» »

Humans need not apply

Humans need not apply

Temo vidijo: vsi
««
4 / 10
»»

PrihajaNodi ::

Že zdaj je dosti takih, z večjo avtomatizacijo pa bo takšnih delovnih mest čedalje več.


Vprašal sem te koliko jih ti poznaš? V Sloveniji je inžinir predrag.

Okapi ::

Če nisi uspel zapopasti, pogovarjamo se o prihodnosti.

PrihajaNodi ::

Se opravičujem, my bad. Kot sem rekel optimisti upam da imate prav.

driver_x ::

Sam sem mnenja, da je avtomatizacija (in uporaba metod strojnega učenja, Big Data ali drugih) celo nujna, če hočemo sploh preživeti. Če zadev ne bomo avtomatizirali, se bo proizvodnja selila v dele sveta s cenejšo delovno silo.
Tudi bojazen, da nam bodo roboti pobrali vsa delovna mesta je popolnoma odveč, ker:
- avtomatizacija odpira nova delovna mesta,
- tudi če stara delovna mesta izginjajo, se to dogaja počasi, tako da se ljudje iz starih delovnih mest bodisi upokojijo ali pa prekvalificirajo v kaj drugega,
- popolnoma avtomatizirana proizvodnja (brez ljudi) je sicer mogoča že sedaj, a ni ekonomsko smiselna - še kar nekaj časa bo optimalno kombinirati avtomatizirane proizvodne linije za operacije, kjer se zahteva hitrost, natančnost in ponovljivost ter ljudi za splošna opravila, kjer je potrebno uporabljati tudi možgane in iznajdljivost (pa čeprav le nekaj %).

PrihajaNodi ::

Delovna mesta bodo samo za visoko kvalificirane ljudi, kar pomeni inžinirje in znastvenike.

Okapi ::

Robotov, ki jim boš hotel zaupati varstvo otrok, še zelo dolgo ne bo. Tudi sex z roboti še dolgo ne bo konkuriral sexu z ljudmi. Za oboje kakšne hude izobrazbe ne potrebuješ.

PrihajaNodi ::

Ok varuška, prostitutka, inžinir in znastvenik. Not much choice really left.

p.s. psihoterapevte bo pa zamenjala Cortana.

Zgodovina sprememb…

GnuceLee ::

Dovolite mi še moje mnenje. Naj za uvod povem, da sem zaposlen v organizaciji, ki ima zelo avtomatizirane proizvodne obrate po celem svetu, Delujem pa na področju med avtomatizacijo in analitiko. V debati opažam, da si nekateri preveč preprosto predstavljate proizvodni proces, kot da je to nek stroj, lahko robot, ki se ga nekam postavi, potem pa naslednjih nekaj let štanca izdelke. Stvari še zdaleč niso tako preproste, saj v zapletenejših procesih prihaja do precejšnjih nihanj v kakovosti izdelkov. Na tovrstne teme se stalno sestajajo ekipe ljudi, katerih naloga je najprej identificirati težave in nato najti ustrezne rešitve. Pri identicikaciji težav si res lahko pomagamo z metodami, ki jim sedaj pravimo big data, pred desetimi leti smo jim rekli data mining, pred stotimi pa statistične metode. Zadeve so uporabne, ni pa tako preprosto priti do vseh relevantnih podatkov, kot se morda zdi na prvi pogled. Poleg tega te metode dobro delujejo le na kombinaciji znanih vhodov, na neznanih se točnost precej zmanjša. Torej tudi ko problem izoliramo, je zanj še vedno potrebno najti rešitev, za kar pa je potrebna kombinacija znanja in praktičnih izkušenj, pridobljenih z delom v proizvodnji.
Druga stvar, ki je ne razumete o proizvodnem procesu je ta, da tudi če je proces popolnoma avtomatiziran, še vedno potrebuje ljudi, da ta proces servisirajo, pa to niso le inženirji in znanstveniki. Vsak stroj ali linija potrebuje svojega operaterja, ki skrbi za dotok vhodnih materialov in nemoteno delovanje stroja. Potem imamo vzdrževalna dela, tako planirana kot neplanirana. Pri kompleksnejših strojih (npr. brizganje plastike) so potrebni dnevni preventivni posegi. Stroji imajo tudi orodja, ki se med delom prav tako obrabljajo in potrebuejo nadzor in vzdrževanje. Res pa je, da se fokus seli iz samih operacij izdelave v storitve servisiranja teh operacij, število potrebnih ljudi pa se s tem ne manjša.
Tretja stvar pa je strošek dela. Cene proizvodnih linij so zelo visoke in strošek delavcev predstavlja le manjši del celotne številke. Popolna avtomatizacija vsega (dela, vzdrževanja, logistike, ...) bi lastno ceno izdelkov dvignila na povsem nekonkurenčno raven.

