» »

Dual Core AMD/Intel

Dual Core AMD/Intel

««
20 / 22
»»

PrimozR ::

Potem se pa oglasi pred nakupom, bo anjbolj ziher. Bodo pa Phenom II dražji, kot lahko vidiš v novici. 250 e bo namreč samo proc, pol pa še dobrih 100 € za plato...

x45 ::

primerjava cen:

Nov phenom II 940 BE
bo samo 275 USD ( 215 EUR !! )

http://techreport.com/discussions.x/160...

Torej potem je takole:

Corei7 pride s ploščo in ramom 1020 eur:

940 2,9 ghz : 599 eur
plošča x58 asus : 299 eur
RAM DDR3 4 gb : 61 * 2 eur

AMD Deneb platforma:

plošča 790gx DFI - 160 eur
Deneb 940 BE 3,0 ghz + open multi - ca. 215 eur
4 gb DDR2 800 - 28 * 2 eur

skupaj: 431 eur

cene sestavi.si, elektronika, nakupi.net

M-XXXX ::

primerjava cen:

Nov phenom II 940 BE
bo samo 275 USD ( 215 EUR !! )

http://techreport.com/discussions.x/160...

Torej potem je takole:

Corei7 pride s ploščo in ramom 1020 eur:

940 2,9 ghz : 599 eur
plošča x58 asus : 299 eur
RAM DDR3 4 gb : 61 * 2 eur

AMD Deneb platforma:

plošča 790gx DFI - 160 eur
Deneb 940 BE 3,0 ghz + open multi - ca. 215 eur
4 gb DDR2 800 - 28 * 2 eur

skupaj: 431 eur

cene sestavi.si, elektronika, nakupi.net


Sicer popolnoma offtopic, ampak dajmo- to tako z veseljem delam!

Gigabyte GA-EX58-DS4 - X58 Chipset 240€
920 300€
ram 140€
SKUPAJ 680€ Le kako sem dobil KAR 250€ manj od tebe.....


plošča 790gx DFI - 160 eur
Deneb 940 BE 3,0 ghz - cca. 250-300€
4 gb DDR2 800 - 28 * 2 eur
SKUPAJ okoli 500€

In glej ga glej da 180€ pa ni tako velika razlika... Vendar moramo prej videti kako se bo vse skupaj navijalo, ker če bo šel AMD res nad 4ghz stable bo že vreden razmisleka ratal, sam pri trenutnem preformancu, oziroma kolikor je testih preformance bolj slabo kaže, vendar koliko je temu verjeti je pa drugo. Počakajmo na uradne teste!

Dr_M ::

Kja misls, da je AMD rdeci kriz, da nam bo procesorje zastonj dajal?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

primerjava cen:

Nov phenom II 940 BE
bo samo 275 USD ( 215 EUR !! )

http://techreport.com/discussions.x/160...

Torej potem je takole:

Corei7 pride s ploščo in ramom 1020 eur:

940 2,9 ghz : 599 eur
plošča x58 asus : 299 eur
RAM DDR3 4 gb : 61 * 2 eur

AMD Deneb platforma:

plošča 790gx DFI - 160 eur
Deneb 940 BE 3,0 ghz + open multi - ca. 215 eur
4 gb DDR2 800 - 28 * 2 eur

skupaj: 431 eur

cene sestavi.si, elektronika, nakupi.net


Za 215 kupim 10 kosov. Takoj! Mi lahko dobaviš? Se mi je zdelo... Spet mi fali rolleye smajli.

Steinkauz ::

Kaj ti fali?
:\

PrimozR ::

Meni? Popolnoma nič. Fali x45, ki misli, da je menjalni tečaj za računalniško opremo dolar:evro enak dejanskemu tečaju. V resnici je namreč 1:1 plus davek (okej, zadnje čase ni več tako ekstremno, so pa definitivno stvari v evropi dražje kto v ZDA).

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

WTF??? A je ta gledal albanske cenike procesorjev??? Za 150 € dobiš že skorajda E8400, za đabe (130 €) E8200, ne pa predpotopnega E6420... Tega sploh ne delajo več ne!

x45 ::

amd deneb dela na 6,2 ghz crisis.... intel core 7 pa manj precej:D,

sicer pa se primerja 940 vs 940 prcenah , ker deneb ma tud cenješe modele.....

za ceno bomo pa vidli jasno. po 215 eur bi bil deneb 940 BE zgleda kr hitro razgrabljen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Dr_M ::

Sej nekateri delajo enake primerjave z predpotopnim Q6600.

