» »

Why are thin people not fat

Why are thin people not fat

«
1
2

guest #44 ::

Zelo dober poljudnoznanstvenen dokumentarec o telesni teži.



Slaba novica...suhi ljudje bodo/mo več al manj suhi, debeli pa obratno.

Kar se tiče mišic, žal brez...khm...kemične pomoči bo vrjetno težka.
Nihče razen par sanjačev ni reklo, da je življenje pravično. :P

lambda ::

Mislim, da bi lahko kar sodeloval v tem dokumentarcu. Edini način za pridobitev telesne mase je (kot sem ugotovil), fizična aktivnost, delo, šport, s čimer povečam potrebe telesa (to je bil edini način za pridobit 10kg). Če s tem preneham, začne padati, ne glede na to če cele dneve sedim in jem popolnoma normalno, kolikor potrebujem.

Nekdo mi je enkrat rekel: "Jaz se redim, ko samo tebe gledam kako ješ."

Zheegec ::

To je dobra tolažba za vse debele ljudi... Tako in tako bom debel.

Če vneseš manj energije, kot je porabiš, potem čez X časa ne boš več debel, tako preprosto je.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lambda ::

To je jasno, point dokumentarca je v tem, da se je treba nekaterim bolj potrudit kot drugim, ker ima telo svoj 'ideal'.

Isotropic ::

nic kemicne pomoci, razen ce stejes maltodextrin in procesirane (zgoscene) beljakovine pod kemijo...

Pyr0Beast ::

Če vneseš manj energije, kot je porabiš, potem čez X časa ne boš več debel, tako preprosto je.
Niti ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mercier ::

ALIEn3001:
To je dobra tolažba za vse debele ljudi... Tako in tako bom debel.


Ne, v filmu se lepo povedali, da ima smisel pazit na težo.

ALIEn3001:
Če vneseš manj energije, kot je porabiš, potem čez X časa ne boš več debel, tako preprosto je.


Če drži, kar pravijo nekateri v filmu predstavljeni stručkoti, da imamo "prag lakote", nekateri višji, nekateri nižji, potem je to daleč od preprostega.

nevone ::

Če drži, kar pravijo nekateri v filmu predstavljeni stručkoti, da imamo "prag lakote", nekateri višji, nekateri nižji, potem je to daleč od preprostega.


Seveda ni tako preprosto. Je že res, da če bo debel človek jedel cele dneve samo nezabeljeno zelenjavo, da bo shujšal. Vprašanje pa je kako se ob tem počuti.

Prav je, da se iz dokumentarca vidi, da vsi suhi niso debeli zaradi svojega nadvse krepostnega in sploh zdravoprehranjujočega in vsesplošno aktivnega življena, ampak so suhi preprosto zato, ker jim telo ne kopiči zalog hrane.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Isotropic ::

alpa ker ne pojejo dosti, da bi jih telo sploh lahko kopicilo. moj oce je v osnovi suh (genetsko - se vidi tudi po meni), je pa zaradi prehrane dobil trebuh.

thramos ::

No, marsikdo pa je suh ravno zaradi načina življenja.

In lahko bi bili vsi.

Mercier ::

thramos:
No, marsikdo pa je suh ravno zaradi načina življenja.

In lahko bi bili vsi.


Če se izkaže, da bi bil to "način trpljenja", potem nima smisla, da bi to bili vsi.

thramos ::

Ja, vsekakor računica za vsakega posameznika posebej.

Če napor potreben za kontroliranje teže, oziroma nepripravljenost odpovedi užitkom ob prehranjevanju pretehta zdravstvene, praktične in estetske prednosti zdrave telesne teže ...

Mercier ::

Jaz ne opredeljujem nek napor kot nesmiselen in neko odpovedovanje užitkom za nepotrebno pri pretežkih ljudeh.

Ampak, če je nekdo pri prehranjevanju, ki bi naj bilo sprejemljivo dejansko stalno lačen, potem je enostavno bolje zanj, da ima nekaj kil več. To je trpljenje, ki se ga da tudi zdravstveno opredelit. V norišnicah je kar nekaj takšnih.

ripmork ::

Fajn dokumentarec:D

Kile, ki sem jih dobil na fitnesu so šle gladko in hitro dol. Očitno telo res ve, kje hoče bit;((:D

Apetit (poleg genetike) je res ključna zadeva pri tem.
Sam recimo sem pogosto že lačen, pa vseeno nimam apetita oz. prave želje po hrani.
Se raje ubadam s čimerkoli že, pa grem jest ko sem res že sestradan. Drugače povedano, "pozabim" jest.

