» »

Kako se pogovarjati z vernikom?

Kako se pogovarjati z vernikom?

««
5 / 22
»»

Saladin ::

Ali je Past Eternity fizikalna možnost?
DA/NE - Zakaj?

Ali past eternal universe, če ni jasno.
Dokler se ne izjasnita okoli tega je nadaljen pogovor brezpredmeten.

Jaz sem svoje mnenje podal in temeljim svoje prepričanje na temu. Če vam ni jasno kam pes taco moli se pozanimajta, kaj je nujna fizikalna posledica past eternal vesolja (ali cikla vesolij ali many-worlds ločevanj ali paralelnih vesolij ali povsem odprtega vesolja v termodinamičnem smislu ali...).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

garamond ::

Gray_Warden je izjavil:

Znanstveniki so dokazali kako je nastala zemlja, obstaja teorija o evoluciji, obstajajo znanstvene razlage o tem, koliko naj bi bilo vesolje veliko.

in obstaja knjiga ki ji nekateri rajši verjamejo in verjamejo v nevidnega moža. Dokler mi na kakršen koli način ne dokažejo da obstaja bo on zame spadal v isti predalček kot čupakabra, big foot, smrkci, Baltazar, kremenčkovi in še marsikaj drugega.


O argumentu o nasprotju znanosti in vere, ki se kar naprej pojavlja v tej temi.

Argument je z interpretacijo SP in njegovih razlag fizikalnega sveta na naravosloven način "napad na slamnatega moža". Če bi vedel, kaj pravi Cerkev o evolucijski teoriji, bi vedel, da je Cerkev eksplicitno potrdila teorijo evolucije -- z dodatkom onkološkega trenutka [ki pa seveda ni znanstveno dokazan in tudi ne more biti]. Podobno z nastankom zemlje. Cerkev pač ne zavrača znanstvenih dognanj in znanstvene metode.

V ekstremnem vprašanju teoretičnega obstoja boga pa znanost nima mesta -- kako naj znanost dokaže ali ovrže nekaj, kar po definiciji obstaja tudi izven okvirov našega fizičnega sistema? Tukaj se začne filozofija, ki lahko ali pa tudi ne uporabi znanstvena dognanja.

Nasprotje znanosti in vere tako obstane le v interpretaciji, ali so zgodovinski podatki o življenju JK resnični, do kakšne mere itd itd. Vse to pa še zmeraj zgreši bistvo krščanske vere o ljubezni do bližnjega. Zdi se mi, da je pravih vernikov, ki živijo oziroma se trudijo živeti po teh načelih bolj malo... Kot sem že rekel, je za prave vernike vera način življenja in delovanja, vprašanja o obstoju in dokazih pa v njihovem kontekstu sploh niso najpomembnejša.

Meni se zdi neumno, da se nek Evropejec s tako pestro zgodovino znanosti in vere ter njunega prepletenja & razpleta še zmeraj lahko ukvarja s takim vprašanjem. V Ameriki je pač drugače, kjer nimajo take tradicije, poleg tega še večja vpletenost vere v družbeno in politično življenje povzroči take žive razprave o resničnosti teorije evolucije.


agnostik dopušča možnost da se moti prav tako kot dopušča možnost da ima prav. Ok, če je tako nesiguren vase da se ne more odločit pa naj bo.

Narobe! Agnostik je prepričan samo v eno: da se ne da spoznati dokončne resnice. Je razlika; agnostik dopušča možnost, da se motita tako ateist kot vernik ... ali oba hkrati :-)

Gray_Warden ::

ne, ni možno. Vesolje se je začelo z velikim pokom. Ta veliki pok mora biti sredi nečesa, velikost vesolja ne mora biti neskončna. nekje mora biti meja, drugače ne bi mogli reči da se vesolje širi...bi lahko rekli le še, da se galaksije oddaljujejo druga od druge in se to širjenje ne bo nikoli končalo. sicer pa je to offtopic.


moj odgovor je ne, past eternal universe ni možno. Vesolje mora biti nek omejen prostor.

garamond...saj veš da se pogovarjamo o nečem, kar so si izmislili ljudje? Boga so si izmislili ljudje, ljudje so napisali Biblijo, torej so si ljudje izmislili kako na jbi bog ustvaril zemljo in ves tisti bullshit. vse je ovekovečil človek. Tako kot si je člvoek izmislil miki Miško.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

ne, ni možno.

Katere možnosti od kod vesolje torej še preostanejo?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ZaphodBB ::

@Garamond && Saladin: A ni zanimivo, da teli naši "ateisti" tukaj niti ne vejo, da (katoliška) Cerkev sprejema, tako veliki pok kot evolucijo. Pol pa nekaj z Dawkinsom opletajo in ostalimi napol razumljenimi teorijami. Navadna banda demagogov.

p.s.: Smrkci... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Gray_Warden ::

zaphod garamond in saladin


a ni zanimivo da je Biblijo napisal človek. Da se je vse kar piše v bibliji, izmislil ČLOVEK.

veš, človek si je tudi izmislil zgodbo o ljubečem vampirju Edvardu Cullenu ki ljubi svojo Bello. Celo 4 knjige imaš napisane o tem safru.

Človeška domišljija nima meja...vera v boga je dokaz temu.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Saladin je izjavil:

Ali je Past Eternity fizikalna možnost?
DA/NE - Zakaj?

Ali past eternal universe, če ni jasno.
Dokler se ne izjasnita okoli tega je nadaljen pogovor brezpredmeten.

Jaz sem svoje mnenje podal in temeljim svoje prepričanje na temu. Če vam ni jasno kam pes taco moli se pozanimajta, kaj je nujna fizikalna posledica past eternal vesolja (ali cikla vesolij ali many-worlds ločevanj ali paralelnih vesolij ali povsem odprtega vesolja v termodinamičnem smislu ali...).

