» »

aura

aura

«
1
2 3

burekar ::

A zna kdo od vas gledati auro? Zadeva je zelo zanimiva, sam sem še začetnik v tej stvari in zadeva seka.
AURA reading

Marjan ::

Enkrat sem poslušal predavanja prof. Angleščine, ki je verjela v take stvari. Seveda je bila nekoliko hmm...

Nasplošno je za osebe, ki verjamejo v razne take stvari (čudežne bajalice, bioenergetika, aure,...) značilna močna čustvena labilnost.

ps: burekar, nič nimam proti tebi!

:)

Ales ::

Tale link je kolikor tolikor trezen pristop, se mi zdi. Večina ljudi pri omembi aure takoj pomisli na kak bavbav, ko pa jim razložiš pa čudno gledajo naokoli in še sami ne vejo več kaj vse vidijo.

Pri nas se s tem čisto resno ukvarja dr. Igor Kononenko, na faksu za elektrotehniko. Delajo poskuse z zelo sodobno in izpopolnjeno Kirlianovo kamero, povezano na računalniški sistem, preko katerega opravljajo meritve električnih polj. Njihova oprema izvira iz Rusije, kjer so se med hladno vojno s tem še največ ukvarjali (mislim, več kot ZDA)...

lp,
Aleš

Dexxx ::

1. priznam, da linka nisem bral
2. kakor vidim gre za slikanje s krilianovo kamero. glede tega se spomnim zelo odklonilnega članka, v katerem so dokazali, da ima avro tudi kovanec ipd.. če koga res zanima lahko poskušam izbrskati ta članek(bil je zraven navodil za izdelavo enostavne krilianove kamere--->revija TIM)
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

ChiefThunder ::

hmm, burekar, a si že kj vidu?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Aggressor ::

Marjan, očitno nisi prav dobro poučen o teh zadevah, kajti potem ne bi klobasal neumnosti. Bajalice so v rokah izurjenega bajaličarja lahko izredno učinkovita sredstva za odkrivanje podzemnih pojavov, vse od vode do jam, seveda pa imajo največjo učinkovitost pri odkrivanju zemeljsekga valovanja, ki lahko drastično vpliva na človeka. Da ne bo pomote. Preberite si knjigo Radiestezija u primjeni, avtorja Borisa Farkaša.

Trditev, da so bioenergetiki in opdobni čustveno in mentalno labilne osebe, pa je naravnost žaljiva in izraža popolno nepoznavanje področja. Tako ali tako velja, da take besede izrekajo ponavadi tisti, ki o zadevi nimajo blage veze. Pri tem pa trpijo zaradi diskreditacije predvsem tisti, ki si upajo prestopiti umetno postavljene miselne meje, ki jih favorizira današnja, le navidezno liberalno usmerjena družba.

Glede dr. Kononenka pa tudi nič žal besedi. Vsak, ki je seznanjen z njegovim delom, ve, da je resen človek.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Marjan ::

Aggressor

Nič nisi povedal zakaj naj bi se tista bajalica začela vrteti, če je 100m pod njo nafta ali voda! Tako prosim Aggressor povej, kaj vrti bajalico, kakšna skrivnostna sila deluje nanjo! Hudobni čiribu, mogoče?


Ena zgodbica, ki se mi je dogodila:

Enkrat sem videl prof. psihologije, ki je rekla, da ima zmožnosti (ona!), da z neko verižico poišče v predavalnici točke pozitivne energije. Tako zelo je bila "v elementu" da nam je šla to dokazat; hodila je po predavalnici in ne nekem predelu je začela verižico vrteti v levo stran, pol metra proti izhodu učilnice pa je verižica začela plesati v desno. Seveda je bilo več kot očitno, da vrtenje povzroča ona, predvsem se je to videlo pri spremembi vrtenja (iz leve - v desno in obratno). Seveda je opazila, da se ji določeni slušatelji nasmihamo, zato je rekla, da nam bo dokazala, da nihanja ne povroča ona. Na stojalce je obesila verižico (nad -po njeno- točko najbolj intenzivne energije) in šla stran. Seveda ker se po 3min čakanja ni zgodilo nič je pač rekla, da je očitno vir pozitivne energije poniknil zaradi velike prisotnosti negativne energije v razredu!
:D

Problem te parapsihologije ali karkoli je že to, je da je zgrešena že pri temeljih, ali kot je enkrat na forumu eden rekel "gnila že pri koreninah" kot kakšne Dany-jeve karte.

Kar sem rekel je "v to verjamejo ljudje za katere je značilna močna čustvena labilnost" in mislim popolnoma resno. Res je, da je to le moje opažanje, vendar poznam kar nekaj takih ljudi, ki verjamejo v podobne reči. Močno so labilni, negotovi, nesigurni vase in neodločni, in smilijo se mi. Taki ljudje tudi zelo hitro pristopijo k različnim verskim sektam, in nasplošno jih zelo hitro prepričaš - skoraj v karkoli!

Tako da, če bi bile take stvari resnične bi mi lahko to dokazal v enem stavku. Pa pač ne moreš, kajne?! Četudi si prebral knjigo Radiestezija u primjeni.

:)

Thomas ::

Sem se "probal" zment z eno mojstrico, ki operira z viskom, da greva komprimirat fajle.

Jest fajl lepo izpišem v binarnih 0 in 1 kodah ... ona pa gleda kam gre visek. Če gre na levo je 1 - če je 0 - gre na desno.

Potem jest lahko zbrišem fajl in njegove kopije, sej njen visek vse pove. Sva zakomprimirala, da se reče!

Seveda sploh ni razumela, kaj hočem od nje. Jest sem pa razumu, da bi bila to preposvetna uporaba itak.

No, vsaj password bi morala uganit na ta način. Pa ... tudi ne.

Se razume, da ne. Ker nobene take sile ne delujejo v resnici.

Zilč, nothing, nič, zero ...

:)


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ales ::

Jaz bi te pojave pojasnil takole (poenostavljeno):

vse je sestavljeno iz takšne ali drugačne vrste energije. Naše telo, kovanci, računalnik, voda, kamen. Vsaka različna molekula oddaja tudi drugačno elektromagnetno polje in druge energije. Zato je popolnoma realno trditi, da voda oddaja drugačno energijo kot npr. zemlja.

Najbrž se vsi strinjamo, da obstajajo naprave, ki lahko merijo elektromagnetno energijo. Jaz imam doma multimeter, mikrofon, itd. Vse to deluje na tem principu. Vprašanje je samo, ali je to sposoben človek, s svojim telesom. Vsi dobri bioenergetiki uporabljajo svoje "instrumente", kot so nihalo, bajalica, itd. samo kot pripomoček. Kot je npr. monitor pripomoček za nas, da vidimo kaj je naredil računalnik. Za samo delo računalnika pa pripomoček niti najmanj ni potreben.

Zato je profesorica, ki je obesila nihalo in odšla stran od njega, naredila neumnost. Brez telesa nihalo ne dela.

Izkušnje so me do sedaj prepričale, da ima naše telo ogromno večinoma neizkoriščenih sposobnosti. Priporočam vsakomur, da postane bolj pozoren na dražljaje, ki jih sprejema iz okolice, tako na tiste, ki jih čuti na svoji koži ali pa na tise, ki si jih "domišlja".

Vsi ste najbrž že kdaj začutili kako vas stisne pri srcu, če se zgodi kaj hudega, ali pa kepo v želodcu, če vas kaj prestraši. Itd. To vse povzroči nenaden premik energij v naših živčnih spletih, ganglijih. Vsi ti živčni spleti, npr. plexus solaris, itd. so sposobni sprejemati in oddajati elektromagnetno energijo. Če jo ne bi, bi bili mi mrtvi. Predstavljajte si možgane brez električne napetosti v njih. Naši živčni končiči jo potrebujejo, brez nje nas ni.

