» »

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

««
4 / 102
»»

Dr_M ::

Ja res bi blo zelo lepo, ce se nebi vec omenjalo intela in navijanje na 4GHz s platami za 50€.
Tema je Phenom II.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Ne pa da mi neko foxconovo sranje omenja tja v AMD-jevo konfiguracijo,vsaka g31 plata je zihr boljša kot tole foxcon sranje.


Pojma nimaš.

Pšenični ::

Ja tema je Phenom 2 , ki prihaja nezadržno. Soliden procesor, ki bo zelo uporaben za nas navadne smrtnike. 125w, 3ghz kaj še hočemo lepšega. Na ddr2 ramu -Amerika. Dobro bi bilo da bi podali še kakšne uporabne informacije, npr. če bo poleg chipseta sb600 podpiral te procesorje še kakšen starejši.

Dr_M ::

Ksn KT266A? >:D
SB600 je ze dovolj star.
Me mal skrbi velika poraba, 125W za AM2+.. Upam, da bodo kmalu 65W primerki :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Ja tle bo lahk edini problem stara plata pa nov proc gor,to pa ne vem kako bo šlo,ker neke omejitve bodo.

x45 ::

Ja tle bo lahk edini problem stara plata pa nov proc gor,to pa ne vem kako bo šlo,ker neke omejitve bodo.


če podpira podpira - potem dela cpu gor.

poraba pa je zelo mala kljub TDP 125 w ju ki podaja samo neko okvirno max vrednost, sem že limal linke gor kak mesec nazaj....

x45 ::

Lepo navitje... vsi ga hvalijo :):

http://www.racunalniske-

novice.com/main/index.php?

page=clanek&cmd=clanek&id_news=17781

PrimozR ::

Ti ne znaš enga linka nalimat?

x45 ::

tule še temperature phenoma II:

pol manj kot Core i7 :)!!!

http://forums.vr-zone.com/showthread.ph...

Brane2 ::

A lahko že nehaš srat s tem ?

Naslov rubrike je "Uporabne informacije", ne pa "govorice, miti, sanje in blodnje"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zorro ::

Ta zaseda 2. mesto na lestvici, prvi je za 10 Mhz višji. Samo tovrstna navijanja so za navaden folk povsem brezpredmetna.

Tukaj je eden prišel z vodno hlajenim X4 920 na 3,71 GHz pri 1,52V.

Brane2 ::

Vse to so v veliki meri sanje.

Nek mulc se je kurćil, da je navil NB svoje 9850tke na 2400MHz ( s serijskih 2000 ) in da stvar dela BP, brez kakršnegakoli OV.

Sem probal tudi sam na 9950, pa stvar sproducira tako zahrbtne napake po sistemu, da sem raje vse skupaj postavil še enkrat.

Tisti "stabilen OC" si lahko vtaknejo nekam.

Če tipu Phenom na vodnem dela samo na 3.7 GHz, potem je ali nekaj zelo narobe z njegovim znanjem, s plato ali pa je OCabilnost Phenoma II bila zelo pesniško ocenjena že prej.

Iz tega je sklepati, da ga bodo navadni smrtniki navili še manj in da ni variante za dosego solidnega OC-a tako da bi CnQ še delal.

Se ne sekiram osebno, le opažam...
On the journey of life, I chose the psycho path.

ZaLoMaT ::

Vredu, jaz sem to nekaj gledal (predvsem linke od @Zorro-ta) in če prav vidim, se AMDejev Phenom II bolje navija kot Intelov i7?

TOP ::

Brane2 ti si tle najbolj realen in tud najbolj pošteno poveš,kje so realna tla AMD.Kar se tega tiče,jaz tud neverjamem vsem govoricam.Če je blo že pokazano da z ektremnim hlajenjem gre čez 6ghz potem ni šans da gre z vodnim sam toliko.

i386 ::

X4 920!!! ne x4 940 BE. x4 940be gre veliko višje. Bomo pa use videli čez 3 dni kako bo. Verjetno bo x4 940BE nekje v rangu q9550 oz. q9300. No pustimo se presenetit. Mogoče bo pa boljši kot i7 :D No, v skoraj vsakem primeru jaz kupim AMD, da ga malo sprobam.. mogoče ne bo več priložnosti....

