» »

Vista ali Linux?

Vista ali Linux?

1
2
3 4 5

jype ::

CrniE> Na windowsu se mi tudi še ni zgodilo, da bi hotel inštalirat ali updejtat nek program pa bi se pol še pol ure matral z raznimi knjižnicami, ki jih ta program rabi.

Verjetno vzrok tiči v tem, da pri Windows vsak program s seboj troga tistih par deset megabajtov knjižnic.

Tako imaš isto knjižnico desetkrat na disku, in kar je še pomembneje, desetkrat je tudi v pomnilniku.

CrniE> Na svojem računalniku imam XP-je že več kot 3 leta in razen Service packov nism dodajal nič.

Vidiš, jaz imam pa vedno najsodobnejši Linux, pa me to stane samo en reboot na mesec ali dva - vse ostalo se zgodi samo od sebe.

Jst ::

Kontra: na linuxu se mi še nikoli ni zgodilo, da po inštalaciji sistema ni delovala mrežna kartica. Na windowsih (XP.sp2, Vista) pa moram inštalirati nek driver.

Je pa res, da ima linux težave z wireless mrežnimi, ter z webcam-i. Sicer niso težave nerešljjive, ampak vseeno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Utk ::

jype, nauči se brat. Nisem rekel, da so windowsi popolni, ampak kdo pravi da na linuxu ni niti enga problema pač laže.
Če bi jaz imel autoupdate, bi blo tudi na windowsu podobno, ampak tega nočem. Sej nism debil, da si ne bi znal vsake tolk časa updajtat, ko mi paše.
jst, ni problem inštalirat driver, problem je, ko ti niti z driverji ne dela.

Poldi112 ::

Autoupdate na win ti update-a zgolj OS. Aplikacije pa potem vsaka po svoje rešujejo svoje nadgradnje. Nekatere so sitne, druge čakajo nate da ugotoviš da je zunaj nova verzija in narediš uninstall stare in install nove.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jst ::

Na winsih tudi ne delajo kar vsaki (naključni) driverji za točno določeno mrežno kartico.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

CrniE> Če bi jaz imel autoupdate, bi blo tudi na windowsu podobno, ampak tega nočem.

Eni bi pa radi imeli autoupdate, samo nočejo, da jih Windows sredi dela buzerirajo z "reboot?", "how about now?", "annoyed yet?"...

Pa kaj čmo, Linux je boljši. Ni perfekten za vsak desktop ali laptop, za mojega pa ziher je.

Utk ::

Jaz komaj čakam, da bojo perfektni tudi za mojega. Ampak to čakam že najmanj pet let. Samo da potem so XP-je kar dobro pokrpali in mi to ni več tako pomembno. Naslednjič ko bom računalnik kupoval, bom upošteval kako so tiste komponente podprte v linuxu, ampak če še isti dan vse ne bo delalo, bom pač odnehal. Tako je blo še zmeraj. Ni problem najt uradne driverje, če obstajajo, ne bom pa 12 forumov preiskal, da bom našu eno debilno stvar, ki jo moraš nekje v skripti popravit, in ki jo sam niti teoretično ne bi mogu skapirat. To se na windowsih praktično ne zgodi. V windowsih, če ne drugega, preklikaš vse živo, in če nikakor ne dela, pač veš da ne dela, na linuxu pa ne prideš nikdar do konca. Še zmeraj bo nekje ena 587. skripta, ki je pa nisi preveril, niti nisi znal da obstaja, in da ima kaj povezave s tvojim problemom.

jype ::

BigWhale ::

jype, trikrat je itak prakticno nikol! ;>

bluefish ::

eh, tovrstne stvari se lahko pojavijo pri vseh sistemih, vsak ima kakšne svoje muhe.

blackbfm ::

Men dela na visti vse. Se zdi da je bla ta tema odprta z grdim namenom :)

windows vs. linux

tega nikdar ne bo konec

poweroff ::

