» »

Vaje z utežmi

Vaje z utežmi

1 2
3
»

Mesar ::

Zato pa pametni pridobijo mišično maso pa potem hujšajo, ker je lažje zgubit KG pa še vzdrževat, medtem ko boš mišično maso brez špeha dobil zelo težko. Karido pa ti kuri največ, ko imaš utril na nekje 75% če se prav spomnim.
Your turn to burn!

.:joco:. ::

Zato pa pametni pridobijo mišično maso pa potem hujšajo

Če je njihov cilj izključno hujšanje, potem niso ne vem kolk pametni.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

kixs ::

Zanimiva je se ena rec. Telo se skozi leta razvije do te mere, da bo vzdrzeval doloceno obliko/maso. Vsaka sprememba v plus ali minus se bo poznala le kratkorocno, ce bos nehal delat na tem. Torej, gre za spremembe v tvojem lifestylu, ki te spremenijo na dolgi rok (lahko na boljse, navadno pa na slabse).

To je verjetno spoznal vsak, ki je sel kdaj trenirat. Dokler treniras je vse OK, potem pa se pocasi vrnes nazaj.

Zato je kljucna stvar motivacija - tako kot pri vsaki stvari v zivljenju.

Pa v bistvu niti ni pomembno kaj delas, le da to delas pravilno, da ne pride do poskodb in konstantno.

lp

jype ::

Mislim, da bi vi radi, da bi se ljudje brez težav s samopodobo, ki bi zgolj radi zdravo telesno težo, prehranjevali tako nezdravo, kot se vi sami - samo zato, da se ne bi počutili neumno, ker zaužijete tako ekscesne količine nekaterih hranilnih snovi, da boste v nekaj deset letih brez jeter in ledvic.

FFS no, da nekomu ki bi rad shujšal dejansko priporočaš "piščančje prsi iz pivke" moraš bit pa že resno usekan. Naj ma kosmiče za zajtrk, normalno kosilo in potem jabolko za večerjo ter se eno uro na dan giblje po svežem zraku, pa bo shujšal brez najmanjše težave, ne pa da mu težite s kvihtanjem, pa saj menda ja noče postat rambo, kot tisti bolestni ljudje, ki se počutijo manj vredne, če niso fizično najmočnejši.

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Caki mal jype, ampak ti res nisi cist pri sebi... Kdo je komu svetoval to zadevo ali pa vsaj kaj podobnega temu? Ja piscancja prsa so zelo ok zivilo, ni treba pol kile na obrok kot to pocno najboljsi (pac za ene tudi najbolj usekani). Taksne nasvete dobis kvecjemu na kaksnem bb forumu, pa se to od kaksnega, ki ne dojame da odgovarja zacetniku, sicer pa tam vsi tezijo k popolnosti tudi pri jedilniku in jih je treba jemati z rezervo. Samo ti si pa cisto druga skrajnost ... Ja da se shujsat tud tak, da se prehranjujes z bureki ... Zakaj bi se pa z tem zafrkaval ce pa lahko hujsas precej lazje in bolj zdravo...


Zdaj cakam da bos spet napisal, da misic ne potrebujes za kaj vec kot gonit kolo v 28 prestavi v klanc z naklonom 30 stopinj in vse ostalo je za ljudi z nizko samopodobo in drugimi mentalnimi tezavami... Potem zakaj hudica se pa ti lepo oblacis (predvidevam), verjamem da bi lahko iste hlace nosil tudi po 10 let ... Nizka samopodoba ?


@kixs:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

jype ::

oemdzi> Zdaj cakam da bos spet napisal, da misic ne potrebujes za kaj vec kot gonit kolo v 28 prestavi v klanc z naklonom 30 stopinj in vse ostalo je za ljudi z nizko samopodobo in drugimi mentalnimi tezavami...

Ja, vem, ker ne bereš tistega, kar napišem.

oemdzi> Potem zakaj hudica se pa ti lepo oblacis (predvidevam), verjamem da bi lahko iste hlace nosil tudi po 10 let ... Nizka samopodoba ?