Ob debati s kolegom, ali raje pojest normalno porcijo okusne hrane ali pa ekstra veliko porcijo hrane brez vabljivega okusa, je izbral drugo. Ker je zadovoljen le, ko je sit do konca. Sam recimo se pa ob pravi sitosti počutim like_a_crap. Niti malo ni luštno, ko si do grla nažrt, in ne moreš drugega kot ležat al pa sedet.

sto ljudi, sto čudi.

Relanium ::

Jebiga, tak je. Js sm med odračšanjem se neko obdobje napihnil kot balon, ampak sem se vrnil v normalne meje brez neke diete al pa kake dodatne fizične aktivnosti. Ostanejo sam kake maščobne obloge

Avenger ::

Če je moteno delovanje ščitnice, se zgodi, da gre energija oziroma snovi iz hrane bolj v skladiščenje kot v porabo in mišice, kar pomeni, da je človek nenormalno utrujen in brez energije, redi pa se tudi ob malo hrane.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

nevone ::

redi pa se tudi ob malo hrane.


Če je hrane dovolj malo, potem se ne bo redil, no-matter-what.

Ampak kot že rečeno, potrebe po hrani so različne in nekateri enostavno ne zdržijo tako stroge diete, kot bi jo njihovo telo potrebovalo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Matako ::

thramos je izjavil:

No, marsikdo pa je suh ravno zaradi načina življenja.

In lahko bi bili vsi.


Saj včasih je bilo skoraj tako... ravno s tem se začne dokumentarec. Ravno tako so omenili, da so te genetske predispozicije obstajale od vekomaj, samo izgleda, da je zadnja desetletja hrana dostopnejša in bolj kalorična in/ali se gibljemo manj.

Relanium je izjavil:

Jebiga, tak je. Js sm med odračšanjem se neko obdobje napihnil kot balon, ampak sem se vrnil v normalne meje brez neke diete al pa kake dodatne fizične aktivnosti. Ostanejo sam kake maščobne obloge


Obdrži jih za primer preživetja v naravi! Nikoli ne veš :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

MarkookraM ::

Obstajajo dejanski zdravstveni razlogi zakaj nekateri ne morejo shujšati. Ampak za 99,9% populacije si je za svojo debelost samo krivo, preveč pojedo! In ja, tako preprosto je to. Poješ manj kot rabiš - telo kuri maščobo in mišice, poješ več kot rabiš - telo shranjuje maščobo in gradi mišice (seveda ob stimulaciji le teh).

Genetika res igra vlogo, nekateri lažje nekateri težje zgradijo telo svojih sanj. Ampak to pomeni samo to, da nekdo nebo maneken ali športnik, lahko pa je vsaj zadovoljive teže. Za velik lamp smo si krivi sami!

;-) ::

Zakaj pa je kemija slaba ?

Rajše dobro kemijo ko pa slabo hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Mercier ::

MarkookraM:
Ampak za 99,9% populacije si je za svojo debelost samo krivo, preveč pojedo! In ja, tako preprosto je to.


Verjetno ti ne bo težko najti nek verodostojen vir za procente, če je tako preprosto.

Za grotesko iz fotk pa je danes kar preprosto najti pomoč. Psihijatrov res manjka, za klinične in ostale psihologe pa ni tak problem. Obratujejo za vsakim voglom.

Tr0n ::

V Auschwitzu ni bil noben debel.

Food for thought. :)

thramos ::

Mercier je izjavil:


Verjetno ti ne bo težko najti nek verodostojen vir za procente, če je tako preprosto.


Za katero zdravstveno težavo specifično pa sploh gre, pri ljudeh pri katerih preveč hrane ni krivo za debelost? Verjetno bo potem lahko najti odstotek ljudi z takšnim bolezenskim stanjem ...

John Stone grotesken? Kot zavaljen bajs na prvi sliki ja ...

