» »

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

flipflop ::

Dobra sezona spet, škoda ker bo treba tako dolgo čakat. Pa če se ne mislijo kaj dobrega za Starbuck spomnit je treba scenarista okol kepe ene 2x, mi je najboljši lik v seriji. Sam upam da ne bo spet kaka varianta da jo samo Apollo vidi. Ma mi ni jasno nič, morm še enkrat pogledat, zdaj bo itak eno leto cajta.:(

Mavrik ::

a mogoče kdo gleda stare dele Battlestar mislm, da je iz 70. let ? Koliko se pri posodobljeni različici držijo zgodbe, kolk odstopajo od stare Battlestar?


Zgodba, kot sam setting zelo odstopata. Tam kolikor vem, sploh ni human-like cylonov, vse je veliko bolj cheesy zastavljeno. Tudi Starbuck pa Boomer sta moška lika.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Battlestar Galactica Flashbacks

Zadeva se pocasi vraca. :D

nastyboy ::

Ojoj pogledal do 4 dela.... in nehal... mislim. Na nekem planetu je bila, zmanjkuje ji kisika. Najde eno prestreljeno ladjico od cyclonov. Zatlači not jakno in brez skafandra odleti nazaj v vesolje.... Way to go.. beda.

LP

Tr0n ::

Ehm, ti si beda. :)

flipflop ::

Hehe, ja kaj si mogoče mislil da je BG dokumentarni film al kako.;)

nastyboy ::

Daleč od tega da je dokumentarec, še dlje pa od dobre ZF. Ko bi vsaj kak magnet gor dala... bi mogoče še nadaljeval... Ne vem no, če je to bilo nepomembno, pol pa se naj med ladjicami brez skafandrov sprehajajo.... itak lako preživijo v vakumu. :D Bi pa rekel da če bi jih kdo opozoril na to da bi zadevo popravili.... ali pa ne

Serenity je bila dosti boljša.

LP

flipflop ::

Sej so se tud brez skafandrov sprehajal v enem delu, potem so jih pa ulovili v "ladjico".8-)

BluPhenix ::

Predvsem pa dosti drugačna in razen to, da se obe dogajata delno v vesolju nimata prav nič skupnega.

Serenity je na nek način boljša, Galactica pa je preživela.

Sicer je tudi igra v Galactici veliko slabša kot v serenity. Ampak serenity is dead, nima smisla tukaj vleči primerjav.



OT: Zanimivo to z adamo :D

No, da vidimo kaj bo prinesla 4 (in najverjetneje zadnja) sezona Galactice.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Jst ::

Napovedovali so nekaj 5 minutnih delov okorog novembra. To še velja?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

To so ravni ti flashbacks. :)

http://www.scifi.com/battlestar/

urbecar ::

A kdo ve kje bi se te flashbacke dalo pogledati? Na uradni strani mi ne odpre filma ampak po reklami samo pove da ni morem gledati filmčka. Youtube & co pa je ukinil te filme. Ampak sem prepričan da se kje še dobijo. :D

Jst ::


Bye-bye Bionic, Battlestar

Canadian television productions, including Bionic Woman and Battlestar Galactica, shut down as strike hits Canada.

The dominoes continue to fall as a result of the current Writers Guild of America strike. Although some shows, such as The Office and 30 Rock, shut down almost immediately, other programs keep on trucking because they still have a few scripts in the tank.

The ripples of the Hollywood rift have reached far beyond Southern California. Previous reports about endangered Canadian productions have now been confirmed by the Canadian affiliate of the Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP). Among the shows presently shuttered are NBC's Bionic Woman and Sci-Fi's Battlestar Galactica, according to The Vancouver Sun.

The two shows, which shut down last Friday and yesterday, respectively, employed approximately 200 people. More employees of the industry working in Canada are expected to be without work as other shows inevitably halt production while the strike continues.

According to vice president of the Canadian branch of the AMPTP Don Cott, the end is in sight for several shows. He estimates that Aliens in America and Reaper will stop production later this month, Supernatural will stop filming in early December, Men in Trees will shoot through mid-January, and Smallville will continue production through January 23. Psych, The 4400, and Kyle XY have all already gone dark.

The rise of the Canadian dollar and simultaneous plummeting of the American dollar are also causing complications. The Canadian dollar was valued evenly with the US dollar in mid-September and has continued to rise, reversing the idea of US studios opting for cheaper filming north of the border.

