» »

Linux na zmogljivo novo mašino?

Linux na zmogljivo novo mašino?

1
2
»

poweroff ::

sudo poweroff

bluefish ::

Verjetno je mislil na igre in ne na te male grafične spake z začetka stoletja.

Loki ::


verjetnost da imaš linux in želiš poganjati igre je verjetno blizu nične v večini primerov. program ki ga preko wine nisem mogel uštimati, je v virtualbox delal hitreje kot v winsih samih...precej hitreje

medtem ko v linux 95% errorjev odpraviš če imaš 20min časa.

#1: sanjaj, razen ce imas win tako zasmetene, za kar si v osnovi kriv ti.

#2: mogoce za preproste napake, ki jih lahko tudi v win z ustreznim znanjem odpravis 1 2 3.
I left my wallet in El Segundo

poweroff ::

Igre? Se pravi konzole?

Ali na tiste "kvazi igre", ki menda tečejo (se zatikajo) na Wintendo sistemih?

#2: mogoce za preproste napake, ki jih lahko tudi v win z ustreznim znanjem odpravis 1 2 3.

Razen, ko gre v Win za design fault napake.
sudo poweroff

bluefish ::

Ali na tiste "kvazi igre", ki menda tečejo (se zatikajo) na Wintendo sistemih?
Na te igre. Seveda pa tvoj problem, če nima dovolj dobrega kavnega mlinčka za poganjanje le teh.

Razen, ko gre v Win za design fault napake.
Potrudi se vsak z opisom dveh.

Saj fino, da zagovarjaš svoj sistem, samo v ekstreme pa ni potrebno iti. Konec koncev tržni delež pove mnogo - tako o uporabnikih kot o sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Loki ::

moram reci, da je matthai kar gorec zagovornik linuxa, nekako takega odnosa nebi pricakoval, glede na to, da je asistent na faksu (sploh pa na druzboslovnem, kjer naj bi veljalo, da so bolj odprtih glav).

btw, jaz nimam v xp nobenih napak, ne vem o cem vi to govorite.
I left my wallet in El Segundo

bluefish ::

kjer naj bi veljalo, da so bolj odprtih glav
Poudarek na naj bi.

;-) ::

Loki lepo si povedal (sm se nasmejal).

Nevem zakaj eni tak zagovarjajo svoje ko pa vsi vemo kak je. Linux ni za normalnega uporabnika. Dajte človeku prvič v roke linux oz. windows pa boste videli z katerim se bo prej spoprijateljil. Nevem zakaj bi človek ubiral težjo pot sploh kdaj v življenju.

noraguta ::

Igre? Se pravi konzole?

Ali na tiste "kvazi igre", ki menda tečejo (se zatikajo) na Wintendo sistemih?

#2: mogoce za preproste napake, ki jih lahko tudi v win z ustreznim znanjem odpravis 1 2 3.

Razen, ko gre v Win za design fault napake.

ta zaden chessmaster. linux? konzole?
civilization ,. ..

alternative(gnu chess , freeciv , hahahahahahahahahaha)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Rotaidal ::

Dajte človeku prvič v roke linux oz. windows pa boste videli z katerim se bo prej spoprijateljil


Saj. Pa tudi že v šolah ti pred faco porinejo windowse in normalno, da se normalni uporabnik navadi na njih.

bluefish ::

Linux ni za normalnega uporabnika.
Če mu ga nastaviš oz. je prednaložen na računalniku in je tako odpravljen problem s kako nezdružljivo napravo, potem je pravzaprav za navadnega uporabnika povsem OK.

No Can Do ::

Linux ni za normalnega uporabnika.

OK toliko, da vem. Daj mi tvoj naslov prosim, pošljem mojega očeta (50+), da se ti pride pokazat. Zakaj? Ker je začel pri 50-tih uporabljati winse (XP) sedaj pa uporablja ubuntu, ter uporablja iste programe kot v winsih, se pravi FF, OO, radio preko spleta..., očitno ni normalen uporabnik? Oz. razloži mi kaj pomeni normalega uporabnik? A to je en uporabnik, ki zna v winsih poštimat sistem al kako? Se pravi vse šoferje instalirat, pa vse AV, FW itd nastavit pa skrakat in instalirat 20 najnovejših igrc in jih sckrackat? Daj razloži mi prosim pomen navadnega uporabnika... Jaz si ga predstavljam, kot mojega očeta - rad bi šel na internet, kaj napisal, pogledal priponke v mailu in poslušal spletne radijske postaje.

