» »

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

««
«
1 / 102
»»

Mitja358 ::

No pa sem še jaz ustvaril temo o najnovejših procesorjih AMD-ja ki so že na trgu ali šele prihajajo (45nm Shanghai/Deneb)
Tema je identična Branetovi2 zato v tej temi upoštevajte vse navodila kot so pri brane2 temi napisane!

Dr_M ::

Link o 45nm Phenomu.
Prakticno vse znane informacije o samih procesorjih do sedaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

Teste lahko tudi prilimate gor če imate kake na zalogi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Še novica o novem sistemskem naboru AMD-ja 880G:
Na splet so, morebiti zgolj naključno, pricurljale novice o novem sistemskem naboru, ki ga za prihodnje leto pripravljajo pri AMD-ju. Čipovje, ki naj bi nosilo oznako 880G, bo imelo vgrajeno grafično rešitev Radeon HD 3450 (jedro RV620) s podporo knjižici DirectX 10.1, v AMD-jev svet namiznikov pa prinaša tudi podporo pomnilniku DDR3.
Kopirano z www.itnovice.si

Wrop ::

A mogoče kdo kaj ve, kje se da dobiti, kaj bolj podrobno o tem procesorju? CPI, IPC...?

Nub2 ::

Xtremesystems
Poglejte si poste od iocedmyself

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nub2 ()

x45 ::

No pa sem še jaz ustvaril temo o najnovejših procesorjih AMD-ja ki so že na trgu ali šele prihajajo (45nm Shanghai/Deneb)
Tema je identična Branetovi2 zato v tej temi upoštevajte vse navodila kot so pri brane2 temi napisane!


Lepo Mitja da si odprl novo temo :).
Sam to je že tretja tema o phenomih, mogoče bi blo bolje če bi meli vse v eni, da mamo vse skupaj....

Mitja358 ::

no ja lahko bi, vendar tam je naslov phenom tu je pa phenom ii. zdaj nevem kako to razumejo........ (mogoče bodo mislili da je tam samo za phenom 1 ne pa tudi za 2

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

Phenom II 940 3GHz reviewed

Če je temu testu verjeti (jaz mu veliko ne) v bistvu Phenom 2 ni prinesel popolnoma nič, razen višjih frekvenc.

Dr_M ::

Če je temu testu verjeti (jaz mu veliko ne) v bistvu Phenom 2 ni prinesel popolnoma nič, razen višjih frekvenc.

In kaj nej bi po tvoje prinesel novega? Razn vecjega predpomnilnika, kmalu ddr3, manjse porabe in poslednicno nizjih temperatur, in precej visjih frekvenc? (Pa upam, da so vec starih bugov pobil, kot novih nardil.)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

n kaj nej bi po tvoje prinesel novega?

Obljubljali so nevem kašne pohitritve in če je testu verjet jaz ne vidim nobene (mogoče 5-10%)

Mitja358 ::

Dr_M pozabil si še novo jedro K10.5 :D

pa pohitritev je 20-25% (tam piše)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Dr_M ::

Obljubljali so nevem kašne pohitritve in če je testu verjet jaz ne vidim nobene (mogoče 5-10%)

Enako, kot pri conroe vs. penyrn. Pa so tut obljubljali boga in pol. S to razliko, da ze conroe ni biu slab... AMD je naredil zelo velik napredek, ceprov jest pravim, da je Deneb postal to, kar bi ze Anega mogla bit. Ampak bolje pozno, kot nikoli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M pozabil si še novo jedro K10.5 :D

pa pohitritev je 20-25% (tam piše)

Je velika razlika če je clock vs clock hitrejši, ali pa so samo clock dvignili. Ker Intel je trenutno Clock vs clock hitrejši, da o frekvencah ne govorimo (ne štejem v to Phenom 2)

Dr_M ::

Verjetno je mislil clock to clock.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

kaj pa je še kdo prepričan da AMD propade? BTW kdaj arabci prevzamejo svojo proizvodnjo? Januarja naslednje leto?

Mitja358 ::

no mislim da ne bo phenom ii tako slab nakup. Mislim da bo nekje 5% hitrejši od serije q9xxx in nekje 10-15% počasnejši od istega core i7 vendar cenejši tako da bo bestbuy skoraj sigurno

bomo videli :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

x45 ::

itak bo phenom II best buy :D, v bistvu je že, če je cena v dolarjih 235 usd za 920 ko 2,8 ghz x4 se bo tud pri nas kmalu normalizirala.

