» »

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

««
102 / 102
»
»»

Dr_M ::

No ja, 25EUR vec se pa ze splaca dat.
Imas vse mnozilnike odprte (tudi na CPU-NP), tako da imas vec kombinacij pri navijanju z ramom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mr1two ::

BE procesorji imajo odklenjen množilnik, kar pomeni dosti enostavnejše navijanje.
Pa za tako malo razliko v ceni se splača potem 1090 vzet.
LP

TOP ::

1090 BE ti pride zelo prav če maš slabšo plato,če pa maš bolši plato potem pa ne,ker moj 1055T se navija recimo bolše kot pa 1090BE,sam tukaj je loterija kak proc dobiš.Je pa bistveno lažje navijat BE samo množilnik do konca in dviguješ FSB pa Turbo funcijo moraš sklopit.Pa seveda ustrezno hlajenje,drugač pa 4ghz boš dosegu stabilnih v vsakem primeru neglede,katerega izbereš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Sajco ::

Hvala za odgovore.

Plata bi bila tale: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

mr1two ::

Zgleda dobra roba. Lahko si še kakšen test pogledaš, ampak za to ceno nebi smelo biti dvomov ALI se bo dalo dobro navit sistem. Usb3 maš gor, kot se spodobi matična.
LP

Dr_M ::

Dobra alternativa je tudi Asus M4A89GTD PRO/USB3.
Edino kar ima manj, je 2x sata..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Ja jaz bi ti bolje tole svetoval,kot ti predlaga Dr M jo mam tud sam in je super plata pri Dinokompu stane 130e.

Sajco ::

Glede znamke sem se že nekako odločil za Gigabyte. Sem se dolgo časa odločal...na koncu pa sem se pač moral za eno znamko odločit.

DJ MartiNi ::

V bistvu je GigaByteka malenkostno bolje opremljena. Za približno enak denar bi se dalo dobit tudi MSI 870A Fuzion. Fajn zadeva, sploh če kdo želi vezat dve različni grafični. Vendar pa je osnovana še na SB710 južnem mostu, ki ne prinaša Sata 3...vendar ima dodaten krmilnik, tako da ima 2 sata 3 priklopa. Poskrbljeno je tudi za USB3.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Dr_M ::

Ce koga slucajno zanima...
Danes sem nabavil tale ram, cena je super, dela pa tudi dobro. Sicer ima XMP profil za 1750MHz, ampak se zna sam nastavit tudi na AMD plati. Vse sem dal na auto in se je avtomatsko postavil na 1600Mhz 9.9.9.28 1.5V.
Trenutno testiram 1600 8.8.8.24 1.55V in zaenkrat ni tezav, bom pa se nizal napetost dokler bo stabilno. Na cas 7 pa se ne zbudi niti pri 1.7V.
V primerjavi z OCZ Flex 2x2GB, ki rabijo 1.775V za 1333 7.7.7.21 in 1.89V za 1600 6.6.6.18, je tole milina :)
Ko se mi bo dalo, testiram se visanje frekvence.

Cpu je Phenom II X6 1075, plata pa Asus M4A89GTD PRO/USB3 bios 2301.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Huh. 40€ za 8GB kit je noro ugodno.

krispe ::

Ja saj to je noro kako so padle cene ramov. Jaz sem še pred manj kot letom dni dal 40€ za samo 4GB rama, sedaj pa za enako ceno dobiš 8GB.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

gruntfürmich ::

krispe je izjavil:

Ja saj to je noro kako so padle cene ramov. Jaz sem še pred manj kot letom dni dal 40€ za samo 4GB rama, sedaj pa za enako ceno dobiš 8GB.

pred cca letom in pol sm jst dal 115€ za 4gb. pod 90€ za 4gb pa ga praktično ni bilo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kmetek ::

dokler ne bo spet kak potres ali poplave, ali kar umetni dvig cen...za to so eksperti....cene ramov so dosegle skoraj dno...naberite si zalogo :P

zagi123 ::

Če zamenjam Athlona X2 6000+ (125W) za Phenoma X6 1055T (95W)... bo poraba v idlu večja?
Namreč malo imam dovolj tega space heaterja, ker ne da nič od sebe, kuri pa v idlu več kot... 2x2500k :|

mr1two ::

Phenom bi moral biti energetsko bolj učinkovit, ker ima nekaj tehnologij, ki je stari procesorji niso premogli(nižanje frekvence in napetosti, ko procesor ne laufa zahtevnih operacij, manjši proizvodni proces...), tako da lahko računaš na nižjo porabo. Vprašanje je le, ali ti matična ta procesor podpira.
LP

Sssaga ::

lol, sam sem dal skoraj 200€ za 4x1 GB Corsair rame s hladilnikom ...

Phenom je varčen, da

mr1two ::

O cenah rama- za 1 GB ddr2 sem dal najprej nekaj čez 100 evrov, čez 2 mesca za istega še 80. Pred dvema letoma za isto količino(2x1gb)- 30 evrov:)

PrimozR ::

Jah saj da gre na količino cena dol je jasno. Sploh z DDR2 na DDR3. Samo tako kot so bile pa še eno leto cene visoke, zdaj pa nizke je pa skoraj nenormalno. DDR3 še ni bil tako poceni, DDR2 je bil pa tam-tam (primerjava jabolk in hrušk sicer) kmalu po izidu Viste (ko ni bilo nekega pričakovanega booma v prodaji).