Dajte človeku prvič v roke linux oz. windows pa boste videli z katerim se bo prej spoprijateljil.

Si ti dejansko že videl kakšno distribucijo GUI Linuxa od blizu? Mislim v zadnjem času? Ne vem no, deluje mi da ne.

Recimo bom dal za primerjavo moj primer.
Računalnik je isti (ja to je tisti , ki ga oče uporablja), en stari HP Compaq P3 1GH in 384 MB Rama, Nvidia MX2 64 MB, 80GB disk, integrirana zvočna kartica.
Instalacija Ubuntu 8.04 LTS cca 1h, deluje vse, že instaliran FF, OO, mp3
Instalacija WIN XP cca 1h, brez šoferjev, brez FF, brez OO, brez mp3, naslednje 2uri sledi instalacija omenjenih zadev in 10x restart

OK dalje, ubuntu nastavimo z eno opravilno vrstico in jo prestavimo v spodnji del zaslona, da je na isti lokaciji kot XP (cca 2min dela). Dodamo bližnjice za programe, ki jih uporablja (xp in ubuntu). Obnovimo zaznamke (xp in ubuntu).

Si predstavljaš? Zdaj mi pa povej zakaj bi bil XP (oz drug WIN) toliko boljši in superioren za "navadnega" uporabnika?
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Nevem zakaj eni tak zagovarjajo svoje ko pa vsi vemo kak je. Linux ni za normalnega uporabnika. Dajte človeku prvič v roke linux oz. windows pa boste videli z katerim se bo prej spoprijateljil. Nevem zakaj bi človek ubiral težjo pot sploh kdaj v življenju.


gremo preverit?

en uporabnik...prvič vidi PC...(ne ve niti kje najde DVD-pogon) in greva testirat kateri OS bo prej namestil in usposobil za navadno uporabo? ob poplavi vseh cdjev ki jih dobiš ob compu bo več časa le iskal cd z driverji za matično, kot pa bo rabil za komplet inštalacijo ubuntuja.

ko je pa enkrat sistem ustrezno postavljen ne vidim bistvene razlike za navadnega uporabnika.

open office vs. microsoft office ni razlike za navadnega uporabnika, oba imata vse kar rabiš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

A bi prosim ne primerjali najnovejšo distribucijo Linuxa in več kot 6 let star konkurečni MSov operacijski sistem? Hvala.
The truth is rarely pure and never simple.

No Can Do ::

s čim pa naj primerjamo? glede na novico (http://slo-tech.com/forum/t356960/0) predstavlja xp 62,21% vseh OS, poleg tega pa moj oče še ni videl Viste in W7 zato menim tudi, da je moja primerjava na mestu! Pa tudi 8.04 ni zadnja distribucija ubunta.
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

Loki ::

s 6 let starim kde/ gnome
I left my wallet in El Segundo

oldguy ::

Nevem zakaj eni tak zagovarjajo svoje ko pa vsi vemo kak je. Linux ni za normalnega uporabnika. Dajte človeku prvič v roke linux oz. windows pa boste videli z katerim se bo prej spoprijateljil. Nevem zakaj bi človek ubiral težjo pot sploh kdaj v življenju.


Ajde, citiral bom tebe ker si ravno pri roki. Človeka ne zanima ali je linux za normalnega uporabnika. Zanima ga, ali bo linux delal na mašini ki jo kupuje.

Odgovor je: Da, delal bo.

Ostale nebuloze o (ne)primernosti za normalnega uporabnika pa rajši pustim pri miru. Flamewarov imate drugje dovolj. Se vam vidi, da vas precej še ni prilezlo iz srednješolskih plenic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Mavrik ::

s čim pa naj primerjamo? glede na novico (http://slo-tech.com/forum/t356960/0) predstavlja xp 62,21% vseh OS, poleg tega pa moj oče še ni videl Viste in W7 zato menim tudi, da je moja primerjava na mestu! Pa tudi 8.04 ni zadnja distribucija ubunta.


Glede na to, da je vprašanje o nakupu novega sistema, je edino smotrno, da se primerja z Windows 7 (ki ga bodo prejeli vsi trenutno prodani OEM računalniki z Visto).

