» »

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

««
4 / 69
»»

Nikec3 ::

Z raziskovanjem ladje so se ukvarjali tudi v atlantisu pani blo nevem kaj, bolj zanimivo je kam jih bo ladja odpeljala. Proti koncu sezone bo nekaj spet o lucijskem zavežništvu.


Ja, v Atlantisu so imeli 2x manjši budget kot ga imajo tukaj, tako da upajmo da bo tukaj prikazane več ladje in da ne bo cela ista. OD kje pa veš, da bo na koncu nekaj z Lucian Alliance. Ker kolko jaz vem piše samo to: "An enemy from the Milky Way has boarded the Destiny and has taken hostages. Is it possible that they know how to get back or have they stranded themselves as well?"

Tako da ni nujno Lucian Alliance, oz. upam da ni, ker nočem da bi nekaj mešali stvari z SG-1

SasoS ::

Ja ja, seveda jim je ladja neznana, ko pa rabijo subspace comm, ga pa najdejo z 5s...

Izi ::

V naslednjem šestem delu bomo pomojem končno srečali vesoljce! Ne, ne bodo angleško govoreči.

Ja, to je za pričakovat, glede na izjavo Brad Wrighta, ki je izvršni producent in pisec, ki pravi, da bomo v SGU srečavali prave vesoljčke in ne angleško govorečih vesoljčkov z človeškimi telesi in z gumijasto masko na glavi :D

Rekel je še: "Vesoljčki bodo v seriji, ampak to ne bo rasa zavojevalskih malopridnežev, ki bi si radi podredili celo vesolje, kot naprimer Goauldi v SG-1 in Wraithi v Atlantisu."

Verjetno bomo srečevali različna bitja, ki nimajo človeškega telesa in maske na obrazu in vsi brez naglasa tekoče govorijo angleško, ki pač živijo svoje življenje v vesolju ali na različnih planetih in jim ni glavni cilj v življenju podrediti si celo vesolje.

Lion29 ::

pismo valda je sg-u na 5. mestu, ce pa so serije:
lost, true blood in se neaktere na pavzi :|

sicer pa je to se SG effect fransize.. ko bo ta pojenjal, bo serija hitro padla
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

http://www.tv.com/shows/top-shows/today...

Popravek, serija je na 4. mestu med vsemi serijami in na 3. med Sci-Fi :)

c3p0 ::

Uf, ta lestvica in moj okus sta pa povsem skregana. Je kje kaka lestvica gledanosti?

loki0101 ::

Sem gledal kakšni so komentarji na drugih angleških forumih; vsi dajejo različne ocene, nihajo med 10 in 1 - za znoret.
Meni je serija všeč, vsaj ideja.
Moram pa it na začetek, kar se SciFi tiče. Ena od močnejših strani originalnih Star Trekov je bila zmožnost posadke, da potuje na različne lokacije z vesoljsko ladjo in tam rešuje probleme raznih ras, civilizacij...
Gene Roddenberry je rekel, da si je serijo zamislil kot kavbojko v vesolju, ki je narejena po točno določenem koritu. Te kavbojke so imele nekako glavno idejo: Junak (kapitan Kirk) pride v novo mesto, ki ima problem - ponavadi je to nekakšen zlikovec, skupina zlikovcev, naravna katastrofa, človeška katastrofa... Ta problem potem Junak poskuša rešiti s pomočjo svojih Pomočnikov, ki imajo vsi različne poglede na zadevo.

Stargate 1 so prevzeli to zasnovo, jo posodobili in, namesto ladje (ker bi bila serija preveč podobna Star Trek) uporabili zvezdna vrata, ki v trenutku odprejo dostop do drugih zanimivih svetov.
O'Neill je Junak, Carterjeva je Razum, Te'alc je Mirni bojevnik in Jackson je Čustva. Ko pride do problema imajo vsi relativno drugačen pogled, način delovanja, včasih je O'Neill komični vložek, drugič je to Jackson, včasih Tealc reši zadevo, drugič Carterjeva... in to lahko mešaš celih deset let.
Podobna struktura likov velja za SG Atlantis. Vse to so serije, kjer je zgodba zaključena v eni, maksimalno dveh epizodah. Torej doživiš začetek zgodbe, zaplet, vrhunec, razplet in konec zgodbe v relativno kratkem času.

