» »

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

««
3 / 102
»»

x45 ::

Res ste čudni intel fanni:

Meni se zdi soliden test.

Phenom II je lepo pometel z 775 platformo ki ima tokrat res absolutno vrhunsko ploščo ( za 775 ) z intelovim x48 in zelo dober in drag DDR3 ram, in ni uspela proti phenomu II >:D. v nekih testi za malo, v nekaterih pa phenom potolče tudi nehalema. verjetno je odveč omeniti da je 775 platforma v taki sestavi svinjsko draga in nekonkurančna !!:))

Istočasno lahko rečem da je foxconn destroyer z 780a sli čipsetom precejšnja neznanka, lahko, da jemlje kaj pr scorih napram 790gx plošči... pa še kje.

Del zaključka:

Finally?

At last we can say that the AMD returned in the fight. And as if it did not reach this, now we expect also her [AM]3 maternal, with the new CPU with the incorporated DDR3 Memory Controller!

Intel should be in a hurry little with their Core i5…?



In spet kot že mnogokrat 775 platforma ima drag in hiter DDR3 ram. Če si vkalkuliraš v AMD jeve score DDR3 lahko dodaš mirno 5 do 10 % boljše score za AMD. To pa bo že Februarja zunaj.

Še to phenoma II se da lepo furat na 5,5 ghz na vodnem, ki stane manj kot je intel v tej sestavi dražji ( od 120 eur naprej so ) in potem lepo pomete z vsem kar sliši na ime intel :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

M-XXXX ::

http://www.hwbox.gr/showthread.php?t=31... Si si pogledal? Si si pogledal tudi izračune koliko je 2.8ghz phenom hitrejši od STOCK Q6600?

Phenom II je lepo pometel z 775 platformo ki ima tokrat res absolutno vrhunsko ploščo ( za 775 ) z intelovim x48 in zelo dober in drag DDR3 ram, in ni uspela proti phenomu II >:D. v nekih testi za malo, v nekaterih pa phenom potolče tudi nehalema. verjetno je odveč omeniti da je 775 platforma v taki sestavi svinjsko draga in nekonkurančna !!:))

Jaz pa vidim da je z 400mhz več nekaj % hitrejši, od 2 leta starega procesorja.
Kot kaže še zdaj nisi dojel da DDR3 ne PRINESE NIČ v realnih aplikacijah/igrah in da NI RAZLIK v hitrosti med plato za 400€ ali pa tako za 50€.

Jaz vidim le kako je nekaj % hitrejši od Q6600, malo počasnejši od 9550 in ZELO počasnejši od i7 in nikjer ne vidim nadvlade, razen če gledava različne teste:D

Še to phenoma II se da lepo furat na 5,5 ghz na vodnem,

:D

Kot prvo je najvišja validacija do zdaj bila 4.4ghz tako da je teh 5.5 še ZELOOOO daleč:D in kolikor se govori gre pod dušikom okoli 6ghz tako da pod vodo in 5.5ghz ne boš nikoli videl:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

gruntfürmich ::

ahhhhhhhhhhhhhhhhh, krasen dan za novega phenoma....

torej, kje je???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

swamigi ::

Nekje sem prebral,da so tegale Phenoma 2 navili na 3.8Gh in to je bilo tudi najvišje stabilno navitje---seveda je to na zraku.
Tole kar pa je sedaj AMD-izdal pa bi že moral naredit z prvim Phenomom ne pa da dve leti zaostaja in se komaj zdaj lahko primerja z Q6600------temu se reče sramota.
Na tej temi je sedaj lepo videt kako so AMD-fani hvalili in napihovali tega Phenoma 2,ampak resnica je pa čist drugačna in nič kaj svetla za AMD-e

OmegaBlue ::

A lahko držite na kulturnem nivoju in se držite teme predno ostanete brez nje.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Nub2 ::

http://www.hwbox.gr/showthread.php?t=31... Si si pogledal? Si si pogledal tudi izračune koliko je 2.8ghz phenom hitrejši od STOCK Q6600?