To kar je vido tvoj oče je za avtorja teme popolnoma nerelevantno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

oldguy ::

Glodko:
Za domačo rabo, kot recimo net & stuff, office, wolfram mathematica, programiranje Java in C, knjižnica filmov in pesmi,....


No Can Do:
pri 50-tih uporabljati winse (XP) sedaj pa uporablja ubuntu, ter uporablja iste programe kot v winsih, se pravi FF, OO, radio preko spleta...


Mavrik:
To kar je vido tvoj oče je za avtorja teme popolnoma nerelevantno.


Zakaj že? Razen mathematice in programiranja (kar pa lahko počneš na obeh sistemih enako kakovostno), razlik tako rekoč ni. Let me guess, ne sklada se s tvojimi argumenti, torej je nerelevantno? Windowse na vsako kišto? Od kje vam vsem skupaj ideja da je tale tema podlaga za flamewar? Zato, ker je omenjen linux? Pejte se solit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Ph4nt0m ::

To kar je vido tvoj oče je za avtorja teme popolnoma nerelevantno.

Kot vsi ostali posti, kjer se razglablja o uporabnosti/neuporabnosti linuxa... Vse kar avtorja zanima je, če bo linux na mašini laufal.
www.kartusatoner.si

bluefish ::

Je bilo itak že odgovorjeno bolj na začetku (delal bo, znajo biti pa "problemi" z določenimi komponentami). Ostanek pa lahko smatraš za razvoj debate, ki se tako kot vse drugo na forumu spremeni v brezkompromisno deljenje mnenj.

No Can Do ::

s čim pa naj primerjamo? glede na novico (http://slo-tech.com/forum/t356960/0) predstavlja xp 62,21% vseh OS, poleg tega pa moj oče še ni videl Viste in W7 zato menim tudi, da je moja primerjava na mestu! Pa tudi 8.04 ni zadnja distribucija ubunta.


Glede na to, da je vprašanje o nakupu novega sistema, je edino smotrno, da se primerja z Windows 7 (ki ga bodo prejeli vsi trenutno prodani OEM računalniki z Visto).

To kar je vido tvoj oče je za avtorja teme popolnoma nerelevantno.


res je nerelevanto, kot tudi vse buče ki so/smo jih natresli mimo njegovega vprašanja, vendar očitno nekateri lahko provocirajo in želijo dokazati superiornost win sistemov, medtem ko pa sem sam podal primerjavo med win in lin sistemom, kjer ni razlike za navadnega uporabnika, sem pa postal grešni kozel?

IN fakin ne, ne sprašuje če mu bo delalo na WIn 2000, win xp, visti ali W7 zato menim da tudi tvoj odgovor ni na mestu. Človek sprašuje, če mu bo delalo na linux distribuciji in ne če mu bo delalo na win sistemu!

edit: typo
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

igre. Seveda pa tvoj problem, če nima dovolj dobrega kavnega mlinčka za poganjanje le teh.

OK, vdam se. Priznam, da za igračkarije Linux pač ni primeren. :D

Potrudi se vsak z opisom dveh.

Recimo koncept UAC im aza posledico, da uporabniki UAC izklopijo. Koncept driverjev omogoča, da lahko zlonamernen posameznik uporabniku podtakne Ring 0 virus (ker so userji pač navajeni, da je treba driverje nalagat ločeno; pa ne mi zdaj o digitalno podpisanih driverjih, ker se da et digitalne podpise za 500 EUR sfejkat). Pa recimo še integracija MSIE v jedro sistema in koncept Active X kontrolnikov. Bo dovolj?

Konec koncev tržni delež pove mnogo - tako o uporabnikih kot o sistemu.

V bistvu to ne drži. Tržni deleži povedo veliko predvsem o marketingu.
sudo poweroff

Aljaz1980 ::

glede avtorja ki je dal link do spiska iger, mi je slabo postalo, naštejem brez problema 10-20 novejših iger za lin z solidno grafiko in gameplay-em

drugače pa ja lin bi deloval in se ga splača dat na novejše mašine

poweroff ::

Nevem zakaj eni tak zagovarjajo svoje ko pa vsi vemo kak je. Linux ni za normalnega uporabnika. Dajte človeku prvič v roke linux oz. windows pa boste videli z katerim se bo prej spoprijateljil. Nevem zakaj bi človek ubiral težjo pot sploh kdaj v življenju.

