» »

Large Hadron Collider

Large Hadron Collider

««
48 / 52
»»

Thomas ::

"Božjega", ja. Se želijo našemiti še v duhovniške gvante? Me ne čudi nič.

Vseeno, ko so se iztekajoči se prazniki začenjali, par dni nazaj, o tej previdnosti in "ne na horuk", ni bilo govora. So vehementno trdili - in večina vas tukaj, je z njimi ubrano tulila isto vižo - da gre za popolen uspeh. Da v Ženevi trkajo protone pri 3,5 TeV in da ni več oblačka na obzorju. Da ga samo bedasti Thomas nekaj serje in še vedno noče pritegniti tuljenju osveščene večine.

Čez (podaljšani) vikend ste spoznali, da "trkanje se še ni zares začelo, bodo še meseci minili, preden jim bo uspelo skoncentrirat curke".

Ne morte rečt, kako niste postali pametnejši čez tale vikend.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

bodo še meseci minili, preden jim bo uspelo


imajo ves čas na svetu na voljo

TESKAn ::

Hehe, nekateri bodo rekli - ves čas do konca sveta>:D
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

No ja, vsaj dokler jim ne ukinejo financ.

Kako bodo rešili to PR krizo, ko bodo ljudje izvedeli, da LHC še ne deluje s polno paro, bomo videli. Po moje bo njeno reševanje dobra vaja za takrat, ko bodo morali priznati, da sploh nikoli ne bo deloval, kakor je bilo zamišljeno.

Tevatron čez Atlantik je zdaj nevarnejši. Tam bi bil shut down bolj nujen, ker tista mašina dela in je že sproducirala ene čudne zadeve.

LHC je bolj benigen, ker praktično ne dela in masovnih kaskadnih trkov ni. In jih tudi ne bo, če mene vprašaš.

Zakaj bi vprašal mene? Ja zato ker sem ti jaz dotupil, da stvar (še) ne dela. Ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RazzorX ::

Thomas je izjavil:

No ja, vsaj dokler jim ne ukinejo financ.

...ko bodo ljudje izvedeli, da LHC še ne deluje s polno paro...


3,5TeV pa polna para? Ne bi rekel...

Thomas ::

3,5 TeV je polovična vrednost obljubljene. Da bo tako vsaj še dve leti, so ljudje zvedeli in mirno požrli dol, kakšen mesec ali dva nazaj.

Za pod promilo obljubljene pogostosti trkav še ne vedo.

A tudi to bodo požrli. Ali pa tudi ne bodo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

WarpedGone ::

A tudi to bodo požrli.

Seveda bojo požrli. Se jim ne sanja zakaj je to sploh pomembno. Važno da DELA.
Zbogom in hvala za vse ribe

]Fusion[ ::

http://lhc-commissioning.web.cern.ch/lh...
Evo plan kako mislijo povečat moč curkov do konca leta. Kolko berem tak uporabljajo zaj ti. commissioning beam.

commissioning beam: Beam tailored for a maximum luminosity with reduced total beam power (i.e. increased operational margins related to beam losses and magnet quenches) and possibly smaller beam sizes (i.e. increased mechanical acceptance in terms or the transverse beam size and larger tolerances for orbit and -beat).

Ta pa je, kolko lahko sklepam, bolj za testiranje.
Tak da še ne uporabljajo "nominal" in "ultimate" beam :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Okapi ::

Kako bodo rešili to PR krizo,
Prav res, le kako bodo rešili to PR krizo, ko se en Thomas nekaj repenči. Po mojem ne morejo spati od skrbi.:))

O.

Thomas ::

Ti spet nič ne dojameš. Thomasovo repenčenje nima nobenega efekta nanje. Mirno bi ga prezrli, tako kot prezirajo vseh 100 ali kaj takega svojih srditih nasprotnikov, češ da se igrajo z usodo sveta.

Thomas se samo veseli, kako ne morejo skoncentrirati curka.

Hkrati pa ni več tako miren glede Tevatrona. Par dni nazaj so pridelali eksotičen delec, ki bi bil lahko zelo slabo znamenje.

Strange Antihyperparticle Created
March 30, 2010

(PhysOrg.com) -- Physicists, including nine from UC Davis, working at the U.S. Department of Energy's Brookhaven National Laboratory recently created some strange matter not seen since just after the Big Bang -- an "antihypertriton" composed of antimatter and "strange" quarks. A paper describing the work was published online this month in the journal Science.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Ti spet nič ne dojameš.
Ti pa očitno ne veš, kaj si pisal pred pol ure. Ker ti sam si omenjal "PR krizo". Ki je seveda ni, razen če si tako neznansko domišljav, da svoje repenčenje imenuješ PR kriza:P

O.

