» »

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

flipflop ::

Jap, super je, kr prehitro je blo konec, drugače pa spet "to be continued". Damn, kot da ni že dost blo skoraj eno leta premora in že po prvem delu spet pustijo čakat.:D

BigWhale ::

Prosim da vse spoilerje lepo oznacite! ;> Za tiste, ki smo ravno danes pogledalo 03x20 ;> In sem nam Razor ter 04x01 pretakata... :P

jest10 ::

Nov del je na voljo

BigWhale ::

We know, we know! ;)

Gjurisic ::

In kolko je zdaj sezon na voljo?

Brane2 ::

Neki se ne znajdem najbolj glede sezone 4. Kaj je zdaj razor- prvi del sezone 4 ali nekaj med sezono 3 in 4 ?

In koliko je sploh dosedaj odvrtenih epizod v sezoni 4 - 2 ali 3 ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

OmegaBlue ::

Razor je ločena zgodba kaj se je dogajalo na pegasus predno so najdli galaktiko
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Brane2 ::

Torej sta v letniku 4 samo dve odvrteni epizodi - "S01- He that believeth in me" in S02-"Six of One" ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

flipflop ::

Dve sta zaenkrat predvajani, jap.

roli ::

Jaz sem pa ponovno začel bulit galactico - ponovno od začetka. Sem prej prišel do začetka tretje sezone potem sem pa nehal, sedaj pa je treba pogledati vse od začetka do konca.
http://www.r00li.com

BigWhale ::

Razor je na Wiki poimenovan 04x01 in 04x02. Je pa to 'flashback' za nazaj. Meni se je zdel film precej dober. Boljsi kot Webisodes med 2 in 3 sezono.

Gjurisic ::

mi da kdo torent da naložom pa da gledam
mislim če je to to ne je 1 sezona imela 12 13 delov 2 pa že okoli 20 ne
sem gledal ja samo je neki delov manjkalo
pa brez podnapisov
( sej ne da ne štekam samo mi je nekko boljše z podnpisi)

Jst ::

/possible spoiler

So,... tri dele četrte sezone smo videli. Karkoli sem pričakoval, se je itak vse odvrtelo drugače. Meetingi med secret four so mi čisto v stilu XO: "I've seen enough of your sorry faces!" Moram pa nujno pohvaliti efekte, ki so zame najboljši, kar sem jih videl v katerikoli seriji. Že v prvi sezoni mi je ostal v spominu del "The hand of god," kjer Cylone napadejo na tistem nebesnem telesu za gorivo. V četrti sezoni nadaljevanje bitke, ko so ostali brez elektrike, je pa čisti waw.

Zgodba gre pa po moje v smer odprtega zaključka - večih interpretacj. Čeprav sem se skoraj vedno motil, po drugi strani, sem vedno špekuliral, kaj se bo zgodilo. Recimo zakaj se regular cylons ne smejo pogovarjat o final five - a bomo zvedeli? Po moje ne.

One will be revealed. So resni? Če ne bo definitivnega zaključka serije, se mi zdi bolje, da ga ne in naj Starbuck, Baltar in Roslin nosijo svoj, subjektivni pomen in interpretacijo kdo je final cylon. Ko so se vrtele reklame na scifi, sem slišal, I think, nekaj v tem stilu: this is not all who we are, glas od apolla. Zaenkrat so nekaj posebnega samo določeni cyloni; Caprica six, trenutno v dungeons of galactica, sharon the traitor of her model ter prej omenjeni baltar in roslin (pogojno). Starbuck je nekje drugje. Zato sem mnenja subjektivne interpretacije.

Razor je pohvale vreden film in tam so predstavili prvega hibrida, ki je rahlo drugačen od ostalih hibridov - centrov baseships. On je povedal ključni stavek, ki nakazuje skupne korenine colonial in cylon religije: "All this has happened before..." Čeprav smo to že v prvi sezoni slišali head six povedati Baltarju, nisem bil prepričan, če lahko to z zagotovostjo trdim.

Le kaj se bo pa res zgodilo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

"All this has happened before and will happen again" se precej pogosto pojavlja v prvih dveh sezonah.

Ravno kar gledam vse od zacetka. :)

Jst ::

Kolikor se jaz spomnim, med colonial fleet. Kaj pa cyloni tudi kaj o tem bluzijo?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Ravno oni. :)

roli ::

OMFG!

Ravnokar pogledal konec tretje sezone in nimam kaj rečt! Kak konec!
gremo na četroooooooo!
http://www.r00li.com

BigWhale ::

Kot sem napovedal, v tem delu ne bomo ugotovili kaj se je zgodilo z 'renegade' cyloni... Verjetno se v naslednjem ne. Ker boje spet creva raztegovali. Potem bo pa ze spet cas za kak 'flashback' del, ki bo povzel vse viziji M'am, predsednice ali kaj podobnega. Hehehe. ;>

Tr0n ::

Se ena teorija glede zgornjega reka "all this has happened before and will happen again" in mozen spoiler.