Phenom II je lepo pometel z 775 platformo ki ima tokrat res absolutno vrhunsko ploščo ( za 775 ) z intelovim x48 in zelo dober in drag DDR3 ram, in ni uspela proti phenomu II >:D. v nekih testi za malo, v nekaterih pa phenom potolče tudi nehalema. verjetno je odveč omeniti da je 775 platforma v taki sestavi svinjsko draga in nekonkurančna !!:))

Jaz pa vidim da je z 400mhz več nekaj % hitrejši, od 2 leta starega procesorja.
Kot kaže še zdaj nisi dojel da DDR3 ne PRINESE NIČ v realnih aplikacijah/igrah in da NI RAZLIK v hitrosti med plato za 400€ ali pa tako za 50€.

Jaz vidim le kako je nekaj % hitrejši od Q6600, malo počasnejši od 9550 in ZELO počasnejši od i7 in nikjer ne vidim nadvlade, razen če gledava različne teste:D

Še to phenoma II se da lepo furat na 5,5 ghz na vodnem,

:D

Kot prvo je najvišja validacija do zdaj bila 4.4ghz tako da je teh 5.5 še ZELOOOO daleč:D in kolikor se govori gre pod dušikom okoli 6ghz tako da pod vodo in 5.5ghz ne boš nikoli videl:D

6.2 GHz
6.1 GHz
6.0 GHz
5.9 GHz
5.6 GHz

Tolko o tem, samo res pa dvomim da boš dobo kaj več kot 4.5 GHz z vodnim.

Edit: Sn mislo, da si reko da niti pod dušikom ne gre okoli 6 GHz ko nisn vredu prebral. My bad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nub2 ()

Dr_M ::

Lepi OCji.
Ce bi sel v povprecju z vodnim okoli 4.5GHz, je to boljsi OC kot z intelom (775).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

Poglejte tole, amd-ju spet rastejo delnice (v zadnjem tednu za 10%) http://blogs.barrons.com/techtraderdail... in še graf: http://finance.google.com/finance?q=amd

x45 ::

Poglejte tole, amd-ju spet rastejo delnice (v zadnjem tednu za 10%) http://blogs.barrons.com/techtraderdail... in še graf: http://finance.google.com/finance?q=amd


ja zadeve se popravljajo :)

Mitja358 ::

Poglejte tole, amd-ju spet rastejo delnice (v zadnjem tednu za 10%) http://blogs.barrons.com/techtraderdail... in še graf: http://finance.google.com/finance?q=amd


ja zadeve se popravljajo :)

upam

Mitja358 ::

Načrti amd-ja za prenosnike za leto 2010
Prvi mobilni AMD quad procesor
32 nm jedra
DDR3-1600 podpora
integrirano DirectX 10,1 GPU
SB800/900 Southbridge

kikibeck ::

A nebo tud amd enko 32 jedrno al kok že stavrco ven dal?. Drugač pa so se pozn spravl DDR3-1600 razvijat, med ted ko jo ma intel že...

x45 ::

intel ma DDR3 1066 uradno podporo - nehalem,
AM2+ DDR2 1066,
AM3 pa DDR3 1333,

ostalo so navitja.

M-XXXX ::

intel ma DDR3 1066 uradno podporo - nehalem,
AM2+ DDR2 1066,
AM3 pa DDR3 1333,

ostalo so navitja.


x45 spet preveč pameten a??

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&...

Triple-channel, DDR3 1800


http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&...
Triple-Channel DDR3 2000(O.C.) / 1866(O.C.) / 1800(O.C.) / 1600(O.C.) / 1333 / 1066 support


Glej, ga glej URADNO podpira 2000mhz DDR3 ram.

Dr_M ::

Sej je reku, navitje oz OC. Se zravn mas oznake :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bond007 ::

Poglejte tole, amd-ju spet rastejo delnice (v zadnjem tednu za 10%) http://blogs.barrons.com/techtraderdail... in še graf: http://finance.google.com/finance?q=amd

To je že fajn, da delnica raste iz 2$ na 2,2$, samo če pogledamo big picture, je bolj žalost :
trenutna cena delnice amd: 2,18$
cena AMD delnice 6 mesecev nazaj: 8$
cena AMD delnice februar 2006: 40$

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

tilinho20 ::

Nekaj je tudi finančna kriza.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Nekaj je tudi finančna kriza.



Vsekakor.

AMDjeva finančna kriza: $40-$2.2 ~= $38
svetovna finančna kriza: $0.2

Ene tolk čez palec ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

Še Asrock izdal AM3 ploščo:

http://www.computerbase.de/news/hardwar...

