» »

Pravila igre-stanovanjski problem?

Pravila igre-stanovanjski problem?

«
1
2

divya ::

Živjo,
soočam se s sledečim problemom in nujno rabim nasvet kakih modrijanov, pametnejših od mene/nas:
s sestro sva po mamini smrti solastnici stanovanja, ki ga že 2 leti neuspešno prodajava in ki sva ga letos aprila zato oddali eni družini. Sestra je ob podpisu pogodbe bila "stisnjena ob zid", in je podpisala za 3 leta najema (namesto za 1 kot sva se pogovarjali), ker je težko dobit najemnike, in ker mesečne stroške za to stanovanje plačuje ona.
Dogovorjeno je bilo, da se stanovanje še naprej prodaja, ampak da počakava nekaj časa, ampak ona je tudi to "pozabila" povedat najemnikom, in tega v pogodbi ni (da se stanovanje še neprej prodaja). Ker me ob podpisu ni bilo zraven, mojega podpisa na pogodbi ni. In za obe zadevi nisem vedela, dokler se ni pojavil resen kupec že 1 mesec po oddaji stanovanja, in sva bila v zagati kaj narest.Lepo sem jih prosila, če dovolijo ogled, izvedela, da to oni prvič slišijo, da je stanovanje še na prodaj, in da nikakor ne dovolijo ogleda.In da naj jim ali izplačamo vse vloženo do zdaj (vseljeno pohištvo po meri, beljenje, T2...) in se izselijo takoj, ali pa naj jih pustimo pri miru do čez 3 leta.OK, sva se opravičila, povedala da je bil nesporazum, da jih ne bi kar na vrat/nos metala ve, da bi se seveda pogovorili o neki odškodnini ali sodelovanju, saj smo ljudje.
Nakar oni izrazijo željo, da bi oni kupili stanovanje, da so resni kupci, samo da čakajo, da prodajo svojo hišo nekje v okolici.
ok, super. Damo rok 1 mesec, da se zjasnijo kako in kaj, in poveva, da če se ne bodo odločili za nakup,
da želiva, da nama omogočijo ogled z drugim kupcem, in da ne bomo kar prodali in njih ven vrgli, in da te stvari itak trajajo, saj itak ni veliko interesa.
Po 1 mesecu njihova banka še nič ne ve, oba sta s.p., ona na porodniški, nimajo nobenega večjega priliva, ok, damo še 1 mesec časa. Po tem pa rečejo, da bo treba še počakati kake 6 mesecev, da banka še nič ne ve...

Skratka slab začetek, še slabše nadaljevanje.

Zdaj smo prišli do datuma plačila najemnine (na črno), pa prosijo za 1 mesečni odlog, ker se jim je avto pokvaril (a ravno so bili na dopustu cca 3 tedne).
Zavrnemo, in pojasnimo, da se ne držijo dogovora, da je 1. v mesecu že potekel, da zavlačujejo...Potem želijo, da s eara vzame namesto najemnine, češ da je za to namenjena. ?
In dobimo seveda tudi servirano, da kdo sem jaz, da bodo izstavili račun za vse vloženo, da bodo prijavili na davčno al kam itd.

Vprašanje je: oboji smo zaje... zadevo, kaj je lahko zdaj posledica?
Če sestro prijavijo na inšpekcijo, kaj to zanjo pomeni, kako lahko to rešimo, kako lahko nekdo dokazuje, da je plačal najemnino, če ni nikjer zabeleženo razen v pogodbi?

Lepo prosim za nasvet za nespametne naivneže, ki smo povzročili kar nekaj sranja...

Hvala!!
  • spremenilo: divya ()

Utk ::

Dokler ne dobiš denarja, ti težko kdo reče, da oddajaš na črno.

Mesar ::

Ja samo problem če si ga prej jemal par mesecev ;((
Your turn to burn!

para! ::

Če si solastnik stanovanja, potem sestra verjetno ni mogla kar oddati. Stopi do odvetnika, mogoče ti rata golazen vržt na cesto.

Naslednjič pa ne goljufaj in naredi pogodbo tako kot je treba in prijavi davčni.
Death before dishonor!