]Fusion[ ::

Thomas se samo veseli, kako ne morejo skoncentrirati curka.

Ti še vedno ni jasno, da so načrtno naredili "slabi" curek :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Thomas ::

Me veseli, da vaju veseli, kako dobro LHC dela. Mene tudi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

]Fusion[ ::

Samo za bom jaz vedno bolj vesel, ti pa vedno manj :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Thomas ::

Dela s polno paro. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mipe ::

Kaj res? Še vedno ne vidim črnih lukenj! Čeprav moj curek res vleče bolj dol... Mora biti gravitacija!

Thomas ::

Kaj res?


Seveda ne. So bili pa učenci iz Rusije na obisku v CERNu. Čeprov bi Ruse lahko dobili v Švico na dost cenejši način.

Baje da so povečali gostoto trkov za faktor 10. To sicer ni (obljubljeni) milijon, ampak nekej je pa le. Enu malo, skoraj nič. Kot da ti je eden dolžan milijon EUR, prinese jih pa 10.

Če je to vse, jasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Okapi ::

Še štirikrat ali petkrat bodo to ponovili, pa bodo tam.

O.

Thomas ::

Hja, bi bili, če bi ponovili. Ampak še niso dokončali niti tega! Zdej majo "tehnični stop". Od 25. aprila so spet tiho. Očitno so praznovali Dan OF.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

thomas bi jim ti metal polena pod noge če bi imel to možnost
?

kot vidim iz tvojega obnašanja bi to res počel...

dobro da te možnosti nimaš!

Mipe ::

Je dovolj francoska stručka ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Thomas ::

kot vidim iz tvojega obnašanja bi to res počel...


Absolutno. Če bi lahko zaprl CERN LHC, bi to storil brez obotavljanja. Vendar mi niti ni treba. Ptiči nosijo francoske štruce in jim jih mečejo v kolesja mogočne mašine, časopisi pišejo samo o "epohalnosti" cele zadeve, konkretnega pa nič. CERN fan club je žalostno tiho.

Well life is good! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Če bi lahko zaprl CERN LHC, bi to storil brez obotavljanja.
Lepa ironija bi bila, če bi to Thomas res lahko storil, nakar bi se čez čas izkazalo, da je s tem zavrl napredek znanosti in ga za kazen SAI ne bi uploadala.;)

O.

Thomas ::

Tko glupa AI nej kar tebe uploada! Se bosta boljš razumela.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

]Fusion[ ::

http://cdsweb.cern.ch/journal/CERNBulle...

Res je, uspeli so stisniti žarek, sicer ne za thomasov faktor 10, ampak za 5. Počasi bojo prišli do cilja.
Če pa kdo hoče resnični fan club LHC-ja, pa naj tu klikne. Imate vse bolj ali manj zanimive povezave na tem forumu zbrane.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Thomas ::

Potrebni faktor je milijon. MILIJON. Ne pa 5, še 10 ne.

Tevatron v Ameriki ima toliko trkov na sekundo, kakor tale na teden, od prilike.

Commedia dell arte.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

]Fusion[ ::

O kakem faktorju ti govoriš? Jaz in CERN pišemo o luminosity (kak je dejansko prevod tega?) oziroma št. delcev skozi cm^2 v sekundi.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

AtaStrudl ::

Koliko casa so pa Tevatron peglali, preden je dosegel koncne performanse?

JohanP ::

70 čudnihantihiperdelcev v 100 milijonov kolizij niso strkali v Tevatronu (blizu Chicaga) ampak v Relativističnem trkalniku težkih ionov (blizu New Yorka), kjer trkajo atome zlata. Deluje pa od leta 00.
Tevatron pa naj bi letos šel na off, če bi LHC deloval s polno paro. Ker pa LHC ne deluje s polno paro je off zaenkrat prestavljena na 2012, ko naj bi LHC, 21.12.2012 ;D končno zalaufal s polno paro in zarknil Zemljo čez pol galaksije.
/funnybone off

Thomas ::

Jaz in CERN pišemo o luminosity
Šur. CERN in ti pišete. Obojni efektivno delate precej isto.

Koliko casa so pa Tevatron peglali, preden je dosegel koncne performanse?
Ne prav dolgo, da so prišli na nekaj 10 milijonov trkov na sekundo. V CERNu jih nimajo niti 1000, pa naj bi jih imeli milijardo.

Zakaj tako? Hja, ker nimajo dovolj močnih magnetov, da bi dovolj stisnili curk. Tako nabit s protoni, pospešen, relativističen ... curk noče dovolj skp. Vsaj ne zlepa. Za zgrda pa nimajo dovolj dobrih magnetov.