Core i7 pa je- primerhjava že dana par strani nazaj zelo drga zadeva ( z TLB bugom )

[snip]

Zgodovina sprememb…

x45 ::

[snip]

Na guru.3d je kolko fer test ŽE 100X OMENJEN in že x4 9950 je primerljiv z veliko dražjim Q9400 :D- lepo napisano v zaključku.

Amd je pač boljši nakup- itak je to skor vedno bil, zdaj se pa bo še bolj navil od primerljivega intela:D....

[snip]

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

kaj pa praviš na tisti zgorni post ki sem ga napisal če amd propade................

Jaz močno upam da se poberejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Dr_M ::

AMD je biu ze v tezjih situacijah, pa ni propadel. Ce ne drugega, ga drugi oddelki drzijo pokonci (graficni procesorji npr).
Sploh pa zdej ne, ko je/bo izdal zelo dober cip.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

jaz sem komaj pred letom začel dojemati katera podjetja so na trgu in kako stojijo, in za preteklost amd-ja nevem kako je bilo, razen za intel vem da je enkrat skor propadel

x45 ::

Mitja poglej si prvo temo o phenomu zlo podrobno, noter maš ene 3 poste, ki jih je napisal nekdo pač ki ve zakaj se gre in kako deluje intel in kako prodaja skozi zgodovino so zadetek pa v polno.

lepo je primerjal tud cpu firme z avto firmami ipd... zanimivo sam je treba najt...

plavi85 ::

Dobre uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....:\

x45 ::

še en test:

x2 7750 malce vodi v povprečju pred precej dražjim E 8200 :D:D, ceno pr nas ma pa kot E5200, ki ga zlahka prekosi...

pa test je ok, rami enaki, driverji novi, pa amd ma 790gx ploščo:

http://www.guru3d.com/article/amd-athlo...

in sklep testa:

The Verdict
So then, the conclusion is often a little more complicated than expected. On one hand, price-performance wise AMD has a very exciting product here, and that has everything to do with pricing. Fact is, we took an Intel E8200 (2.67 GHz) processor that clock for clock seems to be a little faster than the 7750 BE (2.7 GHz) processor. Both are positioned really close though. However, for the E8200 processor you'll still need to cough up 169 USD which is over ~80 USD more expensive.

Alternatively the Core 2 Duo E7300 would be an option at 149 USD. AMD on the other hand will launch the standard Athlon X2 7550 processor at 79 USD and the Black Edition Athlon X2 7750 at 89 USD. Prices will be roughly the same in EUROs. And that's just an amazing price for this product.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Mitja358 ::

lepo to, že en best buy :D

M-XXXX ::

[snip]

x2 7750 malce vodi v povprečju pred precej dražjim E 8200 :D:D, ceno pr nas ma pa kot E5200, ki ga zlahka prekosi...

Moram priznat da je vsak enkrat AMD naredil tako kot se šika in razmišljam da bi si ga nabavil za server, sam pomoje ga ne bom ker bi me menjava vseeno preveč prišla, oziroma se mi bolj splača nek rablem 775 proc za manj kot 50€.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Je tole:
x2 7750 malce vodi v povprečju pred precej dražjim E 8200

enako temu?:
we took an Intel E8200 (2.67 GHz) processor that clock for clock seems to be a little faster than the 7750 BE (2.7 GHz) processor


Daj no, vsaj potrudi se razumeti napisano...

huelz ::

Dejstvo ostaja, da bo 7750 Black Edition dejansko okoli 90 eur ali manj.
Kar je dobra cena za soliden proc za amd platformo.

x45 ::

ga že majo in je 83 eur 8-)- nakupi.net

bond007 ::

Upam, da se amd mal pobere, delnice zgledajo precej slabo;(


Torej black ma odklenjen multi? Kdaj naj bi 45nm amdji v rangu 7750? Ker price/performance je super, da bi bil še 45nm, pa bi kupu tole....

