» »

Pravi problemi države Slovenije

Pravi problemi države Slovenije

1
2
»

luli ::

Matthai : Vzami Mladino, beri Praprotnika nihče ti ne brani. To je pač tvoja resnica!

Kmalu boste samo še FDV-jevci brali FDV-jevce.

poweroff ::

Huh, jaz Mladine ne berem že dlje časa. Je pač zrcalna slika Demokracije.

(OK, zadnjič sem čakal pri dohtarju ene 3 ure, pa sem jo kupil v kiosku - v bistvu ni bilo nič pametnega notri).
sudo poweroff

luli ::

Huh, jaz Mladine ne berem že dlje časa.


Predvidevam, da Svet-a tudi ne gledaš? Pa Požarja tudi ne?

Od kod ti torej mnenje za sodbo? Aja na FDV-ju so tak rekli!

poweroff ::

Ne, Svet res ne gledam, Požarja tudi ne. Pravzaprav večine dnevnih medijev ne spremljam.

Ti si pa tipičen primerek tistega o čemer govorim. Spremljaš vse te dnevne medije, na veliko razpravljaš o "pomembnih" temah, hkrati pa si povsem zgrešil bistvo - kaj je v tej družbi res pomembna zadeva.
sudo poweroff

krneki0001 ::

poweroff je izjavil:

Ne, Svet res ne gledam, Požarja tudi ne. Pravzaprav večine dnevnih medijev ne spremljam.

Ti si pa tipičen primerek tistega o čemer govorim. Spremljaš vse te dnevne medije, na veliko razpravljaš o "pomembnih" temah, hkrati pa si povsem zgrešil bistvo - kaj je v tej družbi res pomembna zadeva.



Samo ena in edina, prenest gene na svoje potomce.

LordTado ::

Pahor zalar in brezigarjeva se mi zdi da so nardili pakt,zalar ostane,brezigarjeva zapre primer z bulmastifi in ostane na položaju,volk sit in koza cela:))

Okapi ::

Ne, Svet res ne gledam, Požarja tudi ne. Pravzaprav večine dnevnih medijev ne spremljam.
Vedno se mi je zdelo smešno, kako se nekaterim, ki se imajo za hude intelektualce, zdi imenitno poudarjati svojo splošno nerazgledanost na področju vsakdanjih banalnosti in pop-kulture

Če hočeš razumeti družbena dogajanja, moraš vedeti tudi, kaj poročajo rumena občila in tista z drugačnim svetovnim in političnim nazorom od tvojega.

O.

Karaya 52 ::

Kriteriji ocenjevanja morajo ostati isti, to je še otroku jasno. Nobenih odpustkov na metle in divjanje z 230 km/h, na beneški karneval ne bomo talali. Reprogramiranje vrednotenga sistema, potem ko se zabrede v blato, ne pride v poštev.

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Ne, Svet res ne gledam, Požarja tudi ne. Pravzaprav večine dnevnih medijev ne spremljam.

Ti si pa tipičen primerek tistega o čemer govorim. Spremljaš vse te dnevne medije, na veliko razpravljaš o "pomembnih" temah, hkrati pa si povsem zgrešil bistvo - kaj je v tej družbi res pomembna zadeva.


o tem pa jst že skos govorim: to je tipična posledica ne-cenzure.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nevone ::

o tem pa jst že skos govorim: to je tipična posledica ne-cenzure


V cenzuri pa diktatorji (e.g.: komunisti) odločajo kaj je prav in kaj ni. Mar res misliš, da če je cenzura, se pa cenzurira samo tisto, kar je smiselno?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gruntfürmich ::

še vedno mislim da je cenzura boljša kot poneumljanje. sploh danes, ker praktično cenzure ni mogoče zagotoviti tko dobro kot nekoč (elektronski mediji pa to...)

je pa res da bi se morala s cenzuro ukvarjat le najboljša intelektualna peščica. drugače je že v osnovi fail, če se že kasneje izrodi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

kakšno poneumljanje? Takšno, kot se dogaja na Kitajskem? O čem sploh govoriš?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darkolord ::

Pomoje je mislil takole:

darkolord ::

Oz, v bistvu je relevantna kar cela slika:

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Zheegec je izjavil:

kakšno poneumljanje? Takšno, kot se dogaja na Kitajskem? O čem sploh govoriš?

ti ne boš razumel
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

Vem, na celem svetu imaš samo ti takšen IQ, da to razumeš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

poneumljanje je takšna poplava nepomembnih in zavajajočih informacij ter v takšni količini kot jo poznamo pri nas pa še verjetno kje drugje po 'razvitem' svetu, da, kot je že matthai rekel, popolnoma zgrešiš bistvo vsega in te imajo vsi, ki te pumpajo z informacijami, za norca, lutko...
skratka amerika...
štala skratka...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Kako neumen pa predvidevaš da je nek posameznik, da se pusti imeti "za norca, lutko"?

