» »

Dual Core AMD/Intel

Dual Core AMD/Intel

««
19 / 22
»»

Valvoline ::

raje grafično menjaj,
če pa že cpu pa bi jas AM2+, še maš možnosti za ugrade na deneba ipd, 775 pa ne bo več novih cpu jev.

:D
Ja AMD nas je enkrat že nasral z s754 in s939 potem je upgrade koštal celo premoženje saj so AM2 procesorji bili na pol cenejši kot primerljivega s754 in s939

x45 ::

Bom tuki vprasal, da ne odpiram nove teme....se splača zamenjati x2 4400@3ghz za intela, recmo e7200, e8400? sm naletu na igrco sins of solar empire, ki mi pri vec enotah dela v diapozitivih in sumim procesor (kot v 3dmark 2006 cpu test)..

Torej: Ali bi za 200-250eu dobil temu primeren boljsi prformans?

:D Še moj e2160@2.9ghz pihne tega AMD-ja kaj pa šele tiste novejše ala e8400 ki se navijejo tut na 4.5ghz


spet en " blond tip " ki testira s super pi... daj ne bluzi še tukaj no...

Valvoline ::

Še z procesorji AM2+ si je AMD zabil avtogol.
Ker so napovedal da bojo obstoječe AM2 plate podpiral novih procesorjev in to se ne dogaja...
Le 15-20% AM2 mamaplate podpira tile nove phenom varijante.... Spet nasral stvar

Valvoline ::

@X45 :D
Ne se jezit... no....
Sej vem da tiste zasrane phenome ste precej preplačal u bistvu zajebal saj najcenejši e2140 za manj k 50e navit na več k 3ghz ju pospravi pod preprogo...
Mal za hec8-)

PrimozR ::

Verjetno ja, odvisno od kvalitete plošče. AMpak vseeno, kaka P5Q PRO za ~100 €, potem pa za 160 E8400. Kero plato maš pa zdej?

Sicer je pa Q6600 limit zaradi nizke frekvence. Zato seveda vzameš dual core in ga po možnosti naviješ. Moj E6750 gre recimo brez kakršnekoli spremembe nastavitve (razen RAM:FSB in FSB) na 3,2 GHz (z 2,66). Seveda to ni zgornja meja.

TOP ::

Ja sej tukaj je glavna prednost Intla,ker ma zelo kvalitetne plošče in zlahka vsak procesor opazno naviješ,medtem ko pri AMD je največji problem plata,če jim sploh bo kdaj uspelo naredit dobro plato.Sam sem kar nekaj PC zložu takrat še bivši 939 sistem in vsi so delali oke,po dveh letih pa so počasi začeli crkovat in to plate in nič drugega.Tale Gigabayte plate so bile takrat za en drek in lih tako so tud sedaj.Potem sem šel na Intel Dual Core in vzel sem Gigabyt plato in po 2 mesecih je šla.Od takrat nikoli več Gigabyte samo še Asus.

x45 ::

@X45 :D
Ne se jezit... no....
Sej vem da tiste zasrane phenome ste precej preplačal u bistvu zajebal saj najcenejši e2140 za manj k 50e navit na več k 3ghz ju pospravi pod preprogo...
Mal za hec8-)


AMD še vedno nudi več za svoj denar in tud je, X3 prekosi duale za nižjo ceno, tudi Tale X4 9950 pomete z Q6600 pa še čenejši je in ima krepko boljšo arhitekturo. Nerodno pa je če so še vedno taki lažnivci tule, ki gladko trdijo nasprotno:

Phenom 9950 BE zmaga tudi v večni testov in zanimiv sklep, ki pove veliko kdo nudi največ za denar:

http://www.guru3d.com/article/amd-pheno...

