» »

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

t3hn0 ::

true...ampak skoda da bi ze zakljucl :(
^.^

gzibret ::

SPOILER!!!!







> SPOILER!
BluPhenix: Saj se konca z najdbo Zemlje. :)
Pa cycloni jo pol pridno zbombandirajo :D

Vsaj tako je bilo v seriji izpred 20 let.
Vse je za neki dobr!

OmegaBlue ::

Jah remake ne sledi ravno čisto po črti stare serije.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

gzibret ::

Ja, to pa ne vem, ker ne gledam tanove serije.
Vse je za neki dobr!

jest10 ::

Potem je pa skrajni čas, da jo začneš;)

gzibret ::

Saj sem. Prvo sezono sem pogledal, pol pa me ni več mikalo gledat dalje.
Vse je za neki dobr!

Tr0n ::

Glej dalje.

AmokRun ::

Ampak ne zdaj. Počakaj da se serija konča, pa potem začni.

BigWhale ::

Na sredini je 'konec' ker je bil writers strike... Drugo leto naprej! ;>

Tr0n ::

Battlestar Galactica 2-Hour Special Coming in 2009

Starting before the events of the miniseries, our story focuses on familiar characters including Cylon Number One, known as Cavil (Stockwell), Resistance Leader Sam T. Anders (Trucco) and Chief Galen Tyrol (Douglas). In the beginning, the Cylons had a plan, but it didn't account for one thing: survivors. During the chaotic aftermath of the destruction, two powerful Cylon agents struggle with plots and priorities on the human ships that got away, and among the resistance fighters who were left behind.

beta1 ::

OK, nic ne zastopim.
Zadnji del je bil 4 Sezona 10 del. Kdaj bo nadaljevanje? Kaj je s temi filmi 2009? Bodo naredli isto vrsto zaključka kot pri stargate SG-1?

AmokRun ::

Glede na tole, naj bi se januarja spet začel.

Tr0n ::



16. januarja oz. 17. januarja ob 04:00 CET se koncno spet nadaljuje pot Galactice.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

flipflop ::

Je bilo že kar (pre)dolgo.

Tr0n ::

Tacas si lahko pogledate 10 web epizod The Face of the Enemy, ki povezujejo oba dela 4 sezone.

Na uradni strani ali na torrentih.

jest10 ::

Trejlerji zgledajo zanimivi. Upam da bodo vsi preostali deli dobr

Tr0n ::

BluPhenix ::

Hehe hudi so :)

Komaj čakam, da vidim če bo kaj s te zadnje sezone.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

karafeka ::

A ni v tem filmu oz Youtuba rečeno, da se začne 4. aprila ?

Od kod podatek, da že januarja ?

jest10 ::

4. aprila je bil začetek sezone

Tr0n ::

Evo, vseh 10 webizod The Fear of the Enemy.

1/10


2/10


3/10


4/10


5/10


6/10


7/10


8/10


9/10


10/10

lopov ::

Kul, thx :)

BluPhenix ::

The Fear of the Enemy.


Shit, jaz sem pa gledal The Face of the enemy, je to kaj drugečno? >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Tr0n ::

Napaca. :)

Holy hell, tole je pa depresing. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

jest10 ::

Ni kej za rečt. Serija je zakon:D

karafeka ::

Da bi bila tista stara babura (ellen ali kako že) robot, pa skoraj ne verjamem.

Kaj je Starbuck, če ni cyclon ? Jezus ?

A mislite, da so našli pravo Zemljo ?

BigWhale ::

Hja.

Po mojem so vsi cylons... Oziroma so vsi ljudje. Clovestvo (ali pa cyloni, saj vseeno) je v neki tocki ugotovilo, da se bojo slej ko prej pobil. Takrat so se 'uploadal' in naredil svoje kopije in jih poslali v prostrano vesolje.

Ali pa kaka podobna traparija hehe.

hendriks ::

Hja.

Po mojem so vsi cylons... Oziroma so vsi ljudje. Clovestvo (ali pa cyloni, saj vseeno) je v neki tocki ugotovilo, da se bojo slej ko prej pobil. Takrat so se 'uploadal' in naredil svoje kopije in jih poslali v prostrano vesolje.

Ali pa kaka podobna traparija hehe.


Čisto možno. 12 cylon modelov, 12 kolonij. 12 "ljudi" je preživelo vojno na Zemlji.
Na vsako kolonijo so poslali po 1 model. Nato so se s pomočjo genetskega inženiringa namnožili.