Oziroma, kje je po tvojem problem, da so ljudje tako neumni, da jih lahko mediji zmanipulirajo s takšno lahkoto, sploh glede na to, da jaz vsak dan berem članke o težavah v gospodarstvu, kar je trenutno najbolj pereča težava? Zakaj ljudje sistematično spregledajo eno in ne spregledajo drugega?
In zakaj si ti tako inteligenten, da tukaj v vsem vidiš bistvo?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darkolord ::

Oziroma, kje je po tvojem problem, da so ljudje tako neumni, da jih lahko mediji zmanipulirajo s takšno lahkoto, sploh glede na to, da jaz vsak dan berem članke o težavah v gospodarstvu, kar je trenutno najbolj pereča težava? Zakaj ljudje sistematično spregledajo eno in ne spregledajo drugega?
Meni se zdi, da to niti ni tako težko, kot se zdi. Tista slikica slikca malo višje ima kar dober point: "... truth would be drowned in a sea of irrelevance".

Če na primer odprem tisto stran z novicami, "najbolj obiskano spletno stran v Sloveniji", kaj lahko izluščim iz kot ključne stvari v zadnjem času? Zdravnik fu*al pse, ki so ga pojedli; Britney ne nosi modrca; šofer Kresalove vozil prehitro; Jelinčič in Prijatelj sta barabi; Lindsey Lohan se je spotaknila na zabavi; država je zapravila par davkoplačevalskih evrov za kavice; Slovenija ima talent ...

Toliko ostalega smetja je, da moraš na primer na članke o gospodarstvu biti že kar pozoren; povprečnemu Janezu se namreč zdi, da je gospodarske krize že kar konec, namreč on krize s svojimi očmi ne vidi, mediji so pa kot najbolj šokantne že našli druge stvari in so gospodarske novice nekje skupaj z novicami v stilu, kateri narodi najbolj skačejo čez plot...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Zheegec je izjavil:

Kako neumen pa predvidevaš da je nek posameznik, da se pusti imeti "za norca, lutko"?

Oziroma, kje je po tvojem problem, da so ljudje tako neumni, da jih lahko mediji zmanipulirajo s takšno lahkoto, sploh glede na to, da jaz vsak dan berem članke o težavah v gospodarstvu, kar je trenutno najbolj pereča težava? Zakaj ljudje sistematično spregledajo eno in ne spregledajo drugega?
In zakaj si ti tako inteligenten, da tukaj v vsem vidiš bistvo?


povprečen posameznik je še bolj neumen kot se nam dozdeva.

zakaj ljudje vidimo samo določene stvari? ker smo tako narejeni. ker je v človeški naravi da gledaš, bereš, se poistovetiš, skratka si naklonjen temu, za kar sam meniš da je tako. to še posebej velja za raznorazne informacije. če so ti ušeč, jih povzameš, se strinjaš z njimi, jih tudi najbolj bereš, jih iščeš pravzaprav, ostalo pa tudi spregledaš.

zato imho povprečen človek in seveda povprečen janez globoko zabrede s takim načinom dojemanja. ob tej poplavi informacij si išče takšne v katere sam verjame in mu tudi potrjujejo mišljenje, ki pa je po večini dokaj napačno - ker pač povprečen človek ni pameten, zdrava kmečka logika pa izginja. problem tudi nastane da se verjetno tak človek tudi ne zmeni za objektivne informacije, druge plati zgodbe, ker enostavno tega ne želi in ni sposoben ovrednotit.

zato je tu tako velik problem poplave informacij. in če ti rajo ne usmerjaš v pravo smer, lahko nastane velika pizdarija.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

zato je tu tako velik problem poplave informacij. in če ti rajo ne usmerjaš v pravo smer, lahko nastane velika pizdarija.