Mercier ::

thramos:
Za katero zdravstveno težavo specifično pa sploh gre, pri ljudeh pri katerih preveč hrane ni krivo za debelost? Verjetno bo potem lahko najti odstotek ljudi z takšnim bolezenskim stanjem ...


Ne, gre ravno za to, da ni treba iskat redkih presnovnih bolezni, ampak tipi v filmu pravijo, da so nekateri narejeni, da jedo manj in jim je OK, nekateri pa lačni, če jedo toliko, kot se komu zdi, da bi bilo OK.

thramos:
John Stone grotesken?


Meni deluje kot nekdo z motnjami. Tudi motnjami hranjenja.

thramos ::

Mercier je izjavil:


Ne, gre ravno za to, da ni treba iskat redkih presnovnih bolezni, ampak tipi v filmu pravijo, da so nekateri narejeni, da jedo manj in jim je OK, nekateri pa lačni, če jedo toliko, kot se komu zdi, da bi bilo OK.
.


Ok, sej načeloma imaš prav, ampak, a niso potem te ljudje (pa definirajmo "kot se komu zdi, da bi bilo ok" rajši kot "kolikor in kar je potrebno za zdravo življenje") bolj potrebni kakršnekoli zdravniške pomoči kot John?

Sam sicer močno dvomim, da ob pravilni prehrani in zdravi telesni aktivnosti, brez "diet" in podobnih neumnosti, obstaja nezanemarljiv odstotek ljudi, katerih apetit je tako premočan.
Obstaja pa razvajenost in lenoba ja.

John pa je primer, če ne že vzor, kako volja in inteligenca prevladata nad nagoni, zevoluiranimi nekje v prazgodovini, ki nas večino (kar kaže naraščujoč odstotek debelih v zahodnem svetu) vodijo v nezdravo debelost.

Mercier ::

thramos:
Ok, sej načeloma imaš prav, ampak, a niso potem te ljudje (pa definirajmo "kot se komu zdi, da bi bilo ok" rajši kot "kolikor in kar je potrebno za zdravo življenje") bolj potrebni kakršnekoli zdravniške pomoči kot John?


Prvo, nisem jaz tisti, ki ima, ali nima prav. Jaz sem zgolj izpostavil argument, ki sem ga pobral v filmu. Lahko je tudi napačen.

Nima smisla, da obračava kakorkoli drugače, kot se trdi v filmu, lahko pa to "potrdiva" ali "ovrževa". Torej, konstantna lakota pri količini hrane, ki ne bi povzročala nekaj prekomerne teže.

Johnov aboutme (na njegovi strani) je klasična štorija človeka, ki ni imel nadzora nad svojimi zadevami na splošno in ga je začel vzpostavljati "v nulo" nad neko omejeno rečjo, ki jo je zmogel. To je klasični obrambni mehanizem, ki ne kaže na OK stanje. Izrazi tipa: Absolute Dedication, Hard Work And Sacrifice, sacrifice and dedication, Learn to enjoy it! ... meni ne govorijo o čem čisto normalnem.

MarkookraM ::

Saša, ne razumem. Trdo delo, motivacija, zagnanost in vztrajnost so pa ja pozitivne vrline človeka mar ne? To kar je naredil John Stone je bilo 1 ura v telovadnici in 2 uri v knjižnici. Pridobiš znanje -> ga uporabiš v praksi.

Za hujšanje se ne rabiš stradati, to je najbolj pogosta in največja napaka raznih shujševalnih diet! Ljudje, ki se stradajo izgubljajo tudi mišice in so vedno brez energije. Zato pa nehajo, ker so ubrali napačno strategijo. Če hočeš nekoga naučiti plavati ga ja neboš vrgel v morje sredi Atlantika, saj plavat bo znal ampak bodo posledice hehe. Na koncu imajo res manj maščob, ampak tudi manj mišic in zato še lažje nazaj pridobijo lamp (mišice so pasivni gorilci maščobe, več kot imaš mišic, več maščob in tudi drugih stvari zahteva telo). Potem pa izgovori kako niso oni krivi, to so geni, bolezen,...sami izgovori. Krivi so oni in samo oni sami! Zdravo prehranjevanje pomeni nikoli nisi lačen, nikoli nisi sit. To ne pomeni, da nikoli več neboš jedel tvoje najljubše pice, samo ne vsaki dan, in ne cele požret, ker je to overkill. Samo ko boš zares spoznal kaj pomeni zdrava prehrana in rekreacija in boš po parih mesecih neuspešen, ok to je nemogoče, bom rekel imel zelo majhne napredke, potem lahko komaj iščeš razloge kje drugje. Ampak večina jih ugotovi da le niso podedovali slabih genov, tako kot tale John Stone. Ampak on je res primerek nekoga, ki je šel 100% v to in slike so rezultat petih let predanosti in trdega dela. Za večino bi bilo že dovolj da nebi imeli lampa, nekateri pa hočejo več in zato morajo tudi več truda vložiti za dosego zastavljenih ciljev.

