» »

Zvezdna vrata - Stargate SG1

Zvezdna vrata - Stargate SG1

««
24 / 26
»»

stalker ::

Kolikor mi je znano, pride Ark of Truth ven komaj marca 2008 in po komentarjih sodeč tale film sploh še ni končan. Je dobro malo komentarje prebrat na tisti strani.

bozjak ::

film res ni dokončan v smislu da manjkajo nekateri efekti, kot na primer planetov v filmu še ni, so samo svetlo rumene krogle, in podobne malenkosti. Kar se tiče zgodbe in igranja je film dokončan, je pa res da je kvaliteta bolj boga kot ne in da boš film vrjetno hotel pogeldati še enkart ko pride ven v vsej svoji slavi ;)

Možni spoilerji filma:

Kar se pa tiče zgodbe pa mi je všeč, saj lepo zaključi zgodbo tega sovražnika, moti me le, da nikoli ne v sg1 ne v filmu ni bilo razložena povezava med verniki in ori-ji.


Upam da nism preveč spoilov, Lp bozjak
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

sidd ::

@bozjak: seveda lepo povedo, še iz same zgodbe se da razbrat. Oriji rabijo vernike, da iz njih črpao svojo moč al energijo. Vernike pa smo lahko videli, kako si jih podjarmijo. In več vernikov kot imajo, večjo moč lahko dobijo.

Kaj mogoče kdo ve če bo ta filem v kinu? Ker če bo, bom lepo na kino počakal, ne samo na dokončano verzijo.
no idea for signature
signed
I

Zheegec ::

Film je direct-to-DVD.

Film je kar OK, sicer se vidi, da je bilo Ori zgodbe bistveno prej konec, kot je bilo prvotno načrtovano.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tx-z ::

Hmmmm. Me zanima če je podobna stvar v resničnosti. Ljudje so verniki, bog pa dobiva moč in prevzema oblast nad galaksijami:)) :))
tx-z

xabre ::

Ravnokar gledam sg-1 spet od začetka in se vidi kakšna razlika je napram atlantisu oz. kako je serija evolvirala.

Prav tako pa gledam tudi Stargate SG-1 Extra, več kot 7gb behind the scenes, intervjujev, potekov snemanja, zanimivosti, tudi od atlantisa. Priporočam ogled.

tx-z ::

xabre, dobr si oglej igrauce v SG1. Potem pa glej atlantis. Ne morš verjet kok istih igraucov so v Atlantisu spet uporabl:\ ;) :))
tx-z

Jst ::

MOrm mal jamrat... Atlantis je v s04 čisto zgubil perspektivo. Namesto da bi serija evolvirala, zgleda, kot da je to 40min middle-time med kakšnim big eventom, kot so premiere filmov.. čas, katerega so pač morali na SciFi kanalu s čim zaflat. Crap od sezone. Dva, res mogoče tri dobri deli v tej sezoni.

V SG1 bi s04e11 naredili boljše, bolj spektakularno, pa raztegnili na dva dela. Groza!

Ampak, v soboto zjutraj, ob kavi, bom še naprej gledal in se jezil. No, če sem zadosti zaspan - ne še prebujen, - mi je čisto vseeno...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

/SPOILER


Bemti, včerej je bil perfect chance, da se ubije Teylo. Kar je pa najhuje... če se razvije love story med njo in Sheppardom... ojojoj. Še dobro, da mi zjutraj delajo samo nekaj celic mojih možganov. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CaqKa ::

marca se pa lahko nadejamo akr of truth.. zaključka sg1
Stargate: The Ark of Truth @ Wikipedia

Jst ::

A niso leto dni nazaj najavili, da bosta dva filma, ki bosta zaključila sg1? V Ark of Truth se zgodba zaključi. Torej drugega filma ne bo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zheegec ::

Bo še en, samo ne bo imel veze z Ori.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AngelOfDeath ::

V drugem filmu (Stargate: Continuum) se bo g. Ba'al vrnil v preteklost in poskušal ustavit stargate program ;)


Lp
edit: Slovnica

tx-z ::

Lol. Česa si ne zmisljo...:\

Ampak morm pa rečt da je tale deu atlantisa k je biu ta tedn res en najbolših!!!:))
tx-z

xabre ::

Atlantis gre tole drugo polovico 4. sezone samo še downhill, z zadnjimi par epizodami je pa dosegel rock bottom. :\

Dr_M ::

Men je biu tale zadnji del kr dobr, prejsnji so bli pa res bolj ubogi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tx-z ::

hja sej, zadni deli morjo bit dobri, da pol k pou leta spet ne bo nč do pete sezone, da si vs žiučn pa komi čakaš nadaljevanje;)
tx-z

r0b3rt ::

teli filmi znajo biti še zanimivi :)... kar se pa atlantisa tiče je pa polom, kje so stari dobri sg1, pa že sg1 je bil proti koncu "ne bom rekel kaj"... ko so "ubili" anubisa se mi zdi, se vidi da jim je zmanjkalo idej in so začeli snemati kar nekaj "brez veze". Ni to to, kar so bili sg1 prvotno.

