» »

Karl Marx je imel prav

Karl Marx je imel prav

««
15 / 15
»
»»

guest #44 ::

jype> Hočeš rečt, da moram čimprej storit samomor, ker z vsakim vdihom uničujem ta ubogi planet?

Če se imaš za pravega sočutneža, naj te nikakor ne zadržujem.

jype> Ti se lepo sprijazni s tem, da si rasist (= moja rasa je vredna več), nacist (= kdor noče sodelovat v moji igri, bo eliminiran iz vseh iger) in oportunist (= delam le reči, v katerih vidim direktno korist zase).

Hmm:

Moja rasa je več vredna...danes sem ravno bil izjemno prijazen kupcu azijskega porekla (kot sem prijazen vsakemu, ki je prijazen do mene)...jep, čisti rasist sem!

nacist..."kdor noče sodelovat v moji igri, bo eliminiran iz vseh iger"...jep, "nacist" pomeni točno to kar si povedal, jep jep

oportunist...gledam, da imam jaz in moji ljubljeni prioriteto pred random bedakom...jep, oportunist sem

Skratka jype, v polno si zadel mojo ideološko usmerjenost!






Bedak!

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ne bit užaljen, če nekdo poimenuje tvoje izpričane lastnosti.

Saj si že povedal, da prijaznemu azijcu nič ne pomaga, če ima bajto nad uranom, ki ga ti nujno potrebuješ, pa se ne želi odstraniti.

guest #44 ::

jype je izjavil:

Ne bit užaljen, če nekdo poimenuje tvoje izpričane lastnosti.

Saj si že povedal, da prijaznemu azijcu nič ne pomaga, če ima bajto nad uranom, ki ga ti nujno potrebuješ, pa se ne želi odstraniti.


^^

Textbook definicija rasizma! :|

Okapi ::

danes sem ravno bil izjemno prijazen kupcu azijskega porekla
Uauu! Verjetno si ful ponosen sam nase.

O.

jype ::

jverne> Textbook definicija rasizma!

Ja, je. Ker če bi tam bil Američan, bi se pa vljudno stran spokal.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

danes sem ravno bil izjemno prijazen kupcu azijskega porekla
Uauu! Verjetno si ful ponosen sam nase.

O.


Ponosen sem, da sem pomagal prijaznemu človeškemu bitju, ki je bil zelo prijazen do mene. Napram določenim "američanom", ki uletijo v trgovino in mislijo, da so sam predsednik, kateremu je pod nivojem se ukvarjat z lowlife prodajalcem.

jype ::

jverne> ki uletijo v trgovino in mislijo, da so sam predsednik, kateremu je pod nivojem se ukvarjat z lowlife prodajalcem.

Podobno kot razni jverneti mislijo, da so pomembneži, ki se jim morajo bušmani prijazno umaknit iz puščave, da jih ne pobijejo (ker pač potrebujejo nekaj, kar je tam).

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> ki uletijo v trgovino in mislijo, da so sam predsednik, kateremu je pod nivojem se ukvarjat z lowlife prodajalcem.

Podobno kot razni jverneti mislijo, da so pomembneži, ki se jim morajo bušmani prijazno umaknit iz puščave, da jih ne pobijejo (ker pač potrebujejo nekaj, kar je tam).


Jaz jim bom ponudil primerno odškodnino. Če pa nimajo sočustvovanja do mojega življenja...jebat ga, bo treba kako drugače.
"Američanom" v trgovini pa se zdi odveč, mi biti dolžni prijazne besede, čeprav se za vsakega skušam potrudit.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Jaz jim bom ponudil primerno odškodnino.
Uauu, kako plemenito. Verjetno si ful ponosen sam nase.

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Jaz jim bom ponudil primerno odškodnino.
Uauu, kako plemenito. Verjetno si ful ponosen sam nase.

O.


A še si na računalniku? Zgini dol, morilec!

Pardon..."brezčutni morilec!"

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zadnje čase samo še nekaj nepovezano blebetaš, morda je bolje, da zaključiš to debato.

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Zadnje čase samo še nekaj nepovezano blebetaš, morda je bolje, da zaključiš to debato.

O.