Ker stvari poznam iz prve roke, se prav nič ne bojim za izgubo nizkokvalificiranih delovnih mest. Toliko od mene.

driver_x ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ok varuška, prostitutka, inžinir in znastvenik. Not much choice really left.

p.s. psihoterapevte bo pa zamenjala Cortana.


Učitelj, frizer, maser, kozmetičar, osebni trener, vodoinštalater, monter klima naprav, polagalec ploščic, ... in še bi lahko našteval.

Poleg tega pa imaš nekatere butične izdelke, bodisi avtomobile, ure ali obleke, ki se in se bodo delali ročno. Res da jih ni veliko, imajo pa veliko dodano vrednost.

vostok_1 ::

GnuceLee je izjavil:

Dovolite mi še moje mnenje. Naj za uvod povem, da sem zaposlen v organizaciji, ki ima zelo avtomatizirane proizvodne obrate po celem svetu, Delujem pa na področju med avtomatizacijo in analitiko. V debati opažam, da si nekateri preveč preprosto predstavljate proizvodni proces, kot da je to nek stroj, lahko robot, ki se ga nekam postavi, potem pa naslednjih nekaj let štanca izdelke. Stvari še zdaleč niso tako preproste, saj v zapletenejših procesih prihaja do precejšnjih nihanj v kakovosti izdelkov. Na tovrstne teme se stalno sestajajo ekipe ljudi, katerih naloga je najprej identificirati težave in nato najti ustrezne rešitve. Pri identicikaciji težav si res lahko pomagamo z metodami, ki jim sedaj pravimo big data, pred desetimi leti smo jim rekli data mining, pred stotimi pa statistične metode. Zadeve so uporabne, ni pa tako preprosto priti do vseh relevantnih podatkov, kot se morda zdi na prvi pogled. Poleg tega te metode dobro delujejo le na kombinaciji znanih vhodov, na neznanih se točnost precej zmanjša. Torej tudi ko problem izoliramo, je zanj še vedno potrebno najti rešitev, za kar pa je potrebna kombinacija znanja in praktičnih izkušenj, pridobljenih z delom v proizvodnji.
Druga stvar, ki je ne razumete o proizvodnem procesu je ta, da tudi če je proces popolnoma avtomatiziran, še vedno potrebuje ljudi, da ta proces servisirajo, pa to niso le inženirji in znanstveniki. Vsak stroj ali linija potrebuje svojega operaterja, ki skrbi za dotok vhodnih materialov in nemoteno delovanje stroja. Potem imamo vzdrževalna dela, tako planirana kot neplanirana. Pri kompleksnejših strojih (npr. brizganje plastike) so potrebni dnevni preventivni posegi. Stroji imajo tudi orodja, ki se med delom prav tako obrabljajo in potrebuejo nadzor in vzdrževanje. Res pa je, da se fokus seli iz samih operacij izdelave v storitve servisiranja teh operacij, število potrebnih ljudi pa se s tem ne manjša.
Tretja stvar pa je strošek dela. Cene proizvodnih linij so zelo visoke in strošek delavcev predstavlja le manjši del celotne številke. Popolna avtomatizacija vsega (dela, vzdrževanja, logistike, ...) bi lastno ceno izdelkov dvignila na povsem nekonkurenčno raven.