Mesar ::

Zdaj je itak v d*eku, ker so najemniki bolj zaščiteni kot kočevski medvedi. Sploh če najemnik misli, da zdaj ima nekaj s čimer lahko izsiljuje...
Your turn to burn!

divya ::

jp, Mesar

Naj še dodaom, da imava s sestro nično razumevanje za najemnika, ker nama je prejšnji naredil za več tisoč evrov dolga, še vedno naju vleče za nos in se dela norca.
toliko o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: divya ()

para! ::

Lahko se pa vseliš v svojo polovico stanovanja, glede na to, da je sestra lahko pravno gledano oddala samo polovico (če je samo toliko njenega). Potem pa opazuješ navdušenje najemnikov. Pa par frendov prpel s sabo.

Hehe, al pa še bolša ideja: pro bono oddaj svojo polovico par kolegom :>
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

divya ::

Para! ali lahko rečemo, da je pogodba neveljavna, ker ni mojega podpisa gor?
kaj lahko oni ukrenejo s to pogodbo? prijava davčni?

Bom, seveda, vse belo na črnem bo naslednjič- kot da me to kaj zaščiti pred bilo čem?
Razen, seveda, če se želimo it pravno cenkat, za kar pa nimamo denarja.
Če se ne bi šlo meni za preživetje moje družinice, bi vsemu rekla čaw, ampak moram se s tem ukvarjat, ker ni nobenega interesa za prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: divya ()

kloko ::

Tole gledam, napisano na enak način kot tule, a z nekoliko drugačno "pravljico". Imam občutek, da je tukaj zadaj nekakšen globji problem...?

L.p., Kloko

mat xxl ::

Predhodniki slabo poznajo področje.

Dejstva so, da se prihodki od objave fizičnim osebam doseženi in plačani vam v letu 2013 prijavijo Dursu šele 15.1.2014, torej do sedaj še nista nič oddajali na črno in če vam golazen take naprej meče, jim ponudite vaš GSM, da to takoj storijo, če tako mislijo. Zakonodaja se sicer pripravlja na spremembe saj naj bi se letos do 15.12.2013 prijavilo ali se stanovanje oddaja in sicer GURSU ( ostane pa še prej omenjeno DURSU) to pa z namena, pravilnih obračunov davka na premoženje.

Torej niste v nobenem prekršku, pojdita do odvetnika in naj zahteva takojšnje plačilo zaostale najemnine, sicer če zamujajo je to krivdni razlog za vreči jih ven ......................

Upam, da vse Ok rešite in ne pregovarjajte se z njimi o odkupu, ker bi radi le čas zastonj bivanja pridobili, za v naprej vam pa polagam na pamet .... pojdite k notarju, naj on naredi izvršljivo najemno pogodbo, naj poleg are tudi povedo s čim še jamčijo plačilo svojih obveznosti ...... taka pogodba stane od cca 60 - 130 eur.

Davek za oddajo efektivni in dokončni je samo 22,5% in dajte državi svoje, da vas potem taka golazen ne more izsiljevati !

Vzdevek ::

Tako, kot je omenjeno pojdi do odvetnika in zahtevaj plačilo. Kazen pa mislim, da je nekje od 400 - 1200 eur. Ne me držat za besedo. Če prodaš stanovanje pač kazen plačaš iz tistega denarja, pa je zadeva rešena.

mat xxl ::

Kazni ne more biti, ker še nista nič narobe storili še ni utaje.

Meizu ::

Dokler še nič ni bilo plačano, ti ne morejo nič, sama jim pa povej, naj se ali izselijo, ali jih pa prijaviš. In to je to, kaj kompliciraš.

Vzdevek ::

Potem je pač ni v to se ne spoznam preveč, pravim če bi bila. Zgoraj je bilo nekje to vprašanje. ;)

tony1 ::

Tole bo draga šola, bi pa poudaril tole: ko se dogovarja nekaj, v kar je vključen denar (ni važno, ali iz tvojega žepa ali kot tvoj prihodek) naj se ti v življenju nikamor ne mudi. In torej, če hočeš napisati najemno pogodbo samo za 1 leto, jo napiši samo za 1 leto and don't let anyone ever make you do otherwise.

(Borzni posredniki in investicijski špekulanti izvzeti, ampak normalni ljudje mednje tako ne spadajo. :).