DJ MartiNi ::

Na hardware.info sem zasledil dve prihajajoči ASUSovi matični plošči za AM3 procesorje. Prva je ASUS M4A78 Pro z 780G chipsetom, druga pa ASUS M4A79 Deluxe z 790FX+SB750. Zanimivo je to, da se je ASUS odločil kar za oba modela, da bosta podpirala DDR2 spomin. Sam osebno bi pričakoval, da bi dražja M4A79 Deluxe imela DDR3 podporo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Dr_M ::

Ok to je pa kr neki. Sej velik Asusk podpira AM3 procesorje. Nevem zakaj si sli nove delat za DDR2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Malo čudno ja. Skoraj bi rekel marketinški trik.

Razlika je minimalna, AM3 podpira malo bolj agresivno šparanje z elektriko, to je vse ( extra power lane ).
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pšenični ::

Jaz čakam Deneba, tele procesorji vsi skupaj nimajo za burek proti Denebu (phenom 2), ki bo res počasnejši od intelove serije zadnjih procesorjev, ampak bo tudi trikrat cenejši in še odklenjen. To pa tud nekaj šteje. Torej cekine mam že pripravljene........... Na žalost mene intel ne gane ravno zaradi cen , ki so navite, da je kaj, heh,heh, sem gledal pri mlacomu je šestjedrni intel tolk k rabljen avto srednjega razreda, no malo manj.

M-XXXX ::

http://forum.breakthelimit.net/index.ph...

Zakluček- niti 10% tega kolikor se je na začetku govorilo. Navija se nikamor (4ghz z 1.58V) kar je VELIKO preveč za 45nm. Clock vs clock je počasnejši od najstarejše Intlove quad generacije.

Zdaj pa AMD-ju res slabo kaže. Škoda, ker sem nekaj pa res obetal od Phenom 2.:(

Mitja358 ::

http://forum.breakthelimit.net/index.ph...

Zakluček- niti 10% tega kolikor se je na začetku govorilo. Navija se nikamor (4ghz z 1.58V) kar je VELIKO preveč za 45nm. Clock vs clock je počasnejši od najstarejše Intlove quad generacije.

Zdaj pa AMD-ju res slabo kaže. Škoda, ker sem nekaj pa res obetal od Phenom 2.:(

če je tole res ni nevem bogve kaj

Brane2 ::

Neumnost. AMDju slabo kaže v "overklokerskih" krogih, kar ima 0% vpliva na celotno prodajo, na približno sedem decimalk.

Bodo pač ceno prilagodili povpraševanju.

Meni osebno se zdi Phenom čisto soliden CPU, sploh na Linuxu in nimam nič proti, če za podoben denar dobim Deneba.

Manjša poraba, nekaj malenkostnih izboljšav v jedru, nižja latenca L3, nekaj višja frekvenca, možnost večjega varnega OC-a s solidnim hladilnikom ( recimo ene 3.6GHz) , veliko večji L3 cache.

Vsaj meni je zadeva zelo všeč. Sploh če se obnese slabše od i5/i7 v okolju, ki me itak ne zanima preveč (Win) in dobi zato nižjo ceno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

dzinks63 ::

Na 4000MHz je delal na vodno. Na spodnjih screenshotih je Phenom II x4 940 laufal še na 5217MHz in 5418MHz. Nič ne piše pod kakšnim hlajenjem,(mogoče "kopresorsko-40°C"?), ali ("LN2"?) Vse skupaj ni tako slabo, samo pričakovalo se je res nekaj več. Vse je sedaj v AMD-jevih rokah, kakšno ceno bodo postavili za tole. Drugače pa tudi Phenoma II X4 920, 940 imata TDP 125W, kar pomeni potrebo po zelo kvalitetnih ploščah in zelo dobrem zračnem ali celo vodnem hlajenju, če se lotiš navijanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Brane2 ::

IFX-14 ni tako zelo drag celo pri nas, pa mi na 125W 9950 dela fantastično. Mogoče bo kje kak overkloker umrl od žalosti, vsi ostali bodo pa verjetno povsem zadovoljni.

3.5 GHz bo s takim hladilnikom dosegljivih preprosto s flipom nastavitve v BIOSu, kaj več pa itak ne bo varno za domačo uporabo.

