» »

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

««
3 / 69
»»

Lion29 ::

misljeno je bilo... kar mi dejansko se ne vemo (ne da bomo enkrat naredili) ampak da mi se ne vemo, ce je nemogoce

sicer pa ja! obstaja meja med domisljijskim in sci-fi, ki pa je nekako zabrisana... ampak sgu zeli biti samo futuristicni in ne domisljijski. torej poskusajo biti cimbolj realni z futuristicnimi tehnologijami
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Berserker ::

V 4 delu pa se skorajda nič ne dogaja sam je pa na koncu ratalo zanimivo ko so ladjo usmerili porti zvezdi.

Gregor P ::

Torej ga sploh ne rabim gledat:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

blewlelel ::

Ja res tale kamen bi dali Mckeyu in Rushu pa bi ta čas ko je ena oseba v drugi in lih obratno bi mckey pokrpal ladjo.

Točno to je problem, zaradi katerega mi grejo kamni na živce ker bi veliko problemov lahko rešili z njimi. Tako pa hodijo domov obiskovat neke znance, k me ubistvu ne zanimajo in niti njihova preteklost..

Pri novem delu me je razočaral nepričakovan konc, niti "To be continued", predvidevam da v novem delu ne bom slišal "and now the conclusion..."

Berserker ::

Treba se bo navadit da nebo sam akcije kr takoj, to ni kot sg1 ko je bil skoraj vsak del zgodba zase ali nova pustolovščina , enako je z atlantisom.

karafeka ::

Hja, škoda, malo akcije (ali pa napetosti ne bi škodilo). Tako pa je 3/4 4. dela bilo o teh intervjuvih (kaj bolj tečnega si niso mogli zmisliti) in ja, uganili ste, spet dogajanje na Zemlji. Najbolj napeto je pa bilo tistih 5 sekund, ko so se peljali mimo plinastega planeta.

Kdor to primerja s BSG se moti, ker v BSG je bilo 1000% več akcije. Kaj, a to se zdaj vozijo po delta kvadarantu ?

AmokRun ::

Kaj, a to se zdaj vozijo po delta kvadarantu ?

Delta kvadrant je iz Star Treka in je del naše galaksije. Ladja v tej seriji pa je šla vsaj mimo šestih galaksij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

karafeka ::

AHja, škoda, sem že mislil, da bojo saj borgi dali nekaj šarma. :) Ali pa tista vrsta 42 ali kaj je že bila...

AmokRun ::

Se mi zdi, da bodo prej naleteli na kakšna srednjeveška naselja, ki jih vodijo neki verski blazneži, tako kot je bilo v Atlantisu dostikrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Gregor P ::

Borgi so pa res bili eni izmed najhujših sovražnikov. Še najhujši pa so mi bili tisti fantomi iz Final Fantasy, ki so se te samo dotaknili in ti vzeli dušo, s katero so se hranili. Pri Borgih, pametnih zajedavcih ipd. si imel vsaj neko možnost, da te vrnejo nazaj v prvotno stanje, pri fantomih pa je bil to dejansko tvoj konec.

Še zbiram pogum za ogled četrtega dela SGU :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

šernk ::

4. del...30 min mehiške nadaljevanke in 10min sci-fi, še malo pa bodo lahko na pop tv to serijo uvrstili na popoldanski spored. v 5. delu bodo verjetno prve 2 min se zbujali...potem se bodo 30min gledali in zadnjih 5 min, bodo za las zgrešili zvezdo.

še najbolj dolgočasen del SG1 je bil boljši kot vsi štirje deli skupaj. ne rabim akcije, dejansko mi je vseeno ali je akcija ali ne, vendar malo več napetih trenutkov bi bilo pa odlično za samo serijo. tisti dr. Rush al kako je že bi pa lahko vsaj malce sodeloval z drugimi...ne pa da po štirih delih še vedno nimam pojma kaj dela cel čas za tistimi komandami, ladja med tem časom pa razpada dobesedno, jezi pa se izključno na druge ker mu jemljejo čas za rešitev
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

jezi pa se izključno na druge ker mu jemljejo čas za rešitev
Saj si videl, to je zato, ker že tri dni ni spal in pil kave. Od zdaj naprej bo bolje:P

O.

snow ::

AHja, škoda, sem že mislil, da bojo saj borgi dali nekaj šarma. :) Ali pa tista vrsta 42 ali kaj je že bila...