Bolj je vprašanje, zakaj si naključno izbral past eternal univerze (in njegove posledice), namesto katere druge stvari, za katere nimamo dokazov (kot je bil recimo primer s smrkci)? Razen, če obljubljene dokaze zame že imaš in mi jih skrivaš, da bom potem bolj presenečen? To pa ni lepo...

@ZaphodBB: Sam osebno o velikem poku in evoluciji v tej temi in tem kontekstu nisem govoril (vsaj ne da bi se spomnil). Nimam nič proti, če RKC sprejema evolucijo, če sprejemajo nekaj, kar je v diametralnem nasprotju z njihovo vero je to čisto OK. So se morali v preteklosti že bolj prilagoditi, da so obdržali svoj vpliv in denar (recimo skočiti v posteljo s Hitlerjem). Nič novega torej. Jih podpiram.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nuclear ::

ZaphodBB je izjavil:

@Garamond && Saladin: A ni zanimivo, da teli naši "ateisti" tukaj niti ne vejo, da (katoliška) Cerkev sprejema, tako veliki pok kot evolucijo. Pol pa nekaj z Dawkinsom opletajo in ostalimi napol razumljenimi teorijami. Navadna banda demagogov.


Seveda sprejema veliki pok in evolucijo. Zdaj, ko se svet izobražuje, in bi ne bilo kulturno še vedno sloneti proti temu.

Je mogoče pred nekaj časa nazaj sprejemala, da je sonce središče naše galaksije, in da je zemlja okrogla?
Je sprejemala, da je strela naravni pojav?

Nenazadnje so celo priznali, da če si ga drkaš, da ti pa le ne bo odpadu. Pardon samozadovoljuješ. Pa celo to, da kondom je pa zdaj v redu.

Please, please...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Gray_Warden ::

če RKC sprejema evolucijo in veliki pok in vse to, bi jaz temu rekel self PWN.


nekaj časa nazaj, so kakor jaz vem zažgali vsakokgar ki si je upal šepniti da Zemlja ni središče sveta. Zdaj priznavajo takšne reči samo zato da bodo ohranili vernike in s tem DENAR.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Vidite dragi Smrkci, to je pa zato ker ste ignoranti in vam najmanjša dejstva o svetu povzročijo glavobole. To kar tukaj govorimo Saladin, Garamond in jaz je, da je svet zgrajen iz odtenkov sive. Vi pa v svoji sveti preproščini neprestano drkate ene in iste težave.

Do sveta in življenja ne moreš zgolj redukcionističnega pristopa, niti povsem holističnega. Z enimi stvarmi se splača drkat, z drugimi pa ne.

Jaz vaz razumem, da vam gre religija na kurac. Ne vem pa če vi razumete, da človeštvo brez religije ne more. In v zadnjem stoletju vse "organizirane" religije izgubljajo na veljavi, medtem ko je človeštvo čedalje bolj zblojeno in nesrečno in se zateka drugam. Vem da korelacija != kavzalnost. Ampak korelacija ostaja.

In če se vam gimpcem uresničijo želje in RKC pa Islam, pa še kdo - takoj izgine iz obličja zemlje. Potem se ne bo začela zlata doba. Temveč bo praznino zavzela nova "de-facto" religija. Pa če se še tako repenčite. To je lekcija, ki je nečete razumet.

Over and out.

Gray_Warden ::

razumem da religija v nekaj mora obstajat. Prvotni namen krščanske vere je bil dober, vendar ga je RKC izpridila, kot se ga le izpriditi da. Prav tako je RKC prvotni namen obrnila v svojo korist in od začetka svojega obstoja posredno kontrolirala celoten svet.

Kaj je dobrega pri tem, nevem.

Vojen je bilo v času ko je imela krščanska vera anjvečjo veljavo, največ!

američani se imajo za super verne, pa poglej kaj delajo s svetom.


kot sem rekel, zdi se mi odlično da se nekdo ravna po bibliji in jo upošteva.Odlično vsaj nekaj pametnega vedenja... samo nevidnega moža pa ni.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Ne vem pa če vi razumete, da človeštvo brez religije ne more.

OMG? Bigger than us kompleks ali kako? Ne vem, če je univerzalen za vse prebivalce planeta Zemlja... Bo treba organizirati en ločen "rezervat", kjer se otroke od mladega ne bo pumpalo z religijo, pa bomo videli, kajne?
In v zadnjem stoletju vse "organizirane" religije izgubljajo na veljavi, medtem ko je človeštvo čedalje bolj zblojeno in nesrečno in se zateka drugam. Vem da korelacija != kavzalnost. Ampak korelacija ostaja.

Brez skrbi, pripadniki RKC in Muslimani so še vedno v večini in se krvavo koljejo dalje, tako da organizirane religije tudi približno ne izgubljajo veljave. So tudi še vedno najbogatejša podjetja na svetu.
In če se vam gimpcem uresničijo želje in RKC pa Islam, pa še kdo - takoj izgine iz obličja zemlje. Potem se ne bo začela zlata doba. Temveč bo praznino zavzela nova "de-facto" religija. Pa če se še tako repenčite. To je lekcija, ki je nečete razumet.

Ah, že štekam, religije nas rešujejo same pred seboj? Si lepo povzel glavno dogmo vseh glavnih religij.
To pravi tudi RKC, da če nam ne bi religija dajala "moralnih načel", bi se vsi pobijali in posiljevali med seboj. Ne pije vode.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

IceIceBaby ::

Vidite dragi Smrkci, to je pa zato ker ste ignoranti in vam najmanjša dejstva o svetu povzročijo glavobole. To kar tukaj govorimo Saladin, Garamond in jaz je, da je svet zgrajen iz odtenkov sive. Vi pa v svoji sveti preproščini neprestano drkate ene in iste težave.