To pa je za navadnega uporabnika več ko dosti. Po moje ob teh cenah elektrike več pomeni poraba kot tistih zadnjih 100 MHz.

Meni osebno obstoječa 9950tka čisto zadošča, razen če se ne bom spravil v situacijo, kjer bi rabil več L3...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pšenični ::

"3.5 GHz bo s takim hladilnikom dosegljivih preprosto s flipom nastavitve v BIOSu, kaj več pa itak ne bo varno za domačo uporabo."

To ja, pa da bo laufal na moji stari plati AM2 to je taglavno. Tako bo dosti folka lahko spodobno nadgradilo svoj računalnik. Za solidno ceno.

Vanadium ::

naj me nekdo popravi samo zakaj naa tem linku ki ga je dal m-xxxx slikan procesor na foxconn plati pise pa da majo msi :|menim da če že imajo plato in proc pol naj dejansko prave slike gor nalepijo:| razen ce jim foxconn dela socket ker oni baje vsega sranja delajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

PrimozR ::

Če sklepaš po sliki socketa, ja, to je samo socket, ki ga izdeluje Foxconn. Firma plate je lahko praktično katerakoli. Če pravijo da je MSI, je pač MSI.

x45 ::

Podrobno sem preanaliziral cene iz testa ki ga je prilepil mxxx par dni nazaj. Zadeve se bodo sigurno obrnile še bolj v prid AMD ja. torej P/P..:):D:

Intel s1366 Rig:
• Processor: Intel Core i7 920 + 940
• 244 481
• Mother: GigaByte EX58 Extreme - 269
• VGA: Geforce GTX260 216sp
• Memories: G. Skill 3x1GB 1333GBKL C8 69,8 * 3
• Refrigeration RAM: Corsair Dominator Airflow
• Operating System: Windows Vista Ultimate SP1
• Drives: 300GB VelociRaptor


Skupaj cena :
723 eur ( Core i7 920 )
960 eur ( Core i7 940 )


Intel s775 Rig
• Processor: Intel Core 2 Quad, Q9450, Q9550
265 271

• Mother: Asus P5E64 WS Evolution - 236
• VGA: Geforce GTX260 216sp
• Memories: Patriot 2x1GB 1866LLK C8 – 55,3 * 2
• Refrigeration RAM: Corsair Dominator Airflow
• Operating System: Windows Vista Ultimate SP1
• Drives: 300GB VelociRaptor
Skupaj cena :
611,5 eur (Q9450 )
617,6 eur (Q9550 )



AMD Rig:
• Processor: AMD Phenom II 920 + 940 BE
220eur/ 280eur ( ali celo manj... !! )

• Mother: Foxconn Destroyer - 171
• VGA: Geforce GTX260 216sp
• Memories: Corsair Dominator PC10000 2 * 1GB 14,5 *2
• Refrigeration RAM: Corsair Dominator Airflow
• Operating System: Windows Vista Ultimate SP1
• Drives: 300GB VelociRaptor

Skupaj cena :
420 eur (Phenom II 920 )
480 eur (Phenom II 940 BE )

AMD sistem je

Cenješi za 45 % !!!! ( upoštevam cene iz evropskega skopuha za enake komponente iz testa )

In to s platformo ki začenja življenje napram intelu q9550 - 775 s katerim je lepo primerlji s platformo ki gre ven.
Od hehalema ki ima primerljivo arhitekturo pa za debelih 72 % in več …

Dvoma ni.. AMD je bil in bo best buy:).

Valvoline ::

hahahahaha :)
Prav smešno je x45 kak to v intelovih konfiguracijah mečeš notr plate po 250e in več :)
Če smo vsi ugotovil da še plata nova za 50e na g31 čipsetu zadošča za 4ghz+ za lga775,mislim...
K si naredu primerjavo nehalema in phenom II intelova konfiguracija ima eno najboljših plat na x58 chipsetu trenutno,tle pr amd-ju neka škart foxcon plata ki je jaz osebno še zastojn neb imel. Res si smešn morm povedat.
Realna razlika med kakovostno phenom II konfiguracijo in intel je max 100-150e in to zarad ddr3 rame,sam pa če je phenom II na ddr2 rame potem spet zgubi še dodatnih 5-10% hitrosti. Vse se bo spremenilo k bo 1gb ddr3 15-20e,in po mojem bo v kratkem ddr3 cenejši kot ddr2,vidu boš.