Brane2 ::

Ah,zo. No, kot je praksa pokazala, je velika razlika med miti in uporabno realnostjo.

Sploh pa, saj ne bo treba veliko čakati. Po finskih štacunah že majo zlistano ceno za 940tko- od €244 do €270 ...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Zorro ::

Mislim, da ima X4 920 zaklenjen množilnik in mogoče bo z odklenjenim X4 940 res drugačna zgodba. Pustimo se presenetiti.

x45 ::

Ah,zo. No, kot je praksa pokazala, je velika razlika med miti in uporabno realnostjo.

Sploh pa, saj ne bo treba veliko čakati. Po finskih štacunah že majo zlistano ceno za 940tko- od €244 do €270 ...


lepo to je pa zlo ugodno moram moj izračun popravit... :)

i386 ::

Če bo 940be 250€, bo 920 ok 220, 230, kar je okoli q9300, še malo cenejše. Če bosta imela podoben preformance, oz verjetno bo podoben, bo phenom 2 čisto dober nakup. kmalu pride, kmalu bomo videli kdo ima prav....

x45 ::

Ah,zo. No, kot je praksa pokazala, je velika razlika med miti in uporabno realnostjo.

Sploh pa, saj ne bo treba veliko čakati. Po finskih štacunah že majo zlistano ceno za 940tko- od €244 do €270 ...


kal link do štacune, jas ne vidim cen nikjer??

M-XXXX ::

tule še temperature phenoma II:

pol manj kot Core i7 :)!!!

http://forums.vr-zone.com/showthread.ph...


Še ven niso dobro prišli pa imajo že zanič senzorje!
Pa ne mi zdaj spet trdit da imaš lahko hladnejšega od okolice:D

Brane2 ::

link do štacune, jas ne vidim cen nikjer??



CLICK!
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

Lepo :) zadeva bo ugodnejša kot se je govorilo....

še en link :

http://www.nordichardware.com/news,8551...

Phenom II X4 prices surface
Written by Andreas G 02 January 2009 18:05



Phenom II X4 is slated to appear in early January and the processor that will be the first consumer processor from AMD made at the 45nm node has been showing a lot of promise so far. The pricing has been anything but official though, but as stores are starting to list the new models, we are starting to get a feel for where it will start. Two models should launch on January 8th, Phenom II X4 920 (2.8GHz) and Phenom II X4 940 Black Edition (3.0GHz).

When we average out the prices so far it looks like they will cost around 220€ for the Phenom II X4 920 and 250€ for the Phenom II X4 940 Black Edition, while the dollar prices will be slightly higher, around $230 and $280 respectively. Right now this puts them around the same price range as the cheapest Core i7 processor, the Intel Core i7 920, but then the overall platform cost is much lower on the AMD side. We will just have to wait and see what the reviews will say in terms of performance.

Comment Send to a friend

M-XXXX ::

while the dollar prices will be slightly higher,

Too nice, to be true! Da bi bilo tole le res...

kikibeck ::

a tele bučmani misljo kdaj narest plato z sb750 pa fx750, ker bi jz rabu 2x lan pa mal več USBjov kot jih ma 750gx (mislm na zadnji strani), poleg tega pa me asus nekako ne mika preveč

DJ MartiNi ::

Bomo videli če bo GigaByte kaj spravil ven. Oni ponavadi dobro opremijo svoje high-end plate. GA-MA790FX-DQ6 ima dva LANa. Vendar je to SB600 plata, tako da ima le 10 USB portov. SB7x0 jih ima 12. Me pa prav zanima če bodo proizvajalci dodali še kak LAN na plate z SB800 južnim mostom. Ta naj bi z razliko dosedanjih AMDjevih južnih mostov namreč podpiral 1GB LAN. Dosedanji južni mosti pri AMDju ne podpirajo LANa, tako da proizvajalci plat dajo gor kar Realtekovo umetnino.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Pšenični ::