Do sveta in življenja ne moreš zgolj redukcionističnega pristopa, niti povsem holističnega. Z enimi stvarmi se splača drkat, z drugimi pa ne.


Se 100% strinjam. Problem je, ker se ogromno ljudi "drka" s stvarjo, ki nima popolnoma nobenega dokaza ali celo indica v realnem življenju.

Z Bogom in religijo se splača drkati ravno toliko kot s Smrkci. Razlika je v tem, da religija zatira ljudi in povzroča trpljenje milijonov ljudi, smrkci pa ponujajo v najslabšem primeru 15 minut zabave.

Jaz vaz razumem, da vam gre religija na kurac. Ne vem pa če vi razumete, da človeštvo brez religije ne more. In v zadnjem stoletju vse "organizirane" religije izgubljajo na veljavi, medtem ko je človeštvo čedalje bolj zblojeno in nesrečno in se zateka drugam. Vem da korelacija != kavzalnost. Ampak korelacija ostaja.


A res? Link? Al se men zdi, da mal na pamet govoriš tole?

In če se vam gimpcem uresničijo želje in RKC pa Islam, pa še kdo - takoj izgine iz obličja zemlje. Potem se ne bo začela zlata doba. Temveč bo praznino zavzela nova "de-facto" religija. Pa če se še tako repenčite. To je lekcija, ki je nečete razumet.


Mogoče ne zlata doba, ampak doba razuma. Bo pa vsaj malo manj psihičnih bolnikov na planetu.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

pravzaprav nam RKC daje moralna načela. Tudi tistim ki nismo verni. V mnogih državah je splav prepovedan, krivec za to pa je RKC...eden izmed primerov recimo, kakšen vpliv ima RKC zaradi svojih vernikov.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Gray_Warden je izjavil:

pravzaprav nam RKC daje moralna načela. Tudi tistim ki nismo verni. V mnogih državah je splav prepovedan, krivec za to pa je RKC...eden izmed primerov recimo, kakšen vpliv ima RKC zaradi svojih vernikov.

Ah, se pa za to odkupijo s preluknjanimi kondomi :) Pa ščitenjem pedofilov pred zakonom. Vsekakor, kdor je pedofilski posiljevalec je najbolj varen kot duhovnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Po drugi strani zaradi RKC v afriki vsako leto X milijonov ljudi zboli za AIDS-om npr. Samo en primer neskončnega trpljenja, ki ga povzroča ta moralno naravnana organizacija.

Gray_Warden ::

kst...x milijonov ljudi zboli za AIDS-om..mi razložiš zakaj? Je upoarba kondoma prepovedana v afriških državah? resno prašam ker nevem...

Tudi če bi bili dovoljeni, situacija ne bi bila bistveno drugačna...tam nimajo denarja za hrano, kaj šele kondome.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

pravzaprav nam RKC daje moralna načela.


Pravzaprav tole niti približno ni res. RKC daje načela peščici ljudi. Drugim daje načela kakšna druga religija. Nekaterim pa daje načela enostavno spoštovanje do drugih ljudi, živali in nežive narave recimo.

Ne rabiš religije, da bi bil dober človek.

kst...x milijonov ljudi zboli za AIDS-om..mi razložiš zakaj? Je upoarba kondoma prepovedana v afriških državah? resno prašam ker nevem...


Zato, ker pripadniki RKC aktivno zavirajo njihovo uporabo.

nuclear ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz vaz razumem, da vam gre religija na kurac.

Ne. Ne razumeš, če bi razumel, bi tebi tudi šla. Prvo se vprašaj kaj dela danes religija ljudem:

- daje lažno upanje v boljše življenje(slepi ljudi da je life lep, v bistvu nalažost NI, poglej ka se dogaja okoli tebe).
- dela ljudi lene, ker kaj čem nekaj opraviti, če bo to za mene neko namišljeno bitje. Molitve v nekaj, namesto, da bi zadevo opravil sam.
- dela razlike med ljudmi. On je musliman, ne moreš se poročiti z njim, kako boš pa krstila dete.
- vse sovraštvo izvira zaradi religije. Naštej mi eno vojno, ki ni povezana z religijo.

ZaphodBB je izjavil:

Ne vem pa če vi razumete, da človeštvo brez religije ne more.

- seveda, ker pol noben ne bi mogel nadzorovati ljudstva, in jih ustrahovati, da če ne dajo cvenka bodo slabo končali
- noben ne bi mogel naredit pizdarije, in se potem pokesati izmišljenemu bitju in se bolje počutiti
- ...

ZaphodBB je izjavil:

In v zadnjem stoletju vse "organizirane" religije izgubljajo na veljavi, medtem ko je človeštvo čedalje bolj zblojeno in nesrečno in se zateka drugam. Vem da korelacija != kavzalnost. Ampak korelacija ostaja.

- izgubljajo na veljavi zaradi njihove stupidity. Kaj teb je normalno, da župnik spolno občuje z malim otrokom medtem ko ga gleda "izmišljeno bitje". Kaj tebi je normalno, da v imenu "izmišljenega bitja" arabci pobijajo na tone nedolžnih ljudi.

Zato, ker folk ni več debiln, zato izgubljajo na veljavi, in hvala tistemu, ki je vpeljal obvezno šolo.
Ti povem zakaj je človeštvo, ki ga ti opisuješ čedalje bol "zbolejno" in "nesrečno".. Ker ko nehaš verjeti pravljicam, se ti odprejo oči, in vidiš, da svet ni ena prelepa bajka okrašena z rožami.