Bo, bo. Ko bo samo še Linux na svetu. :-)
sudo poweroff

Utk ::

jype, se ti je kdaj to zgodilo na windowsih? Meni ne. Se pravi, PRAKTIČNO SE NE ZGODI. Obstajajo pa neki obskurni primeri.
Še zmeraj tam povsod piše MAY MAY MAY. Kaj se je pa zgodilo ko sem vtaknu svoj običen USB ključ v Fedoro? Ja, uganil si, NIČ. In to zmeraj, ne samo enkrat, kot je MAY(BE) kdaj slučajno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jype ::

blackclw> tega nikdar ne bo konec

Kar tolaži se :)

CrniE> jype, se ti je kdaj to zgodilo na windowsih?

Ja, vse tri.

CrniE> Meni ne. Se pravi, PRAKTIČNO SE NE ZGODI. Obstajajo pa neki obskurni primeri.

Ditto za Linux, samo da je Linux free as in beer in free as in speech. Win-win!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

Ja nisem jaz kriv, da si si Visto nalagal, tako neumen še jaz nisem.
Zame so tudi vsi Windows free, pa bom kar pri XP-jih ostal, dokler Viste ne poflikajo. Če bi moral dat 200 evrov bi pa malo premislil ja, ampak sem že preveč linux verzij dal čez, da bi mi kdo govoru, da tam kaj bolj dela kot v windowsih. Pa imam oboje gor, in nisem mazohist, da bi trpel v windowsih, če bi bli linuxi boljši.

poweroff ::

No, torej smo spet pri tem, da je treba bolj ostro preganjat piratstvo.
sudo poweroff

BigWhale ::

Pravkar sem naredil upgrade iz Kubuntu 7.10 na Kubuntu 8.04.

09:00:47 < BigWhale> ja sej zdej sem najdu
09:01:15 < BigWhale> ze dela neki
... ...
10:12:55 < BigWhale> evo reboot
10:12:59 < BigWhale> watch me now
... ...
10:15:14 < BigWhale> evo sem ze nazaj
... ...
10:17:27 < BigWhale> vse dela
10:17:43 < BigWhale> se kdevelop se mi je pognal
10:17:46 < BigWhale> nazaj tko k je bil prej

Torej, pognal sem upgrade na 2Mbps linku je moral downloadad 1139 novih paketov za upgrade in jih namestiti. Vse skupaj je z rebootom trajalo dobro uro. Po rebootu in prijavi v sistem so se mi odprli vsi programi, ki sem jih mel prej pognane. Konzole, so se odprle v tistih direktorijih v katerih sem jih pustil prizgane.

Delajo vse stvari, ki sem jih prej uporabljal. Vse od python uic4 compilerja in kdevelopa, pa do firefoxa in thunderbirda. Dela tudi Linux verzija EVE Online clienta. Avtomatsko so se posodobili driverji za nvidia kartico.

Sedaj sem na Kubuntu 8.04.

V bistvu je povsem production ready. Vse mi dela.

Aja. Med nadgradnjo sem delal tiste stvari, ki jih sicer pocnem. Programiral, visel na ircu in prebiral maile, ter slo-tech.

Takrat, ko bo Microsoft izvedel tako nadgradnjo, pa naj pridejo potrkat. ;>

Mavrik ::

Nazadnje kar sem gledal, si lahko med inštalacijo WinXP SP3 tudi surfal po internetu in delal vse. Prav tako so bile "vse stvari iste" po rebootu. Ne razumem kaj hočeš povedat.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Mavrik> Nazadnje kar sem gledal, si lahko med inštalacijo WinXP SP3 tudi surfal po internetu in delal vse. Prav tako so bile "vse stvari iste" po rebootu. Ne razumem kaj hočeš povedat.

http://support.microsoft.com/kb/950720: Error message during every restart after you install Windows XP Service Pack 3: "The procedure entry point apsSearchInterface could not be located in the dynamic link library wlanapi.dll"

To ni "vse stvari iste", ampak "računalnik se mi je pokvaru".