SGU je pa "serijalna serija". V prvi epizodi so nanizali cel kup začetkov in zdaj jih počasi razvijajo, podobno kot Lost. Te serije moraš spremljati od začetka do konca, da ti je kaj jasno. Sam ne gledam več Lost, ker se mi preveč vleče.

Zaenkrat so mi liki zanimivi, zgodbe tudi, več je drame in za ščepec znanosti. Čeprav sem vedel, da se bo Chloe verjetno spečala s Scottom, sem nekako upal, da bo Eli zmagal - ampak potem takoj izgubiš dramo. Kot geek mi je Eli zelo simpa. Smešen in tudi drugim se ne pusti komandirat, ne gre se pa arogantnega genija, kot Rush, McKay, ali oni pri Fringe, Lie To Me, Regenesis...

xabre ::

Mal je tuga ker se grejo dramo, ampak proti bsg je tole en hec.
Navdušen nisem nič, kljub zelo dobri ideji o ladji izgubljeni v vesolju, ampak pustimo se presenetit.

Izračunal sem pa, da je okrog 80 ljudi na ladji. Imam prav? :D

LuGi ::

Boring, define gravity zadeva..zeh.

Iz legende so nardili en boring space ship bs.

Nikec3 ::

loki0101 se popolnoma strinjam s tabo. Mislim tudi, da bi bilo brezpredmetno govoriti, da ta serija kopira katero drugo, zato ker je že bilo toliko posnetega na podobno tematiko, da je jasno da podobnosti z drugimi serijami so in bodo.

Sicer pa je meni tudi všeč, da veliko stvari povezujejo z znanostjo in je potem vse skupaj veliko bolj realno. Pri SGA ko je šlo kaj narobe je samo McKay zamenjal dva kristala in vse je bilo po starem. Tukaj pa, če nečesa nimaš moraš po to iti na nek planet, ali pa popravit na kaki drugačen način.

loki0101 ::

Enim pašejo epizodne serije, drugim so všeč serijalne. Eni imajo radi dramo, drugi čislajo akcijo.
SGU ni podobna SG1 ali SGA, je nekakšen nov pristop v SG vesolju. Po mojem so ustvarjalci morali imet jajca, da so sploh probali nekaj novega. To je tudi razlog, da je serija sprejeta z mešanimi občutki - ni narejena po kopitu, kot so druge.
Če so ti všeč SG1 in SGA, ti mogoče ne bo všeč. Če pa čislaš vesolje serijala (vse SG), je to nek nov pristop pri podajanju zgodb.
Več drame, medčloveških odnosov... dokler se ne bodo začeli ponavljati, jim bom dal priložnost. To je samo moje osebno mnenje.
Res pa je, da takšen pristop zahteva več pisateljske spretnosti. Medsebojni odnosi se ne smejo ponavljati - nova vesoljska rasa, ali zlikovec, ne bo rešila serijo, tako kot pri SG1 ali SGA.
Bomo videli iz kakšne moke so pisuni; pri tem pristopu se pokaže kvaliteta piscev.

matter ::

Jaz sem FAN BSG in mi je ta način podajanja informacij ok. Ker razumem, da ne bo vse razloženo v enem ali dveh delih, ampak skozi sezono.
Tko, da če sprejmeš tak način podajanja zgodbe (+osebni konflikti, v bsg ju še politični itd.) bo pomoje serija lahko ok.
Zaenkrat mi je kar OK, bomo vidli kak bo šlo dalje.

Najbolj pogrešam SG humor.

lp
Grem basket pa bom neloke metal

DarwiN ::

Heh, lestvica popularnosti kot je že nekdo rekel kaže predvsem ljubezen ljudi do SG franšize. Praktično ji je vsak ljubitelj ožjega izbora serij dal priložnost, še posebej zdaj ko vlada precejšna scifi suša.

