tole temo napisi brez rok in brez nog. S cim si bos pa najel patronazno? Tudi ce si zdaj star 50 let in si delal od 18ga do 50ga nimas dovolj visoke invalidske penzije, da bi lahko najel patronazno. Vsaj ne taksne, ki bo ob tebi 24/7.

SimplyMiha je izjavil:

Pa za ženko si najdem kako simpatično brez udov.


Pa enga crnca, da jo bo gor pa dol po tebi sibal, a?

zmaugy je izjavil:

A ko se boš upokojil boš iz obzirnosti do mlajših generacij šel na kratek sprehod do kakšnega prepada?


Ne, takrat, ko bom prisel do tocke da bom za v dom, se bom cimprej spakiral v dom. Pa vesel bom potomcev, ce me bodo kdaj prisli obiskat in vesel bom, da jim ne bom v napoto, pa ceprav bodo ziveli v prepricanju, da jim moja posrana rit ni v napoto in da radi zame skrbijo in da jim ni problem biti 24/7 pri meni, da jim ni problem nikoli iti na pocitnice ali pa najemati varusko zame, ce se bodo odlocili slucajno iti na pocitnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

jype ::

SimplyMiha> Z enim hashtagom: #FirstWorldProblems

Kakšen je smisel v ignoriranju takih problemov?

SimplyMiha ::

Ni smisel hashtaga v ignoriranju problemov, pač pa v perspektivi.

Zakaj legalizacije evtanazije? Da bi umirajočim prihranili trpljenje? Kdo bo to izvedel, kdo bo to plačal? Legalizacija pomeni nek sistem, ki ga bo treba zgraditi, pomeni ljudi, ki jih bo treba zaposliti in plačati, in dolgotrajne postopke, katerih konec bodo učakali le najbolj vztrajni. Meni se legalizacija evtanazije zdi enako absurdna kot cerkvena poroka za istospolne: čemu se tako boriti za nekaj, kar v bistvu niti ni nujno?

Ne potrebujejo evtanazije s strani državnega aparata. Hočejo samo dostojno, hitro in nebolečo smrt. To se da doseči že zdaj, problem je le samo v enem: v pravnem statusu evtanazije. Trenutno je obravnavana kot uboj oz. asistenca pri samomoru, pač glede na to, kdo pritisne gumb; pri tem so vpleteni dodatno kaznovani.

Je odgovor dekriminalizacija? Da in ne. Tu je še en absurd; če ne kaznujemo pomoči pri samomoru oz. uboja s privoljenjem žrtve, zna zaradi pomanjkanja regulacije priti do ... no, lahko si zamislite. Morilci bi se zgovarjali na evtanazijo in mahali s podpisom žrtve (ki so ga pridobili na ta ali oni način).

Zadeva je zapletena in skrajno občutljiva. A za začetek bi morali dekriminalizirati vsaj tam, kjer gre za nadzorovano in dokumentirano evtanazijo. Teh ljudi ne bi smeli preganjati.

Tu je še druga plat evtanazije: denar. Kdo bo plačal evtanazijo? Kaj pa pokojnikova pokojnina, zavarovanje? Zavarovalnice bodo do onemoglosti zbijale vsako zahtevo po kritju zdravstvenih stroškov in domači se bodo znašli v še težjem položaju, oprtani z dolgovi. Evtanazija bi lahko bila zlorabljena kot izhod iz finančne krize, zato tega zavarovalnice ne bodo krile, sodišče pa jim bo lahko samo razumevaje prikimalo.

Najprej uredimo pravni status, in to po majhnih korakih: s dekriminalizacijo asistence pri evtanaziji, da se ne bo preganjalo svojcev umrlega, čim se vrnejo na rodno grudo po opravljeni evtanaziji v drugi državi. To je začetek.

Do državnega sistema evtanazije pa ostajam močno zadržan. Švico imate. Najemite rešilca, odpeljite umirajočega tja in v eni od klinik smrti opravite svoje. Ni nobenega razloga, da bi to morali narediti tu.

Daedalus ::

Do državnega sistema evtanazije pa ostajam močno zadržan. Švico imate. Najemite rešilca, odpeljite umirajočega tja in v eni od klinik smrti opravite svoje. Ni nobenega razloga, da bi to morali narediti tu.