In response, several companies, such as hotels and equipment renters, are offering a one-for-one exchange rate to studios to keep the cameras rolling.

For more on the writers strike, check out TV.com's Strike Source, featuring up-to-date statuses on shows, the latest information, and more.



Vir: tv.com
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Nekje sem zadnjič bral, da je 10 epizod četrte sezone že posnetih. Najbrž bo to zadnja sezona z 20 deli. Čeprav so bile prvotne govorice o četriti sezoni z 13imi deli.

Kaj se bo zgodilo z BSG, očitno ne ve nihče.

To je zame top5 serija. A se da kupiti DVDje v Sloveniji? Ali jih moram naročiti v tujini? Ker, kolikor sem se malo razgledoval nekaj časa nazaj v bigbangu, BSGja nisem opazil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Ce je to res, potem bah. :'(

Tr0n ::

Ah, zdaj sem sele videl, da je vec kot 1 mesec stara novica. Produkcija se je ustavla, kar se ne pomeni, da je show dejansko prekinjen.

Jst ::

>Ah, zdaj sem sele videl, da je vec kot 1 mesec stara novica.

Ja, pozabil dopisati. Nisem pa našel nobene novejše informacije. Čeprav nisem niti intenzivno iskal.

Torej, a veš mogoče ti Tron, kaj se dogaja z BSG? Je potrjeno četrta zadnja sezona z 20-imi deli?


--

To je zame serija, kjer so se igralci tako potrudili pri igranju, da sploh ne vem, če bi se dalo sploh kaj bolje odigrati. Sicer mi ene polovica tretja sezona ni bila posebno všeč, a igranje recimo Baltarja, ki je zaprt na Galatici, je neverjetno. Kot da bi res gledal človeka, ki se je čisto zlomil. Recimo ko mu vzamejo pisalo in ko ga potem dobi nazaj. Kakšno veselje. Prej sem napisal top5. V bistvu je to zame najboljša serija, ever. Polovica tretje sezone bi lahko bila boljša, ampak če pogledam recimo SG:A, igranje Teyle. Ojojoj. Dinamika med samimi igralci mi je bila pa najboljša v SG1.

Ajde, imamo kakšne fane BSGja tukaj? Razpišite se, kaj si mislite o seriji!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

xabre ::

Odlična serija. Predvsem mi je všeč ker je vse skupaj dolga zgodba in le malo samostojnih delov.

Ima zelo velik potencial, ampak žal zgleda, da ne bo dolgo trajala.

element ::

Meni je to trenutno ena najljubših serij. Nekaj epizod so mimo usekal, ampak kot celota je super. Vem pa, da vsem ni všeč. Ker je drugačna in ni tist klasičen ZF. Kadar gledam recimo SG:A se smejim ko pečen maček. Klišejski zgodbi, raznim luknjam v scenariju, igri in poceni moralkam. Najhujš je, da še ko jim gre za življenje in so res na psu izpadejo posmeha vredni, BSG pa pač ne.

BluPhenix ::

To je zame serija, kjer so se igralci tako potrudili pri igranju, da sploh ne vem, če bi se dalo sploh kaj bolje odigrati.

Um halo? BSG ima mestoma tudi podpovprečno igro, ne samo povprečno med temi "cult" serijami. No sej nekateri so dobro padli v vlogo (Adama, Six, ...) ampak Chief, Kelly, nasploh cel mehanični kader so katastrofa, kot bi snemal drugi studio in režiser.

Ima zelo velik potencial, ampak žal zgleda, da ne bo dolgo trajala.

Ne bo dolgo trajala? Serija ima tri sezone in malo kateri del je "filler". Še eno sezono naj spravijo skupaj, da lepo zaključijo zgodbo in potem bo super, če mislijo pa kaj daljšat bo pa šlo samo navzdol.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

neboben ::

se strinjam s tem kar pišeš BluePhenix
med dobro odigrane poleg starega adame ,six... bi res dodal samo še baltarja.

men je full bedno ker se še niso vere otresl
Kabal or something

vse skupej je postavljeno v prihodnost
razni dosežki, recimo AI...
pa še zmeri je edina rešilna bilka na katero se opirajo vera, prerokbe and bajalica stuff

ne maram takega pogleda na žviljenje
tak, da videt to v scifi/possible future stuff at some points, malo mučno
sploh če je to the IT v seriji, ker kolker razumem brez vere oni do "Zemlje" ne pridejo...

mogl bi bit tud več o tem kako nabirajo rudo in pridobivajo gorivo itd za svoje ladje.
skoraj 90% je dogajanje postavljeno na battlestar galactica in president ship, vsa ostala plovila pa so kr mal tko zravn

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Jst ::

Igranje X.O.-ja Soul Tigh-a je fenomenalno, če mene vprašaš.