Celeborn ::

Epizoda Midway je zakon. Teal'c s čupo, Rambo style:D
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

Zheegec ::

SG-1 je bil malo slabši v čisto prvih epizodah in pa po odhodu RDA. Vmes pa super!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

r0b3rt ::

Celeborn se stinjam :))

Kami ::

Se strinjam.

Zadnjih nekaj delov Atlantisa je bilo ok, prvih 8-10 pa bilo tako dolgočasnih, da sem že skoraj nehal gledat.

Jst ::

Če ne bi bilo 10 let podlage z SG1, potem bi Atlantis imel toliko gledalcev, kot jih imajo *reklame* med španskimi nadaljevankami.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

r0b3rt ::

to si dobro povedal

Izi ::

JST ne pretiravaj.
Atlantis ima neprimerljivo več gledalcev kot jih je kdajkoli imel SG-1.
SG-1 je bi zadnjih nekaj sezon popolnoma ne gledljiv zato so ga tudi ukinili.

SG-1 je bil vse preveč kot kakšna dolgočasna nadaljevanka in ne serija. Eno in isto zgodbo so raztegovali čez par sezon in vse skupaj je postalo zateženo.

Atlanits pa je poln svežine in vsak del zase je zanimiv. Lahko gledaš brez problemov naprej celo če si izpustil par delov.

Tale 78. del (The Kindred - 1. del) je spet sekal. Verjetno bosta ta dva dela ključna za nadaljevanje zgodbe.
Spet je glavni meni najboljši karakter v Atlantisu, Michael.
In kaj pravite na spektakularno vrnitev Dr. Carson Becketta, ki smo jo vsi nekako pričakovali ?

Začetek 4 sezone res ni bil bogvekaj, ampak proti koncu pa vedno bolj seka. SG-1 mu ne seže niti do kolen. Sicer pa če smo čisto pošteni Atlantis počasi vsrkava celoten SG-1, saj smo že vse glavne igralce iz SG-1 videli v Atlantisu, tako, da je sedaj Atlantis ni več vzporedna serija, ampak je postal nadaljevanje SG-1.
Lahko tudi rečemo, da je Atlantis v bistvu samo osveženi SG-1 z svežimi idejami.

Dr_M ::

Izi ne pretiravat.
SG1 je biu zakon...dokler niso prisli ORI-i... 4. sezona atlantisa pa res ni nevem kaj...Vec ali mn dolgocasno
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T-h-o-r ::

men so pa glih orii kul bli:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Izi ::

Le kam bi prišli, če bi imeli vsi enak okus.
Čim bolj smo si različni več je možnost, da bomo dolgoročno obstali in ne izumrli na tem našem planetu na kateri je žalostno propadlo že na milijone nam bolj ali manj podobnih vrst.
Vsako mnenje, ki ga ima posameznik je subjektivno in šele ko združimo veliko število subjektivnih mnenj se nekako izoblikuje objektivno mnenje.

Televizije precej natančno merijo ratinge gledanosti in prav za vsako oddajo ali serijo obstajajo forumi za mnenja in glasovalna mesta, kjer gledalci določijo kvaliteto določene oddaje.
SG-1 so nehali snemati, ker je gledanost oz. rating preveč upadla.
Je pa res, da je SG-1 trenutno še vedno malo bolj popularna od Atlantisa, ampak to je zato, ker je obstajala bistveno dlje, saj smo jo gledali 11 let, medtem ko je Atlantis šele pri koncu 4. leta.
Zaradi tega je med 17.252 različnimi serijami SG-1 po priljubljenosti še vedno na 34. mestu, Atlantis pa na 65. mestu.
Ampak po moje se bo to kmalu obrnilo.
Če hočeš preveriti tvoj okus naj omenim da je najpopularnejša serija izmed vseh 17.252 ta trenutek Prison Break, na 2. mestu Lost in na 3. mestu je Heroes
Terminator: The Sarah Connor Chronicles je na 352. mestu
Knight Rider 2008 pa se trenutno drži na 638. mestu po predvajanemu Pilotu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

