» »

DIY PIzza...

DIY PIzza...

««
5 / 15
»»

Aston_11 ::

Fantje (in punca), danes sem pekel DIY pice v DIY krušni peči. Fantastika, par minut (kar pomeni, da je bila peč že malenkost ohlajena (nima vrat) in so bile narejene (4 kom). In nato še dve žemljici kruha.

echo ::

Pics or it didn't happen :)

Aston_11 ::



Pic nisem slikal. Zadnji dve pa sem spremenil v žemlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

echo ::

Rešpekt.
Maš še kakšno od dlje, da se cela peč vidi?
Si delal po kakšnem načrtu ali samo po pameti?

Aston_11 ::

Od dlje bi lahko poslikal, vendar se cegli končajo nad tem kamnitim obokom, ker mi jih je zmanjkalo, gor pa je inox cev fi 20, ki pelje v kamin.

Peč oblikovno sledi pdf-ju objavljenem na fornobravo.com, dodana sta samo dva odduha na zadnji strani, ki pripeljeta v dimnik spredaj.

Dimenzijsko je v celoti ustrezna - višina oboka je recimo odvisna od premera, višina vrat od višine oboka, prednja pa so prosto po prešernu, tako da lahko vidiš okrog vogalov.

V pripravi so vrata, da se peč ne bi tako hitro ohlajevala, pa izolacija preko ceglov.

Venomus ::

Zelo fajn, enkrat bom tudi jaz imel tako peč :)

Kaj pa tiste granitne plošče, ki jih nekateri uporabljajo za peko pice v navadni pečici? A je vredno to imeti, je kakšna razlika?

Ker kakor sem gledal, se pica še vedno peče podobno časa kot na navadnem pladnju...

aaads ::

A je komu uspelo najt kakšen recept, da dobiš testo elastično? Tako da se ga da metat in z rokami fajn vlečt? Kot v picerijah? Že dolgo ga sam iščem ampak ga še nisem našel.

goranzaric ::

Mogoce ce dodas eno ali dve zlice olja

Lion29 ::

ero, lih prejsnji teden prislo ven

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

iKst ::

aaads je izjavil:

A je komu uspelo najt kakšen recept, da dobiš testo elastično? Tako da se ga da metat in z rokami fajn vlečt? Kot v picerijah? Že dolgo ga sam iščem ampak ga še nisem našel.


Recept niti ni tako bistven, bolj način priprave.

1. Testo je treba dobro pregnesti. 15, 20 minut v mešalniku (na roke še dlje), da se formira gluten, ki daje testu elastičnost.
2. Testo naj počiva vsaj čez noč, idealno cca. 3 dni v hladilniku.

Če testo vzhajaš počasi, 1. točka niti ni tako zelo pomembna, ker se gluten formira tudi brez gnetenja, če ima testo dovolj časa.

Sicer pa par mojih stvaritev. Vse pice so pečene brez pečice, na štedilniku. Čas pečenja 3 do 4 minute.





mihec87 ::

iKst je izjavil:

aaads je izjavil:

A je komu uspelo najt kakšen recept, da dobiš testo elastično? Tako da se ga da metat in z rokami fajn vlečt? Kot v picerijah? Že dolgo ga sam iščem ampak ga še nisem našel.


Recept niti ni tako bistven, bolj način priprave.

1. Testo je treba dobro pregnesti. 15, 20 minut v mešalniku (na roke še dlje), da se formira gluten, ki daje testu elastičnost.
2. Testo naj počiva vsaj čez noč, idealno cca. 3 dni v hladilniku.

Če testo vzhajaš počasi, 1. točka niti ni tako zelo pomembna, ker se gluten formira tudi brez gnetenja, če ima testo dovolj časa.

Sicer pa par mojih stvaritev. Vse pice so pečene brez pečice, na štedilniku. Čas pečenja 3 do 4 minute.







Damn...V kakšni posodi to pečeš..?

Aston_11 ::

... in s pokrovko ali brez?

iKst ::

Jeklena posoda z jekleno pokrovko, narejeno tako, da se čim hitreje in čim lažje pogreje (cca. 7 do 10 minut na steklokeramični do 450 stopinj). Pripravljam Kickstarter projekt za to.

radmannsdorf ::

Debatirali smo o peki na šamotni plošči. Slučajno na fb videl tole božično akcijo.

Unknown_001 ::

Oi ! Ima kdo predlog kako pripraviti dobro testo za margerito? Zadišala mi je pa me zanima kaj date v testo ?