In še:

support.microsoft.com> RESOLUTION
support.microsoft.com> To resolve this issue, check the Web site of the wireless network adapter's manufacturer for the latest device drivers that are available for a Windows XP SP3-based system. Then, download and install the latest device drivers for the wireless network adapter.

Kaj pa če "manufacturer's web site has no new drivers" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

Tukaj gre bolj za nadgranjo XP v Visto... ;>

XCom ::

Sem čisto srečen uporabnik linux (ubntu 8,4) in vse dela brez težav. Sistem posodabljanja je super, prav tako za normalno delo nimam težav (internet, office). Tako da linux ni danes noben bav bav več, tudi mogoče za klikerje kot so windows fani.

Razen če nisi trd gamer, je linux super sitstem.

henrich ::

Ubuntu 8.04 al pa Fedora Core 9 o drugem ni za razmišljat

G-man ::

Mnja, Linux (oz. Ubuntu, katerega uporabljam), kajpak :). Zakaj bi plačeval za Visto in za Office 2007 pa za en kup ostalih programov, če lahko dobim povsem zadovoljivo (in meni boljšo) funkcionalnost zastonj?

Windows zame ne bo nikoli več boljši od odprtokodnih distribucij preprosto zaradi večih med seboj povezanih dejavnikov.
1. ga je treba plačat (če je nekaj zastonj, bomo najprej preizkusili tisto, ne?)
2. ni odprtokoden oz. prost
3. je samo OS (na katerem se naseli babilon 3rd-party programov, ki ima vsak svoj update program, bloatware, crapware, itd) in bo vedno ostal OS ker je pač vklenjen v lastniški sistem produkcije in trženja
4. je ekskluzivističen in omejujoč (EULA, WGA, DRM, panoptikonska tehnologija, ki je še slabo implementirana povrh)
5. virusi in druga zlokoda (ki so tudi posledica monopola)

GNU/Linux je boljši mogoče ravno zaradi tretjega razloga, ki pa se ne bi zgodil brez prvih dveh.
1. je zastonj (in če še dela povrh, zakaj pa ne?)
2. je odprtokoden oz. prost (lahko ga kdorkoli uporablja, glej četrto točko)
3. je Distribucija (z velikim D: 20000+ programov na voljo za namestitev, popravki za vse programe, ki jih imamo naložene, nobenega bloatwara, nadgradnja distribucije je nadgradnja vseh programov, apt je nirvana za administratorje).
4. je inkluzivističen in daje proste roke (lahko pomagam programirat, prevajat, čistit hrošče itd. - lahko si naredim OS po svoji potrebi)
5. no, dokler bo Linux imel takole majhen delež virusov se mi ni treba ničesar bat. Vseeno mi rkhunter redno skenira drobovje sistema.

Linux mogoče zagotovo zaostaja na nekaterih področjih za Windows, a ima po moje veliko boljšo perspektivo zaradi svojega modela razvoja, ki mu je omogočil preživetje monopola in ga po novem že prav lepo ponuja izzive. Zanima me, kako bi bilo, če bi bil tržni delež obraten - bi Windows sploh imel možnost, kot jo ima dandanes Linux?

mare_m ::

Pozdravljeni
mi lahko kdo pove kaj dela bolje na eee pc, Linux ali Windows, kateri porabi manj prostora na disku. Z diskom sem omejen na 4Gb, ceprav bi sicer lahko reseval s karticami, a me vseeno zanima kaj je bolj pozresno s kapaciteto diska.
Hvala

blackbfm ::


4. je inkluzivističen in daje proste roke (lahko pomagam programirat, prevajat, čistit hrošče itd. - lahko si naredim OS po svoji potrebi)


O ja, in kaj maš od tega? To pride edino v poštev za firme ki se ukvarjajo s kakšnimi namenskimi sistemi...se pravi da si povprečni uporabnik s tem nima čisto nič za pomagat. Torej je bv.

