» »

Reiki

Reiki

«
1
2

Elemen_T ::

Kakšni so vaši občutki o tej starodavni Indijski metodi zdravljenja s pomočjo energije?

Za tiste, ki mogoče še ne veste za kaj gre:
Reiki je nekakšna univerzalna življenska energija s katero se lahko čustveno in stvarno zdravimo in se nadzorujemo, ter zdravimo tudi druge.
Gre pa skozi tri stopnje:
Reiki I je stopnja s katero lahko reiki "pošljemo" le sebi ali drugim - izključno na polaganje rok.
Z Reikijem II lahko zdravimo tudi že na daljavo - druge seveda.
Z Reikijem III pa postanemo učitelj in lahko iniciiramo tudi druge (torej jim damo Reiki I, II in, ko postanemo izurjen mojster tudi III)
  • premaknil: Primoz ()

Thomas ::

Jest sem skrajno skeptičen ...

Edinole na kratke razdalje bi zadeva utegnila biti koristna kot kakšna masaža ali kaj podobnega.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Thomas:
Sem od tebe pričakoval točno identičen odgovor ...

Težko je reči.
Tukaj gre dejansko za osebno prepričanje v tovrstne tehnike.
In če v to ne verjameš, je brezveze poskušati verjeti.
Name reiki dejansko vpliva...
Sicer sem v začetni fazi, ampak čutim to.

Ti povem en čisto praktičen primer.

Kolegica obvezno popade telefon, češ - nujen klic.
Problem je bil, da je bila baterija crknjena total, nula, niente, null.
Baterija ven, baterija not, itd in podobni postopki.
Nič od nič.
No...
Brihtna kot punca je, se spomni na svoje energetične potenciale...
Parkrat položi roko na baterijo...
Prižge gsm in glej ga zlomka - baterija na prvi črtici.
Ravno za en klic.

To sem napisal samo eno od zanimivosti, ki večini ne seže do kolen.

Sicer pa gre tukaj predvsem, kot sem rekel za fizično in psihično zdravljenje živih stvaritev.

rasta ::

Teli Reiki so zame mazaštvo ... temelji pa na psihologiji, ko človek verjame, da mu bo to res pomagalo in se že zaradi tega počuti bolje ...

tec ::

Moja dobra prijateljica, mi vsak teden zvecer dela Reiki. Zivi v Zagrebu, torej dobim to na daljavo. Stvar je zelo ucinkovita in mi je pomagala pri raznih glavobolih in zobobolih. Tudi od mame prijateljica je mojster Reikiija in od nje dobivam tako mocno energijo, da v 15ih minutah seanse zaspim, neglede nato, ce sem se ravno zbudil in ce 10 mentrov zraven cesto razbijajo. Torej, Reiki pomaga, ce to hocemo ali ne in ni pogojen z tem ali verjames.

Energije, ki se pretakajo v vsakem cloveku so zelo mocne in ce jih znamo pravilno uporabit lahko s tem zdravimo sebe in druge. Indijci se tega zelo zavedajo. Prav tako je tudi nas um zelo skrivnostna zadeva. Z njegovo pomocjo lahko delamo kar zelimo, materializiramo stvari iz zraka in zdravimo neozdravljive bolezni. Vse je odvisno od tega, kako ga uporabljamo. Glede nato, da povprecen clovek uporablja 5% (???) mozganov, kaj dela ostalih 95%, oz. kako jih aktivirati. Meditacija in zavest samega sebe.......ampak to je ze druga zgodba :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

rasta ::

Zanimivo je kako je psihološko počutje povezano z fizičnim počutjem (zdravjem), primer je stres.
Nas so pa pri psihologiji učili, da z voljo ne moramo vplivati na na metabolične procese ... zanima me, do koliko zgurajo tisti Indijci, ki se prav s tem ukvarjajo (treniranje lastnega duha). Tisto, ko sedi dva dni na ledu in mu ni nič (ga kao ne zebe) je prov impressive ... 8-O

Zanimivo pa je tudi, kako razne bioenergije in druge "starodavne Indijske znanosti" burijo domišlijo ljudi ... Zakaj na človeško telo (iz snovi) vpliva ta (bio)energija, na meritvene inštrumente (tudi iz snovi) pa ne ... vsaj v fiziki velja, da vsako sevanje/enrergija povzroča spremembe v okolici ...
Ampak bioenergetiki so to zadevo elegantno rešili z uvedbo t. i. aure.
Nikoli pa ne bom pozabil, ko sem bil na ekskurziji v Žički Kartuziji. Tam so nam pokazali en kamen, za keterega so rekli, da oddaja bioenergijo in potem so vsi dali roko nad ta kamen in "pa res". Verjamem, da je marsikdo to tudi zares čutil ... Sicer pa spet psihologija - čredni nagon, pri poskusi dva osebka za krajšo črto izjavita (dogovorjeno), da je najdaljša in potem določen procent tretjih oseb izjavi isto ...
Drug primer pa je bil, ko so rekli, nad to gomilo (ki naj bi bil baje en grob) je tudi energija in nihalo zaniha ... svak, ki je naredil srednjo šolo pozna resonanco ... ampak vseeno sem se zasmejal ...

> Prižge gsm in glej ga zlomka - baterija na prvi črtici.
To je možno razložiti tudi drugače - baterija si opomore; vsakdanji pojav.

> in od nje dobivam tako mocno energijo
tec, ti imaš pa očitno telepatske sposobnosti. kul. :\ 0:)

Ne smemo pa pozabiti, da je danes tale bioenergetika in šlogoarstvo močno skomercializirano ...

Sicer pa tile Reiki kot logoterapija - zakaj pa ne?

tec ::

Imam ravno take sposobnosti kot ti in kdorkoli drug.
Kar se tice Indijcev, ki sedijo na ledu, ni to pravzaprav nic v primerjavi kaj vse lahko naredijo. Yogi, ki je spregledal, lahko svoje telo oblikuje po zelji, ima svoja custva in cutila po 100% kontrolo. Lahko se pojavlja na vec mestnih na enkrat in iz zraka materializira kar hoce. Vse to pa lahko doseze vsak posameznik z pravimi tehnikami in pravo vdanostjo.
No, kakorkoli...jest pravim, da Reiki pomaga in ga priporocam vsakemu, ki ga to vsaj malo zanima.

Elemen_T ::

rasta: Ja, vsekakor je nekaj tudi v psihologiji.
Povem ti da je psihologije že dovolj v samem odločanju ali iti na iniciacijo.
Ko se zato odločiš, psihologija nima več moči.

Nevem kako potem razložiti tresenje in blaženost po iniciaciji?
Energetska polja se ti čistijo. Tuki ni kej.