To, ali verjamemo, da je nekdo tako občutljiv, da s telesom, živci, itd. zazna razliko energije, ki jo oddaja voda ali kamen 10m pod površino tal, pa je razlika med tem, ali verjamemo v bajaličarja ali ne... Če verjamejo, da polna luna vpliva na mesečnike, potem ne vem, zakaj se ljudem zdi to tako neverjetno...

lp,
Aleš

Thomas ::

(Polna) luna nima z mesečniki nič. Razen morda na ta način, da se "mesečniku" morda sugerira, naj bolj luta po strehah ob polni luni.

Naslednje sile delujejo v vesolju



  • močna, ki veže protone in nevtrone v jedru


  • elektromagnetno-šibka, ki veže atome v molekule, prenaša svetlobo in radijske valove. Njena šibka komponenta pa celo razbija jedra atomov


  • gravitacijska, ki drži Luno v orbiti in nas na Zemlji


  • repulzivna (antigravitacijska), ki razteza Vesolje





Nobenih drugih sil ni videti, ki bi kakorkoli na karkoli vplivale. Bajaličarska sila je enaka 0.

Tudi govorjenje o nevemkakšnih energijah - je naiven koncept. Podoben televizijskemu duhu ali avtomobilskemu demonu, ki naj bi ga poganjal.

Maš tele "lego kocke", ki se imenujejo elementarni delci in naštete sile med njimi.

Iz tega se sestoji naš svet.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ales ::

Thomas: še enkrat preberi moj post. Govorim o istih energijah kot ti. Moj argument je, da je človeško telo prav tako dober sprejemnik in analizator sprememb teh energij kot npr. osciloskop, samo da ga večina ljudi kot takega ne zna uporabljati in "odčitavati" rezultatov.

Jaz nikoli in nikjer nisem omenjal "bajaličarske" energije, samo elektromagnetne sile.

Sodeč po tvojem postu bi rekel, da se na fiziko spoznaš, torej tudi veš, da človeški živčni sistem deluje na principu električnih signalov, ki so čisto zlahka merljivi in v njih najbrž ne dvomiš. Prav tako se najbrž strinjava, da okoli človeškega telesa obstaja elektromagnetno polje, katerega izvor je naš živčni sistem, posamezna tkiva, molekule, itd.

Zakj je torej tako težko verjeti, da naše elektromagnetno polje vpliva na druga elektromagnetna polja in obratno? Saj to je vendar fizikalna nujnost. Med našim poljem in okoliškimi elektromagnetnimi polji prihaja do cele vrste fizikalnih pojavov: interferenc, odklonov, itd.

Če bi torej ob neko živčno sinapso položil vodnik, ki zaradi električnega toka, ki po njem teče, ustvarja drugačno elektromagnetno polje, bi se tudi električni signal, ki poteka po sinapsi, ustrezno spremenil. Fizikalna nujnost.

Moj argument je, da je take spremembe možno zavestno zaznati in to je vse. Razlika je le v tem, da so nekateri ljudje bolj občutljivi na spremembe elektromagnetnih polj, drugi pa ne...

lp,
Aleš

Thomas ::

Aleš

Tvoj post je 100% neoporočen. Res je tako, kot si napisal.

Edino človeška občutljivost za elektromagnetne učinke je po vsej verjetnosti precej velikostnih razredov slabša, kot jo imajo man made aparati.

Obstaja pa seveda tudi majhna možnost, da vedno pa le ni tako. In zato je tvoj post vseeno potencialno zelo relevanten.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Marjan:
Tega linka sploh nisi prebral in kr neki si začel bluzit o drugem sranju, ki si ga folk zmišljuje, in sploh ni to o čem jst pravim. Uni težki bioenergetiki so navadni prevaranti. Primer:
Moj profesor za fizko (IQ=200+) je povabu enkrat nekga bionergetika v svojo učilnico, da poišče kakšna večja elektromagnetna polja. Brez da bi pa temu tipu kej povedu je dal v omaro en ogromn magnet+vse možn, da je nastal čimvečje el. mag. polje. Tip sploh tega ni ugotovil- navadn prevarant.
Drgač aura- naše oči so sposobne to videt, sam strenirat jih mormo znat. To ni kaka fora, da bi ti enga shipnotiziru al pa kej, sam fora, da ugotoviš trenutno počutje določene osebe in tudi pozitivnost ali negativnost namenov te osebe.
Mal sn že probavu videt auro, na žalost sn vidu sam rdečo barvo- sami materialisti na tem butastem svetu.

Dexxx ::

LOL:D
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

Yohan del Sud ::

Yohan del Sud ::

OK OK Recmo potem :|

Aggressor ::

Kar se tiče samih temeljev, je zadevo že razložil Aleš, in podobno na zadevo gledam tudi jaz, skratka, da je človek poleg vsega drugega tudi antena za vse mogoče vrste energetskih pojavov oz. valovanj. Samo da imajo nekateri to sposobnost razvito bolj, drugi manj. Poleg tega, Marjan, bajalico vrti človek, pod vplivom energetskih nihanj. Zadeve se res ne da razložiti v enem stavku, zatorej si pač preberi knjigo. Prepričevati te pač nimam namena. Še nekaj: vsi radiestezisti, ki jih poznam, so osebe trdnega značaja, samostojni in samozavestni. Se pa strinjam, da se da s takimi rečmi dobro manipulirati mentalno šibke osebe.

Thomas, vse lepo in prav, ampak, odkar smo se nazadnje slišali, se nisi prav nič spremenil. Namesto da bi, kot pravi znanstvenik, bil usmerjen v nove možnosti, se slepo držiš strogo preverjenih konceptov. Pravi raziskovalec bi poskušal dognati, ali se za temi pojavi skriva kaj novega, ne pa da vse, kar odstopa od zakoličenega mišljenja, instantno označi za bedarijo. Na žalost je to danes splošna praksa v znanosti. Ki gre marsikateremu raziskovalcu že pošteno v nos.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Zadeva je zelo preprosta.

Mnoge hipoteze so že kar nekaj časa naokoli in tudi dovolj enostavne za preizkusit. Potem jih navadno tudi zelo hitro preiskusi cela vrsta laboratorijev. Seveda v pehanju za slavo, ki so jo deležni raziskovalci. To seveda ni slabo, pač pa zelo dobro. Edino slave ni veliko, če nekdo izmeri nulto vrednost kake hipoteze. Recimo, da se človek ne odziva prav močno na električna in magnetna polja okrog sebe - saj to je bilo pričakovati - na podlagi še starejših raziskav.

V resnici se tukaj še ni izmerilo prav veliko - merilo pa ogromno. Da bi pa šlo za "ene čisto druge energije" - je pa spet neopravičljivo domnevati, saj izmerjenih učinkov - preprosto ni.

Je že bolje meriti smer z eno zarjavelo magnetno iglo, kot z golobovimi možgani. Da o človekovih v ta namen ne govorimo.

Seveda pa obstaja možnost, da v enih posebnih primerih pa ni tako. Ampak jih poiščite rajš, preden zaprmej trdite da so.

Kar se pa moje skromne osebe tiče, nimam nobenih ozirov do "uradnih stališč znanosti", kadar so ti v nasprotju z mojimi prepričanji.

Vsi tukaj vedo, da sem velik nasprotnik možnosti, da je Galaksija poseljena in s tem tudi projekta SETI. "Uradna znanost" ni mojega mnenja - oziroma jest njenega.

No ja ... če prebereš v Sobotni prilogi Dela en članek, prevod ... boš videl, da jim počasi prihaja, da so Zemlje redko posejane.

Ampak res počasi - vsaj glavnini.

Znanost je dekla Resnice, Resnica pa bo orodje v naših rokah - kakršnakoli že je.