Uh ja...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

amd deneb dela na 6,2 ghz crisis.... intel pa sucks :D,

Pri temle ti lahko rečem pa le bedak no...

Ti pišeš/bereš samo TO KAR GRE TEBI NA ROKE ostalo pa ignoriraš! Čisto TAKOJ, ko si to bedarijo linkal o stabilnosti SEM TI PODAL DOKAZ DA TO NI RES (Fudzilla se je gladko malo zmislila ta del, še link do Tech powerja sem ti podal, ne ti pa kar svoje bluziš)

Pa sem imel občutek da te je le malo pamet srečala in bi bil za konstruktivno debato, potem pa spet takole na stara pota...

Valvoline ::

Ja če bi začel primerjat z Q9XXX potem se sploh ne da primerjat :)

Valvoline ::

Eh zarad mene lahka napišejo da na 10ghz laufa crysis. Folk pač kupi c2d in c2q ker so PREVERJENI navijalci.Vsak proc najmanj +1ghz đabe :)
AMD hoče noče se bo mogu izboljšat na tem področju. Pr AMD-ju včasih 15-20% OC je bil znanstvena fantastika....

Dr_M ::

Folk pač kupi c2d in c2q ker so PREVERJENI navijalci.


Zarad takih direktor intela nebi mogu it niti na malco, kaj sele, da bi firma zivela od njih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Zarad takih direktor intela nebi mogu it niti na malco, kaj sele, da bi firma zivela od njih.

Glej samo HW-bot in število ljudi, ki ima E8600 (7200 uporabnikov), 9770 (1400 uporabnikov). Tole pomeni 7200x250€+1400x1000€= 1 800 000+1 400 000= 3,2 mil€ (to sta SAMO 2 procesorja, ki jih kupujejo v 90% SAMO overclockerji. Če se ti ne naješ z 3.2mil€ potem pa moraš bit zelo debel:D

Valvoline ::

hahahahahahahahahahahahahaha :)

Ponosnih lastnikov AMD-jevih x3(oz p3) in x4(oz p4) :) čedalje manj.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Glej samo HW-bot in število ljudi, ki ima E8600 (7200 uporabnikov), 9770 (1400 uporabnikov). Tole pomeni 7200x250€+1400x1000€= 1 800 000+1 400 000= 3,2 mil€ (to sta SAMO 2 procesorja, ki jih kupujejo v 90% SAMO overclockerji.

A ti misls, da intel dobi direkt vs kes? Dej se 1x mal premislm, predn spet ksnega kozla ustrelis.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

A ti misls, da intel dobi direkt vs kes? Dej se 1x mal premislm, predn spet ksnega kozla ustrelis.

Če dobi 1/100 od enega promila od tega ima 3.2€ kar je ravno dovolj za malico (oziroma, še ostalo bi mu malo če bi v Galaxiji jedel:D)
Sem tudi na to pomislil ja, kdo zdaj tukaj kozle za malco strelja8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

Vec kot ocitno bolj malo mislis. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Vec kot ocitno bolj malo mislis. :\

Jaz sem ti dokazal da dobi za malico (v bistvu dobi veliko več kot 1/10000 od prodaje:D) tako da tukaj ti bolj malo misliš, drugače bi že pred tvojim postom razmislil, če se splača sramote delat sam sebi)

Valvoline ::

DR.M bo itak med prvimi ki bo prešaltal na i7 in zamenjal tole xeon 3110 konfiguracijo v podpisu.
:)

PrimozR ::

amd deneb dela na 6,2 ghz crisis.... intel core 7 pa manj precej:D,

sicer pa se primerja 940 vs 940 prcenah , ker deneb ma tud cenješe modele.....

za ceno bomo pa vidli jasno. po 215 eur bi bil deneb 940 BE zgleda kr hitro razgrabljen :)


Bi bil, pa ne bo. Kot je bilo že v novici rečeno, bo zadeva v Evropi nekje bližje 250 €, verjetno še kak € 8ali 10 v Sloveniji) čez.

Dr-M pa kot kaže ne bo šaltal na Core i7 ampak pej na Phenoma, vsaj glede na komentarje. No pa saj to ni nič hudega. Je tukaj še en tak, če bi potreboval boljši komp.