To lahko trdi samo nekdo, ki ne pozna zadev.

Primer normalnih ljudi so moji domači. Po letih popravljanja okužb sem jim namestil Ubuntu. Uvajanje je potekalo 10 minut, dobil sem dva telefonska klica kako se naredi to in ono in problemov ni.

Zadnji sem ugotovil, da si je sestra zamenjala ozadje pa par stvari po svoje nastavila.

Hecno, da gredo ne-računalničarjem take stvari bolj od rok kot računalničarjem...
sudo poweroff

jinzo ::

Tukaj bi se jaz strinjal z Matthai-jem. Tudi sam sem očeta brez težav navadil na Linux do te mere, da je ob namestitvi XP-jev na nov računalnik ( zaradi klik-a ) pogrešal Linux ( sam mi je rekel, zakaj zdaj ne more več Linuxa uporabljat. )

P.S: Gre se za biznis različico Klik-a, ki ne deluje na Linuxu.

bluefish ::

Recimo koncept UAC im aza posledico, da uporabniki UAC izklopijo.
Drastično izboljšano v 7. Glede ostalega se strinjam.

V bistvu to ne drži. Tržni deleži povedo veliko predvsem o marketingu.
Delno drži. Samo konec koncev ima Linux skupnost precej možnosti oglaševanja. Sploh z zadnjimi potezami glede zbiranja sredstev. Problem je le, da ne spravijo skupaj neke konkretne združene kampanje - vsak raje dela po svoje.

Mavrik ::


IN fakin ne, ne sprašuje če mu bo delalo na WIn 2000, win xp, visti ali W7 zato menim da tudi tvoj odgovor ni na mestu. Človek sprašuje, če mu bo delalo na linux distribuciji in ne če mu bo delalo na win sistemu!


Če kot argument v podporo Linuxa uporabiš primerjavo med najnovejšo in popravljeno distribucijo Linuxa ter 6 let starim zastarelim OSom brez podpore, katerega je bo vsak čas zamenjala že druga velika posodobitev, se mi zdi to vredno izpostaviti. Navsezadnje bo avtor soočen med izbiro najnovejše Linux distribucije in Windows 7, ne pa Windows XP, ki se za vse praktične primere več ne prodaja. Prav tako so izkušnje tvojega očeta nerelevantne, saj je očitno, da avtor teme pozna operacijski sistem Windows in se ga ne bo učil, prav tako pa niti približno ni določeno, da ima iste zahteve kot tvoj oče.


Recimo koncept UAC im aza posledico, da uporabniki UAC izklopijo. Koncept driverjev omogoča, da lahko zlonamernen posameznik uporabniku podtakne Ring 0 virus (ker so userji pač navajeni, da je treba driverje nalagat ločeno; pa ne mi zdaj o digitalno podpisanih driverjih, ker se da et digitalne podpise za 500 EUR sfejkat). Pa recimo še integracija MSIE v jedro sistema in koncept Active X kontrolnikov. Bo dovolj?


1) Koncept UAC je praktično identičen konceptu "sudo" v Linuxu. Ne bit zdaj dvoličen.

2) Koncept driverjev je praktično identičen konceptu modulov v Linuxu. Ne bit zdaj dvoličen.

3) MSIE pa res ni integriran v jedro sistema.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Mavrik> 1) Koncept UAC je praktično identičen konceptu "sudo" v Linuxu. Ne bit zdaj dvoličen.

Not even close.

No Can Do ::

Če kot argument v podporo Linuxa uporabiš primerjavo med najnovejšo in popravljeno distribucijo Linuxa ter 6 let starim zastarelim OSom brez podpore, katerega je bo vsak čas zamenjala že druga velika posodobitev, se mi zdi to vredno izpostaviti. Navsezadnje bo avtor soočen med izbiro najnovejše Linux distribucije in Windows 7, ne pa Windows XP, ki se za vse praktične primere več ne prodaja. Prav tako so izkušnje tvojega očeta nerelevantne, saj je očitno, da avtor teme pozna operacijski sistem Windows in se ga ne bo učil, prav tako pa niti približno ni določeno, da ima iste zahteve kot tvoj oče.


bučke bučke bučke
glodko:
No ja eno je želja probat nekaj drugačnega, drugo je pa Vista in Win 7 pri katerem mi grafični vmesnik nikakor ni všeč.


