» »

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa...

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa...

«
1
2

AnotherMe ::

Eno glupo vprašanje, ki mu ne najdem ogovora :D

A mi lahko nekdo enostavno razloži v čem je fora teh simbiotov?

Kolikor razumem, simbiot živi v telesu svojega gostitelja:
v primeru Goa'uld tudi popolnoma prevzame nadzor
v primeru Tok'ra dejnasko živijo v simbiozi in si nadzor nad telesom gostitelja "izmenjuje" z gostiteljem
kaj pa jaffa? samo živi v njem in mu daje dodatno moč?

zakaj so ti simbioti eni po defaltu hudobni, drugi ne?

Ja vem glupa vprašanja - ampak začek sem gledat sg1, očitno pri eni zadnjih sezon in mi nić ni jasno :)

oo7 ::

Nisem siguren je že dolgo časa nazaj kar sem gledal ampak če se ne motim zaradi sarkofaga ta pa se prenese na gostitelja? Kraljice veliko uporabljajo sarkofage Tokra jih ne?

GupeM ::

Goa'Uldi so slabi, zaradi uporabe sarkofaga, ki te naredi zlobnega, če ga večkrat uporabiš. Ker imajo Goa'Uldi dedni spomin (ves spomin se prenese na potomce), so tudi potomci teh Goa'Uldov zlobni. Tudi Tok'ra so Goa'Uldi, vendar se je kraljica nekoč odločila, da to ni prav, kar delajo Goa'Uldi in je to prenesla na potomce, ki pa imajo v svojem dednem spominu še vedno tako zlobne kot dobre stvari, vendar dobre stvari pri njih prevladujejo oz. nekako zatirajo slabe. Včasih komu ne uspe in zato postane slab.

Goa'uld res povsem prevzame nadzor nad gostiteljem, vendar ga lahko tudi prepustijo gostitelju, če to želijo. Tega ne počnejo, razen v sili, kadar jim to pride prav in v nekaterih primerih, kadar so šibki oz šibkejši od gostitelja. Tok'ra zaradi svoje dobre narave, dovolijo gostitelju, da prevzame nadzor.

Goa'uld in Tok'ra tudi dajeta moč, zdravje in dolgo življenje gostitelju.

Jaffe pa (če se ne motim), so bili včasih navadni ljudje, ki so jih Goa'uldi spremenili v inkubatorje za svoje "ličinke". Do neke starosti je Jaffa povsem navaden otrok. Ko pride v "puberteto", pa mu morajo vstaviti Goa'ulda v trebuh, drugače umre. Tako so Goa'uldi dobili močne, zdrave in dolgo živeče vojake, saj eni brez drugih ne morejo. Goa'uld v Jaffi ne more prevzeti nadzora nad Jaffo, mi pa v zameno za "inkubacijo" dajejo moč, zdravje in dolgo življenje. Jaffe ne morejo preživeti brez Goa'uldov, obratno pa tudi ne.

Aja, pa še to: Priporočam, da začneš serijo gledati od začetka, ti bo marsikaj bolj jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

AnotherMe ::

Dost bolj jasno!

Goa'uld in Tok'ra sta torej oba simbiota. Tok'ra so v bistvu fork iz Goa'uld, ki so se odločili, da ne bo do zlobni.

Tenkju!!

vostok_1 ::

Damn bro. Where were you +10 years ago. :D
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuvanasarma ::

Za velik odgovorov na tale vprašanja, si lahko pogledaš samo šesto sezono, mislim da deseti del.

Razlika med goauldi in tokro je samo to da simbiont tokre (kraljica Egeria, bivša žena od Ra-ja), ne prevzame gostitelja (čeprav ga lahko, episoda ko o'neilla zdravijo s simbiontom tokre, pa gre le ta reševat ljubico), medtem ko ga goauld pravilom popolnom prevzame.
Čeprav se tudi to da rešit s tehnologijo Tollanncev (epizoda ko tamalga Skarro "ujamejo" tollanci, in mu namestiojo uno napravo, da lahko preklaplja med simbiontom in človekom.