Največja zmaga pa je folk, ki se 365 krat na leto odloči bolj zdravo živeti. Gre na "dolg" sprehod, pretirava, noge ga bolijo ker niso navajene takšnega šoka, je utrujen ampak ponosen na svoj dosežek. Za nagrado poje kebab. Računica: -100 kalorij sprehod, +700 kalorij kebab. Bravo.

Mercier ::

MarkookraM:
Saša, ne razumem. Trdo delo, motivacija, zagnanost in vztrajnost so pa ja pozitivne vrline človeka mar ne? To kar je naredil John Stone je bilo 1 ura v telovadnici in 2 uri v knjižnici. Pridobiš znanje -> ga uporabiš v praksi.


Jaz sem pregledal kaj tip sam misli o svojem početju. Čemu zdaj racionaliziranje?

Kaj pa je naredil? Včasih (ko še ljudje niso bili tako debeli) so bistveno bolj normalnolike ljudi razstavljali na raznih frikšovih zraven plesočih medvedov in bradatih žensk. Zdaj je pa zdrav? Ajde ...

MarkookraM:
Za hujšanje se ne rabiš stradati


Saj ne da se hočem ven vlečt, ne vem, mogoče, oni tipi iz filma, ki so učene knjige brali in to raziskovali, pravijo, da eni pa morajo.

Šur, preveč ljudi preslabo in preveč je in se slabo giblje. Zlabo zanje, slabo za zdravstveno blagajno (OK, odvisno kdaj se stegnejo). Zdej, da je pa en 180 cm in 80 namesto 70 kg bil večji porabnik zdravnikovega časa in našega denarja, kot en, ki bi se tut na pol prelomu, da bi lep in zdrav bil, pa nekak ne verjamem preveč. Prej obratno, po moje.

huelz ::

No jaz mam plan zgubit nekje 30kg.
Bo pa tezka, ampak poletje je pred vrati, tako da bo vec moznosti za aktivnosti zunaj :))

Drugace pa ja, vecinoma je samo samodisciplina tista, ki prinese rezultate, nikoli pa nisem gledal ne kaj jem ne stel kalorij. Samo rit je potrebno mal veckrat dvignt pa jo zmigat :D

Izi ::

huelz je izjavil:

No jaz mam plan zgubit nekje 30kg.
Bo pa tezka, ampak poletje je pred vrati, tako da bo vec moznosti za aktivnosti zunaj :))

Drugace pa ja, vecinoma je samo samodisciplina tista, ki prinese rezultate, nikoli pa nisem gledal ne kaj jem ne stel kalorij. Samo rit je potrebno mal veckrat dvignt pa jo zmigat :D

Kako lepo je deliti nasvete okoli ki se jih sam ne držiš >:D
Da si nabral 30 kil preveč si se moral zapustiti za vsaj 3 leta. In sedaj imaš plan izgubiti 30 kil v treh mesecih :D
Treba si je zastaviti realne cilje. Če si 30 kil nabiral 3 leta si sedaj zadaj cilj, da jih boš tudi izgubil v treh letih. Drugače iz te moke ne bo kruha.
Ampak glede na ugotovitve iz gornjega filmčka nimaš kaj dosti možnosti, da ti bo kdajkoli uspelo :P

Mercier ::

OK, dajmo se bab lotit, da se izognemo predsodku o lenih in požrešnih prascih.

