» »

Phoilips 42PFL7404H/12 in podnapisi iz USB diska - KAKO?

Phoilips 42PFL7404H/12 in podnapisi iz USB diska - KAKO?

rzidar1 ::

Zdravo!

Imam eno vprašanje.
Kupila sva Phoilips 42PFL7404H/12, kateri ima USB vhod. Disk lepo prepozna, ne glede na velikost in vrsto particije. Filme predvaja, vendar me zanima, če se dajo vključiti podnapisi in kako.
Prosim za pomoč, če je to kdo že počel.

Hvala!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

NoXy ::

Enako na LCD TV Philips 47PFL8404H če kdo ve. Vernetno je isti način.

podtalje ::

Predlagam, da pogledaš v uporabniška navodila, ki si jih dobil zraven, če podnapise sploh podpira.

rzidar1 ::

nič ne piše konkretno.
piše da podpira podnapise, vendar ne katere in kako se vključijo!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Alamar ::

Tudi, če je možno s šumniki, bodo podnapisi grdi in neberljivi, kot je v navadi pri vseh Philips predvajalnikih z nameščenimi uradnimi firmwari. Šele odlična neuradna podpora naredi večino Philips predvajalnikov best buy glede na ceno-kakovost-zmogljivost. Škoda, da se (še) niso lotili prirejanja firmwara tudi za televizorje.

buneech ::

Kje se pa dobi neuradne firmware za DVD predvajalnike Philips, že nekaj časa nazaj sem iskal alternativo za podnapise...

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hodu63 ::

Žal Philipsovi televizorji ne podpirajo podnapisov pri branju iz zunanjega pomnilnika.
Ima pa sam tv kar dobre podnapise s šumniki. Videti jih je mogoče pri dvb-c programih s podnapisi npr. Discovery, Animal planet....., to so tisti programi, pri katerih se po preklopu programa najprej prikaže slika, šele čez čas pa še podnapisi.
Mogoče bi trebalo tečnariti Philipsu, da ob bodočih posodobitvah firmwerja doda še sub in srt podnapise, pa tudi branje kvm datotek ne bi bilo napačno.
Hardware je vsekakor dovolj zmogljiv, omejitve so samo v softwerju.

l.p.

>>><<< ::

Čudno ... Doma imamo 42PFL7403H, firmware ni bil posodobljen, podnapisi delajo. Jih imaš sploh vklopljene(daljinec->subtitle)?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

rzidar1 ::

tudi to možnost sem nastavila, vendar mi ne delujejo.
potem pa še nekaj... če zaženem iz zunanjega diska film v dvd formatu... tam pride v meni. in meni ni jasno, s čim se premikam po meniju. kakšna informacija?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

hodu63 ::

Tudi 42PFL7403 ne bere sub in srt podnapisov. Prikazuje samo podnapise, ki so zapečeni v film (ampak to moraš napraviti na računalniku, preden film naložiš na zunanji disk ali kjuč).
Kolikor mi je znano televizorji ne poznajo dvd menijev (za Philipsa sem prepričan, za druge firme pa naj kdo drug napiše), zato sicer pokaže sliko dvd menija, ne moreš pa ničesar izbirati.

l.p.

rzidar1 ::

Aha.
Drugače mi je tako vseeno, ker imam zraven še Divx prevajalnik, samo me je zanimalo, čemu je potem USB koristen.
Pri predvajanju posnetkov (recimo .avi) slika res ni lepa, se malo zatika.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

ta_ki_tke ::

Če je med Philipsovimi televizorji in DVD predvajalniki kakšna analogija, je treba predvsem poskrbeti, da imata datoteki s filmom in s podnapisi povsem enako ime in da je to ime čim krajše, po možnosti tudi brez strešic. Zdi se mi skoraj nemogoče, da TV ne bi znal s ključa brati vsaj .srt in .sub podnapisov, ki so v istem direktoriju kot film, saj gre za novejši izdelek kot so DVD predvajalniki.

rzidar1 ::

Jaz imam vse poštimano. Ime je enako (samo končnica seveda druga), pa ne prepozna.

Bom pisala na Philips Slovenija in povprašala o zadevi in javim.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rzidar1 ()

Alamar ::

Čemu se sploh ubadati, če imaš zraven divx predvajalnik, ki bo v vsakem primeru bolje opravljal nalogo, kot TV. USB vhod na Philipsu osebno uporabljam le za nadgradnjo.

ta_ki_tke ::

Ko smo že pri nadgradnji, ali se da kako povezati predvajalnik z računalnikom in shraniti originalen firmware, da bi ga lahko znova naložil, če bi bilo pri novem kaj narobe, glede na to, da je neuraden?
Po mojem bi originalen fw moral imeti Philips, ampak na spletni strani ga ni najti.

Alamar ::

Sploh ne vem, kaj hočeš povedati? Za televizorje ni neuradnih firmwarov. Za Philips dvd predvajalnike so, lahko pa kadarkoli nazaj naložiš uradnega.
Na Philipsovi strani so uradni firmwari za TVje. Če ga slučajno ni, pomeni, da še ni dobil nadgradnje. Za katere modele pa sploh iščeš?

ta_ki_tke ::

Za DVD predvajalnik DVP5980_12. Vabljivih neuradnih fw kar mrgoli, ampak uradnega ne najdem, kako naj ga torej kadarkoli naložim nazaj,če bi bilo kaj narobe? Zanima me, če lahko kakorkoli shranim tega s konkretnega predvajalnika.

hodu63 ::

Tukaj najdeš uradni firmware za DVP5980/12.

L.P.

ta_ki_tke ::

Najlepša hvala, hodu63. Sam pa nisem našel datoteke zato, ker sem na začetku iskanja kot country izbral US, tam pa očitno tega predvajalnika nimajo in iskalnik ni našel ničesar. Če je država mišljena kot sito pri iskanju in ne le zaradi jezika, bi se spodobilo iskalca na to tudi opozoriti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
71828 (1734) IcyFox
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954392998 (49494) NejcSSD
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16027046 (6578) monaco
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321339 (46683) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724276 (8890) bizi72

Več podobnih tem