Zato zanimivo da ste se vsedli ravno na to rubriko popularnosti ki izraža le logično in neizogibno posledico.. Vprašajte se, ali je sploh možno (neglede na kvaliteto) da serija s tem naslovom v tem času nebi odjeknila? Seveda ni možno. Popularnost je bila 100% zagotovljena, posledično pa tudi zaslužek, hence, win-win situation.

Pa rubrika najbolje ocenjenih serij? SGU zaseda 2934 mesto in ima oceno 8.0... In če samo pogledate serije ki so zdržale 3 ali več sezon, prav nobena ni po začetnih ~dveh mesecih imela tako slabe ocene, za obstoj je kar obvezna ocena tam vsaj ~8.7..

Suma sumarum: Ta serija bo le po čudežu videla drugo sezono..

Pa glede budgeta? Morda so napisali da ima 2x večjega, morda so kakšne večje stvari načrtovane za prihodnje dele, vendar zaenkrat gledamo popolnoma low budget mehiško nadaljevanko ki je posneta v treh sobah... Le marketinški BS tole, kot kaže. In če so tudi sami dojeli da seriji ni več pomoči, potem bodo šele vložek minimiziali..

RIP.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

darwinN

totally agree... boljse nebi mogu spisat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Ja.. Če serija doživi drugo sezono, očistim kopačke vsem našim nogometašem ! 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

vsem nasim... mislis v reprezentancia ali VSEM nogometasem?
pazi ker te bom drzal za besedo >:D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Kar se ocen tiče... Serija se je komaj začela, v prvih nekaj epizodah so morajo reševati ladjo in tako dalje, druga polovica sezone je pa bolj akciji namenjena. O drugi sezoni pa se že sedaj pogovarjajo in že razmišljajo kakšne zgodbe bodo pisali v tej novi sezoni. Sicer pa je važna gledanost in ne ocene, vsaj ne od začetka.

Izi ::

Sicer pa je važna gledanost in ne ocene, vsaj ne od začetka.

Točno tako.
Vedno je pomembna samo gledanost in nikoli ocena. Zato pa je pri nas na vrhu popularnosti Kmetija, ki jo gledajo skoraj vsi brez izjeme, hkrati pa jo vsi brez izjeme ocenijo kot najslabšo oddajo sploh. Televizija pa si veselo mane roke in v prihodnje lahko zagotovo pričakujemo še več oddaj tipa Kmetija.

Tiste internetne ocene, ki jih lepijo ljudje zraven serij na recimo tv.com nimajo nobene teže, ker gre večinoma za mlajše ljudi, ki serije spremljajo preko torrenta in tako sploh niso gledalci.

Zanimivo pa si je ogledati forume, kjer ljudje komentirajo zadnje oddaje SGU in opaziti je, da je glavna tema celotne serije trenutno ljubezenski trikotnih Chloe, Scott, Eli (se že vračamo nazaj h Kmetiji) :D
Večina komentatorjev je Chloe označila kot vlačugo, ker si ni izbrala Elija, z katerim bi jo raje videli. Na drugi strani drugi opozarjajo, da je Scott vreden zaničevanja, saj je Chloe v parih dneh že njegova druga ženska, ki jo je na hitro dal dol (sex scena na začetku prvega dela).
To so torej gledalcem pomembne reči v SGU. Kot kaže smo tukaj na Slo-Tech forumu nekako zgrešili poanto serije >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Nikec3 ::

Gre tudi zato, da to serijo gledajo vsi, ki so prej gledali SG-1 in SGA, to pa so večinoma mladi ljudje, ki razumejo samo streljanje in nič drugega. Ker pa se ta serija zelo razlikuje od prvih dveh je tudi logično, da vsem starim fanom ni všeč. Zato prihaja tudi do veliko slabih ocen. Ko bo nekaj delov mimo ti gledalci več ne bodo gledali serije, ker jim bo tečna oz. je ne bodo razumeli, tako da tudi slabih ocen več ne bodo dajali. Medtem pa bo SGU pridobil nove starejše, zrelejše gledalce, ki bodo dajali boljše ocene.