ZaphodBB je izjavil:

In če se vam gimpcem uresničijo želje in RKC pa Islam, pa še kdo - takoj izgine iz obličja zemlje. Potem se ne bo začela zlata doba. Temveč bo praznino zavzela nova "de-facto" religija. Pa če se še tako repenčite. To je lekcija, ki je nečete razumet.
Over and out.


Dvomim, ker pred 2000 leti ko so bili ancient "bogovi" aka izmišljena bitja, ljudje še vedno niso bili zmožni misliti s svojo glavo, in takrat je veljala le, če si pameten imaš moč, in zakaj te moči ne uporabiš in z njo kontroliraš ljudstvo pod sabo.

Danes, ko je vedno več ljudi izobraženih, se za to, da bo praznino zavzela nova "de-facto" religija po eliminaciji trenutnih šalomatov, ki živijo na račun davkoplačevalcev, darling ZaphodBB ne rabiš veseliti.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Gray_Warden ::

RKC ima velik vpliv pri vrhovih držav. Poljska recimo ima zakone baje precej naravnane glede na biblijo, vsaj tako pravijo na drugih forumih.

RKC pravi da je splav prepovedan...veliko držav to upošteva....

verjemi, RKC ima še danes velik vpliv na svet. Sicer ne več tako velikega da če bi rekla RKC da je sosedov janez slab člvoek, bi ga ljudje zažgali, ampak ima pa še vendo toliko vpliva da se zakoni po marsikateri državi pišejo tako, kot meni RKC.
Why so serious?

jype ::



Zato.

Gray_Warden ::

odličen posnetek.

The main result of RKC...zemlja je ravna in evolucija je velika laž.
Why so serious?

genesiss ::

Čist preveč uporabljajo "evolution" in "believe" v istem stavku.

i386 ::

nuclear je izjavil:



- daje lažno upanje v boljše življenje(slepi ljudi da je life lep, v bistvu nalažost NI, poglej ka se dogaja okoli tebe).
- dela ljudi lene, ker kaj čem nekaj opraviti, če bo to za mene neko namišljeno bitje. Molitve v nekaj, namesto, da bi zadevo opravil sam.
- dela razlike med ljudmi. On je musliman, ne moreš se poročiti z njim, kako boš pa krstila dete.
- vse sovraštvo izvira zaradi religije. Naštej mi eno vojno, ki ni povezana z religijo.


ok gospod pametni. Iz učne snovi socjologije za gimnazije o religiji:

Vloge religije v družbi:

Psihološka vloga:
posamezni verniki lahko najdejo v religiji smisel svojega življenja, občutek sprejetosti, novo upanje, tolažbo. Znano je da se vernost poveča pri starejši populaciji in ko je družba ogrožena.

Integracijska vloga:
Je povezovalna vvoga religije saj je do vseh ljudi enaka in vsi ljudje so v religiji povezani v duhovno celoto. V obredu so združeni različni sloji prebivalstva, različne nacionalnosti, različne rase.

Kompenzacijska:
Religija obljublja povračilo za trpljenje v tem življenju z lepim posmrtnim življenjem

pol sta pa še etična pa legitimacijska.. se mi ne da pisat.... tako da s tem mislim da sem ovrgel 3 tvoje trditve.

Zdaj pa še zadnjo... 1 vojno ki ni povezana z religijo... ti dam namig. 20 let nazaj je bila ena taka na našem ozemlju. :)

IceIceBaby ::

Kaj točno si ovrgel?

i386 ::

ok, vidim da ti povezovanje stvari ne gre ravno od rok. In nisem kelnar da bi ti pred nos prinesel vse. Tako da BERI, RAZMIŠLJAJ in POVEZUJ, pismo no...

Zheegec ::

Če najdeš v neki namišljeni stvari "smisel svojega življenja" in "tolažbo" in "novo upanje", potem vse alineje od nuclearja držijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nuclear ::

i386 je izjavil:

ok gospod pametni. Iz učne snovi socjologije za gimnazije o religiji:

Vloge religije v družbi:

Psihološka vloga:
posamezni verniki lahko najdejo v religiji smisel svojega življenja, občutek sprejetosti, novo upanje, tolažbo. Znano je da se vernost poveča pri starejši populaciji in ko je družba ogrožena.

Za mene je to psihična bolezen, če ti pomaga namišljeno bitje k boljšemu življenju. Recimo moj namišljeni prijatelj Jimmy je moj najboljši kolega, in se zato ne počutim osamljeno. Boš reku, da je to zdravo ali bolano?

i386 je izjavil:


Integracijska vloga:
Je povezovalna vvoga religije saj je do vseh ljudi enaka in vsi ljudje so v religiji povezani v duhovno celoto. V obredu so združeni različni sloji prebivalstva, različne nacionalnosti, različne rase.

Ja seveda. Edina stvar kjer so združeni različni sloji prebivalstva je v plačevanju cekinov.

i386 je izjavil:


Kompenzacijska:
Religija obljublja povračilo za trpljenje v tem življenju z lepim posmrtnim življenjem

Se ti vidi, da si hodu na kako škofijsko gimnazijo in podobno, škoda da to gor nisi omenil, in mi prikrajšal kakršnokoli odgovarjanje..

i386 je izjavil:

Zdaj pa še zadnjo... 1 vojno ki ni povezana z religijo... ti dam namig. 20 let nazaj je bila ena taka na našem ozemlju. :)


Glavni razlog zakaj je Mladić ukazal pokol 10.000 ljudi v Srebrenici je, ker se je hotel maščevati muslimanom za dejanja Turkov, ko so zasedali to območje BiH danes. Fak no, djte mal zgodovine.