Hihihi :)

guest #44 ::

Jz že neki časa razmišljam, kaj bi lahko počel, da bi bil dvigal "uteži" in pri tem opravljal koristno delo pod pogojem, da ti noben ne teži...torej za fizičnega radnika nebi šel. Kak zid bi lahko začel gradit okoli hiše. Ali skopal enih 100 lukenj za asditev domačih jabolk.

Ko bi vsaj lahko preklopu uteži na alternator in si napajal PC. Fitness sam po sebi je res zabita zadeva.

Kolesarjenje recimo, samo po sebi je kar zabito prav tako. Torej če kolesariš zgolj za to, da kolesariš...če je izlet ok, če greš na šiht ok, ampak če pač furaš eno in isto progo kr tko je malce zabito ja.

Ko sem še študiral sem recimo bil vsak dan vsaj po 20 minut na kolesu. Super je bilo, kondicjo sem dobival pa še koristno delo počel.
Pač nekaj v tej smeri želim, sam ni lhko najt kej takega.

blackbfm ::

Kak zid bi lahko začel gradit okoli hiše. Ali skopal enih 100 lukenj za asditev domačih jabolk.


Od tega boš kvečjem zjeban. Pri fitnesu je fora v tem da lahko točno ciljaš določeno mišico in vajo narediš bistveno bolj optimalno kot s kakšnim fizičnim delom.

Okapi ::

Pač nekaj v tej smeri želim, sam ni lhko najt kej takega.
Lahko se zadeve lotiš tudi z drugega konca in recimo kolesariš, medtem ko gledaš tv. Moraš seveda imeti sobno kolo (ali kakšno drugo podobno zadevo), in kakšnega koristnega dela še vedno ne opravljaš, ampak vsaj "dvojno" izkoristiš čas.

O.

thramos ::

Ali, z drugimi besedami povedano - nič ne najdem, pa me je sedaj to sram priznati.


Ali, z drugimi besedami, na področju, na katerem se smatram za strokovnjaka izpadem kot bedak, googlal pa ne bom, ker mi je pod častjo? Poznamo take :)

Ena študija, kjer je po intenzivnem, 31 minutnem treningu treningu z utežmi bil ugotovljen 773 kcal afterburn: ... This equates to 773 kcal expended post-exercise ...

Za množico ostalih in primerjavo z aerobnimi vadbami, use google.

[edit] Preden se spet najde kdo, ki ne zna brati, še enkrat poudarjam, maščobe se da učinkovito izgubljati brez kakršnega koli treninga z utežmi, učinkom takšnega treninga (zgolj za izgubo maščob) se dandanes, kot posledica pranja možganov na fitnes forumih pripisuje daleč prevelik pomen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

guest #44 ::

blackbfm je izjavil:

Kak zid bi lahko začel gradit okoli hiše. Ali skopal enih 100 lukenj za asditev domačih jabolk.


Od tega boš kvečjem zjeban. Pri fitnesu je fora v tem da lahko točno ciljaš določeno mišico in vajo narediš bistveno bolj optimalno kot s kakšnim fizičnim delom.


True, ampak striktni fitness treningi so pač smešni pa čeprav sem ga treniral in neki še ga.

Fizično delo je lahko tudi zdravo v kolikor ga opravljaš z svojim tempom, torej da ti noben ne pizdi kaj in kako...takrat nastanejo problemi. Pač dvigat kamnje moraš pravilno, kopat luknje prav tako. Sicer ne ciljam na super extra buff videz. Ampak pač športen videz.

Zaenkrat se držim kombinacije boks/fitness.