Species 8472 @ Wikipedia
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Rippy ::

Pri novem delu me je razočaral nepričakovan konc, niti "To be continued", predvidevam da v novem delu ne bom slišal "and now the conclusion..."


Skoraj prepričan sem, da bodo pri naslednjem čisto poscani celo epizodo in si proti koncu odahnili, ker jim je sonce napolnilo "baterije". Ugibam sicer :)

Berserker ::

Pak aj niso iskali nekega planeta pa ga ni bilo tam ?

Izi ::

Če drugega ne, je vsaj Chloe četrt epizode naga skakala naokoli. Na našo veliko žalost je zmanjkalo elektrike in nismo v temi skoraj nič videli 8-)
Eli se precej trudi okoli Chloe, ampak ona na njega gleda kot na starejšega brata. Vsaj jaz sem dobil tak občutek. Geek bo kot ponavadi spet razočaran nad ženskami in se bo moral vrniti za računalnike, Chloe bo kot kaže padla na Scotta, ki jo je tako lepo tolažil med žalovanjem za očetom.

Še vedno počasi spoznavamo posadko in v teh prvih delih za ostalo zmanjkuje časa. Spoznali pa smo komaj polovico posadke ;((
Zaenkrat gledamo čisto dramo, ki za kuliso uporablja SciFi.

Tistih nekaj minut na epizodo, ki ostane za redečo nit zgodbe, pa lahko ugotovimo, da kljub prizadevanjem dr, Rusha, ki ga spravi do živčnega zloma, da bi uspel prevzeti nadzor nad ladjo, le ta še vedno vse počne sama od sebe po načrtih Starodavnih.

Zgodba se mi zdi močno predvidljiva (lahko se tudi motim).
Proti soncu se je ladja usmerila zato, da si bo z sončno energijo napolnila baterije. Seveda posadka tega ne ve. Zavladala bo panika. V transportni ladjici se bodo panično poskušali rešiti z ladje. Problem bo, da se vsi skupaj ne bodo mogli stlačiti v ladjico in zato bodo žrebali kdo se bo rešil in kdo bo zgorel v bližini sonca.
Ko se bo ladja oskrbela z energijo in se bodo spet vsi skupaj znašli na ladji bodo tisti, ki so bili izbrani za smrt vedno z prezirom in sovražno gledali na tiste, ki naj bi bili izbrani za preživetje.
Sedaj imamo konflikt Dr. Rush proti vsem ostalim, potem pa bomo imeli dve približno enaki skupini, kar je vedno najslabše.
Probleme z zrakom in energijo so torej poštimali, naslednji velik problem bo da jim bo začelo zmanjkovati vode in hrane.

Povzetek: imeli bomo dve sovražni skupini, ki jim primanjkuje vode in hrane. Kaj se lahko iz tega izcimi si lahko vsak sam predstavlja. Vmes oz. večino časa pa bomo spoznavali še ostale člane posadke >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

karafeka ::

Zakaj pa moraš iti tako blizu sonca, da dobiš energijo ?

Če mi tu na Zemlji, skozi atmosfero, dobivamo sončno energijo za celice, zakaj mora potem ladja z ogromno površino, iti na kurs do sonca,da se mu približa do pol metra ?

A je bilo razloženo, kateri sistemi še delujejo ? MIslim sicer, da edino vzdrževanje minimalnih življenjsih pogojev. Torej, na kak način ladja še vedno vozi po vesolju oz. po tistem osončju, kjer so zdaj, če ji motorji več ne delajo ?

Izi ::

Mislim, kakšna vprašanja.

Čim bližje si soncu več energije lahko potegneš iz njega. Tukaj na zemlji komaj kaj energije dobimo od sonca. Za poganjanje žepnih računalnikov in ogrevanje vode je že v redu, kaj več pa ne.
Ta ladja pa najbž potrebuje za nas nepredstavljive količine energije.