Kateri sir vam je najljubši? Se Mocarela dobro obnese?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tac20 ::

mihec87 je izjavil:

iKst je izjavil:

aaads je izjavil:

A je komu uspelo najt kakšen recept, da dobiš testo elastično? Tako da se ga da metat in z rokami fajn vlečt? Kot v picerijah? Že dolgo ga sam iščem ampak ga še nisem našel.


Recept niti ni tako bistven, bolj način priprave.

1. Testo je treba dobro pregnesti. 15, 20 minut v mešalniku (na roke še dlje), da se formira gluten, ki daje testu elastičnost.
2. Testo naj počiva vsaj čez noč, idealno cca. 3 dni v hladilniku.

Če testo vzhajaš počasi, 1. točka niti ni tako zelo pomembna, ker se gluten formira tudi brez gnetenja, če ima testo dovolj časa.

Sicer pa par mojih stvaritev. Vse pice so pečene brez pečice, na štedilniku. Čas pečenja 3 do 4 minute.







Damn...V kakšni posodi to pečeš..?


Živjo, glede počivanja jutri bo tretji dan počivanja testa v hladilniku in kar lepo fermentira.

Mi poveš kako sedaj naprej, a ga dati jutri zjutraj ven da se segreje na sobno temperaturo, ali ga je potrebno še enkrat pregnesti in počakati da vzhaja in nato oblikovati v pico, kaj je najboljše?

P.s. Šit nisem videl datuma :D

hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

looser ::

Ne glede na datum je cool.

Unknown_001 ::

looser je izjavil:

Ne glede na datum je cool.


Let's keep it alive!

Anyway... testo sem malo po svoje zmutil. Sol, pecilni prašek, olje, mal jogurta... Za pico iz elektro rora je izpadlo krasno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

c3p0 ::

Unknown_001 je izjavil:

Oi ! Ima kdo predlog kako pripraviti dobro testo za margerito? Zadišala mi je pa me zanima kaj date v testo ?

Kateri sir vam je najljubši? Se Mocarela dobro obnese?


V testo moko, vodo, sol, kvas, nič druga. Mocarela mora biti obvezno bivolja.

https://www.pizzamaking.com/dough-calcu...

Unknown_001 ::

Kako pa dosežete, da se vam testo res lepo vleče? Uporabite posebno moko al navadno tip 500 ? Jaz sem moral malo povaljat ker se mi trga če preveč raztegnem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

korenje3 ::

rabiš najbolj fino moko. testo mora biti debeline 1-2mm raztegnjeno, ne valjano.
pico se lahko peče na priolizi načinu na 400°C.

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Unknown_001 ::

40 let star gorenjev šporget v študentskem fletu ne pozna priolize ;P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

radmannsdorf ::

korenje3, buče. Ostra moka je boljša od fine za pico. Z ostro se sploh ne bo limal nikamor, da bi blo treba pomokat...
Recept je ostra moka + zelo hladna voda, kvas(nič vzhajan), sol. Zgneteš, pustiš pol urce in imaš super mehko testo ki ga lahko razteguješ po mili volji.

Unknown_001 ::

@radmansdorff hvala!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

korenje3 ::

youtube pa odpri jamie oliverja kako dela z Gennaro Contaldom prave napolitanske pice. rekel bo fina moka in nobena druga. noben vir ne priporoča ostre moke.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Unknown_001 ::

Če bi gledal Đejmija oliverja kuhne nikol ne bi imel pospravljene :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Veš kaj :D oboje probam. Lahko pa tudi naredim analizo, ter zasnujem eksperiment z DOE metodo. Na ta način lahko statistično po Tagučijevih metodah ugotovim optimum.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

sajmon ::

Ta teden smo doma preizkusili glineno ploščo. Sicer smo pekli kruh, bo treba enkrat še pico sprobat. Kruh je dejansko precej podoben tistemu iz krušne peči.

kruh1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sajmon ()

Unknown_001 ::

Zakaj bi pa bil drugačen? Vir toplote ni važen. Bistveni sta podlaga in okolica. Pri krušni peči je taglavna zadeva šamot / keramika / kamen. Prednost je v ogromni akumulaciji toplote oz. Lahko shrani ogromno notranje kalorične energije ki jo nato izseva ali odvede od sebe prek konvekcije ali kondukcije. To pomeni, da se tudi bolj umirjeno segreva in ni kot pekač ki spodaj zažge na koncu pa čim pride malo na zrak takoj odneha. Temperatura pečenja manj niha po celi peči. Rezultat je enakomerno pečen lep hlebec.