Na fitnesu sem videl sdame zdolgočasene obraze. Pa vsem se je že gabla ta stroga dieta. Vse za to, da bo te na plaži kaka več pogledala.
Tu dam jypetu prav...takih žensk, ki sam na to padajo pač nočem. Poznam eno lušno in pametno, ki pada sam na suhe tipe. Njen tip ne zgublja časa v fitnesu, da fuka dobro babo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Karaya 52 ::

Multitasking, to bi se mene spravilo iz sedecega polozaja. :)) Dela v gozdu znajo biti ok za telo, drugace je avtomatizacija skoraj povsem odpravila tezka in nevarna fizicna dela.

guest #44 ::



hihi

oemdzi ::

jype z to tvojo teorijo lahko ustvaris situacije kjer lahko stradas pa bos komajda kaj hujsal, medtem ko bo nekdo drug 3xhitreje hujsal in zraven bil precej manj lacen. Problem hujsanja je danes predvsem v tem, da radi jemo in ta tvoj nasvet je brezvezen, ker to da moras manj jest da shujsas je jasno vsakemu ... Problem je kaj jesti, da dobis vse potrebne snovi z tem da ne presezes doloceno stevilo kcal in se ob tem najbolj nasitis.

kixs ::

V bistvu ima jype cisto prav. Ampak vseeno bo oblika telesa drugacna, ce bos se malo gvihtal poleg. Misice namrec dajo obliko telesu. Ce tudi imas dosti prevec mascobe in ce poleg gvihtas, bo forma veliko boljsa.

lp

jype ::

oemdzi> lahko stradas pa bos komajda kaj hujsal

Ja, zato je pa po gulagih tolk bajsijev!

oemdzi> Problem je kaj jesti, da dobis vse potrebne snovi z tem da ne presezes doloceno stevilo kcal in se ob tem najbolj nasitis.

Ta problem ni popolnoma nič drugačen, kadar ne hujšaš.

kixs> Ampak vseeno bo oblika telesa drugacna, ce bos se malo gvihtal poleg.

Jasno. Če greš vsak dan za eno uro na sprehod in hodiš z normalnim, udobnim tempom, boš bistveno manj kriplast. Če se potrudiš in eno uro tečeš pri 75% pulza, boš pa v praksi že presegel zmogljivosti več kot 95% populacije.

oemdzi> Problem hujsanja je danes predvsem v tem, da radi jemo

Ne. Problem hujšanja je danes predvsem v tem, da imamo ob vsakem trenutku na voljo reči, ki so sestavljene iz arom in ojačevalcev okusa in so prehrambeno siromašne, so pa super za kratkočasenje ali potešitev impulzov. Tako kot kadilci tripajo na nikotin, večina ljudi tripa na arome, nekateri pa tudi na cukre v različnih oblikah.

Sem že nalepil desetkrat, pa še bom:

innerspace ::

Se mi zdi, da pozabljate na pomemben fakt glede zmanjsanih kalorij...in sicer upocasnitev metabolizma - upocasnitev hujsanja.

Just a thought..

Go on.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

oemdzi ::

@jpye: ti imas ociten problem z razumevanjem ...

Ta problem ni popolnoma nič drugačen, kadar ne hujšaš.


Kako da ne LOL ? ce si na masi je problem pri nekaterih ravno obraten, imas 50kilske ljudi ki se na vse pretege trudijo pridobiti na masi
In ce si v fazi ohranjanja se trudis ne imeti deficit ...


Ne. Problem hujšanja je danes predvsem v tem, da imamo ob vsakem trenutku na voljo reči, ki so sestavljene iz arom in ojačevalcev okusa in so prehrambeno siromašne, so pa super za kratkočasenje ali potešitev impulzov. Tako kot kadilci tripajo na nikotin, večina ljudi tripa na arome, nekateri pa tudi na cukre v različnih oblikah.


torej obstajajo junkiji, ki se zadevajo z heroinom ker so odvisni, druga sorta pa ga ima samo rada ...


oemdzi> lahko stradas pa bos komajda kaj hujsal

Ja, zato je pa po gulagih tolk bajsijev!


Emm obstajajo razne faze stradanja, vsak stradanje dojema drugace. Nekdo ki je navajen pojesti 8 sendvicev na obrok so mu 4je pravo stradanje in obratno...



Sem te imel za pametnejsega sogovornika, pa sem sele v tej temi opazil tvojo omejenost ...

.:joco:. ::

Tle ma jype čist prav.

