» »

aura

aura

1 2
3
»

burekar ::

Od vsega, kar si naštel, sem samo zagovornik aure. Z drugim nimam lastnih izkušenj.
Če še nisi opazil, ne govoriva več o auri. In tudi ni mi zmanjkalo argumentov, če še nisi opazil...
Vse kar ti hočem dopovedati je to, da nimaš v vsem prav. Pa tudi če veš, tega ne boš priznal. KoTEBI zmanjka dobrih odgovorov enostavno poskusiš osebo zabiti dol, in to ti v očeh drugih bralcev seveda uspe. Z auro nimaš nobenih izkušenj, vsaj tako tukaj pišeš. Pišeš pa na nivoju nekega težkega poznavalca. A bi ti verjel, da obstaja aura, če bi to povedu poznan znanstvenik in bi mu to priznal še drugi? Najverjetneje bi, a ti bi samo verjel, vedu pa ne bi. Prosil bi te, da mi ne govoriš o tem da aura ne obstaja, ker s takim govorjenjem ne govoriš samo proti meni, ampak proti mnogim pametnim in modrim ljudem na tem svetu(trenutni delajo ruski znanstveniki raziskave o auri in so ugotovili da ni to noben nateg).
Upam, da se boš nekoč znebil svojih strahov in ne boš zbežal pred realnim svetom v tvoj tako imenovani protokol.
Prosil bi, da prenehamo z nadaljnimi posti v tej temi:):):)

Thomas ::

"Tapameten odneha" - je reku tanaumn.

Jest seveda ne mislim.

Pač pa mislim še naprej zatirati v kali avre in podobne neumnosti.

Svoboda govora.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hatch ::

-

Boky ::

Thomas, kar se tice nivoja odgovarjanja tukaj, Aggressor-ju nobeden ne seze niti do kolen. Ko clovek bere tvoje in Marjanove odgovore dobi obcutek, da gre za pubertetnika, ki mu ne mores nic dopovedat. Goni svoje naprej mislec, da je center vesolja in oh in sploh najbolj pameten na tem svetu.
Pismo ste eni kot paradni konji(brez zamere konjem).
Pri vsem tem pa je najhujse to, da gre clovek pluvat po stvari o kateri nima pojma. Ce bi si vsaj keri prebral kaj o tem ali imel kako iskusnjo(pa makar negativno), da bi potem lahko objektivno stvar komentiral in kritiziral. Nop vidva ze po default-u vesta kako je z temi svarmi, zakaj bi se se pol v to poglabljal.
Sicer pa je Aggressor ze vse lepoin in na dosti bolj prefinjen nacion povedal in predvsem ARGUMENTIRAL, kar za vaju 2 modela ne morem trditi. Vajin edini argument je "tako pac je in pika".
Aggressor svaka ti cast!!!!

Aja pa se nekaj glede akupukture. Akupunkturo v Sloveniji, tako kot drugje po svetu, priznava uradna medica! Tako, da preden gres pluvat po kaki stvari, se raje prepicaj o tem kaj sploh kritiziras, ne pa da potem ispades kot bedak, le da se tega ocitno se ne zavedas!
ufffff;((

Marjan ::

ok

Boky: zdej si povedu, da Aggressor argumentira, jest (pa Thomas) pa ne.
Ha, tukaj si se pa uštel, Aggressor teži, da moram vse argumentirat! On pa ne argumentira NIČ zakaj naj bi bioenergetika držala!!! Jest sem mu argumentiru kar se mi je zdelo smiselno. Ko je začel pa že težit, pa se mi ni dal več. No povej Boky kaj je Aggreesor argumentiral, povej. Ali pa naj Agrressor kar sam zase govori.

aja, boky, pa ti nisi tud nič argumentiru zakaj naj bi radiestezija drzala... A si prepustu Aggressorju?
:D:\

Zdele nazadne kar je povedal glede podeželja in mesta se pa strinjam z njim. Vsaj deloma. Sam iz tega ne moreš zaključit, da so ljudje v mestu (povprecno) bolj "zaplankani" kat na podezelju.


