» »

Dual Core AMD/Intel

Dual Core AMD/Intel

««
4 / 22
»»

Valuk1 ::

Po vseh komentarjih sodeč me zanima nekaj:
Kaj se sedaj bolj splača kupit?
Dvojedrnika 32 bit, ali enojedrnika 64 bit?

rovtarček ::

Dvojedrnika 32 bit
in kirega si ti mel v mislih?
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

mtosev ::

procesor za 27k sit (dobro, pri nas je 40k)

Pri nas je 33k.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valuk1 ::

No, jaz kupujem prenosnika in sem v dilemi ali naj kupim Intel Dual core Yonah ali AMD Turion.
Prvi je dual core 32bit, drugi pa solo core 64bit.

Ampak menim, da je že čas za mobilne dual core 64bit-nike, zako, da Yonah ne bo dolgo aktualen.

rovtarček ::

aha, pol pa povej da je za prenosnika, ja jst osebno mislim da je yonah boljš, če rabiš procesorsko moč, tud baje bo upgradable z memronom, ki bo še boljši od yonaha.
Podpora 64bitni tehnologiji je treuntno čist brezveze.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

Zgodovina sprememb…

Valuk1 ::

ja, trenutno je res brezveze, ampak prenosnika kupujem za dobo treh ali štirih let, tako, da takrat pa več pomoje ne bo tako brezveze.
Moje mnenje.

rovtarček ::

sej memron naj bi mel 64bit podporo.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

Valuk1 ::

Pride pa na tržišče kdaj?
Kakšna bo cena?
Ker, če ne bo bistveno višja, se splača počakat.

rovtarček ::

Pride verjetno sred poletja, samo prav prenosnikov s tem procem v slo ne boš videl do božiča, če sklepamo glede na dobavljivost prenosnikov s trenutnim Core Duo (yonah), ki je že kr lep čas odzun. Drugače ti pa pravim, da bo pin compatible, torej boš lahko yonaha bp zamenjal z memronom, vsaj tako trdijo poznavalci.
cena samega procesorja bo tu nekje kot so zdaj yonahi, zelo malo verjetno da bi bil kej bistveno dražji.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Jaz ti tudi svetujem dvojedrni procesor. 64-bitna tehnologija se bo IMO začela množično koristit šele z naslednjimi Windows po Visti, ker bo Vista in tudi ves softver še vedno 32-biten.

Definitivno lahko DC uporabiš za paralelno programiranje, medtem ko ti 64-bit ne pomaa kaj dosti pri tem, razen seveda s hitrejšim računanjem 64-bitno predstavljenih števil.

celada ::

Ena verzija viste bo tut 64 bitna in zanjo bodo tut drijverji in glede na kolicino 64 bit procesorjev ki so trenutno v domacih racunalnikih bo do tut programi in igre prevedeni.

BaRtMaN ::

Vprašanje v kolikšni količini. Saj so tudi že 64-bitni Windows XP pa nekega hudega premika softwara proti 64-bitnosti ni.


Vsekakor se po mojem bolj splača raziskat dual core.

celada ::

Ja pomoje se tut splaca bl dual core raziskat, sam se vedno upam in pricakujem, da bo dost softweara prevedenih v 64bit, ker drgac bo vista 64 prakticno brezsmisla.

madviper ::

Ampak tud velik programja ni, ki bi znalo izkoristit dual-core.

Splača se počakat na dual-core 64bit.
Nasledniki Turion-ov naj bi bli taki, pa Intel ma tud Memronoma v pripravi, kot odgovor :D
I'd like to do something crazy!

