» »

LHC stopa v naslednjo fazo delovanja

1 2
3
»

noraguta ::

dobr so vas tleke se kregate na smrt uni pa na počitncah lenobe nesposobne. zagonjo 13 miljard in kaj so do sedaj nardil???? 0. in to bando financirajo iz proračuna. klinc pa vse skup. nej jih dajo na zavod.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mipe ::

Še vedno so dosegli več kot bomo mi vsi skupaj kdajkoli v življenju.

noraguta ::

ne nič niso naredil , rezultat je 0. zaenkrat , zdej grejo pa na počitnce. tole je navadno nategovanje ljudi. 3 leta zamude in potem objavljajo , da kurjo štrom , da jih ni sram. banda lena malopridna. brihtni so pa sam na "konferencah". silicij jim pa štafajo taivanci in potem je to ena cutting edge tehnologija.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

MrStein ::

Apollo projekt je rabil skoraj 10 let, da so sploh začeli ljudi gor streljat. Po moje so še dosti več denarja pokurili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

ma ja , tile pacajo že dost dl, pa še appolo so bli mazači na predvojni tehnologiji, zdej pa ti veleumni "znanstveniki" še tega ne morjo. edin kar jim je ratal je to da so mi splašil ubozga tomasa. toj pa tud vs kr jim je ratal v cernu zaenkrat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thomas ::

edin kar jim je ratal je to da so mi splašil ubozga tomasa. toj pa tud vs kr jim je ratal v cernu zaenkrat.


Hehe .. to je taboljš zajebancija na moj račun zadnje čase! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

ponesreč , v bistvu sem se iz cerna norca delu ;~
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Bor H ::

Jst jih bom opravičeval dokler mi ne bodo dali razloga da jih ne. Torej dokler ne naredijo kake resne neumnosti al pa če bodo čez 5 let trdili da še vedno kalibrirajo zadevo. Ne bom pa po enem letu obratovanja največjega fizikalnega eksperimenta začel trdit da so trop lenih opic.

donfilipo ::

in donfilipo, kot vse kaže je svet iz delcov, le da delci niso kroglice ampak valovi, in ne boš verjel, to nas na vsakem kurzu moderne fizike učijo


Eh klinc. Sem gledal par kurzov moderne fizike. Za moj okus se ne poudarja dovolj. Namreč vse prepogosto opažam, da se pojem elementarni 'delci' avtomatsko prevede na: delci v smislu atoma recimo starih grkov. Pomeni nekaj, kar ima enoznačno pozicijo, obliko in maso, položaj in hitrost...recimo. In se seveda ne razpade, ali da razcepiti naprej. Najbrž ne med fiziki, pač pa zato skoraj vedno med laiki, ki jih fizika zanima. Pri fizikih, je pač tu dovolj hitro asistent z bičem in profesor z matematiko;(( Tako da dvomim, da sploh kdo upa kaj vprašati8-) Takole po forumu pa lahko samo zmerjajo in jasno, da se 'absolutlich zuruckscheisen'8-)

Potem pa se seveda zadeva zaplete. Ker 'delci' v smislu moderne fizike, so pa precej zahtevna reč.
In potem možgani zdrsnejo nazaj na kuglice:) Tako pač je.
Morda pač nisem imel sreče, da bi naletel na pravi kurs. Ali pa sem prekmalu odnehal:) Ali pa žalostna resnica, da edino kar še res ostane za človeške možgane uporabnega, je matematika. Ampak jaz ne bi tako zgodaj odnehal:)

Če se poudari da elektron, ali foton, ali nevtrino, ali kvark ni kuglica in NIKAKOR kuglica, je ves šlamasel in filozofija okoli boga ki kocka, in determinizma, svobodne volje, rešen po moje rešen. Ni delec, kot si navadno v prirojeni in zgodaj privzojeni ontologiji predstavljamo. Delec ki je val, je isto kot baba z brado in puško;(( Ali troedini bog. To ni mišljeno zlobno ampak dobronamerno. Prej ali slej, vidimo, se bo zgodilo, da bodo davkoplačevalci ukinili, tako drage teleskope (astrofizika), kot pospeševalnike. Ukinili toliko prej, kot bo davkoplačevalcem nejasno, kaj pravzaprav drage naprave prinašajo. In potem mi pa ni preveč jasno, kako gre znanstvena metoda naprej. S parametri v simulaciji bruta forca, dokler niso opazna odstopanja?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

noraguta ::

Bor H je izjavil:

Jst jih bom opravičeval dokler mi ne bodo dali razloga da jih ne. Torej dokler ne naredijo kake resne neumnosti al pa če bodo čez 5 let trdili da še vedno kalibrirajo zadevo. Ne bom pa po enem letu obratovanja največjega fizikalnega eksperimenta začel trdit da so trop lenih opic.

lahko jih zagovarjaš vendar z argumenti. po 3letih nič narejenega , jamranje da itak ne bodo dosegli zastavljenih parametrov , konferenca v mondenem smučarskem centru(sredi sezone) ter šparanje štroma. to ne gre skup. oz celo napadeš me glede moje pismenosti. ni bog ve kaj priznam ampak , jaz se sprašujem po tvoji zdravi pameti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Bor H ::

/over and out

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

Thomas ::

Ne morš kr tkole over and out. Moraš braniti svojo pozicijo, ali pa povedati, da so te argumenti nasprotnikov nekoliko vrgli iz tira in da momentalno ne veš odgovora.