Torej ista barva kože, ista kri, isti izvor, druga religija. KOLJI BRATE!
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

IceIceBaby ::

Očitno res ne štekam.

Učbenik za gim. sociologijo predstavlja dejansko stanje. Ko piše, da obstaja psihološka vloga religije v družbi pač razlaga kako so ljudje religijo "uporabljali". Ne trdi, da je zadeva smiselna, pravilna ali kaj podobnega, ampak enostavno navaja ugotovitve, da nekateri ljudje v družbi najdejo smisel v veri, da religija obljublja nagrado po smrti itd.

Mislim, da nihče ne zanika vloge in vplivov religije na svetu. Jaz samo trdim, da je takšna oblika slepega verovanja zelo nevarna in zelo množična duševna bolezen, ki jo moramo nekako ozdraviti, če želimo malo več miru na svetu.

Pa gremo še po točkah:

posamezni verniki lahko najdejo v religiji smisel svojega življenja, občutek sprejetosti, novo upanje, tolažbo. Znano je da se vernost poveča pri starejši populaciji in ko je družba ogrožena.


Eden od simtomov psihoze. Blodnje, ki za bolnika postanejo tako resnične, da v njih vidi svoj smisel in jih je pripravljen braniti celo z nasiljem. Tisti, ki namesto boga izberejo kakšno boj "nenavadno" blodnjo pogosto končajo na zaprtem oddelku.

Je povezovalna vvoga religije saj je do vseh ljudi enaka in vsi ljudje so v religiji povezani v duhovno celoto. V obredu so združeni različni sloji prebivalstva, različne nacionalnosti, različne rase.


Povezovanje deluje le dokler si pripadnik iste vere. Danes te v Sloveniji na kakšni cerkveni poroki samo čudno gledajo, če jim poveš, da nisi pripadnik RKC. Še nekaj 10 let nazaj so te izobčili iz družbe, nekaj 100 let nazaj so te pa enostavno ubili. Krasno povezovanje, ni kaj.

Religija obljublja povračilo za trpljenje v tem življenju z lepim posmrtnim življenjem


Evo, jaz ti obljubim, da boš poleg večnega življenja v nebesih imel še svojo hišo z bazenom. Samo klanjati se mi moraš celo življenje. Sprejmeš?

jype ::

nuclear> Recimo moj namišljeni prijatelj Jimmy je moj najboljši kolega, in se zato ne počutim osamljeno. Boš reku, da je to zdravo ali bolano?

Ej, ej... Pazljivo tule. Psihološki mehanizmi služijo mnogim rečem. Večina otrok ima take prijatelje in z se njimi tudi redno igra in govori. To je normalno (in zdravo). Odrasli tega seveda ne počnemo prav pogosto, v izrednih situacijah pa je tudi to lahko super "samoterapija".

Seveda pa je pri veri reč po nepotrebnem zakomplicirana do, well, amena.

IceIceBaby ::

Ej, ej... Pazljivo tule. Psihološki mehanizmi služijo mnogim rečem. Večina otrok ima take prijatelje in z se njimi tudi redno igra in govori. To je normalno (in zdravo). Odrasli tega seveda ne počnemo prav pogosto, v izrednih situacijah pa je tudi to lahko super "samoterapija".


Sem že zgoraj napisal. Mene ne moti, če si ljudje domišljajo stvari, sploh, če jim to pomaga. Problem nastane, ko zaradi tega kratijo pravice drugih in terorizirajo folk okoli sebe.

Gray_Warden ::

Vsi včasih potrebuje nekaj namišljenega, da si pomagamo (izguba ljubljene osebe, smrt bližnjega,.....), ali pa da se preprosto ne počutimo osamljene. To je zdravo in praktično nujno potrebno. Otroci imajo namišljene prijatelje da se počutijo varne, odrasli to potrebujemo ob težkih odločitvah, ko se pogovarjamo sami s seboj kaj storiti in tehtamo odločitve.

Ampak moram poudariti da je to zdravo dokler se zavedaš da je ta oseba res samo namišljena. V trenutku ko to pozabiš in o tej osebi začneš misliti da resnično obstaja in da potrebuješ znanstven dokaz da je ni, da boš nehal verjeti da obstaja, potrebuješ strokovno pomoč psihiatrov.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

i386 ::

In vidva trdita potem da je bil recimo Einstein psihični bolnik, pa ogromno uglednh znanstvenikov, ki so tudi verni isto?

nuclear, od kje tebi da sem hodil na škofijsko? Vidim da ne znaš brat in imaš šibko razvito abstrakto mišljenje nič drugega. Na religijo se pa spoznaš toliko kot se spozna kobilica na delovanje Ottovega motorja in potem tu pametuješ kot največji mislec 21. stoletja.

In ne vem iz čigave riti si privlekel Mladiča? Jaz sem govoril o naši osamosvojitveni vojni. Ti naštejem še kaj nereligisjkih vojn? Ameriška državljanska mogoče? pa 1. svetovna tudi ni imela nekega verskega vzroka, kolikor je meni znano in še ogromno takih vojn je. Tako da Fak no, djte mal zgodovine.

BigWhale ::

Gray_Warden je izjavil:

odličen posnetek.

The main result of RKC...zemlja je ravna in evolucija je velika laž.


Pojma nimas, spet nakladas. Da je evolucija laz je RKC trdila pred leti. Da je pa zemlja ravna, pa nikoli.

Gray_Warden ::

i386, še enkrat preberi: "Ampak moram poudariti da je to zdravo dokler se zavedaš da je ta oseba res samo namišljena. V trenutku ko to pozabiš in o tej osebi začneš misliti da resnično obstaja in da potrebuješ znanstven dokaz da je ni, da boš nehal verjeti da obstaja, potrebuješ strokovno pomoč psihiatrov."