Naj uganem, tisti ki bi rajo "usmerjal" bi bil pa ti. Tako, kot na Kitajskem in v Severni Koreji. Oni se imajo super, ker jih pač kompleten državni aparat "usmerja v pravo smer".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

imaš debilne američane na eni strani ter nevedne kitajce na drugi. kaj je bolje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

maš kakšno raziskavo, da so američani bolj neumni, kot kitajci? aja, saj vem, ti se zanašaš na lastno avtoriteto...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

imaš ti kakšno raziskavo da folk v s koreji in kitajski doživlja cenzuro in jih ne usmerjajo v pravo smer?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Če hočeš razumeti družbena dogajanja, moraš vedeti tudi, kaj poročajo rumena občila in tista z drugačnim svetovnim in političnim nazorom od tvojega.

To, da lahko razumeš družbena dogajanja samo iz medijev je ena taka huda utopija. Včasih je dobro gledati drevesa, včasih pa gozd.

Ne govorim o tem, da so rumeni mediji "sranje", moti e splošna tabloidizacija medijev, oziroma, kot je lepo povedal Darkolord:

darkolord je izjavil:

Meni se zdi, da to niti ni tako težko, kot se zdi. Tista slikica slikca malo višje ima kar dober point: "... truth would be drowned in a sea of irrelevance".

Če na primer odprem tisto stran z novicami, "najbolj obiskano spletno stran v Sloveniji", kaj lahko izluščim iz kot ključne stvari v zadnjem času? Zdravnik fu*al pse, ki so ga pojedli; Britney ne nosi modrca; šofer Kresalove vozil prehitro; Jelinčič in Prijatelj sta barabi; Lindsey Lohan se je spotaknila na zabavi; država je zapravila par davkoplačevalskih evrov za kavice; Slovenija ima talent ...

Toliko ostalega smetja je, da moraš na primer na članke o gospodarstvu biti že kar pozoren; povprečnemu Janezu se namreč zdi, da je gospodarske krize že kar konec, namreč on krize s svojimi očmi ne vidi, mediji so pa kot najbolj šokantne že našli druge stvari in so gospodarske novice nekje skupaj z novicami v stilu, kateri narodi najbolj skačejo čez plot...


Natančno TO je problem.
sudo poweroff

Okapi ::

To, da lahko razumeš družbena dogajanja samo iz medijev je ena taka huda utopija.
A to se zavedaš, da si s takšnim prozornim podtikanjem uničuješ kredibilnost v razpravi? Če si še enkrat prebereš, kaj sem napisal, boš videl, da nikjer nisem rekel, da samo iz medijev, ampak tudi iz njih.

Ne govorim o tem, da so rumeni mediji "sranje"
In znova. Nisem pisal o kakovosti rumenih občil, ampak o tem, da jih moraš, če hočeš pravilno razumeti družbena dogajanja, spremljati, vsaj približno. Naj ponovim - spremljati moraš tudi "sranje", če hočeš pravilno postaviti diagnozo o zdravju družbe. Tako pač je.

Ljudje, ki se delajo vzvišene in trdijo, da televizije itak ne gledajo, razen dokumentarcev na Discoveryju, rumenih časopisov in revij pa tudi ne berejo, morda govorijo resnico, ampak o stanju v družbi ne morejo kompetentno razpravljati.

O.

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Če si še enkrat prebereš, kaj sem napisal, boš videl, da nikjer nisem rekel, da samo iz medijev, ampak tudi iz njih.

Da, se strinjam. Imaš prav.

Okapi je izjavil:

Naj ponovim - spremljati moraš tudi "sranje", če hočeš pravilno postaviti diagnozo o zdravju družbe. Tako pač je.

Se strinjam, a delno. Mnenja sem, da mi ni treba poznati podrobnosti afere Patrija, bullmastifi ali hitra vožnja, da bi lahko videl, da je z gozdom nekaj narobe.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Natančno TO je problem.


in če smo pri cenzuri in ne.cenzuri - za izboljšanje tega stanja lahko naredimo ali cenzuro ali dvignemo kakovost prispevkov na več načinov...
in ker slednjega ne moremo narediti, moramo narediti prvo, da posledično za sabo potegne drugo da pride na višji nivo, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tajkuni in naše gospodarstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21644413 (3851) WizzardOfOZ
»

Netflix pobrisal vse kritike uporabnikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
15225154 (19174) leiito
»

Spletno oko za cenzuro interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / NWO
33874206 (65325) Mr.B
»

Srečko, a sem lahko tvoj prijatelj? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
74779060 (60303) LordTado
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16624955 (20766) noraguta

Več podobnih tem