Dr_M ::

Valvoline: To je pac tvoje mnenje. Ti tudi vedno usiljujes neko skart robo za 50€. Oprosti, ampak G31 ni uporaben za kej drugega, kot mogoce za ksn HTPC, pa se to bi raj uzel neki za AMD. Tudi za intel plate pod 100€ niso bog ve kaj za nekoga, ki hoce neki od racunalnika. Tko da plata za ene 150-200€ ni nic posebnega.
Rad bi pa videl, koliko casa bi delu core2 duo za 4GHz na eni plati, ki ima trifazno napajanje (bog ne daj, da bi se s ksnim quadom trudil). Verjetno bi odsteval sekunde do poka >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

WTF, zakaj WS plata v s775 sistemu??? Vržeš notri P45 plato, ki je max 150 €, 170-180 če se preseravaš. Okej, tudi pri AMDju to lahko oklestiš. Ampak po drugi strani je pa i7 sistem na eni najcenejših. Dobro, plate uporabljene v testu, a niso najboljša izbira. Sicer pa, so cene Phenom II že potrjene? V Evropi, sploh pa v Sloveniji se cene raje dvignejo kot pa spustijo.

Valvoline ::

@dr.m To si ti kako misliš.
Je kar nekaj g31 mamaplat ki lepo stisnejo 450fsb in več,to sem jaz tako člist mimo omenil,ker x45 je neko plato za 200e+ spravu v lga775 sistem,plate za 80-100e na p33 ali p35 je kolk češ,500fsb brez problema.
Ne pa da mi neko foxconovo sranje omenja tja v AMD-jevo konfiguracijo,vsaka g31 plata je zihr boljša kot tole foxcon sranje.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Rad bi pa videl, koliko casa bi delu core2 duo za 4GHz na eni plati, ki ima trifazno napajanje (bog ne daj, da bi se s ksnim quadom trudil). Verjetno bi odsteval sekunde do poka

QX9650 navit v višave in 1.8V dela na P5K (3 faze BREZ PROBLEMA), prav tako Q6600 na 1.9V in pri loadu kuri več kot 300W, kar pomeni da mora dat vsaka faza 100W čez), kar je 3x več kakor boš pri normalnem PC-ju dosegel.

TOP ::

Dr M imaš prav,tle ni govora da boš z eno plato za 50e nekaj zelo navil.Imel sem prej Asus P5KC plato in Q6600 ni šel več kot 3,1,kosem pa zamenjal za Asus P5Q-pro (125e) pa je stvar poletela,tako da neka čip plata,je če si ne ukvarjaš z navijanjem PC.

TOP ::

Je pa treba tud upoštevat X45 da ti Amd z plato ki stane 100e ne boš navil kaj prida,ker so plate za en drek pri AMD je treba dat vsaj 150e da se sploh kej bolj navije.

Valvoline ::

Dr M imaš prav,tle ni govora da boš z eno plato za 50e nekaj zelo navil.Imel sem prej Asus P5KC plato in Q6600 ni šel več kot 3,1,kosem pa zamenjal za Asus P5Q-pro (125e) pa je stvar poletela,tako da neka čip plata,je če si ne ukvarjaš z navijanjem PC.

Kdor ne ve je sam kriv.
Dvignu bi nb voltage na 1.55 in malenkost pll pa si zadevo rešu. Sicer z zadnjimi biosi vseh p5k mamaplat je to odpravljeno in lahka navijaš na stock NB voltažo.

TOP ::

Valvoline sem vse probal z pomočjo M-XXXX in ni šlo tako da ne govori kdor ne ve.In tle se menimo o stabilnem delovanju ne pa samo za test

Valvoline ::

http://forums.hexus.net/hexus-hardware/...
Aja,za quade je še treba transaction booster nastavit disabled.
Sam imam p5k,k bom zamenjal e2160 za quada bom povedal kak se bo navijal.
e2160 ni hotu ćez 350fsb pr men brez da bi dvignu NB na 1.55v. Z zadnim in predzadnjim biosom so tega odpravil in lahka pustiš NB na default. Verjetn so dvignal default NB voltažo.
Mogoče je bilo kaj narobe z tole tvojo plato.
Kakšno voltažo imaš zej pa ti dela tale na 4ghz :)

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Sm pa nekje prebral da baje e8xxx serija c2d se najboljše navija na 965 platformo oz p5b in ds3.
ne moreš verjet,965 chipset je delal tut na 600+fsb medtem k novejši 45 chipset ni hotu.