Zero One ::

Hja.

Po mojem so vsi cylons... Oziroma so vsi ljudje. Clovestvo (ali pa cyloni, saj vseeno) je v neki tocki ugotovilo, da se bojo slej ko prej pobil. Takrat so se 'uploadal' in naredil svoje kopije in jih poslali v prostrano vesolje.

Ali pa kaka podobna traparija hehe.


Čisto možno. 12 cylon modelov, 12 kolonij. 12 "ljudi" je preživelo vojno na Zemlji.
Na vsako kolonijo so poslali po 1 model. Nato so se s pomočjo genetskega inženiringa namnožili.


(SPOILER, itd...)


















Ne štekam...pol "skinjobi", ki so preživel vojno pred 2000 leti, in "toasterji", ki so jih naredil v kolonijah pred ~80 leti, nimajo skupnega izvora? Ka zdaj so 13. tribe Cyloni? Mislim WTF, v prvi sezoni je blo pa rečeno, da so Cylone naredili ljudje malo manj kot stoletje pred začetkom serije, na začetku kot navadne robote, ki so potem po vojni z kolonijami sami razvili skinjobe za infiltracijo kolonij?

Plot hole?
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

jest10 ::

Ni noben Plot hole. Malo pomisli, zakaj se že nekaj časa ponavlja besedna zveza, da se je vse to že zgodilo in da se bo še naprej dogajalo.
Zgleda je par "svežih" Cylonov v xy kopijah in par starih.

rdecaluc ::

Kokr jz kaperam so ljudje naredl cylone, pol so se pa oni kao "AI" razvil pa vse, in so bli v izbočenstvu.. now they are back :D
Est modus in rebus. ,typos

HeMan ::

Mene pa zanima, zakaj so cyloni tako občutljivi na uničenje resurrection ladje, da so zdaj kar vsi smrtni. Kaj je niso sami zgradili? Zakaj je ne morajo sami nazaj postavit? :S

rdecaluc ::

Zato ker potrebujejo čas, da jo naredijo (verjetno?)... in medtem bi lahko se izgubilo že nešteto "duš"(fora te ladice je da ujame zavesti umrlih cylonov, torej če je ni , potem dejansko umrejo in se ne resurectajo ), katere se drugače shranijo v tej ladiji.
Est modus in rebus. ,typos

HeMan ::

Mal glupo, se ti ne zdi? :) Če jih znaš sam delat, jih tud naštancaš več, tak kot so naredili ogromno kopij samih sebe.

Zero One ::

Mal glupo, se ti ne zdi? :) Če jih znaš sam delat, jih tud naštancaš več, tak kot so naredili ogromno kopij samih sebe.


Ja, kopij. Ampak modelov je še vedno samo 12.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

Tr0n ::

Opa, zadeve so se pocasi zacele odvijat.

Dobra epizoda.



SPOILERJI!!!












Ce sem prav razumel:

1. Ljudje iz Kobola ustvarijo Cylone (skinjobs, ki se lahko razmnozujejo) in tehnologijo za resurrection.
2. Kobol pade v civilno vojno/nemirje in se zato odlocijo, da zavrzejo svojo tehnologijo.
3. Ljudje se razdelijo v 12 kolonij in gredo svojo pot.
4. 13. kolonija, torej skinjobi iz Kobola, pridejo na Zemljo.
5. Ti skinjobi ustvarijo svoje cylone, ki kasneje zacnejo vojno.
6. Pet od teh skinjobov na novo odkrije resurrection tehnologijo in jim uspe pobegnit pred holokavstom z nalogo, da postvarijo ostalih 12 kolonij pred nevarnimi cyloni.
7. Nekako jim uspe prepotovat do teh kolonij, ampak so prepozni.
8. Sklenejo premirje z novimi cyloni, da prenehajo napadati 12 kolonij. Poskusajo priblizati te nove cyclone blizje k "edinemu pravemu bogu" tako, da jim dajo isto dozivetje kot ga imajo sami skinjobi (ljubezen, svobodno razmisljanje, free will).
9. Brother Cavil (number one) postane ljubosumen in sklene mascevanje proti final five in ljudem. On je verjento tudi glavni razlog za nastalo situacijo.
10. Obstaja se eden cyclon (number seven), ki mu je ime Daniel in ga je Cavil ubil (njegovo celotno produkcijsko linijo).