Linux ne more met nevem kakšne težke perspektive (govorim za domače, povprečne uporabnike) že zato ne ker ni enoten, maš miljon distribucij, vsaka ma ene svoje fore.

jype ::

blackclw> Linux ne more met nevem kakšne težke perspektive (govorim za domače, povprečne uporabnike) že zato ne ker ni enoten, maš miljon distribucij, vsaka ma ene svoje fore.

Ker se vsi povprečni uporabniki vozijo s Trabanti, je tvoja teza pravilna.

blackclw> O ja, in kaj maš od tega?

Freedom of choice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

CaqKa ::

mare_m imaš temo samo za eeeja
Asus eee PC

G-man ::


4. je inkluzivističen in daje proste roke (lahko pomagam programirat, prevajat, čistit hrošče itd. - lahko si naredim OS po svoji potrebi)


O ja, in kaj maš od tega? To pride edino v poštev za firme ki se ukvarjajo s kakšnimi namenskimi sistemi...se pravi da si povprečni uporabnik s tem nima čisto nič za pomagat. Torej je bv.

Linux ne more met nevem kakšne težke perspektive (govorim za domače, povprečne uporabnike) že zato ne ker ni enoten, maš miljon distribucij, vsaka ma ene svoje fore.


Poslovenjen OS in poslovenjene programe, ki jih lahko potem mirne duše predlagam tudi mojim prijateljem in znancem, ki niso tako vešči angleščine kot sem jo jaz. Ni treba čakat razvijalcev/podjetja. Ravno tako je s hrošči, nisem na milost in nemilost prepuščen dobri volji razvijalcev, Launchpad je špica zadeva za reševanje problemov. Svoje distribucije še nisem delal, a mogoče jo kdaj bom (z vsemi drugimi programi, ki jih ponavadi rabim in ne pridejo v osnovni inštalaciji). Za take zadeve imaš pri Windows nLite, za katerega me pa prav zanima, kako vpliva nanj MS EULA...

Je miljon distribucij a imamo le ene par težkokategornikov, ki so si med seboj precej podobni. Ubuntu pa postaja vedno bolj očitna izbira za začetnike, tako da je ta argument vedno bolj nepomemben. Res je ogromno distribucij, ki pa imajo še vedno veliko skupnega, zato tudi prehod iz ene na drugo ni tako problematičen kot se zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Utk ::

No, torej smo spet pri tem, da je treba bolj ostro preganjat piratstvo.


Imam zastonj LEGALNE WIndowse. Lahko vse verzije. Ne teži :)

jype ::

CrniE> Imam zastonj LEGALNE WIndowse. Lahko vse verzije. Ne teži :)

Za točno določen namen uporabe, ki ne vključuje pametovanja po forumih - torej si zdaj že prekršil licenčne pogoje in torej nimaš več "LEGALNE WIndowse".

G-man ::

Dobro, jype, sej ga ni treba prow za vsako kocino pocukat :)

BigWhale ::

Treba ja... Vsak k mu kej v linuksih ne dela se takoj za vsako naso dlako na jajcih obesi.
Mi se bomo tud!

techfreak :) ::

Kdorkoli je rekel, da Windows nima težav z gonilniki in, da jih Linux ima, se moti.

Edina stvar, ki sem jo moral na Linuxu namestiti so bili gonilniki za grafično kartico.

Pri Windows je res ponavadi vse zraven, vendar pa niso gonilniki za dodatno strojno opremo.

HP Photosmart C4180 All-in-One priklopim na PC z Linuxom in mi čez 10 sekund napiše, da so gonilniki nameščeni in da lahko uporabljam napravo. Tiskalnik in skener mi takoj delujeta.

Pri Windowsih sem moral najprej iz neta prenesti 400MB in še malo večjo namestitveno datoteko, ki je nameščala vsaj 15 minut in na koncu zahtevala še ponovni zagon.

blackbfm ::

Take stvari so bol izjema kot pravilo.

kriko1 ::

Če kupiš hardwer ki je podprt je to kar pravilo.