Tkole pa zgleda, kakor da si prepameten za nas. Če si, kaj si sploh hodil v debato, sej nas že dolgo poznaš. Eni smo grozni, nič nam ni sveto, šimfamo celo CERN.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bor H ::

Ok, bom šel počasi še čez tvoj odgovor ker sem lih na volji, pol se pa res umikam, me čaka še prijetno kosilo danes in kej konstruktivnega za opravit.

pozicijo branim dokler so argumenta sogovornika prepričljivi IN ima sogovornik v mojih očeh še nekaj kredibilnosti, ko je noraguta se zmrdoval, češ, le kaj si želijo "pravo" večerjo, če pa jim jo itak plačajo tisti, ki jejo v menzi, sem ugotovil da nekako nima smisla nadaljevati

naj razložim: upam si trditi da velika večina ljudi študira in se trudi splezati po plačilni lestvici/prehranjevalni verigi modernega sveta, zato da bo živela bolje in lagodneje, sem spada tako lepše stanovanje, udobni čevlji, poletni (ali zimski, ali oba) oddih kje drugje kot v šotoru na slovenski obali (ne me narobe razumet, tudi sam to občasno prakticiram) in tudi boljša hrana, zato se mi zdi anarhistično pričakovati, da bo nekdo, ki je priplezal do doktorata in dela v dobro plačani službi potem jedel v vsaki luknji (če seveda ne gre za njegovo lastno odločitev), pa mi je vseeno a govorimo o predsedniku vlade ali bill gatesu

in ne, ne zdi se mi da sem prepameten za vas ali za ST v splošnem, poskušal sem le argumentirano se vključit v debato dokler se mi je zdelo da so sogovorniki vsaj delno dovzetni za argumente in probajo videti stvari tudi iz druge strani, žal sta resno v debati ostala ti in noraguta, noraguta se poslužuje cinizma v meri, ki se mi zdi neprimerno nivoju debate, tvoje mnenje pa poznajo tako že vsi, ki so vsaj pokukali v katero od tem na STju in mislim, da te nima smisla prepričevat, ker ne spremeniš mnenja
ubistvu se mi zdi da v takih debatah noben ne spremeni mnenja, preveč čustev zraven, gre samo za to, da bi rad, da naključni bralec vidi obe strani in sam pretehta v katero smer mu vleče mnenje

Thomas ::

Se reče, ne vztrajaš na tem, da je bilo za 13 milijard kaj odkritega v CERNu?

Upaš in pričakuješ sicer da bo, da bo prišlo do retroaktivne rehabilitacije njihovih prizadevanj.

Mogoče. Sigurno pa ne bo prišlo do retroaktivne rehabilitacije navijaštva medijev, javnosti in fizikalne srenje, kako je CERN LHC nedotakljiva sveta krava.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Poddebata o (ne)pismenosti in troll posti brisani. Pod nivojem argumentirane debate.
Vse je za neki dobr!

poweroff ::

Thomas je izjavil:

Se reče, ne vztrajaš na tem, da je bilo za 13 milijard kaj odkritega v CERNu?

Jaz sem mnenja, da je za kaj takšnega minilo še premalo časa. Da je nerazumno pričakovat, da bodo dali kakšne rezultate v tako kratkem času...
sudo poweroff

noraguta ::

kakšna pa je po tvoje razumna meja čakanja? jaz sem scela pro cernovski, ampak 3 leta zamude. jaz se staram človek božji. sigurno mi lahko priskočiš z insiderskimi informacijami , kdaj bom lahko mirno zatisnil oči, z mislijo: "človek je res brihtna žvau"?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

Koliko so pa zamujali z izdelavo jedrske bombe? Z raketnim programom? Z odhodom na luno? Z zdravilom proti raku?