IMO. :)

p.s.

Kako vam je všeč moj spet nov podpis? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Aggressor

"Poleg tega, Marjan, bajalico vrti človek, pod vplivom energetskih nihanj. Zadeve se res ne da razložiti v enem stavku, zatorej si pač preberi knjigo. Prepričevati te pač nimam namena. Še nekaj: vsi radiestezisti, ki jih poznam, so osebe trdnega značaja, samostojni in samozavestni. Se pa strinjam, da se da s takimi rečmi dobro manipulirati mentalno šibke osebe."


Da, si že bližje resnici. Le, da v to ne moreš biti prepričan, da so "radiestezisti osebe trdnega značaja, samostojni in samozavestni". Morda ti taki delulejo navzven, tako pa oni sami morajo delovati, saj je od tega odvisen njihov obstoj - poklicni.

Ugotovil si "da se da s takimi rečmi dobro manipulirati mentalno šibke osebe". Bravo! Torej, kdo z mjimi manipulira? Radiestezisti! Torej smo prišli (si prišel) do zaključka, da so radiestezisti ljudje, ki se okoriščajo na račun šibkih oseb. Saj le take osebe podlegajo stvarem kot so rediestezija, astrolokgija, karte, frnikole, čarobni kamenčki, tuti-fruti...




Thomas

Ja, dober podpis. Ali z "base" misliš na možganske povezave, oz. na naše ego-te, naše jaz-e si hočeš prilasti. Uf. Razloži... sej vem da bi bolj spadal v protokol, kot pa sem :D!

Kaj pa moj podpis, a ga znaš eksplejnat :\? No, sej je samo dober citat.

Thomas ::











To je mem, ki se ga je zmislu eden. Sedaj se zelo uspešno kopira po celem svetu.

Medtem ko sem tole pripravljal, je na SLO TV 1, nek Rus, živeč v ruski vojaški bazi pridušal, da naj jo vzamejo v najem Američani. (... base ... to US.).

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Paramedic ::

Kako se bi pa dalo razložit tiste stvari, ki se dogajajo pr enih, ko v hišah vse leti po zraku in pada po tleh in se zaletava v steno :\. Potem pa kličejo duhovnike in izganjalce hudičev, pa ne samo drugje tut v Slo je nekaj takih hiš...
End transmission.

Aggressor ::

Thomas, če te zanima, od kje to izvira, je iz neke prastare računalniške igre, kjer je to posledica neznanja angleščine. Mimogrede. Jep, pojdi vprašat Quattra na Jokerjev mnenjalnik. Jaz sem že pozabil naslov.

Thomas: trdnih rezultatov ni bilo zaradi dveh stvari: tu je senzor človek, ne naprava in pa, zaznave so zelo šibke. Ampak praksa pokaže, da izujeni in nadarjeni radiestezisti ne glede na kraj na zemlji lahko oblikujejo mrežo, ki se bo po geometriji ujemala s tisto, ki jo oblikujejo kjerkoli drugje.

Prav tako ni neopravičljivo domnevati, da so energije nove vrste, je pa seveda neopravičljivo trditi. Tu sem te spet ujel za tvoj kategorični jezik. Kot pravim, seznani se z radiestezijo, in jo potem kritiziraj.

Nisem te spraševal po tvojem odnosu do uradnih stališč znanosti.

Marjan:

Kako lahko trdiš, da sem "bližje resnici"? Potemtakem TI veš vso resnico?? Nisi je še uspel argumentirati. Radiesteziste pa, katere sem omenjal, poznam osebno, kot ljudi, ne kot radiesteziste. Lahko ti zagotovim, da niso trdni le navzven.

Tvoj zadnji odstavek na to temo pa je pravi biser neustreznega sklepanja. Poskusi še enkrat.

Yeah, all your base are belong to us.. hehe..



en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Agressor

All your base are belong to us link.

Marjan

Jest razumem tvoj podpis tkole:

Če bi bili mi na velikosti nanometrov, bi bile (kvantne) fluktuacije ogromne in vsakdanje. Na tej velikosti pač niso ne eno in ne drugo.

Razen samega Big Banga.

Bolj je prostor geometrično kompleksen, več zalivov in gradientov ima - večje so fluktuacije.

Povezava med geometrijo in fiziko je pač taka, da od nekje je samo geometrija. Ta vseboje vso fiziko.

(Logika pa seveda vsebuje vso geometrijo.)

Tkole svobodno si dovolim razlagat tvoj podpis Marjan!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Aggressor

"Kako lahko trdiš, da sem "bližje resnici"? Potemtakem TI veš vso resnico?? Nisi je še uspel argumentirati. Radiesteziste pa, katere sem omenjal, poznam osebno, kot ljudi, ne kot radiesteziste. Lahko ti zagotovim, da niso trdni le navzven.
Tvoj zadnji odstavek na to temo pa je pravi biser neustreznega sklepanja. Poskusi še enkrat."


Nisem nikoli rekel da jaz "vem vso resnico". Mislim pa, da jo poznam na tem področju - vem da je radiestezija (hmm.. kako naj na lep način povem... hmmm) prevarantska, lažna. Oziroma, bolj preprosto - ni resnična - gnila že pri temeljih, kot astrologija. Aggressor, a v astrologijo tudi verjameš, pa tiste stvari ki sem jih že zgoraj naštel? (ne, resno vprašam!!)

Argumentiral, zakaj radiestezija ne more biti resnična, pa je že Thomas, ki je naštel VSE SILE V NAŠEM VESOLJU.


še moj zadnji odstavek:
"Ugotovil si "da se da s takimi rečmi dobro manipulirati mentalno šibke osebe". Bravo! Torej, kdo z mjimi manipulira? Radiestezisti! Torej smo prišli (si prišel) do zaključka, da so radiestezisti ljudje, ki se okoriščajo na račun šibkih oseb. Saj le take osebe podlegajo stvarem kot so rediestezija, astrolokgija, karte, frnikole, čarobni kamenčki, tuti-fruti...",
ki je biser najinega skupnega sklepanja (!), saj si sam ugotovil:
"Še nekaj: vsi radiestezisti, ki jih poznam, so osebe trdnega značaja, samostojni in samozavestni. Se pa strinjam, da se da s takimi rečmi dobro manipulirati mentalno šibke osebe."

Zdaj, edino, če ti trdiš, da so radiestezisti pošteni ljudje, ki ne bi nikoli zlorabili šibkih ljudi, ki so pripravljeni plačati multi veliko $$$, da jim najde negativne točke v stanovanju!


Thomas: meni slikce ne delajo, tudi na url-ju ne!?

podpis - ja, blo je v kontekstu zelo natančne detekcije kozmičnega sevanja ozadja, ki ga zdej mislijo izvesti v Lagrange-ovi točki - L3, se mi zdi.

:)

Aggressor ::

JAAAAAAAAA ZERO WING !!!!! To je ta špil, hehe...

Marjan, te bom vodil skozi vso tvojo (ne)logiko:

'vem da je radiestezija (hmm.. kako naj na lep način povem... hmmm) prevarantska, lažna. Oziroma, bolj preprosto - ni resnična - gnila že pri temeljih, kot astrologija.'

Marjan, kako veš? Kot prvo, mi, prosim, navedi gradivo, ki si ga prebral na to temo. Drugič, če nekaj veš, potem poznaš resnico. Zanimivo bi jo bilo razložiti. Kar se astrologije tiče, se z njo nisem seznanjal, zato lahko odgovorim le kot laik. Zame je dejstvo, da morajo tudi sile planetov nekako vplivati na čloevka, mi je tudi precej jasno, da vsi vrli astrologi znanja na tem področju še zdaleč nimajo. Tako da ne berem horoskopov oz. česa podobnega. BTW, definiraj pojem verjeti.

