» »

Problem napajalec

Problem napajalec

dwinxp ::

Pozdravljeni!

Danes mi je ze 2 sel v nebesa napajalec znamke LC power 550w, deklaracijo na +12A izhodih ima 16A ter 18A. model je LC6550.
Poleti nekje mi je crknu podoben napajalec (enak samo prejsnja serija), simptomi so enaki...racunalnik hocem zagnat ter zadeva je mrtva...samo malo posmrdi po zazganem in to je to...

Moj sistem je naslednji:
- Asus P5B Deluxe
- Intel Core 2 Duo 2,13ghz @ 3,06ghz
- 2x 512MB TeamGroup 4-4-4-10
- Geforce 8600GT Leadtek
- 3-je diski
- 2 DVD-+RW
- Sound Blaster Live! 5.1

Zdi se mi kar malo neverjetno da bi ta sistem popil toliko toka, da bi napajalec kleknil. Zato vas vprasam al so napajalci bli res toliko za nic da so pac sami od sebe crknili ali je kej kak drugi problem... namrec nameravam zdej kupiti napajalec bolj priznanih znamk ter tudi mocnejsega, pa ne bi hotel da ga doleti po pol leta enaka usoda...Mate kak nasvet?

Hvala ter lep dan!

aco111 ::

No to bi moralo leteti. No mogoče si prav na dva taka napajalnika nabasal. Jaz imam namreč podoben LCpower napajalnik, pa drugače dela kot more.
Če maš kaki napajalnik kje še, probaj v drugem kompu ga priklopti, pa če dela en čas ok, ga daj v tvoj komp. Če bi še tretji crknil, te bi jaz rekel, da osnovna plošča najvrjetneje v okvari. Probaj boš videl kaj bo.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

dwinxp ::

Ni napajalec... sm zdej ugotovil... iz spodnjega dela maticne se nekje kadi bel dim... je sla maticna :( :( :( zdej sm v se vecji zagati... :(

mislite da se skurila zaradi tega ker je bil racunalnik navit, pa ceprav so mi jo navijali najboljsi navijaci v sloveniji in na tem forumu... ?

aco111 ::

Ni napajalec... sm zdej ugotovil... iz spodnjega dela maticne se nekje kadi bel dim... je sla maticna :( :( :( zdej sm v se vecji zagati... :(

mislite da se skurila zaradi tega ker je bil racunalnik navit, pa ceprav so mi jo navijali najboljsi navijaci v sloveniji in na tem forumu... ?

Saj če je pravilno navit in hlajen, ni problema. Drugače pa lahko da pač kar tak crknila, mogoče si imel kaj kovinskega v tistem območju, tistoč in ena stvar je lahko. No torej v trgovino po novo mamo plato če tale ni v garanciji več.

Drugače pa, nisi edini, ki je ostal brez mame plate, jaz si morem sedaj še prišarati denar za nove komponente :|. Ampak ok, bo že :D

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

dwinxp ::

Edino kar sem naredu je to da sm en uni USB priklopu gor k mi jih je zmanjkalo pa sm tel zadaj dat se dodatna 2 glih k ma maticna moznost priklopit jih vec... pa sm pc odklopu iz napajanja kot zmeraj...pa pac prklopil...tko kot sm ze to 100x naredu na tem in drugih pc-jih... dvomim da bi zaradi tega crknla bi se smejal... ali pac ... drugega nisem tikal danes na njemu...

aco111 ::

Edino kar sem naredu je to da sm en uni USB priklopu gor k mi jih je zmanjkalo pa sm tel zadaj dat se dodatna 2 glih k ma maticna moznost priklopit jih vec... pa sm pc odklopu iz napajanja kot zmeraj...pa pac prklopil...tko kot sm ze to 100x naredu na tem in drugih pc-jih... dvomim da bi zaradi tega crknla bi se smejal... ali pac ... drugega nisem tikal danes na njemu...

Hja, ko elektronika crkne te crkne. Od USB-ja po moje nebi smelo nič biti, ampak se dogajajo tudi nemogoče stvari, ni tak?

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

dwinxp ::

Eh nc... se grem tolazit h punci :)... mam tam se en racunalnik za zlozit danes upam da ne crkne tudi tisti LOL :D

Pyr0Beast ::

Jah LC, malo denarja malo muzike :)
Govoril sem naj jih folk ne kupuje, saj za ceno 2h crknjenih ze dobi nekaj kvalitetnega ..

