» »

Vista ali Linux?

Vista ali Linux?

1
...
3 4
5
»

blackbfm ::

BigWhale misli da ma večji lulek zato ker ma linux :)

Se pa strinjam s tabo CrniE

PaX_MaN ::

Dokler imaš dobre driverje, ..., pa zna crknit. ... kriva distribucija linuxa.

Fatal error!

imagodei ::

Mavrik> "Prevod: Kakorkoli, inštalacija bo verjetno izjemno težka in Ubuntu bo najverjetneje tekel izjemno počasi na takem sistemu."

Seveda, če trgaš iz konteksta. Če pa bereš v kontekstu, vidiš, da se misel logično nadaljuje iz prejšnje povedi.:
It is possible that you will be able to install Ubuntu on computers with lower specifications than those given below. However, installation may be extremely difficult and Ubuntu is likely to run very slowly on such a system.


Torej prevod:
Možno je, da boste Ubuntu lahko namestili tudi na računalnik z nižjo specifikacijo, kot je navedena spodaj. Vendar pa je možno, da bo inštalacija zelo težka in bo Ubuntu na takšnem sistemu tekel zelo počasi.

Bo zdaj šlo?
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Glejte, stvar je preprosta.

1. Če smo malo pazljivi pri izbiri ustreznega hardwera, bosta na računalniku delala tako Linux, kot Windows. Če nismo, se pri obeh lahko pojavijo problemi.

2. Glede programske opreme je tako, da za neka splošna opravila za oba OS-a obstaja ustrezen software. Za kakšne bolj specializirane aplikacije je pa tako. Igre - prava izbira je praviloma Windows. AutoCAD, itd. - Windows. Kakšne baze podatkov, itd - Linux.

3. Pomembno pa je tudi kakšne garancije nam da proizvajalec OS-a.

Pošteno je treba reči, da pri Linuxu ni nobenih garancij. Spftware je "as is" - dobiš ga brezplačno, če dela, dela, če ne, ne. Supporta ti praviloma ne nudijo, razen, če ga plačaš.

Kaj pa pri Windows. Pri Windows pa baje imaš neke garancije. Kakšne?

Windows Xp Home Edition End-User Licence Agreement, poglavje 17:
“Microsoft ali njegovi dobavitelji v nobenem primeru niso odgovorni za kakršnokoli posebno, naključno, kazensko neposredno ali posledično škodo... povezano z uporabo ali nezmožnostjo uporabe programske opreme, nudenjem ali nezmožnostjo nudenja podpore ali drugih storitev, informacij, programske opreme... celo v primeru napake, delikta (vključno z malomarnostjo), popačenja, izrecne odgovornosti, prekinitve pogodbe, prekinitve jamstva Microsofta ali kateregakoli dobavitelja in to tudi v primeru, če je bil Microsoft ali katerikoli dobavitelj obveščen o možnosti takšne škode”.

Evo, to je pa garancija, ki jo nudi Microsoft.
sudo poweroff

opeter ::

@all who have not yet seen the light
Nihče vas ne sili uporabljat Linux in take flameware teme ne pripeljejo do nobenih pametnih zaključkov kaj je boljše. Sam vidim, da Linux uporabljajo računalniško bolj razgledani in IT strokovnjaki, medtem ko Windows uporabljajo navadni uporabniki. Če bi bilo po moje bi bil pravzaprav še srečen, če se globalizacija Linuxa nikoli ne zgodi.

LP


Saj ne, vse dokler Adobe ne bo priredil svoje programe za Linux okolje. Že tako me je crossgrade stal več kot dve plači. Ampak jebat ga. Glavno, da deluje in da lahko legalno z njim služim kruh.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

@Matthai, sofware oz. programska oprema je precej neprijemljiva zadeva, tako da je težko določiti "garancijo" (pa tudi avtorske pravice - zaradi tega pa so taki problemi - in vsevprek želijo vse patentirati).