Gledanost bo po vsem tem za nekaj % padla, ocene bodo pa naenkrat visoko skočile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

loki0101 ::

Pri znanstveni fantastiki je glavna jed znanost, drame naj bi bilo samo za vzorec, kot začimbe. Ideje, ki jih tehnologija budi v naših glavah, problemi, ki se pri tem pojavljajo, in odnos človeka do sveta, so temeljna vprašanja, ki si jih ljudje zastavljamo.

Gledanost je kralj.

Me pa osebno zanima definicija mehiške nadaljevanke? Kaj si vsi predstavljate pod tem pojmom?

Eno je način podajanja zgodbe, drugo je pa raven kvalitete same zgodbe. Po mojem se bodo morali pisci pri tej seriji še dokazati. Ali so sposobni viti vse niti?

Chloe, Scott, Eli trio je drama, upam da bomo hitro prišli tudi do akcije.

DarwiN ::

Vi se ja šalite.. Seveda je gledanost edino kar šteje, vendar kvaliteta/ocena je pa tisto kar vpliva na gibanje gledanosti skozi čas..

Pa primerjava s kmetijo, z resničnostnim šovom? Kot primerjava jabolk in hrušk.. Seveda je patetičnost same človeške narave veliko bolj zanimiva kadar gre za resnično zadevo.. Če bi na kmetiji vsi po vrsti na roke metali in se šli orgije, valda bi gledanost poskočla v nebesa, kaj pa se zgodi s TV serijo v takšnem primeru? ..

eh..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Izi ::

Pa primerjava s kmetijo, z resničnostnim šovom? Kot primerjava jabolk in hrušk.. Seveda je patetičnost same človeške narave veliko bolj zanimiva kadar gre za resnično zadevo.. Če bi na kmetiji vsi po vrsti na roke metali in se šli orgije, valda bi gledanost poskočla v nebesa, kaj pa se zgodi s TV serijo v takšnem primeru? ..

Hotel sem na primeru pokazati, da zadeva ni vedno črno bela oz. ne gre za jabolka in hruške. Kmetija sploh NI pravi resničnostni šov. Grem stavit, da se vse dogaja po vnaprej pisanem scenariju in kar ljudje gledajo je vse skrbno preštudirano in seveda zaigrano, poleg tega zadeva ne teče v živo ampak je bilo vse "zaigrano" že pred meseci. Upam, da me ne bo sedaj kdo obtožil herezije :D

Razlika torej le ni tako velika.
Zakaj to sploh primerjam?
Dejstvo je, da so resničnostni šovi hit zadnjih let. In opažam, da režiserji, pa naj gre za serije katerekoli zvrsti, zadnje čase v vse serije bolj ali manj vtikajo scene, ki precej spominjajo na resničnostni šov.
Naprimer Defying Gravity je čista kopija resničnostnega šova, z razliko, da je vse skupaj postavljeno v vesolje. Zadeva se trenutno ni obnesla in serija je žalostno končala.
Tudi koncept SGU je sumljivo podoben resničnostnemu šovu. Skupaj so zmetali skupino precej različnih ljudi in jih postavili v zaprto okolje kjer razen z tistimi kamni ne morejo komunicirati z zunanjim svetom in se morajo sami znajti in preživeti.
Tudi zgodba se bolj odvija v tej smeri. Lahko bi gledali raziskovanje ladje in odkrivanje kako kašna naprava deluje, ampak režiser se je raje odločil, da bomo ta čas gledali spolni odnos Chloe in Scotta in potem potem še dolg pogovor obeh o možnostih za odhod na rešilno ladjico in potem še sanjarijo o romantičnem skupnem kmečkem življenju na tujem planetu.