Glede premikanja po vakumu pa ne potrebuješ popolnoma nobene energije, ko se enkrat začneš premikati se premikaš v neskončnost, saj ni v vesolju nobenega upora.

Gregor P ::

Sem se odločil, da si bom ogled tega dela prestavil kar na drug teden, ko bo še nadaljevanje, da bom lahko tako manj kritičen do serije; ker če bi videl "to be continued" bi lahko to bil že kar njen konec:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Berserker ::

Sej je v bistvu to en to be continued sej se serija nadaljuje ,tako da ni SG. Zadnjič sem bral da bodo v zadnjih epizodah prve sezone spet nekaj o lucijskem zavežništvu.

ahac ::

Se mi zdi, da bodo prej naleteli na kakšna srednjeveška naselja, ki jih vodijo neki verski blazneži, tako kot je bilo v Atlantisu dostikrat.


Kako bi se pa ljudje lahko naselili tolk daleč stran? Čez stargate verjento niso prišli... al bodo ugotovil, da obstaja ogromno stargatov, kjer se lahko uporabi 9 chevron in da so to delal že 100000 let... 8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Berserker ::

PO taki logiki potem skorajda nebodo odkrili nobenih živih bitij. Dgajanje bo pa en čas na ladji en čas pa v naši galaksiji ko bodo mlatili lucijsko zavežništvo.

ahac ::

http://stargate.wikia.com/wiki/Human

In the Milky Way galaxy, all humans originate from Earth, mostly brought to another planets by Goa'uld as hosts and slaves.

In the Pegasus galaxy, human life was seeded by the Ancients on an unknown number of planets


Kako bi torej lahko prišli še v to galaksijo, če je pa tolk daleč, da so še Ancienti poslal samo ladjo naprej (vsaj kakor sem jaz razumel z prvih delov)?

Sicer bi blo pa čisto OK, če jih ne bi bilo, ampak bi namsto tega najdl kakšne čisto drugačne aliene.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Okapi ::

Mogoče pa Ancients niso bili edini carji, ki so obvladali hitra vesoljska potovanja.

O.

fosil ::

Sej ni nujno da bodo ljudje, lahko bodo kakšni drugi "vesoljčki" ki pa seveda obvezno govorijo angleščino :))
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

DarwiN ::

No, razlog da pri vseh teh serijah večinoma naletijo na neke kmetije in ljudi v pidžamah je v budgetu... Že tako je kar precej dela in stroškov, kaj šele če bi se šli kakšne bolj realno razvite civilizacije ...

Ob tem pa še en point stopi v glavo...Pri tem SGU si niti tega ne privoščijo,niti teh kmetij, zaenkrat povsem brez budgeta in vse bolj zgleda da gre kar za načrtovan marketinški "scam".. Prevelik finančen magnet je ta Stargate franšiza, da bi jo kar tako pustili...Treba je zadevo povoziti do tal in iz nje potegniti še zadnji $$...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tx-z ::

Mogoče bol če končajo za kšnih 10let pa pol spet kej posnamejo k bo več svežih idej :)
tx-z

Tero ::

Ok pravkar pogledalprve 4 dele in lahko rečem da je tale universe precej drugačen od ostalih stargate. Je pa zanimiv, čeprav meni osebno ni všeč tale "temnost".
In zakaj hudiča so morali skopirat režijo od bsg? S tem mislim kao "dokumentarec kamero".
To je meni tako glupi efekt in popolnoma nepotreben.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Berserker ::

Točno tako, tale kamera- dokumentarec je čist glup element .
Za SGU so namenili baje več denarja kot pa za SG1 in SGA.

Okapi ::

5. del končno eno malenkost boljši. Sicer vse zelo predvidljivo, ampak vseeno nisem zaspal zraven. Upanje, da bodo vsaj celo prvo sezono zvozili, torej ostaja:P

O.

Lion29 ::

pismo...kaj si celo noc bedel v pricakovanju? ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Berserker ::

Hehehe
Seveda mi je bil ta del kr dober in zanimiv. Sicer to je mal za lase privlečeno da se destiny lahko potopi v lavi na soncu, kr drugače bi morala itak ladja zgoret miljon km vstran.

