» »

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

BluPhenix ::

Tale raptor na koncu je bil res crap.


V bistvu je bil srečen slučaj. Saj se marsikdaj v življenju zgodijo tako čudne, naključne stvari, ki ti kaj olajšajo, ali otežijo. Slučaj pač. Lahko bi se že prej sprožilo, lahko se nebi nikoli. No prej ali slej bi se nekaj zgodilo, ker je bil tisto edini raptor, ki je imel nuke armed.

Glede jumpov. Se samo meni zdi, al res tile raptorji jumpajo znotraj galactice? (no vsekakor pa v neposredni bližini.

Za Baltarja is Six na koncu, pa sta to bog in njegov companion :)


Ne, nista bog in njegov companio, ker Head Six reče: you know, that he doesen't like to be called this way (oz. nekaj podobnega), HEad Baltar pa reče silly me. Komentarji po svetu govorijo, da se ta HE nanaša na Mooreja.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Gregor P ::

Mislim, da so tokrat izjemoma naredili to, in si tudi videl, kako so s tem poškodovali hangar.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

Ja, jumpali so znotraj hangerja.

xabre ::

Glede unega raptorja z mrtvim pilotom. Malo prej so v Galactici imeli debato, na čigavi strani je Bog. Baltar je rekel da ni na nobeni strani, ampak zgleda da to ne drži povsem.

BigWhale ::

Znotraj so jumpali zato, da jih cyloni niso zaznali in so jumpali tja nekam za tist colony in gor pristali, ker so sluzil kot extraction unit za une k so bli not. :)

BluPhenix ::

Vem zakaj so tam jumpali, ampak glede na to kakšno škodo je naredil Boomerin raptor, ko je jumpala nekoliko stran od ladje, je škoda, ki je nastala pri jumpu treh raptorjev znotraj hangarja premajhna. Moglo bi sesut celo krilo hangarja in še kakšen del galactice polek. No pač malo nedosledno.

xabre, no ravno zato jaz zadevo raje vidim kot slučaj. JE pa zanimiva ena druga stvar, glede na to, da je bil raptor zelo poškodovan je še vedno mogoče, da je ustvarjal umetno gravitacijo, da je roka potem padla dol :)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Saladin ::

Kolikor sem videl, je bila pilotka še (komajda) živa in v tistem trenutku pride h zavesti, vidi kolonijo in izstreli rakete (ali nuke, ne vem več).

In zakaj je tako težko verjeti, da sta bila viziji Baltarja in Six res "angela" neke vrste? Saj se celotna serija vrti okoli metafizične usode itd.

Izginotje Starbuck pa so res naredili zgolj zaradi enostavnosti. Vsaka razlaga bi bila verjetno preveč "corny".
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Tr0n ::

Mah serija bi nucala se vsaj eno sezono. ;(

BluPhenix ::

Kolikor sem videl, je bila pilotka še (komajda) živa in v tistem trenutku pride h zavesti, vidi kolonijo in izstreli rakete (ali nuke, ne vem več).


Ne, racetrack je bila mrtva, ker je prvi asteroid, ki je priletel v raptorja dobila direkt v glavo. Pa njen vizir je bil razbit.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Samsung06 ::


Ne, racetrack je bila mrtva, ker je prvi asteroid, ki je priletel v raptorja dobila direkt v glavo. Pa njen vizir je bil razbit.


Popravek! Pilotka ni dobila nobenga asteroida direkt v glavo! Dobil ga je kopilot(black guy; čas 00:26:58 h)! Njo so zadeli le delci asteroida. Se vidi tudi ena mala luknjica.
Vglavnem bila je mrtva, ko ji je roka padla na gumb. (čas 00:53:47 h)

Tr0n ::

Bear McCreary razlozi, kako je prisel do koordinat Zemlje iz pesmi All Along The Watchtower

Pozno poleti, zacetek jeseni prihaja tudi uraden season 4 OST na dveh CDjih. :)

ali3n ::

Caprica seka! :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gregor P ::

Aha, da je že, hvala za INFO:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

Ni se HD verzije. :)

IVo ::

Thats not funny MAN! We want HD!!!:)

Okapi ::

Ven je prišel samo DVD s pilotom.

O.

Tr0n ::

Ravno kar pogledal.

Zna bit zanimivo. Definitivno pa to ni BSG.

ali3n ::

Spoiler alert!!




















Si pa dobil odgovore na kup vprašanj... (zakaj vojna itd...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BluPhenix ::

U mater, hud spoiler :))

Bo treba pogledat.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

xabre ::

o čem vi to?

roli ::

Tale pilot caprice je bil preprosto izvrsten! Precej bolje kot vse kar so naredili v BSGju - v enem delu so odgovorili na kar nekaj mini vprašanj in BSGja. Zvedeli smo nekaj o adami, nekaj o nastanku cylonov, ...V glavnem nekaj kar v BSG niti niso omenili. Serija izgleda odlična kar tudi upam da bo. Sedaj je samo še vprašanje kdaj pride naslednji del?
http://www.r00li.com

BluPhenix ::

Hmm zanimivo.