No, maticna je lahko se ziva, mogoce je samo kaksna varovalka za USB porte sla, odklopi pa poizkusi z drugim napajalom ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dwinxp ::

Ja no bom probal...samo ce bi sla samo varovalka pomoje ne bi kadilo se iz nje ter smrdelo po zazganem... nevem se bom igral potem... hvala vseeno za nasvete...

solatko ::

Pyr0Beast - LC Power napajalnika imam dva že več, kot 2 leti eden je 550w, drugi 450w, linije so popolnoma stabilne, moči je zadost in ne seri, da so zanič. Kar nekaj sem jih montiral v sisteme in v petih letih niti ene same reklamacije. Postane pa problem, ko navijate mašine na nemogoče vrednosti, se vam vse pregreva, šmelca, poka in hrešči, pol date pa še pre švoh napajalnik, pol je pa LC zanič. Kolega popravlja napajalnike v garanciji - same high firme, ma tolk dela, da se ven ne vidi. Poglej si malo stabilnost linij v testu SW Power, pa boš vidu kolk nihanja imajo najdražji napajalniki, koliko pa LC in še nekaj drugih poceni napajalcev. Ni vse zlato, kar se sveti.
dwinxp - da nisi slučajno okol obrnu konektorja za priklop USB na matično (če je enojen, se to hitro zgodi) in če si slučajno obesu gor disk ali kaj takega, kar pobira napetost iz usb-ja, ti je lahko skurlo matično.
Če pa si slučajno priklopu na firewire priklop (enak, samo da ima pet nogic v drugi vrsti), je pa plata sigurno šla, ker ti je šel ICH rakom žvižgat).

D3m ::

LC Power napajalnika imam dva že več, kot 2 leti eden je 550w, drugi 450w, linije so popolnoma stabilne, moči je zadost in ne seri, da so zanič


Lucky you. Jst take sreče nisem imel :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

dwinxp ::

solatko - Nisem priklopil na firewire, pa kot sm povedu zadeva se niti zagnala ni tako da nism mogu kakih diskov al karkoli nanj priklapljat... Takoj ko sem na napajalcu dal zadaj stikalo na 1 je zacelo smrdeti... brez da bi racunalnika sploh zagnal... Kar se tice navijanja... zadeva je delala perfektno 1 leto pa pol, navil ga je eden najboljsih navijacev v slovniji kot sem ze povedal... grel se tudi ni...procesor je imel okoli 55 stopinj...ohisje je dobro hlajeno in veliko... tuki ni nobenih problemov...

Tako da res nevem zakaj mi je maticna crknla... ko bom vse skupaj raztavu bom mogoce ugotovil kak cip je sol... (ce bo slucajno kej crn, glede na to da se pokadilo ven...)

Nevem bom napisal kaj vec ko zvem kaj vec...

dwinxp ::

OK zdej pa nevem kaj si mislit...

Sem pred kratkim prisel domov...pa si recem ah probamo se graficno vn vrzt pa provat ce maticna se bo spet kadila... vrzem vem dam kabel v napajalec dam stikalo na 1, in glej ga zlomka na maticni se vzge modri asus napis kar pomeni da je vse ok in nic se ne kadi... mah recem dam graficno spet noter... in se vedno enako nec se ne kadi... zadeva ocitno dela...zdej mi ni pa prov nec vec jasno kako upa delati ce se je prej nekaj smodilo in kadilo ???

D3m ::

Napajalc :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

solatko ::

Kdaj si nazadnje popolnoma očistil računalnik (ventilatorje, ležišča....), lahko se ti je zasmodil prah, ki se je nabral ob kakšni bolj vroči komponenti, poglej kondenzatorje, če je kakšen napihnjen in če imaš navit računalnik, daj kakšen močnejši napajalnik. Sistem s ploščo imaš zadosti dober, da ne bi smelo bit problemov. Predlagam, da vse lepo razstaviš, dobro spihaš (ne sesat, ker ti nalimanega prahu sesalec ne pobere, ko boš izpihoval, fiksiraj vetrnice ventilatorjev, da se ne bodo vrtele), zamenjaj termalno pasto na CPU in GPU, dobro pritrdi hladilnike, očisti RAM-e in ležišča ramov, spihaj napajalnik (tudi fiksiraj ventilator) in bi moralo delovati. Če sam ne znaš tega, pokliči kakšnega dobrega kolega in naj to naredi v pričo tebe, da boš videl kako to gre. Enkrat letno, se to splača narediti (generalno čiščenje), saj je prah največji sovražnik komponent.