BaRtMaN ::

Niti ne, so kar razširjene. Veliko gonilnikov ti namreč na Win namesti še kup bloata - razni audio control centri, graphics control centri itd. Še posebej se to opazi pri prenosnikih, kjer je še več vhodno/izhodnih naprav - bluetooth, wifi, bralniki kartic... Za moj prenosnik je potrebno z neta za vsako napravo povleči najmanj 10 MB paket.

Prav tako me stalno preseneča, kako z gonilniki nekateri proizvajalci namerno onemogočajo napredne funkcije. Na linuxu tega ni, ker so take omejitve (tehnološko) nesmiselne. Kot primer naj dam možnost printanja več strani na en list papirja. Na proizvajalčevih driverjih mi na Win te možnosti ne ponudi, na Linuxu pa CUPS s tem nima problemov. Spomnimo se lahko tudi driverjev za X-Fi kartice, ki jih je spreminjal nejevoljen uporabnik Viste.

toplakd ::

OpenSuse 10.3, vse razen WiFi dela Out of the BOX.

LP, Dejan

blackbfm ::

Dobro no, da nima zdaj Linux že več podpore kot Windows...lih tako se sliši. Ko pa malo pogooglaš pa vsi neki težijo da jim nič ne dela haha.

BigWhale ::

Sem preprican, da Linux podpira vec strojne opreme kot Windows Vista. MFM/RLL kontrolerji so ze ena taka stvar. ;>

jype ::

Windows tudi ne podpirajo večine 10 gigabitnih mrežnih kartic. Je treba downloadat z druge mašine in z disketo! nosit okoli in inštalirat.

frenk ::

jest sicer nisem prebral vse teme tako da bom mogoče koga ponovil. Trenutno imam naložen kubuntu 8.04, poleg tega pa še windows xp, ki ga uporabljam samo v izjemnih primerih. Največji problemi, ki sem jih imel v kubuntuju je bil z driverji in sicer za webcam in grafično geforce. Sicer se da ročno inštalirat ampak pri skoraj vsakem updejtu kernela je treba grafiko na novo inštalirat. Če ne rabiš 3D pospeševanja ta problem načeloma odpade. Drug problem je bil z webcamom. Webcam sem sicer ročno usposobil ampak po updejtu kernela ne dela več in sem po resnici povedan preveč len, da bi se spet spravu ročno popravlat. Linux ima sicer velik potencial tudi za "neumne" uporabnike, ampak ne dokler ne bojo vsi driverji vredu delali.

Še en problem so špili. Na začetku vsak reče da ne bo igral igric, pol pa od kolega sliš kako je en špil dobr, se pa zlo kmal premisl in če bo mel linux ima precej zožan izbor iger.

IMHO

:)

Jst ::

Da dopilnim Juretov odgovor: Windowsi (XP/Vista) out-of-the-box ne podpirajo večine mrežnih na prenossnikih, dočim z linuxom teh težav ni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Utk ::

CrniE> Imam zastonj LEGALNE WIndowse. Lahko vse verzije. Ne teži :)

Za točno določen namen uporabe, ki ne vključuje pametovanja po forumih - torej si zdaj že prekršil licenčne pogoje in torej nimaš več "LEGALNE WIndowse".


No no, to pa ni res. Niti MS ni tako zaprt/zategnjen, da bi se vtikal v to, kakšne bedarije pišem po forumih. Samo denarja ne smem služit na ta način :)
BigWhale, meni dol visi za te tvoje kontrolerje, dokler mi niti USB ključka formatiranega na FAT32 ne prepozna.
Ko bo linux res delal, bom prvi, ki bom z veseljem zabrisal stran windowse, upam da bo to prej ko bojo XP-ji čisto zastareli, do takrat bom pa svoj prosti čas bolj pametno zapravljal. Sicer pa tu govorite malo preveč na splošno, kot da so vse distribucije enake, super oh in sploh.

dela ::

Meni, recimo, na Ubuntu 8.04 deluje tudi star pre-XP Mustek BearPaw 1200TA skener, ki ga na winXP nikakor nisem mogel usposobiti (neki, na silo spisani, driverji sicer obstajajo, a pri meni ne delujejo). Na Ubuntu 8.04 deluje skener brez problema. Sicer ga več ne potrebujem nujno, ker sem vmes kupil že multifunkcijsko C4280 (katere inštalacija je tudi v ubuntu 5x hitrejša kot v win), a je dobro vedeti, da stvar še ni za v koš.