Vsak naj pobrska po bazi (v sivem delu zgornje glave) za bejbo, ki jo pozna že od otroštva. Ima nekaj oblog na bokih. Je bolj skromno že kot del družinske tradicije. Rada se giblje. Kaj ji fali? Kaj ji čmo? Poslat vsak dan v fitnes? Sacrifice and dedication, biach!

thramos ::

Zakaj bi za lene, debele prasice veljalo kej drugače?

Če bo zgubila špeh bo zmanjšala verjetnost za srčne bolezni, rak, sladkorno. Mimogrede bo verjetno dobila še več kondicije, dobrega počutja in izgled.

No, lahko pa ob dokumentarcu požre čips, se vda v usodo in izgovarja na družinsko tradicijo ...

Mercier ::

Družinska tradicija so skromni obroki. Ne žre, sploh ne čipsa. Je ne poznaš?

thramos ::

Aja, teta Francka, boleha za sladkorno ja, zato ne sme še maričesa poleg čipsa.

huelz ::

Izi, prej nekje 4 leta. Sploh pa, 10 kil je ze slo, se 30 :))
In ne, izgubil jih bom veliko prej. V zadnjih dveh letih pac nisem nic sportal, tako da bom ob isti prehrani in malce gibanja kaj hitro zgubil se 20 kg (in prisel na "svojo" tezo). Zadnjih 10 bo slo pa pocasi, to pa vem.
Sploh pa, ce mi je enkrat ze uspelo, zakaj mi ne bi spet?

MarkookraM ::

Če je debela, potem že niso bili tako skromni obroki. Ali pa so bili izjemno nezdravi. Na primer maščobo v hrani telo z lahkoto spravi v airbag okrog trebuha, pri hidratih in proteinih bo dvakrat premislilo, ker je za to potrebno več energije. Vsak za sebe pravi kako zdravo se prehranjuje in je pravilno količino, večina se močno moti. Še amaterski bodibilderji, ki ciljajo visoko in pazijo na prehrano so običajno šokirani kako "slabo" se prehranjujejo, ko si začnejo pisat vsak gram proteinov, hidratov in maščob. Pisati si začnejo, ko se jim napredek ustavi kljub "pravilni prehrani".

Je pa res, da genetika med drugim tudi narekuje, kje se bo shranilo največ maščobe. Nekaterim "gre vse v boke", nekaterim se bolj enakomerno, nekaterim takoj lamp zraste,...

Nekako primerno je, da izgubljamo 1 kg telesne teže na teden. Kar je več je že nevarnost, da je preveč mišic v tej teži. Razen če imaš 200kg, takrat lahko tudi 2-4 kg na teden z majhno izgubo mišic.

Mercier ::

Jaz ne govorim o debeli ženski. Nikakor ne žre in ni v slabi kondiciji. Celo vrhunska športnica je lahko.

Da si začneš pisat in v gramih merit koliko in kaj poješ, moraš biti, ali bolan (takrat je tudi tehtanje prazne in polne plenice običajno), ali imeti motnje hranjenja, ali pa še kaj zraven.

Kaj pa kakšno sacrifice and dedication (pa čeprav rekreativno) bejbo v najboljših letih brez mesečnega ciklusa kdo pozna? Ali naravno suhico, ki ni mogla zanosit, pa da jo je*eš? (in zlahka, ko se je namenoma poredila za nekaj kil)

kixs ::

Js sem sicer pogledal celoten film. Se pa ne spomnem ali so vsi jedli enako hrano - tudi razmerje proteinov : OH : mascob? Ker je ze samo dejstvo, da se razlicna hrana razlicno hitro prebavi (glikemicni index in termo index).

Poleg tega mi ni cisto jasno pri tistem Azijcu, ki je dejansko pridobil na misicni masi?!? In to brez sportne aktivnosti?! Ta mora biti fenomen :))

Za ultra hujsanje, pa je na YouTube tudi poleg tega filma en link, kako zenska shujsa na USA Size Zer0. Pa ne, da bi ji bilo potrebno ;)

V tem filmu se dejansko vidi kaj pomeni predanost nekemu cilju in to v enem mesecu. Glede na cilj in kratek rok, je bila izbrana zelo ultra stroga dieta in zelo trdi trening. Hrane samo 800 kalorij na dan 8-O Kar se seveda pozna pri vsakodnevnih opravilih, koncentraciji, energiji in splosnem pocutju.