Še enkrat. Nikol ne moreš tolk skurit kolkor lahko poješ. Zato je pri hujšanju pomembno skoraj izključno in le hrana oz. zaužite kalorije.
Pospeševanje metabolizmov, vrste treningov, kdaj, kaj in kako jest, kolk spat in podobni marketinški hype-i se sicer slišijo super in študije resda kažejo, da lahko pomagajo. Ampak vse "dokazane" metode so za hujšanje kaplja v morje oziroma nepomembne, če nisi v kaloričnem deficitu.

Gibanje je seveda koristno zaradi drugih razlogov (zdravje, počutje, izgled, mišice, kondicija ipd) ampak pri -izključno- hujšanju ima bistveno manjšo vlogo, kot mu jo nekateri pripisujejo.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

jype ::

.:joco:.> Tle ma jype čist prav.

Ne tega govort, bojo rekl da trolaš.

oemdzi> Kako da ne LOL ? ce si na masi je problem pri nekaterih ravno obraten, imas 50kilske ljudi ki se na vse pretege trudijo pridobiti na masi

Ja, imaš jih. Tudi jaz sem bil včasih tak, recimo. Ampak ljudje z normalno prebavo teh težav nimajo.

oemdzi> torej obstajajo junkiji, ki se zadevajo z heroinom ker so odvisni, druga sorta pa ga ima samo rada ...

Tako je. Obstajajo "odgovorni uporabniki" heroina. Niso v večini, ampak tudi "odgovorni uporabniki" cigaret niso.

oemdzi ::

Jype ne razumem te finte z normalno prebavo, ker prebava je dalec od najpomembnejsega dejavnika ali si debel/normalen/suh. Mogoce mislis na prehrambene navade ?

Sam sem imel kar nekaj izkusenj ko so nekateri trdili da oni lahko pojejo kar hocjo pa se ne morjo zredit. Pa ga potem vidim kako rece uff sit sem pa je pojedel 1/3 tistega kar sem jaz ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

jype ::

oemdzi> prebava je dalec od najpomembnejsega dejavnika ali si debel/normalen/suh. Mogoce mislis na prehrambene navade ?

Saj to nista ločena pojma. Jaz sem dejansko lahko požrl kar sem želel, pa se nisem redil, potem so me pa operirali in sem nenadoma namesto 4 ur na biciklu brez težav zdržal 12, čeprav sem pojedel manj (ker sem bil prej sit).

bajsibajsi ::

Namesto, da tule tipkate, naj vsak naredi 3 serije sklec do maximuma (2min pavze med serijami) in nato napise kolk jih je naredil v vsaki seriji :)) In ja, delite pravilne sklece, babje in jebacke ne stejejo ;)
PS:
Js sem svoje za danes(vceraj) ze odpikal.


Jaz tudi par urc nazaj. :) Obratov ne kaze, ker sem nehal goniti, da sem lahko naredil kolikor toliko cisto fotko s telefonom; bilo je non stop okoli 90-95 RPM in to pri incline resistance level 15. Not bad for a fattie like me. :P



S tem, da sem tudi tekel danes. Vendar le 3,5 km. ^^

edit/aja, pa ni bil povsem wasted time, sem zraven poskusal brati porocilo sluzbenega kolegija.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Tele mašine kažejo podatke 1 proti približno.
Your turn to burn!

bajsibajsi ::

Mesar je izjavil:

Tele mašine kažejo podatke 1 proti približno.


Zato sem tudi vceraj napisal, da porabim v 60 min okoli 750-850 kcal, ce gonim s hitrim tempom (30-35km/h, 15 nivo). Saj imam tudi Polar (uro in pas/merilec), ampak na stacionarcu ga ne uporabljam. Vseeno prikaze relativno dobro za orientacijo, da ves "kje si". Celo upam si trditi, da je poraba visja od dejanske prikazane (osnovni manual ne uposteva teze sportnika), ker imam precej mase (cca 92), kar avtomatsko povisa porabljeno kolicino kalorij.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jaz imam težave s kalibriranjem pitotove cevi, s katero bi lahko ocenil napor, ki ga vlagam v kolesarjenje. Z vetrom v hrbet ni problem jit 50, proti vetru je pa že 30 težko.