To, da so uvedli, da tudi Caprica Six vidi svojega namišljenega Baltarja mi ni bilo všeč. Pa rahlo nategovanje same serije. Čisto zadosti bi bilo 3 sezone. Pa še mogoče zaključni film. Sploh v tretji sezoni je bilo nekaj nategovanj. Recimo Chief pa Cally v Airlocku. Pa včasih se mi je zdelo, kot da se gre za "s kom bo pa danes frak-ala Starbuck."

Vera je pa po mojem mnenju super ideja. Kjučni del "SF in space", čisto nasprotje Star-treku. Sploh kako se prepleta vera ljudi in cylonov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Sicer je ta del star ravno en mesec ampak vseeno vprašanje, če ga je kdo slučajno zgrešil.
A ste si vsi ogledali "Battlestar Galactica: Razor" ?
Ta del ni klasični 45 minutni, ampak se gre za posebni del, ki traja celi dve uri in se vrne malo v preteklost in pojasni zadeve glede Battlestar Pegasusa preden se je srečal z Galactico.
Odlična zadeva, zame najboljši del serije.
Močno priporočam ogled.

Drugače pa se strinjam, de gre za eno najboljših ZF serij.
Preveliko vpletanje vere tudi mene moti, se mi zdi, da ne paše notri ravno najbolje.
Bolj se mi dopade močno vpletanje politike v zgodbo, celo vojska občasno posluša politike, kar je nekaj nevidenega dosedaj. :D

Seveda sem bil tudi zvesti gledalec originalne serije Battlestar Galactica iz 70 let, ki je bila tudi odlična zadeva, ampak sedanja serija nima z tisto zgodbo kaj dosti veze.
Vseeno sem težko sprejel dejstvo, da je Starbuck, eden izmed glavnih likov, sedaj kar naenkrat ženska, čeprav gre za moški lik in smo ga kot moškega gledali celotno originalno serijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

3nity ::

Jat sem totalni fan te nadaljevanke. Pred leti sem bila seveda fan originalne serije, vendar mi je ta boljša. Nekateri igralci so mi odlični, nekateri so pa res malo bolj mlačni. Meni je Kara pač všeč. Malo me spominja name, s to razliko da jaz pač ne frakoam z vsakim (da ne bo pomote :)) ), sem pa zelo trmasta,vztrajna itd.

Sedaj bom še naročila na amazonu DVD-je, čeprav sem videla na big bang internet strani, da obstajata 2 sezoni, vendar ima druga sezona samo 5 diskov, čeprav naj bi jih imela 6.

Upam, da ne bodo končali sezone kar na sredini zaradi stavke. Sem prebrala na RDM blogu, da so posneli 13 delov in da upa, da bodo tudi nadaljevali. Upam, da res.
Komaj čakam april, da se začne 4 sezona. In imate mnenje, kdo je peti cylon?

OldSkul ::

Battlestar galactica kmalu pride na TV3:))

3nity ::

šele????

kje si pa to prebral-a?

xabre ::

Je bila že cela serija na hrvatski 2.

PaX_MaN ::

Danes v Vikendu je, med prihajajočimi serijami. :D Ampak ne piše kje bo. Upam, da ne na TV3. Podnapisi so katastrofa. :(

3nity ::

res je. sem tudi jst zdej prebrala v vikendu. bo pa na TV3.

Jst ::

Hja, žal se štrajk pisateljev še vedno nadaljuje!

Prebral, da če bodo sploh naprej snemali nadaljevanko (torej končali četrto sezono), bo najbrž drugi del četrte sozone v letu 2009. Groza. Upamo na najboljše!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

xabre ::

Men je že vse dol padlo za bsg.
3 sezone so na hitro pokazali, sedaj pa toliko časa mečkajo s četrto, da bom moral vse še enkrat pogledat od začetka, da bom vedel za kaj se gre.:D

Izi ::

3nity: Imate mnenje, kdo je peti cylon?