Ne mislim se spuscat v debato zadnjih postov, ker je to cisti nesmisel. Vsak sam zase ve kaj bi rad. Brez nic ni nic. Velja tako za definicijo (trd trening in pravilna prehrana) kot za debeluha (preobilna prehrana). Govoriti, da ima nekdo motnje, ker zeli biti tak in tak... verjetno velja, vendar potem lahko za cisto vsakega izmed nas najdemo kaksno psiholosko motjo na XY podrocju.

lp

Mercier ::

kixs97:
Ne mislim se spuscat v debato zadnjih postov, ker je to cisti nesmisel. Vsak sam zase ve kaj bi rad. Brez nic ni nic. Velja tako za definicijo (trd trening in pravilna prehrana) kot za debeluha (preobilna prehrana). Govoriti, da ima nekdo motnje, ker zeli biti tak in tak... verjetno velja, vendar potem lahko za cisto vsakega izmed nas najdemo kaksno psiholosko motjo na XY podrocju.


Neka doza normalnosti bi IMHO koristila. Moje žene sicer ne morem izvabit na kaj več kot na občasen sprahod. Sicer nima nič odvečne teže. In oba že imava nekaj sivih las. Ampak ... še nikoli ni pojedla grižljaja več kot se ji je zdelo, da rabi, ali pojedla grižljaja česa kar ji ni ravno ustrezalo. In vsi v njeni familiji ravno tako. Praktično vsak dan spije vsaj kozarec vina, ampak še nikoli ni bila opita. Pa prisežem, da se se trudil. :)

Da ji zdaj jaz oznanim, da bom začel izločati določeno hrano, jo tehatati in popisovati, uvajati 40-dnevne abstinence ... ,ej, majkemi, me pelje k psihiatru.

Looooooka ::

Najboljsi bojo se zmer debeli ljudje, ki zelijo svet prepricat, da pojejo skoraj nic...pa se vseeno redijo.Kar pomen, da so obenem zihr mogl it mimo kaksnega osnovnega zakona fizike in iz nic dobivajo nekaj.
Fscking amazing!
Upam, da vsaj na tej strani ni genijalca, ki bi si upal napisat da poje manj kot njegov suhi kolega pa se se zmeraj redi(v isti sapi pa pac ignorira dejstvo, da sedi na riti cel dan).

Mercier ::

Looooooka:
Najboljsi bojo se zmer debeli ljudje, ki zelijo svet prepricat, da pojejo skoraj nic...pa se vseeno redijo.Kar pomen, da so obenem zihr mogl it mimo kaksnega osnovnega zakona fizike in iz nic dobivajo nekaj.
Fscking amazing!


Že, ampak čemu je treba te vleči v temo? Se da te pretepst, da je kaj drugega bolj res?

Jaz sem dal primer, ki ga mora vsak poznat, dekle, ki rado občasno športa, se redno giblje, je konstantno bolj skromno in ima nekaj oblog na bokih, pa se jo je označilo za debelo požeruhinjo z verjetnimi problemi s srcem in rakom. Kje smo v tem kontekstu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

thramos ::

Še enkrat: če ima preveč odvečne maščobe ima povečano tveganje za najrazličnejše bolezni.

Če jih želi minimalizirati naj shujša. Če ji je vseeno, njena stvar.

Ampak nekdo, ki si želi minimalizirati ta tveganja in se ob enem boljše počutiti in izgledati, je pa zrel za psihiatra?

Ali je bolj primeren za psihiatra nekdo, ki kljub temu da ve, da mu neprimerna prehrana in odvečna telesna teža škodujeta, ne ukrene nič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

MarkookraM ::

Saj je (skoraj) vseeno koliko je aktivnosti v njenem življenju. Lahko telovadi, dviguje uteži in teče maratone vsaki dan pa bo še vedno debela, če bo jedla preveč in napačno hrano. V tem je catch. Telovadi koliko hočeš, vse lahko uničiš v petih minutah v kuhinji. Jej nezdravo in ne boš imel energije da pokuriš. Tako da ko začneš gledati KOLIKO moraš vedeti tudi KAJ.