Invictus ::

S sestro sta naredila prvo napako ko sta dobila stanovanje. Bila sta preveč požrešna in preveč navila ceno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

divya ::

mat xxl je izjavil:

Predhodniki slabo poznajo področje.

Dejstva so, da se prihodki od objave fizičnim osebam doseženi in plačani vam v letu 2013 prijavijo Dursu šele 15.1.2014, torej do sedaj še nista nič oddajali na črno in če vam golazen take naprej meče, jim ponudite vaš GSM, da to takoj storijo, če tako mislijo. Zakonodaja se sicer pripravlja na spremembe saj naj bi se letos do 15.12.2013 prijavilo ali se stanovanje oddaja in sicer GURSU ( ostane pa še prej omenjeno DURSU) to pa z namena, pravilnih obračunov davka na premoženje.

Torej niste v nobenem prekršku, pojdita do odvetnika in naj zahteva takojšnje plačilo zaostale najemnine, sicer če zamujajo je to krivdni razlog za vreči jih ven ......................

Upam, da vse Ok rešite in ne pregovarjajte se z njimi o odkupu, ker bi radi le čas zastonj bivanja pridobili, za v naprej vam pa polagam na pamet .... pojdite k notarju, naj on naredi izvršljivo najemno pogodbo, naj poleg are tudi povedo s čim še jamčijo plačilo svojih obveznosti ...... taka pogodba stane od cca 60 - 130 eur.

Davek za oddajo efektivni in dokončni je samo 22,5% in dajte državi svoje, da vas potem taka golazen ne more izsiljevati !


Hvala ti, to lahko uporabim. Sem zasledila podatek, za prijavo na DURS, ja. Ampak ali ni potrebno tudi prijaviti na občini oz. pokazati tam pogodbo v 30 dneh od podpisa? lp

ZaphodBB ::

Fakt je, da najemodajalec nima pojma. Najemnik pa očitno precej. Vse za kar se vama je mudilo, sta sedaj zamočila.

Do odvetnika in začnite postopek za izselitev podnajemnikov. Če se odločijo it prej, super lahko postopek ustavite. Če so "profesionalci" se jih boste odkrižali čez kako leto, stalo bo pa 5000 - 10000€.

Drugič, pa več komunikacije in manj pohlepa.

reeves ::

Če na pogodbi ni tvojega podpisa, je le-ta nična. Z oddajo ali prodajo se morajo strinjati vsi solastniki. Poklič policijo naj jih vržejo ven.

Ziga Dolhar ::

... ja, najboljš ... ;((
https://dolhar.si/

reeves ::

https://zakonodaja.com/zakon/spz/67-cle...
Ampak najbrž ne bo šlo tako enostavno, a?
To bo Žiga najbolj vedu

Aston_11 ::

To vemo že vsi, da policija ljudi iz stanovanja ne meče, mečejo jih pa razni mišičnjaki, vendar je tudi res, da je edina prava pot s pomočjo sodišča - kar pa zna trajati par let.

reeves ::

Aston_11 je izjavil:

To vemo že vsi, da policija ljudi iz stanovanja ne meče, mečejo jih pa razni mišičnjaki, vendar je tudi res, da je edina prava pot s pomočjo sodišča - kar pa zna trajati par let.

Dobr, to itak, ampak a ne bi šlo to malo hitreje, ker pogodba ne velja? Pa mogoče bi se podnajemniki malo ustrašili, ko bi zagledali policijo pred vrati.

Aston_11 ::

reeves je izjavil:

Dobr, to itak, ampak a ne bi šlo to malo hitreje, ker pogodba ne velja?

V sistemih delitve oblasti/demokracije neveljavnost/neobstoj pogodb ponavadi ugotavlja sodišče in ne lokalni šerif. V istih sistemih lokalnemu šerifu policija omeni kd samovolje, ko pride na vrata strašiti najemnike.

reeves ::

Aston_11 je izjavil:

reeves je izjavil:

Dobr, to itak, ampak a ne bi šlo to malo hitreje, ker pogodba ne velja?

V sistemih delitve oblasti/demokracije neveljavnost/neobstoj pogodb ponavadi ugotavlja sodišče in ne lokalni šerif. V istih sistemih lokalnemu šerifu policija omeni kd samovolje, ko pride na vrata strašiti najemnike.