Dr_M ::

DR.M bo itak med prvimi ki bo prešaltal na i7 in zamenjal tole xeon 3110 konfiguracijo v podpisu.

Men je pravzaprav useeno, ne pripadam ne enmu ne drugmu. Takrat k sm trenutni sistem kupoval, je biu Phenom tik pred vrati. Ampak problem takrat je bil ta, da ni blo dobrih plat. Pa se tist TLB...
In ne, ne bom su na i7, ker sm se odlocu, da ne bom za brez veze metal na "tone" dnarja stran za racunalnike. Nimam cisto nic od tega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Bla,bla,bla (*_*)
Bomo vidl :)

huelz ::

AMD Athlon X2 7750 Black Edition bo nekje ista cena kot za AMD 6000+.
Jaz si ga bom verjetno nabavil, po novem letu naj bi bili ze dobavljivi.

PrimozR ::

DR.M bo itak med prvimi ki bo prešaltal na i7 in zamenjal tole xeon 3110 konfiguracijo v podpisu.

Men je pravzaprav useeno, ne pripadam ne enmu ne drugmu. Takrat k sm trenutni sistem kupoval, je biu Phenom tik pred vrati. Ampak problem takrat je bil ta, da ni blo dobrih plat. Pa se tist TLB...
In ne, ne bom su na i7, ker sm se odlocu, da ne bom za brez veze metal na "tone" dnarja stran za racunalnike. Nimam cisto nic od tega.


Ssame here. Raje vržem tistih par 100 € za bicikel oz. za N97, ko pride.

celada ::

Za 260 € dobiš P5Q PRO in E8200. Za okrog 290 € dobiš lahko še malce boljši proc E8400. Pri AMDju pa pač vzameš 790GX platko, recimo tole in X2 6000+.


To priporočilo še vedno velja?

PrimozR ::

Ne, vzameš X2 7750, pač Phenom X2.
In ga seveda malo naviješ. Po performansu prideš blizu, zadeva je pa kar precej cenejša (tam okrog 200 € pride vse skupaj, odvisno od plate).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

//delete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

celada ::

Kakor sm reku naviju res nebi, preprosto nimam vec volje za to :) Drugace sm pa gledu 8400 proc ker 8200 nimajo vec ba zalogi. Aja pa nakup bi opravil danes torej mora biti zadeva na zalogi.

PrimozR ::

Pri Phenomu naviti ni nobena znanost, za 3-4 točke dvigneš multi ker je zadeva itak odklenjena (Black serija).

celada ::

Navijat znam, no razn če se je blazno spremenilo v zadnjem letu, toda samo odločil sem se da nebom :)

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

M-XXXX ::

http://my.ocworkbench.com/2008/amd/Phen...

Če je tole res (kar ne verjamem) je tole največje možno razočaranje:D

Z quadom in 4850CF dobijo 16k, kolega je s Dual corom dobil 23k:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

huelz ::

From the 3Dmarkvantage, we can see that the results of Phenom II X4 940 is not too far off from the Intel QX9770 running on Intel P45 with 2GB DDR2-1066. The difference in 3Dmark vantage is only 5% for CrossFire (P11084 and P11679). The difference between Intel Core i7 940 and Phenom II X4 940 when running in CrossFire differs by 17% (P13043, P11084).

For 3Dmark06, the results of CrossFire between Phenom II X4 and Intel QX9770 is (16254, 17997) around 10% difference while the difference between Phenom II X4 versus Core i7 940 is 15% (16254,18808).


To so scori pri default frekvencah (torej cca 3GHz), kaj vec verjetno res ni za pricakovat.
Se pa vidi, da neke blazne razlike med 940 modeloma (phenom II in i7) v 3dmarku ni (15-17%), s to razliko, da je i7 940 skoraj 2x drazji :D

gruntfürmich ::

http://my.ocworkbench.com/2008/amd/Phen...


polovičen izkoristek druge kartice... nč kaj vzpodbudno... za moj nov system.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

HyperGL ::

kam bi se postavila ta dva AMD procesorja?