'Argumentiral, zakaj radiestezija ne more biti resnična, pa je že Thomas, ki je naštel VSE SILE V NAŠEM VESOLJU.'

Vse sile, ki jih so sedaj poznamo!! Kdo pa pravi, da ni "tam zadaj" še česa? Samo fanatik bi trdil, da ve prav vse. To pa ni v naravi pravih raziskovalcev.

Glede zadnjega odstavka pa takole: ti trdiš, da so VSI radiestezisti podli in izkoriščevalski oportunisti. Jaz pa trdim, da so le nekateri oz. tisti, ki stvar že od začetka jemlejo kot poceni zaslužek. Taki na žalost obstajajo in kvarijo realno sliko. To in prav nič drugega je stvar mojega odstavka, če pa si ti razbral kaj drugega, si se zmotil.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Zakaj ni več kot toliko sil v tem Vesolju.

Ja, tega ne vemo, ampak zaenkrat nismo našli nobenega pojava, ki bi kazal na kakršnekoli druge sile.

Z drugimi besedami povedano - doslej je bila njihova izmerjena vrednost vedno 0.

In kaj je sedaj s to para silo, ki naj bi bila odgovorna za t.i. paranormalne pojave?

Ne samo, da je vedno 0 - se pravi, da je hipoteza o njej nepotrebna - tudi bi njena pojavitev v dobršni meri zrušila vse naše znanje.

Pomenilo bi, da biologija ne teče na takorekoč makroskopskih celicah - pač pa nekje mnogo globje, da ima dostop do morda subkvarkovskega nivoja. Kar bi se moralo poznati v Evoluciji - pa se zgleda ne.

Ali pa bi pomenilo, da imamo povsem zgrešene pojme o (bio)kemiji, saj ne bi bila več vezana zgolj na elektromagnetno silo. Kar po vseh eksperimentih sodeč je.

Ni tako enostavno, da je ta para še ena dodatna sila. Pomenila bi smrt znanosti, kot je poznamo.

Jah, pa bi - ane!?

Točno! Toda za to naj uspe natanko en paraexperiment. Vendar v 100 letih ni. Zelo verjetno, ker niti ne more.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Aggressor dolgo sem čakal :\

(0)
pokaži kje si našel mojo "nelogiko". Aja, in še definiraj "nelogično".

(1)
O radiesteziji in astrologiji se da vedet le to, da sta izmišljeni za za(je)bavanje ljudi. Tudi knjige o tem so mišljene zgolj za to -večinoma (glej (4)).

(2)
Koliko delujejo sile planetov na našo Zemljico - in s tem na nas, sem pa enkrat sem na forum že dal podatke, bilo je v topicu "astrologija" pred kake pol leta...
Ne morem se odločit kaj je večja natega (JonasTM :D); radiestezija ali astrologija, ali kaj od naštetega v mojem prejšnjem postu.

(3)
kje je zate "tam zadaj"?

(4)
Jaz ne rečem, da ne obstajajo "radiestezijsti", ki res verjamejo v to kar počnejo. OK, kar naj, vendar naj ne pričakujejo od mene, da jim bom nasedel, ko mi bojo rekli, da se bajalica vrti zaradi negativnega polja v spalnici moje tete, pha! No, saj se znajdejo, če znajo iz tega tržit denar - ampak na račun koga! To je žalostno!

kaj je zate "realna slika", ali bolje kakšna je?

;)

Aggressor ::

Thomas:

Pri tvojem razmišljanju je posredi zopet vse preveč predpostavk, kot npr., da bi ta nova sila morala vplivati na kvantne pojave. Kaj pa, če ne?? Tako da sploh ni nujno, da bi njeno odkritje porušilo vse naše znanje, pač pa bi ga lahko le nadgradilo. Kot sem tudi že povedal, res ni do sedaj nobenih dokazanih rezultatov, saj je senzor tu človek, kar pa pomeni, da je vir informacij zelo nezanesljiv. Zaradi tega trdim, da , če bo prišlo do kakšnega takšnega odkritja, tega ne bomo videli v bližnji prihodnosti. Tudi zaradi zakoličenih predstav med znanstveniki.

Marjan:

Žal, moram še narediti prvi letnik, tako da nimam časa posedati pred zaslonom :-(

(0) Sem že razložil. Preberi še enkrat.

(1) Zopet kategorične izjave brez usterzne podlage. Ccc, Marjan, pri argumentiranju se imaš še veliko za naučiti.

(2) Jah, kar se tiče direktno izmerjenih sil, imaš prav, ampak kronologija kaže, da obstajajo tudi nenavadno natančne povezave med vedenjem ljudi in pa gibanjem nebesnih teles. Ampak, kot rečeno, na tem področju ne vem skoraj ničesar, tako da tudi ne bom ničesar trdil.

(3) "Tam zadaj" je preprosto tisto, kar še ni odkrito.

(4) Povsem tvoja stvar je, če jim zaupaš ali ne. Sploh ne zamerim, saj tudi sam o tem ne morem biti popolnoma prepričan.

Realna slika je tisto, kar se dogaja okoli nas.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Marjan ::

(0,1) Z mojo logiko in mojim argumentiranjem je vse v redu, le ti imaš nekaj težav. Sploh pa mora o tem soditi tretji opazovalec, da stvar ni pristranska.

(2) teh povezav ni, vsaj ne na zaznavni ravni človeka.

(3) ok, če tako definiraš, jaz bi drugače.

(4) točno tako! In zakaj bi v nekaj verjel, če ne moreš biti popolnoma prepričan!
Jaz se vedno najprej prepričam :)

burekar ::

Mal ste zašli s teme. Radiostezisti so 99% bullshiterji, zelo malo od njih ima neke določene čute(hitreje od drugih ljudi zaznajo veselje, strah in čustva od oseb ki so v njihovi bližini.
Aura obstaja! Je neke vrste el. magnetno sevanje. Če kdo trdi, da ne obstaja, mi naj potem odgovori na to vprašanje: Zakaj bo en jezn doberman laju na večino ljudi, ko bo šla pa mimo njega kakšna duhovno zelo razvita oseba(šaolin, mojster kakšne borilne veščine, kakšen modrec...) ta pes ne bo lajal, ampak bo to osebo pač pustil na miru, ker čuti da ta oseba ni nevarna?
Aja, nekateri radiostezisti in podobni tudi nategujejo ljudi s tem, ko jim narišejo sliko njihove aure. Sam za opozorilo vam povem, da so to nategovalci in so zelo dobra vaba za naivne upokojenke.
Mean people suck! They suck! They suck they suck they suck!- Fat Mike, Nofx

Thomas ::

Pes zavoha ... zavoha - če se ga kdo boji. Da so modreci nevemkako imuni na strah pred psi - dvomim. Da se pa šaolinc ne boji psa - je pa jasno. :D

Tko da tista "aura" je samo vonj znoja uboge prestrašene človeške pare pred ostrimi pasjimi zobmi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Marjan, vidim, da na tvoji strani ravno ni interesa za to, da bi sam pri sebi poskušal najti napake, tako da se sedajle s tem ne bom ukvarjal, ker preprosto nimam časa. Ali pač...

Le en primer:

'Ugotovil si "da se da s takimi rečmi dobro manipulirati mentalno šibke osebe". Bravo! Torej, kdo z mjimi manipulira? Radiestezisti! Torej smo prišli (si prišel) do zaključka, da so radiestezisti ljudje, ki se okoriščajo na račun šibkih oseb.'

Zanima me npr. to, kako si prišel do te zveze:

Z radiestezijo se včasih da manipulirati z mentalno šibkimi osebami <=> radiestezisti so podli izkoriščevalci.