Tevatron pa naj bi letos šel na off, če bi LHC deloval s polno paro.
Sej pravim, Tevatron je trenutno večja varnostna grožnja kot CERN LHC. Tam bodo kvečjemu polili kakšnega fizika s tekočim helijem, da bo mrzu. Hujšega najverjetneje ni pričakovati.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

]Fusion[ ::

Ne prav dolgo

Lahko mogoče bolj natančno?
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Highlag ::

A tole ste videli:
http://www.delo.si/clanek/118554

Sicer so tako gostobesedni, da kar glava peče. Tolk informacij, da jih komaj sprocesiraš..;((

Lahko kdo kaj več napiše?
Never trust a computer you can't throw out a window

Lion29 ::

noro!
sploh nisem vedel!

cestitke IJS-u!

mislim kak dosezek pa se nic o tem ne govori pr nas... glavno da je na 24kur spet damjan murko pa neki NLPji v koruzi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

imagodei ::

A 24ur je medij, slučajno? Je le pod nivojem vsake Lady. Jana pa Ona in podobne revije so v primerjavi s 24ur resen medij. Kot bi primerjal Odmeve in Mariota na TV SLO.
- Hoc est qui sumus -

i386 ::

http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnolo... je tudi na rtvslo... pa se mi je čudno zdelo zakaj noben ne posta tega

Pyr0Beast ::

Kapo dol.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Izviren članek je pa:
Coherent dynamics of macroscopic electronic order through a symmetry breaking transition.

The study of the temporal evolution of systems undergoing symmetry breaking phase transitions--whether it is in condensed-matter physics, cosmology or finance is difficult because they are hard to repeat, or they occur very rapidly. Here we report a high-time-resolution study of the evolution of both bosonic and fermionic excitations through an electronic charge-ordering symmetry breaking phase transition. Periodically quenching our system with femtosecond optical pulses, we subsequently detect hitherto-unrecorded coherent aperiodic undulations of the order parameter, critical slowing down of the collective mode and evolution of the particle-hole gap as the system evolves through the transition. Modelling on the basis of Ginzburg-Landau theory is used to reproduce the observations without free parameters. Of particular interest is the observation of spectrotemporal distortions arising from spontaneous annihilation of topological defects, analogous to those discussed by the Kibble-Zurek cosmological model

http://pubget.com/paper/pgtmp_10061815

O.

smash ::

bravo naši - zdaj lahko CERN podrejo

imagodei ::

Thomas je previdno tiho... :) Mogoče pozna Mihajlovića? ;)
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

Good science, zgleda. CERN s tem nima veze.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lion29 ::

24ur.com - V Cernu uspel edinstven veliki pok

sicer ste verjetno ze videli...

se vedno smo tle....

a je koga dejansko strah, da ce izvedejo tak veliki pok, da se lahko iz tega razvije novo vesolje?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

sorry, sedaj videl, da je nova novica na to temo na ST
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Mene pa zanima, kaj bi lahko bil ta 'major upgrade'?
Novi senzorji, hlajenje..?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Samuel ::

If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Double_J ::

No trke imajo sedaj goste bolj kot v katerih prejšnih pospeševalnikih. Ene je glede tega zaman skrbelo, kar sem jaz že takrat vedel.

http://slo-tech.com/novice/t465031
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Bellatrix ::

Kaj zdej to? Namerno curljanje podatkov?: http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnolo...
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Jst ::

Moje mnenje: Higgsa ni. Back to the drawing board!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

.:joco:. ::

"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Thomas ::

Dobr, da se je zlomilo pri mašini. Da je subjekt raziskovanja bolj trden od kladiva, s katerim mahamo po njem, da ni kaj nepredvidenega se napravilo.

Seveda, eni "so vedli da se ne more". Lih kokr da bo prišel Bozo zvani Higs, lih tolk.

Thomas seveda, je skoz na stališču, da tega drekca ne drozat, da lahko preveč smrdi. No, na srečo, je tko zasušen videt, da ga ne mormo zmešat s temle CERN LHC.

Le da bi blo že čist over, žal še ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
48 / 52
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LHC stopa v naslednjo fazo delovanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12516234 (13428) Thomas
»

Objavljena analiza incidenta v CERN-u (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
25924620 (16080) kitzbrado
»

V CERN-u zagnali LHC! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8413648 (8432) tomi genius
»

Hekerski napad na generator črnih lukenj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11515520 (10466) schurda
»

Ali se znanstveniki v Ženevi igrajo z ognjem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10912055 (7273) Thomas

Več podobnih tem