Glede aure pa ti takole povem ...
Bioenergetika je zelooo povezana z reikijem.

Jeronimo ::

Res ni kaj. Vse te sposobnosti, ki jih nekateri razvijejo s trdim, dolgoletnim in predanim delom so res impresivne. Vendar, kdo bo pa delal, če bomo vsi mojstri Reiki-ja???
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

slycer ::

Reiki? Sicer prvič slišim, ampak ne dvomim, da lahko z meditacijo delaš čudeže - navsezadnje lahko nekateri mojstri joge s pomočjo meditacije do tolikšne mere upočasnijo svoje življenjske procese, da lahko pod vodo brez zraka zdržijo tudi po pol ure ali pa celo še več. Sicer tudi ne dvomim v to, da razne indijske metode z raznimi energijami niso uspešne, saj so Indijci in vse vzhodnjaške kulture od nekdaj veliko dale na duševnost, za razliko od zahodnjaškega sveta, kjer si človeka še vedno predstavljamo preveč mehanično. Ampak kljub temu je treba vseeno malce paziti pri raznih takilih reikih, saj gre pri raznih bioenergetikih in podobnih stvareh še vedno za veliko bleferstva.
Pa še to: telepatija in celo napovedovanje prihodnosti sta resnični sposobnosti, ki pa sta danes zopet preveč skomercializirani (beri: spet polno bleferjev).
Aja, Elemen_T: ko odpove psihologija, se zanjdeš v Begunjah ali pa v Polju. Tako je s tem ;)

Ziga Dolhar ::

Slycer: v telepatijo in tovrstno mazaštvo sicer ne verjamem, vendar se mi po zadnjih dveh branjih Kratke zgodovine časa to niti ne zdi več nemogoče.

burekar ::



rasta:
Ampak bioenergetiki so to zadevo elegantno rešili z uvedbo t. i. aure.

Veliko bioenergetikov je nategovalcev. Aura je pa že dosti starejša od sodobnih nategov, in obstaja. Celo sam jo znam gledati, ampak slabo. Po pol ure joge je moja aura še posebej izrazita in jo tudi lažje vidim. Moja je bolj ali manj zelena.
Videl sem pa že, kako je nek težek bio-razsvetljen človek zaračunaval 7000 SIT za sliko aure. Takšne ljudi bi bilo pa treba malo spreobrnit.

Btw, zakaj je bil Jezus na veliko slikah risan z rumeno-zlatim obrison okoli glave? Zato, ker je bilo včasih dosti več ljudi sposobnih videti auro, celo nekaj slikarjev. Človek jo je naučen gledati že po defaultu, ko se rodi. Ampak seveda vsaka stvar zakrni, če je ne uporabljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

Marjan ::

Samo nekaj bi pripomnil - Če govorite o energiji prosim navedite za katero energijo gre. Potencialno, kinetično, katero drugo?
In pa tudi koliko, torej izrazite se v J (joulih).

ps: burekar, dobra slikca, to pa priznam, še zmeri se smejem. Model je zapohan u nulo :D :))

Gh0st ::

Joj ljudje, vse si skušate nekako razlagati iz znanstvenega stališča! To ni fora! Reiki uporablja nekakšno notranjo energijo. t.i. Chi, ali koncentracija svoje notranje pozitivne energije lahko ob pravilni uporabi in znanju pomaga na različne načine.

Jest vem, ker se moja mat s tem ukvarja. Nardila je ene tečaje in zdej je kao kvalificirana za Reiki mojstra... In res učinek je pravi. Mene dostkrat glava boli pa rejš rečem mat da mi roke položi pred TV-jem na glavo pa je. Sej vem da se sliši smešno, tud jest sm biu ful skeptičen, samo pomaga res!

K sem biu še manjši in sem biu ful bolan mi je tud pomagal...

Pa Thomas...prizanesi nam s temi tovjimi neumnimi izjavami!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

rasta ::

> Aura je pa že dosti starejša od sodobnih nategov, in obstaja.

Tudi svastika je star azijski simbol sonca, pa vendar je bil prevzet in uporabljen tudi v 20. stoletju.
Bioenergetiki pač rabijo nek simbol, znak, da "utemeljijo" lastno tradicijo. Prerokovanje iz kart, stoletna praksa (ciganskih) "šlogaric" pri nas, je vzeto za neresno oz. bolj kot zabava ... Pri zahodnjakih pač vzeto kot neresno ...
Mistični in skrivnostni se zdijo indijski samotarji, ki bivajo po gorah. Ampak niso nič več kot David Coperfield ...


> Celo sam jo znam gledati, ampak slabo.

Vse to nastane v tvoji glavi. Oči nimajo nič pri tem.
En tak primer podob nastalih v možganih, so nekakšne "predsmrtne" halicunacije, ko ljudje pripovedujejo, da so šli skozi nekakšen predor ... Ko možganom prične zmanjkovati kisika, naj bi se vse (zaznavanje) usmerilo v eno svetlo točko, ki se zdi kot predor ...

> Btw, zakaj je bil Jezus na veliko slikah risan z rumeno-zlatim obrison okoli glave?

Z risanjem rumeno-zlatega obrisa nad Jezusovo glavo so pričeli Bizantinci, ki so to prevzeli od starih Grkov in perzijske civilizacije; tam so imeli tako obrobo pomembne osebe (despot). Risali pa so jo, da so s tem prikazali "božanskost" vladarjev, se pravi zaradi verovanja ...


Če je aura obarvana, se pravi, da oddaja svetlobo (energijo); odkod ta energija? Kako, da kot "normalna" energija ne vpliva na snovne spremembe v okolici (merilne inštrumente)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rasta ()

Thomas ::

Ghost

> Pa Thomas...prizanesi nam s temi tovjimi neumnimi izjavami!

Ha ha ha ... niso neumne moje izjave, niso... Trust me!

Sicer pa svetujem vsem, da opustijo vsa "alternativna učenja". Svetujem.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gh0st ::

All I can do is smile and pretend I didn't read this.

you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Thomas ::

Lahko se sprenevedaš kolikor hočeš Ghost ... toda zaradi tega ne bo nič drugače.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Ghost:
"Joj ljudje, vse si skušate nekako razlagati iz znanstvenega stališča! To ni fora!"

Oddelek ima naslov Znanost in tehnika. Pol pa dej to v Ložo, oz. kdor je pristojen za to. Bo še najbolj.


Thomas: Zmeri se bodo najdel taki, pa če jim še tolk dobr svetuješ.

ps: Še vedno se unmu jogiju smejem. Poglej koko se reži folku "Haha, kaj sem vas nategnu."

:D :))

Thomas ::

Marjan:

Ljudje, ki nasedejo takim fotografijam, si želijo nasesti.