Pa primerjava ni namenjena avtorju teme ampak bučki ;-)
Loki lepo si povedal (sm se nasmejal).
Nevem zakaj eni tak zagovarjajo svoje ko pa vsi vemo kak je. Linux ni za normalnega uporabnika. Dajte človeku prvič v roke linux oz. windows pa boste videli z katerim se bo prej spoprijateljil. Nevem zakaj bi človek ubiral težjo pot sploh kdaj v življenju.


ok dosti zame.
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

mtosev ::

ce nekdo uporablja samo Firefox lahko uprablja kateri koli sistem, ker je FF povsod isti. fora je drugje. zdaj pa jo probajte najt.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

;-)> Dajte človeku prvič v roke linux oz. windows pa boste videli z katerim se bo prej spoprijateljil.

Z Linuxom, vedno.

mtosev ::

;-)> Dajte človeku prvič v roke linux oz. windows pa boste videli z katerim se bo prej spoprijateljil.

Z Linuxom, vedno.

posebej najstniki katere zanimajo primarno igre. Correct:D .... NOT:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Najstniki niso niti približno povprečni uporabniki.

AnonimkeOP ::

vsi vejo da so windowsi od nekdaj totalno nestabilni in ... am majo not ful bsod pa viruse in vse neki brezveze klikas, kot da bi bil prizadet. Linuks je ful stabilen, se posebaj z GNOME (KDE je za winfage) in nima virusav, ker virusi per se ne morjo okuzit linuksa, ker je linuks de facto stabilen. Lahko pises v konzolo in ne rabs bedne miske, pa tut na linuksu vse dela, sam ce znas skonfigurirat. Na windowsih pa vecinoma ne dela ker so nestabilni in se skos sesuvajo ... am bsod. Poleg tega je na linuksu vse open source kar pomen da lahko če ti neki ne dela sam popravš. recimo če ti gre na jetra kako dela open office, sam odpres vi, poeditiras source, spremenis 56178954412. vrstico, dodas en for lupcek, skompajlas, kar ful kul zgleda k tko kt v matrici letijo crke, pa je vse spet kul. Ce pride lih kasna punca na obisk snames iz repozitorija source od GNOME-a pa jih das kompajlat da par urc crke letijo po ekranu, pol ona misl da si ful heker in to pove se ostalim windebilom v soli. na windowsih pa recimo tega ne mors narest. Isto za drajverje, recimo mas hudo grafo pa ni dobrega drajverja za linuks. Ni panike, vzames en obstojec genericen drajver, mal poeditiras in bam objavs v open source komjuniti in ti dela masina pa se open source komjuniti je hepi.

linux 4ever
www.anonimke.com

Okapi ::

Pa dost tezje je pokvarit linukse.
Saj zato sem pa napisal, da je odličen OS za tajnice. Enako velja tudi za penzioniste in vse, ki pač dobijo v roke delujoč računalnik in ga potem uporabljajo, ne ukvarjajo se pa z menjavanjem in navijanjem grafičnih kartic, ki ne preizkušajo vsake nove igre in programa, ki se pojavi na travniku ...

Precejšnja praktična omejitev za večjo razširjenost Linuxa so tudi različni specializirani programi, ki so narejeni samo za Windowse.

O.

noraguta ::

vsi vejo da so windowsi od nekdaj totalno nestabilni in ... am majo not ful bsod pa viruse in vse neki brezveze klikas, kot da bi bil prizadet. Linuks je ful stabilen, se posebaj z GNOME (KDE je za winfage) in nima virusav, ker virusi per se ne morjo okuzit linuksa, ker je linuks de facto stabilen. Lahko pises v konzolo in ne rabs bedne miske, pa tut na linuksu vse dela, sam ce znas skonfigurirat. Na windowsih pa vecinoma ne dela ker so nestabilni in se skos sesuvajo ... am bsod. Poleg tega je na linuksu vse open source kar pomen da lahko če ti neki ne dela sam popravš. recimo če ti gre na jetra kako dela open office, sam odpres vi, poeditiras source, spremenis 56178954412. vrstico, dodas en for lupcek, skompajlas, kar ful kul zgleda k tko kt v matrici letijo crke, pa je vse spet kul. Ce pride lih kasna punca na obisk snames iz repozitorija source od GNOME-a pa jih das kompajlat da par urc crke letijo po ekranu, pol ona misl da si ful heker in to pove se ostalim windebilom v soli. na windowsih pa recimo tega ne mors narest. Isto za drajverje, recimo mas hudo grafo pa ni dobrega drajverja za linuks. Ni panike, vzames en obstojec genericen drajver, mal poeditiras in bam objavs v open source komjuniti in ti dela masina pa se open source komjuniti je hepi.