Ko bo BSG koncno prispel do Zemlje, bodo ugotovili, da je ravno ta planet "zibelka" clovestva, kjer se je Cylon/AI upor zacel in povzrocil razpad clovestva na 12 kolonij pred vec kot 1000 leti. Krog se tako zakljuci in zacne znova.

Zanimivo bo videt, v kaksnem stanju bodo nasli Uemljo. Tako, kot pri originalni seriji, kjer Zemlja niti priblizno ni bila kos Cylonom ali kako drugace?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

BigWhale ::

Jaz v bistvu navijam za cylone in bi rad, da zmagajo, ker se mi zdijo na cajte precej bolj 'cloveski' hehe.

Samsung06 ::

Hja, dons k sem se zbudil, in nestrpno pričakujem novi del :D mi je uletela v glavo nova teorija in sicer gre takole:

Vse to se je že zgodilo skoz ponavljajo. Ok. Se pravi, se ta boj med človeštvom vs cylons ponavlja v nedogled. Lahko se je začelo že pred milijoni let nazaj in se bo prav tako nadaljevalo v prihodnost milijone let.

Kdo so bogovi? Bogovi so prvi ljudje, real one! Vse ostalo je kopija oz AI. Ai/Cyloni se tudi med seboj razlikujejo po stopnji zavedanja/čutenja.

Nekako takole gre. Prvi ljudje so izumili AI. Ta se je uprla, bila je vojna. Prvi ljudje so izgubili ali pa pobegnili nekam in se tam naprej razvijali(kasneje tle se mal povezem) :D

Medtem, ko zmagovalci "prvi" Cyloni lepo zivijo naprej, kot zmagovalci na Zemlji ali pa kje drugje. Prva generacija teh cylonov še pomni, kaj so. Druga generacija tudi. Tretja počasi izgublja ta stik. Kasnejše generacije pa povsem izgubijo vedenje o tem, da so bili ustvarjeni ter da so Cyloni. Pozabijo, da so Cyloni. Razvijejo čustva. Dejstvo, da so bili nekoč Cyloni ni več pomembno, ke so pridobili, razvili vse lastnosti, kot so jih imeli njihovi stvaritelji. Postali so ljudje.

But! :D Nekoč, ko se ta 1 verzija novih ljudi dovolj razvije ter izumi svojo verzijo Ai-ja :P Sedajs e zgodba ponovi. Njihova Ai so upre, vojna. Itd. Tako spet zmagovalna Ai se nekje ustali, živi po svoje, čez generacije pozabijo, da so Cyloni, ter postanejo ljudje. Than again, verzija 2, 3, 4, 5 v neskoncno. :P

Kaj pa pravi oz prvi ljudje? Mogoče so se tako razvili, da so Bogovi. Lahko ustvarijo nevihte, kjer ugrabijo določeno osebo :P, jo nato čez nekaj časa vrnejo v popolnoma novi ladji, ter še prej nakažejo kje naj bi se nahajala prvotna Zemlja oz začetek boja med njimi in prvim AI-jem :D Vsaka prej naštete verzija se namreč slej kot prej vrne domov na Zemljo :P

A sem malo zakompliciral? Upam, da ne :D heheh

BigWhale ::

Nehajte bluzit no. Zgodba se ni zakljucena in tudi ni nujno, da bo po koncu tele sezone. Hehe.

Tr0n ::

Ce so producenti rekli, da imajo redko priloznost zakljucit serijo, glede na to, da gre za zadnjo sezono, potem jo verjetno tudi bodo. :)

BigWhale ::

Aha, to ves zato, ker so tako rekli? ;) Vem, da je tole zadnja sezona ampak nikjer ni nobene garancije, da bo zakljucena tako kot bi si gledalci zeleli recimo. Odgovori na vsa vprasanja in tako naprej.

Mnja, pogledal trenutno aktualni del. Zadevo so spet (kar sploh ni vec presenecenje) malo zakomplicirali. A mutiny! Oh, joy... :)))

jest10 ::

Zgleda da le lahko imajo cyloni otroke med seboj:P

Tr0n ::

In tako se je koncal mid-season finale BSG.

Recem lahko samo, HOLY SHIT BATMAN!

Sedaj pa nic vec serij do 2009. ;(

jest10 ::

Kod se pa potem skriva ta 5-ti cylonček:P
Med tistimi človečki na base ship, ali kje na končni destinaciji...

urbecar ::

Torej še ni konec serije? Kdaj pa se začnejo predvajati naslednji deli?

BluPhenix ::

Kako to misliš mid-season finale BSG? KAj 9 je bil res zadnji del zaenkrat? Kaj bojo zadevo lomili na pol sezone?

MA jao jao, te serije stalno nekaj lomijo zdej, mi gre tako na živce, aaarrgghhh. Do 2009? nič ? ... ueeeee, pa končno je zgledalo da bodo pridrsali do konca, crap.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

jest10 ::

Kako to misliš mid-season finale BSG? KAj 9 je bil res zadnji del zaenkrat? Kaj bojo zadevo lomili na pol sezone?