Pljuni istini u oči ... je bil nekoč en yurock komad.

Sami sebe farbajo ... pa še vedo zraven, da se. Odtod take neumne in živčne reakcije Ghosta in še koga.

Vendar ... pogovorimo se lepo v miru ... mogoče kdo tretji spregleda.

Ta, takoimenovana New Age vraževerja so miselni sistem, ki daje prednost nekakšni "estetiki" pred vsako logičnostjo ... to je en tak ausglajs, past, v kateri se kobaca pol ljudi. Vsaj.

Maš prav, nej grejo v Ložo - tam je zdaj "svoboda".

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Burekar:

Pelji nas do nekega jogija, ki zna lebdeti.
Le ta mora pustiti, da ga pretipamo okrog celega telesa.
Potem bomo verjeli zadevi.

Očitna si to to že iskusil, da verjameteš. Če še nisi, si pa naivn. Pričakujemo, da nam zadevo dokažeš, čene drugače bomo uzeli na znanje, da nepreverjeno bluziš. Torej?

Gh0st ::

Thomas:
ni vse v formulah, dokazih, tvojih edinih pametnih teorijah itd...

So stvari, ki jih očitno nisi sposoben sprejet, jih razumet, ali pa si eden izmed tistih, ki so paranoični, ko ugotovijo da nimamo pojma o življenju, o naravi, o smislu, o tem da nimam nadzora nad življenjem itd...

prooooosim! nej že kdo neha s tem!!!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

globoko grlo ::

oh, vi ljudje, ki temu pač ne verjamete, reiki, yoga, pa ostale spiritualne zadeve so stare več 1000 let, že zdavnej so razložil nastanek sveta, pa nas samih, pa cikle življenja pa tko naprej in zadeva je resnična kle ne more noben nč nardit

če pa z nekimi omejenimi inštrumenti ne moreš zmerit človekove notranje energije, pa naj se ji reče či, prana al pa kj druzga pa še ne pomen da je ni. KEr znanost se pač razvija z razvojem dojemanja ljudi oz. znanstvenikov in temu sledijo nova odkritja, kar je blo včeraj še nedojemljivo, al pa nemogoče, bo jutri pač mogoče, tko da ne razumem kako laho tok prepričano trdite da recimo či ne obstaja, mogoče bo pa ta spresvetla znanost jutri odkrila način kako to izmerit in pol bo pa to znanstveno dokazano al kaj

če bi znanost lahko razložila vse pojave v vesolju bi reku ok, ampak sami znanstveniki priznavajo da več stvari kot odkrijejo manj vejo, oz. se jim odprejo vedno nove možnosti, in taki kot si ti Thomas novih možnosti sploh ne upoštevajo, če seveda ne pašejo v tvojo dojemanje sveta, mimogrede omejeno

lp

Zgodovina sprememb…

Elemen_T ::

Easy, Gh0st.

Vsak posameznik mora izraziti svoje mnenje, pa če je tebi to prav ali ne. Izražaš ga pa tudi ti. Zato ne pozabi na uvidevnost.
Skozi mesece pa bi tudi lahko že malo razumel Thomasa in se ne kregal z njim ker je totalno nesmiselno.
Sploh pa je duševnost tako globoko in subjektivno definirana, da lahko o takih in podobnih temah kvasimo izključno vsak svoja (neumna) mnenja ;)

Jeronimo:
To bi bilo super.
Razvijali bi se v take dimenzije, ki jih danes večina ne dojame in jih verjetno nikoli ne bo.
Reiki pa lahko vadimo tudi na drevesu psu ali mačku, kjerkoli...celo na mobitelu :D

slycer:
Citat:
Aja, Elemen_T: ko odpove psihologija, se zanjdeš v Begunjah ali pa v Polju. Tako je s tem

Če sam tako hočeš ... in če sam misliš oziroma še bolje, da veš ali ti je psihologija resnično odpovedala.
Jest bi v tem primeru raje vprašal ali ni odpovedala moja primitivna psiha.

burekar:
Nevem sicer kako potekajo postopki videnja aure, ker se sam s tem zaenkrat še ne ukvarjam, ampak se mi zdi, da moraš pri bioenergetiki največ narediti sam, če želiš pač koristiti posledice in nasploh uporabo.

Pri reikiju je drugače.
Mojstri reikija se delijo na dva profila.
- Materialisti I, ki vse svoje znanje perejo in ga uporabljajo za materialno korist.
- Materialisti II, kateri pa prav tako računajo za tovrstne usluge, ampak z glavo.
Problem je ta, da reiki postaja popularen in bi kar vsak rad šel v to sceno...brez predsodkov. Tega je zadnje čase sploh zelo veliko
Nekateri mojstri pač računajo zato, da bi prejemnik iniciacije to mojstrovino vzel kot naravni dar in jo obravnaval s spoštovanjem in v skladu s pravili.

Marjan: :D
Psihična, življenska energija, univerzalna energija.
Sej sem napisal takoj v prvem postu.
Gre pa po formuli X
Kateri pa je osebna volja in moč.






Brane2 ::


Btw, zakaj je bil Jezus na veliko slikah risan z rumeno-zlatim obrison okoli glave? Zato, ker je bilo včasih dosti več ljudi sposobnih videti auro, celo nekaj slikarjev. Človek jo je naučen gledati že po defaultu, ko se rodi. Ampak seveda vsaka stvar zakrni, če je ne uporabljaš.


Torej začni uporabljat možgane, dokler je še čas...:P


Brihtna kot punca je, se spomni na svoje energetične potenciale...
Parkrat položi roko na baterijo...
Prižge gsm in glej ga zlomka - baterija na prvi črtici.
Ravno za en klic.


Haaa ! Tale je dobra ! Slišu sem jo že miljonkrat, pa še zmeri zažiga.
Zgleda da je res nekaj v Siddhartini "B Mashini"- Mamo vse boljšo tehniko, ampak uporabljajo jo vse večje opice, nč osebnega- sploh ne do tvoje prijateljce...


Burekar:


Slišu kdaj za Photoshop ?


Jest vem, ker se moja mat s tem ukvarja. Nardila je ene tečaje in zdej je kao kvalificirana za Reiki mojstra... In res učinek je pravi. Mene dostkrat glava boli pa rejš rečem mat da mi roke položi pred TV-jem na glavo pa je. Sej vem da se sliši smešno, tud jest sm biu ful skeptičen, samo pomaga res!


Vem, da gre za matko, pa vseen čisto hipotetično vprašanje.
A misliš, da ti en dober blow-job ne bi bolj zbistril glave in skuliral občutij od Reikija ?
Mislim, u čem je taka nedosegljiva vrednost brezkontaktne metode ?