Valvoline ::


p5k q6600 3.6ghz 1.5v Vcpu NB je celo 1.4v.
Pač je treba eksperimentirat.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

M-XXXX: vidim, da v lastno skledo pluvas. Lani si v eni temi (ne spomnim se v kateri) trdil, kako pomembno je, da ima plata dobr napajalni sklop (potem, ko si omenil, da ti je odletel tranzistor). Sej za kratkotrajno navitje sigurno gre, na dolgi rok no go.

P35 rabi na NB 1.53V za 460FSB. Toliko mam zdej nastavljeno, na 1.5V je ze nestabilno. Ksne cenene variante...sploh nocem vedt.
Npr moj bratranc ma neko gigabyte plato z P31 chipsetom in E6400... Pa mu se use na stock ne dela tako kot treba, kaj bi blo sele ce bi naviju. >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

@dr.m To si ti kako misliš.
Je kar nekaj g31 mamaplat ki lepo stisnejo 450fsb in več,to sem jaz tako člist mimo omenil,ker x45 je neko plato za 200e+ spravu v lga775 sistem,plate za 80-100e na p33 ali p35 je kolk češ,500fsb brez problema.
Ne pa da mi neko foxconovo sranje omenja tja v AMD-jevo konfiguracijo,vsaka g31 plata je zihr boljša kot tole foxcon sranje.

Rekel si da je foxconn sranje? Ne bi rekel, je eden največjih proizvajalcev matičnih plošč. Takoj za gigabytejom tako da ne govori če ne veš

DJ MartiNi ::

Foxconn je eno izmed velikih podjetij, ki izdeluje komponente za druge proizvajalce (npr. socket za prej omenjeno MSIjevo plato). Njihove plate pa še zdaleč niso sranje.

Pa teh 4000MHz na praktično vsaki plati na Intelovi platformi bi tudi jemal z veliko rezerve. Sploh če je govora o plati na G31 za 50€.

Sploh pa sem mnenja, da je bilo že dovolj povedanega o Intel vs AMD v temah, ki prvotno niso bile namenjene temu.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

=Exceed= ::

x45 kje si ti dobil tako ceno pri AMD sistemu? 200€ je grafa 170 plošča...nekje zmanka 200€. na koncu si pa na 6xx € kar se ne more po preformacu primerjat z intel sistemom.

=Exceed= ::

Podrobno sem preanaliziral cene iz testa ki ga je prilepil mxxx par dni nazaj. Zadeve se bodo sigurno obrnile še bolj v prid AMD ja. torej P/P..:):D:


AMD Rig:
• Processor: AMD Phenom II 920 + 940 BE
220eur/ 280eur ( ali celo manj... !! )

• Mother: Foxconn Destroyer - 171
• VGA: Geforce GTX260 216sp
• Memories: Corsair Dominator PC10000 2 * 1GB 14,5 *2
• Refrigeration RAM: Corsair Dominator Airflow
• Operating System: Windows Vista Ultimate SP1
• Drives: 300GB VelociRaptor

Skupaj cena :
420 eur (Phenom II 920 )
480 eur (Phenom II 940 BE )

AMD sistem je

Cenješi za 45 % !!!! ( upoštevam cene iz evropskega skopuha za enake komponente iz testa )

In to s platformo ki začenja življenje napram intelu q9550 - 775 s katerim je lepo primerlji s platformo ki gre ven.
Od hehalema ki ima primerljivo arhitekturo pa za debelih 72 % in več …

Dvoma ni.. AMD je bil in bo best buy:).


220€ proc
170e plata
200+-€ grafa
40€ ram
230€ disk vlociraptor
70€ vista
-------
930€ brez ohišja in napajalnika

Joj tok pa ne dam za AMD sistem, kjer v testu preberem in vidim, da je v nekaj primerih počasnejši kot po tvojem zastareli q6600. Tako da tale AMD ni nikoli 45% cenejši in pp zadeva za kupit

OmegaBlue ::

A se spravite nazaj na topik predno brez teme ostanete.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

««
3 / 102
»»