Dr_M ::

Sploh za nas trg je tole res nora cena. Celo v AT je precej drazji, v DE pa le nekaj drobiza cenejsi.
Mislim, da ni vec izgovora, da bi kupovali pocasne 1333MHz rame :)
Sicer sem nameraval nabavit 16GB, pa sem nekaj bral, da moja plata ne mara 4 modulov, tako da se "moram" zadovoljit z 8GB :))
Se pa navijajo do cca 1900MHz 9.9.9.28 1.55V, stabilnost moram pa se preverit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zagi123 ::

Thx, bom pol nabavil X6ko. Matična je M4A79 deluxe, ki ga podpira.
Edino malo več bo koštala nadgradnja rama (ddr2), a jebiga...vseeno ceneje, kot da bi šel na am3, ddr3, usb3 in sata3 :)
Res pa je, da bom z tem praktično nabavil robo, ki bo kmalu vredna nič..

PrimozR ::

Ta trenutek je migracija na AM3 itak zelo nesmiselna, sploh z AM2 in sploh če ti obstoječa matična podpira Phenome II. Zabašeš nekaj v to plato in prebrodiš do Ivy Bridge oz. Bulldozer gen.II za socket FM2.

Dr_M ::

Ocitno bo naslednik Bulldozerja AM3+ kompatibilen.
http://www.xbitlabs.com/news/cpu/displa...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Ma zarad mene je lahko telepatsko kompatibilen z AM2.

Ne mislim menjat AM3 plate pa če je nevemkaj - no razen če crkne.

Obstoječih AM2+ plat ravno tako. Moja obstoječa 955-tka je čezinčez dost.

Če bi pa na področju FUsiona zgruntali kaj solidnega pa mogoče.

Oziroma tudi to raje ne. Nova HD6850-tka prav genijalno trajba tri monitorje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jest10 ::

No to spada med Phenome. No, malo oskubljene:P
Pravkar kupljen X4 640, kot zamenjava za Phenoma 9650 in poslednja nadgradnja AM2 plate.
Navija se povprečno, do 3350MHz prilezem z 1,275V. Tu pa ima zgleda ta procesor mejo in je potrebno začeti privijati voltažo v višave. 0,0125V za vsakih 15MHz:|

mr1two ::

Kolikšen je pa kaj performance gain?
Sam sem mal v precepu, če bi si ubodel 955BE(sedaj imam 9850 navitga na žvižgajočih 2970 megahercov) ali pa še en čas počakam, pa vse skupaj zamenjam...
Drugo niti ne pride v poštev, saj je še 955 pogojno združljiv s plato(m2n32 sli dlx)- mal bi blo treba "pohekat" nastavitve, saj uradne podpore ni

jest10 ::

Ma nisem nič kaj testiral, razen stabilnosti z linpackom. Trenutno ni časa za igre itd. Pri brskanju po internetu pa jasno ni nobene razlike:P

x45 ::

Tule so pref. gain - i kar veliki.. sam kje so že teti... malo brskat.

ja pa tule en super nakup x6:

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

D3m ::

mr1two je izjavil:

Kolikšen je pa kaj performance gain?
Sam sem mal v precepu, če bi si ubodel 955BE(sedaj imam 9850 navitga na žvižgajočih 2970 megahercov) ali pa še en čas počakam, pa vse skupaj zamenjam...
Drugo niti ne pride v poštev, saj je še 955 pogojno združljiv s plato(m2n32 sli dlx)- mal bi blo treba "pohekat" nastavitve, saj uradne podpore ni


Enjoy! :)

http://www.overclock.net/amd-motherboar...
|HP EliteBook|R5 6650U|

x45 ::

mr1two ::

@D3m
Vem, sem točno tisti thread gledal :) Če dobim kakšen ugoden rabljen proc, bom poskusu, sicer pa mi je 100E preveč za razliko, ki jo prinese.

D3m ::

True. Ali pa če si pripravljen zamenjati PC. Eno cheap plato, medium proc, in dobro grafo. Like me. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

mr1two ::

Glede grafične se ne bom pritoževal, ker 5850 je super grafa, še vedno. Meh, bomo vidli kako mi bo kej BF delal...Če se bo dalo SP prešpilat na višjih detailih, MP pa srednjih, bom preživel s trenutno konfiguracijo. Bi pa probou 955 že tko, ker uradno ne dela na moji plati :)
Let me stuck that in... yeeees...UUhhh what is that smell, and the sparks, o joy! We have hi frequency fireworks8-)

D3m ::

Jaz sem z mojim 945 (95 watt) zadovoljen. Sem dvignil frekvenco na stock 955.

Prej sem ga tlačil na M2N-E, ker naj bi ga uradno podpiral z beta BIOS-em 5001, pa ni delal oz. je delal ampak je bil sila nestabilen. Pa sem vse skupaj prodal razen procesorja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jest10 ::

Če ima še kdo stlačen AM3 procesor na M2N-SLI deluxe(še posebno, če ima Athlona 2), naj pogleda, na koliko mu je nastavilo frekvenco NB(v CPU-Z pod zavihkom memory). Ne vem zakaj mi jo je nastavilo na 1600MHz(množilnik 8), če naj bi bila pri tem procesorju 2000MHz. Pri Phenomu 9650 mi je pravilno nastavilo na 1800MHz:8)

D3m ::

Če se ne motim je cach pri HT 1.0
|HP EliteBook|R5 6650U|

jest10 ::

To se motiš. HT je že lepo na 1000MHz, kolikor je pač max na tej plati. NB frekvenca je pa nekaj drugega. Čudno se mi zdi, da je pri 9650 nastavilo pravilno, pri 640 pa fali.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

x45 ::

Athlon II mora delat na normalnih čipsetih a aM2+ na 2000 mhz tj 4000 mt/s.
ostalo je napaka, ali pa čipset ki ne zmore tega htt ja, 760g pa ga.
««
102 / 102
»
»»