Po moje je peti Cylon, Starbuck :D

Ker je 3nity ženska bo razlaga bolj iz ženskega stališča >:D

Vprašanje je:
Kako 7 znanih Cylonov komunicira z 5 Cyloni, ki živijo med ljudmi ?
Podatki se lahko najlažje prenašajo podobno kot računalniški virusi. In ko smo ravno pri virusih se ti med osebami najlažje prenašajo ravno med seksom.
Možna teorija je, da komunicirajo z pomočjo virusa, ki se prenaša z seksom :D
Pustimo zdaj malenkosti, navsezadnje gre za TV serijo in se posvetimo razvoju te teorije.

Imamo 4 Cylone iz finalne serije 3. sezone: Anders, Tori, Saul Tigh in Chief Tyrol

Za vse štiri lahko najdemo seksualne povezave z enim izmed sedmih znanih Cylonov.

Six -> Anders in Tori
- Six je spala z Baltarjem že v miniseriji.
- Baltar je spal z Starbuck v epizodi Kobol's Last Gleaming - 1. del.
- Starbuck je spala z Andersom.
- Anders pa je spal z tudi Tori v zaključni 3. sezoni in tako so vsi povezani.

Brat Cavil -> Saul Tigh
- Brat Cavil je med okupacijo spal z Ellen Tigh.
- Ellen Tigh pa je jasno da spala z Saulom Tighom in krog je spet sklenjen.

Sharon -> Chief Tyrol
- Tyrol je spal z Sharon že preden se je sploh izkazalo, da je ona Cylon.

Torej so vsi štirje povezani z znanimi Cyloni.
Tudi petega neznanega Cylona živečega med ljudmi je potrebno iskati glede na seksualne stike.

Sicer imamo še nekaj rezerv:
- Helo je spal z Sharon
- Lee Adama je spal z Starbuck
- Callie je spala z Chiefom Tyrolom

Imamo tudi nekaj ljudi, ki v vseh štirih sezonah niso spali z nikomer :D

Verjetno pa gre petega Cylona iskati v tej povezavi: Six -> Balthar -> Starbuck -> Anders -> Tori
Po moji teoriji je Starbuck torej peti Cylon.
To potrjuje tudi zadnji posebni del z naslovom Razor.
V Razorju se je pokazalo, da je Starbuck prinašalka Apokalipse in če ji bodo ljudje sledili na zemljo, bo to pomenilo konec človeštva.

Kako se vam zdi teorija ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

3nity ::

izi: 5 cylon ni Starbuck. Če je, potem je RDM zelo slabo planiral sezono 4.
To, da naj bi bila prinašalka apokalipse je malo za lase privlečeno. Zakaj bi hybrid opozoril ljudi ali bolje ali smo prepričani, da jih je res opozoril? Ali je opozoril ljudi ali koga drugega?
Ok, Kendra tudi ne more biti cylon, ker ni v seriji od začetka Kolikor sem brala intervjuje z RDM naj bi bil 5 cylon človek, ki je od začetka v seriji.

Lahko je Gaeta? Zakaj pa ne. Obvlada računalnike in se lahko vsak trenutek poveže z cyloni.

Zakaj se je Sturbuck vrnila in kako? To sem prebrala na angleškem forumu in je zelo dobra razlaga: ljudje in cylon imajo svoj način umiranja. Cylon imajo oživljanje, ljudje pa imajo nekakšen vmesni prostor med življenjem in smrtjo. Ko prideš v ta vmesni prostir, te čaka samo še smrt. Ampak Kara /Sturbuck ima svojo usodo in lahko je premagala ta vmesni prostor in se vrnila v življenje. Kot vemo, je rekla Apollu preden je umrla, da se ne boji več in da jo čakajo.
Dvomim, da je tukaj mislila, da jo čakajo tosterji /cylon.

RDM je enkrat rekel, da naj bi bile zadnji 5 nekaj posebnega. Ti naj bi bili drugačni od ostalih 7 in vsi naj bi "pazili" na pomembne ljudi.

BluPhenix ::

Kako 7 znanih Cylonov komunicira z 5 Cyloni, ki živijo med ljudmi ?

Ne morejo. Če se ne motim to povedo tudi v seriji ...

