» »

AMD Phenom II že overclockan na 6GHz ???

AMD Phenom II že overclockan na 6GHz ???

Mitja358 ::

Kot sem prebral so novega amd-jevčka spravili preko 6GHz kar je za 100% več od privzete frekfence. Link od novice: http://www.itnovice.si/hardware/Novi-Ph... Malce komentrirajte tole novico. Jaz sem že v vrsti za DFI lanparty in pa za tega AMD-jevca

tilinho20 ::

Moderatorji: Predlagam da se tale tema spremeni v temo AMD Phenom II.
Drugače pa upam, da se AMD res vrne.

dzinks63 ::

"AMD phenom FX

The upcoming "AMD's Phenom FX [code name - DENEB ] will hit the market on march 2009 est.

->AMD's first 45nm architecture based processor
->Featured with 512MB L1 cache , 2MB L2 cache and 6MB L3 cache
->Special feature ----> phenom FX-80 at 4Ghz and the FX-82 at 4.4GHz (STOCK SPEED)
->featuring the same Hyper transport @2200 to 3000
->Ultra fast direct link between the RAM & the GPU
->Supports fast rendering video for the full HDTV 1080i
->AMD phenomFX-80 & FX-82 can be overclocked to 6ghz to 6.5ghz"


Če se bo kaj od tega res uresničilo, bo zopet "selitev naroda", tudi sam sem takoj za kaj takega.

Goldee ::

->Featured with 512MB L1 cache , 2MB L2 cache and 6MB L3 cache

Thats a lot of L1 cache.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Mitja358 ::

sam res, mislil je 512kb kar pa vsi vemo

TOP ::

Res lep dosežek od AMD in upam da se popravijio,sam fantje vi nekaj pozabljate to je res super navitje sam pri -180 stopinj to doma ne bo moral nobeden uporabljati.Je treba počakat koliko ga bo možno naviti na zračno hlajenje,oziroma vsaj vodno.

tilinho20 ::

Z zračnim naj bi lahko do 4ghz, več pa z vodnim.

Vanadium ::

Mene če vprašaš mi frekvenca nič ne pomeni. Spomnimo se cajtov P4 3.2ghz kako so jih athloni sekali z manjšimi frekvencami. Torej če bo zmogljiv pri normalnih frekvencah bo zakon, ker navija relativno mali odstotek ljudi. Sam namreč še zmeraj furam opteron 242 na stock torej 1.6ghz in mi zadostuje trenutno, bom pa menjal zadevo, ko pride deneb ven in bomo videli kaj bo na voljo bo pa seveda največ igrala vloga P/P in mi dol visi kok se kaj navije ker ne mislim navijat. Sam so pa to vseeno spodbudne novice in upajmo, da so tudi verodostojne.

L.P.

tilinho20 ::

Ja sej zdej se še bolj gleda frekvenca vs. frekvenca.

Vanadium ::

Jap sam zame je to popolna bedarija, kar je zgodovina (AMD) že pokazala, da ni vse v frekvenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

LordTado ::

počakajte na core i7 teste

kuglvinkl ::

Zakaj počakmo? Sej so že tu :)
Your focus determines your reallity

tilinho20 ::

počakajte na core i7 teste

So itak že.:D Sej mogoče AMD ne bo glih tako dobr kot Intel, ampak se mu bo elo približal in mislim da bo AMD p/p razmeju dosti boljši nakup (I hope so :8)).

TOP ::

Ja AMD bi sedaj lahk naredu dobro potezo dal nižje cene kot Intel,pa bi se popravu sigurno.

tilinho20 ::

Ja AMD bi sedaj lahk naredu dobro potezo dal nižje cene kot Intel,pa bi se popravu sigurno.

Točno tako bo kot pri grafičnih. Ko je bila 2xxx serija bolj taka, pa so bile/so cene za 3xxx in 4xxx serijo cenejše. Recimo tista 1950XTX (naj me kdo popravi če sem se zmotu) je bila takrat zelo draga, saj ATI ni bil v "krizi". ISto bo sedaj s Phenomi, samo da je pri procesorjih še večja kriza. Tako da bodo bodoči proci od AMD-ja cenejši od Intela.

LordTado ::

pred testi amd P2 vs intel i7 je brezveze kvasit o frekvencah in klokanju,ker bo lahko amd na 6 ghz delal tko kot intel na stock frekvenci...

Saj tu ni nobene magije da bi se debatiralo,ponavadi itak na toms-u nardijo dober test pa se lepo vidi price/performance primerjava.

Vse je črno na belem...

Sicer pa bo se pravi test itak videl na multithredingu,ko bojo vsa jedra izkoriščena,takrat bo borba...

legice ::

počakajte na core i7 teste

core i7 se mi zdi da intel spet mal zeza,ker so svinsko dragi,kot njihova extream serija.razlika v ceni velika,vrekvenca,pa taka da se ne splača kupt,je pa res da je ddr3,drugo pa nč.vsaj osebno menim,da je amd boljši,ker je cenejši,bolj dostopen,varčnejši...je pa res da ni ravno ne vem koliko za navijat,ampak vreden denarja.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual Core AMD/Intel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107590562 (25870) Isotropic
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088260698 (93360) x45
»

AMD razkril podrobnosti Bulldozer in Bobcat arhitektur (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10426100 (23267) Lonsarg
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107860109 (23619) Meizu
»

Intel Core i7 - Nehalem

Oddelek: Novice / Procesorji
487803 (5094) Jst

Več podobnih tem