Po zakonih, ki veljajo tudi za šerifa.
Da postaneš najemnik rabiš veljavno pogodbo.
Začaran krog. Ampak sej to mi je jasn, veš kaj me zanima.
Če recimo da OP vlogo na sodišče za izselitev zaradi neveljavne pogodbe in ta postopek traja leto, dve. Oni imajo pravico stanovati notri, dokler odločba sodišča ni pravnomočna. Ali so ti potem dolžni plačati najemnino, če sodišče odloči, da je pogodba nična?

Hayabusa ::

Dobi vunbacitelje in jih vrži ven.
Slo sodišča delajo počaaaaaaaassssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (beri bo prva obravnava čez 5 let).

Aston_11 ::

reeves je izjavil:

Oni imajo pravico stanovati notri, dokler odločba sodišča ni pravnomočna. Ali so ti potem dolžni plačati najemnino, če sodišče odloči, da je pogodba nična?

Istočasno z vunselitvijo zahtevaš tudi uporabnino v višini najemnine za čas postopka. Črn scenarij je, da nič nimajo in jim ni kaj vzeti, za nagrado ti še razturajo stanovanje. Tako da je boljša rešitev vunbacitelj, pa naj se oni zafrkavajo z motenjem posesti.

reeves ::

Aston_11 je izjavil:

reeves je izjavil:

Oni imajo pravico stanovati notri, dokler odločba sodišča ni pravnomočna. Ali so ti potem dolžni plačati najemnino, če sodišče odloči, da je pogodba nična?

Istočasno z vunselitvijo zahtevaš tudi uporabnino v višini najemnine za čas postopka. Črn scenarij je, da nič nimajo in jim ni kaj vzeti, za nagrado ti še razturajo stanovanje. Tako da je boljša rešitev vunbacitelj, pa naj se oni zafrkavajo z motenjem posesti.

Sranje, kakorkoli obrneš. Jest (mi) sem podnajemnik že 13 let, pa se še meni zdi, da smo preveč zaščiteni.
Eni imajo kar oreng probleme z podnajemniki.

Mehmed ::

Bo kdo bolj vesc tega bolj detajlno povedal, ampak v grobem takole.
Prvo uredita na svojem koncu. Prijavita, da oddajata, dajta cesarju kar je cesarjevega, da imata ciste racune.
Potem jih pisno priporoceno opozorita, ce zamujajo s placilom. Ce krsijo pogodbo, sprozis postopke za odpoved. Nic se pregovarjat, iskati alternative pa poslusati njihove obljube. Ve se do kdaj mora kdo kaj placati, to je edino pomembno. Ce bodo zabijali cas z groznjami namesto placilom prav, oni krsijo pogodbo, ne ti.
Ja, lahko se zgodi, da jih moras odstraniti po sodni poti pa izterjati dolg. Ampak sej ta dolg ne izgine, samo obresti se pristevajo.
Ce ste se ze zapletli, da se jih ne morete znebiti tri leta, to ne pomeni tri leta njihove samovolje. To pomeni tri leta vse placano v roku ali pa ne bodo docakali treh let ane.

Mehmed ::

Pa da ti dam se en primer, ker mi delujes dost naivna. Ce imas enega samega kupca, ki niti videl se ni stanovanja, ni najboljsa ideja znebiti se najemnikov za vsako ceno. Vseeno so le stalen vir dohodka napram njemu, za katerega se nisi ziher.
Ce bi bil jaz tvoj pokvarjeni najemnik, bi uporabil tvojo stisko proti tebi. Kmalu bi imela enega sila zainteresiranega kupca, ti bi pa popuscala meni na vseh koncih, da se le spokam cimprej in ti ne pokvarim posla. Ko bi mi senkala par najemnin in bi se izselil, pa tudi od kupca, ki sem ti ga sam poslal, ne bi bilo vec nic slisati.

divya ::

Mehmed je izjavil:

Bo kdo bolj vesc tega bolj detajlno povedal, ampak v grobem takole.
Prvo uredita na svojem koncu. Prijavita, da oddajata, dajta cesarju kar je cesarjevega, da imata ciste racune.
Potem jih pisno priporoceno opozorita, ce zamujajo s placilom. Ce krsijo pogodbo, sprozis postopke za odpoved. Nic se pregovarjat, iskati alternative pa poslusati njihove obljube. Ve se do kdaj mora kdo kaj placati, to je edino pomembno. Ce bodo zabijali cas z groznjami namesto placilom prav, oni krsijo pogodbo, ne ti.
Ja, lahko se zgodi, da jih moras odstraniti po sodni poti pa izterjati dolg. Ampak sej ta dolg ne izgine, samo obresti se pristevajo.
Ce ste se ze zapletli, da se jih ne morete znebiti tri leta, to ne pomeni tri leta njihove samovolje. To pomeni tri leta vse placano v roku ali pa ne bodo docakali treh let ane.


