» »

Prsne mišice. Kako?

Prsne mišice. Kako?

«
1
2 3

a_se_hecaš ::

Zdravo.

Star sem 14 let, velik 174cm in tehtam 87kg. Imam joške (ne mišičastih), ki bi se jih rad v pol leta znebil. Poznate kakšne vaje, ki bi hitro pomagale?

Hvala.

Aston_11 ::

Kar boš delal, bo dobro. Samo ne se sekirat zaradi bab.

by00 ::

Če "joške" niso mišičaste, so maščobne. Torej ti ne bodo pomagale vaje za mišice, ampak vaje za kurjenje maščob. To so tiste vaje, pri katerih postaneš bolj zadihan, kot so hitra hoja, tek, aerobika in drugi podobni športi.

Za nalaganje maščob je kriva tudi nepravilna prehrana, npr. veliko enostavnih ogljikovih hidratov (sladkor, sladke pijače, bel kruh tudi alkohol ...) in obilni obroki, kjer se višek energije shrani v obliki maščob.

Torej - vaje za prsne mišice ti bodo ustvarile mišice POD maščobnimi oblogami. Pravilnejša prehrana in aerobna vadba pa bo omogočila zmanjšanje oblog. Potrebuješ le veliko samodiscipline.

korenje3 ::

probaj popiti mleko v njih.

sicer pa za svojo višino si daleč pretežek. znebit se moraš na splošno maščobe po celem telesu, to je s pravilno prehrano ali dieto.
za joške pomaga tek. vsi nogometaši nimajo jošk.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Blinder ::

pač shujšat moraš, pa bodo verjetno šle stran joške. z bildanjem ne boš nič naredu.
je pa zanimivo to, da morda boš mel joške tut ko boš mel le 55 kg. odvisno kaj ti je dala narava. ne moreš spremenit razporeditve maščob, lahko vplivaš samo na total količino maščoobe, ki jo imaš.
Če imaš bogate starše jih praši, če ti financirajo liposukcijo al kej takega. Pač so načini za zmanjšat maščobo na točno enem delu telesa ampak tej načini ponavadi stanejo nekaj 1000€ :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Unknown_001 ::

Pa kaka liposukcija, na njivo naj gre delat pa krompir pobirat, pa bo!
Kmečki fitnes(zastonj, praktično, koristno):D

Pozimi pa sneg kidat

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Blinder je izjavil:

Pač so načini za zmanjšat maščobo na točno enem delu telesa ampak tej načini ponavadi stanejo nekaj 1000€ :)
Nato pa vsako leto ponovi vajo.

by00 ::

14-letniku svetujete liposukcijo? 8-O

Janac ::

liposukcija je samo za extremne primere, vsaj tako mi je rekel moj osebni zdravnik.

bluefish ::

Jasno.

Skratka, fant naj se spravi v gibanje.

carota ::

a_se_hecaš je izjavil:

Zdravo.
Star sem 14 let, velik 174cm in tehtam 87kg. Imam joške (ne mišičastih), ki bi se jih rad v pol leta znebil. Poznate kakšne vaje, ki bi hitro pomagale?
Hvala.

Zelo na oko imaš 20 kg preveč in kot si ugotovil, niso samo mišice. Najprej razmisli kaj je vzrok tvoji preveliki telesni masi in najprej ta vzrok zmanjšaj. Pogosto je hrana tolažilno sredstvo, včasih pa neprimerna kuhinja, včasih kaj tretjega. Ko boš to rešil si najdi vsaj eno aerobno telesno aktivnost pri kateri uživaš, npr. kolesarjenje, tek, plavanje. Ne pričakuj, da bo šlo dol čez noč, 3 kg na mesec zahteva ogromno discipline, je pa čisto dosegljivo. Moraš imeti pred očmi razlog za akcijo in cilj, ki te vleče. Pa še to, tam kjer se maščoba najprej začne nabirat, tam jo začne nazadnje "pobirat" in pri pregreških se najprej nafila.

Blinder ::

lakoto boš moral trpet
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Unknown_001 ::

Ja bo treba kej okol bajte začet gledat pa pospravlat al pa kej podobnega, če že nimate kmetija doma.
V glavnem delo, delo, delo

To te bo spravlo v gibanje, koristen boš postal itn.

by00 ::

Lakote sploh ni treba trpet, če je hrana pravilna in razporejena na več obrokov skozi cel dan. Vendar je to takrat, ko kuhajo starši, težje doseči. Sploh, če ne smeš od mize, dokler ne poješ pol kile polente.