Okapi ::

Tele mašine kažejo podatke 1 proti približno.
Odvisno od modela. Če je ergometer, mora biti vsaka posamezna mašina tovarniško izmerjena in odstopanja znotraj predpisanih parametrov.

O.

Ziga Dolhar ::

Brisan _IKE_-jev včerajšnji neargumentiran prispevek na osebnem nivoju, ter follow-up komentarji.

_IKE_ - opozorilo. Pravila
https://dolhar.si/

energetik ::

Na Rožniku na trim stezi (kmalu nad Cekinovim gradom) so odlični obnovljeni pripomočki za kvihtanje z lastno težo. Dvig na drogu, dipsiji, trebušnjaki, sklece.
Poleg tega je kar živahno in tudi kakšen dober "razgled" se ponudi vsake toliko. :-)
Bolje kot biti zaprt notr v fitnesu.
Poleg tega je aerobna vadba že vključena, da sploh prideš do tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

guest #44 ::

No to je spet ena rpednost mesta, da imaš urejene zelene površine na dosegu nog. Če si v selu ti ostane sam vožnja do mesta, kidat gnoj ali trenirat sam doma.

_IKE_ ::

guest #44 je izjavil:

No to je spet ena rpednost mesta, da imaš urejene zelene površine na dosegu nog. Če si v selu ti ostane sam vožnja do mesta, kidat gnoj ali trenirat sam doma.


Če imaš doma prostor, lahko v kletki narediš vse vaje....ima pa fitnes tudi svoje prednosti ( beri opazovanje lepšega spola na steperju :D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

RockyS ::

guest #44 je izjavil:

No to je spet ena rpednost mesta, da imaš urejene zelene površine na dosegu nog. Če si v selu ti ostane sam vožnja do mesta, kidat gnoj ali trenirat sam doma.


Skoraj vsako selo ima športna igrašča in če občani ne predlagate izgradnje "fitnesa" potem se tud ni za pritoževat.

kixs ::

energetik je izjavil:

Na Rožniku na trim stezi (kmalu nad Cekinovim gradom) so odlični obnovljeni pripomočki za kvihtanje z lastno težo. Dvig na drogu, dipsiji, trebušnjaki, sklece.
Poleg tega je kar živahno in tudi kakšen dober "razgled" se ponudi vsake toliko. :-)
Bolje kot biti zaprt notr v fitnesu.
Poleg tega je aerobna vadba že vključena, da sploh prideš do tja.


Alternativa je tudi Smarna gora.

lp

bajsibajsi ::

Kljub zaprtemu prostoru, lahko fitnes center deluje izredno motivacijsko.

martincek1 ::

Se opravičujem vnaprej za ponovno odprtje te teme...

Na vsake dva dni sem se odločil poleg ostalega izvajati še Plank 4 abs, tako tega osnovnega kot oba stranska. Pri osnovnem me precej boli povsem spodnji del hrbta in me zanima ali je to zaradi neutrjenosti, nepravilne izvedbe ali pač ni za mojo konstrukcijo telesa. Drugo opcijo bi sicer sam ovrgel, ker se trudim držati pravilen položaj celo minuto in pol, kolikor zdržim.

typo

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Je res pravilna? Drža hrbta.

A to sam vidiš, se ti zdi po občutku, te kdo drug gleda med izvedbo vaje?
OM, F, G!

martincek1 ::

Zdi se mi po občutku, ampak dvomim da me vara. Prebral sem si navodila, med vadbo pogledam nazaj na telo, sledim navodilom na dan istrani...

Keyser Soze ::

Položaj glave ravno tako vpliva na položaj hrbenice.

Naj te rajši nekdo drug pogleda med izvedbo vaje. Da je hrbtenica v naravnem položaju.
OM, F, G!

Looooooka ::

Pazi se stranskih.
Ce vmes delas vaje z utezmi in pa kaksne pocepe pa deadlift potem je zelo velika moznost, da za stranske ne rabis delat nobene vaje.
Glede omenjene vaje pa vprasanje.A delas tud kaksne vaje za hrbet in kriz?
Spodnji del hrbta ponavadi boli zaradi prvega razloga(ce jo izvajas pravilno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

martincek1 ::

Delam jih takole: YT video

Gledam v pesti, hrbet raven in vzporedno s tlemi.