Ker stvari poznam iz prve roke, se prav nič ne bojim za izgubo nizkokvalificiranih delovnih mest. Toliko od mene.


Hvala za mnenje iz prakse.

Sicer res, da je sedaj še vedno potreben človeški input, ampak gledamo malo dlje, če bodo roboti tipa Baxter uspeli, pol bi znalo biti težavno. Namreč slednji je robot, ki se ga da naučiti izredno hitro in je izredno fleksibilen. Govorim predvsem o univerzalnih robotih, torej ne tistih, ki mora priti najprej razvijalec in 1 teden planirat gib roke. Ampak takega, ki posnameš svoje gibe in on ponovi.

Ti dam drugače prav. Recimo, da je en izdelek padel nekoliko vn iz kalupa (kar je standardna dnevna zadeva)...za neumnega robota je to nepremostljiva ovira oz. naredit sistem, z izredno malo napakami je blazno drago.



Čez 10 let bo tak robot 100x bolj napreden...če bo seveda razvoj potekal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1> Ampak takega, ki posnameš svoje gibe in on ponovi.

Ta je popolnoma enak prvemu, le orodje za programiranje je boljše - ni pa nobena naprava pri tem popolnoma nič pametnejša.

Pameten robot ni niti tisti, ki zna poleg izdelovanja izdelkov sam odgovarjat ljudem na helpdesku. Pameten robot je tisti robot, ki _ne dela_.

vostok_1 ::

Mnogo boljše. Toliko boljše pravzaprav, da 90% programerjev bo zaradi tega na cesti.
Jaz govorim o dovolj pametnem robotu, ne pa pametnem.


Drugače pa



do watch.

trenerkar ::

driver_x je izjavil:

poweroff je izjavil:

No, zdaj smo na področju zavedanja in samozavedanja. Današnja AI je še daleč od tega. V bistvu še niti ne vemo kaj so predpogoji za samozavedanje.


Tudi če bomo kdaj napisali super inteligenten program, ki se bo samega sebe zavedal in bo vmes postal zloben, dvomim da mu ne bomo vgradili reset tipke, v najslabšem primeru bomo pa še vedno lahko iz stene potegnili kabel za 230V~.


Mislim da se takšne oblike inteligence ni potrebno bati. Stvar je nekoliko drugačna:

nokkj je izjavil:

A danes sploh že obstaja kakšen AI? Na kakšnem nivoju je? Črva, mravlje, ptice?


Infrastruktura za umetno inteligenco je že nakaj časa narejena (internet). V zadnjem času pa se pospešeno dodaja še periferija in senzorji (internet of things). Seveda tu ni govora o stotinah pametnih robotov, ampak o malo drugačni obliki. Prej ali slej bo stvar ušla izpod nadzora, tudi zato ker pač ni mogoče imeti pregled nad vsem.

Je pa v resnici osnovni izvor vseh problemov človeštva ekonomski sistem in denar. Z ukinitvijo tega bi večina človeških problemov dolgoročno bila rešena. Seveda ne čez noč.
"We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them." -Albert Einstein

jype ::

vostok_1> Mnogo boljše. Toliko boljše pravzaprav, da 90% programerjev bo zaradi tega na cesti.

Ne, ne bodo. Še precej več dela bodo imeli kot prej.

vostok_1> Jaz govorim o dovolj pametnem robotu, ne pa pametnem.

No, dovolj pametne robote bodo še vedno programirali ljudje. Ali pa bodo programirali dovolj pametne robote, ki bodo programirali malo manj pametne robote.

Ni bojazni, da bi za ljudi zmanjkalo dela. Če ne drugega, bodo ljudje precej obremenjeni s programiranjem tistih robotov, ki bodo preprečevali, da bi roboti pobili človeštvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

trenerkar ::

jype je izjavil:

vostok_1> Mnogo boljše. Toliko boljše pravzaprav, da 90% programerjev bo zaradi tega na cesti.