IVo ::

hehe kdo še misli da Rush ni mel pojma? :D Sam ne razumem kaj bi on lahk mel od tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

OmegaBlue ::

Hehehe
Seveda mi je bil ta del kr dober in zanimiv. Sicer to je mal za lase privlečeno da se destiny lahko potopi v lavi na soncu, kr drugače bi morala itak ladja zgoret miljon km vstran.


Sonce ne sestavlja lava.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

AmokRun ::

Sploh pa to ni Sonce. :P

Okapi ::

kdo še misli da Rush ni mel pojma?
Če nas režiser ni okoli prinesel, potem seveda ni vedel. Če bi vedel, ne bi bil tako presenečen. Je pa nekaterim na ladji (ki niso gledali 5. dela po tv;) ) res lahko sumljivo.

O.

šernk ::

hehe kdo še misli da Rush ni mel pojma?


glede na reakcijo je bil vdan v usodo tako kot vsi ostali, in nato presenečen nad dogajanjem, le da je hitro ugotovil kaj se dogaja. sicer je pa res to bil prvi zanimivejši del.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

karafeka ::

Meni je bil najbolj zanimiv prvi.

Tero ::

Mene pa zanima od kod je kar naenkrat prišlo do seksualnega razmerja med Chloe in Scottom? Kdaj sta se pa te dva sparčkala? Kaj sem zamudil kakšen del?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Izi ::

Sicer to je mal za lase privlečeno da se destiny lahko potopi v lavi na soncu, kr drugače bi morala itak ladja zgoret miljon km vstran.

Imeli so zaščitno polje okoli ladje.
Drugače pa je zvezda plinasta krogla, nikjer ni nič trdnega. Vsaj kar se našega sonca tiče ga sestavljata v glavnem samo Vodik in Helij in skoraj nič drugega. Temperatura na površju je samo 5500 stopinj Celzija.
Okoli sonca pa je Korona, tako kot okoli zemlje ozračje. V tej koroni pa pride temperatura tudi do par milijonov stopinj.
In kot je Rush lepo razložil bi bila v bližini sonca večji problem ogromna gravitacija, ki bi že prej zdrobila ladjo preden bi temperatura v koroni vse skupaj spremenila v plin.

Mene pa zanima od kod je kar naenkrat prišlo do seksualnega razmerja med Chloe in Scottom? Kdaj sta se pa te dva sparčkala? Kaj sem zamudil kakšen del?

Nevem kam ti gledaš?
Sem že zgoraj pred to epizodo napovedal, da bo Eli izvisel pri Chloe. Scott jo je ob smrti očeta senatorja tako ganljivo tolažil, da sta se že takrat skoraj dala dol.

frudi ::

Korona se že segreje do par MK (megakelvin), ampak je zelo redka, tako da ne bi predstavljala nobenega problema za ladjo, ki je sicer sposobna zapluti skozi zvezdino fotosfero.
Podobno, kot lahko daš roko v pečico, segreto na 200°C, ne pa v vrelo vodo pri 100°C. Le da je pri zvezdah razlika še bolj izrazita, ker je korona (našega Sonca npr.) kake biljonkrat redkejša od fotosfere (naš biljon, ne angleški :).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bajro ::

hmmm, zaenkrat se ne prevec zanimivo.. upam,da bo kmalu kaj vec akcije !! :)
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

nebi ::

Mene je pa ful razočaral vse do zdaj. Če primerjam s SG1, ko je bila akcija v vsakem delu (SG1 proti Goua'uldom) ali pa s SGA, ko so vsaj odkrival mesto, je SGU polom. Do sedaj so bili samo na enem planetu, da ne omenjam tega, da sem pri tem 5. delu skoraj zaspal. Če bi šlo kaj narobe pri SGA bi Rodney skakal okrog, da se reši, pri SG1 bi O'Neill rekel kaj neumnega, zaradi česa bi nato imela Carter preblisk in jih rešila iz situacije.
Pa še ena zadeva me zelo moti, da ni več komičnih vložkov kakršni so bili v prejšnih dveh serijah.

