» »

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

««
101 / 102
»»

DJ MartiNi ::

Lahko potrdim tezo, da je Intel Burn overkill. Vsi moji naviti sistemi, kateri so bili stestirani z Primeom, so delovali brez problema.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PrimozR ::

Kaj pa če računalnik uporabljaš za resne zadeve in si ne moreš privoščiti reseta? No, v takem primeru niti ni pametno navijanje, ampak z IntelBurnom si lahko precej bolj miren.

jest10 ::

Mitja358 je izjavil:

Zame osebno je stabilnost v Intel Burnu čisti overkill. Prime95 uporabljam in do zdaj nobenega reseta. 10 minut small testa pa to je to.


Jaz pa bi rad, da mi 5+ ur dolge simulacije v Matlabu delajo brez skritih napak;)
Če se katerikoli testni program sesuje, pač nimam zagotovila za kaj takega.

Mitja358 ::

Jaz sem samo za sebe povedal.

Dr_M ::

Sam 10 minut je res malo za prime95. Jest ponavad pustim ksno uro ali dve small FFT za cpu, za ram pa in-place large FFT, ponavadi zadostuje manj kot 10 minut :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

huelz ::

Ah kje so casi, ko smo pustil cez noc zadeve :))
Pa se takrat se mi je znal zgodit, da je po 5-10 urah ksn error ven vrglo (govorim za casa p3 in cellyjev ter athlonov in mojih ljubih duronckov).

klinker ::

Mitja358 je izjavil:

Zame osebno je stabilnost v Intel Burnu čisti overkill. Prime95 uporabljam in do zdaj nobenega reseta. 10 minut small testa pa to je to.


Ja sej....tako tudi moj q6600 dela na 3,8ghz in dostim v podpisih na 4,2ghz in vec :D
Pac uporabljam pc za precej resnejse delo kot pa dzokice nabijat, tako da zadeva mora bit rock solid :)

D3m ::

Na Asus-ovi strani so posodobili CPU support za M2N-E.

http://support.asus.com/cpusupport/cpus...

Max. Phenom II 970BE :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mitja358 ::

No končno se Sandy Bridge pozna na ceni X6. 1090T je v Avstriji "že" 193EUR. Upam, da bo kaj kmalu 180EUR oz. še manj.

matej_jack ::

Pa je to sploh še pameten nakup, glede na sandy in prihajajoče AMD? Je pa nekako za pričakovati, da bodo cene padle.

jest10 ::

Če to dejansko potrebuješ, je nakup pameten. Če ne, je v vsakem primeru neumen.

Mitja358 ::

Če imaš AM3 plato se pomojem še splača, ker pri Buldožerju in Sandy-u rabiš še novo plato ali pač?

clix ::

Včeraj sem dobu phenoma x4 945. Na m2n-e dela bp, čeprav ma matična že več k 4 leta. :)
Glede na starost matične, se tut navija solidno:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?i...

 Super Pi

Super Pi

svetetko ::

V bistvu je tole zelo dober overclock. Večina 955 z dvigovanjem množilnika ne doseže 4 ghz.

galu ::

Kaj maš za hlajenje?
Tako to gre.

clix ::

BigTyphoon + priprto okno :D
ni pa to preveč stabilno, predvsem me plata omejuje z voltažo za rame (1,95V) ...bo treba voltmod narest, sploh ker so rami deklarirani na 1066/CL5 pri 2.1-2.3V. Zdej jih loh spravim na max 880/CL4 pri 1.95v.

pa BIOS od m2n-sli deluxe na m2n-e ne pomaga. Čeprav prodobiš več opcij za dvigovanje voltaže, se vsaj napetost na ramih ne dvigne več kot 1.95 (pomeru z voltmetrom)

JC03 ::

Jaz imam x6 1055t, na 3.2GHz in temperature proca 25 v idle in do 36 na obremenitvi. aja pa stock hladilnik :). Nisem pa še probaval da bi prišel na 4GHz.

klinker ::

JC03 je izjavil:

in do 36 na obremenitvi. aja pa stock hladilnik :)


In pol se zbudis ;)

Dr_M ::

Jup, pristej se nekje 16-17°C, pa bos dobil skoraj realno vrednost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Prej 20+ :)

JC03 ::

pogledat pridte.

citizen8 ::

Ja da ne bo kej res, jst mam na 3.0 (se prav nič OC-jan skor) pa mam 30 idle. load pa 40-45.

TOP ::

JC03 poglej v biosu tempe,pa boš videl.

Dr_M ::

JC03 je izjavil:

pogledat pridte.


A si siguren, da se hoces prerekat? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

JC03 je izjavil:

pogledat pridte.