Pospravljanje ni ravno aerobna vadba, tako da tovrstno delo ravno ne vpliva na zmanjševanje maščobnih oblog :)

Unknown_001 ::

O pa menda ne boš rekel da če fizično delaš je isto kot da cel dan sediš :O

Blinder ::

raptor zgleda kot nek komunist, delo delo delo..

težko bo brez lakote. za shujšat treba porabit več kot se zaužije -> lakota

s delom pa porabiš neki energije ampak zato si pol tut bolj lačen. poleg tega se z delom vseeno porabi precej malo energije v primerjavi s kakim počasnim tekom al kolesarjenjem
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

by00 ::

Raptor, tako kot je povedal Blinder - nekaj energije že porabiš, ampak za intenzivnejše izgubljanje maščob to ni dovolj.

Blinder - jaz lakoto smatram kot "občutenje potrebe po hrani". Jesti pogosteje in v manj obilnem obsegu ne pomeni nujno, da moraš ob tem čutiti lakoto, čeprav je vnos energije v obliki hrane manjši.

Janac ::

no Blinder pa mi povej kako stradati?

opeter ::

Raje joška, kot drugo, ker tako veš, da se prehranjuješ po želji in te nič ne omejuje. Kdo pa hoče v današnjih časih živet 80-90-100 let?
Obenem pa, kaj misliš, kaj se bo zgodilo, če se bo gospodarska kriza (ali kakorkoli temu že pravijo) še bolj zaostrila?

Če ne boš užival zdaj v rani mladosti (recimo ajd, do 40 let, ekstremna meja, do abrahama), potem je pozneje že itak (pre)pozno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Unknown_001 ::

@Blinder
Ti to meni o komunistih?

A se ti zavedaš kak danes redko vidiš osnovnošolca, ki vsaj nekaj naredi doma.
Jst sem in še vedno pomagam na veliko pri hiš pa mi pol taki govorijo razvajenec, sam zato ker sem od privatnika sin. Pa nimajo pojma o tem kok jst kej delam. Pol me pa še ti za komunista obtožiš ker takim lenuhom ki po feštah hodjo pa so venomer največji frajerji potuho daješ. Najlepša hvala!

Blinder ::

ja sorry raptor no :D

drgače nekaterim rata shujšat z stradanjem - ko hujšajo nwm 1kg na teden - pa jim pol za dlje časa tut uspe obdržat težo.

@janac: čaki kaj mene zdaj sprašuješ kako stradati? :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

opeter ::

Unknown_001 je izjavil:

@Blinder
Ti to meni o komunistih?

A se ti zavedaš kak danes redko vidiš osnovnošolca, ki vsaj nekaj naredi doma.
Jst sem in še vedno pomagam na veliko pri hiš pa mi pol taki govorijo razvajenec, sam zato ker sem od privatnika sin. Pa nimajo pojma o tem kok jst kej delam. Pol me pa še ti za komunista obtožiš ker takim lenuhom ki po feštah hodjo pa so venomer največji frajerji potuho daješ. Najlepša hvala!


Ne poslušaj take tipe, kot je ta zgoraj.
Priporočam, da Blinderjevo izjavo ne vzameš osebno (čeprav je napisano točno tako), ampak prebereš več komentarjev, si ustvariš lastno mnenje, premisliš vse skupaj in to je to. Itak sam veš, kaj je zate najbolj pomembno in najboljše.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

martincek1 ::

Ma kakšna lakota neki, ma ste smešni. Fant je star 14 let.

@rahnejc:

Takoj (ne jutri, pojutrišnjem) iz svojega jedilnika izbriši vse sladke pijače(cola, fanta, sprite, ...) in pij v 95% samo vodo.
Črtaj sprehode v McDonals, Burgerking ... v glavnem je tam leglo mastne hrane in sladkih pijač. Črtaj sladkarije.

