» »

Volitve se bližajo

Volitve se bližajo

«
1
2

nevone ::

Uh, volitve se bližajo. A kdo kej ve, a bodo novinarji letos tud štrajkal takrat?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

T-h-o-r ::

bolje bi bilo, da bi politiki štrajkali, ker v sloveniji ni ene normalne stranke ali politika
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

nevone ::

ker v sloveniji ni ene normalne stranke ali politika

Kje pa je? Če boš to čakal, boš še dolgo čakal. Zato probaj nekej izbrat med tem kar je.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Slo-One ::

Ustanovi svojo....


Sicer pa so bli res zlo, zlo dobri cajtngi takrat. 4 strani al neke takega je bil Večer... xD

solatko ::

Najmanj brcneš v temo, če voliš Zmagota, saj že naprej veš, da je normalen politik (lažnjiv in pokvarjen - drgač so pa to itak vsi brez izjeme, sam eni se znajo bl fine delat).

jype ::

In s tem ko voliš Zmagota tudi najbolj pripomoreš k temu, da Slovenija ostane imbecilna država.

w00tnes ::

Ne gres na volitve pa je to to ^^
(itak so vsi isti tako da je vseeno kdo je na koncu izvoljen)

solatko ::

Imbecilna država je tko al tko, sej se sam krade in goljufa, pa nč važno kdo je na vrh. Korita so enaka, le prašiči se menjajo.

BigWhale ::

Najbolj hecn je pa to, da drzavljani vsi jamrajo, nardi pa nobeden nic. Ce pa kdo kaj poizkusa narediti, mu pa takoj recejo: 'zdej bo pa se ta kradel'

nevone ::

Ja že že, da je vse u ku..u, to že, to itak. Ampak mene bolj zanima, kako letos novinarji ocenjujejo stanje, a bo za štrajkat na dan volitev, a ne bo? To mene zanima. To je tema.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

solatko ::

Tema je volitve se bližajo, kaj te koji k.... brigajo novinarji, a da bi kr prec začela pljuvat po njih, kako so vsi levi.

LordTado ::

če bo dobu janša bo se po zakonih kradlo naprej,če pa pahor pa maš spet komuniste gor,ki bojo sebe situirali,tako da logično da ne gre folk na volitve ker ni izbire...

ajde,jaz sem za sebe:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

borchi ::

če bo janša kandidiral, novinarji ne bodo stavkali.

sicer sem skoraj 100%, da janša ne bo kandidiral, ker se še dobro spomnim, kako je že pred pol leta celi sloveniji tarnal kako scagan je. da ne more več. v tem primeru glede stavke ne morem dat enostavnega odgovora, a bo al ne bo.

če pa slučajno bo kandidiral, pa novinarji sigurno ne bodo stavkali, ker je ob tako rahlem notranjem miru aktualnega premiera, pri kakršnemkoli izidu volitev praktično poskrbljeno za dobro zgodbo. plus, da v primeru zmage, bodo vsi novinarji študirali kater govor je sedaj prepisal, v primeru poraza pa bosta z ambrožičem, ki mu bo neutrudno nosil sveže robčke, poskrbela za metre in metre materjala...
l'jga

Pegaz ::

Verjetno bi zdaj že povedal, da ne bo več kandidiral, kaj misliš?

borchi ::

nima cajta povedat...
l'jga

gruntfürmich ::

ja, tudi to je zanimivo, da je folk zlo nezadovoljen, ampak procenti ki jih dobijo stranke se pa ne menjajo veliko iz leta v leto. (razen če res VSI volijo vsake 4 leta drugega in se na tak način ponovno-enako razporedijo glasovi:)))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ZlomljenZob ::

zadnji čas da pride levica na oblast...

solatko ::

Zadnji čas, da pride kakšen Baučar, Šrot, Tuš, da jim ne bo treba krast, sej majo za en cajt dost.

BigWhale ::

Mene resno zanima kdo od politikov je kaj nakradel. Ne glede na to, kdo je na oblasti, krade. Tako pravjo. Zdaj me pa zanima kdo je kolk nakradel.

Utk ::

Beri malo cajtnge pa poveži. Razne bratrance, sosede itd. Seveda je pa treba znat krast, in tist, ki pride do vlade, ni neumen. Vsaj za svojo rit ne.