Ne, ne bodo. Še precej več dela bodo imeli kot prej.

vostok_1> Jaz govorim o dovolj pametnem robotu, ne pa pametnem.

No, dovolj pametne robote bodo še vedno programirali ljudje. Ali pa bodo programirali dovolj pametne robote, ki bodo programirali malo manj pametne robote.

Ni bojazni, da bi za ljudi zmanjkalo dela. Če ne drugega, bodo ljudje precej obremenjeni s programiranjem tistih robotov, ki bodo preprečevali, da bi roboti pobili človeštvo.

V resnici bodo roboti vedno bolj programirali ljudi.

Zgodovina sprememb…

jype ::

trenerkar> V resnici bodo roboti vedno bolj programirali ljudi.

Roboti bodo ljudi programirali natanko tako, kot jih bodo sprogramirali ljudje.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Pameten robot je tisti robot, ki _ne dela_.

Takega znam celo jaz sprogramirat ;) Pameten robot bi bil, če bi sam prišel do tega ugodja. Pa še to se verjetno da povsem natančno sprogramirat oz. napovedat.

P.S. Dej povej kaj več o neromantičnem pogledu na A.I.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

vostok_1 ::

http://phys.org/news/2014-09-ships-skip...

No, še mornarji bodo počasi odpisani.

trenerkar ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Je rekel konj, konju da z prihodom avtomobilom ne bo izgubil službe.

Konj je danes več kot leta 1800, pa dražji so.


Dražji glede na kaj? Na dolar? Si upošteval 200 let inflacije?
https://www.google.si/search?q=(1%2B0.0.....69i57j0.21708j0j8&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8#q=((1%2B0.03)%5Ex)

jype je izjavil:

trenerkar> V resnici bodo roboti vedno bolj programirali ljudi.

Roboti bodo ljudi programirali natanko tako, kot jih bodo sprogramirali ljudje.


Samo vprašanje časa je, kdaj se bo to spremenilo.

jype ::

Robote, ki bi se upirali ljudem, lahko sprogramirajo samo ljudje. Roboti, ki niso sprogramirani tako, da lahko sprogramirajo robote, ki bi se upirali ljudem, robotov ne morejo sprogramirati tako, da bi se upirali ljudem.

Ne glede na to kako se komu zdi področje fascinantno in z evolucijskega stališča gledano neomejeno, so stroji naprave z diskretnimi stanji, kar se ne bo spremenilo, ker so analogni stroji daleč preveč potratni in daleč premalo zanesljivi.

vostok_1> No, še mornarji bodo počasi odpisani.

Hvala bogu, bojim se, da bodo še pred piloti, ki bi v resnici že morali biti.

To ne pomeni, da bodo izgubili službe, ampak da bodo bolj produktivni: Vsak mornar bo lahko upravljal s celotno ladjo in ladja ne bo več potrebovala tako ogromne posadke (in posadka morda celo sploh ne bo na ladji).

Okapi ::

Ti izhajaš iz predpostavke, da program (ali računalnik, ali UI) ne more imeti proste volje (neodvisne od "stvarnika"), kar pa je v resnici samo wishful thinking brez kakršnekoli teoretične podlage.

O.

jype ::

Okapi> Ti izhajaš iz predpostavke, da program (ali računalnik, ali UI) ne more imeti proste volje (neodvisne od "stvarnika"), kar pa je v resnici samo wishful thinking brez kakršnekoli teoretične podlage.

Ne, ne izhajam iz te predpostavke. Izhajam iz dejstva, da so računalniki diskretni stroji, ki imajo izračunljiva stanja, ki jih je (tudi s pomočjo orodij, ki temeljijo na umetni inteligenci) mogoče vnaprej omejiti.