Vidiš prav, samo kaj ko ti pokaže narobe.

klinker ::

Uprasanje kako je obremenil PC...IntelBurn pa core temp naj zazene. Drugace pa printscreen tudi ni tezko nardit ;)

PrimozR ::

Senzorji v procesorjih lažejo, to je dejstvo. Senzorjem v LGA-1366 procesorjih lahko vejrameš le pri mislim da 70°C in mogoče kakih 5 °C, nato začenjo lagati. V nekaterih primerih pod 30°C celo 'odpovejo', ker niso namenjeni zaznavanju temperature same, temveč le zaznavanju visokih temperatur, ki sprožijo nižanje frekvence.

citizen8 ::

Glede na to da imam isti procesor, pa če naprimer bad company špilam dle cajta, mi un core temp kaže da so 3-4 jedra na 90-100% ostala manj (sicer ne vem zakaj) pa nimam tko nizkih temperatur kot on. Evo direkt iz BIOS-a :
Cpu - 44°C
MB - 33°C, Cpu fan-2836,chasis fan-1016,power fan-10718 mislm d je tale intake :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: citizen8 ()

D3m ::

clix je izjavil:

Včeraj sem dobu phenoma x4 945. Na m2n-e dela bp, čeprav ma matična že več k 4 leta. :)
Glede na starost matične, se tut navija solidno:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?i...

 Super Pi

Super Pi



Odlično. Jst počakam še mojga 955.
|HP EliteBook|R5 6650U|

citizen8 ::

to pa kažeta everest in HWmonitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: citizen8 ()

jest10 ::

In? Še vedno ne dojameš, da ti senzorji ne odčitavajo pravilno?

citizen8 ::

to jst vem, sam ko je on napisu za neke hude nizke temperature.

klinker ::

Samo cudno to...meni so do sedaj prav vsi cpuji katere sem mel po rokah kazali pravilno, oz nekako realno. Tako AMDjevi kot Intelovi.

citizen8 ::

ja jst ne vem, se ne spoznam na to velik, tko mi pač kaže, res pa je da imam kišto skoraj pri oknu kjer je za kakšno stopinjo dve hladneje kot drugje v prostoru...

PrimozR ::

Kakšen je pa hladilnik?

citizen8 ::

a pr men? stock. čakam mugna :)

Mitja358 ::

:))

PrimozR ::

In ti pričakuješ da bo štirjedrnik z integriranim memory controlerjem in fsck-load predpomnilnika na idle 15 stopinj hladnejši od Core 2 Duo (v podpisu - idle na okrog 40°C) v podpisu s Scythe Katana 2 (okej, TBH je vent nastavljen bolj na glasnost kot na hladilni performance, sam se pa CPU sthrottla na 2 GHz)?

citizen8 ::

HA? kaj zej mene napadaš možak? jst sm sam dau moj primer temperatur (kku jh kaže) k je JC03 napisu da ma: "
Jaz imam x6 1055t, na 3.2GHz in temperature proca 25 v idle in do 36 na obremenitvi. aja pa stock hladilnik :). Nisem pa še probaval da bi prišel na 4GHz. " Kva si pa ti mene napou zej pa pojma nimam

mr1two ::

Kaj pa na otip? Je komaj mlačen ali pošteno segret? Ker zgleda super(pre)hladen.
Moj 9850BE(125W), na 2.97GHz pri 1.46V dosega 40-42 na idle in do 56 full load(ibt 5 minut). Nenavit pa pod 50(47 ali tam nekje) na full load in okrog 36 idle. Na njem čepi Xigmatek HDT1283S, precej tih in hladen hladilnik.
S stock hladilnikom po filingu in spominu, bi bila temperatura nekje 7-10 stopinj višja(pa glasnost čist mim)

DJ MartiNi ::

Kar se tiče softwera za odčitavanje temperatur AMDjevih procesorjev jaz še najbolj zaupam AMD Overdrive-u. Je vendarle kos programske opreme iz iste hiše. Seveda pa so tudi tu določena odstopanja. Itak vse merilne naprave (take ali drugačne) lažejo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

klinker ::

Je nemogoce da ima pri sobni temp. CPU na ful load 36stopinj, halo. Pac senzorji lazejo, to je to. Pa sej to je tudi znan pojav predvsem pri AMDju.

Mitja358 ::

AMD Phenom II X6 1090T BE za 179,90EUR.

To pa je že konkretno znižanje, ki smo ga glede na Sandy pričakovali. :)

PrimozR ::

Vprašanje če ne bo prišlo do podražitve zdaj ko je sandy do pomladi out of the picture :)

Dr_M ::

Skoda, da Alternate ne posilja v slo. Imajo res veliko izbiro komponent in precej dobre cene.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

Jst sumim da se dinokomp do njih zapeljejo.
Ker so rej velikokrat najcnej na idealo.de
Dinokomp pa pa cena+10-20eur več od njih

Nwanko ::

Idealo.de je spletni iskalnik kot pri nas ceneje.si ne trgovina :D

clix ::

Ja sej, Alternate je najcenejši na Idealo.de. :)

Nwanko ::

Dinokomp ma svoje dobavitelje,so tudi uradni zastopniki za dosti firm tak da ne verjamem da kupujjejo lih od drugih trgovin...ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

Sajco ::

Živjo.

Se AMD X6 BE procesorji res bolje navijajo kot navadni? Pri Funtech je razlika med 1055T in 1090T samo 25EUR. Če se 1055T slabše navija, se potem za tako majhno razliko bolje splača kupiti 1090T BE?
««
101 / 102
»»