Seveda ti deluje nepovezano, ko pa imaš glavo tako globoko v tvoji sočutni riti, da še v ogledalo se ne moreš pogledati.
Zaprtost povzroča resne zdravstvene težave, svetujem ti eno rdečo tabletko, da ti mal pospeši moralno prebavo.

jype ::

jverne> A še si na računalniku? Zgini dol, morilec!

http://slaveryfootprint.org/survey/

Kr vkalkulirej bušmane z uranom sem not, pa povej kdo je morilec!

guest #44 ::

Ti (in jz seveda), ker NEK poganja tvoj PC prav tako kot mojega. Razlika je ker jaz si vsaj priznam. Uran za tvoje potrebe pa seveda pade iz neba, medtem ko bušmani veselo poskakujejo okoli ognja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jype ::

jverne> Razlika je ker jaz si vsaj priznam.

Priznaš si kaj, natanko? Da je OK, če si rasist, ker nisi prepričan o izvoru urana za NEK?

Manu ::

@jverne

Večkrat omenjaš sočutje kot poniževalno kvaliteto.

Jaz sem ponosen, da sem sočuten (zraven inteligentnosti).

Etika je pol človeka, inteligenca druga polovica. Tako kot dve strani enega kovanca.

Če je ena (ali kar obe) stran v deficitu, potem dobiš ali idiota, zombija ali preprostega človeka.

Vse to je seveda poenostavljeno.

Zato zagovarjam izobraževanje. To je trenutno manjkajoči člen glede na tisti graf, ki sem ga pokazal zgoraj. Namreč svetovna populacija potrebuje znanje in izobraževanje in se bo stanje močno spremenilo.

Potrebujemo pa tudi (predvsem na zahodu) vzgojo etike ... ker te nam namreč primanjkuje, kar se lahko vidi pri določenih komentarjih v tej temi.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manu ()

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Razlika je ker jaz si vsaj priznam.

Priznaš si kaj, natanko? Da je OK, če si rasist, ker nisi prepričan o izvoru urana za NEK?


Priznam si, da sem morilec, tako ko vsak, ki uporablja pridobitve zahodnega sveta.

Skratka, če me misliš še naprej obtoževat z rasiszmom, smo končali debato, ker s takim bedakom nimam kaj dosti počet. Še en naziv bi ti pristojil, ker obrekuješ in kvariš kvaliteto debate.


@Manu

Sej sem povedal. Tvoj etični kodeks je pomankljiv in ne zajema vseh situacij.

jype ::

jverne> obtoževat z rasiszmom

Halo? Najprej trdiš, da "če se za ceno, ki jo bom jaz postavil, ne bodo podredili mojim načrtom, jih bom pač pobil", potem te pa "obtožujemo" rasizma?

Okapi ::

Ne zastopiš. To ni race-izm, kot ga razume jverne, ampak plemeniti boj za obstanek človeštva (tistega boljšega dela, ki si obstoj zasluži).;((

O.

jype ::

A, razumem. Za vsak slučaj ne bom več ugovarjal, da se ne znajdem na napačni strani... Pogodbe.

Manu ::

@jverne

Eden izmed najbolj znanih etičnih kodeksov je deklaracija o človekovih pravicah. Njegovi deli so ponekod zapisani v ustavah in zakonih, ne pa povsod. Obstaja tudi zakon o varstu potrošnikov, ki je neke vrste uzakonjen etični kodeks pri nas na področju trga.

Ampak na svetovni ravni še zdaleč etika ni uveljavljena. Kar je razvidno iz družbenih problemov po svetu.

Ne vem pa o kakšnem mojem etičnem kodeksu ti govoriš? Kakšne situacije?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Ne zastopiš. To ni race-izm, kot ga razume jverne, ampak plemeniti boj za obstanek človeštva (tistega boljšega dela, ki si obstoj zasluži).;((

O.


No pol me pa vsaj dosledno obtožujte. Kulturist sem!

Za vas je rasizem že to, da ne maraš kulinarične specialitete Afganistana. Kaka bedneža sta!



@Manu

Deklaracija o človekovih pravicah je fanj, vendar ne zajemarecimo alinejo, kako ravnati v kolikor ti nekdo te pravice krši. In kaj storiti v izdenih okoliščinah, ko recimo izbiraš sebe ali ostale.
Sej bi želel, da smo vsi enako veseli, vendar zaenkrat to še ne gre.
Brez nekega kršenja človeških pravic bi bili še vedno v jamah. "Kršenje pravic" aboriginom je omogočilo predvajanje tvojega PCja.
Najdi mi obdobje človeške zgodovine kjer je bil življenski standard enakomeren in kolikšen je bil ta standard? Naj ti olajšam delo...enakomernega standarda, čez selotno zemljo ni nikoli bilo. Enkrat pa bo ja...in to tudi ciljam. Takrat pa se bomo lepo vsi ravnali po deklaraciji o človekovih pravicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jype ::

jverne> Kulturist sem!