Skozi delo sem spoznal velik čudnega folka (koga vse ne spoznaš, ko računalnike šraufaš, sploh kakih 10 let nazaj) ;o)

In bioenergetiki so skupaj z kvazi-radioamaterji skupina ljudi, ki bi jih z veseljem obdelal s kakim avtomatskim orožjem pred sveže pofarbano steno.

Ne me narobe razumet, čisto možno je, da je v bionergetiki nekaj, samo:

- ta folk nima naravnih sovražnikov, ki bi jih sesuval in skrbel za neko kakovost uslug-da bi se s tem ukvarjali tisti, ki mogoče nekaj tudi vedo...

- Ni povratne informacije- kaj dela in kaj ne. Vse je rekla-kazala.

-Zato je tu v igri SAMO moč prepričevanja. VSI uspešni v tem posli pri nas morajo biti mešanica psihologa in barabe.

- 99.999... % folka nima pojma, o čem govori

-99.999 % tega folka govori skozi napačen konec prebavnega sistema.

Poskušal sem jim pomagat tam, kjer so hoteli mojo pomoč. Recimo pri izdelavi visokonapetostnih generatorjev, potem pizdarijah, ki ti dajo točno določeno frekvenco in obliko impulza itd.
In lahko brez sprenevedanja rečem, da so železničarji celo za unga reveža ki pri ajzen-ponu s kladvom po biciklih tolče.

Če vidiš nekoga, ki se ob tem ukvarja z UFOji, kakimi misterijami (kot je bla tale Area 51) pa skrivnimi ruskimi/ameriškimi projekti, obenem so tate-mate za Nikolo Teslo (bli so zraven, ko je navijal svoj prvi motor), beži stran od njih, ker te bojo zdolgočasli do smrti.

Enkrat smo se neki spichkal okrog telekineze. Kao neki frajer lahko pomika svinčnike po mizi z močjo svoje volje
Jaz sem izjavu, da je to trivialno in da proti blow-jobu nejevernežev lahko to ponovim takoj tam.
Tri sekunde pozneje pade svinčnik na mizo in v naslednji sekundi sem ga prijel v roko in postavil na drugi konec mize. Da ne bo pomote: uporabil sem svojo voljo in preko nje razpoložljiva sredstva, da sem opravil delo blowjob-worthy

Kar daje mislit:

-kaj je tolk dobrega v telekinezi, kar recimo manjka klasičnim transportnim sredstvom ?

-kdaj bi se nauču pisat, če bi rabu prej 20 let težkega mentalnega treninga, da bi premaknu svinčnik ?

- čisto tako skozi oceno- kolikšen % blaga, ki gre skozi transportna sredstva gre po telekinetičnih kanalih ?

-kaj stoji za unimi tipi u filmu "Matrix"- telekineza ali Silicon Graphics ?

Vse našteto ob(zelo drzni) predpostavki, da telekineza dela, seveda...

V skladu s tem mislim da:

-kdo pravi, da te stvari kršijo naravne zakone ali vsaj naše pojmovanje naravnih zakonov ?
Bistvo razvoja znanosti je, da nam (še zdaleč) ni vse znano. Torej naj ne bi nihče doživel infarkta, če mu rečeš, da mogoče še ne ve vsega, da imaš zanj kos novega znanja IN TO POŠTENO ARGUMENTIRAŠ IN DOKAŽEŠ.


- če je kaj na tem, bo to prej ali slej delala Motorola, AMD, IBM ali kdo podoben. Stvar boš dobil za drobiž, dokupil baterije in to je to.

-Ko/če se bo to zgodilo, bo interes za telekinezo kar naenkrat upadel.Stvar bo dosegljiva, potrošna in gledano z zunanje strani škatle, smešno enostavna. Pravzaprav bodo standardi zahtevali, da naj bo na las podobna daljincu, da ne bi Joe SixPack doživel čustvene travme.



krucymucy ::

Te metode so stare 1000 in več let .... yeah right! Kaj pa bi vi delal potem, ko bi pomolzli dve kozi - ubil enga zajca za trenutni teden ... ostane še 15ur v dnevu, bluzenje v bajti iz blata... (pa se dejmo neki zmislit) tako so nastali reiki in njemu podobni! To je neumnost - vse kar se tiče teh alternativnih neumnosti je kr neki!
Se popolnoma strinjam z vsemi ki (thomas) odsvetujejo alternativno učenje - čas porabte za kej druzga

Elemen_T ::

krucy: Ti meni ne boš nič govoril naj čas porabim za kaj drugega.
Takih komentarjev ne prenesem.
Če imaš mnenje, ga izrazi.
Ne pa drugim govorit kaj je prav in kaj ne.
Meni Reiki funkcionira. Ne funkcionira mi psiha, pač pa REIKI. Pika.

Glede tistih 1000 let.
Naj ti za začetek povem le , da so Egipčani tisočletja pred našim štetjem gradili velikanske keopsove piramide, katerih niti danes ne morejo zgraditi, s tako sodobno tehnologijo kot jo imamo.

Pa ti povem, da to niti ni sodobna tehnologija. To je imaginarna-sodobna tehnologija, katere definicija "sodobna", sploh ne drži in si jo mi predstavljamo kot sodobna, dobra, lepa, velika, nova.
Vse je poudarjeno na materialu. In če je poudarjeno na materialu, je to že sodobno? yea rajt.
Z naturo lahko dosežemo veliko več kot z materialom. Hitreje in efektivnejše.

Tisočletja nazaj so pisali ... Koran, Sveto Pismo, ...
Izšle so marsikatere matematične funkcije in operacije, našli so mnoge kemijske elemente, ...da ne bom še tri ure našteval.
Poleg molzenja krav, ubijanja zajcev in brezsmiselnega opotekanja okoli blatnih bajt torej ni upravičljiv razlog, da Reiki nebi mogel biti starodavna ťobrtŤ v pravem smislu.

Sicer pa, ja, Reiki je nastal pribljižno 1000 let nazaj, v Tibetu. Tibet verjeno poznaš, ne? Oni so bili prvi in mogoče celo zadnji, ki so dobro razumeli naravo in smisel duha, energije in materije.
Ta svojstva pa so znali uporabljati za zdravljenje teles, za uravnotežanje psihične in duhovne energije v celoto.
Reiki se je potem hitro prenesel še v Indijo.
Tam pa se je pravi, originalni reiki končal.
Na Japonskem, Kitajskem, v Egiptu, Grčiji in Rimu se je le še spreminjal.

Brane2
-- Citat ---
Haaa ! Tale je dobra ! Slišu sem jo že miljonkrat, pa še zmeri zažiga.
Zgleda da je res nekaj v Siddhartini "B Mashini"- Mamo vse boljšo tehniko, ampak uporabljajo jo vse večje opice, nč osebnega- sploh ne do tvoje prijateljce...
? Ne štekam kaj sploh hočeš povedat.