Vaje, ki jih delam so: sklece(navadne, na pesteh in ob telesu), pullupsi, trebušnjaki(ne vem kako se reče, ne dvigujem celega telesa ampak samo do prs) + nekaj osnovnih vaj z utežmi za bicepse, prsa, ramena, hrbet. Pred in po vajah ogrevanje in raztezanje po vajah, to delam vsak drugi dan, ostale dneve pa kardio + vsak četrti dan ob kardiu še tabato.

Zakaj naj se pazim stranskih? Explain.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Naj te rajši nekdo drug pogleda med izvedbo vaje.
In zakaj imamo telefone in fotoaparate, ki znajo snemat? Pri takih vajah se pač posnameš in potem lepo v miru pogledaš, kako izvajaš vajo. Če je treba, se posnameš iz parih smeri, da vidiš vse.

O.

Looooooka ::

martincheq ce te ne skrbi, da bi dobil prevelike stranske misicne(se lahko zgodi pa od spredaj potem zgleda siroko) potem ni panike.Ampak sej pravim, ce slucajno ze tako ali tako delas dovolj intenzivne vaje za noge(pocepi in ostale vaje za noge, kjer aktiviras stabilizatorje) potem ze tam te misice trpijo.
Ampak a ne to je spet odvisno od posameznika in njegovega treninga.

Okapi je izjavil:

Naj te rajši nekdo drug pogleda med izvedbo vaje.
In zakaj imamo telefone in fotoaparate, ki znajo snemat? Pri takih vajah se pač posnameš in potem lepo v miru pogledaš, kako izvajaš vajo. Če je treba, se posnameš iz parih smeri, da vidiš vse.

O.

Sej mas spegle na fitnessu.
Ampak ok...tole je geek forum.High tech resitve morajo zmagat! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

martincek1 ::

Okej.. stranskih ne mislim delati preveč intenzivno, samo po 1 minuto/2 dni, predvsem za krepitev telesa pri športu, recimo za tenis. Vaje za noge pa delam precej omejeno, ker mi pokajo kolki in je vse skupaj precej oteženo. Precej kolesarim in tečem, počasi krepim mišice okoli kolkov, mogoče neha preskakovat :D

typo

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Okapi je izjavil:

In zakaj imamo telefone in fotoaparate, ki znajo snemat? Pri takih vajah se pač posnameš in potem lepo v miru pogledaš, kako izvajaš vajo. Če je treba, se posnameš iz parih smeri, da vidiš vse.

O.

Zato, ker ponavadi samo pogled ne zadostuje.
OM, F, G!

batista bomb ::

Zanima me če je s kardio vajami izgubljaš samo maščobo ali tudi mišično maso oz. oboje?

energetik ::

V glavnem samo maščobo. Če pa vmes pridno srkaš energetske pijače (kot na maratonu recimo), da držiš dovolj visok nivo glukoze v krvi, pa še to ne.

pijavka ::

Da s kardio vajami izgubljaš mišično maso, je mit. Razen, če si ekstremist.
Does carido burns muscle?
Link 2
Link 3.
Link 4.
Link 5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijavka ()

blackbfm ::

Dokler maš kalorični plus telo ohranja mišice. Ampak z izgubljanjem maščobe ti gre sigurno še nekaj mišic.

Okapi ::

Dokler maš kalorični plus telo ohranja mišice.
Ja, in kopiči maščobe;) Če imaš kalorični plus, je fiziološko nemogoče, da bi vsega usmeril v mišice. Če imaš kalorični minus, je pa imho fiziološko nemogoče, da bi vsega pokrival izključno iz maščob.

O.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaje za "six pack" (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
749131444 (92640) fosil
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614627 (8934) ripmork
»

afterburn effect (workout)

Oddelek: Loža
437960 (7072) _Enterprise_
»

Tečna maščoba?

Oddelek: Loža
365809 (4901) lonz

Več podobnih tem