Ne razumeš.

guest #44 ::

Če je v eni kulturi kamenjanje žensk norma, potem v kolikor ta kultura izgine prek moje roke ali druge...me niti najmanj ne moti.

Manu ::

guest #44 je izjavil:

@Manu

Deklaracija o človekovih pravicah je fanj, vendar ne zajemarecimo alinejo, kako ravnati v kolikor ti nekdo te pravice krši. In kaj storiti v izdenih okoliščinah, ko recimo izbiraš sebe ali ostale.
Sej bi želel, da smo vsi enako veseli, vendar zaenkrat to še ne gre.
Brez nekega kršenja človeških pravic bi bili še vedno v jamah. "Kršenje pravic" aboriginom je omogočilo predvajanje tvojega PCja.
Najdi mi obdobje človeške zgodovine kjer je bil življenski standard enakomeren in kolikšen je bil ta standard? Naj ti olajšam delo...enakomernega standarda, čez selotno zemljo ni nikoli bilo. Enkrat pa bo ja...in to tudi ciljam. Takrat pa se bomo lepo vsi ravnali po deklaraciji o človekovih pravicah.


Uvajanje tehnologije ne pomeni nujno kršenje človekovih pravic.

Pokazal sem primer, kjer se kršijo človekove pravice s strani kapitala - izgon malih kmetov iz zemlje, ki so jo legalno podedovali od dvojih prednikov. TO NI NAČIN.

Obstajajo tudi drugi načini in smeri kamor lahko gremo. Brez da bi zanemarili tehnologijo.

Način kako se tehnološko razvijamo mora biti etičen. Zato, ker je človek hkrati inteligentno in etično bitje. Oboje mora iti skupaj.

Če praviš, da je treba kdaj kršit pravice za tehnološki napredek, potem velja tudi, da moramo kdaj zaustavit 'napredek' zaradi kršenja človekovih pravic.

Ne smemo dopustiti, da eden na račun drugega prevlada. Danes je etike premalo (na svetovni ravni).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

guest #44 ::

Manu je izjavil:



Uvajanje tehnologije ne pomeni nujno kršenje človekovih pravic.

Pokazal sem primer, kjer se kršijo človekove pravice s strani kapitala - izgon malih kmetov iz zemlje, ki so jo legalno podedovali od dvojih prednikov. TO NI NAČIN.

Obstajajo tudi drugi načini in smeri kamor lahko gremo. Brez da bi zanemarili tehnologijo.

Način kako se tehnološko razvijamo mora biti etičen. Zato, ker je človek hkrati inteligentno in etično bitje. Oboje mora iti skupaj.

Če praviš, da je treba kdaj kršit pravice za tehnološki napredek, potem velja tudi, da moramo kdaj zaustavit 'napredek' zaradi kršenja človekovih pravic.

Ne smemo dopustiti, da eden na račun drugega prevlada. Danes je etike premalo (na svetovni ravni).


Izgon kmetov ni bilo pravično dejanje, saj so se lotili zadeve na izvenpravni način, ko je le-ta bil mogoč. Nepravne posege se sme uporabiti zgolj, ko so izčrpane vse možnosti in je življenska nuja.

Etični tehonološki razvoj je mogoč le, če ga opravljajo osebe prostovoljno oz. za isti denar kot vsi ostali. V kolikor bo njihovo delo večvredno od večine se bodo začele nesorazmernosti v pravicah večati.

Ali je potrebno upočasniti razvoj na račun etičnosti?
Kaj je tebi bolj etično...1000 let epidemij in miljoni mrtvih ali 100 let hitrega razvoja in nekaj tisoč mrtvih?

Okapi ::

Nepravne posege se sme uporabiti zgolj, ko so izčrpane vse možnosti in je življenska nuja.
Življenjska nuja zate ali za onega drugega?

Verjetno se niti ne zavedaš, da imaš moralo črnogorskega izterjevalca. Noge ti polomijo samo takrat, ko izčrpajo vse miroljubne možnosti.;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Nepravne posege se sme uporabiti zgolj, ko so izčrpane vse možnosti in je življenska nuja.
Življenjska nuja zate ali za onega drugega?

Verjetno se niti ne zavedaš, da imaš moralo črnogorskega izterjevalca. Noge ti polomijo samo takrat, ko izčrpajo vse miroljubne možnosti.;((

O.


Zame seveda.