Najbolj kretenski argument do sedaj. Bravo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

SimplyMiha> Zakaj legalizacije evtanazije? Da bi umirajočim prihranili trpljenje? Kdo bo to izvedel, kdo bo to plačal?

Zato, ker je smiselna. Ja. Jaz.

Daedalus> Najbolj kretenski argument do sedaj. Bravo.

Ni kretenski, ker v Švici evtanazija ni dovoljena. Je več nivojev nižje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SimplyMiha ::

Daedalus je izjavil:

Do državnega sistema evtanazije pa ostajam močno zadržan. Švico imate. Najemite rešilca, odpeljite umirajočega tja in v eni od klinik smrti opravite svoje. Ni nobenega razloga, da bi to morali narediti tu.


Najbolj kretenski argument do sedaj. Bravo.

Recimo, da umiraš in hudo trpiš. Ne zdržiš več. Odločiš se za smrt.

Kaj narediš?

a) Državo milo prosiš za evtanazijo. Pahorju se trga srce in začne triletni postopek za legalizacijo.
b) Protestiraš pred parlamentom in kašljaš kri na granitne kocke, medtem ko zahtevaš legalizacijo evtanazije. Vlada se ustraši okrvavljenih granitk in obljubi, da bo razmislila o tem.
c) Greš v Švico.
d) Opraviš po domače.

Žalitve zadrži zase.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Ni kretenski, ker v Švici evtanazija ni dovoljena. Je več nivojev nižje.


Kretenski v smislu ker namesto, da bi šal v smeri priznavanja, da težava je in jo poskusil rešiti, predlaga ignoriranje in "znajdi se". Kar je pa res recept za katastrofo.

a) Državo milo prosiš za evtanazijo. Pahorju se trga srce in začne triletni postopek za legalizacijo.
b) Protestiraš pred parlamentom in kašljaš kri na granitne kocke, medtem ko zahtevaš legalizacijo evtanazije. Vlada se ustraši okrvavljenih granitk in obljubi, da bo razmislila o tem.
c) Greš v Švico.
d) Opraviš po domače.


b in c. Sem napisal - če bom imel izbiro, grem pod svojimi pogoji. Ne tvojimi ali onimi od Pahorja. Pa še eno - kretenskemu argumentu povedati, da je kretenski, ni žalitev. Je zgolj - odkritosrčnost.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SimplyMiha ::

Ti že veš, kaj je kretensko, ker si ravnokar v drugi temi napisal skrajno kretensko izjavo. Se klanjam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: reader ()

zmaugy ::

BigWhale je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Lahko grem na svoje, najamem patronažno ter služim z delom od doma.


Lahko gres na svoje? Resno? Ajde, challenge. Naslednjih 30 postov v tole temo napisi brez rok in brez nog. S cim si bos pa najel patronazno? Tudi ce si zdaj star 50 let in si delal od 18ga do 50ga nimas dovolj visoke invalidske penzije, da bi lahko najel patronazno. Vsaj ne taksne, ki bo ob tebi 24/7.

SimplyMiha je izjavil:

Pa za ženko si najdem kako simpatično brez udov.


Pa enga crnca, da jo bo gor pa dol po tebi sibal, a?

zmaugy je izjavil:

A ko se boš upokojil boš iz obzirnosti do mlajših generacij šel na kratek sprehod do kakšnega prepada?


Ne, takrat, ko bom prisel do tocke da bom za v dom, se bom cimprej spakiral v dom. Pa vesel bom potomcev, ce me bodo kdaj prisli obiskat in vesel bom, da jim ne bom v napoto, pa ceprav bodo ziveli v prepricanju, da jim moja posrana rit ni v napoto in da radi zame skrbijo in da jim ni problem biti 24/7 pri meni, da jim ni problem nikoli iti na pocitnice ali pa najemati varusko zame, ce se bodo odlocili slucajno iti na pocitnice.


SARCASM ON:
Ampak s tem nisi rešil financiranja lastne oskrbe. Saj veš, upokojenci niso več aktivni, denar za pokojnine pride iz zaslužka aktivne populacije, da ne omenjam koliko stane zdravljenje upokojencev. Če hočeš res pokazati altruizem, potem takoj po koncu delovne dobe...saj veš...
SARCASM OFF

Cervantes ::

Daedalus je izjavil:

Ignorirajte bedastega trola, pa bo ščasoma obupal.

Obupajo samo pametni troli. Bedasti nikoli.