SPOILERS (morda):

Končno postane jasno, zakaj imajo cyloni v program vcepljeno idejo o one true god.

Bi bilo pa zanimivo videti, kako se bi odvijala zgodba. Sicer ne smemo pozabit, da to ni razvoj pravih prvih cylonov, ampak samo ponovni izum 12 kolonoj na Caprici. Verjetno pa se je nekaj podobnega zgodilo tudi v 13 koloniji oz. ko so bili cyloni in ljudje še skupaj. Skupaj so živeli zato, ker so bili mogoče nekateri ljudje pač samo kopirani v nova telesa. Nekdo je pač umrl in so ga nato, s podobno tehniko kot zoeino skopirali v umetna telesa. Nekoč je lahko prišlo do trenja med temi ljudmi z umetnimi telesi in ostalimi in so tako začeli prve cylon vs. human vojne ali pa kaj podobnega. Skratka so ljudje segregirali cylone. ki so odšli na zemljo, kjer so počasi pozabili kaj sploh so. Zato je Elen rekla, da so oni ponovno odkrili resurrection. Potemtakem bi se dalo resurrectat tudi bilokaterega od drugih ljudi v BSG, tako da je v bistvu bila opcija downloada mogoča za vse. Za cylone direktno, za ljudi pa malo daljši postopek.

Res, to ni BSG, podajanje zgodbe izgleda malo drugačno oz. kar vse skupaj se čuti drugačno. Zna biti zanimivo, če bo serija dejansko štartala in bo pripeljana do konca, kjer bo konec verjetno začetek vojne.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BigWhale ::

Na battlestar wiki je timeline kar lepo opisan.

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tr0n ::

karafeka ::

Prodam malo rabljen BSG Raptor :D


Za tolk dnarja ima, da gre do marsa.

ziga1990 ::

Kapo dol Adami >:D za the best manever EVER! jump jump >:D

Tak dobro taktiko reševanja pa že dolg nisem videl. :))

Edin škoda mi je blo Peggija :) Sam, vseen je potegnu par Battlestarov s sabo v hell :)


ker del je to?

Tr0n ::

Exodus: Part 2

ziga1990 ::

hvala

Tr0n ::

Pa se soundtrack od tega dela serije.



Ah, komaj cakam na blu-ray box. :))

beta1 ::

To še pride.

1 Nov 09 Battlestar Galactica: The Plan

BluPhenix ::

Ja, to bo movie.

Ampak ga ni delal Ronald D. Eick, rekel je, da sploh ni vedel, da je movie in production.

Režiral pa ga je Olmos (admiral Adama).

V bistvu BSG je je zaključila z zadnjim delom 4 sezone in to je to. Zgodba je zaključena in končana, kar je naprej je bolj tako, "unofficial".
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Tr0n ::

Ampak bo vseeno cool. :)

BigWhale ::

Ni nujno. :>

BluPhenix ::

Glede na to, da nista imela ne Eick, ne Morre prstov vmes pri delanju zgodbe, res ni nujno, da bo cool.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Tr0n ::

Olmos je reziral ze par BSG serij, tako da nekaj prakse ma. ;)

xabre ::

sam tale Ed je pa čisto noter padel v BSG.:D

BluPhenix ::

Vem, da je Olmos že režiral BSG, sej nisem rekel, da je v njem problem, ampak v sestavljalcih zgodbe, ki niso isti, kot v original BSG, tako da je za videt. Zadeva je molža nekaj zadnjega denarja iz serije, bomo vidli kaj bodo ponudili.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Tr0n ::


Battlestar Galactica: The Complete Series bluray box bo prisel kar na 20 bluray diskih in bo vseboval na tone extra materiala. Izid je napovedan za 28. julij.

Battlestar Galactica Blu-ray Extras Detailed

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

BluPhenix ::

Wow, hudo. ME prav zanima cena za to.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

element ::

100€, preorder na angleških straneh. 140€, ko bo zunaj. Pri nas, če kdaj dobimo, pomnoži z dva. :)

Tr0n ::

Na Amazonu je 180 EUR.

BluPhenix ::

Hoh sej se mi je zdelo, da ne bo malo. Čeprav glede na to, da gre za celo serijo, na 20 BD ploščkih niti ni tako hudo.

Bomo videli.

Edit: Zgleda da bosta dve verziji. US in rest of the world:

Rest of the world
US
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

flipflop ::

Can't wait. Sm bil kr mal žalostn ko se je končala serija0:)

jest10 ::

BSG-The Plan je že na domačih travnikih;)

Tr0n ::

Kar nekaj stvari razlozijo, ni pa ne vem kaj extra.

Gregor P ::

Se strinjam; pač tako malo za obujanje spominov; kaj resnično novega niti ne izveš; kot da bi imel malo daljšo verzijo izbrisanih scen.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

Rewatchal vse sezone BSG.

Still .. the .. best .. sci-fi .. TV .. show .. evah!

jest10 ::

Trenutno "kupujem" 720p verzijo, da znova pogledam zadevo:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427553861 (3385) Pithlit
»

Battlestar Galactica (reboot) TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
284110 (193) oo7
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511898 (10053) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112174 (9354) Brane2

Več podobnih tem