Pyr0Beast ::

LC Power napajalnika imam dva že več, kot 2 leti eden je 550w, drugi 450w, linije so popolnoma stabilne, moči je zadost in ne seri, da so zanič.
Vsak LC od prijateljev je se koncal pri meni na servisu .. tako da ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dwinxp ::

Solatko - Ja hvala za nesvete :) , sej za take zadeve sm se kar priden pa ga redno cistim. Tudi ohisje ima filtre tako da kaj veliko praha ne pride noter (vseeno nekaj ga... tako da ne izljucujem to moznost). Naslednji teden mi pride nov monitor ter bolj zmogljiv ter tih hladilnik za procesor (za nagrado ker ni crknu sm mu mogu neki kupit :) :)), pa bom takrat vse razmontiral pa scistil pa se 1x sestavil, tako kot si ti reku da res ne bo niti manjsega prahca nikjer.

Aja kar se tice napajalca, a nej ga zamenjam? Mislim se mi splaca dajat ene 60€ za novega? V mislih sm imel kakega Corssair-a ali pa Mushkina... Ali naj raje pustim za 1x tega pa ta denar raje investiram v kake 4GB rame, ki bi mi prisli se kako prav... ?

Se 1x hvala za nasvete :)

Pyr0Beast ::

Kupi nekaj kvalitetnega in ne nekaj, kar bos menjal n-krat pa se vedno ne bo delalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Men LC 550W deluje brez problema, imam ga eno leto.

solatko ::

Osebno vem za najmanj 50 LC-jev od 450 - 750W pa niti eden ni imel težav, računalniki so v glavnem 24/7 in ne nakladaj, LC se ne popravlja, ko crkne, ga zamenjaš, če je v garanciji (2leti) ali pa ga vržeš stran in si za 30-100€ kupiš novega odvisno od potreb. V glavnem držijo stabilne linije, kar je najvažneje, prej sem dajal veliko denarja za napajalnike, pa je bilo s vsakim nekaj narobe - enermax je odpovedal v enem letu in pol (eno leto garancije), bil je pa takrat ene 200DEM, corsair 550W je bil v enem letu 3x zamenjan (nestabilne linije), Tang eno leto, kaput...... Problem je, ker za znane firme delajo neke NN in samo nalepke so original, da bi pa dobil čisti origina, sploh na našem tržišču, je pa utopija.

Pyr0Beast ::

420W Tagana imam ze 4 leta, sedaj bo odbilo 5 leto pa med tem cajtom ni enkrat crknil, kaj sele da bi delal kaksno zgago.

Zakaj se stvar nebi popravljala, ce ima po popravilu boljse lastnosti in bo zdrzala se vsaj 5 let za ceno nekaj ficnikov ?
Zato ker je 'lazje' vreci pol kile svinca v kanto ?

pa je bilo s vsakim nekaj narobe - enermax je odpovedal v enem letu in pol (eno leto garancije), bil je pa takrat ene 200DEM, corsair 550W je bil v enem letu 3x zamenjan (nestabilne linije), Tang eno leto, kaput......
Jah prav ti je, kaj pa navijas na nemogoce vrednosti da vse poka pa cvci ...

Stabilnost linij je mogoce kaksen dan dva delovanja. To kar rabis (in placas) pa je da ta stabilnost traja 3 leta in se vec.
Zakaj mislis, da je na tagana garancija 3 leta, za LC pa 1 .. zato ker je zanic, slaba roba ?

Problem je, ker za znane firme delajo neke NN in samo nalepke so original, da bi pa dobil čisti origina, sploh na našem tržišču, je pa utopija.
Zakaj mislis pa da je LC original ? :O
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Zato, ker LC dela za kar nekaj bolj znanih firm, lahko naročiš, da ga naredijo posebej zate, z nalepko, najmanjša količina je 1000 kosov - izdelajo po tvoji specifikaciji. LC imajo že kar nekaj časa 2 leti garancije, popravlja se pa ne zato, ker je nov cenejši, kot bi bil servis. Sranje z napajalniki je bilo brez navijanja, tudi LC-ji v glavnem furajo na default mašinah. Moja dva LC-ja laufata že več kot dve leti in so linije tako stabilne, kot so bile ob nakupu. Tagan štiri leta nazaj in danes ni ista kvaliteta.