Jest še zmeri opozarjam na žalostno realnost, ki je ne smete prezreti.
( realnost pa je (ponavljam): bajaličarji ti za 1000dem zmerijo v spalnici neg. E, astrologinja ti iz frnikol pove da bos čez en mesec srecal neznano osebo, Danny pa ti za 156sit/min iz kart prebere tvojo usodo in izračuna magične številke,......)


ja tako je, ne pozabit. :|:O

Cosmo ::

Se ena kost za Thomasa.

Pred par leti je bil en indijski jogi na FERIju v Mb. In so izvajali poskus z levitacijo jogija. Ljudje niso mogli verjet - namrec tipo se je v globoki meditaciji dvignil za par cm od tal. No, Thomas - ljudje so to videli in je dokumentirano (vsaj mislim da je) . Kako bos pa to negiral? Opazovali so ga studenti in profesorji (z doktorati itd - da ne bos rekel da so bli kaki brezvezniki). Ne zanikaj stvari, katere se niso bile dovolj dobro raziskane.

Zgodovina se ponavlja...Zemlja je sredisce vesolja! A ne Thomas? :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Thomas ::

Boky - ti si tud en boky.

Kar se tiče akupunkture je to tko, da kitajska "mediteranska" teorija je popolnoma neustrezna.

Sama akupunktura pa zdravi podobno hude bolezni, kot jih zdravijo čajčki in masaža.

Kar se Aggressorjevega argumentiranja tiče - se strinjam z Marjanom. Aggressor brezpogojno zahteva argumentiranje in izkazuje naklonjenost do "alternativnih praks", ki pa jih nikoli ne podpre z argumentacijo. Pravi nekako tako, "ne moreš rečt da ni nič na tem, če ne dokažeš".

Ampak se bojim, da ga boste alternativci počasi izgubili. Obrnil se bo proti vsemu, česar "uradna znanost" ne podpira. Kar pa ne pomeni, da ne bo kritičen tudi do nje. Zavrbovat čemo ga. :D

zzyzx

Dobr vas je nategnu un jogi, če je res kar praviš. LOL! Dobr vas je!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boky ::

Marjan:
je Aggressor ze vse vec kot enkrat lepo in na dolgo razlozil, tako da se ne bom jaz se enkrat s tem jajcal . Sicer pa tebi tako ali nebi nic pomagalo, kajti ti bi svoje gnal naprej, tudi ce bi se ti sam Jezus prikazal.
Btw: kako je kaj tebi Danny napovedal prihodnost(vidim da obvladas njegovo tarifo)? :D:D :D

Tomas:
'Binky - ti si tud en binky.'
Is this all you got ? Come on Tomas, I now you can do better than this! Hit me harder, sou i can feeeeeel the pain.:D

Drugace pa sem malce pregledal tvoje pisanje po lozi v preteklosti. Opazil sem (kot vecina drugih s katerimi si imel opravka), da je s tabo brezveze raspravljati, ker tako ali tako noben ne pride s tabo do konca. Tebi je glavno da nasprotujes vecini, ne glede na to a imas prav ali ne. Glavno da si sam proti vecini in to ti zgleda daje ogromno energije.
Po moje se sedaj rezis in se full dobro pocuis, da lahko ljudi tako razpizdis, kot jih pac samo ti ves in znas.
Kar se tice natega, zdi se mi, da je tudi tebe negdo ali nekaj full nategnilo. Posledice pa lahko tako ali tako vidijo vsi, ki berejo tvoje post-e.

Pa se nekaj glede akupunkture.
'Sama akupunktura pa zdravi podobno hude bolezni, kot jih zdravijo čajčki in masaža.'
Ce bi to bilo res, potem akupunktura nebi bila del uradne medicine. Da jo je uradna medicina sprejela medse, se je vejetno morala dokazati.
Khm.. mogoce pa nase je zravstvo polno zagovornikov alternative. To bi lahko razlozil "fenomen" akupunkture med uradno medicino. Kaj pravis Tomas ?
Drugace pa ne mislim vec kaj dosti razpravljati z vama, ker je itak skoda cajta. Na zalost!:(:(:(

Lp
B.