Invictus ::

SimplyMiha je izjavil:


Do državnega sistema evtanazije pa ostajam močno zadržan. Švico imate. Najemite rešilca, odpeljite umirajočega tja in v eni od klinik smrti opravite svoje. Ni nobenega razloga, da bi to morali narediti tu.

Očitno si nisi nič prebral ker pišeš neumnosti.

V Švici nimajo državno urejene evtanazije. In je ne izvajajo.

Imajo pa Dignitas, ki omogoča prostovoljni samomor.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Oldi ::

Bimboti, ker ste trdonje u bučo naj bi mi najemali klinike v Švici in plačevali prevoz svojih posmrtnih ostankov. Kreteni, naj me zradirajo iz foruma. Kreteni ste nič drugega.

k4vz0024 ::

Oldi, si prebral celotno temo? Še vedno imaš na voljo zakonsko dovoljeno pasivno evtanazijo.

SimplyMiha ::

Invictus je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:


Do državnega sistema evtanazije pa ostajam močno zadržan. Švico imate. Najemite rešilca, odpeljite umirajočega tja in v eni od klinik smrti opravite svoje. Ni nobenega razloga, da bi to morali narediti tu.

Očitno si nisi nič prebral ker pišeš neumnosti.

V Švici nimajo državno urejene evtanazije. In je ne izvajajo.

Imajo pa Dignitas, ki omogoča prostovoljni samomor.


Vse, kar človek hoče, je dostojna, hitra in neboleča smrt. To lahko dobi tam, prostovoljni samomor ali evtanazija, vse to je nepomembno. Zanje je pomemben samo cilj: odrešitev trpljenja.

Rad bi prišel čez reko. Lahko jo preplavam, lahko pa tudi uporabim tisti most nekaj sto metrov višje, vendar bi vi radi zgradili cel viadukt čez točno na tem mestu, jaz pa naj lepo počakam teh nekaj let.

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

SARCASM ON:
Ampak s tem nisi rešil financiranja lastne oskrbe. Saj veš, upokojenci niso več aktivni, denar za pokojnine pride iz zaslužka aktivne populacije, da ne omenjam koliko stane zdravljenje upokojencev. Če hočeš res pokazati altruizem, potem takoj po koncu delovne dobe...saj veš...
SARCASM OFF


Za financiranje lastne oskrbe ze sedaj skrbim in bom skrbel se naprej. Hkrati pa skrbim tudi za svojo pokojnino, s placevanjem ZPIZ. Ja, sistem je butast in nevzdrzen ampak drugega nimam na izbiro.

Vajenc ::

Neverjetno, kaj vse si spomnijo. Taki primeri so voda na mlin nasprotnikom evtanazije.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Barakuda1 ::

"Za financiranje lastne oskrbe ze sedaj skrbim in bom skrbel se naprej. Hkrati pa skrbim tudi za svojo pokojnino, s placevanjem ZPIZ. Ja, sistem je butast in nevzdrzen ampak drugega nimam na izbiro."

In po več kot 40 letih vplačevanja v blagajno ZPIZ, ter še kakšnih 2-5 reformah pokojninskega sistema, boš vesel, če si boš lahko s pokojnino privoščil en topel obrok na dan...:(
Pa ne boš edini, ki bo to doživel. Se pa vprašam, kako boš/do takratni upokojenci gledali na nadobudne mladce, ki jim bodo razlagali, da so itak samo družbeni strošek, ki nič ne ustvarja in morajo oni delat za njih.
Legalizacija evtanazije, jim bo na široko odprla vrata, da se tega problema rešijo na ekonomsko najbolj učinkovit način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Daedalus ::

Legalizacija evtanazije, jim bo na široko odprla vrata, da se tega problema rešijo na ekonomsko najboljk učinkovit način.


A to se malo norca delaš, al se ti je resno poslabšalo?

In po več kot 40 letih vplačevanja v blagajno ZPIZ, ter še kakšnih 2-5 reformah pokojninskega sistema, boš vesel, če si boš lahko s pokojnino privoščil en topel obrok na dan...:(
Pa ne boš edini, ki bo to doživel. Se pa vprašam, kako boš/do takratni upokojenci ghledali na nadobudne mladce, ki jim bodo razlagali, da so itak samo družbeni strošek, ki nič ne ustvarja in morajo oni delat za njih


Individualni računi, ki so varčevalni, ne pa da se denar sproti zagoni, to rešijo. Sam če to predlagaš, menda nisi socialno čuteč.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Barakuda1 ::

"A to se malo norca delaš, al se ti je resno poslabšalo?"