Pol tvojega posta pa je eno samo bluzenje.
Dej govori vsaj v kontekstu.
Če govorimo o Reikiju, govorimo o naturi, duševnosti.
Nima veze kaj stoji za filmom Matrix in kaj je z visokonapetostnimi generatorji...

Brez zamere ... poznam oboje, poznam tudi telekinezo...ampako to je za druge teme.

sketch ::

Jaz sem bil tudi zelo dolgo skeptik... ampak bioenergija obstaja. Ne znam jo sicer znanstveno razložit (verjetno gre za mikroelektrična polja ali pa posebne fluktuacije, kaj pa vem) - ampak dejstvo je, da stvar deluje. Poznam enega bioenergetika, ki je svoje, no, "moči" (glupega li izraza) odkril tako, da je imel konstante glavobole. Po dolgem času je obupal nad tabletami itd. in se je obupan odpravil k bioenergetiku, ki mu je rekel, da mu ne more pomagati, ker ima preveč energije v sebi. Odšel je na neke bioenergetične tečaje v Nemčijo in zdaj aktivno zdravi z bioenergijo. Vem, da je cela zgodba taka, kot bi bila direktno prekopirana iz kakšnih Misterijev ali kaj podobnega, vendar je resnična.

lp
s.
Adapt and overcome.

Elemen_T ::

Še tole.

Etična načela, ki jih je napisal mlajši oče Reikija dr. Mikao Usui.
  • Samo danes ne skrbi

  • Samo danes se ne jezi

  • Spoštuj svoje starše, učitelje in starejše

  • Živi pošteno

  • Bodi hvaležen za vse, kar prinaša življenje


  • Luštna pravila, kajne?
    S splošno uporabo Reikija torej mogoče nebi prišli samo v dobo kvazi-sodobnega-zdravljenja, ki bi bilo efektivno v ogromni meri, pač pa tudi v obdobje miru in poštenosti.


    Gh0st ::

    Baje novorojenčki vidijo avro.
    Zato so ob pozitivni auri zadovoljni, če pa so v naročju, ki jih drži človek z negativno avro, bodo pa jokali. Ste že opazil da novorojenčki gledajo vedno malo nad človeka, ki jih gleda....

    Oni pač niso še obremenjeni s tem tempom v katerem živimo, zato imajo še marsikatere sposobnosti...
    you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

    rasta ::

    > Meni Reiki funkcionira. Ne funkcionira mi psiha, pač pa REIKI. Pika.

    Reiki je del psihe.


    > Glede tistih 1000 let.
    Naj ti za začetek povem le , da so Egipčani tisočletja pred našim štetjem gradili velikanske keopsove piramide, katerih niti danes ne morejo zgraditi, s tako sodobno tehnologijo kot jo imamo.


    Here we go again ... :( Dej povejte mi, kje ste dobili te tako G L U P E ideje? Vsa ta leta in ure fizike, ki ste jih imeli v šoli so šla zastonj ... nič se niste naučili, samo brezvezen strošek za državo!
    Pred parimi tisoč leti je bilo polno glupih šamano, vračov in podobnih sleparjev po celi zemlji in na vseh celinah. Od jogijev in indijanskih vračov do ciganskih šlogaric pri nas. Ampak sedaj so moderni indijski jogiji, naslednje leto pa se bomo verjetno pričkali o "Great Sprit" in indijanskih vračih. Moda pač ...
    Zanima me, koliko med vami verjame, da lahko s plesom prikličemo dež? Da vam lahko iz žolča napovejo prihodnost? Da strele "pošilja" razjarjeni bog? Da lahko z voljo premikamo predmete?
    Tudi Ptolomejev geocentrični sistem vesolja je nastal pred dva tisoč leti, pa verjetno nihče več ne verjame, da se Sonce vrti okoli Zemlje, ali pač? :\

    Sicer pa sploh ne vem, kako vam svet fonkcuinira, ker ste z nekaterimi stvarmi totalno v protislovju. Na svinčnik, na keterega deljuje sila Fg v zemljo deljuje jogi, ki sedi za mizo, se pravi je njegova sila vzporedna na mizo, rezultanta pa naj kaže navzgor (dvigovanje) ? Očitno je za vas vsa današnja fizika in matematika bullshit.


    > da Reiki nebi mogel biti starodavna "obrt" v pravem smislu.

    Bil je in je starodavna (in tudi novodobna) obrt nategovanja naivnih ljudi, ki jim niti najmanj 8 let obveznega šolanja ni pomagala do trohice logike ...


    > Tibet verjeno poznaš, ne? Oni so bili prvi in mogoče celo zadnji, ki so dobro razumeli naravo in smisel duha, energije in materije.

    Taki so potem bili tudi Indijanci pa afričani pa aboridžini ... Samo Tibet je popularen (verjetno zaradi knjige "Sedem let v Tibetu" in zapletov s Kitajsko) in ravno dovolj daleč od naivne Evrope, da zgleda misteriozen ...


    Pa še nekaj v razmislek: Ste že kdaj podvomili v svojo nezmotljivost? V tej temi se teži samo Thomasu in ostalim "materialistom", ker pač nočejo sprejeti "očitnih" idej/dokazov/dogem.
    Vprašanje pa je, do ima tudaj več konkretnih dokazov in ne samo neko bluzenje podprto s "sistemom trdnih prič" ...

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: rasta ()

    Brane2 ::

    Elemen_T:


    Meni Reiki funkcionira. Ne funkcionira mi psiha, pač pa REIKI. Pika.


    Če ti tko praviš, ti verjamem. Zakaj ti ne bi funkcionial ?
    Meni pa recimo ne... Zanimivo, ni pametnega načina, na katerega bi lahko zunanji opazovalec preveril obe trditvi...



    Glede tistih 1000 let.
    Naj ti za začetek povem le , da so Egipčani tisočletja pred našim štetjem gradili velikanske keopsove piramide, katerih niti danes ne morejo zgraditi, s tako sodobno tehnologijo kot jo imamo.


    Ali pa mogoče tud zato ne, ker se nihče ni trudu v to smer.
    Kje je fora tega, da ti pol naroda umira pol stoletja, da narediš megastičen grob ?
    Zanimivo, kako določen folk gleda na te stvari skozi druga očala. Tisto je cool, mega, tako spiritualno.
    Če bi se pa zdej Drnovšek prkazu s Piramidnim Tolarjem za tam neko novo piramido v Egiptu, bi se folku dokončno strgal.