Sarkofag, pa res ima ta problem, da ti spremeni obnašanje, to je posledica neke starodavne tehnologije (spet ena epizoda, ko sta jackson in pa doktor Lee v nikaragvi in jih ujamejo gverilci)

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Sarkofag, pa res ima ta problem, da ti spremeni obnašanje, to je posledica neke starodavne tehnologije (spet ena epizoda, ko sta jackson in pa doktor Lee v nikaragvi in jih ujamejo gverilci)

Misliš ono epizodo iz (mislim da prve) sezone, kjer postane Daniel odvisen od sarkofaga?
Nikaragva je kasneje, tam je šlo za "prototip", ki je bil premočan in je oživljal mrtvece :).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Master_Yoda ::

Jaffe ne morejo preživeti brez Goa'uldov, obratno pa tudi ne.


V zadnjih sezonah to ni res :P.

Jst ::

Jaz se spomnim ene scene iz ene zadnjih sezon, kjer so se ti "pomembneži"/"bogovi" srečali na ladji (nek high society meeting) in so jedli te ličinke.

Good ol' times, ko je bil sci-fi žanr še relativno preprost...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

GupeM ::

Master_Yoda je izjavil:

Jaffe ne morejo preživeti brez Goa'uldov, obratno pa tudi ne.


V zadnjih sezonah to ni res :P.

Res je. So pa vedno potrebovali dozo tega "zdravila", ker je bil problem.

jest10 ::

GupeM je izjavil:


Do neke starosti je Jaffa povsem navaden otrok. Ko pride v "puberteto", pa mu morajo vstaviti Goa'ulda v trebuh, drugače umre.

No to ne drži. Šele ko otroku vtaknejo črva postane odvisen od njega.

CoreySteel ::

^^ This.

Pismo, zdaj se mi je pa spet SG-1 zaluštalo :D
Twitter: @CoreySteel_

GupeM ::

jest10 je izjavil:

GupeM je izjavil:


Do neke starosti je Jaffa povsem navaden otrok. Ko pride v "puberteto", pa mu morajo vstaviti Goa'ulda v trebuh, drugače umre.

No to ne drži. Šele ko otroku vtaknejo črva postane odvisen od njega.

Motiš se.
The first Jaffa, however, was not created on Earth, but on Dakara, a planet formerly of the Ancients, but of recent times, under the control of the Goa'uld. It was said that the first implantation ceremony was performed there that created the first Jaffa. The ceremony was still performed in modern times as genetically-altered Jaffa children grew to the age (usually at puberty) when the ceremony of implantation was necessary to their very survival, for a Goa'uld larval symbiote, or prim'ta, acts as the Jaffa's immune system. Without a symbiote implanted into a specially-designed pouch created in the Jaffa's abdomen, the Jaffa would surely die.

Zaradi genetskih sprememb, morajo dobiti simbionta (ali tretonin). Pred tem so bili jaffe navadni ljudje. Ne vem pa, kaj se zgodi, če ima otrok za starša enega Tau'rija in enega Jaffo. Sem pozabil, ali je bilo to kje v seriji? Ali je to sploh možno? Če je možno... ali otrok potem potrebuje simbionta ali ne? Je odvisno od tega, od koga je kaj podedoval?

CoreySteel ::

Hmm, sam res, tamal od Teal'ca je bil res neki bolan, pa so mu ga zaradi tega vstavili?
Twitter: @CoreySteel_

Jst ::

Spomnim se epizode, da se je žena od Teal'a, ki je s sinom živela v neki vasi, zmenila z nekim "duhovnikom", da mu vstavijo ličinko, vendar "smo" SG1 "zje*ali" postopek in bežali. Medtem je drugi del ekipe ukradel eno ličino. Otrok od Teal'ca je umiral in mu je Teal'c dal svojo ličinko. Potem so se te dve ekipe srečale in so to ukradeno ličinko dali Teal'cu. Tako da se je vse lepo izšlo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

AnotherMe je izjavil:

zakaj so ti simbioti eni po defaltu hudobni, drugi ne?

Zakaj so ene gobe strupene, druge pa ne?

AnotherMe ::

Ok, očitno gremo gledat od začetka :) Takrat ko je bilo to aktualno sem bi v "hribih", brez kabla, neta :D

Še eno vprašanje:
Harcesis je otrok dveh Goa'uldov in je prepovedan (genetski spomin ipd...) - če pa imata otroka dva jaffa, pa očitno to ni problme, ker je še ličinka in še ni razvit?