Izi ::

Je splošmo znano, da serija pač ni za najstnike. Je pa odlična za bolj "zrele" gledalce.
Jaz sem pa med SG-1 večinoma zehal.
Ratingi zaenkrat kar dobro kažejo. Med vsemi serijami je trenutno na 18. nestu, med SciFi serijami pa na odličnem 5 mestu.

Trenutna SciFi lestvica popularnosti:
1. Supernatural 2005
2. Fringe 2008
3. Smallville 2001
4. Heroes 2006
5. Stargate Universe 2009
6. Lost 2004
7. Dollhouse 2009
8. True Blood 2008
9. Medium 2005
10.Sanctuary 2007

Berserker ::

Sej marsikoga je odvrnilo od gledanje kr ni več tolk smešnih for in smešnih izjav od andersona.

SasoS ::

I'm sorry, ampak tudi bolj "zreli" gledalci so mi že rekli da je SG:U enostavno dolgočasen. Še enkrat, škoda budgeta ker taka limonada bi se lahko dogajala tudi v Mehiki.

AmokRun ::

Akcija? Akcija v smislu SG1, ko se podijo po neki zgradbi, nakar iznenada prileti grupa Jaff, ki se postavijo direktno pred plastične pištolce. Seveda nimajo šans proti SG1, pištolce parkrat zabrenijo, okoli ščitov, ki jih nosijo Jaffe, se malo pobliska in obležijo mrtvi. Na koncu nekdo spusti še eno sarkastično šalo in odlavfajo naprej. To vse skupaj zgleda ceneno in na nivoju 20 let stare igre z AI na nič. Jaz te akcije prav nič ne pogrešam.

Pogrešam pa futuristično zgodbo, bolj tehnično naravnano. Podobno kot pri BSG imajo odlično okolje za razvoj zanimive ZF zgodbe, ampak spet se, po moje, preveč ukvarjajo s temi človeškimi odnosi. Glavna tema serije pa stagnira, je polna lukenj in narejena nepremišljeno. Verjetno bodo na koncu dali par zanimivih delov, da bomo lažje čakali drugo sezono.

Sicer pa to je šele 5 del, bomo videli kako bo naprej.

DarkSite ::

Men je pa kul.

1) Je bolj realno kot pa Sg1 and Sga. Namreč postavljeni so v položaj, kjer lahko zaenkrat le nemočno spremljajo kaj počne ladja. Tehnologija na ladji jim je še vedno superiorna, neznana, ter se je ne da naučiti v 5 minutah, tako kot so to počeli v Sg-1 in SgA. Če bi vas kdo postavil pred glavno kontrolo v japonski nuklearki, koliko časa bi potrebovali, da jo zaustavite(s tem da ni enega velikega red buttona)? Oni pa imajo opravka s tehnologijo staro nekaj 100K let.

2) Način odvijanja zgodbe je tako kot pri BSG-ju, in če vam tisto ni bilo všeč potem pa vam tud SGU ne bo. Vsak del bo vedno "to be continued" in ne bo končan v 45minutah.

Ladje še niso začeli niti raziskovati, tako da morajo odkriti še veliko stvari. Jst samo čakam, da pridejo na main bridge. Je že kdo kaj pogledal kje naj bi se nahajal main bridge? V zadnjem delu, ko ladja prihaja počasi ven iz sonca se pokaže mislim da tista ploščad iz katere gledajo. Je to kdo opazil? Če je to res ta ploščad, kje je potem main bridge? Ali je bolj v zadnjem zgornjem delu ladje?

Berserker ::

Z raziskovanjem ladje so se ukvarjali tudi v atlantisu pani blo nevem kaj, bolj zanimivo je kam jih bo ladja odpeljala. Proti koncu sezone bo nekaj spet o lucijskem zavežništvu.

Nikec3 ::

V naslednjem šestem delu bomo pomojem končno srečali vesoljce! Ne, ne bodo angleško govoreči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()
««
3 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvezdna vrata - Stargate SG1 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
126790306 (14915) Barakuda1
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146641 (11977) vostok_1
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5510886 (8317) Jst
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511945 (10100) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112200 (9380) Brane2

Več podobnih tem