Niti se hecam, niti se mi je poslabšalo. To je eden od možnih scenarijev, na katerega zelo resno opozarjajo celo tisti, ki podiprajo evtanazijo. Tko, da preden pljuneš, poglej kam pljuvaš.


"Individualni računi, ki so varčevalni, ne pa da se denar sproti zagoni, to rešijo."

Ne, nisem ravno kategoričen nasprotnik teh računov. Imam pa pomislke kako to izvesti in kaj s tistimi, ki so vplačevali 20 -30 let, pred uvedbo teh računov.
Tudi ni jasno, kdo bo jamčil za takšne vindividualne varčevalne račune.
Ko sem na enem posvetu na to temo (malo za šalo, še bolj zares) predlagal, da se za znesek kolikor posameznik vplača v tak varčevalni račun, odkupi zlato in se na posebnem računu deponira zlato, so vsi zagovorniki (govorim o prisotnih politikih) poskočli do plafona...da to pa ne. Da prevzema takšne odgovornisti si pa država ne more privoščit...in da menda bomo pa ja zaupali državi, sej je naša in smo se zanjo stoletja borili (in podobne politikantske puhlice.
Zadeve zato niso tako preproste, kot bi nekateri radi prikazali

Barakuda1 ::

"Individualni računi, ki so varčevalni, ne pa da se denar sproti zagoni, to rešijo."

Da še pojasnim, zakaj mi sama ideja varčevalnega računa ni tako tuja. Seveda pod pogojem, da se namesto nekega virtualnega zneska, deponira zlato v vrednosti tega virtualnega zneska.
Če bi to počeli v mojem primeru, bi imel v tem trenutku, za obdobje 25 let, sredstev, ki bi bili skoraj 2 x višji, kot pa sedaj znaša moja pokojnina.
Tko da ...iz lastnih izkušenj vem o čem govorim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

thramos ::

Barakuda1 je izjavil:


Pa ne boš edini, ki bo to doživel. Se pa vprašam, kako boš/do takratni upokojenci gledali na nadobudne mladce, ki jim bodo razlagali, da so itak samo družbeni strošek, ki nič ne ustvarja in morajo oni delat za njih.
Legalizacija evtanazije, jim bo na široko odprla vrata, da se tega problema rešijo na ekonomsko najbolj učinkovit način.


Glede na to, da se za evtanazijo odloči oseba sama, se bodo komu odprla vrata? Ker v nasprotnem primeru, govoriš o popolnoma drugačni zadevi, umoru.

Glede spreminjanja mnenja pa se strinjam s tabo, zarečenega kruha se največ poje.

Barakuda1 ::

"Glede na to, da se za evtanazijo odloči oseba sama, se bodo komu odprla vrata? Ker v nasprotnem primeru, govoriš o popolnoma drugačni zadevi, umoru. "

Vsaka oblika zlorabe pojma evtanazije pomeni uboj ali umor. O tem ni dvoma. Govrim o tem, da bi evtanazija sama kot taka, odprla vrata večji možnosti zlorab.
To je podobno kot dostopnost do orožja...dostopnost do alkohola...drog in podobno.
Tko pa se gremo neko dvojno moralo.
Prepovedujemo naprimer reklamiranje cigaret (enako ali podobno velja za alkohol), prepovedujemo kajenje v javnih prostorih, dvigamo cene le teh...in istočsno razlagamo, da vsi ti ukrepi imajo za posledico zmanjšanje konzumiranja (kar je celo res)

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

"Za financiranje lastne oskrbe ze sedaj skrbim in bom skrbel se naprej. Hkrati pa skrbim tudi za svojo pokojnino, s placevanjem ZPIZ. Ja, sistem je butast in nevzdrzen ampak drugega nimam na izbiro."

In po več kot 40 letih vplačevanja v blagajno ZPIZ, ter še kakšnih 2-5 reformah pokojninskega sistema, boš vesel, če si boš lahko s pokojnino privoščil en topel obrok na dan...:(
Pa ne boš edini, ki bo to doživel. Se pa vprašam, kako boš/do takratni upokojenci gledali na nadobudne mladce, ki jim bodo razlagali, da so itak samo družbeni strošek, ki nič ne ustvarja in morajo oni delat za njih.
Legalizacija evtanazije, jim bo na široko odprla vrata, da se tega problema rešijo na ekonomsko najbolj učinkovit način.