Aggressor ::

Thomas:

Obstaja povsem preprost razlog, zakaj se denimo pri čakrah lahko motiš. Ta pa je to, da moraš tudi sam pogledati, da bi videl. Delovanja čaker ne boš videl od drugih, temveč boš moral sam vložiti nekaj dela in zadevi priti do dna na sebi. Namreč, recimo, da bi nekdo dejansko ozdravel zaradi "čiščenja čaker". Naj bo še tako pristna razlaga, Thomas, lahko ti v vsakem trenutku porečeš, da je bila to psihosomatska težava ali kaj drugega. Dejstvo je, da se zadeve okoli tega ne podrejajo konvencionalni znanosti, zaradi česar tudi še niso dokazane na "običajni" način. Tudi je verjetno, da človek nikoli ne bo mogel biti prepričan v njihov obstoj, pa čeprav bo na podlagi delovanja v skladu z njimi dosegal uspehe. Thomas, čisto mimogrede, ti si brilijanten um, kar se tiče predelave pdatkov, ki jih dobiš od zunaj. Ampak da bi se pa poglobil sam vase, tega pa nisi sposoben. Če povzamem, čaker, tudi če res obstajajo, ne moreš videti kar tako, kot križanca med psom in mačko. Treba je vložiti trud in stvar preizkusiti na sebi ter videti, ali se obnese.

Kar se pa tiče dokazovanja bioenergije, pa takole: večkrat sem že jasno povedal, da obstajajo evidentirani uspehi delovanja na temeljih teh ved, da pa jih uradna znanost ne priznava, ker jih ne zna razložiti. Stanje poslabšujejo še tisti, ki se na ta način okoriščajo in spravljajo te vede na slab glas. Ampak veliko pa takih ni, kajti malodane edina resna reklama, ki jo imajo bioenergetiki, radiestezisti in ostali, je dober glas. Kar pa pomeni, da določen uspeh je. Sedaj ga je treba pa še raziskati, kar pa je zavoljo takih, ki kategorično trdijo nasprotno, zelo oteženo.

Edino, kar se hotel povedati pri "zaplankanosti", je to, da so mestni ljudje bolj dovzetni za manipulacijo, ki temelji na izigravanju drugega človeka.

Tudi jaz nimam več volje razpravljati o tem. Saj sem vam svetoval, da preberite kakšno knjigo, ker tule pač ni dovolj prostora, pa tudi jaz nimam časa, da bi o zadevi razpredal.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Aggressor ::

Tako mimogrede:

Slikanje aure je sedaj še omejeno na Kirlianovo kamero, ki snema sevanje ioniziranih delcev v magnetnem polju okoli objekta. Zanimivo je to, kako se vzorci razlikujejo glede na stanje objekta (mrtvo, živo, vesela oseba, potrta oseba...). Za podrobnejše podatke pa pobarajte dr. Igorja Kononenka s FRI-ja, vodjo slovenske ekipe.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

burekar ::

Ej, Aggressor, ti si pa kr razgledan tipo. Kr tak naprej. Aja, joga lebdenje- je mogoče in ni noben nateg(če bi bil nateg, bi uni tipi zaračunaval par jurjev za vstop na predstavo, mnogi pa delajo to zastonj).
Drgač pa Thomas in med drugim tudi Marjan, prosil bi vaju da si najdeta življenje in se nehata vmešavat v stvari ki niso v vajinem interesu, ker ni to nič drugega kot pa neke vrste znašanje nad drugimi ljudmi preko ne ravno pravega prenosnika. Me zanima, Thomas, če si tud v resnici tak zgovoren in se vmešavaš v tuje pogovore ter zabijaš ljudi kolker ti paše. Najverjetneje ne, ker bi slej al prej dobu kak kamen al pa pest v glavo.

Drgač pa link, ki sem ga jaz objavu vas privede do strani, ki jo je napisal znan fizik z doktoratom iz laserske holografije, torej ne prosim srat, dokler ne najdete nekih !resnično! utemeljenih stvari, ki bi negirale obstoj aure. Pa še na lastne oči se jo da videt...