Moraš ločiti kaj kdo hoče:
maratonec - mora biti suh
šprinter - mora biti nabildan
amaterski bodibilder - neko ravnovesje, zelo različno, nekateri hočejo zgledat bad-ass (curls for the girls), enim gre za zdravo življenje, drugi gredo v to da bili boljši pri svojem športu
profi bodibilder - ultimativno preziranje funkcionalnosti telesa napram izgledu, na predstavah so dehidrirani, "slabotni", steroidi, poživila, navznoter niso tako lepi kot navzven oz. to sploh ni zdravo življenje, ampak to so ekstremi

nevone ::

Govoriti, da ima nekdo motnje, ker zeli biti tak in tak... verjetno velja, vendar potem lahko za cisto vsakega izmed nas najdemo kaksno psiholosko motjo na XY podrocju.


Točno tako. Vsak ima kakšno motnjo. Vprašanje je samo, koliko je ta motnja "močna". Koliko ji lahko kontriraš z razumom. In nekaterim stopnjam takšnih motenj je zelo težko parirat. Toliko človeški pa že moramo biti, da priznamo, da ni vsem enako lahko oziroma težko. Enim je težje enim je lažje eni imajo hibo nekje drugi drugje, nekatere motnje lahko obidemo z razumom, druge so preprosto močnješe od nas.

Sicer se strinjam, da se s takšnim gledanjem marsikdo lahko ujamemo v past, in reče, da nekaj ni v njegovi moči, pa bi mogoče lahko bilo, če bi svoje gledanje malo spremenil. Tu spet obstaja cel spekter, kako in koliko smo sploh zmožni spremeniti svoje gledanje, ki je spet rezultanta mnogih "sil".

Skratka, vsak človek ima hibe, ene so bolj druge manj vidne, ene so bolj druge manj moteče. Celo ko obravnavamo na neko skupino posameznikov s podobno hibo, jih ne moremo enostavno zmetat vse v en koš. Na vsakega posameznika od njegovega rojstva dalje in celo že prej delujejo različne "sile" katerih rezultanta se pokaže tudi v hibah. In te hibe so različne toliko, kolikor so tudi različne okoliščine, na podlagi katerih se oblikujejo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

huelz ::

I'm not fat, I'm fluffy! :))

Tarzan ::

Vsak človek ima različno presnovo, če nekdo, ki je nagnjen k debelosti pridobiva na teči kljub temu, da poje enako kot suhec, naj se več giblje in odstrani iz obroka nekaj procentov. Ni varijante, da ne bi našel nekega ravnovesja, kjer se ne bi več redil, bi pa mogoče namesto 2 uri, jedel kosilo 10 minut.
Podobno pri suhcih. Če bo suhec dovolj pojedel in bo sedel cel dan na riti in delal nič, bo prej ali slej deležen vampa. Tanke noge in roke in prijetno okrogel vamp, to je tipični produkt pitanega suhca.

Jaz sem suhec. Trenutno mislim da sem brez vampa. :D

Mercier ::

O motnjah. Lahko vsak zagrabi kamen, pa izbere poljubno tarčo, če je to ravno namen. Se strinjamo da ni, a ne? Ne bom si pa izmišljeval novih imen za stara sranja.

Mahatma Gandhi trpel in dosegel nacionalno hegemonijo in neodvisnost in razveselil celo nacijo. Je bil tip moten ali ne, se ne sprašujemo. Koga briga, bistven je rezultat. Če je pa rezultat osebna sreča, sredstvo pa trplejnje, drugim rezultat ni tako pomemben, vprašljiv pa toliko bolj.

T-h-o-r ::

zakaj smo pa nekateri thin people extremely thin :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

thramos ::

MeGreat ::

Pyr0Beast je izjavil:

Če vneseš manj energije, kot je porabiš, potem čez X časa ne boš več debel, tako preprosto je.
Niti ni.

Potem si odkril perpetuum mobile.
Bravo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28632728 (11966) kuall
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615283 (11986) m0LN4r
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973037 (65613) thramos
»

Telesna konstitucija novodobnih generacij? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20726363 (21884) Freaxx
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713859 (12524) thramos

Več podobnih tem