Ne. 10-ti del je zadnji:P

BluPhenix ::

Woohoo, še en del imam za pogledat. Ampak vseeno, crap ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Brane2 ::

My bet: peti cylon je froc unga mehanika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jest10 ::

Ja samo tale je potem le na pol cylon. Če je že to kakšen froc, potem je to od Saula in 6-kte iz zapora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Brane2 ::

Saj tega očitno ne podeduješ klasično ampak bolj tko brezgrešno po devici mariji.

Drugače bi lahko sklepal, da so starši vseh vpletenih tudi Cyloni...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jrtjtejtt ::

Zgleda da smo zemljani sebe znukal. Js sm mel tud v mislih en konec z nuki, sam bol tko ironičen. Oni se tri leta jebejo da pridejo sem, pol pa jih George W. Bush sestreli z neba.

karafeka ::

Hehe, to bi blo ja. S kakim raketnim ščitom.

A ni blo rečeno, da predsenica oz. tisti, ki bo imel vizije, umrl, malo preden bodo našli zemljo?

BluPhenix ::

Brane, zakaj starši cylonov?

Od mehanika otrok je itak pol cylon, ampak takrat v templju je Diana videla 5 odraslih cylonov. Ta peti je nekaj hudega, (zgleda da) ni bil v fleetu in ni med cyloni. Lahko da bo na koncu, da je peti cylon "bog" ali kaj podobnega. Ampak zanimivo je to, da tele kličejo final five, torej 9, 10, 11, 12, 13. Cylon modelov je torej en več kot pa je bilo kolonij. Zdej pa, bo zanimivo, kako bodo razpletli to, kdo je naredil cylone sploh te višje modele. Ker če so bili modeli 1-8 sprogramirani tako, da se o preostalih petih ne sprašujejo, so jih morali tako sprogramirati je zelo vprašanje kdo jih je naredil. Skratka bo še zanimivo, če bodo odgovorili na ta vprašanja.

A ni blo rečeno, da predsenica oz. tisti, ki bo imel vizije, umrl, malo preden bodo našli zemljo?


Ne rečeno je bilo: "The dying leader".

Bolj bo zanimiv en drugi Hybridov stavek: "You're the harbinger of death Kara Trace, you'll all lead them to death". In pod all je bilo verjetno mišljeno humans & cylons.

Kdaj bodo torej novi deli, res 2009 komaj?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Se 10 delov pride. Q1 2009. Pa dvo-urni season finale.

Pride pa tudi BSG Caprica, ki se bo dogajala 50-70 let pred zacetkom teh novih BSG serij. Zaenkrat je planiran dvo urni pilot za konec 2008.

Caprica (TV series) @ Wikipedia
http://www.imdb.com/title/tt0799862/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

karafeka ::



Ne rečeno je bilo: "The dying leader".


Hja, saj, umirajoči... Predsednica že skozi boleha za rakom. Pa od vsega začetka je bila voditelj-ica. Za nobenega drugega ne bi vedel, da umira.

BluPhenix ::

Ja, torej nikoli ni bilo rečeno da bo umrla preden jih bo pripeljala na Zemljo, ampak samo to, da jih bo umirajoči vodja pripeljal na Zemljo, torej zadeva čisto lepo klapa.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

karafeka ::

BluPhenix

http://en.battlestarwiki.org/wiki/Sacre...

New land = Zemlja?
Potem je prerokba larifari.

Tr0n ::

Katera prerokba pa ni larifari? :)

Oz. new land morda ni Zemlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

roli ::

OMFG kaki jebeni konec!
Ta serija postaja čedalje bolj čudna! Drugače pa bomo očitno še dolgo čakali na nove sezone.
http://www.r00li.com

BluPhenix ::

Novih sezon ne bo, 4. je zadnja, ki pa se bo, zaradi štrajka scenaristov očitno zavlekla v naslednje leto.

Tr0n, tudi možno da ne, ampak hmmm... nekdo drugi se je pa moral pošteno tam potrudit. Aja in glede na to, da so final five kao bili na zemlji, to je tudi malo čudno, kot bi bili narejeni tam.

Bomo vidli kakšen scenarij si bodo izmislili.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

roli ::

Bljah - epizode sem mislil ne sezone!

Še vedno pa so nekam prehitro našli to zemljo. Ne vem no ni mi ravno všeč tole.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

BluPhenix ::

Meni pa je nekako všeč, da serija ne konča z najdbo zemlje, bi bilo preveč klišejsko.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BigWhale ::

Pozabil sem gledat... Zdej sem pa ves zrajcan...

:)))

t3hn0 ::

hitr hitr gledat :P

jst sm se tud mal pozn spomnu ;)
^.^

Tr0n ::

SPOILER!


BluPhenix: Saj se konca z najdbo Zemlje. :)

BluPhenix ::

Haha lahko pa da so pri SCI FI rekli naj naredijo tak vmesni konec sezone, ker se bodo še odločili ali bi naredili preostalih 12 epizod. Če pač ne bojo, bi bilo: "sej so našli zadevo".
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427553730 (3254) Pithlit
»

Battlestar Galactica (reboot) TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
284107 (190) oo7
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511895 (10050) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112172 (9352) Brane2

Več podobnih tem