Thomas ::

Najprej sem dolžan opravičilo Binkyju, ki sem ga zamešal z Bokyjem.

Bom popravu zgorej!

Kar se tiče akupunkture, moram ponoviti, da uradna medicina ne priznava kitajske teorije, po kateri naj bi ta delovala.

Mogoče pa ima nekatere pozitivne učinke, zaradi "šoka" ob tistem zabadanju igel. Toda ponavljam - kaj zdravi?

Jest si upam biti kritičen tudi do uradne znanosti in uradne medicine - in izjavljam, da je akupunktura bolj leva medicina - in pika.

S tem se strinjajo tudi zakonodajalci nekaterih zahodnih držav. Nekaterih.

Prebere naj kdor hoče, kako vsi niso vzhičeni nad akupunkturo.

Aggressor je očitno prenehal zagovarjati "alternativne metode", saj pravi:

> Tudi jaz nimam več volje razpravljati o tem. Saj sem vam svetoval, da preberite kakšno knjigo, ker tule pač ni dovolj prostora, pa tudi jaz nimam časa, da bi o zadevi razpredal.

pravi pa še

> Slikanje aure je sedaj še omejeno na Kirlianovo kamero, ki snema sevanje ioniziranih delcev v magnetnem polju okoli objekta


Kar je ene 100 let stara fizika - in nobena mistika, kot bi radi prikazali ... mistiki.


burekar

> Drgač pa link, ki sem ga jaz objavu vas privede do strani, ki jo je napisal znan fizik z doktoratom iz laserske holografije, torej ne prosim srat, dokler ne najdete nekih !resnično! utemeljenih stvari, ki bi negirale obstoj aure.

Preprost si človek ti burekar. Uni, ki je pa tisto knjigo napisal pa - ali bluzi - ali pa le zavaja (preproste) ljudi.

:)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hatch ::

Naj te popravim thomas.. ne obstoj aure, ampak obstoj njenega pomena.
Dejstvo je, da clovesko telo seva energijo (znastveno dokazano) sedaj lahko to sevanje imenujemo aura, sava ali sosedova papiga.
Vendar nikjer ni znanstveno dokazano da bi imela t.i. aura kak globji pomen. Oz. nima vecjega pomena kot kak horoskop.

Na ameriski univerzi so testirali horoskope.. 100 studentom so dali vsakemu svoj horoskop za prebrat, nato pa so rekli studentom naj ocenijo kako ustreza horoskop njihovim zivljenjem. (z ocenami 1-5)
rezultati so bili nekako taki:
1 - 0
2 - 2
3 - 10
4 - 50
5 - 38

Na koncu so studentom povedali resnico.. vsi so dobili ISTI horoskop.

Zaradi tega ne moremo zanikati obstoja zvezd:) lahko pa zanemarimo njihov vpliv na cloveka. Oz kot sem enkrat prej ze rekel.. da ima prdec koloradskega hrosca na sosedovi njivi vecji vpliv na cloveka, kot vse zvezde skupaj. (ali aura for that matter)

Thomas ::

Se strinjam s tvojim popravkom hatch.

Natančnost izražanja ne sme (ne bi smela)izostati niti v dialogu z burekarjem.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Je pa seveda velika sramota za Univerzo v Mariboru, če jih nateguje jogi s poceni levitacijskim trikom, ki ga zmore vsak povprečen rokohitrec.

Če je povedano seveda res.

Kaj pa če se je jogi res dvignil od tal?

Potem je za Univerzo v Mariboru sramota, da ga ni predlagala za Nobelovo nagrado za fiziko.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boky ::

Eh Tomas, tvoje zadnje izjave ne bom komentiral, ker je itak brez veze. Lahko ti recem le to, kar ti je verjetno ze dosti ljudi reklo, da si brezupen primer in je res skoda cajta in energije.
Drugace pa upam, da bom v zivljenju imel cim manj opravka z osekbi kot si ti. Ravno zaradi takih kot si ti, prihaja do nesporazumov in trenj med ljudmi tudi takrat, ko tega res nebi bilo treba. :(:(:(
Upam, da bos to enkrat sprevidel.

lp
B.

burekar ::

Naslednje besedilo je namenjeno samo Thomasu in bi prosil druge, da ga ne berejo(razen če RES nimajo nič pametnega za delat), ker bodo samo zapravili dragocen čas.