Torej smo po večdnevnih debatah spet prišli na začetek, kjer nasprotniki evtanazije drugim očitajo, da smo brezčutni naciji, ki bi radi legalizirali evtanazijo zaradi pomanjkanja sočutja in prikrite želje po umoru naših starih staršev? Jebeš ostale argumente, kjer se je ponekod precej natančno razložilo razloge za podporo evtanaziji (niti eden ni bil ekonomski, niti eden ni bil sovraštvo do starejših ali pomanjkanje volje za njihovo oskrbo) in kriterije, ki bi morali biti upoštevani za pričetek evtanazije (osebna odločitev pacienta, komisija itd.). Ampak saj to je povsem običajno, ko zmanjka nekih razumnih argumentov, se je najlažje spustiti na osebni ali čustveni nivo in nasprotno stran obtožiti sovraštva/pomanjkanja empatije/pohlepa/egoizma/karkoli pač v tistem trenutku ustreza.

Barakuda1 ::

sheeshkar

ta odgovor ni namenjen samo tebi.

Če smo pošteni, nobeden v tej debati ni prišel s kakšnimi konkretnimi argumenti. Prej bi rekel, smo vsi prihajali z nekimi svojimi stališči in mnenji. Ampak, nekateri vstrajno mešajo pojme argumenti in mnenja ter stališča. Ne vidim potrebe po ptem.
Ena in druga stran je sicer za zagovor svojih stališ uporabljala nekatera impirična dejstva, to pa je tudi vse.
Zdaj, če tebi neka empirična dejstva (število evtanazij na Nizozemskem pred in po legalizaciji, ter število zlorab) niso všeč, ne se jezit na tistega ki jih predstavi.
Morda bi bilo bolje, če bi se jezil na tiste, ki so objektivno odgovorni, da se je do takšnih empiričnih podatkov sploh prišlo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Daedalus ::

+1 sheeshkar

Niti se hecam, niti se mi je poslabšalo. To je eden od možnih scenarijev, na katerega zelo resno opozarjajo celo tisti, ki podiprajo evtanazijo. Tko, da preden pljuneš, poglej kam pljuvaš.


Možno je marsikaj. Verjetno, pa malo manj. Ne pljuvam, čisto resno sem te vprašal, če se ti je poslabšalo. In očitno se ti je, ker si v enem koraku skočil od "ali se lahko posameznik legalno odloči za evtanazijo" do "priznanje take pravice bo pripeljalo do holokavsta nad penziči". Na tak način lahko pervertiram debato o čemerkoli. Not cool, bro.

Vsaka oblika zlorabe pojma evtanazije pomeni uboj ali umor.


Tud zloraba kuhinjskega noža komot pomeni isto.

Da še pojasnim, zakaj mi sama ideja varčevalnega računa ni tako tuja. Seveda pod pogojem, da se namesto nekega virtualnega zneska, deponira zlato v vrednosti tega virtualnega zneska.
Če bi to počeli v mojem primeru, bi imel v tem trenutku, za obdobje 25 let, sredstev, ki bi bili skoraj 2 x višji, kot pa sedaj znaša moja pokojnina.
Tko da ...iz lastnih izkušenj vem o čem govorim.


Vrednost zlata je relativna, kot vrednost vsega ostalega. Za kaj več debate na to temo, pa bo najboljše narest fork().
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Barakuda1 ::

"Vrednost zlata je relativna, kot vrednost vsega ostalega"

Še zmeraj pa je bolj stabilna od nekega virtualnega zapisa.

Daedalus ::

Samo v stabilnem okolju. Če je kaos, pa bolj švoh. Sam ajd, naj moderatorji forknejo temo, pa boma tam naprej o tem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Barakuda1 ::

"Samo v stabilnem okolju. Če je kaos, pa bolj švoh. Sam ajd, naj moderatorji forknejo temo, pa boma tam naprej o tem."
sej sploh ne mislim nadaljevat glede tega. Itak sem bil v tej smeri na nek način izzvan. pa je očitno odgovor presenetil celo tistega, ki mi ga kje podstavil...;)
Zato dost o tem v tej temi.:)

thramos ::

Barakuda1 je izjavil:

Vsaka oblika zlorabe pojma evtanazije pomeni uboj ali umor. O tem ni dvoma. Govrim o tem, da bi evtanazija sama kot taka, odprla vrata večji možnosti zlorab.
To je podobno kot dostopnost do orožja...dostopnost do alkohola...drog in podobno.
Tko pa se gremo neko dvojno moralo.
Prepovedujemo naprimer reklamiranje cigaret (enako ali podobno velja za alkohol), prepovedujemo kajenje v javnih prostorih, dvigamo cene le teh...in istočsno razlagamo, da vsi ti ukrepi imajo za posledico zmanjšanje konzumiranja (kar je celo res)


Pa policija, pa vojska, pa zdravstvo ... Že parkrat smo ti povedali, da možnost zlorab obstaja v praktično vsaki pridobitvi civilizacije pa nas to ne sme in nas tudi ne odvrača od uporabe. Zato tudi pri evtanaziji možnost zlorab ne sme biti razlog za prepoved, ampak le spodbuda, da izdelamo sistem, ki jih bo čim bolj omejil. Po tvoje pa se moramo odreči čisto vsem pridobitvam, ki odpirajo vrata zlorabam?

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

sheeshkar

ta odgovor ni namenjen samo tebi.

Če smo pošteni, nobeden v tej debati ni prišel s kakšnimi konkretnimi argumenti. Prej bi rekel, smo vsi prihajali z nekimi svojimi stališči in mnenji. Ampak, nekateri vstrajno mešajo pojme argumenti in mnenja ter stališča. Ne vidim potrebe po ptem.
Ena in druga stran je sicer za zagovor svojih stališ uporabljala nekatera impirična dejstva, to pa ej tudi vse.
Zdaj, če tebi neka empirična dejstva (število evtanazij na Nizozemskem pred in po legalizaciji, ter število zlorab) niso všeč, ne se jezit na tistega ki jih predstavi.
Morda bi bilo bolje, če bi se jezil na tiste, ki so objektivno odgovorni, da seje do takšnih empiričnih podatkov sploh prišlo ;)

Zakaj se sedaj izmikaš? Zmotila me je tvoja izjava v kateri si nas obtožil želje po iztrebljanju starih staršev zaradi ekonomskih razlogov in pomanjkanja empatije:
Pa ne boš edini, ki bo to doživel. Se pa vprašam, kako boš/do takratni upokojenci gledali na nadobudne mladce, ki jim bodo razlagali, da so itak samo družbeni strošek, ki nič ne ustvarja in morajo oni delat za njih.
Legalizacija evtanazije, jim bo na široko odprla vrata, da se tega problema rešijo na ekonomsko najbolj učinkovit način.

Nimam pa nobenih problemov s tvojimi "normalnimi" argumenti/stališči/mnenji (tudi obešanje na semantiko je ena vrsta izmikanja/prevračanja pozornosti), še posebej glede tistih številk iz Nizozemske.

Barakuda1 ::

"Zakaj se sedaj izmikaš? Zmotila me je tvoja izjava v kateri si nas obtožil želje po iztrebljanju starih staršev zaradi ekonomskih razlogov in pomanjkanja empatije:"

Jaz vas nisem obtožil ničesar. Sem pa opozoril, da bi lahko to predstavljalo resno nevarnost (tudi v tj smeri). Zdaj...če si imel občutek, da se to nanaša nate...sory...potem najprej pri sebi razčisdti zakaj.

"Po tvoje pa se moramo odreči čisto vsem pridobitvam, ki odpirajo vrata zlorabam? "

Daleč od tega, da vsem. Če se odrečemo nekaterim, ki pa družbi ne prinašajo koristi, lahko pa prinesejop škodo, zakaj pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Barakuda1 ::

"....možnost zlorab ne sme biti razlog za prepoved, ampak le spodbuda, da izdelamo sistem, ki jih bo čim bolj omejil. "

Hučeš reči, da lahko nekaj učinkovito omejimo šele takrat, ko je zadeva dovoljena in legalizirana?
Takšno sklepanje pa je res čisto neresno.
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepa smrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718079 (14979) ejresnevem
»

Evtanazija

Oddelek: Problemi človeštva
161736 (1409) MIHAc27
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31553198 (48561) jype
»

Prošnja za uspavanje človeka. Kako je s tem v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6414991 (13354) jype
»

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
401100705 (93503) Pyr0Beast

Več podobnih tem