In pa, nisi mi še razložil, kako si lahko v neko stvar prepričan, tudi če o njej nimaš pojma. To so zame predsodki, ne pa mnenje.

In pa, nikoli te nisem silil, da kaj verjemi. Saj tudi jaz ne verjamem. Meni ni treba prav v nič verjeti.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Marjan ::

Aggressor

Moj interes seveda je da najdem svoje "napake", celo večji kot si ti misliš. Vendar ti nisi bil niti bribližno blizu mojim napakam, nikoli.

"Z radiestezijo se včasih da manipulirati z mentalno šibkimi osebami <=> radiestezisti so podli izkoriščevalci"
no tale zveza ima majhno napakico, jaz jo bi zapisal raje takole:
Z radiestezijo se VEDNO da manipulirati z mentalno šibkimi osebami <=> veliko število radiestezistov je podlih izkoriščevalcev
S tem, da je potrebno definirati še radiestezijo samo, mentalno šibke osebe in podle raziskolvalce, vendar to ne sme biti večji problem. Za "veliko število" bi pa rekel, hmm... tam okoli 80 do 90%.

Še tole si rekel:
"In pa, nisi mi še razložil, kako si lahko v neko stvar prepričan, tudi če o njej nimaš pojma. To so zame predsodki, ne pa mnenje."

Ne razumeš Aggressor, poglej, za neko stvar si lahko prepričan, da ni resnična, če veš da je v osnovi napačna. In jaz to vem. Osnovo radiestezije že poznam, in astrologije tudi. Pri obeh so korenine gnile. In ko sem to ugotovil, pri okoli 10 do 12 letih, se z njo naprej nisem več ukvarjal.

hehe :)

burekar ::

Ok, še ena fora z auro. Zakaj majo hinduijci eno rdečo piko na buči, tam kjer je tretje človeško oko? To je pravzaprav tudi ponudba, da človeku prebereš auro, a ne?

Thomas ::

Ma dej nehi no s temi Hundujci pa z auro ... luba duša!

Kolkr jest vem, majo piko samo hindujke - tretje oko je pa spet ena traparija ...

....... ajej.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Moje mnenje Thomas pa je, da si ti ena bedarija. Nared to, kar ti piše na tem linku da vidiš auro in poskuši ene tri dni, da mi ne boš pol več pameti solil.

Thomas ::

Kako naj bom jest bedarija? Jest sem kvečjemu bedak.

Bedarija je nekaj, kar nekdo napiše. Tebi burekar gre to dobro od rok.:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

'Z radiestezijo se VEDNO da manipulirati z mentalno šibkimi osebami <=> veliko število radiestezistov je podlih izkoriščevalcev.'

No, hotel sem, da izvzameš tisti "vsi", ki tam ne bi smel biti in ki ni "majhna napakica". Ostaja pa še nekaj: kako veš, da se da z radiestezijo VEDNO manipulirati z mentalno šibkimi osebami? In pa, če ne poznaš radiestezistov, kako lahko sklepaš na tako visok odstotek prevarantov? Ker namreč praviš, da se z njo od 12 leta ne ukvarjaš več.

'Ne razumeš Aggressor, poglej, za neko stvar si lahko prepričan, da ni resnična, če veš da je v osnovi napačna. In jaz to vem. Osnovo radiestezije že poznam, in astrologije tudi. Pri obeh so korenine gnile. In ko sem to ugotovil, pri okoli 10 do 12 letih, se z njo naprej nisem več ukvarjal.'

Tole je pa zanimivo. Trdiš, Marjan, da si bil pri 12 letih tako razsodna oseba, da si lahko na podlagi nekaj podatkov za vedno razsodil o določenem pojmu, ki potrebuje poglobljeno raziskavo? Nihče ni pri taki mladosti sposoben svobodnega racionalnega mišljenja, nihče. Večina niti v odraslosti. Da ne omenjam tega, da hitro ustvarjena prepričanja lahko močno varajo. Kako pa veš, da je stvar že v osnovi zgrešena?

Dal ti bom zelo preprosto vprašanje: ali obstaja množica vseh množic? Pa Thomas naj bo tiho.

Pa če ti to ne bo delalo težav: kako se giblje valj po klancu brez trenja?

Thomas, burekar je mislil na tiste tvoje "traparije". Točno na tiste kategorične obsodbe, na katere te sam vseskozi opominjam. In s katerimi lahko človeka hitro izživciraš.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

burekar ::

Jup, Thomas, posluši mal agresorja. Bedarija ima pač drugačen pomen, kot pa bedak. Ne gre se vedno za slovnične napake, če še ne veš. Imam občutek, da so tebe mal knjige zmedle in misliš samo v enih smereh. Razširi malo svoje obzorje, glej na ta svet tudi s svojo lastno pametjo, ne pa samo s tem kar prebereš in pa te drugi naučijo(čeprav sn jst pravzaprav premlad, da bi te lahk o tem učil in ti razlagu, me vseen lahk poslušaš)

Nared to, kar ti piše v tem aura tutorialu in prepriči eno osebo, da ti bo vsak dan eno minuto pozirala, da boš lahk njeno auro gledu, pa boš kmal vidu da aura res obstaja. Fora se skriva v koncentraciji. Ko sem prvič slišu za auro se mi je zdel vse skupi en velik nateg, a sem kasneje ugotovil da zadeva res obstaja.

Marjan ::

hotel si??
Ali sedaj praviš, da je moje sklepanje pravilno? prej si čezenj neki pluvu!

"kako veš, da se da z radiestezijo VEDNO manipulirati z mentalno šibkimi osebami? In pa, če ne poznaš radiestezistov, kako lahko sklepaš na tako visok odstotek prevarantov?"


Ker vem, da lahko z mentalno šibkimi osebami "manipuliraš" - jih prepričaš skoraj v vse - in ti verjamejo, celo več; plačajo ti bajne denarce, da jim poveš kje je izvir neg. E. Potem to -E odstraniš, oni ti plašajo 300.000sit, ti odideš oni pa lepše spijo. Stvar je urejena :O.

ps: jaz se na račun takih ljudi ne okoriščam, celo več, pomagam jim zbistriti pogled na svet.


Poglej Aggressor, ljudje lahko veod še preden 100% preučijo neko zadevo, da je zelo velika verjetnost, da je ta zadeva nepravilna. To sem jaz spoznal pri 12-ih. Naprej pa sem si le še utrdil svoje mnenje, in povečal verjetnost, da je radiestezija in astrologija ena velka laž iz recimo 80% na 99,9% ali danes kar 100%.


Zakaj mi postavljaš vprašanja? Preverjaš moj IQ? No OK.
1.) Da, celotno vesolje, če izvzamemo možnost vzporednih vesolij.
2.) Enakomerno pospešeno. Vendar se pomoje nebi vrtel okoli svoje osi pač pa le drsel dol.

aja, aggressor, jaz nisem nikol rekel, da sem nezmotljiv! Če slučajno zato sprašuješ.


Ok, se greva igrico Vprašanja! Fino!

Za začetek razloži moj podpis, da vidim kje si, potem pa naprej :))

Aggressor ::

No, že napredujeva.

'hotel si?? Ali sedaj praviš, da je moje sklepanje pravilno? prej si čezenj neki pluvu!'

Da, pljuval sem po njem, in po določenih delih bom še. Ampak, če slučajno nisi opazil, sem jaz tebe samega pripeljal do bolj logične ugotovitve.

'Ker vem, da lahko z mentalno šibkimi osebami "manipuliraš" - jih prepričaš skoraj v vse - in ti verjamejo, celo več; plačajo ti bajne denarce, da jim poveš kje je izvir neg. E. Potem to -E odstraniš, oni ti plašajo 300.000sit, ti odideš oni pa lepše spijo. Stvar je urejena'

To sicer nima kakšnega posebnega smisla, ampak, tudi od snovi za manipulacijo je odvisen uspeh prevare. Ampak, da, take "bio" in ostale zadeve so kar uspešen vektor sebičnih interesov.