USB FAT32 ključek pa pri meni na Ubuntu 8.04 deluje brez problema, je celo prva stvar ki sem jo preizkusil, poleg mountanja NTFS particije, ko sem s pomočjo Ubuntu live CDja reševal par dokumentov iz porušenih winXP (kriv je bil disk, ki je naredil nekaj bad sectorjev na najbolj neprimernem mestu).

Probleme sem imel pa z vsem, kar ima veze s 3D grafiko. Krivim zaprte 3D driverje. Po drugi strani pa deluje: 1 skener, 1 printer, 1 multifunkcijska, USB ključi, NTFS particije, lokalna mreža, office, multimedija, internet, zvočna obdelava in obdelava fotografij - kar je velika večina stvari, ki jih uporabljam. Ker zaigram včasih tudi kakšno igro, ima XP za moje potrebe trenutno za 1 nos prednosti, če ne bi imel multifunkcijske naprave in bi bil odvisen od tistega skenerja, ki v XP ne deluje, bi bila enaka (če bi plačilo za XP bilo neizogibno, bi bil že Ubuntu v prednosti :D). Ju imam pa v dual boot.

Nazadnje sem pred tem preizkusil Ubuntu 5.04 in moram reči, da se za navadne uporabnike stvari resnično premikajo naprej. Ocenjujem, da bom do leta 2012 že popolnoma presedlal na Ubuntu, če bo šlo tako naprej. :)

G-man ::

BigWhale, meni dol visi za te tvoje kontrolerje, dokler mi niti USB ključka formatiranega na FAT32 ne prepozna.
Ko bo linux res delal, bom prvi, ki bom z veseljem zabrisal stran windowse, upam da bo to prej ko bojo XP-ji čisto zastareli, do takrat bom pa svoj prosti čas bolj pametno zapravljal. Sicer pa tu govorite malo preveč na splošno, kot da so vse distribucije enake, super oh in sploh.


Tipična napačna predpostavka, da je Linux kriv za nepodprte gonilnike - ni res. Krivi so proizvajalci strojne opreme, ki a) ne izdajo specifikacij za njihovo strojno opremo, b) ne izdajo gonilnikov, c) izdajo gonilnike, ki so obupno spisani in slabo podprti.

In zakaj imamo tak odnos proizvajalcev? Ker se jim ne da razvijat za manjšinski trg, kar je povsem legitimno. Konec koncev se je tudi MS opekel z gonilniki za Visto, ko se proizvajalcev kar nekako ni dalo spravit solidnih gonilnikov zanjo.

Ob komentarjih na forumu imam večkrat občutek, kot da je Linux sam kriv za nepodprtost gonilnikov, kar je totalno bizarno: itak, da ima probleme, če se skuša uveljaviti na trgu, kateremu mu vlada monopol, kot ga že dolgo nismo videli.

BigWhale ::


BigWhale, meni dol visi za te tvoje kontrolerje, dokler mi niti USB ključka formatiranega na FAT32 ne prepozna.


Men pa dol visi za tvoj USB kljuc. Jest mojga vtaknem v masino pa kr dela. Cudn. Prtozi se pri proizvajalcu kljuca, da je naredil tak bedn kljuc, k ne dela v najbolj uporabnem OSu.