To je podobno, kot bi ti pesniki dali "garancijo", da bo njihova pesnitev dosegla rezultate pri tvoji izbranki, ko boš prebral pesnikovo stvaritev. Torej ali bo dosežen rezultat ali ne, jih večinoma ne briga. Morda pa bi ti morali dati garancijo za primer, da slučajno dobiš v glavo prileteno rožco?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

Še enkrat, linux je za na strežnike, ne pa za povprečne domače uporabnike. Če nekateri mislijo, da bojo z linuxom očarali bejbo, se kaj naučili, prišparali kak evro ali bili boljši antiglobalisti, potem ga kar naj imajo. Kdor ga hoče imet pa zato, ker misli, da je z njim manj problemov, se bo pa kmalu premislil.


Ampak jaz ga imam ravno zaradi tega, ker sem imel z njim manj problemov kot z Windows.

Backup22 ::

Tako kot pravi Matthai. Tudi na Visti mi trenutno deljo Oracle, MySQL, MSSQL server 2005 + VS2008 super ;) Sem tudi mnenja, da se OO žal še vedno ne more primarjati z Office2k7 (uporabljam pa oboje) - btw. kdaj bo docx supportat? Tudi Gimp še vedno ni Photoshop. In ravno zaradi takšnih stvari sem na Visti. Pa še kakšen TrackMania pa Call of Duty lahko poknem ;)

Glede strežnikov z nižjimi viri pa itaq da ni druge izbire kot Linux...
//

BigWhale ::

BigWhale misli da ma večji lulek zato ker ma linux :)

Se pa strinjam s tabo CrniE


Eh ne. To ga mam ze itak. Zakaj mislis, da sem _Big_ Whale?

doh!

Backup22 ::

Kit ja sej te razumemo, da ti, ki imaš že dolgoletne izkušnje z Linuxom, nimaš problemov, mi je pa prav hecno in ironično, da te Vista zafrkava :)

Dodatek: pomoje so v Redmondu implementirali AntiBigWhale funkcionalnosti...
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Backup22 ()

jype ::

Backup22> Dodatek: pomoje so v Redmondu implementirali AntiBigWhale funkcionalnosti...

Kopiranje in brisanje datotek v Visti ne dela hitro niti Windows fanom.

Backup22 ::

Meni dela normalno hitro (zgleda je SP1 to popravil).
//

opeter ::

Meni tudi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

knesz ::

Meni se pa zdi ta tema zelo zabavna. Mi popestri dan. Skoraj tako, kot Userfriendly

lp

jype ::

Backup22> Meni dela normalno hitro (zgleda je SP1 to popravil).

Po letu in pol? Zabavno.

BigWhale ::

Ja, po enem letu in pol jim je uspelo tudi unzip popravit...

Mavrik ::

Hej, bolje to kot pa da po več kot dveh letih ugotoviš, da maš kritično varnostno luknjo v enem izmed najpomembnejših servisov, ki laufa na praktično vsakem strežniku ;)

Ker je pač en programerček mislo da pa bi šao malo brisat vrstice s kode, ki je ne razume. Težko je jemat resno tak OS.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Poldi112 ::

>btw. kdaj bo docx supportat

Če se potrudiš ga lahko imaš že sedaj. V OOo 3.x, ki izide mislim da jeseni, bo pa že natively. S tem da če bi bilo MS-ju v interesu bi lahko tudi sam to naredil.

Sploh pa v čem je problem? Itak večina še nima Office 2007 in so se tudi tisti ki ga imajo že naučili, da če pošiljajo naokoli datoteke da jih shranijo v starejši format.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Mavrik> Hej, bolje to kot pa da po več kot dveh letih ugotoviš, da maš kritično varnostno luknjo v enem izmed najpomembnejših servisov, ki laufa na praktično vsakem strežniku ;)

You mean this hole?

NT4.0 is vulnerable to MS05-011, but will not be fixed, ever. In takim firmam naj zaupamo?

BTW, NT4 strežnik sem nazadnje videl dva tedna nazaj v eni firmi, kjer na NT4 serverju laufajo CMS. Firma, ki ga je vzdrževala je propadla. Ne morejo nadgraditi in do podatkov v CMSju nihče ne zna, da bi jih uvozil v novejšega. Kaj rečeš takim? "Prav vam je, kaj pa delate z Microsoftom."