Vaša keramična plošča odpravi ravno to pomanjkljivost pekača, da se prehitro segreje in prehitro ohladi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

korenje3 ::

razlika je v tem, da imajo krušne peči veliko večjo temperaturo kot razne pečice. Posledica tega je da nastane lepa skorja. v domači pečici se kruh ponavadi dejansko "skuha", skorja je pa tanka.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

#000000 ::

korenje3 je izjavil:

razlika je v tem, da imajo krušne peči veliko večjo temperaturo kot razne pečice. Posledica tega je da nastane lepa skorja. v domači pečici se kruh ponavadi dejansko "skuha", skorja je pa tanka.



Točno to, kuhano testo napram pečeno, to je razlika.

Ma no če delaš tanko testo in daš manj tekočih dodatkov se vseeno da dobit dokaj sodobno stvar ven, pač po okusu.

Unknown_001 ::

korenje3 je izjavil:

razlika je v tem, da imajo krušne peči veliko večjo temperaturo kot razne pečice. Posledica tega je da nastane lepa skorja. v domači pečici se kruh ponavadi dejansko "skuha", skorja je pa tanka.


Šamot drži.

Ror pa greje le tam kjer ma špiralo pa pekač kar ga zakur.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Lion29 ::

korenje3 je izjavil:

youtube pa odpri jamie oliverja kako dela z Gennaro Contaldom prave napolitanske pice. rekel bo fina moka in nobena druga. noben vir ne priporoča ostre moke.


lih pred parimi tedni sem se srecal z njima osebno in malo pocakulal... pa se na bozicno vecerjo smo bili povabljeni.. pa se spet slikal... carja... sploh Gennaro :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

reeves ::

Unknown_001 je izjavil:

Oi ! Ima kdo predlog kako pripraviti dobro testo za margerito? Zadišala mi je pa me zanima kaj date v testo ?

Kateri sir vam je najljubši? Se Mocarela dobro obnese?

Moka T500 (lahko mešaš z ostro)
Sol 1,8 - 2,0%
Sveži kvas 0,5%
Voda cca 55% - odvisno od moke. Naj ne bo premehko.

Zmešaš. Jaz rabim kakih dobrih 5 min. Testo malo naolji in daj v zaprti posodi v hladilnik vsaj za 12 ur. Razvlekel ga boš z lahkoto. Pizza se skuha, če je preveč obložena. V pečeh za pizze težje zaradi veliko višjih temperatur.
Veliko bo pripomogel kamen za pečico in vsajanje na lopar.

Kar se sira tiče, je lahko vsak dober ali vsak zanič. Odvisno koga vprašaš. Probavaj različne pa boš našel takega, ki tebi najbolj ustreza.
Meni se zdi bistvo pizze, da dam gor tisto, kar meni najbolj paše, pa četudi se drugi zgražajo ob tem.

Tac20 ::

A morda potem kdo ve, po treh dneh hladilnika kako naprej?

koyotee ::

 tako :D

tako :D

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

korenje3 ::

Lion29 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

youtube pa odpri jamie oliverja kako dela z Gennaro Contaldom prave napolitanske pice. rekel bo fina moka in nobena druga. noben vir ne priporoča ostre moke.


lih pred parimi tedni sem se srecal z njima osebno in malo pocakulal... pa se na bozicno vecerjo smo bili povabljeni.. pa se spet slikal... carja... sploh Gennaro :D


fotke :)
z najbogatejšim kuharjem na svetu se slikat ni kar tko. pa še oba zraven skupi vredna več kot pol milijarde evrov...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Unknown_001 ::

Evo nova runda testa se "mehča" v hladilniku :)

Moka, sol, voda + olje. Že zdaj se lepo vleče.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

korenje3 je izjavil:


pico se lahko peče na priolizi načinu na 400°C.


Si jo "pohekal", da je ne zaklene?