Človeštvo se da iztrebiti mnogo ceneje, kot z razvojem umetne samozavedajočih se avtonomnih agentov (kar je tisto, kar si večina predstavlja pod izrazom umetna inteligenca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Je čisto vseeno, ali je mogoče kaj doseči tudi ceneje. Vprašanje je, ali je mogoče narediti ekvivalent človeške pameti oziroma zavesti (nobenega dokaza, da bi bilo to nemogoče, ne poznamo), in če je mogoče, ali bo to kdo tudi naredil (nobenega dokaza, da bi bilo to nemogoče, ne poznamo).

O.

jype ::

Okapi> Vprašanje je, ali je mogoče narediti ekvivalent človeške pameti oziroma zavesti

Seveda je mogoče, ampak tudi če ga narediš, to ne pomeni ničesar. Poleg tega, da tega nihče ne dela, ker je neuporabno in nesmiselno, tudi nihče še ni niti teoretično modeliral niti človeške zavesti, da bi jo sploh imeli kakršnokoli možnost s stroji simulirat.

Okapi ::

Če nisi opazil, pogovarjamo se o prihodnosti.

O.

Invictus ::

Tudi v prihodnosti se denarja ne bo zapravljalo za nepotrebne zadeve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ohnowhy ::

seveda je to ene malo (morda pa tudi ne, odvisno od bralca) offtopic:
v tistem Štoparskem vodniku po galaksiji mi je bila najbolj zanimiva reč, ko je tisti
Slartibartfast (sem moral poiskati), bil v, hmm, obratu, kjer so po naročilu izdelovali
svetove. kaj bi kaj občutil navaden slehernik poleg takšnega vodje proizvodnje.
kot recimo ugotavljanje, če živimo v simulaciji za preverjanje kakšne od
družbenih ali podobnih teorij. vedenje bi lahko pomenilo spremembo na... hm?
ok, nevermind, sem nekaj filozofsko navdahnjen, mi ni prav nič podobno :)

Okapi ::

Tudi v prihodnosti se denarja ne bo zapravljalo za nepotrebne zadeve.
:)) Denar se je za nepotrebne zadeve zapravljal v preteklosti, se zapravlja ta hip in se bo zapravljal v prihodnosti.

O.

Irbis ::

jype je izjavil:

Okapi> Vprašanje je, ali je mogoče narediti ekvivalent človeške pameti oziroma zavesti

Seveda je mogoče, ampak tudi če ga narediš, to ne pomeni ničesar. Poleg tega, da tega nihče ne dela, ker je neuporabno in nesmiselno, tudi nihče še ni niti teoretično modeliral niti človeške zavesti, da bi jo sploh imeli kakršnokoli možnost s stroji simulirat.


To, ali je stvar neuporabna in nesmiselna, je po mojem težko kar tako reči. Oz. ni čisto neverjetno, da se bo zavest pojavila kot stranski učinek pri razvoju dosti bolj specializiranih orodij.
Že npr. pri kakšnem strojem prevajanju, če bi ga hoteli kdaj res dobro narediti, bi recimo bilo treba narediti, da si program predstavlja, kaj se v besedilu dogaja, kakšna so potencialna nadaljevanja v neki situaciji, kaj je bolj verjetno in kaj manj (ker pač v naravnem jeziku radi izpuščamo stvari, ki se nam zdijo očitne iz sobesedila). Pravzaprav pri vsaki obdelavi naravnega jezika najbrž pridemo nekje do točke, kjer bi to prišlo prav. In ko imaš enkrat program, ki si zna predstavljati neko dogajanje in delati hipoteze o prihodnosti, in to po možnosti v neki precej splošni domeni, bi lahko stvari postale zanimive.

PrihajaNodi ::

Denar se je za nepotrebne zadeve zapravljal v preteklosti, se zapravlja ta hip in se bo zapravljal v prihodnosti.



No to ni ravno res, ljudje smo vedno bolj varčni in vedno bolj gledamo kaj kupimo!

p.s. še jaz kupujem na pike...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Irbis> Oz. ni čisto neverjetno, da se bo zavest pojavila kot stranski učinek pri razvoju dosti bolj specializiranih orodij.