Dej posluši se mal. Skoz tolčeš eno in isto, pa še izmišljuješ si stvari sproti. Še par dni nazaj sem te mel za normalnega, zdej te pač več nimam(vpraši se zakaj). A to je le moje mnenje. Kar se pa debate tiče, tule debatiraš ti sam s sabo, in bi te prosil da nehaš, ker tistim, ki jih pač aura zanima, na določen način poskušaš njihovo debato preprečiti( če še nisi ugotovil, zaradi tebe sploh debate začel nismo). Torej nam dej mir, in se brigi za sebe. Skoz neki govoriš in med drugim tud bluziš, neprestano se ponavljaš, a najprej se spomn kaj je sploh osnoven namen debat. Tak da bejž dol s tele teme pa mi nehi srat, predn te steram nekam. Sej ma vsak pravico povedati svoje mnenje, a mora tud spoštovat mnenje DRUGIH, tud to je treba upoštevat. Piši poste na kakih drugih temah, tule nam dej pa mir.
Pa upoštevi tud mal slabosti tegale prenosnika naših sporočil(ne bit freh). Prišel si do meje, ko že rav težiš s temi tvojimi forami. Prosim te samo za mir. To je vse kar sem te prosil. Spoštuj mal mnenje drugih, če ga nočeš, ti ni treba. Sam ne odgovarjat na njihove poste. Pa ne mi prosim razčlenjevat tegale govora in pisat tvojih komentarjev. Če mi hočeš kej povedat, mi piš na email, imam ga v profilu, ne mi pa tule težit in mi preprečevat normalnih debat.

burekar ::

Drgač pa, a zna kdo gledat aure, in kako se je tega naučil. Zadnjič mi je men moja mama rekla, da zna, pa sn se rolu po tleh par minut, pol mi je pa to dokazala. Nikol si ne bi mislu, da zna kdo kej takga. Pa nima drgač pojma o meditaciji, koncentraciji pa teh rečeh. Vprašte mal folk okol.

Thomas ::

burekar

Kaj hudiča je s tabo?

"Auro" ima vsak predmet toplejši od absolutne ničle. Toda pri 310 stopinj K toplih objektih, kot so ljudje - je ta ljudem nevidna. Kačam recimo, pa je dobro vidna.

Vendar gre tu predvsem za toplotno sevanje po Stefanovem zakonu.

Morda še za paro in arome, ki obdajajo človeka in jih dobro zavoha pes.

(Seveda burekarju ne mislim pisati privatne pošte. Vsaj dokler se pošteno ne skulira.)

Kar se pa b>Bokyja tiče ... ne dojemaš ... kaj čem jest tle.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Emm, Thomas, doh da ma auro vsak predmet z neko toploto. A pri živih osebkih se ta zadeva spreminja, če še ne veš.
Pa aura ni sam toplota, da ne boš v zmoti živel:).

burekar ::

Pa aura ni samo toplota.
Če še ne veš.

hatch ::

burekar. kaj hoces s tem povedat?
Tudi polozaj planetov na nebu se spreminja. Pa to se ne pomeni, da ima kaj veze s pocutjem ali celo s clovekovo osebnostjo.