Za zajtrk priporočam ovsene kosmiče, za večerjo prosi mami naj večkrat skuha kakšno zelenjavo (brokoli cvetača), zelena solata, paradižnik... dopoldanska malica lahko ostane kakršna je, ampak odpovej se dodatnemu bureku od odsotnega sošolca, pa vzemi raj več sadja če je na voljo. Za kosilo isto prosi doma za kakšno spremembo, ni pa treba shirat. Pri popoldanski malici maš pa itak izbiro, in ponavad se je kruh, sir, paštete in ostalo... vzemi kakšno skuto v trgovini, jajca skuhaj, sadje.

Z enako fizično aktivnostjo in to spremembo v prehranjevanju glede na tvoja leta bi že moral začeti izgubljati deko za deko (1/10 kile, ne odeje :D ). No vsaj predvidevam da pri športni telovadiš in ko prideš domov nisi non stop na računalniku ampak zunaj s sošolci.

V glavnem upoštevaj napisano, gibaj se in na športni telovadi da boš prešvican. Marca pa si kupi en orenk komplet športnih copatov za tek in začni teči (če ne bo več snega). Zakaj ne bi začel že sedaj? Komot začneš, ampak če si fejst motiviran in z šibkimi sklepi lahko pride do kakšne poškodbe. Lepo počasi, pa zapomni si hrana je bistvo pri tvojih letih.

Looooooka ::

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pazi se tehle nasvetov tlele.
Prvo...mas velko sreco, da si se mlad in se rastes(v visino in sirino). Ce bi bil malce starejsi bi mel ze vecji problem.
Koza se sama od sebe ne zmanjsa kar tako. Tako da ce clovek, ki ima ginekomastijo(to mas btw) samo shujsa in pokuri mascobo...bo koza se zmeraj visela.
Ti mas sreco, da se rastes in se bo(ce se ne bos se naprej redil) ta koza verjetno lepo porazdelila in bo problem zginil.
Ce si slucajno med nizjimi(glej fotra, mamo...) bos pac moral pridobiti misicno maso.
Ce bos v pol leta samo shujsal bos torej VERJETNO se zmeraj imel "visece joske"(google up "bitch tits"). Torej ti priporocam, da ob hujsanju(POCASI NE PRETIRAVAJ) zacnes delat vaje za prsa(sklece pa bo). V pol leta ti zna konekretno pomagat samo dodatna misicna masa zgoraj(koza se v tok hitrem casu ne zmanjsa).
Ne bo pa skodil ce se vmes zacnes mazat se s kksno body firming kremo(Nivea jih ma zihr ene par).

f1ghter4 ::

Jej po več manjših obrokov na dan 5-7. Glej da zaužiješ približno 2100kcal na dan. Od tega zaužij največ proteinov(skuta,jajca,tuna,piščančje prsi...), omeji vnos ogljikovih hidratov (sadje,ovseni kosmiči...-> po večini jej to zjutraj kot vir energije, drugače pa se izogibaj tega po 17.00), v manjšem številu zaužij tudi zdrave maščobe(ribe,oreščki,...). Izogibaj se predelanih ogljikovih hidratov(sladkarije in sladke pijače) ter nasičenih maščob(hitra hrana).Treniraj 3x na teden z utežmi( in stopnjuj težo), ter vsaj 2x na teden cardio(tek cca 20min...). Če se boš tega držal, boš izgubil maščobo, telo pa se bo lepo izoblikovalo(vključno z prsnimi mišicami). Vendar daj času čas !

Avenger ::

Ginekomastija je možnost, seveda, ampak ni prilepil nobene slike (hm, na srečo? :))) tako da je tudi možno, da nima ravno visečih prsi, ampak samo malo poudarjene, pač zaradi odvečne telesne maščobe, pa ga to tako moti, da reče da ima joške. Vseeno pa le pojdi do zdravnika in vprašaj za mnenje, oziroma ga prosi da potrdi ali ovrže ginekomastijo.

Če to ni to, pa tudi če je, ne bo neumno spremenit načina prehrane in beri kar je napisal martincheq - tl;dr: nič sladkanih tekočin, nič junkfooda (vključno z bureki, pizzami, kebabi itd.) bel kruh zamenjaj s črnim, več vlaknin, več gibanja. To je skoraj vse kar rabiš vedet.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

stb ::

Priporočam ogled grafov za tvoj primer: http://www.wolframalpha.com/input/?i=bm...

m0LN4r ::

Ta teden je Doc. dr. Marjan Skalicky, dr. med., spec. interne medicine na predavanju FZV izjavil:

"... pet obrokov na dan je samo modna niša, človek lahko normalno brez problemov živi tudi z enim obrokom na dan..."