Tody ::

BW, za tiste k nevemo največ sunejo :) Razne zastojn UMTS licence pa 2000 eurov za en stol, ki ni ne moderen ne udoben in podobne stvari... Spiska pa itak ne boš dobil :)

solatko ::

BigWhale - Dej no kdo krade, sej ni še noben zaprt, sam če bi resno previrjal premoženje pred volitvami in po koncu mandata, se pa večini kupček kar lepo popravi. Tudi utaja davka oziroma neprijava vseh dohodkov (sem štejejo tudi podkupnine), je kraja (v ZDA je to najhujše kaznivo dejanje, zaradi katerga so šli sedet mnogi, ki jim niso mogli dokatat marija k sebi poslov - tudi veliki All Capone).

Zeberdee ::

Jaz sem se odločil, da bom volil le po kandidatu in mojem videnju njega. Počasi mi gredo na kurac vsi skupaj.
Koalicija (Kranj):
SDS: Pri nas bo verjetno kandidiral Grims. Ne morem ga videti zaradi nesramnosti in nivojem obnašanja, ki ni vreden počenega groša. Če bi pri nas kandidiral recimo Virant bi dobil mojo podporo, kljub temu, da nisem na tem polu.
NSI: Do sedaj je vedno kandidiral kakšen kmet, ki v politiko po mojem mnenju ne spada.
SLS: Po pravici povedano se njihovih kandidatov ne spomnem. Imajo pa še vedno ruralni predznak...
DESUS: Za Kohla bi glasoval. Če že nima pojma, je saj faca in deluje tako odkrito neumen, da ne spada v politiko.
Ostali:
LDS: Pojma nimam, koga bo tukaj postavil.
ZARES: Pri nas je kandidiral Lahovnik. Če bo že spet je od vseh danih še najboljša rešitev. Poleg tega v debatah čutim, da Zares ne skače toliko ven. Ali pač.
SD: Nekako se mi zdijo prodani.
SNS/LIPA: ?

Bi pa nujno morali dati to, da se v državni zbor voli po lokalnem načelu - to, da glasujem za tipa, ki ima stalno prebivališče v Velenju je napačno.

Daedalus ::

Uh, volitve se bližajo. A kdo kej ve, a bodo novinarji letos tud štrajkal takrat?


Ne sam to. Iz dobro obveščenih virov sem slišal, da se pripravlja vstaja KP v mirovanju in prevzem oblasti pod kontrolo nekega vrtnega palčka iz Murgelj. Ključno sredstvo za to pa bo uporaba množične hipnoze, ki jo bojo izvajali speči agenti na RTV Slo in ostalih televizijah pod kontrolo taistega palčka. Tako da tokrat novinarji ne bojo stavkali, ampak bojo intenzivno zibali nihala s srpom in kladivom.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

Ni vprašanje stavka novinarjev - vprašanje je kdo bo kam pobegnil za veleposlanika. :-)
sudo poweroff

djordjevic ::

Ne sam to. Iz dobro obveščenih virov sem slišal, da se pripravlja vstaja KP v mirovanju in prevzem oblasti pod kontrolo nekega vrtnega palčka iz Murgelj. Ključno sredstvo za to pa bo uporaba množične hipnoze, ki jo bojo izvajali speči agenti na RTV Slo in ostalih televizijah pod kontrolo taistega palčka. Tako da tokrat novinarji ne bojo stavkali, ampak bojo intenzivno zibali nihala s srpom in kladivom.

:))

nevone ::

Glede na to, da je tole Loža je tvoj odgovor več kot primeren.

Ampak kljub lahkotnosti oddelka, je treba povedat, da stavkanje novinarjev na dan volitev je neokusno. Kot bi zdravniki stavkali ob izbruhu kakšne epidemije, ali pa bi na dan stavke puščali bolnike umirati.

Če se novinarji že imajo za nek faktor v družbi, potem naj se temu primerno obnašajo. Stavka na dan volitev v demokraciji, je daleč od primernega obnašanja, sploh glede na to da so dnevno prisotni v življenju ljudi in da imajo kar precejšen vpliv na stanje splošnega duha v državi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Daedalus ::

Me veseli, da se najde še kdo z dobrim detektorjem sarkazma:) Sicer se pa strinjam s tvojim postom.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

Nevone: imaš prav. Čeprav pa po mojem mnenju volitvam pripisuješ daleč preveč pomemben pomen. Še veliko drugih družbenih dogodkov je, ki so bolj pomembni.
sudo poweroff

nevone ::

Čeprav pa po mojem mnenju volitvam pripisuješ daleč preveč pomemben pomen. Še veliko drugih družbenih dogodkov je, ki so bolj pomembni.