PrimozR ::

64 bitni dual core so že neki časa na prodajnih policah. Imenujejo se Pentium D pa AMD Athlon X2.

pikachu004 ::

mene pa zanima kako se obnese Pentium D 805. cena je podobna a64 3000+, v teh testih pa sta tudi priblizno enaka. razmisljam o nakupu novega pcja vendar so mi amdjevi dc se predragi. razmisljal sem da bi zdej uzel eno dfi plosco in venice 3000+ in sel na dc ko bo cena padla s prihodom am2. ce bo?
ali pa bi uzel tega 805. nisem pa nikdar imel intela tako da sm zmeden glede osnovnih plosc, ki so od 15k pa do 60k. kateri chipset je vredu?

lp

PrimozR ::

805 se baje noro dobro navija. moti me sicer edino da je 90 nm in ne 65 nm posledično pa se kar precej greje. Sicer pa, če hočeš hiter sistem in procesor naviti, boš potreboval dobro ploščo. Tudi ne bo šlo s kar katerokoli ploščo, potreboval boš vsaj 945 čipset oz. 955X/975X. Zadnja dva sta sploh dobra, a so plošče drage (veliko bližje 60 kot 15k :)

pikachu004 ::

ql je ce so tej rezultati priblizno tocni, pri kodiranju videa in zvoka je precej hitrejsi od a64 3000+. pa ce obdelam 5 dvd-videov na dan z dvd-decrypterjem in potem se z dvd-shrinkom bi se poznalo vrjetno. zdej porabim za enega priblizno (prej vec kot manj) 1 uro z duronom 1.0, z bartonom 3,2+ recimo da sm kaksnih 20 minut.
samo kam nej s to toploto, v moji sobi se pozna ze ce je duron 1,0 prizgan, kaj bi blo sele s tem 805:(

kuglvinkl ::

Ne skrente z debate.
Your focus determines your reallity

Spock83 ::

Se mi splača iti na:

AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Processor 4400+* (2.2GHz) Retail
Specification

* Process Type: AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4400+*
* Frequence: 2200MHz(HT Speed)
* FSB: 2000(HT Speed)
* Cache: 1MB + 1MB
* Process: 90nm SOI
* Socket: 939

Dobim ga za 107k SIT

Zdaj imam Bartona 3200+

Verjetno se tudi kakšno ploščo da dobiti poceni :)

itak37 ::

Jest mislim da ne, kmalu pride AM2, novo podnozje za AMD, v 3-6 mesecih pridejo conroe-i, skratka ponudba se bo precej spremenila in za ta denar bos dobil ze precej boljsi CPU, oz. bos dobil X2 dosti ceneje.
Ce te denar ne zuli, je boljse pocakat...

Swen F@tt ::

@ Fizikalko, Athlon X-2 4800+ je približno dvakrat močnejši od Pentiuma 4-E 570 3.8Ghz v procesorski moči. (kadar je podpora dvem jedrom.) Če ni podpore, je razlika občutno manjša. 4400+ pa malo manj kot dvakrat. Opty 270 je tu nekje kot X2 4400+, le da ima nižjo fekvenco jedra za 200mhz.
WingMan ^^

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

A pa so razen opteronov sploh še kkšni dobri steppingi za X2 proce? Predvsem 3800+ :)

Fizikalko ::

Saj ravno tega ne vem, če Websphere podpira oz. izkorišča dual core...

Swen F@tt ::

@ P|P|, dvomim =/. Če že kopuješ za navijat vzemi Opterona, pa še to moraš imet srečo, da dobiš dober stepping..

@ Fizikalko, kolikor sem jaz pregledal malo po googlu, mislim, da podpira dvojedernike. Poglej še ti malo bolj podrobno, da ti ne bom dal napačnih informacij. ;)
WingMan ^^

zverinca ::

helou.. ne vem, kam nej pisem
prejsn tedn sm zasledila (staro) novico o nori pocenitvi pentiumov (D al kerih ze?) 23. julija.
jst sm takrat v Kanadi in predvidevam, da bi se mi tam splacal kej kupit pa vrjetn tud novo maticno.. moj p4 2.6 ne bo vec dolgo.. sm pa cist out.. kaj mi svetujete! kje pogledam, kero maticno sploh mam, da vam lahk povem.. device manager?