Hvala, to tudi lahko uporabim. Samo kam naj kaj prijavimo? Na občino, da oddajamo? Na pogodbi so datumi za cca 3 mesece nazaj, to ne bo šlo čez?

freesty ::

Jaz tudi ne vem zakaj zdaj taksno paniko zganjas. Se strinjam z Mehmedom. Pa se cene nepremicnin so trenutno nizke tako, da je boljse oddajat pa potem cez 3 leta prodat. Bi imela na racunu najvec od tega.

Drugace pa sem enkrat kupil eno stvar od enega rubeza in sva se malo pogovarjala. Mi je rekel, da na zalost more vcasih tudi ljudi najet, da dobesedno vrzejo stanovalce ven iz stanovanj, pa to iz taksnih, ki jim jih je banka zarubla.

Se mi pa zdi, da sem se enkrat nekje prebral, da tudi, ce njim ze pogodba potece in oni nocejo ven in se zgovarjajo, da nimajo kam it, jih najemodajalec ne more vrzit kar na cesto. Ne vem sicer koliko to drzi vode, se pa splaca preverit, da ne bos zastojn po sodiscu skakala potem pa nic dosegla, ker oni ne bodo imeli kam it.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

stb ::

divya je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Prvo uredita na svojem koncu. Prijavita, da oddajata, dajta cesarju kar je cesarjevega, da imata ciste racune.
Hvala, to tudi lahko uporabim. Samo kam naj kaj prijavimo? Na občino, da oddajamo? Na pogodbi so datumi za cca 3 mesece nazaj, to ne bo šlo čez?

Davkarija omogoča "samoprijavo", ki je možna brez kazni tudi po roku, če proti tebi še niso bili sproženi postopki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Invictus ::

Aston_11 je izjavil:

To vemo že vsi, da policija ljudi iz stanovanja ne meče, mečejo jih pa razni mišičnjaki, vendar je tudi res, da je edina prava pot s pomočjo sodišča - kar pa zna trajati par let.

Mišičnjaki so boljša pot. Predvsem hitrejša. Sicer stane.

Nato te mora najemnik tožit. Če si upa. Kar spet traja par let ... Vmes pa že prodaš stanovanje in skriješ denar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mehmed ::

Pa zivis par let od socialne in se vozis z busom. Da ti ne zarubijo place/avta.
Vse za nacelnost ane.

Invictus ::

Mehmed je izjavil:

Pa zivis par let od socialne in se vozis z busom. Da ti ne zarubijo place/avta.
Vse za nacelnost ane.

Ne, za zaščito pred kretenskimi nategovalci, ki nočejo plačati.

Grem stavit če bi jih deložiral da se sploh ne bi bunili. Po izkušnjah stanodajalcev se nikoli ne.

Samo deložirati jih mora ko ne bo nikogar doma. Preprosto postavi njihovo robo na cesto ... ali kam pod streho.

Saj privat lasniki stanovanj niso socialna. Če bi radi zastonj stanovanje, naj gredo na CSD.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

divya ::

Ne bi prodajali, če ne bi bila naša finančna situacija slaba, brezposelnost že drugo leto, nobenih socialnih prihodkov na moj račun, živimo pač kot se znajdemo.In hvalabogu, da imamo vsaj kaj za oddajat_prodat, ker drugače bi bila huda žalost. Zato ne moremo čakat na neke ugodne sitaucije na trgu.
Ne bi se ravno opredelila za požrešno, ampak prej za prestrašeno, in ki zaradi nastale situacije tokrat pač nismo enega dohodka prijavili, saj je le-ta že tako majhen, razdeljen na dva dela še manjši, če pa še odvedem davek, potem pa se mi skoraj ne splača, razen da so stroški pokriti, to pa pripomore, ja.
Torej hvala do zdaj za info, bom pogledala kako je s prijavo- prejšnje smo samo na DURS prijavili januarja, to je bilo to.
lp

Okapi ::

Najbolje da se zmenita z onima dvema bratoma, ki o enakem problemu sprašujeta na podsvojostreho.:))

O.

ziga1990 ::

Okapi daš link?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Okapi ::

Saj ga je dal že kloko včeraj zvečer.