Pač smo prepuščeni režiserjevemu eksperimentiranju z različnimi žanri. Vsekakor je treba priznati, da je režiser držal besedo, da se bo serija precej razlikovala od SG-1 in Atlantisa.
Če se bo obneslo bomo pa še videli. Jaz vsekakor bom gledal serijo do njenega žalostnega ali pa zmagovitega konca.

sulaco ::

OK. zdele ste pa zabluzili, ker kmetijo noter vlečete......
Pogovor je o SGU, čeprav se mi zdi, da bi marsikdo med vami rad prešvicano La-Toyo z HK-MP5 gledal, kako poka po replikatorjih....

Dejstvo je, da je SGU drugačna pa pika. Če bo podobno "umobolna" kot BSG ne bo dočakala 2.sezone, zato naj sedaj ko so napolnili energijo (če je pa energija na 100%, pa lahko pokličejo domov, ne ???) hitro najdejo weapon storage, ker ima ladja v slow mimoletu OBSEŽEN arzenal topov ob strani. Tako, da ji CG-inženirji valjda niso narisal 10000 topov, če jih ne mislijo uporabit ??

I want some action!!! (mater celih 10let-2xx delov v SG1 nisi nage babe pri seksu vidu, zdele pa kar 2x v 5 delih=podn od podna!)

In čisto vsaka ancient naprava je imela hologramska navodila, Destiny pa ne?!? WTF Sej je O`Neil vso njihovo znanost obladal, zdej bi se pa lahko z kamni zamenjal, pa kej poštimal.....

LP

loki0101 ::

Hočem prešvicano La-Toyo z HK-MP5 gledat, kako poka po replikatorjih. Ja, ja, sehr gut.

loki0101 ::

Izi imaš prav. Ko sem gledal zadnji del sem moral prekinit na sredi, da sem premešal golaž (hudič se ti tko hitr zažge, če ne paziš). Ampak sem nonstop razmišljal kako se bodo rešili iz te zagate. Nekako sem upal, da bosta Eli ali Rush odkrila skrito zalogo ZPM-ov.

Da je sama ladja rešila problem se mi je zdelo antiklimaktično. Raziskovanje ladje in njenih sistemov bi bilo bolj primerno kot pa sex session.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: loki0101 ()

Okapi ::

Jaz pa prav pogrešam malo bolj "adult oriented" sci-fi. Recimo nekaj takega, kot je True Blood pri fantasy.

O.

Lion29 ::

true blood je zakon...
sicer ni lih preec za odrasle ampak je kul...

poglejte, LOST je sci-fi drama in senoben ne pritozuje. Zadeva ima najboljso cinematiko ever, zgodba je super(vcasih se mal zavlece ampak je kul)... osebki so razdelani v nulo, zadosti razlicni... skratka.. tezko je ne hvalim...

LOST ima ogromen uspeh. Ta serija bi lahko bila za vzor vsem serijam. Sploh tistim v zametkih. Ne stekam, zakaj ne poberejo par konceptov od nje?

Meni je koncept SG-ja super. Tudi od vseh mi je bila najboljsa "prava" sci-fi serija. Ampak ljudje palijo na take like so Jack O'Neal, John Shepard, Sawyer, House, Alan Shore, Dean Winchester, tudi Rodney McKay, etc... v tej seriji definitivno manjkajo dobri liki. Vsaj v 5ih delih jih ni bilo opazit. Se najbolj zanimiv je Rush... ki zeli biti dober lik, ampak ni. Vse drugo je podn

Sej pravim.. serija ima potencial... le izzvedba (rezija) se mi zdi zelo pod nivojem... naj zamenjajo malo staff-a pa bo koj bolje
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

fosil ::

Danes se je pojem kaj je sci-fi precej razširil in naj bil bil sci-fi vse kar se predvaja na sci-fi kanalu.

Lost recimo zame ni noben sci-fi.

Drugače pa naj bi bila tale ladja Destiny precej starejša ob tehnologije starodavnih, ki smo jo bili doslej vajeni. Tako recimo ni genske zaščite in verjetno tudi ni za pričakovat ZPM-jev in podobnega.
Tako je!