Seveda, so tudi drugi družbeni dogodki. Ampak volitve so en tak osnovni princip, ki zagotavlja, da eden drugemu kar naprej postavljamo ogledalo, še posebej pomembno pa je, da se ogledalo postavlja oblastnikom. Ne zaupam niti temu, da ljudje vedno vedo, kaj je dobro, prav tako pa ne zaupam temu, da oblast vedno ve, kaj je dobro. Zato mora odgovarjati volilcem. In volitve se dogodek, kjer se to izrazi.

To, da pa ljudje postajajo apatični, ker imajo občutek, da se nič ne dogaja po njihovo, je pa problem. Ampak bi morali tudi premisliti, če mogoče od oblasti ne pričakukejo nekoliko preveč. Pametno je stati na realnih tleh.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Tudi sicer mislim, da primerjava s stavko zdravnikov ni na mestu. Volitve se zgodijo in izvedejo tudi brez novinarjev, le na komentar rezultatov je treba počakati (ker volilna komisija pač ne stavka in so rezultati javno dostopni, vsaj odkar imamo internet).

nevone ::

Očitno se ti demokracija in vse v zvezi z njo ne zdi preveč pomembna. Ampak je. Za "zdravje" države je še kako pomembna. Da pa eni mislijo, da je v dani situaciji možno kaj boljšega, se pa pač motijo. Tudi zgodovina govori temu v prid.

Seveda ne moremo med stavko zdravnikov v času epidemije in stavko novinarjev v času volitev postaviti =, lahko pa postavimo ~=.

Sploh če vzamemo v obzir, da se novinarji zelo radi ponašajo s svojo neodvisnostjo in objektivnostjo. Če pa stavkajo na dan volitev, ker začutijo, da se bo morala njim favorizirana opcija začasno umakniti, je pa to daleč od manifestacije neodvisnosti in objektivnega poročanja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> lahko pa postavimo ~=.

Naj se citiram, ker prvič ni prišlo skozi:

jype> Volitve se zgodijo in izvedejo tudi brez novinarjev, le na komentar rezultatov je treba počakati (ker volilna komisija pač ne stavka in so rezultati javno dostopni, vsaj odkar imamo internet).

nevone ::

Naj se citiram, ker prvič ni prišlo skozi

Oja, je prišlo skozi. Upam pa, da je tudi na drugem koncu prišlo kaj skozi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

borchi ::

> Seveda ne moremo med stavko zdravnikov v času epidemije in stavko novinarjev v času volitev postaviti =, lahko pa postavimo ~=.

stavka novinarjev ~= odločitev ljudi v vladi, da za določene medije ne dajejo izjav

hmm...
l'jga

djordjevic ::

Zlobni jeziki bi sicer kaj hitro lahko rekli, da je po anketah (prirejenih s strani zlobnega murglskega palčka, jasno) kazalo na zmago novinarjem menda 'priljubljene' opcije, kar bi lahko pomenilo, da so prav novinarji začeli postopek 'uravnoteževanja'. :)

Zgodovina sprememb…

ZlomljenZob ::

Moji izbranci so iz opozicije.

Nekako se mi še najbolj dopadeta Golobič in Kresalova, samo se pa zna zgoditi, da bo treba pa ravno SD volit, ker čene bo prišel ravno janša na oblast. Uglavnem, čas je nastopil za levico :D

Glede drugih strank:
-Desus: hm....smeh :D Karel Erjavec je zadnje čase prevzel vlogo Jelinčiča- zabavati publiko...:D (mi smo za upokojence :D:D)- če si še niste ogledali na youtubu, si oglejte par Erjavcevih "utrinkov" iz odaje trenja in podobnih..:D Drugače pa nimam posebnega mnenja....
-SLS, nič posebnega
-Nsi, klerikalci se mi nasploh ne dopadejo, šans pa itak nimajo, pa četudi pošljejo na tone glasovnega materjala v argentino in podobno...
-SDS, Menim, da tukaj ni potrebne kakšne besede...
-SNS, Moje mnenje o jelinčiču ni ravno dobro....še nobeden nacionalizem se ni dobro končal......Jelinčič je pač primitivec, arogantnež. Čeprav pa ima tudi nekaj izvirnih idej, vendar te ne vplivajo na mojo odločitev....torej:primitivec :D

Zelo si tudi želim in menim da bi bilo dobro, da bi naslednjo koalicijo sestavljale opozicijske stranke....

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Komaj je levica izgubila (pred stirimi leti), ze komaj cakajo na povratek odpisanih. Zalostno je samo to, da ima folk neverjetno kratko pamet.