Torej, če se je zavedal da je stvar izmišljena, je popolnoma zdravo da je potreboval le psihično pomoč nekoga. v cerkev pa je hodil verjetno iz istega razloga kot hodi 3/4 ljudi, torej iz čiste navade. Biblijo je spoštoval recimo da tako kot jaz, način življenja pa sprejel zato ker mu je bil tak všeč. Ni rečeno da je menil da bog dejansko res obstaja. Če bi to menil bi bil jaz mnenja, da potrebuje psihiatra saj je Biblijo navsezadnje napsial človek, vse si je izmislil človek. Rekli ste da obstajajo dokazi da je ta človek res obstajal, torej je to še en dokaz da je bil le človek. Kakorkoli pogledaš, Biblija je izjemno pomembno delo vendar je človeškega izvora, ne božanskega.

Primer: praktično vsi praznujemo veliko noč, tako verniki kot tudi ne verniki, čeprav je to največji krščanski praznik. Zakaj? Ker je to stvar navade, tako so nas vzgojili.

velik kit

RKC je to trdila pred leti in ubila vsakega ki je trdil nasprotno. Zdaj trdi drugače zato ker noče izgubiti članov in s tem DENARJA. Prav tako mislim da veš kako je moral Galileo Galilej reči da zemlja ni ravna, drugače bi ga ubili ker je trdil da se zemlja vrti in da ni v središču vsega.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

In vidva trdita potem da je bil recimo Einstein psihični bolnik, pa ogromno uglednh znanstvenikov, ki so tudi verni isto?


BigWhale ::

Sine, pojma nimas.

nuclear je izjavil:


- daje lažno upanje v boljše življenje(slepi ljudi da je life lep, v bistvu nalažost NI, poglej ka se dogaja okoli tebe).

Tega biblija, niti RKC nikjer ne trdita. Nikjer nihce ne pravi, da je life lep in nihce ti ne daje laznega upanja v boljse zivljenje. RKC, ti sicer pove, da bos zivel v nebesih, ce bos lepo zivel na zemlji. Biblija sama po sebi ti pa pove, da bos zivel na novi zemlji, ce bos lepo zivel na tej zdaj.

nuclear je izjavil:

- dela ljudi lene, ker kaj čem nekaj opraviti, če bo to za mene neko namišljeno bitje. Molitve v nekaj, namesto, da bi zadevo opravil sam.

Ah ja. Si ze slisal pregovor: "Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal."? Ne Biblija in ne RKC nikjer ne 'reklamirata', da bo bog karkoli naredil namesto tebe.

nuclear je izjavil:


- dela razlike med ljudmi. On je musliman, ne moreš se poročiti z njim, kako boš pa krstila dete.

Biblijsko gledan bog ne dela razlik med ljudmi. Kdor bo zivel dobro in v skladu s krscanskimi nauki (ki so precej splosni) bo na koncu zivel na novi zemlji. Se poudarjeno je, da to velja tudi za druge religije.

nuclear je izjavil:


- vse sovraštvo izvira zaradi religije. Naštej mi eno vojno, ki ni povezana z religijo.

Trenutno se spomnim prve svetovne vojne. Recimo, da tudi druga svetovna vojna ni bila direktno povezana z religijo.

Ob vsem razumu, ki ga premorete nasprotniki religije in vere, pa v bistvu pojma nimate kaj predstavljajo religija in vera, kako delujejo in kaj ucijo. Natepavate en kup slamnatih moz, da vse frci naokrog. O teologiji pa nimate pojma.

Gray_Warden ::

čaki kdo nima pojma? jaz ali nuclear ali kst? nevem komu je bil namenjen tvoj post.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

jype ::

BigWhale> Ne Biblija in ne RKC nikjer ne 'reklamirata', da bo bog karkoli naredil namesto tebe.

Ja pa ja. Ne samo, da biblija vsebuje na desetine primerov, v katerih se pojavi bog in vse uredi v prid vernika, tudi RKC s pozivanjem k molitvi implicira, da bo ta molitev uslišana. Še besedo "prosimo" (boga ali kakšnega od njegovih nadomestkov) ves čas uporabljajo - kot da prošnja karkoli lahko spremeni.

BigWhale ::

Gray_Warden je izjavil:

RKC je to trdila pred leti in ubila vsakega ki je trdil nasprotno. Zdaj trdi drugače zato ker noče izgubiti članov in s tem DENARJA. Prav tako mislim da veš kako je moral Galileo Galilej reči da zemlja ni ravna, drugače bi ga ubili ker je trdil da se zemlja vrti in da ni v središču vsega.


Kaj zdaj? Moral je reci, da ni ravna in da se ne vrti? Ne, ni mu bilo treba reci, da zemlja ni ravna, ker tega ni nikoli trdil. Kakor tudi RKC ni trdila, da je zemlja ravna.

Preberi si no.

nuclear ::

i386 je izjavil:

Na religijo se pa spoznaš toliko kot se spozna kobilica na delovanje Ottovega motorja in potem tu pametuješ kot največji mislec 21. stoletja.

Na religijo se spoznam toliko kolikor je potrebno, da se povprečno inteligentna oseba zave njenega pomena v današnji družbi. Da bi šel brati Biblijo, Koran in druge dolgočasne članke, ki bi me poneumljali se mi pa ne da. Škoda časa.

i386 je izjavil:


In ne vem iz čigave riti si privlekel Mladiča? Jaz sem govoril o naši osamosvojitveni vojni. Ti naštejem še kaj nereligisjkih vojn? Ameriška državljanska mogoče? pa 1. svetovna tudi ni imela nekega verskega vzroka, kolikor je meni znano in še ogromno takih vojn je. Tako da Fak no, djte mal zgodovine.