Lion29 ::

lost ni sci-fi?

potovanje skozi cas? neki sivi dimi, etc, etc

ce se stejeta dollhouse in true blood za sci-fi, potem je to tudi lost...

sicer meni je to popolnoma ravno..najsi bo scifi ali drama ali komedija...sam da je dobra
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Lost je sci-fi (ni nujno, da se dogaja v vesolju in v prihodnosti), vampirji so pa seveda fantasy.

O.

fosil ::

Robinson Crusoe + blodnje brodolomcev + nek pridih skrivnostnosti zame ni enako sci-fi.
Tako je!

Lion29 ::

fosil, govoris o lostu?
potovanje skozi cas, ni sci-fi?
premikanje otoka ni sci-fi?
teleportiranje na razlicne lokacije ni sci-fi?
govorjenje z mrtvimi ni sci-fi?
vstajenje od mrtvih + cudezno okrevanje paraplegikov ni sci-fi?
neki dim, ki vlece ljudi v jame ni sci-fi?
stevilke ki prinasajo nesreco niso sci-fi?


I rest my case
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

fosil ::

Nope.

Nesrečne številke, govorjenje z mrtvimi, skrivnostni dim, čudežne ozdravitve po moje spada med misterije ali pa v oddajo Dannyjeve zvezde :D

In te stvari nimajo nobene veze s sci-fi. Vsaj zame kot ljubitelja sci-fi v klasičnem pomenu ne. In me moti, da se v to kategorijo tlači vse sorte, kar se pač ne da uvrstit nikamor drugam.

Je pa res da losta ne gledam več, ker se mi zdi da ima vsako nategovanje svoje meje in lost je te meje prestopil.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Lion29 ::

this is your right, of course... hvala bogu smo ljudje razlicni

ampak ne tle nakladat, da lost ni scifi :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

fosil ::

Se pa z mano očitno strinjajo tudi pri sci-fi channel, ki se je preimenoval v syfy.
In eden od razlogov je, da to kar kažejo preprosto ni več klasičen sci-fi, ampak so neke nove mešanice vsega živega.
Tako je!

Lion29 ::

yes, sure
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Niti ena serija ali film ne pade samo v en žanr. Vedno imamo mešanico žanrov.
Osebno se mi zdi, da imajo najboljši razpored žanrov na IMDb.
Moram reči, da ima fosil tukaj prav, SciFi kot žanr v glavnem dobijo samo zgodbe, ki se dogajajo v vesolju.
True Blood na primer je mešanica treh žanrov Drame, Fantazije in Grozljivke. Nobenega SciFi, tu se verjetno vsi strinjamo.
Lost je pa verjetno serija, kjer se zmešajo skoraj vsi žanri skupaj, ampak če izpostavimo tiste ki najbolj izstopajo med njimi ni SciFi. Za Lost velja nekako takole: Avantura, Drama, Fantazija, Skrivnost, Romanca, Triler.
SGU je tudi mešanica vsaj treh žanrov ampak tukaj so se pa na IMDb enkrat za spremembo brcnili v temo. Izbrali so Akcija, Avantura in Znanstvena Fantastika, kar vsaj glede na prvih 5 delov še zdaleč ni pravilno. Glede na malo akcije in precej drame bo bolj pravilno: Drama, Avantura, Znanstvena Fantastika. Po videnem bo treba kmalu dodati še Romanco :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Berserker ::

Matr upam da bojo dali v bodočih epizodah kakšne vesoljske bitke da spet delal: pinjau pinjau kr drugače bom zaspal zraven če bomo samo gledali kako se skupina ljudi pogovarja v isti sobi.,

loki0101 ::

Začetek je bil bolj slab. Ponavadi je pravilo, da dobiš akcijo v prvih minutah nekega filma; pilot serija mora imeti eksplozije, da takoj potegne gledalca.

Čeprav je v pilotu te serije dobesedno eksplodiral planet (CEL PLANET), je bilo to narejeno tako slabo, da nisem imel nobenega zadovoljstva ob gledanju.