PrimozR ::

@X45 :D
Ne se jezit... no....
Sej vem da tiste zasrane phenome ste precej preplačal u bistvu zajebal saj najcenejši e2140 za manj k 50e navit na več k 3ghz ju pospravi pod preprogo...
Mal za hec8-)


AMD še vedno nudi več za svoj denar in tud je, X3 prekosi duale za nižjo ceno, tudi Tale X4 9950 pomete z Q6600 pa še čenejši je in ima krepko boljšo arhitekturo. Nerodno pa je če so še vedno taki lažnivci tule, ki gladko trdijo nasprotno:

Phenom 9950 BE zmaga tudi v večni testov in zanimiv sklep, ki pove veliko kdo nudi največ za denar:

http://www.guru3d.com/article/amd-pheno...


V ultithreaded aplikacijah ja. Ampak ker je večina aplikacij single threaded so nekako C2Dji boljši. O arhitekturi pa res ne bomo, je bilo razloženo že miljonkrat. Če je 100 let spredaj in je na koncu počasnejša, so jo lahko naredili Poncij Pilat, Stalin, Kennedy in Drnovšek, pa bo še vedno zadeva poačsnejša. In to je tisto kar šteje.

Valvoline ::

:D
Tle so phenoma navil na bednih 3.1ghz.... medtem k je Q6600 na stock :))
Bi bilo zanimljivo če bi še X6800 navili na enih 3,5 ghz al pa celo na 4ghz eni grejo še več...:D pa da vidmo potem benchmarke.
Brezveze se je pogovarjat.
Se grem stavit da še moj e2160 spravljen na 3.5ghz glatko premaga tegale phenoma pr vseh benchmarkih.
Tu si poglej.... Primerjava e2160 in X6800
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
X6800 pomete z vsakim phenomom na vsakem testu.
O novih volfdale-čkov ki letijo tut na 5ghz sploh ne bom govoru.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Koliko ze stane nov XQ intel...?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Koliko ze stane nov XQ intel...?

Koliko že stane E8400 E0, ki letijo po 4.35ghz na zraku in 1.4V?

Dr_M ::

Oprosti, ampak on ni dal take primerjave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dobro veš kašne cene ima extreme procesor:D
Itak pa ne vem zakaj sploh 6800 model gleda, ko pa je vsak E8400 hitrejši in se bolje navija, da ne omenim da je cenejši?:))

Dr_M ::

Jest vem, kasne so cene, samo on neve.

In sploh nevem, zakaj zaradi enga zelenca spet isto stvar premlevamo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

M3A78-T ali M3A32-MVP DELUXE kateri plato izbrati ????

DJ MartiNi ::

Skoraj raje bi ti priporočil GigaByte GA-MA790GP-DS4H ali še bolje ASUS M3A79-T deluxe, sploh če boš navijal.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

kmetek ::

ma hoče met 2x 16 pcie....

DJ MartiNi ::

ASUS M3A32-MVP deluxe in ASUS M3A79-T deluxe imata možnost 2 x 16x PCIe. Ostali dve 2 x 8x.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

HyperGL ::

mi razloži kdo kaj pomeni ES v imenu procesorja?
primer:

P8400 @ 2.26GHz (ES)

hvala!

PrimozR ::

Engineering Sample. DOločeni modeli so popolnoma odklenjeni (dandanes redko, ker imamo itak Extreme verzije, tako da to ni point), prodaja ESov je bila pa zelo popularna pred izidom C2Djev, saj so se ESi na veliko prodajali na ebayu. Danes je to bolj v stilu izdaje procesorja pred uradnim izidom, za teste, za Intelove (navijalske) partnerje, itd. Klik!

HyperGL ::

zakaj pa meni v prenosniku CPU-Z kaže ES?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

PrimozR ::

pic!

HyperGL ::

mtosev ::

verjetno napaka.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

HyperGL ::

sicer pa tudi core temp mi daje informacijo da je ES... zdej pa sem res zmeden... mah, tako ali tako gre računalnik sestri :P

migema ::

Novost v računalniški tehnologiji- Intel Core i7 sedaj na razpolago tudi v Sloveniji.

Zasledil sem ga tukaj:

http://www.comshop.si/search.asp?srchSt...

Zanimivo, ni kaj!

WamPIRe- ::

Seveda to so serverske različice....
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

OmegaM ::

Slisati kot reklama :P

Malo sale :)

To je za server ja.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

XCom ::

Hmm tole so desktop variante...