'ps: jaz se na račun takih ljudi ne okoriščam, celo več, pomagam jim zbistriti pogled na svet.'

Vsekakor pohvalno. Le da boš moral malce prikrojiti svoj stil prepričevanja iz kategoričnega zagotavljanja v argumentiranje.

'Poglej Aggressor, ljudje lahko vedo še preden 100% preučijo neko zadevo, da je zelo velika verjetnost, da je ta zadeva nepravilna. To sem jaz spoznal pri 12-ih. Naprej pa sem si le še utrdil svoje mnenje, in povečal verjetnost, da je radiestezija in astrologija ena velka laž iz recimo 80% na 99,9% ali danes kar 100%.'

Glede prvega stavka se strinjam, glede ostanka pa pak ne. Kot prvo, pri 12 letih človek pač ne more do potankosti spoznati zapletene stavri, razen če se z njo resno ne ukvarja. Tudi še nisi povedal, na podlagi česa si si utrdil mnenje.

Vprašanja sem postavil zato, ker so na prvi pogled preprosta, da bi ti pokazal, kakšna je lahko prevara samoumevnosti, ne pa zato, ker bi slučajno preizkušal tvojo inteligenco. Skratka, da, da bi ti pokazal, da nisi nezmotljiv, ker ni nihče. To pa mora imeti za posledico, da človek ni tako zaverovan v utrjene resnice, temveč vedno znova išče sredstva in dokaze, da bi lastne nazore ovrgel. Sokrat ni zaman rekel "vem, da nič ne vem". Dolžan sem še odgovore.

1. V okviru človeške logike si ne znamo zamisliti množice vseh množic. To bi bila namreč množica, ki bi vsebovala prav vse množice, ki jih lahko konstruiramo. Konstruiramo lahko med drugim tudi množico, ki vsebuje vse tiste množice, ki niso del same sebe. Poglejmo, ali je ta množica del same sebe. Po eni strani ne bi smela biti, saj vsebuje samo tiste množice, ki niso del same sebe. Ampak, če bi ne bila, bi vendar morala biti v sami sebi, saj vsebuje tiste množice, ki niso del same sebe. Pridemo do protislovja, t.i. Russlove antinomije. Zaradi tega množice vseh množic ni.
2. Da, res je, ciljal pa sem na to, da se ne kotali, temveč le drsi. Večina ljudi si namreč ne zna (preverjeno) predstavljati valja, ki bi se gibal kako drugače, kot pa s kotaljenjem, ker imajo pač v spominu zapisano, da ima valj "zmožnost kotaljenja". Slednje se potem v umu utrdi in izrine druge možnosti. Uf, kako znajo biti nevroni sebični <- joke.

Tvoj podpis:

Ali se resno ukvarjaš s področjem, s katerega si snel tale quote, ali pa tudi sam ne veš natančno, za kaj gre pri stavri, ne bom sodil. Priznam pa, da ne vem, s čim je v zvezi (kvantno mehaniko in posebno relativnost imam šele naslednje leto), za to bom zadevo zastavil svobodno. Kot tudi razlago pojmov v quotu. Tako pridemo seveda do neštetih možnih odgovorov, jaz pa bom navedel recimo dva: denimo, da z računalniško animacijo konstruiramo tridimenzionalni prostor. Bolj ko je zapletena geometrija, večje so fluktuacije v hitrosti predstavitve prostora. Kar pa ne velja nujno, mimogrede. Ali pa, v posodi poljubne oblike imamo snov v tekočem agregatnem stanju, denimo aluminosilikat. Pustimo ga, da kristalizira. Bolj ko je zapletena geometrija posode, večje so fluktiacije v zgradbi kristala.

Takole lahko nabijam v nedogled. Marjanu se je gotovo že zrolalo... od smeha...
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Marjan ::

Aggressor res se smejim ob tvojem "nabijanju" kot si se sam izrazil.

Peljal ni nihče nikogar nikamor. Sploh pa ne maram metafor, povej kar misliš, dobesedno.


>"Vsekakor pohvalno. Le da boš moral malce prikrojiti svoj stil prepričevanja iz kategoričnega zagotavljanja v argumentiranje."

Argumentiram le kadar je potrebno. Očitno je zate potrebno VELIKO argumentirati, da dojameš. Tudi po večkrat.


>"Kot prvo, pri 12 letih človek pač ne more do potankosti spoznati zapletene stavri, razen če se z njo resno ne ukvarja."

Ali ti slabo bereš??? Tole moram sped drugič argumentirati, bom dal kar paste, kar sem prej rekel: 'Poglej Aggressor, ljudje lahko vedo še preden 100% preučijo neko zadevo, da je zelo velika verjetnost (!), da je ta zadeva nepravilna. To sem jaz spoznal pri 12-ih. Naprej pa sem si le še utrdil svoje mnenje, in povečeval verjetnost (!), da je radiestezija in astrologija ena velka laž iz recimo 80% na 99,9% ali danes kar 100%.'


>"Skratka, da, da bi ti pokazal, da nisi nezmotljiv, ker ni nihče."

Pokaži kje sem rekel, da sem nezmotljiv! Celo več, že drugič ti povem, da sem človek in sem zmotljiv. Ne ponavljaj takih napak, ker ne mislim po dvakrat ali celo večkrat ponavljati istih stvari. Razočaral si me Aggressor, mislil sem da bolje bereš.


Stvar je meni popolnoma jasna:
(1) Aggressor pravi: "Vse je možno. Pika."
(2) Marjan pa pravi: "Verjetnost je tista, ki pove koliko je kak dogodek možen."



Tako, da Aggressor, načrtno se oddaljuješ od bistva!
Na zečetku sem jaz rekel, da v radiesteziji ni nič resnice. Ti si pa nekaj bluzil s knjigami, in mi težil naj argumentiram. Zdaj ko je stvar argumentirana (sile so znane) si pa začel težit, da naj argumentiram popolnoma vsak svoj stavek (to pa bi lahko delal v nedogled). Ti pa (!) nisi NIČ argumentiral (!) zakaj naj bi bila radiestezija in podobne vede, ki sem jih naštel resnična! Tako, da prosim, na dan z argumenti.
(in argument ni to, da si prebral kjigo!)

Ja, res se da "nabijat" v nedogled s tem da se oddaljuješ od bistva, tebi Aggressor gre to zelo uspešno.


-----------------
Še glede igrice Vprašanja:

Pri 1. (še) nisem prepričan. Pri 2. pa, ja, veliko ljudi ima čudne predstave o vesolju v katerem živimo in o vsem na sploh, vendar to ni ta primer, saj trenje povsod je, zatorej je stvar le hipotetična... Naš um pa deluje tako kot ga oblikujemo; bolj praktično, ali pa bolj hipotetično. Hmmm.. kaj je bolje?

(btw ta igrica ne spada v to temo...)

moj podpis pa je tudi že Thomas pred tabo razlagal, v tem topicu, če nisi opazil. Fora je pa v tem, da sam stavek "Velikost fluktuacij je odličen test za geometrijo prostora." lahko razlagaš zelo svobodno. Tako na makro- kot na mikroskopskem nivoju. Prav zato mi je všeč. Sam avtor članka pa je govoril v kontekstu natančne detekcije kozmičnega sevanja ozadja, ki ga zdaj mislijo izvesti v Lagrange-ovi točki z vesoljsko sondo, ki je že bila izstreljena.
Dobili bomo zemljevid vesolja, kakršno je bilo 300.000 let po njegovem rojstvu. Iz tega pa se bo dalo marsikaj zanimivega razbrati.
------------------

Aggressor ::

Marjan, nisi ravno navajen, da ti drugi delijo nasvete, kaj? Očitno te namreč hitro razburi. Do te mere, da si nepozoren. Pojdimo po vrsti.