Valvoline ::

ga že majo in je 83 eur 8-)- nakupi.net

Sej druzga im ne preostaja.Če ne bi bila cena 90e ga nobedn neb povohal.Sej je itak večina folka že prešaltal na Intel.
Kaj pa bojo z zastarelo zalogo x2 čipov ???
Razprodaja 3kom za 50e,kaj tazga :)
Za drugo polovico naslednjega leta intel že pripravlja 8 in 16 jedrne procesorje celo na 35 nm. Men pa samo zanima kolk bo cena i5 platformw ki bo dual channel in normalno laufalo na ddr2. Če bo cena primerljiva z sedajnimi dual core,spet imamo zmagovalca.

dzinks63 ::

AMD Athlon X2 7750 Black Edition mi ne deluje nič kaj posebnega. AMD do sedaj ni imel pravega odgovora na E5200 in to je sedaj uredil. Test

bluefish ::

Ampak glupo, naslov teme je "AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....", pa ne gre brez fanbojizmov z nasprotnega brega.

mtosev ::

Upam, da se amd mal pobere, delnice zgledajo precej slabo;(


Torej black ma odklenjen multi? Kdaj naj bi 45nm amdji v rangu 7750? Ker price/performance je super, da bi bil še 45nm, pa bi kupu tole....

AMDju gre super: http://www.techpowerup.com/79008/AMD_Ma...

LoLz
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Saj pravim, glupo je v temi, ki je namenjena specifično določeni znamki in celo tipu procesorja, poslušati jamrarije in izzivanje druge strani.

kmxkmx ::

Ima že keri kako novico kdaj bodo na policah Phenom II? Nekaj se je šušljalo da bi naj jutri šli v prodajo.

huelz ::

Še enkrat povem tukaj. Uradni izid je 8.1. in ne jutri :))

Vanadium ::

Am jaz bom pa takole reku. Uporabljam AutoCAD, MapCAD 3D, Civil3D in podobne zadeve. Skratka mel sem takrat pentium 4 3.2 prescot HT. Skratka za tiste cajte ko je vun prisel kar vredu kiblo ampak pazi tole. Athlon XP 2600+ barton jedro ga je potolkel po dolžini in širini. Pa noben od AMDjev ni bil navit medtem, ko sem jaz mel navitega z tistim intel sranjem programom :P. Skratka sedaj ima sodelav q6600 jas pa v kratkem planiram 45nm phenoma kupit pa me prav zanima kak se obnašalo oz kateri je bolši. Da ne omenjam doma moj opteron ki je v podpisu kak je sekal proti temu pentiumu :P. Sam tole je offtopic. Skratka sem mel veliko AMD in Intel sistemov pa se je dosedaj vedno AMD bolj odrezal v aplikacijah, ki jih uporabljam (pa pustmo na strani AMD K6-2 navzdol ker tisto si pa ne zasluži imena procesor :D) in upajmo da bo tako ostalo. Tako da moj podpis je da AMD ne suxa popolnoma, suxa samo za tist procent folka ki navija to je pa minimum svetovnih uporabnikov.

L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Vredu po tem testu naj bi bil pentium boljsi sam sorry men je pa praksa pokazala, da ni bil. Vsaj ne v AutoCADu pri dotičnem delu ki sem ga takrat opravljal.

Nub2 ::

Mitja358 ::

jaz sem tudi v praksi videl da je bil moj 2.4Ghz athlon xp hitrejši od 3.4 Ghz p4

mtosev ::

opazam da eni sanjate letece slone. tak da me vec v tej meni ne bo.
Lepo se mejte v dream world. pozdrav
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Vanadium ::

pa je to potrjeno? totih 5ghz

Mitja358 ::

kolk se vidi ja, ja mala možnost da je fake (mogoče pa je) sam sem 90% da ni ker phenomi ii grejo baje zelo visoko

Valvoline ::

Pa tut če je al ni res je že skrajn čas da AMD nekaj nardi. Drgač bojo pa res vsi prešaltal na Intel.Doslej še nisem nobenga vidu da bi AMDja spravu na 4ghz ali več.

trnvpeti ::

zakaj se pogovarjate o necemu, cesar se ni

Vanadium ::

zato ker baje po tistmu linku je ze :D in zgleda vrei sam bomo videli ko bo uradno zunaj kaj bo in kaj nebo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()
««
«
1 / 102
»»