Ce v Linuxu nekaj ne dela je kriv Linux, ce pa v Windows nekaj ne dela je pa kriv proizvajalec tistega kosa opreme. Kako naravnost bizarno!

noraguta ::

če ni skrivnost in vprašanje ni bilo zgolj hipotetično, kaj je na koncu pristalo na omenjenem prenosniku?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Utk ::

G-man in BigWhale, meni je čisto vseeno kaj pa kdo je kriv, pravim samo, da se en povprečen uporabnik ne bo ukvarjal z linuxovimi skriptami in gonilniki. In če mu kaj ne bo delalo na windowsih, bo imel vsaj komu težit, kupil je OS, kupil je hardware, nekdo bo poskrbel, da bo oboje skupaj delalo, še posebej ker ponavadi na hardwaru piše med minimalnimi zahtevami tudi windows (98,2000,karkoli), kar pomeni, da je nekdo tisto vsaj enkrat sprobal. Je kdo sprobal na vsaki linux distribuciji? Pravim tudi, da tist, ki pravi, da na linuxu ni pa nobenih problemov, pač laže, pretirava, ali pa ni bil na njih več kot 5 minut.
Jaz (in po moje večina) niti ne rabim, da OS podpira kar vse živo takoj ko ga naložiš, sploh ni potrebe, ker tako in tako skoz nove stvari prihajajo. Potrebno je samo, da ko nekaj not vtakneš, naložiš gonilnike, da potem dela. Je preveč če to pričakujem? Na linuxu ne dela prav niti ATI-jeva grafična, pa imamo praktično samo 2 firme, ki delajo te stvari. In ja, obstjajo ATI-jevi gonilniki, ki so pa spet zanič (da ne bo kdo rekel, da je vsega linux kriv), ampak to mene ne zanima, stvar ne dela.
BTW, malo prej sm zagnal svoj ubuntu na prenosniku priklopljenem na zunanji CRT monitor. Ne bom niti razlagal kakšna razlika je v tem med XP-ji in ubuntu. Moral bi resetirat računalnik, in potem bi BAJE delalo normalno. Hvala lepa.

jype ::

CrniE> In če mu kaj ne bo delalo na windowsih, bo imel vsaj komu težit

Ja? Komu pa? Na tramvajkomandi so mi že stokrat rekli, da za to niso pristojni.

Boomer1911 ::

>CrniE:(zaključek imaš nekoliko nejasen) če si mislil da na XP s priklopom na zunanji CRT monitor je treba restartat se hudo motiš (za ubuntu nevem)
Če (ponavljam ČE) imaš na XP taprave driverje ti use normalno dela, pa četudi miljonkrat (strojno im programsko) odklopiš (in priklopiš) bo (lej ga zlomka) vse delalo normalno. (če sem narobe mislil, se opravičujem)
------------
za moje potrebe je vista dovolj (komp ima 3.5-5.1/5.9 po točkovanju). rabim toliko da preverjam mail-e, par spletnih igric(tiste brskalniške, travian tip), C++, Visual Basic, glasba in video ter office za šolske stvari. Kot dijak elektroteh. rač. imam dostop do MSDNAA in s tem do licnčnih windsov (ter ostale MS programske opreme, razen Office), tako da sem "na varnem".
Lahko mi rečete da nimam pojma, ker sem morda mlajši od vas, toda nismo vsi enako inteligenčni, da bi vse enako dobro vedeli.
z linuxi nikoli nisem imel sreče, ker kadarkoli sem šel po navodilih, nikakor nisem mogel naložiti gonjencev za GF 7600GS. enkrat je napaka v linuxu, drugič napaka v gonilniku (obojekrat v openSUSE 10.3).

>BigWhale: totalno se strinjam s tabo na zadnjem postu!
>G-man: prav imaš glede proizvajalcev ter njihovih gonilnikov
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu še ne prinaša dobička (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19614473 (10633) Daedalus
»

Reševanje vojaka Viste (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
49323561 (13164) poweroff
»

Fedora in Red Hat strežniki kompromitirani! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
768814 (6357) MrStein

Ubuntu sux (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
21513078 (8079) OmegaBlue
»

Prihaja Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15713562 (9287) zee

Več podobnih tem