'Peljal ni nihče nikogar nikamor. Sploh pa ne maram metafor, povej kar misliš, dobesedno.'

Metafore!? Prav nobenih ni v mojem tekstu. Prav vse sem ti povedal naravnost. Citiraj, če kje kakšno najdeš. Metaforo, da ne bo pomote. In pa, da, moral sem te peljati po tvojih citatih, da si izpustil nekatere nelogičnosti.

'Argumentiram le kadar je potrebno. Očitno je zate potrebno VELIKO argumentirati, da dojameš. Tudi po večkrat.'

Argumentacija je temelj podajanja idej z namenom, da prevladajo nad določenimi drugimi idejami, ki jim argumentacije manjka. Ampak, saj vendar ti nisi prav nič argumentiral! Beri dalje.

'Ali ti slabo bereš??? Tole moram sped drugič argumentirati, bom dal kar paste, kar sem prej rekel: 'Poglej Aggressor, ljudje lahko vedo...'

Kje je tu kakšna kompetentna argumentacija?? To ni nič, trdiš, da si pač prej dvomil, zdaj pa nasprotuješ. Prav nič drugega. Kot bi na moj "zakaj" rekel "zato". Nekam svobodno si ti razlagaš argumentacijo, Marjan.

'Pokaži kje sem rekel, da sem nezmotljiv! Celo več, že drugič ti povem, da sem človek in sem zmotljiv. Ne ponavljaj takih napak, ker ne mislim po dvakrat ali celo večkrat ponavljati istih stvari. Razočaral si me Aggressor, mislil sem da bolje bereš.'

Nikjer nisi eksplicitno rekel, da si nezmotljiv, vendar se to zlahka zasledi, če se tvoje tekste bere malce "med vrsticami", saj si do fundamenta zaverovan v svoj prav. Če bi ne bil, mi ne bi šel ponavljat svojih postov (denimo zgoraj). Sledi, da ti ni treba prav nič ponavljati postov, ker nisem prav ničeasr izpustil, kajti v svojih postih nisi ti ničesar tehtnega povedal.

'Stvar je meni popolnoma jasna:
(1) Aggressor pravi: "Vse je možno. Pika."
(2) Marjan pa pravi: "Verjetnost je tista, ki pove koliko je kak dogodek možen."'


Akhem, meni se zdi pa stvar ravno obratna. Namreč, jaz nisem ničesar nikoli trdil, razen tega, da se stvari ne sme v reči v smeti le zato, ker se na prvi pogled ne sklada z ustaljenimi nazori. Tudi jaz torej poudarjam možnost, da je v stvari nekaj resnice, nikoli je pa nisem kategorično zagovarjal. Po drugi strani si mi pa ti, Marjan, ne da bi razložil, zakaj, ves čas metal v obraž to, da je radiestezija že po defaultu nesmisel. Sedaj pa sam presodi.

'Tako, da Aggressor, načrtno se oddaljuješ od bistva!
Na zečetku sem jaz rekel, da v radiesteziji ni nič resnice. Ti si pa nekaj bluzil s knjigami, in mi težil naj argumentiram. Zdaj ko je stvar argumentirana (sile so znane) si pa začel težit, da naj argumentiram popolnoma vsak svoj stavek (to pa bi lahko delal v nedogled). Ti pa (!) nisi NIČ argumentiral (!) zakaj naj bi bila radiestezija in podobne vede, ki sem jih naštel resnična! Tako, da prosim, na dan z argumenti.
(in argument ni to, da si prebral kjigo!)'


Ja, težil sem ti, da dokaži, da na tem ni nič resnice, ker sam tega nisi storil. Sem pa ti predlagal knjigo ne zato, da bi te perpričala, temveč zato, da bi stvar malo bolje spoznal. Se pa strinjam, da tudi jaz konkretno še nisem postegel s podatki, razen z enim, namreč, da imajo radiestezisti sposobnost (ponavljam) kjerkoli na zemnlji sestaviti pravkotno mrežo, ki se bo ujemala s tisto, ki jo sestavijo kjerkoli drugje.

Tu trčimo na temelj radiestezije, to je zemljino sevanje. Po teoriji seva zemlja več vrst sevanj, najbolj elementarno pa je tako, ki se razširja v obliki mreže. Če smo postavljeni na križišče silnic, naj bi to povzročalo slabost. Ker se to dejansko odraža na ljudeh, bi bilo zanimivo raziskati, koliko so za to res krivi valovi, koliko pa je posledica psihe. Žal je zaradi kupa presodkov zunanjih raziskav malo. Ostale vrste sevanja pa naj bi bile posledica podzemnih pojavov (tokovi vode, jame itd). Skratka, toliko teorije je že okoli tega, in se še razvija, da bi težko v momentu rekli, da je vse izmišljotina. Lahko da je, seveda, ampak nikomur tega še ni uspelo dokazati. Torej, Marjan, možno je vse, čemur še ni bilo dokazano, da ne more biti.

Kar se vprašanj tiče:
1) Kar verjemi. To je snov matematike na kateremkoli faksu v prvem letniku.

Tvoj podpis pa pač zadeva tako specifično področje, da je nemogoče zadevo razlagati točno, če se človek s tem ne ukvarja. Seveda sem prebral Thomasovo in tvojo razlago, ampak samega konteksta pa še nisi razložil. Saj te ne silim. V kateri reviji je pa bil članek? Pa ali niso dobili zadovoljivega zemljevida že s projektom Boomerang?

Aja, pa če sem se oddaljiv od bistva, je bilo seveda namenoma. Da bi tebe spravil h konkretnejšemu razmišljanju. Namreč, v kolikor se ne prebere vsaj nekaj gradiva, je debata o tej zadevi tule jalova. Torej je bil moj namen povsem jasen, Marjan: da bi ti dobil voljo poglobiti se v stvar, preden jo obsojaš. V katerokoli.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

burekar ::

Fuck ej, intelektualna debata. Ne se prevč španat Marjan. Nima se smisla španat, sam sebičnež in bedak boš postal če boš še v te vode bolj silil. Ni me treba replyat.

Marjan ::

jah burekar zdej sem že napisu, maš pa prov po svoje. Sam itak nimam kej pametenga za počet, pa se tkole mal na forumu izživlam :)):P



Aggressor, veliko stvari bi moral ZOPET ponavljati, pa jih kot sem že rekel ne bom, je škoda mojega truda.

Torej:

>Nikjer nisi eksplicitno rekel, da si nezmotljiv, vendar se to zlahka zasledi, če se tvoje tekste bere malce "med vrsticami", saj si do fundamenta zaverovan v svoj prav. Če bi ne bil, mi ne bi šel ponavljat svojih postov (denimo zgoraj). Sledi, da ti ni treba prav nič ponavljati postov, ker nisem prav ničeasr izpustil, kajti v svojih postih nisi ti ničesar tehtnega povedal.

Prosim ne beri med vrsticami, ker tudi jaz ne pišem med vrsticami, pač pa povem kar mislim. Zaverovan sem v svoj prav ja. Tukaj sem ti/vam povedal "svoj prav", tvoja naloga pa je da najdeš napake in argumentiraš zakaj naj bi to bile napake. Do sedaj ti to še ni uspelo.

Včasih (npr. sedaj) je potrebno reči "to je bedarija in jaz se z njo ne bom ukvarjal." Ker dejansko to naštete vede (pa si ne zaslužijo tega imena) so. Ali to razumeš?


>Se pa strinjam, da tudi jaz konkretno še nisem postegel s podatki, razen z enim, namreč, da imajo radiestezisti sposobnost (ponavljam) kjerkoli na zemnlji sestaviti pravkotno mrežo, ki se bo ujemala s tisto, ki jo sestavijo kjerkoli drugje.