Omenil si vojno pred 20 leti. Pred 20 leti je bila glavna vojna Srbija - BiH.. Ti sploh ne veš kaj pomeni vojna.. Tisto par dni bitke v Sloveniji je špukec v vodo. Sploh pa me ne zanimajo te tvoje šprdaljke, ki si jih naštel.

II. svetovna vojna, vojna na balkanu, rimokatoliške vojne, vse večje vojne sveta, so bile zaradi religije oziroma z namenom širiti vero.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Gray_Warden ::

my bad, trdil je da se Zemlja vrti okoli Sonca in ne Sonce okoli Zemlje. Cerkev ga je hotela zaradi tega ubiti in zato je moral reči da se ne vrti okoli sonca temveč da se Sonce vrti okoli Zemlje.

še vedno pa je moja trditev pravilna. RKC je dala ubiti vsakogar ki si je drznil trditi drugače kot ona. Danes to pač n iveč možno, zato se cerkev poizkuša prilagoditi ljudstvu da bi ohranila svoj vpliv.
Why so serious?

BigWhale ::

Gray_Warden je izjavil:

čaki kdo nima pojma? jaz ali nuclear ali kst? nevem komu je bil namenjen tvoj post.

V postu petkrat pise:

"nuclear je včeraj ob xx:xx:xx izjavil:"

Komu mislis, da sem pisal? ;>

jype ::

nuclear> so bile zaradi religije oziroma z namenom širiti vero.

To ne drži - mnoge ideološke bitke so terjale ogromno življenj.

Je bilo pa največ mrtvih od verouka, to pa drži.

nuclear ::

BigWhale je izjavil:

Tega biblija, niti RKC nikjer ne trdita. Nikjer nihce ne pravi, da je life lep in nihce ti ne daje laznega upanja v boljse zivljenje. RKC, ti sicer pove, da bos zivel v nebesih, ce bos lepo zivel na zemlji. Biblija sama po sebi ti pa pove, da bos zivel na novi zemlji, ce bos lepo zivel na tej zdaj.


Kaj mi govoriš, da nakladanje o boljšem življenju, če se boš molil in boš dajal cekine po logiki ni nateg? Biblija je delo človeka. Hvala za citate iz bukve, ki poneumlja.

BigWhale je izjavil:


Ah ja. Si ze slisal pregovor: "Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal."? Ne Biblija in ne RKC nikjer ne 'reklamirata', da bo bog karkoli naredil namesto tebe.

Seveda, da ne biblija in RKC. Sej tega nisem niti omenjal. Po logiki ti govorim, ker če maš vsaj malo v glavi si boš prišel gor. Problem je v tem, da ljudje VSE SKRBI, ki jih imajo dajajo na stran, češ sej bo bog pomagal.

"Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal". Rofl. To je isto, kot tista fora, "Ko boš molil, si zaželi novega štedilnika",.. naslednji dan pa si ga greš kupit. Res je tu božja roka pomagala. Pomagaj si sam, in sam si boš pomagal.

BigWhale je izjavil:


Biblijsko gledan bog ne dela razlik med ljudmi. Kdor bo zivel dobro in v skladu s krscanskimi nauki (ki so precej splosni) bo na koncu zivel na novi zemlji. Se poudarjeno je, da to velja tudi za druge religije.

Spet, ne briga me za zgodbe iz knjige. Govorim ti iz lastnih izkušenj. Nobena katoliška družina svoji hčerki ne bo dovolila, da se poroči z muslimanom. Isto obratno. Kje je tu ljubezen in dobrota? Haha.

BigWhale je izjavil:


Trenutno se spomnim prve svetovne vojne. Recimo, da tudi druga svetovna vojna ni bila direktno povezana z religijo.

Ob vsem razumu, ki ga premorete nasprotniki religije in vere, pa v bistvu pojma nimate kaj predstavljajo religija in vera, kako delujejo in kaj ucijo. Natepavate en kup slamnatih moz, da vse frci naokrog. O teologiji pa nimate pojma.


Sej ne vem al trollaš al karkoli. Sam kokr vem, je hitler pobil več milijonov židov v WW2. S tem, da je rimokatoliška cerkev lizala podplate Hitleru.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

BigWhale ::

Gray_Warden je izjavil:

še vedno pa je moja trditev pravilna. RKC je dala ubiti vsakogar ki si je drznil trditi drugače kot ona. Danes to pač n iveč možno, zato se cerkev poizkuša prilagoditi ljudstvu da bi ohranila svoj vpliv.


Jaz se sicer strinjam, da je RKC nardila ogromno svinjarije ampak RKC ni edina religija na svetu. Vse vere so se vedno in se vedno bojo prilagajale ljudstvu. Zato ker se ljudstvo spreminja in razvija.

Vse verske knjige je treba brati z vedenjem, da so bile pisane pred nekaj tisoc leti z namenom, da izobrazijo takratne ljudi. Kamenjanje presustnice? Grozovita kazen? Vsekakor, dandanes. Vcasih pa nekaj povsem normalnega in druzbeno sprejemljivega. Za casa stare zaveze niso imeli sodisc in sodnih sistemov. Kazni je delil trenutni vladar. Ljudje so bili neizobrazeni in neuki. In stvari si jim moral razloziti tako, da so jih razumeli. Dandanes povprecen vernik ve, da je presustvo greh, zakaj je greh in zakaj se tega ne sme poceti, ni mu treba groziti s kamenjanjem, da se mu pove kako hud greh je to. Vcasih, ko so se biblijski zakoni vzpostavljali ljudje niso vedeli kako hud je nek greh in jim je bilo treba to razloziti. Na njihov cim bolj preprost in primitiven nacin.

jype ::

BigWhale> zakaj je greh

Aja? Zakaj pa je greh?