    Vse je poudarjeno na materialu. In če je poudarjeno na materialu, je to že sodobno? yea rajt.
    Z naturo lahko dosežemo veliko več kot z materialom. Hitreje in efektivnejše.


    Maš ti razen matkine roke na svojem glavobolu kak bolj materialen dokaz, primer itd. Al je to aksiom ?


    Tisočletja nazaj so pisali ... Koran, Sveto Pismo, ...
    Izšle so marsikatere matematične funkcije in operacije, našli so mnoge kemijske elemente, ...da ne bom še tri ure našteval.
    Poleg molzenja krav, ubijanja zajcev in brezsmiselnega opotekanja okoli blatnih bajt torej ni upravičljiv razlog, da Reiki nebi mogel biti starodavna ¯obrt¨ v pravem smislu.

    O.K. Lepo in prav, ampak a je to razlog, da se od tehnike vrneš k naravi ? BTW: kako boš pol postal na S-T ?
    TCP/IP protokol je ful fleksibilen, sam nisem še slišu da bi laufu po telepatskem linku...
    No, vedno je enkrat prvič. Gnjavi IETF :D

    Sicer pa, ja, Reiki je nastal pribljižno 1000 let nazaj, v Tibetu. Tibet verjeno poznaš, ne? Oni so bili prvi in mogoče celo zadnji, ki so dobro razumeli naravo in smisel duha, energije in materije.


    In če se prav spomnim, oni so tisti, ki bi danes pocrkal od silne notranje energije, če se ne bi zahodni norci s tako vnemo valili na lokalni Triglav in najemali sherpe...


    Ta svojstva pa so znali uporabljati za zdravljenje teles, za uravnotežanje psihične in duhovne energije v celoto.
    Reiki se je potem hitro prenesel še v Indijo.
    Tam pa se je pravi, originalni reiki končal.


    Zakaj neki ?


    Brane2
    -- Citat ---
    Haaa ! Tale je dobra ! Slišu sem jo že miljonkrat, pa še zmeri zažiga.
    Zgleda da je res nekaj v Siddhartini "B Mashini"- Mamo vse boljšo tehniko, ampak uporabljajo jo vse večje opice, nč osebnega- sploh ne do tvoje prijateljce...
    ? Ne štekam kaj sploh hočeš povedat.


    Hočem reč, da gre za tipičen dokaz bioenergetika. Tip je dal baterijo v roke, nakar je bla stvar "na eni črtici"...
    Mislim, če bi bla nafilana, se ne bi mogla znebit folka, ki bi hotu za 100 SIT nafilat mobilca, kamorkoli bi že šla. Poleg tega bi se dalo to lepo preverit. Neee, stvar se je nafilala RAVNO za en call.
    BTW: To je lahko posledica vsaj nekaj drugih, čisto vsakdanjih stvari.
    Naj proba stvar vzet recimo 5x v roke in jo nafilat 100%.


    Pol tvojega posta pa je eno samo bluzenje.
    Dej govori vsaj v kontekstu.
    Če govorimo o Reikiju, govorimo o naturi, duševnosti.
    Nima veze kaj stoji za filmom Matrix in kaj je z visokonapetostnimi generatorji...


    Hočem ti reči to, da so praktično vse stvari, ki jih maš ob sebi in okrog sebe plod dela klasične znanosti.
    Kje je tu Reiki?
    Ne bom trdil, da je stvar povsem 100% brez efekta a ti zanjo postavljaš čisto druga merila.
    Če bi si glavobol pozdravil s sprehodom ali tableto, to ne bi bla novica dneva.
    Ko ti je pa matka dala roko na glavo, e to je znanost..


    Brez zamere ... poznam oboje, poznam tudi telekinezo...ampako to je za druge teme.


    Brez zamere, kako to POZNAŠ telekinezo ? Mislim, na keri stopnji ? Poznaš nekoga, poznaš nekoga ki pozna nekoga, mogoče si bral knjigo nekoga ki je slišal od nekoga... ... ki je (baje) premikal stvari na daljavo ?

    Da se razumemo. Ne pravim, da je telekineza nemogoča. S tem se ne ukvarjam, dokler ne vidim ceno za Motorolinega TeleDaljinca u štacuni.

    Zanima me samo, kaj to pomeni biti Poznavalec Telekineze ?
    Potegnimo paralelo z materialnim svetom. Imam se za elektronika, ker tovrstne probleme semtertja rešujem, Tam nekdo je recimo zdravnik, ker ima ustrezno diplomo, znanje in prakso. Podobno velja za pilota itd.itd.

    Kaj torej te je torej pognalo v to področje, kakšni so tvoji uspehi, mogoče lahko izdaš skrivnost svojega dnevnega treninga ?

    Elemen_T ::

    Rasta

    Seveda je Reiki del psihe.
    Ampak le del.
    Če nebi bilo "reiki univerzalne energije", tega s svojo psiho nebi mogel doseči.

    Citat:
    Here we go again ... Dej povejte mi, kje ste dobili te tako G L U P E ideje?
    In kaj je tukaj tako glupa ideja?
    To je bil odgovor na krucyjev post, ki trdi, da naj ljudje včasih nebi delali drugega kot so hišna opravila, vključno z molžnjo krav in podobno ....

    Bil je in je starodavna (in tudi novodobna) obrt nategovanja naivnih ljudi, ki jim niti najmanj 8 let obveznega šolanja ni pomagala do trohice logike ...
    Rečem lahko samo - LOL.
    S to "obrtjo" so se včasih ukvarjali izključno največji modrijani. Izključno samo ti. Ni bilo nobenega naivnega nategovanja.
    In takrat niti ni bilo motivacijske filozofije, ker je bil Reiki najden in ne subjektivno določen, kot se zdi tukaj večini.
    Dandanes velikokrat velja kot nategovanje naivnih ljudi...to je res. Ampak pustimo take.
    Tukaj ne iščemo posledic, ki delujejo na naivnega človeka.

    Taki so potem bili tudi Indijanci pa afričani pa aboridžini ... Samo Tibet je popularen (verjetno zaradi knjige "Sedem let v Tibetu" in zapletov s Kitajsko) in ravno dovolj daleč od naivne Evrope, da zgleda misteriozen ...
    Sedem let v Tibetu? Prosim te lepo no ...
    Iz Tibeta izhaja budizem.
    Zdaj veš kaj mislim?

    Maš ti razen matkine roke na svojem glavobolu kak bolj materialen dokaz, primer itd. Al je to aksiom ?
    Kakšne matkine roke in kakšen glavobol?:\

    Zakaj neki ?
    Drugje se je precej odprl in skomercializiral in se potem celo delil na več stopenj iniciacije, kar pomeni več cekinov.