Drugače pa shujšaj in telovadi. Jaz pa ti predlagam, da ješ tako kot si do zdaj, razen če ni preveč nezdravo in začni se gibat mešano anaerobno in aerobno.

To počni postopoma, če nisi vajen.

Samo eno stvar rabiš MOTIVACIJO. Najhujše je vedno na začetku, ampak ko boš to premagal bo vedno lažje.
Če sam ne najdeš motivacije si najdi nekega prijatelja, ki se ti je pripravljen posvetiti malo in ga poslušaj.
Pa ne govori si, da nemorem in ne išči izgovorov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MeGreat ::

Pri taki teži/višini moraš biti kar konkretno debel. Spravi se izpred računalnika, začni se ukvarjati z športom in pazi na prehrano, o tem je toliko napisanega da sploh ne bom ponavljal..

Ja hujšati ni lahko, itak ti pa še vedno ostane opcija da boš fat-ass :)

m0LN4r ::

Fat-ass-Bad-Ass-MF

Damn, škoda da tale bmi ne upošteva % mišične in % maščobe.

A se da kako izmeriti koliko % maščobe ima človek na sebi?
Če vodo, kosti in mišice odšteješ in je kak graf zato kot za bmi ?
Vem da to merijo v nekaterih lepotnih studijih, ampak to jaz ne verjamem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TechBoy ::

Prehrana, trening, volja. To je vse, sploh zadnje.

MeGreat ::

Procent maščobe se izmeri z kaliperji.
Je pa res da imajo nekateri "težje kosti", kolega ima pri isti višini (173cm) 80kg, sam imam pa 70kg pa imava približno enako mišično maso, v večini vaj sem mogoče malo močnejši

carota ::

MeGreat je izjavil:

Procent maščobe se izmeri z kaliperji.
Je pa res da imajo nekateri "težje kosti", kolega ima pri isti višini (173cm) 80kg, sam imam pa 70kg pa imava približno enako mišično maso, v večini vaj sem mogoče malo močnejši

Razlika med nekom, ki ima "težje" kosti in nekom, ki ima "lažje" znaša manj kot kilogram (če le ni osteoporotičen).

Unknown_001 ::

MeGreat je izjavil:

Pri taki teži/višini moraš biti kar konkretno debel. Spravi se izpred računalnika, začni se ukvarjati z športom in pazi na prehrano, o tem je toliko napisanega da sploh ne bom ponavljal..

Ja hujšati ni lahko, itak ti pa še vedno ostane opcija da boš fat-ass :)


Dj ti men še razlož kako hudiča naj pa jst do neke normalne mase pridem, namreč visok sem nekje med 185-190cm, maso mam pa 65kg. Ni mi jasno da ne morem na masi pridobit, ka jem kot (ne vem točno kaj) pa mi nikakor ne rata. ;((

by00 ::

m0LN4r je izjavil:

Ta teden je Doc. dr. Marjan Skalicky, dr. med., spec. interne medicine na predavanju FZV izjavil:

"... pet obrokov na dan je samo modna niša, človek lahko normalno brez problemov živi tudi z enim obrokom na dan..."

Preživi vsekakor lahko, ampak tudi "lepa postava" je danes moderna, zato je temu treba prilagoditi prehranjevanje.

Rias Gremory ::

hahahah kr man tits. športej ane vklopi mal možgane. :))
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Xserces ::

prehrana + fitnes + cardio = zmaga :) taprava kombinacija tega in je to to :) imaš veliko forumov za to spraševat kaj pa kako. tuki pravjo samo športaj kar ni prav. :) Nimajo vsi enake presnove itd.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Rias Gremory ::

jap, nehat treba čokolado pa pomfri jest OP.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

martincek1 ::

m0LN4r je izjavil:

Ta teden je Doc. dr. Marjan Skalicky, dr. med., spec. interne medicine na predavanju FZV izjavil:

"... pet obrokov na dan je samo modna niša, človek lahko normalno brez problemov živi tudi z enim obrokom na dan..."


