» »

Evtanazija

Evtanazija

lojzze1 ::

Kakšno je vaše mnenje o evtanaziji oz. pomoči pri samomoru?
Zakaj bi moral biti neozdravljivo bolan da ti dovolijo umret, kdo bo določil da trpiš dovolj da si ustrezen kandidat za smrt?
Je mogoče da bi se bo toleranca človeka za odločitev o končanju življenja nižala iz generacije v generacijo(imam občutek da smo vedno manj pripravljeni potrpeti)?

Invictus ::

Če je zakonsko dobro urejeno, potem v tem ni problemov. Po Evropi to deluje čisto v redu.

Če smo sami odgovorni za svoje življenje, bi morali biti tudi sami odgovorni za svojo smrt.

Nobene potrebe tukaj ni, daje evtanazija brezplačna, mora pa biti na voljo in zakonsko urejena.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

Tako dobro je urejeno, da morajo slovenci hoditi Švico.

shadeX ::

Da. Celo moj pes, ko sem ga dal uspavat je imel lepšo smrt, kot jo ma večina slovenskih državljanov.

Sicer pa se je o tej temi tukaj že veliko govorilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

njyngs ::

shadeX je izjavil:

Celo moj pes, ko sem ga dal uspavat je imel lepšo smrt, kot jo ma večina slovenskih državljanov.

In tudi življenje.

jype ::

Dokler bo naša država katoliško-boljševistična diktatura, drugače tudi ne more biti.

BFVV ::

jype je izjavil:

katoliško-boljševistična


Kaj spet širiš neke antisemitske zarote?

Furbo ::

lojzze1 je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje o evtanaziji oz. pomoči pri samomoru?
Zakaj bi moral biti neozdravljivo bolan da ti dovolijo umret, kdo bo določil da trpiš dovolj da si ustrezen kandidat za smrt?
Je mogoče da bi se bo toleranca človeka za odločitev o končanju življenja nižala iz generacije v generacijo(imam občutek da smo vedno manj pripravljeni potrpeti)?

Zakaj moraš biti bolan? Ker rabiš prekleto dober razlog, ker ni UNDO opcije. Marsikdo je depresiven za kratek čas in ga bi morda že po dnevu ali dveh to minilo, če se pa lahko kar ubije..

Pa tudi zato, ker se te zadeve potem izrodijo. Isto kot pri splavu. Iz začetne dobre ideje končajmo trplenje/nočem otroka posiljevalca se zdaj uspava že stare starše, da ni stroškov in splav je postal kontracepcija za lenuhe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BFVV ::

Evtanazija bi bila hitro razglašena za homofobijo.

GrX ::

Sam sem sicer za evtanazijo, ampak zgolj pod strogimi kriteriji..

lojzze1 ::

Furbo je izjavil:

lojzze1 je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje o evtanaziji oz. pomoči pri samomoru?
Zakaj bi moral biti neozdravljivo bolan da ti dovolijo umret, kdo bo določil da trpiš dovolj da si ustrezen kandidat za smrt?
Je mogoče da bi se bo toleranca človeka za odločitev o končanju življenja nižala iz generacije v generacijo(imam občutek da smo vedno manj pripravljeni potrpeti)?

Zakaj moraš biti bolan? Ker rabiš prekleto dober razlog, ker ni UNDO opcije. Marsikdo je depresiven za kratek čas in ga bi morda že po dnevu ali dveh to minilo, če se pa lahko kar ubije..

Pa tudi zato, ker se te zadeve potem izrodijo. Isto kot pri splavu. Iz začetne dobre ideje končajmo trplenje/nočem otroka posiljevalca se zdaj uspava že stare starše, da ni stroškov in splav je postal kontracepcija za lenuhe.


Ne me narobe razumet, ne podpiram evtanazije kar na hojladri. Samo zdi se mi da bi bila lahko to naslednja stopnja. Najprej moraš imeti tehten razlog(na smrt bolan) da si upravičen do evtanazije, čez nekaj časa pa bodo rekli da je mogoče že to kratenje pravic, da si omejen s strani zdravnika, ki potrjuje tvojo upravičenost do evtanazije. Kot si rekel, stvar se zna izrodit. Mogoče bo čez nekaj časa že invalidnost dovoljšen razlog za evtanazijo.

GrX ::

Vsem priporočam film na to temo > You Don't Know Jack

Gagatronix ::

dj_uro ::

Tisti, ki ne podpirate evtanazije;
Predlagam, da se odpravite npr. v CUDV, pa v vse domove za ostarele na kakšne ''manj lepe'' oddelke.
Bi oziroma boste hitro spremenili svoje mišljenje.
Dokler pa tega na lastne oči ne doživite oziroma doživljate, je pa logično ''kavč'' razmišljanje.. NE, NE PODPIRAM!
Predlagam, da malce razširite svoj spekter opazovanje okolice...
vw-klub.si

martincek1 ::

Enako jaz - za evtanazijo, pod strogimi pogoji (npr. trajno vegetativno stanje, na smrtni postelji brez možnosti okrevanja z neznosnimi bolečinami, neznosne neozdravljive bolečine).

Isto za splav, v primeru posilstva ali ogroženosti matere.

GrX ::

dj_uro je izjavil:

Tisti, ki ne podpirate evtanazije;
Predlagam, da se odpravite npr. v CUDV, pa v vse domove za ostarele na kakšne ''manj lepe'' oddelke.
Bi oziroma boste hitro spremenili svoje mišljenje.
Dokler pa tega na lastne oči ne doživite oziroma doživljate, je pa logično ''kavč'' razmišljanje.. NE, NE PODPIRAM!
Predlagam, da malce razširite svoj spekter opazovanje okolice...

Kaj se peniš? Koliko se jih pa tukaj z evtanazijo ne strinja?

martincek1 je izjavil:

Enako jaz - za evtanazijo, pod strogimi pogoji (npr. trajno vegetativno stanje, na smrtni postelji brez možnosti okrevanja z neznosnimi bolečinami, neznosne neozdravljive bolečine).

Isto za splav, v primeru posilstva ali ogroženosti matere.


Glede splava, gredo v Texasu že v drugo skrajnost..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

MIHAc27 ::

Pust američane, oni so v nekem svojem svetu.

Jaz tudi podpiram splav in evtanazijo, če so razlogi dovolj dobri. In verjamite, marsikdo, ko je dovolj obupan bo naredil vse da doseže svoje. Bo pa samomor naredil tako, da pri 100km+ zapelje na nasprotni vozni pas v drug avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31553230 (48593) jype
»

Evtanazija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
63178363 (72295) Vajenc
»

Prošnja za uspavanje človeka. Kako je s tem v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6414995 (13358) jype
»

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
401100719 (93517) Pyr0Beast
»

Evtanazija - Ja oder Nein?

Oddelek: Loža
482415 (1645) jype

Več podobnih tem