    Hočem reč, da gre za tipičen dokaz bioenergetika. Tip je dal baterijo v roke, nakar je bla stvar "na eni črtici".........
    Sem zihr da je bilo to vse poskušeno. (baterija ven/not, ...)

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Elemen_T ()

    Elemen_T ::

    O telekinezi vem samo znana dejstva.
    Nisem še poskušal.
    Zdi pa se mi, da je relativno težko izvedljiva.

    Recimo v primerjavi s temo o kateri zdaj govorimo.

    Potemtakem bi morali vsi verjet v Reiki in Bioenergetiko ....

    Brane2 ::


    Jaz sem bil tudi zelo dolgo skeptik... ampak bioenergija obstaja. Ne znam jo sicer znanstveno razložit (verjetno gre za mikroelektrična polja ali pa posebne fluktuacije, kaj pa vem) - ampak dejstvo je, da stvar deluje. Poznam enega bioenergetika, ki je svoje, no, "moči" (glupega li izraza) odkril tako, da je imel konstante glavobole. Po dolgem času je obupal nad tabletami itd. in se je obupan odpravil k bioenergetiku, ki mu je rekel, da mu ne more pomagati, ker ima preveč energije v sebi. Odšel je na neke bioenergetične tečaje v Nemčijo in zdaj aktivno zdravi z bioenergijo. Vem, da je cela zgodba taka, kot bi bila direktno prekopirana iz kakšnih Misterijev ali kaj podobnega, vendar je resnična.


    Če tole rezimiramo, je dejstvo, da bioenergija deluje, ker ti poznaš enga, ki trdi, da mu je to odpravilo glavobole.

    Podobno jaz poznam enga, ki si je na las iste probleme trajno rešu tako, da je gate zamenjal z za dve cifri večjimi. Za razliko od tvojga, se moj znanec ni fuknu u prodajo gat zaradi tega...

    Brane2 ::

    element:

    Maš ti razen matkine roke na svojem glavobolu kak bolj materialen dokaz, primer itd. Al je to aksiom ?
    Kakšne matkine roke in kakšen glavobol?



    Pardon, zamenjal sem te z Ghostom, ki je to izjavu...


    Hočem reč, da gre za tipičen dokaz bioenergetika. Tip je dal baterijo v roke, nakar je bla stvar "na eni črtici".........
    Sem zihr da je bilo to vse poskušeno. (baterija ven/not, ...)


    Ne, bodi ziher da ni. Na te stvari vpliva še kaj drugega kot bio energija. :D

    SkIDiver ::

    Reiki I obvlada moj bratranc. Včas mal roke na rame položi pa je prec bolš feeling. Sam enkrat sm pa prov čutu kako energija leti. Feeling je bil pa odličn seveda. Me pa full zanima kje se to naučiš.

    Thomas ::

    Kaj če ma Brane prov?

    Bi se dalo potem reči - no v redu, zgleda da na celi stvari res ni nič drugega, kot en placebo efekt?

    Da vidmo, kdo je tolk dedca (babe), da se spopade s svojo zmoto.

    A bom le še jest zraven spet zmerjan, kakšen da sem in kako nič ne vem in nič ne znam itd ... ?

    :)

    Grow up folk!
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    Mercier ::

    Pri WHO so priznali določene "kitajske prakse" in se za njih zagoni določen kup denarja. Tega je pa za te namene kronično malo in/ali se ga na čudne načine izkorišča.

    Ni problem, kadar mami pozdravi kak glavobol, al pa punca popiha, pa da lupčka, pa ne boli več.

    To, da mi moja gospa zdravnica hoče lepit kugle po ušesu, me pa stane. Poleg tega postanem močno skeptičen do usluge na splošno, kar niti ni tak problem dokler rabim le kako kuro antibiotikov, ampak z leti bom pač rabil kaj več.

    Tradicija (kot dokaz) mi ne pomeni nič, kvečjemu argument proti. Pred miljardo let smo tle bolnikom puščali hudo kri, ampak se je zadeva nekako opustila kot mejnstrim zdravilna metoda, danes se pa podobne "šunjaju kroz zadnja vrata", medtem ko je netradicionalne potrebno celo dokazati.

    Tele miljonletne izkušnje "vzhodnjakov" se gledajo skozi zelo različne prizme in se nekako ne ovrednotijo na pravi način.

    burekar ::

    rasta:
    Če je aura obarvana, se pravi, da oddaja svetlobo (energijo); odkod ta energija? Kako, da kot "normalna" energija ne vpliva na snovne spremembe v okolici (merilne inštrumente)?


    Vidim, da ne bereš vsega. Zakaj bi se vam lagal? Empirični dokaz za auro obstaja. Napravi s katero znanstveniki opazujejo auro se reče Kirlianova kamera. Aura je toplota, ki jo oddaja telo. Bistvo je v tem, da ni stalna in se intenzivnost in pa položaj neprestano spreminja.

    Najbolj ironično je to, da se da na podlagi Kirlianove kamere napovedati obolenja ljudi na določenih telesnih predelih. In te napovedi so 99% natančne in idealne za preventivo. Zakaj potem tega ne uporabljajo zdravniki pravite? Zato, ker je aura samo neka butasta izmišljotina, ki ne drži in suxa. Isto je z vozili na vodik in elektriko. Sam za qrčev $$$ se gre in to je glavni razlog za nesrečo in izoliranost ljudi Zemlje.

    Brane2 ::

    burekar:

    rasta:


    Empirični dokaz za auro obstaja. Napravi s katero znanstveniki opazujejo auro se reče Kirlianova kamera. Aura je toplota, ki jo oddaja telo. Bistvo je v tem, da ni stalna in se intenzivnost in pa položaj neprestano spreminja.


    Mislim, da govoriš napamet. Aura ni toplota telesa ampak gre za električno polje okrog telesa, kar mnogi domači magi odkrivajo z Kirilianovo kamero.
    Določeni so me ravno zaradi tega gnjavli za HV generator.
    To še ne pomeni nč posebnega. Daj kos žice na zadosti visok potencial, pa bo okrog njega zasijal zrak (brez prasketanja, mogoče je slišat čuisto tiho šumenje).
    In kaj s tem ?


    Najbolj ironično je to, da se da na podlagi Kirlianove kamere napovedati obolenja ljudi na določenih telesnih predelih. In te napovedi so 99% natančne in idealne za preventivo.


    Možno. A je kje kaka pametna statistika na to temo ali spet govoriš na pamet ?


    Zakaj potem tega ne uporabljajo zdravniki pravite? Zato, ker je aura samo neka butasta izmišljotina, ki ne drži in suxa. Isto je z vozili na vodik in elektriko. Sam za qrčev $$$ se gre in to je glavni razlog za nesrečo in izoliranost ljudi Zemlje.