IMO je tudi možno, da je Starbuck 5 cylon, vsaj tako nakazuje zadnji del, saj Viperja preprosto raztrže ...

Lahko pa tudi da je Adama ;)

Bomo videli.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Jst ::

Ali pa Dee. Vsi ti final four so socond in "command" najpomembnejših ljudi. Tako, da je lahko Roslin -> Adama; Dee -> Lee. Za ostale itak vemo, da so close to important people. Ker se odprevljam spat, bom tukaj končal. Imam pa še nekaj teorij...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Mistake: (zaspano stanje) Adama -> Tigh, Roslin -> Tory. Prej sem mislil prav, ampak imam zobno ščetko v ustih, ker se odpravljam spat,.... you get the situation... excuse me.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BluPhenix ::

Dee malo verjetno. Ena izmed Cylonk (ne spomnem se če so five al katere že), v templju vidi zadnjih 5 cylonov in pri enem reče: "You? Sorry I had no idea.". Kolikor se spomnem se ona nikoli ni srečala z Dee. Treba je iskati med tistimi, s katerimi je imela kontakt oziroma s katerimi je delala zelo grdo, saj v tisti sceni zgleda kot da se je zavedla napaka, ki jo je storila nekoč. Je pa tudi možno, da se je ustavila pri Saulu, ali kateremu drugemu od že poznanih štirih.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BoberLord ::

Battlestar.
Serija ki mi privabinasmešek nausta in pena mi teče iz ust polnih sline. >:D

Glede kdu je cylon... Tu bi se dalo razgrabljat. Cyloni so se najdel med sabo: chief+boomer, anderson+tory. In pač ostali manj znani. >:D poanta je v tem da so mel razmerja med sabo. Una cylonka k so jo zmrzenli - tako zvana xena :d je to osebo poznala. Xena je bla novinarka na battelstaru inu se je zatu družila z veliko ljudmi. Sm koga je zaničvala oz. Ni marala? Če je 5 cylon že od začetka tm je...
Adama ni kr bodo o njgovi družini snemal nadeljevanko. (si že brusim nož da ovco darujem zevsu :O ). Je hello? Anti-junak k je ubil cylone da jih niso ubil in s tem uničil vseh cylonow kr kao ni blu moralnu? |O hello k je dal sedež baltarju sam pa ostal na caprici? Sm bi lahku 2 cylona mela otroka? :\
al pa felix gata... Sneaky little bastard. :) mel je priložnost da bi uniču battelstar v une, m delu k je mela galactica virus. 8-O pa ga ni. Mogoče kr ne we da je cylon. :P
lahku žlubodram o tem še pa se mi ne da. Lahku da je starbuck. Speciač agent send from the cylon to destroy human race! :O

All of this has happen again, and will happen again and again. 0:)

Zgodovina sprememb…

  • polepsala: Looney ()

BluPhenix ::

ČE bi bilo iz napisanega karkoli razločno razumet tudi nebi bilo slabo. Resno, nauči se pisat slovensko.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BoberLord ::

sorči no. :D se bom bolj potrudil obljubim. časa mi je zmanjkovalo in sem zato naredil mnogo slovničnih napak. 8-)

Tr0n ::

Še 6 dni do četrte in zadnje sezone najboljse TV sci-fi serije.

Mark you calendars! :D

jest10 ::

Že zdej bo?? Jupi:D

xabre ::

BTW

Na tv3 se vsak vikend okrog 11-ih predvaja galctica, 1. sezona.
Fajn za osvežitev spomina.:)

flipflop ::

Škoda da bo že zadnja sezona, mislim da bi vsaj za dve sezoni se še našlo materiala. No komaj čakam da se začne kljub temu.

Tr0n ::

T-minus 2 days. :)

Tr0n ::

T-minus 1 day. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

So say we all!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

flipflop ::

Can't wait. Bo pa verjetn šele proti jutru na travniku to, glede na to da štarta šele ob desetih zvečer v Ameriki? Al bo kater britanski kanal tudi predvajal?

Tr0n ::

Online so jo predvajali, ampak sem zamudo. :(

http://www.scifi.com/700k.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

jest10 ::

Je že zunaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554579 (4103) Pithlit
»

Battlestar Galactica (reboot) TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
284114 (197) oo7
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511925 (10080) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112194 (9374) Brane2

Več podobnih tem