» »

Ebay načrtuje nekaj sprememb

Ebay načrtuje nekaj sprememb

Heise - Nemški Ebay, na katerem pogosto kupujejo tudi Slovenci, je napovedal nekaj sprememb, ki bodo stopile v veljavo sredi junija in se nanašajo na spletne avkcije. Prva novost bo zadevala pisanje oglasov, saj bo po novem HTML-koda, ki jo bo prodajalec naložil za opis izdelka, iz varnostnih razlogov spravljena na drugih strežnikih kot Ebayeva koda. Druga novost bo poenostavljen postopek za vračanje provizije pri storniranju prodaj in možnost postavitve strani s pogosto zastavljenimi vprašanji (FAQ) vsakega prodajalca, kjer bo lahko vnaprej pojasnil reči, po katerih največkrat po elektronski pošti povprašujejo kupci.

Najbolj odmevna novost pa bo obvezno brezplačno pošiljanje izdelkov. V 26 kategorijah so izdelki, ki jih bodo morali prodajalci brezplačno pošiljati znotraj Nemčije (oziroma ceno poštnine vnaprej predvideti in vključiti v izklicno ceno). Do 30. junija bodo prodajalci, ki se bodo odločili za ta korak, deležni 20-odstotnega popusta pri proviziji, od takrat dalje pa bo to obvezno za vse. Ebay želi s tem poskrbeti, da bodo oglasi primerljivejši. Nova določila ne veljajo za pošiljanje v tujino in hitro pošto.

16 komentarjev

mtosev ::

zakaj pa rabijo postnino vstet v ceno saj se lepo vidi cena postnine ko izberes drzavo :|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

borisk ::

hja, pol pa maš poštninoiz nemčije za disk večjo, kot je vredn disk, s kitajske pa ti ga pošlejo za đžabe :D

war-dog ::

če bi se bolha.com znali it, bi lahko prekašali ebay, saj za oglas ne plačaš nič, kar je edini razlog zakaj ne oglašujem na ebay
Object reference not set to an instance of an object.

Gladi ::

Ko vidš stran odbolhe se srat primee, reklame tja reklame tam.

OZZY ::

če bi se bolha.com znali it, bi lahko prekašali ebay, saj za oglas ne plačaš nič, kar je edini razlog zakaj ne oglašujem na ebay


Ja... zato je pa tud na bolha.com polno nategancije in neresnosti pri avkcijah..
Go with the flow.

JOKER ::

Točno tako, na bolhi je "štala" po domače povedano !
Prva napaka ki je na bolhi je to, da se lahko prijaviš kot "Pink Panter" pa nihče nikogar ne preverja in zato prihaja do nategov.
Sreča je to, da smo majhni in ko dobiš paket od nekoga ki te je nategnil, se vsedeš v avto in ga obiščeš, ter se domov odpelješ z svojim denarjem + obrestmi !

Kopujem in prodajam na eBayu in moram reči, prva liga. Plačaš oglas (odvisno od izklicne cene ali če je oglas "takojšen nakup"), plačaš provizijo od zneska eBayu, in če imaš nakazano na PP še ti tam poberejo, ampak če se zadeve želiš rešit, požreš tudi te provizije.

Dejstvo je, da na eBayu ni nategovanja, ker je stvar tako nastavljena, da ni heca, no saj se tu in tam kdo najde, ampak ta je bil na eBayu sedaj in nikoli več (vsaj ne na svoje ime, ampak od njegove mame).

Kaj se tiče FAQ prodajalca .... ponavadi v oglasu do podtankosti vse opišem, tako da me zelo malo kupcev povpraša še po dodatnih informacijah.
To pa prav zaradi tega, ker te tudi po tem kupci ocenjujejo in se pač vsak trudi, da ne nabere negativnih točk.

Brezplačno pošiljanje pa za nas itaq ne velja, tako da nas neke drastične spremembe ne bodo doletele.
________________________________________________________
Ka te češ ....

MrStein ::

Dejstvo je, da na eBayu ni nategovanja,

Ja, pa umorov in vojn tudi ni.