Ja šur. Nisem še videl človeka, ki bi v enem obroku jedel ovsene kosmiče, sadje, zelenjavo, oreščke, riž in meso. Tako živita samo dva tipa ljudi: a) zelo revni ljudje b) ljudje v komi preko infuzije. Your choice, Marjan Skalicky.

Avenger ::

m0LN4r je izjavil:

Ta teden je Doc. dr. Marjan Skalicky, dr. med., spec. interne medicine na predavanju FZV izjavil:

"... pet obrokov na dan je samo modna niša, človek lahko normalno brez problemov živi tudi z enim obrokom na dan..."


To zagovarja tudi Alan Aragon, vendar mi vse skupaj ne gre čisto v glavo. Kaj se zgodi, če random menjaš število obrokov ter upoštevaš da v enem obroku nikoli ne boš mogel toliko pojest kot v petih? Verjetno ni najbolje če 2 tedna ješ 5 obrokov, nato 3 dni po enega, nato 2 dni po pet, potem 1 teden po enega.....?? Sistemu se mora zbluzit.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

fosil ::

Sistem je prilagodljiv.
Tudi pri hrani držijo fizikalni zakoni.
Torej če poješ več kot porabiš se rediš in obratno.
Seveda pa mora storitvena dejavnost, zgrajena okrog hujšanja, kot so razni nutricionisti, osebni trenerji in podobni nekako upravičit svoj obstoj.
Zato je treba stvari zakomplicirat, čeprav je osnovni princip vsem jasen že od pamtiveka in to je, manj jej in več gibaj.
Tako je!

tpleko ::

pojej en surov koren na dan in nehaj jesti sojo, če jo. koren bo znižal raven estrogena v telesu, ki povzroča rast cizlow. :)
http://www.thenutritioncoach.com.au/ant...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

chrispy ::

no ti jst povem mojo zgodbo o hujšanju.
v začetku maja sem se natehtal
110kg pri velikosit 193cm.
zato sem začel hujšati. najprej sem spremenil samo to, da sem manj jedel in pil izključno vodo in čaj. teža je šla lepo dol. po enem mesecu sem se odločil še za fitnes.
od maja pa do zdaj torej v slabe pol sem dosegel kar lep dosežek. zdaj imam 87 kil. Cilj mi je hujšati še do novega leta, pa kolikor bo šlo bo pač šlo.
lahko ti povem da tudi po izgubi toliko kilogramov se še nisem izgubil vsega špeha okoli trebuha in seveda jošk, saj to traja (špeh sem nabiral 16 let, tako da bo tut trajalo da se ga čisto znebim) je pa razlika več kot očitna ^^

-pij vodo
-jej vsaj 5x manših obrokov na dan
-probaj it na wc vsako jutro (da se pokakaš 8-) )
-pij še več vode
-pij zeleni čas (ne sladkan)
-če boš hodil v fitnes, potem si naredi nekakšen trening plan s trenerjem ali pa frendom ki že hodi v fitnes, ker vse drugo bo bilo brez učinka. po vadbi pa narediš še nekaj vaj za trebušne mišice in greš nato na tekalno progo laufat/hodit v hrib za vsaj 20min(več je bolše je)
-sam se bom po novem letu prijavil na kettlebell ker baje ful pomaga pri oblikovanju telesa, tako da ti tudi to priporočam.
-jej za malico jej sadje. namesto belega kruha jej črnega polno zrnatega. nič več mastne hrane. itd...
po pol leta takega hujšanja sploh neboš vedel kako si se alhko tako zredil. sam sem vedno sit, se dobro počutim in si nemorem predstavljat da bi toliko pojedel kot sem včasih
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chrispy ()

listje123 ::

Pri meni je ravno obratno, star sem 16 let in imam samo 55kg pa zelo veliko jem, tudi mastno hrano in vse kar bi me poskušalo vsaj malo zrediti pa me ne zredi niti za en kilogram.
Kaj je narobe kam gredo vse maščobe?

m0LN4r ::

Pokakaš ji vn. Pa ni važn, človek se ne redi samo od maščob. Da iz maščobe nastane maščoba ni povsem res. Probaj z OH nekateri se redijo od OH. Testenine, riž, krompir, pa sladke stvari.

Jaz jem mastno hrano pa se ne redim. Se pa redim, če pojem kak kos torte, čokolešnik, ker me ne nasitijo.