Še tri dni.....

huelz ::

Fantje, da ne boste spet razocarani glede cen.
230 in 280 USD so verjetno dilerske cene. Dodajte se marzo in davek in preracunajte po aktualnem tecaju in boste dobili ceno, ki jo boste dejansko placali v trgovini.
Se enkrat povem, cena Phenoma II X4 940 bo na nivoju Intelovega i7 920.

Nub2 ::

940 920
Nevem zakaj še vedno bluzite kake bojo cene...

Pšenični ::

"Fantje, da ne boste spet razocarani glede cen.
230 in 280 USD so verjetno dilerske cene. Dodajte se marzo in davek in preracunajte po aktualnem tecaju in boste dobili ceno, ki jo boste dejansko placali v trgovini.
Se enkrat povem, cena Phenoma II X4 940 bo na nivoju Intelovega i7 920.

Cena bo dost ugodna, če ne bomo pa malo počakali, kakšen mesec ali dva. Potrpljenje je božja mast, heh,heh Če smo čakal dve leti bomo pa še en mesec.

Shegevara ::

Če smo čakal dve leti bomo pa še en mesec.


heh, tale Dukenukem forever strategija ane? :D

Dr_M ::

Tka duka nihce nikol ne bo dosegu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

Kaj pa je sedaj s temi phenomi fx 4,00Ghz in 4,40GHz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

M-XXXX ::

Kaj pa je sedaj s temi phenomi fx 4,00Ghz in 4,40GHz?

Popolnoma nič:D

kikibeck ::

ta prav se je uglasu;)

M-XXXX ::

ta prav se je uglasu;)

Bom takole rekel- do zdaj sem na vodi/zraku videl le OC-je 4ghz in manj pri 1.5-1,6V kar je veliko preveč za 45nm... Lahko pa mi dokažeš nasprotno!

kikibeck ::

Ja dejmo raj mičken počakat še samo 2 dni :D pa bomo vidl. Upajmo da bo phenom zlo dobr:D (zdej bom kupu nov komp:D) pa sploh nevem kam bi šu intel al pa AMD, sam trenutno bi rabu bolj hitrost sam je pa mal draga tko da bom raj mičken počaku;)

Mitja358 ::

ta prav se je uglasu;)

Bom takole rekel- do zdaj sem na vodi/zraku videl le OC-je 4ghz in manj pri 1.5-1,6V kar je veliko preveč za 45nm... Lahko pa mi dokažeš nasprotno!

No to maš pa tut prav. Sam mogoče pa bo amd izdelal 4,4GHz primerek na stock z vcore okoli 1.3V

dzinks63 ::

>>>Sam mogoče pa bo amd izdelal 4,4GHz primerek na stock z vcore okoli 1.3V

Seveda da bo, samo v kateri od naslednjih generacij, mogoče phenom III?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

bidybolder ::

@x45
Pri svojih izračunih si pozabil naredit še en sistem z Q6600, s katerim se lahko PII primerja in se ga da dobit za 150€+.

Še link do bolj preglednih rezultatov testa Deneb vs Kentsfield, Yorkfield & Bloomfield
2016: i3 6100/TS15A|Z170i Pro Gaming|16GB Dark Pro 3200MHz/C16
RX 480 8GB|G2460VQ 75Hz|SM951 256GB|3x 750 EVO 250GB R0|
SUGO 07/600W|G610 Red|G503 PS|G640|G633|F310

x45 ::

@x45
Pri svojih izračunih si pozabil naredit še en sistem z Q6600, s katerim se lahko PII primerja in se ga da dobit za 150€+.