TESKAn ::

Ličinka nima povezave z gostiteljem (oziroma je jaffam prepovedano se "pogovarjat" z ličinko), razen da mu nadomesti imunski sistem.
Sicer je celotna zadeva tam bolj zaradi zapleta, po moje ne zdrži kritičnega razmisleka.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

GupeM ::

Dva jaffa imata lahko otroka, saj jaffe nimajo "načeloma" nimajo dostopa do spomina goa'ulda, ki ga nosijo. Niti goa'uld ne more vplivati na odločitev jaffe. Jaffa je samo inkubator za goa'ulda, v zameno pa goa'uld nudi jaffi imunski sistem in ostale prednosti, ki jih imajo jaffe.

crazyLIKEme ::

Odlična tema, vendar bom sedaj zašla.

Mene zanima, pri Stargate, ko odprejo vrata, ali lahko potujejo v obe smeri? Npr: odprejo vrata na Zemlji na planet X, ali lahko skozi odprta vrata na planetu X pridejo na Zemljo?

Po domače, ali so enosmerna, ali dvosmerna?
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Zgodovina sprememb…

CoreySteel ::

Enosmerna. Razen za radijske valove.
Twitter: @CoreySteel_

crazyLIKEme ::

CoreySteel je izjavil:

Enosmerna. Razen za radijske valove.


Hvala. :)
http://crazyl1keme.deviantart.com/

reeves ::

GupeM :: 8. dec 2017, 10:40:02

Goa'Uldi so slabi, zaradi uporabe sarkofaga, ki te naredi zlobnega, če ga večkrat uporabiš. Ker imajo Goa'Uldi dedni spomin (ves spomin se prenese na potomce), so tudi potomci teh Goa'Uldov zlobni. Tudi Tok'ra so Goa'Uldi, vendar se je kraljica nekoč odločila, da to ni prav, kar delajo Goa'Uldi in je to prenesla na potomce, ki pa imajo v svojem dednem spominu še vedno tako zlobne kot dobre stvari, vendar dobre stvari pri njih prevladujejo oz. nekako zatirajo slabe. Včasih komu ne uspe in zato postane slab.

Kraljica ne more vplivati kakšen spomin daje naslednikom. Egeria se je nekoč odločila, da bo rojevala "prazne" ličinke. Iz njih je postopoma nastala Tok'ra. Goa'uld ima še vedno svobodno voljo in lahko postane dober, vendar je redko zaradi podedovanih grdih spominov. Goa'uld podeduje samo spomine kraljice. Spomin vseh Goa'uldov ima harcesis.

Jaffe pa (če se ne motim), so bili včasih navadni ljudje, ki so jih Goa'uldi spremenili v inkubatorje za svoje "ličinke".

Da. Prvi gostitelji so bili Unasi. Nato so prešli na ljudi in zasužnjili Unase.

kuvanasarma :: 8. dec 2017, 13:08:37

Sarkofag, pa res ima ta problem, da ti spremeni obnašanje, to je posledica neke starodavne tehnologije (spet ena epizoda, ko sta jackson in pa doktor Lee v nikaragvi in jih ujamejo gverilci)

To se vidi v epizodi, ko pridejo na planet z rudnikom, kjer se hči od kralja zaljubi v Daniela in on uživa (s pomočjo sarkofaga) medtem, ko O'Neill (with two L), Sam in Teal'c garajo v rudniku kot ujetniki. S02 E05

Jst :: 8. dec 2017, 14:25:43

Jaz se spomnim ene scene iz ene zadnjih sezon, kjer so se ti "pomembneži"/"bogovi" srečali na ladji (nek high society meeting) in so jedli te ličinke.

Takrat je bil na ladji tudi Daniel kot lo'taur od lorda Yu-ja. S05 E15

CoreySteel :: 8. dec 2017, 15:36:32

Pismo, zdaj se mi je pa spet SG-1 zaluštalo :D

Vsaj dvakrat na leto vseh 10 sezon pogledam. Atlantis mi je že precej slabši, ampak še gledljiv. Universe je pa kar nekaj.

GupeM :: 8. dec 2017, 15:39:22

Zaradi genetskih sprememb, morajo dobiti simbionta (ali tretonin). Pred tem so bili jaffe navadni ljudje. Ne vem pa, kaj se zgodi, če ima otrok za starša enega Tau'rija in enega Jaffo. Sem pozabil, ali je bilo to kje v seriji? Ali je to sploh možno? Če je možno... ali otrok potem potrebuje simbionta ali ne? Je odvisno od tega, od koga je kaj podedoval?

Res je. Jaffe in njihovi otroci so odvisni od Goa'uld-ov oz. kasneje tretonina. Primera mešanih staršev v SG-1 ni.