O.

T-h-o-r ::

hahaha, kako vsi po najmnikih, čeprav sta babnici nesposobni sami sebe zajebali
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mesar ::

Kljub naivnosti najemodajalca, so dejanja s strani najemnika kot je neplačevanje računov, ... obsojanja vredna.

Sicer pa če se jih pravno lahko ven spravi, pa nimaš preveč stroškov s samoprijavo na Durs... ti je IMO to najboljša opcija. Potem pa lahko mirno greš na take stvari kot je neveljavna pogodba (ker nista obe podpisali), mogoče niti to nebo potrebno, samo postavit najemnika pred dejstvo, da ti več ne more grozit z Dursom...

aja, niso bile nedolgo nazaj neke spremembe v zakonodaji in lahko najemodajalec sedaj odjavi prav vse? Še vodovod? Razen če si predstavljajo življenje brez elektrike, vode, pozimi brez gretja, ...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

ziga1990 ::

saj onidve ne morta nič oddajata na črno tko da tožba ne pride v poštev in se sestra, ki se je podpisala nasrka, ker je sama to počela čeprav ni polna lastnica.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ziga Dolhar ::

"Oddajanje na črno" nima nobene veze z uveljavljanjem pravic v sodnem postopku.
https://dolhar.si/

stb ::

Pri odjavi vode (in morda tudi elektrike) znajo biti problemi, ker naj bi to bilo nujno za žilvljenje. Pa vodovodne inštalacije marsikje po blokih ne dopuščajo odklopa posameznega stanovanja.

Nihče pa ti ne prepoveduje, da pozoveš komunalno (in elektro), da pogodbo o dobavi sklenejo neposredno z najemnikom in hkrati prekineš z njimi obstoječo pogodbo. Komunali (in elektru) kot lastnik daš pooblastilo, da sklenejo pogodbo z najemnikom, potem pa upaš, da temeljito preverijo najemno pogodbo, oz jih o neveljavnosti pogodbe celo obvestiš kasneje sam. :D S tem ti neplačljivi najemniki vsaj ne delajo dodatnih stroškov, ko čakaš naše sodstvo in ne prekineš jim dobave ti (če bi do tega prišlo), in nimajo osnove zaračunavati stroškov odklopa in priklopa (kvečjemu kak administrativni strošek, če imajo to v ceniku).

Ima ta brilijanten masterplan kakšno luknjo? Nisem ga še preizusil 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

ziga1990 ::

stb tvoj plan ima samo eno luknjo če to naredi bo se več štale
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

stb ::

Ja saj narest štalo je menda cilj, a ne? Prav s štalo "najemnika" motiviraš k izselitvi. Pač paziš, da nikjer ne zahtevaš odklopa vode (ampak le odstopaš od ostoječe pogodbe o dobavi in poobladtiš "najemnika", da za čas najema sklene novo pogodbo v svojem imenu).

Aston_11 ::

stb je izjavil:

Pač paziš, da nikjer ne zahtevaš odklopa vode (ampak le odstopaš od ostoječe pogodbe o dobavi in poobladtiš "najemnika", da za čas najema sklene novo pogodbo v svojem imenu).

Najemnik ne sprejme pooblastila --- odstop = odklop;

stb ::

Pooblastilo najprej s povratnico pošlješ najemniku in komunali in šele po prejemu vsaj ene od povratnic odstopiš od pogodbe?

Aston_11 ::

Pooblastilo je pogodba, velja, če ga druga stranka sprejme, ne zgolj prejme.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
367546 (6260) mat xxl
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363361 (56277) Ishmael
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722634 (19201) MrStein
»

Problem z najemodajalcem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522219 (16913) Tear_DR0P
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637368 (23843) Timurlenk

Več podobnih tem