Ti dam spisek folka, ki je bil nategnjen preko eBay ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Oziroma bom tak rekel: Prideš na policijsko postajo, poveš, da si žrtev goljufije, začneš dajati podatke, ko omeniš eBay, pa tip dvigne pogled ter reče "Aja, to bo pa ma kolega čez. FRANC !!! Spet en, ki so ga na eBay nategnili.."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JOKER ::

No, jaz nisem imel ŠE problemov.
Je pa res, če nek slovenec, ki ima dve tri točke nekaj prodaja ali kupuje, da se da zgodit, da te nategnejo.
Ko pa imaš lepo število pozitivnih točk pa že kako zvezdico (ne rumeno) je pa to že druga pesem.
Se mi zdi, da drugače potem gledajo. Lahko da se motim.
(Trkam na les) nisem še imel problemov, zaenkrat vsaj.
________________________________________________________
Ka te češ ....

opeter ::

če bi se bolha.com znali it, bi lahko prekašali ebay, saj za oglas ne plačaš nič, kar je edini razlog zakaj ne oglašujem na ebay


Jaz pa ravno zaradi tega oglašujem torej prodajam in kupjem na eBay-ju, ker vem, da bodo kupci resni, če ne, pa so sankcije. Pri Bolhi pa nimaš nobene zaščite (ne prodajalec, ne kupec).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

lucca brassi ::

BOLHA :

- Za prodajo specifičnih predmetov je slovenski trg absolutno premajhen .
- Cene so navite in nerealne .
- Nekateri oglašujejo nek predmet na bolhi že skoraj leta za isto ceno
- pravne osebe plačajo oglas
- preveč je zajebancije , ki ni sankcionirana in kaznovana
- plačilo je skoraj izključno fizično (ob prevzemu blaga direktno pri prodajalcu ali
po povzetju )
- tudi ni ali je zelo redka kakšna simbolična garancija

EBAY

Težavo sem imel samo pri prodaji preko paypala. Oglašujejo namreč da nakažejo denar tudi na EUROCARD ki ga imam , v resnici pa je možno nakazilo le pri imetnikih VISA kartice ( telefonsko kontaktiral v Anglijo)
moments before detonation

brazilka6 ::

Živijo.

Mene pa zanima,če je možno,da mi bojo blago z ebaya poslali brez takojšnjega nakazila denarja. Neko stvar sem namreč zašuštrala in sedaj so mi na e-mail poslali potrdilo o nakupu ipd. :/

Hvala za odgovore.

Lp,Brazilka.

Plus,opravičujem se za napačno temo. :/
Vseeno upam na odgovor. Hvala.

Zgodovina sprememb…

neres ::

Ko vidš stran odbolhe se srat primee, reklame tja reklame tam.

Kot da na ebaju ni reklam...
Sicer pa imam raje reklame kot pa te oderuške cene za prodajalce.

Komaj čakam na kako resno in popularno alternativo eBayu.

bluefish ::

Pri nas bolj težko, ker vsi le nekaj sanjarijo, konkretnih rezultatov pa ni.

Half-Saint ::

eBay je narejen tako, da te čim bolj nategnejo in pomolzejo. Zadeva z zastonj poštnino ni nova. Na eBay UK imajo to finto že nekaj mesecev. Npr. za PC igre je omejitev 3 funte za pošiljko znotraj UK pod pretvezo, da so previsoke poštnine. Če prodajaš na eBay UK in je kupec iz UK, veljajo zate ista pravila kot za angleške prodajalce. Torej, kupcu ne moreš zaračunati več kot 3 funte poštnine, čeprav tebe poštnina v resnici stane dobrih 5 eur. Sistem je zasnovan tako, da si prisiljen dvigniti ceno, če nočeš imeti izgubo s poštnino. Posledično eBay dobi več keša od provizije, ko ti nekaj prodaš. Hkrati si zaradi tega manj konkurenčen v primerjavi z angleškimi prodajalci saj njih poštnina realno stane manj. Super, ne? Skratka, eBay je en kurji drekec ampak za enkrat še ni ene pametne alternative in verjetno še nekaj časa ne bo.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

opeter ::

S tem zadnjim postom se v celoti strinjam. Tako pač deluje... :(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435933270 (2622) lolipop2
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538370 (11628) jero_no1

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567100935 (45482) Tilen
»

Dražje dražbe na nemškem Ebayju

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
145061 (3620) MrStein
»

Firefox 5 konec junija, znanih devet napovednih novosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
4311373 (8913) MrStein

Več podobnih tem