Nekaj takega? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

BigWhale ::

Hm, danasnjo treba se pogledat. :)

Meni je zanimivo, da so pogruntal cyloni, da imajo zdej lahko cylon-cylon offspring, pa da en offspring sploh ni bil half-cylon. :)

Tr0n ::

V bistvu so to ze vedeli enkrat, vsaj tistih 5 glavnih skinjobov, preden jim je bil zaplokiran spomin.

BigWhale ::

Oh, lovely, lovely. Res se razpletajo zadeve. In hkrati zapletajo. Gotta love it! :)

Tr0n ::

En zanimiv clanek, ki poskusa malce bolj podrobno pojasnit celotno dogajanje.

Talking about 'Battlestar Galactica's' 'No Exit': Back to the future

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Okapi ::

Gotta love it! :)

Eh, tole je zdaj ratala ena telenovela. Zadnji deli so so booooring:O

O.

WamPIRe- ::

Uhh zgleda da bo spet padla ena "matineja" dveh sezon ;)

BigWhale ::

Gotta love it! :)

Eh, tole je zdaj ratala ena telenovela. Zadnji deli so so booooring:O

O.


V zadnjem delu res. Tisti del, ko se je Sam zacel spominjati zadev in razlagati vse skupaj je bil precej ok. Tole kar se pa zdaj dogaja je pa mal trapast.

Gregor P ::

Upam, da bodo to serijo smiselno zaključili brez velikih odprtih vprašanj ... no saj, če pa bo ostalo kakšno odprto, potem bomo imeli pa še Caprico;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

Eh, tole je zdaj ratala ena telenovela. Zadnji deli so so booooring:O

Nic niso boring. BSG je bila vedno zgodba o ljudeh (in robotih), sci-fi aspect je samo "added bonus".

BluPhenix ::

No je gledal kdo 17 del?

SPOILERS:



Zanimivo, kako je Boomer vse skupaj izigrala. Sploh pa je zanimivo Karino videnje pianista - najverjetneje očeta. Po nekaterih teorijah bi lahko bil njen oče Daniel in meni se tudi dozdeva da je tako, saj v seriji nikoli ne povedo, kaj se je zgodilo z originalnim Danielom, ampak sam da je John uničil njegove kopije.

Zakaj je Hera narisala note, kako je vedela kaj narisati? Helen v delu reče, da mora biti "plugged into something bigger". ČE združimo to, s Helenino izjavo Caprici6, ko jo je obiskala: "A pure cylon baby, Daniel would have wanted it.", se da priti do teorije, da za vsem skupaj stoji Daniel. On je bil artist, ki je skomponiral komad, ki se ga vsi spomnejo, Hera ga je od nekje downloadala. John (Daniel) do sedaj ni vedel, da je bila Caprica6 noseča, zato je še vedno hotel Hero, če bi vedel, da obstaja pure cylon baby bi verjento raje hotel tega. Vprašanje je kdaj je Karo naučil komada. (Hera-Kara podobno ime).

Še zanimivost iz Wikipedije o Kara:
Kára is attested in the prose epilogue of the Poetic Edda poem Helgakviða Hundingsbana II. The epilogue details that "there was a belief in the pagan religion, which we now reckon an old wives' tale, that people could be reincarnated,"


Me zanima, kako bodo sedaj rešili vse skupaj v 3 delih, upam da ne bodo pustili v kosih.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Ena moznost je tudi, da je Kara dejansko Daniel (pac isti software v drugem telesu, ker je Cavil unicil originalnega) in je zato "the harbinger of death". ;)

V eni izmed prejsnih serij smo vidli Karin dom, kjer je risala tisti "eye of the temple" za katerega ni nikoli vedela, zakaj ga rise. Pa rada ima glasbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

BluPhenix ::

JA še vendo obstaja problem, kam se je torej Kara downloadala. Mogoče v outpost, ki ga omeni John?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BigWhale ::

Tale 17 del je bil prevec razpotegnjen... Bleeh. :( 20 minutno igranje na klavir, bemti! Bo Laura prezivela?

Karen ::

Bo Laura prezivela?

Po prerokbah iz prejšnjih sezon bi morala popeljati svoje ljudstvo do "cilja" oz. zemlje, sama pa naj ne bi preživela. Koliko bodo konsistentni pri tem je pa druga zgodba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554460 (3984) Pithlit
»

Battlestar Galactica (reboot) TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
284114 (197) oo7
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511919 (10074) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112192 (9372) Brane2

Več podobnih tem