Jaz temu rečem dober občutek za orientacijo. Nobenih skrivnostnih sil ni!!
(ps: v čem se bo mreža ujemala, v smereh S-J, V-Z, če sem prav razumel)
Kakšna raziskava je bila to, koliko % je bila uspešna, in kakšni radiestezisti so bili to? Tisti z bajalicami in podobnim shitom, hehe? Tako da, Aggressor, to ni argument !
Zemljine magnetne silnice so v glavnem od severnega proti južnemu polu (kompas!). Drugega ni! Če pa je pa nima efekta na človeka. Zakaj ni obširnih raziskav? Zato ker ni enotnih rezultatov => bullshit torej!

1) Vesolje pa vendarle zajema vso snov, kajne.


>V kateri reviji je pa bil članek? Pa ali niso dobili zadovoljivega zemljevida že s projektom Boomerang?

Blo je v sobotni prilogi Dela pred 1. mesecem. Ta zemljevid bo veliko podrobnejši - imel bo večjo ločljivost.


>da bi ti dobil voljo poglobiti se v stvar, preden jo obsojaš. V katerokoli.

Ne bom se pogljabljal v stvar če vidim da je že na začetku popolnoma sfalena, kaj ne razumeš tega? Škoda je mojega truda. Tako, da sem si že davno nazaj pri "takih vedah" rekel, da so dobre za okoriščanje na račun labilnih oseb, tega pa pač ne bom delal. Kvečjemu obsojal bom tiste ki to počno.

ja tako je :\

Thomas ::

Jest nič ne dvomim, da radiostezisti izključno nategujejo. Vsaj kolikor uporabljajo "paranormalne pojave". Če zraven skuhajo čajček - je to pač izven radiostezije.

Ampak nekaj drugega se mi zdi še pomembneje - in sicer, da je dobro to velikokrat povedati na glas. Ni to "brezveze". Brezveze je tolerirati take dejavnosti.
Že tako je ljudstvo sila neuko.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Prov maš Thomas.

In točno to jest tuki počnem.

:\

Aggressor ::

Marjan, vedno bolj kolerično izgledaš. Naj razložim.

'Prosim ne beri med vrsticami, ker tudi jaz ne pišem med vrsticami, pač pa povem kar mislim. Zaverovan sem v svoj prav ja. Tukaj sem ti/vam povedal "svoj prav", tvoja naloga pa je da najdeš napake in argumentiraš zakaj naj bi to bile napake. Do sedaj ti to še ni uspelo.'

V "branje med vrsticami" sodijo denimo opažanje stila pisanja in oblike podajanja snovi. Prav vsak človek med branjem deluje tudi v tej smeri, tako da tega pač ne morem "izklopiti". V tvojih tekstih sem našel že polno lukenj, ki so lepo opisane zgoraj, pa še vedno vztrajno trdiš, da so tvoji argumenti (kateri?) brezhibni. Malo nazaj si rekel, da imaš interes iskati lastne napake. Dokaži to sedaj.

'Včasih (npr. sedaj) je potrebno reči "to je bedarija in jaz se z njo ne bom ukvarjal." Ker dejansko to naštete vede (pa si ne zaslužijo tega imena) so. Ali to razumeš?'

Se strinjam (s prvim stavkom), vendar mi še vedno nisi povedal, zakaj.

'Jaz temu rečem dober občutek za orientacijo. Nobenih skrivnostnih sil ni!!
(ps: v čem se bo mreža ujemala, v smereh S-J, V-Z, če sem prav razumel)
Kakšna raziskava je bila to, koliko % je bila uspešna, in kakšni radiestezisti so bili to? Tisti z bajalicami in podobnim shitom, hehe? Tako da, Aggressor, to ni argument !
Zemljine magnetne silnice so v glavnem od severnega proti južnemu polu (kompas!). Drugega ni! Če pa je pa nima efekta na človeka. Zakaj ni obširnih raziskav? Zato ker ni enotnih rezultatov => bullshit torej!'


Nak, zadevo naj bi opravljali na različnih koncih sveta, pri čemer se testne osebe niso mogle orientirati. In da, vsak radiestezist ima bajalico, ali pa nihalo. Zakaj ni obširnih raziskah s fizikalnega stališča, sem že razložil (antena je človek, ki pa je zelo nezanesljiv), poleg tega pa tudi to, ker ima večina ljudi enake predsodke kot ti, Marjan. Jaz si ne želim ničesar bolj, kot da bi stvar že enkrat dokazali ali ovrgli. Menda pa dela na tem več nemških inštitutov, interdisciplinarno, z večih strani. Upam, da bodo kmalu imeli kaj povedati.

'1) Vesolje pa vendarle zajema vso snov, kajne.'

Da, vendar vprašanje ni bilo takšno. Množice so bile mišljene abstraktno.

'Bilo je v sobotni prilogi Dela pred 1. mesecem. Ta zemljevid bo veliko podrobnejši - imel bo večjo ločljivost'

Khem, če misliš na članek s 30. junija, tam tega nisem zasledil.

'Ne bom se pogljabljal v stvar če vidim da je že na začetku popolnoma sfalena, kaj ne razumeš tega? Škoda je mojega truda. Tako, da sem si že davno nazaj pri "takih vedah" rekel, da so dobre za okoriščanje na račun labilnih oseb, tega pa pač ne bom delal. Kvečjemu obsojal bom tiste ki to počno.'

Pa ravno pred takimi zadevami, torej hitrim ustvarjanjem predstav brez natančnejšega ogleda, te svarim. Pa ne zaradi lepšega, človek ima zaradi takih zadev lahko redno težave, ki izvirajo iz nezmožnosti komunikacije, ki se razvje iz nasičenosti s predsodki. In ravno nezmožnost komunikacije je danes eden glavnih problemov civiliziranega človeka, ki se vse bolj odtujuje od drugih v svoj zaprti svet. Izbira je tvoja, Marjan.

'In točno to jest tuki počnem.'

Najlažje je lajati o stvareh, o katerih človek nič ne ve. O tempora, o mores!
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

> Najlažje je lajati o stvareh, o katerih človek nič ne ve

Nič ne vem o indijanskih plesih za dež. Samo to, da dežja ne povzročajo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

(1)
Jaz: 'Včasih (npr. sedaj) je potrebno reči "to je bedarija in jaz se z njo ne bom ukvarjal." Ker dejansko to naštete vede (pa si ne zaslužijo tega imena) so. Ali to razumeš?'

Aggressor: "Se strinjam (s prvim stavkom), vendar mi še vedno nisi povedal, zakaj."


Strinjaš se ?! Torej kar na lepem si ugotovil, da je radiestezija bedarija? Zanimivo... končno!


(2)
30. junij, teden gor ali dol!?


(3)
Točno tako kot je rekel Thomas "Nič ne vem o indijanskih plesih za dež. Samo to, da dežja ne povzročajo."

To ti lahko pove vse, ali boš spet težil, da je potrebna argumentacija, heh.

Mislim, da si zelo si zatežen človek Aggressor. Ne me narobe razumet. Mislim le, da preveč ljudem težiš, v stilu "prepričaj se, argumentiraj,...". Tu je še vse lepo in prav, vendar upam, da si do sedaj že pogruntal, da se določenih stvari tudi to ne splača.

hehe :))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša najljubša knjiga/avtor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
848231 (1811) donvito
»

iščem radiostezista

Oddelek: Loža
193782 (3254) JanK
»

Bioenergija in radiostezija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9211161 (8826) PROTOTIP
»

Reiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816207 (5238) Elemen_T
»

Kam gre ta naš svet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1176083 (4275) Aggressor

Več podobnih tem