Mogoče bi bilo treba zamenjati režiserja. Naj že končno posvetijo pozornost na prave stvari. Saj akcija je, ampak je slabo narejena - ne mislim CGI, bolj
tempo (me kdo razume?, ne vem kako bi drugače povedal).

Izi - se strinjam: drama, avantura, znanstvena fantastika, upam brez romance;)

Nikec3 ::

Vem kaj misliš, seriji nekaj manjka pa je težko povedati kaj bi bilo treba spremeniti, da bi bila vsaka sekunda napeta. Mogoče je to zato ker še nismo srečali vesoljcev. Kar se pa režiserjev tiče, so isti kot so bili pri Atlantisu oz. Sg-1 in jih je mislim da 5. Tako da poslabšat se spet ne morejo vsi. Posebni efekti pa bi naj bili boljši in ne slabši, tako da to najbrž tudi ni krivo.

Lion29 ::

reziserji niso isti, tudi pisci so drugi... ne sicerv si, ampak vecina
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

loki0101 ::

Ne vem kaj je narobe, res. Mislim, cel planet raznese ... in nazadnje celih pet epizod ne moremo označiti pod žanr akcija. Niti ene. Drama, avantura, SciFi - to že, ampak ne akcija.

Res ne vem.

Producenti in kravatarji so, po mojem mnenju, dali ustvarjalcem proste roke, da naj malo eksperimentirajo. Lahko je govorit, da rabijo to, pa ono, ampak na koncu - ne vem.

Cel planet je šel v zrak.

Dajte vesoljce, pa streljanje. Hočem prešvicano La-Toyo z HK-MP5 gledat, kako poka po replikatorjih.

Lion29 ::

meni pa je to brezveze... raje vec drame.. pa kvalitetne zgodbe.. ne pa neko streljanje brezvezno...

problem je samo v kvaliteti cinematografije in rezije
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Težko bi rekel, kak za koga. Jaz naprimer režije večinoma sploh ne opazim, če ne bi vsi govorili, da je snemano kot pri BSG, z dokumentarec efektom jaz tega najbrž sploh ne bi opazil, bolj mi je pomembna zgodba, rad imam epizode po katerih še po koncu moraš razmišljat, da ti je jasno kaj se je zgodilo.

Lion29 ::

rad imam epizode po katerih še po koncu moraš razmišljat, da ti je jasno kaj se je zgodilo.


delo piscev in reziserja!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Berserker ::

Kaj boš več drame imel ,raje bi videl da bi se preusmerili na nova odkritja, skrivnosti ki jih še čakajo in konec vsaj nekaj akcije, to je najbolj važno.

Nikec3 ::

Meni bi bilo boljše, če bi bili več na planetih, tako ko so bli pri SG-1, ne pa da sedijo na ladji in hodijo po hodnikih. Ne potrebujem streljanja vsako epizodo, lahko bi pa kake civilizacije našli, čudne naprave, planet z zelo malo gravitacijo(da bi skakali 10m v zrak:D), našli povsem zapuščene planete, več tisočletji stara mesta, podvodna mesta itd. in seveda ne-angleško govoreče vesolce. Take izvirne stvari bi rad imel. Mislim, tudi da bi si to lahko privoščili s tem budgetom kot ga sedaj imajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

LuGi ::

To to.. na ladji bedirajo brezveze.

black ice ::

Po moje bo zdaj postalo zanimivo. Do zdaj so se "borili" za preživetje, sedaj imajo na voljo dovolj energije - potrebno je samo še nabrati zaloge hrane in pogruntati kako deluje ladja.

Nikec3 ::

reziserji niso isti, tudi pisci so drugi... ne sicerv si, ampak vecina


Režiserji so isti. Prve tri epizode je režisiral Andy Mikita(glavni režiser v Atlantisu), zadnja dva pa Peter DeLuise, ki je režisiral epizode v SG-1.
««
4 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvezdna vrata - Stargate SG1 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
126790310 (14919) Barakuda1
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146653 (11989) vostok_1
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5510888 (8319) Jst
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511947 (10102) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112200 (9380) Brane2

Več podobnih tem