    Če je z auro isto kot z vozili na vodik in elektriko potem res Suxx..:D

    burekar ::

    Se bom potrudil in našel kakšen site na netu. Drugače si "perem" možgane s knjigami, ne na netu in ne poznam veliko takšnih web strani.

    Aja, tale site. Tu ima en zelo priznan avstalski fizik manjšo stran, knjige so dokaj zanimive. Pa še zastonj so v e-obliki. Škoda, da ni nič update-an site.

    Kaj več bom pa poskusil najti.

    Zgodovina sprememb…

    Brane2 ::


    Aja, tale site. Tu ima en zelo priznan avstalski fizik manjšo stran, knjige so dokaj zanimive. Pa še zastonj so v e-obliki. Škoda, da ni nič update-an site.


    Sem najdu in se prjavu. Sam tip mi ne da passworda. Ni čudno, da ni updatean site.
    Tud ti ne bi čaku z ritjo na reaktorju u nedogled :D

    burekar ::

    Za knjigo Freedom.. se mi zdi, da je pass free. Za prophecy mi pa maili, pa ti lahko dam moj password. mail

    Thiaoouba Prophecy je ubitačna knjiga, pomaga če si FAQ najprej prebereš, ker ti malo razjasni. Zelo poučno, pa če bereš kot izobraževalno knjigo, kot filozofsko knjigo, ali pa tudi za sprostitev.

    burekar ::

    totalno z znanstvenega stališča, da ne bodo tomaži bitchali.

    še nekaj bolj za sprostitev.

    Prvi link pripelje do site-a, kjer deluje tudi dosti Slovencev. Zanimivo.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenilo: burekar ()

    Thomas ::

    Burekarjevi doneski spadajo v Ložo .. to je bila moja ideja že skozi. Ostani tu ...
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    burekar ::

    Ako ti tako praviš, potem tako bo.
    Če bi pa kaj od linkov poklikal, bi pa še kako videl povezanost z znanostjo in tehnologijo, in točno znanost in tehnologija je glavna vsebina prvega linka. Ampak to je tista znanost, ki je ti ne maraš. Tista ki se ukvarja s prakso in merilnimi inštrumenti, ne pa s teorijo.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenilo: burekar ()

    LPP ::

    Zanima me, kako bi si vsak od sodelujočih v tem razgovoru razlagal takole situacijo: Mož se razglaša za bioenergetika (ne bom rekel, da je bioenergetik, ker nima nobenih potrdil ali doktoratov - nobenih uradnih papirjev). Njegovo edino orodje je nihalce na vrvici. Uležete se na posteljo, on pa se z nihalcem "sprehodi" nad vašim telesom. Glej no glej, nad trebuhom nihalce ponori in se začne noro vrteti, medtem ko nad ostalim telesom miruje oz. minimalno niha. "Čudežni" mož vas ne pozna oz. ni možnosti, da bi vedel za vaše zdravstveno stanje, vi pa priznate, da ste bili pred nedavnim operirani na žolču. Seveda ne trdim, da je nihalce plesalo od sebe (čeprav sam verjamem v to), povsem možno, je, da ga je zanihal oz. zavrtel mož. Vendar, kako zlomka je lahko vedel, da je bila težava ravno v trebuhu? Lucky guess? Jaz tega moža predobro poznam, tudi precej izkušenj sem imel z njim. Vselej pozitivnih. Zdravljenje glavobola na daljavo? Pa saj vsak glavobol slejkoprej mine. No, komentarje na osredjo temo spisa, prosim! :)
    Ljubljanski potniški promet

    Brane2 ::

    Podobno nihalce mam v predalu. Uporabljam ga pred stranko, ki mi prinese na mizo kompliciran problem in hoče met rešitev takoj. >:D

    Kar se teh nihalnih for tiče, meni nikoli niso delale. Tisti "zadetki" so vsaj kar se mene tiče, bolj statistika.
    Lahko pa rečem, da je tu še najbolj videt, kok ta folk uporablja psihologijo.
    Ker imam v glavnem zaradi nočnega dela in še par problemov včasih full močne podočnjake, so mi vsi ti "znanstveniki" našli probleme v ledvicah, čeprav moja delajo 100% O.K. :D

    Nč ne rečem, nihalo verjetno nekomu dela, ampak meni ne in tudi nobeden, ki me je "izmeril", me še ni prepričal.

    Je pa še neka prednost klasične tehnologije.

    Recimo, te dni me full stiska v prsih. Šu sem h dohtarju, ki me je poslal na ultrazvok.
    Tip ni najdu ničesar, vendar sem zvedel in VIDEL:
    - da nejgova naprava "nese" cca 15 cm v globino
    - ne "vidi" skozi prsni koš in je vse skene moral delat skozi trebušno votlino
    - da v tistem dosegu, ki ga je pokril inštrument, je videt vse 100% O.K.

    Dobil sem sprintane posnetke in se zdaj odpravljam nazaj k dohtarju z rezultatom, ki je preverljiv, ponovljiv in viden tudi drugim. Test ime neko vrednost, čeprav je negativen.
    Če bi torej šel h tipu z visuljkom (ob predpostavki, da ve kaj dela), bi dobil kaj ?

    Zagotovo ne česa takega, da bi to lahko odnesu h kirurgu na kliničnega in bi me tip na podlagi tega odpru in debagiru.

    Mercier ::

    Ni problem, če mami pozdravi kakšen glavobol, al pa punca popiha, pa da lupčka, pa ne boli več.

    Fora je, da so pri WHO priznali določene "kitajske" prakse. To me pa stane. Če mi gospa zdravnica hočejo limat kugle po ušesu ni zastonj. Šolanja stanejo dandanašnji. Da ne govorim o zaupanju v strokovno delo osebnega zdravnika. OK, dokler rabim kakšno kuro antibiotika, ampak čez kakšno leto...

    Nič ne rečem, imajo "vzhodnjaki" svojo miljonletno tradicijo. Ampak pred miljoni let smo na tem koncu puščali bolnikom hudobno kri, mogoče bi pa še lastne tradicije malo zrinili v medicino "na zadnja vrata"?
    «
    1
    2


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Bioenergija verjamete ali ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

    Oddelek: Loža
    53864829 (23750) Unknown_001
    »

    Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

    Oddelek: Loža
    40289461 (77228) mlamat
    »

    aura (strani: 1 2 3 )

    Oddelek: Loža
    1267670 (6355) gzibret
    »

    odgovor Branetu2

    Oddelek: Loža
    161322 (1003) totimato
    »

    dokaz za dušo? (strani: 1 2 )

    Oddelek: Znanost in tehnologija
    575039 (4324) billy

    Več podobnih tem