Mavrik ::

A moram res iti iskat bugliste za kak 2.0.0 ali 2.2.0 kernel da boste nehali z bebavimi protiargumenti?

Tisti hrošči tudi "ne bodo nikoli popravljeni".
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

jype ::

Mavrik> A moram res iti iskat bugliste za kak 2.0.0 ali 2.2.0 kernel da boste nehali z bebavimi protiargumenti?

Komot. We can fix those. We have the source.

Lukenj v NT pa pač ne more nihče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Kopiranje in brisanje datotek v Visti ne dela hitro niti Windows fanom.


Dej jype ne nakladaj in ne zavajaj ljudi, popravek za kopiranje je bil dan ven kake 3 tedne do mesec po izzidu viste in od takrat naprej kopiranje deluje odlično. Res si ga moral pa sam naložit, ker preko win updatea je prišel pa kak mesec kasneje.

Glede vista vs ubuntu 8 pa samo tole, ubuntu ima sedaj tok porodnih težav, kot jih je imela vista ko je izšla. Počasi so jih poštimali na visti, jih bodo pa tut pri ubuntu-ju.

Oba sistema pa delujeta brez problemov za osnovna pisarniška dela(mail, office, kaki mrežni programi), brskanje po netu in poslušanje muzike. Teh uporabnikov je pa tudi največ, tistih, ki pa vsak dan testirajo nove in nove programe, pa nalagajo na sistem in brišejo ven je pa par procentov, pa 99% od teh par procentov pa preizkušajo te programe samo zato, da jim ego zraste, izkoristiti pa njihovih (še dosedanjih ne, kaj šele vse nove) funkcionalnosti itak ne znajo.

krneki0001 ::

Mavrik> Hej, bolje to kot pa da po več kot dveh letih ugotoviš, da maš kritično varnostno luknjo v enem izmed najpomembnejših servisov, ki laufa na praktično vsakem strežniku ;)

You mean this hole?

NT4.0 is vulnerable to MS05-011, but will not be fixed, ever. In takim firmam naj zaupamo?

BTW, NT4 strežnik sem nazadnje videl dva tedna nazaj v eni firmi, kjer na NT4 serverju laufajo CMS. Firma, ki ga je vzdrževala je propadla. Ne morejo nadgraditi in do podatkov v CMSju nihče ne zna, da bi jih uvozil v novejšega. Kaj rečeš takim? "Prav vam je, kaj pa delate z Microsoftom."


Spet ga serješ. Ali so zato, da je vzdrževalna firma propadla in da ne zagotavlja več podpore kriv microsoft?
Nej najamejo drugo firmo, ali pa delavca, ki jim je suportiral ta server najamejo za kak teden, da vse poštima in naj ga dobro plačajo, pa bo sigurno vse naredil.

jype ::

nebivedu> Dej jype ne nakladaj in ne zavajaj ljudi,

Zakaj pa ravno jaz ne bi smel? Saj je cela tema na to vižo, potem bi pa mene radi diskvalificirali?

hruske ::

Mavrik, da ne bo pomote, 2.2 je še vedno vzdrževan.
Rad imam tole državico. <3

krneki0001 ::

nebivedu> Dej jype ne nakladaj in ne zavajaj ljudi,

Zakaj pa ravno jaz ne bi smel? Saj je cela tema na to vižo, potem bi pa mene radi diskvalificirali?


Torej priznaš da zavajaš?

jype ::

nebivedu> Torej priznaš da zavajaš?

Vse zanikam!

Priznam samo to, da v tej temi vsi hkrati bullshitamo na veliko.

Razen tebe, se razume.

poweroff ::

pwned!
sudo poweroff

OmegaBlue ::

Ena špeckahla vas je zatožila da ste zabluzili klele. Tema je preživela svoje, na svidenje v naslednji vojni ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu še ne prinaša dobička (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19614473 (10633) Daedalus
»

Reševanje vojaka Viste (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
49323561 (13164) poweroff
»

Fedora in Red Hat strežniki kompromitirani! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
768814 (6357) MrStein

Ubuntu sux (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
21513078 (8079) OmegaBlue
»

Prihaja Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15713562 (9287) zee

Več podobnih tem