Ne, ni čisto neverjetno, v resnici se zagotovo bo - ampak ta orodja ne bodo nič manj omejena v svojih zmožnostih in učinkih.

Okapi ::

Oz. ni čisto neverjetno, da se bo zavest pojavila kot stranski učinek pri razvoju dosti bolj specializiranih orodij.
To je celo zelo verjetno. V naravi se je zgodilo natanko to.

Ne, ni čisto neverjetno, v resnici se zagotovo bo - ampak ta orodja ne bodo nič manj omejena v svojih zmožnostih in učinkih.
Če se bomo ljudje dovolj potrudili. Narava se pri "razvoju" človeka ni dovolj potrudila v tej smeri in sedaj trepeta, da ne bo človek uničil vsega življenja na sveta (in morda celo v vesolju).

O.

Baltazar-x ::

Pomoje se AI, ki se sam uči ne rabimo bati, ker bo prvotno ustvarjen na nekem zmogljivem računalniku ki bo stacioniran in verjetno izoliran. Kam naj pa uide ta AI? na drug superačunalnik?
Kar se tiče avtomatizacije, lahko delovni čas skrajšamo, oziroma ko to nebo več dobro, pa delamo vsak drug dan... Ureditev se bo mogla spremeniti. To bo pa takrat ko bo planet dosegel maximum prebivalcev in bo avtomatizacija toliko napredovala da bo presežek dobrin.

jype ::

Okapi> in sedaj trepeta

Mi _SMO_ narava.

Okapi ::

Ja, saj tudi mi trepetamo.

Baltazar-x ::

Trepetal bomo ko bo ta AI zapakiran v volumen človeškoh možganov in prosto hodil okol.

Mipe ::

Čemu neki bi napredno umetno inteligenco zapakiral v tako nepraktično embalažo?

Baltazar-x ::

Mipe je izjavil:

Čemu neki bi napredno umetno inteligenco zapakiral v tako nepraktično embalažo?

Pričakujem, da bo ta AI malo bolj socializiran in se učil tudi direkt od ljudi.

Mipe ::

Čemu, če lahko vse potrebno znanje prednaložijo in sharajo?

Umetne inteligence ne gre meriti po človeškem kopitu...

jype ::

Okapi> Ja, saj tudi mi trepetamo.

Zakaj pa trepetate?

Ob naslednjem velikem poku zagotovo ne boste občutili nobene bolečine. Garantiram. Če jo boste tudi vrnem denar.

trenerkar ::

PrihajaNodi je izjavil:

Denar se je za nepotrebne zadeve zapravljal v preteklosti, se zapravlja ta hip in se bo zapravljal v prihodnosti.

No to ni ravno res, ljudje smo vedno bolj varčni in vedno bolj gledamo kaj kupimo!
p.s. še jaz kupujem na pike...

Kaj zapravljaš samo ti na tem svetu? Kaj pa korporacije? In predvsem organizacije, ki jim denar skoraj sam od sebe kapne v mošnjiček? države? občine? ...

vostok_1 ::

jype je izjavil:



Hvala bogu, bojim se, da bodo še pred piloti, ki bi v resnici že morali biti.

To ne pomeni, da bodo izgubili službe, ampak da bodo bolj produktivni: Vsak mornar bo lahko upravljal s celotno ladjo in ladja ne bo več potrebovala tako ogromne posadke (in posadka morda celo sploh ne bo na ladji).


Sicer se strinjam, ampak ti razumeš, da 40+ kitajca, ki je prvič in zadnjič slišal za učenje v osnovni šoli, boš stežka naučil kaj novega. Nekaj procentov se bo prekvalificiralo, ostali bodo končali za šankom IMO.
Socialni problem bo...kako bomo postopali je vprašanje.

Baltazar-x ::

Mipe je izjavil:

Čemu, če lahko vse potrebno znanje prednaložijo in sharajo?

Umetne inteligence ne gre meriti po človeškem kopitu...