Še link do bolj preglednih rezultatov testa Deneb vs Kentsfield, Yorkfield & Bloomfield


sanjaš, q6600 nima kaj iskat v tem rangu pa še dražji je os npr x4 9950, še teden dva pa jih ne bo več.... 192 eur sem videl ceno sam ne vem če se še dobi...

920 Phenom II:

http://geizhals.at/eu/a389216.html

cena za začetek ni zlo niska 240 eur...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

M-XXXX ::

@x45
Pri svojih izračunih si pozabil naredit še en sistem z Q6600, s katerim se lahko PII primerja in se ga da dobit za 150€+.

Še link do bolj preglednih rezultatov testa Deneb vs Kentsfield, Yorkfield & Bloomfield


sanjaš, q6600 nima kaj iskat v tem rangu pa še dražji je os npr x4 9950, še teden dva pa jih ne bo več.... 192 eur sem videl ceno sam ne vem če se še dobi...

Q6600 JE CENEJŠI (vir: ceneje.si) da ne omenjam da je clock vs clock hitrejši od Phenom 2, kaj šele od enke, da o navijanju ne govorimo!

Dr_M ::

Dejte ze spiz** s tem Q6600... Mi gre ze prov...nekam. Ce ze primerjate, primerjejte z 45nm procesorjem.
Q6600 je crap, bug's life, kamena doma, tok je star, da so jih se neandertalci uporabljal (pa se vedno jih).
Intel si z njimi v lastno skledo pljuva, ker ostalih procesorjev ne proda, te morajo pa pod ceno dajat, da jih sploh kdo povoha.

Od zdej naprej omenjite Q8x00 in Q9xx0. Tej so ze malo bolj uporabni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Ponavadi se primerja podobno zmogljive izdelke (tako kot ne boš nikoli primerjal E1200 z 965 i7):D

Tako da Phenom in Q6600 sta več kot dobra primerjava!

Brane2 ::

V bistvu nista. Cel point Phenoma je "true QC".

Zlahka se da najt test kodo, kjer ravno zaradi tega PII požre dual-dual core za malico.


Če ti je všeč dual-dual, fajn. Nič ni narobe s tem.
Ravno tako kot je nekomu recimo 3.5 GHz unicore pomemnbejši od 3 GHz QC. Pač ima enonitno aplikacijo.

Samo ne mi z off-the-track primerjavami.

Ne moreš kupit kamijona za selitev in potem srat da je Ferrari hitrejši, ker pač z njim selitev enega cvetličnega lonca opraviš hitreje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

M-XXXX ::

Brane daj pokaži kje se ta "pravi" QC izkaže? (pa prosim ne nekega xy testa) ampak nekaj dejansko uporabnega.

Brane2 ::

Izkaže se na vseh aplikacijah, kjer štiri jedra sodelujejo med seboj skozi L3 cache.

Primer imaš IIRC v AMDjevem Application noteu.

Superpija ni med njimi, zaenkrat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Valvoline ::

In kaj pomen če je true QC ??
Vse na enem čipu al kaj ??? C2Q ima pač 2 čipa če se ne motim ??
Zej pa ti men povej a je boljše npr integrirani ojačevalec z npr 2x 50w na enem čipu,ali 2x 50w 2 ćipa posebej ???
Če men vprašaš je vsak čip posebej boljša opcija.
Fajna bi bilo če bi se dale dobiti pocen lga 775 plate z 2x 775 socket. Pa daš 2x c2d in maš quada. Isti drek.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

No naštej mi aplikacije, ki jih uporablja povprečen uporabnik, kjer ima pravi 4-jedernik prednost. Če so to le neke xy zadeve, ki jih ne uporablja niti 0,0001% ljudi, so direktne primerjave 4-jedernikov z 2+2 čisto na mestu

M-XXXX ::

Primer imaš IIRC v AMDjevem Application noteu.

To je ena za AMD, ostalih 100 za Intel. Naprej...
««
4 / 102
»»