Če sem mu dolžen denar pol ga morem vrnit, no questions about it. Če me hoče okrast pa mu bom pištolo nameril v čelo. Ker pa se mi ne bo dalo vsak dan streljati, bom skupaj z sosedi formiral specializirano skupino zaščitnikov moje družbe, katero bom tudi mesečno plačeval (aka policija/vojska).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Manu ::

guest #44 je izjavil:

Izgon kmetov ni bilo pravično dejanje, saj so se lotili zadeve na izvenpravni način, ko je le-ta bil mogoč. Nepravne posege se sme uporabiti zgolj, ko so izčrpane vse možnosti in je življenska nuja.


V tem primeru gre za ustvarjanje dobička podjetij na račun izgona malih kmetov z njihove zemlje.

Governments should be wary of speculation and concentration of ownership when land rights are transferred to investors to "develop" farmland, a UN expert has warned before key UN negotiations on land governance.

"We must escape the mental cage that sees large-scale investments as the only way to develop agriculture and to ensure stability of supply for buyers,"

"Commercial pressures on land are rapidly growing. Biofuels, large-scale infrastructure projects, carbon-credit mechanisms, and speculation lead to rapid changes in land rights, creating new threats for vulnerable land users,"

In its report Oxfam said many land deals in recent years often intended to grow crops for foreign food and biofuel markets, and can rightly be called land grabs as they violate human rights, particularly the equal rights of women; flout the principle of free, prior and informed consent of the affected land users, particularly indigenous peoples; ignore social, economic and environmental impacts; and avoid transparent contracts.

Much of the land grabbing has been driven by the expansion of sugar cane and oil palm for biofuel production, with thousands of evictions taking place in Uganda, Guatemala and Honduras.

Oxfam said most of the land deals in Ethiopia, Ghana, Mali, Mozambique, Senegal and Tanzania have been done to grow crops for export commodities, including cut flowers, as well as biofuels. Luca Chinotti, an Oxfam policy adviser in Rome, said one of the most critical issues at the Rome talks will be that all land deals should have the prior consent of communities. He also said the current draft of guidelines was "dramatically weak" in terms of women's rights.
VIR

Vidiš kje je problem? Si toliko človeka, da hkrati razumeš problem in so-čutiš z ljudmi, ki so jim kršene človekove pravice?

Življenjska nuja je najprej hrana za avtohtone in ostale revne podhranjene prebivalce držav v razvoju in šele potem rezano cvetje, biogorivo in hrano za milijardo debeluhov na zahodu.



Tukaj imaš pa konkretne smernice, ki vsebujejo etične standarde za problem agresivne ekonomske politike 'kraje zemlje'.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

guest #44 ::

Ker v zahodnem svetu so izgube pri izkoristku surovin prevelike, nepraven poseg na ozemlja drugih ni legitimen iz moje strani. Ta "land grabbing" je neutemeljen zato ga ne odobravam.

Kar se mi predvsem zdi naša dolžnost je, da čimbolj učinkovito izkoristimo svoje surovine in energijo.

Manu ::

Seveda. Zame je veljalo, da kapitalizem pomeni biti dober gospodar na etičen način in ne bit pohlepna pijavka na račun revnih.

Tako smo v preteklosti imeli dva sistema: enega, ki je pretirano nadziral in kontroliral (komunizem) in drugega, ki se je pohlepno razpasel na račun drugih (kapitalizem).

Zato potrebujemo mešanico obojega. Nekaj kapitalizma in nekaj socializma. V pravem razmerju glede na posebnosti posamezne države.

Kapitalistom ne smemo dovoliti preveč svobode, ker jo bodo izrabili in pozabili na etiko. Izkušnje iz preteklosti, žal (in še se tako počne).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

LordTado ::

Manu prav maš ampak to ne gre z sedanjimi ljudmi,ampak z novimi ki ga bodo pripravljeni takov vpeljat.
Stari mački preveč naučeni ali enega ali drugega tako da stari maček lahko samo govori o dobrih straneh kapitalizma in komunizma,ko pa dobi vlado pa ga en sistem potegne vase, kot to že 20 let gledamo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Demokratični socializem (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Problemi človeštva
1989244936 (196311) Mr.B
»

Komunizem + demokracija = možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9213541 (9302) jype
»

Konec kapitalizma? (zeitgeist addendum napovedal ekonomski propad?) (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Problemi človeštva
1355132064 (105231) T-h-o-r
»

43-let delovne dobe, da ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28536842 (33538) Samuel
»

Capitalism: A Love Story [2009] by Michael Moore (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10213713 (12221) donfilipo

Več podobnih tem