CoreySteel :: danes, 14:47:39

Enosmerna. Razen za radijske valove.

In gravitacijske. S02 E16

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

Isotropic ::

universe ni bil tako slab.
OP, najprej glej film, nato začni pri prvi seriji.
mislim da ta sarkofag (tam z nago zensko) pokaze v enem izmed prvih delov.

AnotherMe ::

Najprej sem pogledal zadnjo sezono. Sedaj mislim da 9. Se "malo" pa bom na zacetku:D

AnotherMe ::

Takle je "priporocen" vrstni red gledanja:

Stargate movie => SG-1 seasons 1-7 => SG-1 seasons 8-10 and SGA seasons 1-3 at the same time=> SGA season 4 => SG-1 The Ark of Truth => SGA season 5 and SG-1 Continuum => SGU


Se strinjamo?:)

TESKAn ::

Egeria se je nekoč odločila, da bo rojevala "prazne" ličinke. Iz njih je postopoma nastala Tok'ra.

"Prazne" ličinke je rojevala, ko so jo imeli v ujetništvu in so iz ličink pridobivali "čudežno" zdravilo. Tok'ra imajo njene spomine.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AnotherMe ::

Takole...

Filme sem pogledal vse, SG-1 sem pogledal vse sezone, Atlantis tudi, čeprav ni tako lepo teklo. Universe sem začel, pa nisem prišel mimo 2. dela... Mi ne diši...

Kaj pa naj sedaj počnem? :D

Kaj predlagate da začnem gledat, da bi bilo nekako na nivoju SG-1?

Gejspodar ::

Če si al pa če nisi treki je The Orville kar na nivoju.

Bezukhoff ::

Kar nadaljuj with SGU, s časoma padneš not, at least i did, in je zdajle my fav of all. :D

Nikec3 ::

Bezukhoff je izjavil:

Kar nadaljuj with SGU, s časoma padneš not, at least i did, in je zdajle my fav of all. :D

SGU ima počasen start, ampak druga sezona je vrhunska. Serija ima v vsej svoji žalosti tudi najboljši konec med SG1 in SGA.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Bezukhoff ::

Fucking "Gauntlet", and fucking Joel Goldsmith. :))

Mislim, da je tale ambiguous ending dal prav lep zaključek celotni SG franšizi. :D

Nikec3 ::

Bezukhoff je izjavil:

Fucking "Gauntlet", and fucking Joel Goldsmith. :))

Mislim, da je tale ambiguous ending dal prav lep zaključek celotni SG franšizi. :D

Jap, najlepši score v celotni franšizi, za najbolj bittersweet trenutek celotne franšize.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

AnotherMe je izjavil:

Takole...

Filme sem pogledal vse, SG-1 sem pogledal vse sezone, Atlantis tudi, čeprav ni tako lepo teklo. Universe sem začel, pa nisem prišel mimo 2. dela... Mi ne diši...

Kaj pa naj sedaj počnem? :D

Kaj predlagate da začnem gledat, da bi bilo nekako na nivoju SG-1?


Damn bro, respect.

Binge watching all of that...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mare2 ::

crazyLIKEme je izjavil:

Odlična tema, vendar bom sedaj zašla.

Mene zanima, pri Stargate, ko odprejo vrata, ali lahko potujejo v obe smeri? Npr: odprejo vrata na Zemlji na planet X, ali lahko skozi odprta vrata na planetu X pridejo na Zemljo?

Po domače, ali so enosmerna, ali dvosmerna?


Seveda. Ko pa odprejo vrata na planetu x pa lahko od tam pridejo tja, kamor so se namenili. Spet enosmerno. Morda sploh še niso sprobali v napačno smer. Po mojem bi se dalo. :)

dreta ::

Kako berljivo. Nic peska pod vekami :P

PunkDude ::

AnotherMe je izjavil:

Takole...

Filme sem pogledal vse, SG-1 sem pogledal vse sezone, Atlantis tudi, čeprav ni tako lepo teklo. Universe sem začel, pa nisem prišel mimo 2. dela... Mi ne diši...

Kaj pa naj sedaj počnem? :D

Kaj predlagate da začnem gledat, da bi bilo nekako na nivoju SG-1?