PrimozR ::

Seveda to so serverske različice....


Dej mi zrihtej to, kar kadiš. Nehalema za serverje seveda sploh še ni na trgu!

EDIT: enaka ponudba velja tudi za OmegaM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Pa se plata 287€. In se 3 palcke po 2GB spodobnega DDR3 rama. Ze skor tezko prides pod jurja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SasoS ::

Core i7 je v sloveniji že 10 dni...

migema ::

Core i7 je v sloveniji že 10 dni...


Kje si ga zasledil?

tilinho20 ::

Core i7 je v sloveniji že 10 dni...

Na ceniku, na zalogi pa malo manj verjetno.

SasoS ::

Moj dobavitelj jih je reklamiral da jih ima...ali so res pa ne vem, nisem vprašal.

OmegaM ::

Ne rabis zalit P|P|, in da, sem ga usekal mimo.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

bobsaap ::

V Comshopu so je na zalogi sigurno ... preverjeno!
http://www.slo-fishing.si

Davidf1 ::

Mene pa zanima ali je dobra kombinacija:
AMD X2 5200+ in pa plata ASUS M3N78.
Ima to dober navijalni potencial?
So to 2 dokaj dobre in zanesljive komponente?,...

DJ MartiNi ::

Procesorji so v glavnem vsi precej zanesljivi. Plata ASUS M3N78 pa zna biti rahlo problematična zaradi kondenzatorjev. Niso čisto vsi solid. Vendar se naj bi to pokazalo šele čez precej časa.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PrimozR ::

Eh, dandanes ni več problemov napihovanja kondičev, je bila takrat prevelika blamaža s tem.

Davidf1 ::

No rad bi slišal še kakšna mnenja, ali mislite da se da na teh dveh komponentah zgraditi dober računalnik in koliko mislite, da bi bilo vredno odšteti za to dvoje.

LP David

mesoreznica ::

Če nisi preveč zahteven potem se da graditi na teh komponentah.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

x45 ::

No rad bi slišal še kakšna mnenja, ali mislite da se da na teh dveh komponentah zgraditi dober računalnik in koliko mislite, da bi bilo vredno odšteti za to dvoje.

LP David


tale 5200 x2 je v osnovi kr dobra zadeva se pa da bobro navit 3400 mhz...( g2 step ).

plošča pa obvezno am2+ in čez čas zamenjaš cpu z phenomom ali še bolje Denebom ko se malo poceni.

Davidf1 ::

Ja saj ta plata, ki sem jo jaz napisal je AM2+ :)

celada ::

Kaj bi pa priporocil za 250€ plata + proc lah mal vec sam ne pretiravat, v kombinaciji bo se 4 giga ddr2 rama in 4850 ati radeon graficna.

#edit: navijal najverjetneje nebom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

PrimozR ::

Za 260 € dobiš P5Q PRO in E8200. Za okrog 290 € dobiš lahko še malce boljši proc E8400. Pri AMDju pa pač vzameš 790GX platko, recimo tole in X2 6000+.

Urc ::

6000+ je preteklost, če bi že jemal proc za toliko €, bi se ti splačalo vzet AMD Athlon X2 6500 Black Edition Kuma core. Demise ga ima, vendar ne na zalogi.

celada ::

Amd ali intel men ne dela razlike, price performace pa mi torej kater od teh dveh je boljsi :)

#edit : nisem se poglablju v komponente ze kaki dve leti tako da mi lah tut mirno recete sam si poglej :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

PrimozR ::

Od teh dveh trenutno, Intel. Glede upgradeabilityja, AMD sistem. Vanj boš anmreč lahko vrgel 45 nm Phenoma (vsaj upaš lahko na to). SIcer bodo pa ti zunaj že čez manj kot 2 tedna.

celada ::

No ja nakup bo padu najvrjetneje po bozicu oz takrat enkrat, tak da lahko pocakam se ta dva tedna pa da vidim rezultate :)

««
19 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727867 (6761) H3ro1n
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133253985 (29443) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866571 (4623) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413154 (8431) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815521 (4024) PrimozR

Več podobnih tem