Pyr0Beast ::

.. pa se kvaliteta izdelave ze vedno razlikuje. Tudi komponente niso najboljse pri cenenih izdelkih.

In za katere firme dela LC napajalnike ?

Da se bolj splaca kupiti novega ? Servis racunam od 10-20 EUR, s tem, da napajalnik GARANTIRANO deluje se vsaj nadaljni 2 leti.
Je novi cenejsi ? Nop ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Here we go ;(( LC power vs. Tagan, Enermax and others
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pyr0Beast ::

Tole je bolj LC Uberpower vs. minions.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

D3m ::

Se strinjam 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pyr0Beast ::

Sva ze dva :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

t3hn0 ::

sej sicer je tema ze mal iz poti, sam sem tud jst mnenja da se splaca dat ksn evro zravn pa vzet neki ne-LC :)

enermax mi sluzi ze nekaj casa brez problema, prav tako ocz, z LCjem pa sm mel slabe izkusnje...probal sem ga enkrat, zdej ga raje ne kupim vec
^.^

blackbfm ::

Jz nevem kaj vi delate z napajalniki da vam tok kao crkujejo,sploh LC :D. Men je edino crknu nek noname napajalnik pa še to ko je bil star več kot 5 let.

jimyboy ::

V dveh tednih zamenju v svojem kompu tri LC-napajalnike. Večjega dreka med komponetami še nisem vidu v svoji 15 letni računalniški zgodovini. Res nevem kaj folk študira, da hoče prešparat 30EUR pri napajlniku. Za 80EUR dobiš res kvaliteten napajalnik z 5 letno garancijo, ne pa to kitajsko sranje.

blackbfm ::

Ma ti si bolan da daš 80eur za napajalnik. 30 je povsem dovolj (še preveč, včas so bli cenejši) za normalen računalnik. Pa dej res povej kaj delaš da moraš menjat 3 napajalnike. Očitno imate neko težko napako v električnem omrežju.

Ok, edin če maš same high end komponente potem nič ne rečem..če imaš pa normalen komp in daš 100 eur za napajalnik je pa navadno preseravanje :D

D3m ::

Jz nevem kaj vi delate z napajalniki da vam tok kao crkujejo,sploh LC :D. Men je edino crknu nek noname napajalnik pa še to ko je bil star več kot 5 let.

Z njim ne delamo nič, kar bi tebe interisiralo. Če roba ne zdrži, pač ne zdrži, kdor ima z LC-jem srečo, da mu dela 5 let pol pravim svaka čast. Je pa veliko ljudi, ki pa te sreče nimajo in jim izdihne po ali pred iztekom garancije.
|HP EliteBook|R5 6650U|

solatko ::

Glede na število prodanih LC napajalnikov, niso taka slaba roba, saj jih je zelo malo nezadovoljnih z njimi. Tisti, ki prisegate na znane firme in toliko več € za isto sranje, tudi novega mercedesa S serije sem videl, ko so ga še s probnimi tablicami na vleko nakladal, pa zato ni zanič firma. Od cca 50 napajalnikov LC v petih letih, še čisto vsi normalno služijo svojemu namenu. Morda je pa problem v vaši nestabilni 220V napeljavi, če ste malo dlje od transformatorja, pa vam toliko niha napetost, da se napajlniki zaradi tega kvarijo. Kolega je imel nekaj časa polno delavnico Tagan-ov, ker so imeli tovarniško napako in jih je popravljal, za eno večjo ljubljansko trgovino.

Pyr0Beast ::

Vredno je omeniti, da bo boljsa plata 'vzdrzevala' napajalnik, ko bo le ta zacel odpovedovati, v pomenu, da ko kondenzatorji v napajalu popokajo se obremenitve (seveda cez dolge kable) preselijo na maticno plosco, ko se stvari nacnejo tudi tam ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Verjetno boš prej opazil, da je z napajalnikom nekaj narobe, saj bo napetost na linijah nihala in s tem povzroči nestabilnost sistema. Pri Enermaxu, Taganu.... ravno tako odletijo kondenzatorji - večina zaradi nestabilne napetosti 220V. Če goniš računalnik preko stabilizatorja, je zagotovljeno delovanje tudi NN napajalnikom nekaj let.

Pyr0Beast ::

So not true.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15339393 (34501) amigo_no1
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410683 (7236) kuglvinkl
»

Problem pri zagonu/zmrzovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
401228 (1028) solatko
»

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17610864 (7797) suntrace1
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59728719 (17265) LittleDevil

Več podobnih tem