Medved ::

Tle pišem samo zato da povežem teme hehe hm hm. Drugač pa mislm da se po človeku pretaka elektrika, kar je dokazano in se da izmerit in take stvari niso nč posebnega. Človek je ene vrste baterija (voda+soli=baterija).
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Aggressor ::

Strinjam se, da ni dokazov (vsaj meni znanih) o tem, da bi bila kitajska teorija resnična. Ampak, dokler je akupunktura učinkovita, to ni tako pomembno. Se bo že skozi prakso izkazalo, ali je za tem kaj več. Sestavek, ki je za linkom, ki si ga navedel, pa je sila zanimiv. Namreč, poda vrsto možnosti, kako naj bi zadeva učinkovala, rešitve pa ne, ampak obenem zatrjuje, da ni nikakršnih dokazov, da bi bila zadeva učinkovita za zdravljenje določene bolezni, razen za bolečino, ki pa jo lahko odpravimo z medikamenti. Tule sta dva hakeljca. Prvi je ta, da je smisel skupunkture pri bolečini v tem, da se v telo ne vnaša medicinskih preparatov, kar je na trenutke zelo pomembno, drugi pa ta, da dejansko ni navedena nobena raziskava, kjer bi poskušali metode implmentirati po svoje. Namesto tega gre za diskreditacijo kitajske teorije, kar pa ne predstavlja pretiranega problema. Stvar je v tem, da si sploh ne prizadevajo akupunkture razviti glede na moderno medicinsko znanje. Jaz si pa upam biti skeptičen do tega sestavka (čeprav je v njem tudi nekaj resnice), glede na to, da poznam ljudi, tudi znane, ki jim je zadeva pomagala. Bo že čas pokazal.

Drugače pa, Thomas, tvoji posti same še potrjujejo mojo domnevo, da ti razumeš le tisto, kar hočeš razumeti. Namreč, mojo izgubo volje za razpravo tolmačiš kot to, da sem prenehal zagovarjati alternativne metode. V bistvu pa je poanta zelo jasna: tu ni več kaj povedati, če hoče človek o tem zvedeti več, mora voljo pokazati sam. Jaz mu je ne morem dati. Preprosto tule ne bomo prišli več daleč. Govoril sem tudi le o slikanju aure, pri čemer prav nič ne izpuščam možnosti, da jo kdo vidi tudi s prostimi očmi. Saj je, če obstaja, vendar le ena od oblik energije. Poleg tega, Thoams, si spregledal stavek, kjer sem navedel, da je zanimivo ravno to, kako se slike Kirlianove kamere razlikujejo glede na razpoloženje osebe in tudi glede na to, ali je oseba kakorkoli bolna.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

burekar ::

No, a se je že kdo naučil videt auro z lastnimi očmi? Zgleda, da med ljudmi ni interesa za to.

OverDoze ::

Uf kr ze tri leta so minila od zadnga posta, hihi.
Ful me je zanimal kaj ste mel kej na temu forumu povedat o Auri...k je drgac men to cist mem...

Mene ubistvu sam zanima kako TOCNO deluje Kirlianova kamera...da vidm sploh foro..k je moja seka nosila dam ene slike in je blo vse skp kr neki an..

A ma slucajn to kej veze s toplotnim sevanjem by Stefan :)???, kokr je Thomas omenu.

gzibret ::

Za vse, ki jih malo bolj zanima to področje priporočam Iz cobissa):

AVTOR................... : Taimni, Iqbal Kishen - avtor
ODGOVORNOST............. : Polanc Kristan, Irena - prevajalec
NASLOV.................. : Samokultura v luči okultizma
IMPRESUM................ : Ljubljana : Teozofsko društvo v Sloveniji,
1998
FIZIČNI OPIS............ : 302 str. : ilustr. , 21 cm
ISBN.................... : 961-90622-0-5
OSTALI NASLOVI.......... : Self-culture // Samokultura
PREDMETNE OZNAKE........ : Okultizem
PREDMETNE OZNAKE........ : // okultizem // teozofija //
hinduizem // joga
UDK..................... : 133.2, 141.332, 294.5
UDK ZA STATISTIKO....... : 133
VRSTA GRADIVA........... : monografska publikacija, tekstovno gradivo,
tiskano
COBISS.SI-ID............ : 75465728
Vse je za neki dobr!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša najljubša knjiga/avtor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
848160 (1740) donvito
»

iščem radiostezista

Oddelek: Loža
193742 (3214) JanK
»

Bioenergija in radiostezija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9211102 (8767) PROTOTIP
»

Reiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816158 (5189) Elemen_T
»

Kam gre ta naš svet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1176032 (4224) Aggressor

Več podobnih tem