Lion29 je izjavil:


lih pred parimi tedni sem se srecal z njima osebno in malo pocakulal... pa se na bozicno vecerjo smo bili povabljeni.. pa se spet slikal... carja... sploh Gennaro :D


Pics or it didn't happen :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Lion29 ::

korenje3 je izjavil:


fotke :)
z najbogatejšim kuharjem na svetu se slikat ni kar tko. pa še oba zraven skupi vredna več kot pol milijarde evrov...


haha...

here you go
fotki
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dj_uro ::

zanimivo... HUDOOO!!! - najbrž je makaronar dober sogovornik, taka faca deluje...

btw, nista vredna več kot 500mio... ''komaj'' 400, če že... =) =)
vw-klub.si

radmannsdorf ::

korenje3 je izjavil:

youtube pa odpri jamie oliverja kako dela z Gennaro Contaldom prave napolitanske pice. rekel bo fina moka in nobena druga. noben vir ne priporoča ostre moke.

Točno tako! Razen če je "strong flour" zate gladka moka?? V obeh povdari strong flour :)
Priporočam tečaj angleščine.



Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

00 moka mora biti. to naj bi bila fina moka.

They do it a little differently in Italy and other parts of Europe by categorizing flours based on how finely the flour has been ground. Coarsely-ground type "2" flour is at one end of the spectrum with powder-fine "00" flour at the other.

je pa zanimivo da v enem videu reče stronk v drugem pa fine double o.

no fino sej pod videom je še link do recepta.
https://www.jamieoliver.com/recipes/mem...
kjer lepo piše 00
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Terminathor ::

...testo se dela iz OSTRE! Vse ostalo je fejk

korenje3 ::

https://www.farrofresh.co.nz/whats-fres...

sej je povsod razloženo. sam "00 flour" napišeš v google in je praktično na vsaki strani napisano da je to moka za pico.

Low Protein + Low Starch + Low Gluten = soft flour - 00 flour or high grade flour - use this for pasta, pizza and cakes as you would any high grade flour

High Protein +High Starch + High Gluten = hard flour - semolina flour or standard flour - perfect for bread doughs and most other uses.

kar je logično. več kot je proteina, bolj bodo kvasovke napihnle testo. tako da ker italjanske pice niso baloni se uporablja low-protein low gluten moke...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Okapi ::

:)) Kaj imajo kvasovke z beljakovinami? Kvasovke razgrajujejo škrob v moki v sladkorje in "jedo" ta sladkor, ter proizvajajo CO2, ki napihne testo. Pa še malo alkohola zraven "polulajo". ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

korenje3 ::

mečeš vse kvasovke v isti koš. te ne pljuvajo nobenega alkohola.
edit: čeprav je v tem primeru to res.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Terminathor ::

korenje3 je izjavil:

https://www.farrofresh.co.nz/whats-fres...

sej je povsod razloženo. sam "00 flour" napišeš v google in je praktično na vsaki strani napisano da je to moka za pico.

Low Protein + Low Starch + Low Gluten = soft flour - 00 flour or high grade flour - use this for pasta, pizza and cakes as you would any high grade flour

High Protein +High Starch + High Gluten = hard flour - semolina flour or standard flour - perfect for bread doughs and most other uses.

kar je logično. več kot je proteina, bolj bodo kvasovke napihnle testo. tako da ker italjanske pice niso baloni se uporablja low-protein low gluten moke...





Ni res. Idi k prvemu mlinarju in ti naj razloži razliko med ostro in gladko moko. Razlika ti je v načinu mletja in velikosti delcev. Malo idi kdaj v praksi pogledat na mlin kako to zgleda, ne samo stric google

Ostra moka se uporablja povsod, kjer rabiš " rahlo" testo. Se pravi, biskviti, krofi, testo za pico... itd.

Gladka pa se večinoma uporablja za vlečeno testo.

To kaj tebi stric google pravi... ni toto :)

PS:



you have to make sure that the flour have to be strong flour not soft flour


Pusti ti Oliverja, angleži sploh ne vedo, kaj to ostra moka je: D

Zgodovina sprememb…

Terminathor ::

Glej ne vem. Delam pice že 10 let iz ostre moke in je odlična v kombinaciji s krušno pečjo :D

radmannsdorf ::

korenje, ma probej iz obeh, pa boš videl razliko. Jaz sem probal že 100 receprov, pa tudi picopek sem bil nekoč, pa ti povem da je zame najboljša pica iz ostre moke. Tipo 00, pa ne poznam, lahko da ima kakšne hude lastnosti, itak pa imamo debato o picah in mokah s prve police.
««
5 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227205083 (4533) Eduardo
»

Vprašanje za pripravo kruha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514249 (1443) Tody
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145537 (8743) MArkusPrimus

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451886 (31759) bluefish
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531187 (17360) joze67

Več podobnih tem