T-h-o-r ::

kje gledaš te številke?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Izi ::

Te so iz tv.com, ker smo ravno pri tv serijah,
Gledal sem pa uradni popularnosti, je pa tam tudi rating gledanosti.
Imajo pa TV postaje neke čudne meni nejasne kriterije za razvrstitve zato sem ugotovil, da bo bolj realna tale lestvica, ki temelji na dejanskem glasovanju gledalcev na strani tv.com: Link
Tukaj pa je Atlantis na 12. mestu, SG-1 pa na 58. mestu

T-h-o-r ::

hehe family guy je prav na 5. mestu 8-)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

tx-z ::

Jebš Prison break.....Itak ga ne bo več, pa bo padla popularnost:\
tx-z

r0b3rt ::

si prepričan da ga ne bo več?

tx-z ::

Tale 13. del je bil zadnji v tej sezoni. Če bo pa 4. sezona se pa še ne ve...Mislm da se bo u roku parih tednov zvedl a se bo še nadaljeval al ne..:\

Drgač pa....Ja no sj stargate je zadne čase vedn bil tak; prvi deli so bl tko tko, pol zadni deli so pa dobri da te ja prvleče, k bojo dal to be continued da boš še gledu;)
tx-z

r0b3rt ::

ravno to je bilo najbolj moteče, me pa moti pri sg-1 da se nikoli in nikdar ni nič govorilo o orih, pač pa se je vse začelo s tistimi (ne vem kako se jim reče/virtualno transportnimi) napravami, in tudi tisti dom orov mi je deloval bolj virtualno, kot za razliko npr. pri atlantisu, od wreight-ov. čudno je bilo to z ori, kar na enkrat so se pojavili ori iz ene leve galaksije, o kateri niso nič vedeli ne goauldi ne asgardci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

xabre ::

Ori niso padli z neba. To so ascendent ancients gone bad.

Zheegec ::

Pri SG-1 je meni dobra ravno ta glavna zgodba, ki se vleče. Še premalo je kompleksna 8-) Ravno zato so v Atlantisu Wraithi še vedno živi in nevarni.
Sploh pa odkrivanje "zgodovine", ki se začne iz čiste ne-vednosti (začetek SG-1, ko mislijo da gre Stargate samo do Abydossa), na koncu pa izvejo praktično vse o Ancientih, celo to od kje so prišli in kakšna je njihova zgodovina.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tx-z ::

Men osebno je bil Ark Of Truth kr uredu. Sicer mi ni deloval kot film, ampak kot pač 2 dela zapored ;)

Me pa zanima, kdo so sploh tisti ljudje na začetku filma:\
tx-z

maro ::

uni so alteranci bodoči ancienti

tx-z ::

The Alterans left some behind in their home galaxy, who also learned to ascend and became the Ori.


Tlele mi pa neki ni jasn.... Spoiler ALERT(the ark of truth)!!



-----------------
Na začetku filma kaže kako so oni pobegnl zato kr bi jih Oriji napadl! In Oriji majo glavno "mesto" lih zravn tega placa kjer so učas Alteransi prej živel:\ Tole mi nekak ne gre skp...A pol so se alteransi preselil na zemljo, in pol pustil zemljo pa šli na atlantis...al....what? :\ :'( Nč več mi ni jasn:\
tx-z

Zheegec ::

Ja poglej zadnjih nekaj sezon SG-1, tam je vse lepo počasi razloženo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kami ::

:'(

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

djordjevic ::

Ajajaj. RIP, gen. Hammond.

tx-z ::

Neee:(
faaak! Tanajbolš igrauc poleg jack oneilla. Fak, škoda :\
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

PaX_MaN ::

Ajd, on je (bil) še kar, ampak ostali so pa obupni. Sploh "jack o'neill".

Dr_M ::

Ja bil je edn boljsih igralcev v SG1. Skoda. :'(
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OmegaBlue ::

Na svet je pokukal 2. film Stargate Continuum
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

MK42 ::

Še kar ok, lahko bi bil boljši, Continuum

c00L3r ::

Sem gledal Continuum in mi je bil kar všeč.

T0RN4D0 ::

Solidn film, samo jst bi rajš vidu da bi se epizode nadaljevale. :))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
««
24 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3451566738 (682) Gregor P

Serije (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6311334 (2035) opeter
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511291 (8722) Jst
»

Stargate ATLANTIS... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12419433 (11052) CaqKa
»

ZF serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7213476 (10029) roli

Več podobnih tem