Sigurno bo nekdo hotel AI podoben človeku, v kaj bo želel?/random evoliral ko bo "samostojen" pa nevem.

Vajenc ::

Baltazar-x je izjavil:

Mipe je izjavil:

Čemu, če lahko vse potrebno znanje prednaložijo in sharajo?

Umetne inteligence ne gre meriti po človeškem kopitu...


Sigurno bo nekdo hotel AI podoben človeku, v kaj bo želel?/random evoliral ko bo "samostojen" pa nevem.

Z najbolj pametnim umetnim človekom si ne moremo dosti pomagati, če ta ne bo reševal najbolj zapletena vprašanja, za katera pa je telo kot tako le potrata. Samostojnost tudi ni pogojena s telesno entiteto.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

poweroff ::

vostok_1 je izjavil:

http://phys.org/news/2014-09-ships-skip...

No, še mornarji bodo počasi odpisani.

Stara zadeva. Prvi (na svetu!) so se tega lotili v 1980-tih v pokojni Iskri Delti. Takrat so sicer nameravali posadko iz par deset ljudi s pomočjo avtomatizacije zmanjšati na 3 ali 4, ampak to so bila osemdeseta.
sudo poweroff

Okapi ::

Po Koseškem bajerju pluje robotsko plovilo in vzorči vodo. Analizo dela "robot" na krovu in rezultate pošilja po netu v laboratorij. Zvečer se parkira v pristan, napolni akumulator in zjutraj znova na delo.


PaX_MaN ::

Kva? Roomba na vodi? Bejžte, roboti nas bodo depopuliral!

Baltazar-x ::

Vajenc je izjavil:

Baltazar-x je izjavil:

Mipe je izjavil:

Čemu, če lahko vse potrebno znanje prednaložijo in sharajo?

Umetne inteligence ne gre meriti po človeškem kopitu...


Sigurno bo nekdo hotel AI podoben človeku, v kaj bo želel?/random evoliral ko bo "samostojen" pa nevem.

Z najbolj pametnim umetnim človekom si ne moremo dosti pomagati, če ta ne bo reševal najbolj zapletena vprašanja, za katera pa je telo kot tako le potrata. Samostojnost tudi ni pogojena s telesno entiteto.

Teško je definirat od kje začet, recmo da je to samo ena od celic (robot, po obliki človeka) te super AI ki je ravno tolk sposbna kakor najbolša in obenem vsenaenkat, vendar naš primirek štarta kot prazna knjiga s superintiligeco, ki je v prvi fazi učenja učena kot človek, ko je pripravljena/samostojna zadeva pač gledamo v kaj bi se spustu ta AI. Mogoče bi se kam uploudu, al pa bi najprej raziskal človeško naravo pa se pol uploudu na internet.... Tko nekak sm mislu.

jype ::

vostok_1> 40+ kitajca, ki je prvič in zadnjič slišal za učenje v osnovni šoli, boš stežka naučil kaj novega.

Sem in tja kakšnega. Večino ljudi se da naučiti vsega živega, ne glede na življensko obdobje.

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Po Koseškem bajerju pluje robotsko plovilo in vzorči vodo. Analizo dela "robot" na krovu in rezultate pošilja po netu v laboratorij.

Evo, roboti nam kradejo delovna mesta! Tukaj bi lahko imeli zaposlena vsaj dva človeka, ki bi se cel dan vozila in vzorčila vodo. Pa še nedelje in praznike bi dobila ekstra plačano. :))
sudo poweroff
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smislu življenja v svetu brez služb (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10528141 (22999) PrihajaNodi
»

Boston Dynamics pokazal, kaj zmorejo novi humanoidni roboti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
36078633 (71004) PrihajaNodi
»

Prihodnost globalnega gospodarstva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31541167 (35646) kow
»

Foxconn se želi do leta 2018 70-odstotno robotizirati (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33062244 (55082) TESKAn
»

Evolucija pri ljudeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11519346 (17191) jype

Več podobnih tem