linux 4ever

ja pa une apnence iz kvejka lahko namonteraš v text widget od openoffis , to je še najbolj haxor. ja pa zastonj arj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

;-) ::

Instalacija WIN XP cca 1h, brez šoferjev, brez FF, brez OO, brez mp3, naslednje 2uri sledi instalacija omenjenih zadev in 10x restart


Win 7 sem instaliral pol ure, mp3 dela, sicer nimaš FF imaš pa IE in ne vem zakaj bi restartal 10x-res ne, če pa si tak uporabnik da res moraš pa si si bogi ja.

en uporabnik...prvič vidi PC...(ne ve niti kje najde DVD-pogon) in greva testirat kateri OS bo prej namestil in usposobil za navadno uporabo? ob poplavi vseh cdjev ki jih dobiš ob compu bo več časa le iskal cd z driverji za matično, kot pa bo rabil za komplet inštalacijo ubuntuja.


Narobe. CD-ja za matično že dolgo nisem potreboval, rabim samo goli cd od windosew in človek kot tak bo prvič sigurno lažje dojel instalacijo windosew kot pa linuxa. Ja ali ne?

s čim pa naj primerjamo? glede na novico (http://slo-tech.com/forum/t356960/0) predstavlja xp 62,21% vseh OS, poleg tega pa moj oče še ni videl Viste in W7 zato menim tudi, da je moja primerjava na mestu! Pa tudi 8.04 ni zadnja distribucija ubunta.


Potem pa bi prej povedal da je avtor te teme tvoj oče lol.

Pa dost tezje je pokvarit linukse.


Normalen uporabnik pa jih nemore sam nastavit kot windowse že osnovne funkcije kot so nastavitev resolucije itd.

Ko sem moral v Ubuntu nastavit resolucijo primerno ekranu mojemu sem sprešaval na forumih ko nor in potem sem moral iti urejat neki "beležnica style" dokument. WTF kje bi to moja mama našla? V win pa gre lastnosti zaslona pa smo že tu in preiskuša dokler nemore novic brat berljivo.

AnonimkeOP ::

@;-)
v linuksu lahko resolucijo kamot zamenjas, sam ugasnes X server poeditiras xorg.conf (ok, js mam mal starejso ditro, mogoce je zdej drugac) pa si zmagu. na winsih mors klikat in dobis takoj bsod!
www.anonimke.com

bluefish ::

na winsih mors klikat in dobis takoj bsod!
Če poganjaš še ME, potem se ni čuditi.

noraguta ::

@;-)
v linuksu lahko resolucijo kamot zamenjas, sam ugasnes X server poeditiras xorg.conf (ok, js mam mal starejso ditro, mogoce je zdej drugac) pa si zmagu. na winsih mors klikat in dobis takoj bsod!

ja pa ne sam bsod , še RoR dobiš. pa wajerles ti ugasne če menjaš resolucijo. pa scheduler se preklop v givhtc mode. pol pa morš nove driverje za sandblaster inštalerat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

5er--> ::

Narobe. CD-ja za matično že dolgo nisem potreboval, rabim samo goli cd od windosew in človek kot tak bo prvič sigurno lažje dojel instalacijo windosew kot pa linuxa. Ja ali ne?

Ne. Oboje je približno isto. Oz. pri linuxu res rabiš samo goli cd, namestitveni postopek pa je v Slovenščini...

Normalen uporabnik pa jih nemore sam nastavit kot windowse že osnovne funkcije kot so nastavitev resolucije itd.

 Khm...

Khm...

Mavrik ::

Mal preveč ste že offtopic. Flamewar tem je čist dovolj.
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux je počasnejši od Windows (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
33323065 (12680) Brane2
»

Linux postal polnoleten (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
16414016 (9236) techfreak :)

Vista ali Linux? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
22813586 (8915) OmegaBlue

Ubuntu sux (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
21513165 (8166) OmegaBlue
»

[Linux] Kaj manjka na poti do uspeha (usability) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685089 (3916) jlpktnst

Več podobnih tem