TL-60
ZM-80

to so turion x2 mobile...

me pa zanima koliko bi izgubil/pridobil če bi presedlal na enega od teh iz C2D e6400?
(predvsem za obdelovanje grafike/3d, igre ne pridejo v poštev)

poznate kakšno stran ki primerja vse procesorje med sabo glede na nek dober benchmark? samo za orientacijo, saj sicer vem, da bom najverjetneje na slabšem, ampak me zanima koliko... :P

dzinks63 ::

Npr.: CPU Charts

blackie ::

Zanima me kateri od naštetih procesorjev je boljši...

Intel® Core2™ Duo T6570
cpu 2.1GHz, FSB 800MHz, L2 2MB

ali

Intel Core2 Duo P7370 (2 GHz, 3 MB L2 predpomnilnika, 1066 MHz)

Prvi mi je všeč zarad Ghz drug pa zarad predpomnilnika...

BaRtMaN ::

100MHz je precej malo. V vsakem primeru lahko drugega naviješ in si na istem. Po FSBju sodeč pa je drugi še novejši model, kar (morda) pomeni novejši način izdelave (posledično manj gretja) in še kakšne druge arhitekturne izboljšave.

Za več info si pa poglej tabele na Wikipedii.

EDIT: Hm, teh dveh procesorjev ni v tabeli, očitno sta mobilna. Jaz še vedno navijam za slednjega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

PrimozR ::

100MHz je precej malo. V vsakem primeru lahko drugega naviješ in si na istem. Po FSBju sodeč pa je drugi še novejši model, kar (morda) pomeni novejši način izdelave (posledično manj gretja) in še kakšne druge arhitekturne izboljšave.

Za več info si pa poglej tabele na Wikipedii.

EDIT: Hm, teh dveh procesorjev ni v tabeli, očitno sta mobilna. Jaz še vedno navijam za slednjega!


Nope, ne naviješ, sta mobilca. Torej tistega z višjim FSBjem in več cache-a.

nsignific ::

A Phenom II dela na AM2, al je zarad tega kej omejen? AM2 in AM2+ nej bi bla back/forwards kompatibilna (aka u obe smeri).

Zamenu bi X2 5600 pocas pa sm mal tipat začel.

jest10 ::

Na nekaterih platah dela. Omejen pa jasno da si. Imaš nižjo HT hitrost in nezmožnost spreminjanja hitrosti posameznemu jedru(slabše varčevanje z energijo). Pa še kaj bi se našlo.

nsignific ::

No, isto so govoril za PCI-express verzije, pa se zdej mislm da so performanse ene in iste (ce ne, so pa zelo, ZELO dolgo bile.

Sem mislil, da je tu isto. Da noben AMD proc ne izkorisca polnega AM2+ b/wja - v to sem preprican.

A AM3 se splaca?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

No recimo hitrost HT se pozna le v nekaterih aplikacijah, tako da ne bi bil na kakšni veliki izgubi. Slabše varčevanje z energijo je pa kar očitno.

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Mene pa zanima, če recimo en procesor, konkretno primer E2160 potrebuje za delovanje na osnovni plošči vse pine v socketu.

Namreč, prijatelj ima mislim da HP 2200 računalnik, garancija mu je potekla, pa mi sedaj povedal, da ima vedno težave, namreč, drugih ramov sploh ni mogel dodat, vedno samo 512 DDR2, no ko sem vse pregledoval ,zamenjal, sem sumil da je za zadevo kriva plata, in iz firbca vzamem ven procesor, ugoptovil sem da sta 2 pina za procesor na osno. plosci bila zvita, s tem, da sem enega lahko naravnal, drugega pa ne, ker je bil čist deformiran in kar hitro odpadel vstran.

Sedaj plata sprejema tudi drug ram pomnilnik, procesor prepozna in računalnik deluje.

Torej, ali so vsi pini nujno potrebni za stabilno delovanje računalniškega sistema. Oz. ce so pri tem procesrju tudi vsi aktivni.

Hvala

Lp
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

BaRtMaN ::

Očitno je, da sta bila ta dva pina za vrhnja bite naslovnega vodila. Kaj več o delovanju je težko reči brez da nam poveš, točno kateri pin je odpadel. V PDFju si oglej strani 44-45 pa povej koordinati odpadlega pina.

PrimozR ::

Če je ozemljitev, načeloma ne potrebuješ.

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Na plati ima odlomljen pin na G, 16, na pinu pise D32.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!
««
20 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727867 (6761) H3ro1n
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133253985 (29443) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866571 (4623) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413154 (8431) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815521 (4024) PrimozR

Več podobnih tem