In koliko časa že čakamo "svetlo prihodnost"?
sudo poweroff

noraguta ::

atomska bomba je bila kar on the schedule , projekt odprt in narejen, v 4ih letih vse. ne 10let načrtovanja pol pa 5 let popravljanja, vmes pa še popravljanje zastavljenih ciljev(smo že na 13tev namest 14 kot je bilo prvotno zastavljeno). Grooves je vedel , da je treba ljudi pri manhatan projektu trdo prijet , če hoče na koncu dosežt zastavljene cilje. tega pa v cernu očitno manjka , saj se zgovarjajo na koncu na priče , štrom in bogvekaj še vse. Jaz pa čakam na show katerega ni pa ni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

donfilipo ::

Ja dobr, če je treba kerga mal usrelit, vsaj v nogo, ni problema, ne. Sem reku.16EUR;((>:D

No resneje. Če je finta negodovanja v tem, da se dejansko zviša produktivnost ekipe, potem pa svaka čast.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

noraguta:

Pozabu si, da za atomsko noben denar ni bil prevelik. Celo zlato so potegnilli iz trezorjev FED-a, da so ga lahko uporabili za žico magnetov.

Ja, čas je bil omejen, denar pa ne. In denarno so se pa raztegnili ohoho.
On the journey of life, I chose the psycho path.

noraguta ::

ja lhc je pa ena sama mizerija pa revščina, še za štrom ni.(ga raje odstopjo žičničarjem , da se lohk uboga raja smuča)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Brane2 ::

V bistvu je drugače zastavljen. Tako, da ni alfa in omega dosega tega cilja, ampak mednarodno sodelovanje in krepljenje lastnih zmogljivosti, zavedajoč se, da tale cilj ni končni, ampak samo droban korak na dolgi poti.

Kar nekaj denarja ej šlo v to, ampak v premnoge male in večje firme ( tudi slovenske), ki so med tem ustvarile know-how.

Ko v sosedni temi vidiš, kako domači "genijalci" ne znajo niti spucati lasnte tipkovnice in ko nevone zaključi z "ni važen samo know-what ampak tudi know-how", potem ti je jasno, da je tak trening nujen.

Ne bom trdil, da je LHC pravi način za tak trening, le da je to ena njegovih svetlejših plati.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

noraguta ::

počas bomo zvedl , da se zavezemajo tud za mir na svetu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Brane2 ::

Kar nekaj denarja ej šlo v to, ampak v premnoge male in večje firme ( tudi slovenske), ki so med tem ustvarile know-how.


Koneckoncev, v bistvu tudi denar ni astronomski. Porabljali so ga na kapalko dolga leta in absorbirali znanje brez forsiranja.

Za ta denar se ne sekiram niti najmanj. Če bi šel po seznamu stvari, ki bi se jih odkrižal pred LHCjem, bi me roka zabolela od (ne vseh) "zelenih direktiv" in pripadajočih projektov, recimo.

Ostane pomislek o riskantnosti, ampak ta je nekako vedno - ob vsakem bistvenem koraku. Sam v končni vsoti ne vidim druge rešitve, kot da preverjamo delo znanstvenikov priznane znanosti bodisi neposredno ali posredno ( skozi zaupanje v ocene za to pklicanih sposobnih/usposobljenih strokovnjakov).

Vsi imajo, jasno, pravico do svojega mnenja, ampak EU in pripadajoča struktura ne more vedno ugoditi željam vsakega posameznika.

Ali se ugovori in pomisleki seštejejo v to, da bi bilo treba nekoga brcnit v tazadnjo pa ne vem, se nisem imel časa ukvarjat s tem.

V modernem kapitalizmu me po zakonih trga zanimajo samo komparativne prednosti in slabosti- kako me en ali drug epilog pozicionira glede na druge na trgu in ne toliko absolutni položaj vseh...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Pa tkole recmo - je proton mogoče razbiti?

Dolgo časa se je špekuliralo, da proton razpade v interakciji s slučajnim kaonom in da je razpolovna doba 10^30 let. Pa vse sorte.

Zaenkrat nisem videl še nič, kar bi me prepričalo, da so kadarkoli razbili ali se je sam razbil en sam proton, razen pri anihilaciji z antiprotonom. Kar je druga zgodba.

Po najbolj navadni teoriji se ga tko al tko ne da. In če je ta taprava, je tole tud precej pojasnljivo. Jim je že pred časom postalo jasno, da karkoli delajo, proton ne bo šel narazen. Lahko tolk našibajo protonska curka, da se bodo ob njunem trku vsi skuhali v tisti luknji pod zemljo, protoni bodo pa še vsi celi.

Proton antiproton trki, the next CERN, bi dal kej kruha. Tole je pa tko, kakor da s plutovinastim kladivcem tolčeš po jeklenem kvadru. Še slabš.

Maybe.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Large Hadron Collider (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
2578133510 (54194) Matev
»

LHC stopa v naslednjo fazo delovanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12516235 (13429) Thomas
»

Veliki hadronski trkalnik ponovno v pogonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
538513 (6458) noraguta
»

Objavljena analiza incidenta v CERN-u (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
25924620 (16080) kitzbrado

Več podobnih tem