Trenutno več ne jem krompirja, riža, kruha en kos na dan, fižola in podobnih svninjarij. Jem pa mlečne izdelke, solato, paradajs, papriko, rdečo peso, vse vrste mesa.

Človek se redi, ko bo več kcal pojedel kot pa porabil. Eni pa bi mogli pojest še več, ker imajo zelo dober metabolizem.

Zanimiv članek:
http://www.maxximum-portal.com/Huj%C5%A...
iz njega
"Eden izmed razlogov za ameriški paradoks je ta, da so diete z nizko vsebnostjo maščob po navadi bogate s škrobnatimi ogljikovimi hidrati in sladkorji."

Jaz sem se pač odločil za maščobe, ker mam telo eksplozivno naravnano in mi bolj ugajaa kot OH. Več energije mam zjutraj če pojem 2-3 jajci pečeni z sirom, kot pa če pojem kruh z nutelo. Kruha z nutelo lahko pojem 5x več kot običajen človek, pa bom čez kako uro spet lačen in brez energije.

Zato pa se probaj zredit z OH oz. sladkaj se :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

judoka ::

a_se_hecaš je izjavil:

Zdravo.

Star sem 14 let, velik 174cm in tehtam 87kg. Imam joške (ne mišičastih), ki bi se jih rad v pol leta znebil. Poznate kakšne vaje, ki bi hitro pomagale?

Hvala.



1. iz jedilnika 100% prečrtaj
- kruh (hrano iz bele moke)
- sladkor
- ocvrto hrano
2. nabavi si cardio program (insanity, tapout xt) in ga izvajaj.
3. vsak drug dan delaj sklece: http://hundredpushups.com/

Ne rabiš shujšat 20kg, kot ti nekateri "svetujejo", rabiš samo uporabljat mišice. Maščobe posledično zginejo, pod pogojem, da
upoštevaš točko 1.

Invictus ::

listje123 je izjavil:

Pri meni je ravno obratno, star sem 16 let in imam samo 55kg pa zelo veliko jem, tudi mastno hrano in vse kar bi me poskušalo vsaj malo zrediti pa me ne zredi niti za en kilogram.
Kaj je narobe kam gredo vse maščobe?

Si še mlad. Fantje rastejo lahko tudi do 20-22 leta. Sam sem nehal rasti pri 22tih.

Kile boš dobil. Mogoče včasih še prehitro in preveč ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zenith1 ::

Cardio + sklece.

crniangeo ::

Drva sekat, dejansko to pomaga skurit vse maščobe okol jošk + da boš res ojačal in boš pravi fant od fare.. predlagam da se prijaviš neki honorarno med vikendi :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Ciklamen ::

Nonono, saj tak hudo striktno tudi ni. Jaz sem recimo pred enim letom začel hujšat, in sem res da spremenil svojo prehrano, ampak sem imel občasno tudi kakšen kos čokolade pa kak kos kruha v jedilniku. Ni vse tak po reglcih, zdaj pa tega striktno ne smeš jest, pač lahko 1X na teden si privoščiš malo drugače kot ostale dni v tednu. Iz 130 kilogramov (pri 190 centimetrih) sem prišel na 100 kilogramov v roku 4-5 mescev. Vem da je še vedno ene 10 kilogramov preveč, ampak na tem še sedaj delam, da spravim dol. Prej malo več kardia, 2-3x na teden po urco pa pol, sedaj pa 1-2x na teden kardia, ostalo pa uteži :) Ob tem moram povedat, da pri nas kuha babica in hrana ni ravno namenjena atletom (if you know what i mean).

Tako da OP, ne rabiš se striktno držat samo zelenjave in belo meso/tuna/whatever, ampak si lahko tudi kdaj privoščiš kakšno tablico čokolade/kos kruha. In pa še glede sadja - pazljivo pri izbiri. Ni vsako sadje dobro za organizem, ravno prejšnji dan sem bral članek na temo sadja, kjer so povedali, da je fruktoza v sadju pretehtala dobre strani sadja. Zato če je le možno zamenjat sadje (razen kivija, ananasa, pa tudi manga) za zelenjavo.
- End of the Post ->
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaje za "six pack" (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
749131459 (92655) fosil
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222450 (20423) egonk
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827905 (24843) Okapi
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037543 (27948) CleanPower
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618831 (11939) demon#666

Več podobnih tem