PacificBlue ::

Vse vere so se vedno in se vedno bojo prilagajale ljudstvu. Zato ker se ljudstvo spreminja in razvija.


True.

Obstaja razlaga, da je Jezus sinkretizem, ki izvira iz boga Horusa kot otroka (Harpokrates), medtem ko je Izis, ki drži svojega nedoraslega sina v naročju izvor za veneracijo Marije.


Staroegipčanska mitologija @ Wikipedia
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

BigWhale ::

nuclear je izjavil:


Seveda, da ne biblija in RKC. Sej tega nisem niti omenjal. Po logiki ti govorim, ker če maš vsaj malo v glavi si boš prišel gor. Problem je v tem, da ljudje VSE SKRBI, ki jih imajo dajajo na stran, češ sej bo bog pomagal.


Kam gor bom prisel? Na Smarno goro al kam? Ne govoris po nobeni logiki. Podal si neko trditev, ki enostavno ni resnicna. Nevem iz kje izpeljujes tvojo logiko. Kateri ljudje vse skrbi dajejo na stran? Lahko nastejes nekaj teh ljudi? Jaz poznam ogromno vernikov, pa nihce ne sedi doma in ne caka, da mu bog pusti neki dnarja v kaslcu. Dejansko hodijo v sluzbe, si mors mislt!

nuclear je izjavil:


"Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal". Rofl. To je isto, kot tista fora, "Ko boš molil, si zaželi novega štedilnika",.. naslednji dan pa si ga greš kupit. Res je tu božja roka pomagala. Pomagaj si sam, in sam si boš pomagal.


A bejz no? Kdo ti je pa rekel, da gre to tako? A to spet tvoja logika dela? A so te tko pr verouku ucili? Al to ti enostavno kr ves? A poznas tisto salo, ko en vernik cele dneve moli v cerkvi, da je brez denarja in da naj mu bog pomaga. In nic od nica. Nevem koliko casa. Na koncu pa po dolgem casu moljenja, se mu prikaze bozja podoba, ki rece: "Dej vsaj en LOTO listek izpolni!"

Nikjer nikogar ne ucijo, da bo bog samo zamahnil s carobno palicico (al karkol ze ima) in bo vse roznato in lepo.

nuclear je izjavil:

Spet, ne briga me za zgodbe iz knjige. Govorim ti iz lastnih izkušenj. Nobena katoliška družina svoji hčerki ne bo dovolila, da se poroči z muslimanom. Isto obratno. Kje je tu ljubezen in dobrota? Haha.

A se hecas? Rad bi se pogovarjal o religiji in verah in jim nasprotoval, hkrati te pa ne zanima kaj te religije in vere ucijo? Ce bi rad igral vaterpolo se bos moral nauciti plavati. Al pa vsaj zlo zlo dolg casa zdrzati pod vodo, brez da se utopis.

Tvoje izkusnje niso pol prdca vredne. Jaz jih imam vec. Nobena katoliska druzina? A si VSE vprasal, da lahko tole s taksno zagotovostjo trdis? Al bos zdaj reku, da ce pa to dovolijo, pa pol niso katoliska druzina? :>

nuclear je izjavil:


Sej ne vem al trollaš al karkoli. Sam kokr vem, je hitler pobil več milijonov židov v WW2. S tem, da je rimokatoliška cerkev lizala podplate Hitleru.


Hitler ni zacel vojne zaradi zidov. O Vatikanu med WW2 si pa lahko marsikaj preberes tukajle. Prosil bi te, ce mi omenjeno lizanje citiras iz kaksnega kredibilnega vira.

Zheegec ::

BigWhale je izjavil:

Gray_Warden je izjavil:

še vedno pa je moja trditev pravilna. RKC je dala ubiti vsakogar ki si je drznil trditi drugače kot ona. Danes to pač n iveč možno, zato se cerkev poizkuša prilagoditi ljudstvu da bi ohranila svoj vpliv.


Jaz se sicer strinjam, da je RKC nardila ogromno svinjarije ampak RKC ni edina religija na svetu. Vse vere so se vedno in se vedno bojo prilagajale ljudstvu. Zato ker se ljudstvo spreminja in razvija.

Vse verske knjige je treba brati z vedenjem, da so bile pisane pred nekaj tisoc leti z namenom, da izobrazijo takratne ljudi. Kamenjanje presustnice? Grozovita kazen? Vsekakor, dandanes. Vcasih pa nekaj povsem normalnega in druzbeno sprejemljivega. Za casa stare zaveze niso imeli sodisc in sodnih sistemov. Kazni je delil trenutni vladar. Ljudje so bili neizobrazeni in neuki. In stvari si jim moral razloziti tako, da so jih razumeli. Dandanes povprecen vernik ve, da je presustvo greh, zakaj je greh in zakaj se tega ne sme poceti, ni mu treba groziti s kamenjanjem, da se mu pove kako hud greh je to. Vcasih, ko so se biblijski zakoni vzpostavljali ljudje niso vedeli kako hud je nek greh in jim je bilo treba to razloziti. Na A njihov cim bolj preprost in primitiven nacin.

A ker niso imeli sodišč je Bog direktno odredil genocid nad prebivalci par mest zaradi nekaj posameznikov? :) V stari zavezi seveda. Take stvari v Bibliji so največji problem, iz tega dobivajo kristjani/muslimani svoje "kill the infidels" nagibe.
Da pa so zaradi enega zločina včasih kamenjali storilca le-tega zločina se pa strinjam s teboj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
««
5 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366491 (60572) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117258 (101868) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278262 (68020) gruntfürmich

Več podobnih tem