PrimozR ::

Tvoja matična ne podpira Pentium D procov. Kot prvo zaradi drugega podnžja, potrebuješ nov čipset po vrhu pa še nov RAM (DDR2).

zverinca ::

a ram tud.. kaj vsaj grafična radeon 9600 bo kul? kolk bo pa se maticna prsla? a se ze rabljeni 1gb taksni rami prodajajo?

Jan987 ::

Tud grafično boš mogu zamenjat

PrimozR ::

Valda se prodajajo rabljeni, na STju sicer bolj malo ker več ali manj fura folk AMD sisteme, AMD pa je šele pred kratkim peršaltal na DDR2. Zaradi tega DDR2 RAMa v slovenskem preprodajalskem obtoku še ni toliko kot je DDR rama.

jest10 ::

No sej so tudi plate z 775 podnožjem in DDR

PrimozR ::

Ne podpirajo dual core. Za DC je bil narejen nov čipset, 945. DDR1 podpira le 915.

mtosev ::

@PIPI

875 in 865 podpirata dualcore. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PrimozR ::

o_O

mtosev ::

Kaj ti je "o_O"?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Kaj je pol fora da je Intel delal nov čipset?

mtosev ::

Pač nedela na 915, 925. Zato pa dela bp na 865 ali 875. ;) ;) ;) ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

zverinca ::

caki mal..

Motherboard
CPU Type Intel Pentium 4HT, 2600 MHz (3.25 x 800)
Motherboard Name Unknown
Motherboard Chipset Intel Springdale i865P(E)
System Memory 1024 MB (DDR SDRAM)
BIOS Type Award (10/23/03)
Communication Port Communications Port (COM1)
Communication Port Communications Port (COM2)
Communication Port ECP Printer Port (LPT1)

ka to pomeni, da moja plata podpira dual core???
TO BI BLO NORO!

PrimozR ::

Ne, ne podpira.

mtosev ::

Če maš S478 potem ne če je LGA775 je odg ja.

zverinca ::

kaj pravis?
dej, prosim, razlozi

muzičar ::

Ne ti ne pika (.) . Imaš socket 478 (podnožje) medtem ko dual core procesorji so za LGA775 socket (katerega ti nimaš). Torej po domače: tam kjer maš ti zdaj procesor dual core ne paše ker nima iste ureditve pinov (tistih silicijevih nožic).

edit: če hočep it na intel potem je malo prepozno/prezgodaj -> kmalu pridejo Conroe procesorji tako da ti kar lepo šparaj (dobi si kakšno službo čez poletje) pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

zverinca ::

hm..
težko bom šparala, kr grem v kanado..
zanima, me, ce se splaca na mojo obstojeco maticno kak boljsi procesor kupit (KATERI?)
a niso v kanada kej cenej
kaj pravite
kr drugega ne rabim kot mocnejsi procesor (renderiranje..)

muzičar ::

Ja če dobiš lahko gor vržeš SOCKET 478 P4 3.2 HT (torej pazi da je socket 478). Kaj več pa mislim da sploh ni (sicer sem slišal o 3.4 ampak ne vem kako je s tem).

zverinca ::

http://www.pricegrabber.com/search_attr...

a bi mi pol kdo tole razlozu?

muzičar ::

Kaj naj ti pa razložimo?

zverinca ::

ja, tle pise, da so to za s478 procesorji
pa sta tud core duo vključena
a to ni isto kot dual core?
ne mi zamert, kr nimam pojma :)

muzičar ::

Tule je nekaj narobe. 667GHz FSB???? Hmmmm... spodaj pa še piše da te proce najdemo v Intel's premium laptop platform, Intel Centrino Duo mobile technology+. It can also be found in select Intel Viiv technology-based systems. To so zgleda mal zmotil.

zverinca ::

se pravi, pol ni sans..
ok, ampak se bojo vsaj pocenil kej, tko ko dual core??

kuglvinkl ::

Dost je blo, odprite si novo temo, kaj je kje podprto (v Kaj kupiti recimo).
««
4 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727867 (6761) H3ro1n
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133253985 (29443) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866571 (4623) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413154 (8431) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815521 (4024) PrimozR

Več podobnih tem