Čisto nič ni na nivoju. Niti približno :(

AnotherMe ::

Zdej mi je v bistvu žal, da sm že vse pogledal... bi se mogu držat prvega placa, 2 epizodi na teden, pa bi mel za par let mir... Ne pa da sem po sezono na vikend :D

PunkDude ::

Drgač pa kar se tiče Scifija meni zelo dobro še vsi Star Trek, Firefly, BSG, Farscape ter Sliders so bili solidne nekje do četrte sezone.

Jarno ::

Lahko še poskusiš z Babylon 5.
Dobra starina.
#65W!

Bezukhoff ::

WHat PunkDude and Jarno said. :))

Sicer pa, kakšen je kaj opinion glede Stargate Origins, ste že čeknili, is it watchable, ker reviews nekako niso najbolj naklonjeni. Mejbi MGM samo tipa teren, preden fukne the monies v kakšnole full-fledged SG serijo again. :))

Nikec3 ::

Bezukhoff je izjavil:

WHat PunkDude and Jarno said. :))

Sicer pa, kakšen je kaj opinion glede Stargate Origins, ste že čeknili, is it watchable, ker reviews nekako niso najbolj naklonjeni. Mejbi MGM samo tipa teren, preden fukne the monies v kakšnole full-fledged SG serijo again. :))

Pogledal sem prve tri miniepizode, potem se mi pa ni več dalo. Mislim da to pove dovolj :D
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Bezukhoff ::

AnotherMe ::

V soboto sem pogledal altered carbon - noro AF!! Škoda da se nism mogu ustavit, pa sm celo sezono pogledal :D

Seedaj počasi nadaljujem z SGU - sem nekje pri 6 delu, pa še vedno ni nekej ekstra...

Bom probal kaj drugega kar ste predlagali, če bo lepše steklo :)

yayo ::

The Expanse, če še kdo ni gledal, trenutno edina s/f serija na nekem nivoju.

opeter ::

Če nimaš kaj gledat, priporočam epizode dobrega starega SeaQuesta DSV/2032 :)
Nitei ne vem, kaj je naslov ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AnotherMe ::

yayo je izjavil:

The Expanse, če še kdo ni gledal, trenutno edina s/f serija na nekem nivoju.

pogledal kolikor je bilo... tudi killjoys...

opeter je izjavil:

Če nimaš kaj gledat, priporočam epizode dobrega starega SeaQuesta DSV/2032 :)
Nitei ne vem, kaj je naslov ...


Jaaaa... To sm gledal, ko sm bil mulc... Sm zadnjič tuhtal kak se je reklo tej seriji, pa niti vprašat nisme znal prav :D

Zgodovina sprememb…

MisterM ::

SeaQuest sem gledal pred četrt stoletja, ko je bil še na sporedu na Sovi. Takrat se mi je zdel res posrečen, a sem se včasih kar zgrozil (npr. ko naletijo na Pozejdona...). Par let nazaj sem znova poiskal par delov, tudi tretjo sezono, kjer Scheiderja zamenja Ironside. Meh, kaj pa vem. Po mojem mnenju se ni dobro postarala.

D3m ::

vostok_1 je izjavil:

Damn bro. Where were you +10 years ago. :D


Nikoli ni prepozno. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

AnotherMe ::

Nikec3 je izjavil:

Bezukhoff je izjavil:

Fucking "Gauntlet", and fucking Joel Goldsmith. :))

Mislim, da je tale ambiguous ending dal prav lep zaključek celotni SG franšizi. :D

Jap, najlepši score v celotni franšizi, za najbolj bittersweet trenutek celotne franšize.


Se trudim, gledam, par delov druge sezone sem pogledal... Ja, je maloboljše ko na začetku, ampak je vseeno dolgčas... Preveč temačno (itak, če so na ladji, ki ji zmanjkuje energije), preveč bluzijo z neko dramo med "prebivalci", premalo raziskujejo, odkrivajo... Mislim, saj zastopim kako je bilo zamišljeno - ampak je vseeno brezvezno :D

Sem pa tak - mimogrede - naletel na luciferja - čisto nič podobna zadeva, ampak je vsaj glednjiv :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 465 66 67 68 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3394546598 (2998) oo7
»

Zvezdna vrata - Stargate SG1 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
126789729 (14338) Barakuda1
»

Nightflyers TV serija (George R. R. Martin)

Oddelek: Sedem umetnosti
202442 (1008) oo7
»

"server" računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
417900 (6897) trnvpeti
»

Vložen patent za svetlobni tazer (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5815386 (12951) Pyr0Beast

Več podobnih tem