Ampak glede na to, da ste tako optimisticni nad levico, potem bo tudi zame verjetno boljse, da zmaga in se bo spet cedilo mleko in med. :))

I really can't wait 8-O

nevone ::

Levica se zna lepo dobrikat. To je vse. Ko pa zagusti, mora pa desnica stvari v roke vzet.
Levica je tu zato, da daje ljudem upanje, da so utopična stanja možna. Desnica mora, tudi z malo grobosti, ljudi postavljati na realna tla.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

borchi ::

> Ko pa zagusti, mora pa desnica stvari v roke vzet.

november, 2007. vlada izgubi predsedniške volitve, vrže puško v kuruzo. aja, v olajševalno okoliščino je premier uvrstil še spotikanje ob kovčke v svojem stanovanju (dobesedno) :D

when the going gets though, the 'though' get knitting? :P
l'jga

Tear_DR0P ::

jst bom pa tajkune voliv
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Čeprav je pred volitvami zavladalo strašno protitajkunsko razpoloženje in je vlada napovedala oster boj proti korupciji, je morda vseeno čas, da se na volitvah - sprostimo. :-)

(Na vladno "sproščenost" ste pa pozabili, kaj?)
sudo poweroff

djordjevic ::

Ko pa zagusti, mora pa desnica stvari v roke vzet.

Ta predpostavka bi še morda vzdržala v kakšnem normalnem kontekstu s sposobno desnico. Pri nas pač ne.

kixs ::

Pri nas sploh prave desnice ni!

WarpedGone ::

>> Ta predpostavka bi še morda vzdržala v kakšnem normalnem kontekstu s sposobno desnico. Pri nas pač ne.

Kje pa majo sposobno desnico?
Majo kje sposobno levico?
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> Majo kje sposobno levico?

Pri nas. Spravila nas je v NATO, EU in do prevzema evra,

Imaš še kakšne višje leteče cilje? Za kaj takega potrebuješ liberalno večino (kot je očitno iz primera trenutne koalicije, ki do zdaj ni naredila še nobene resne poteze).

poweroff ::

WarpedOne> Majo kje sposobno levico?

Pri nas. Spravila nas je v NATO, EU in do prevzema evra,

Hehe, samo to niso ravno reference za levico. ;)
sudo poweroff

KandazaR ::


Nekako se mi še najbolj dopadeta Golobič in Kresalova, samo se pa zna zgoditi, da bo treba pa ravno SD volit, ker čene bo prišel ravno janša na oblast. Uglavnem, čas je nastopil za levico :D


Nekako se mi je vedno zdelo najbolj neumno voliti določeno strankio samo zato da vržeš trenutno oblast. Pač če se ti dopadeta lds ali zares voliš eno od teh strank. Zakaj bi bilo pa treba sd in obratno zakaj ravno sds. V sloveniji imamo proporcionalni sistem in ne večinskega kot se večkrat izkaže. Ljudje vidijo samo desnico in levico. Posamezne stranke pridejo navrsto kasneje. Osebno pa se mi leve stranke zdijo še premalo leve. V slovenij si želim kako bolj liberalno usmerjeno stranko (pa ne samo po imenu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Good Guy ::

kva bo kdo kle kandidat na volitvah. k ne vidim druzga k sam nakladanje tko k to počnejo politiki..

ste kr rojeni..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

imagodei ::

KandazaR> "Nekako se mi je vedno zdelo najbolj neumno voliti določeno strankio samo zato da vržeš trenutno oblast."

Res? Ti šment, potem preostane samo še to, da ali greš na volitve in oddaš neveljavno glasovnico, ali pa ne greš na volitve. V obeh primerih nič ne prispevaš k temu, da bi se NE izvolilo tebi neljube opcije.

IOW - npr. da določen procent ljudi na volitvah voli SDS, *precej* tistih, ki pa SDS ne marajo (pa nimajo *posebne* preference do katerekoli druge stranke) pa ostane ali doma, ali pa odda neveljavno glasovnico. Na koncu se preštejejo glasovnice in SDS zmaga s 27% (izmed veljavnih glasovnic), prva naslednja npr. leva stranka pa ima "borih" 19%.

Če pa se ti ljudje, ki nimajo *posebne* preference vseeno odločijo, da je čas za menjavo oblasti in volijo katerokoli drugo (levo) stranko, pri čemer se odločajo na podlagi vsaj *najmanjše* preference in gredo na volitve, se razmerje morda obrne in ima SDS naenkrat "samo" 22%, neka druga (leva) stranka pa jih prehiti s 26%.

Na podlagi vsaj *najmanjše* preference.

Če si sit trenutne oblasti in bi jo rad zamenjal, je najslabše ostat doma in skrušeno zmajevati z glavo.
- Hoc est qui sumus -
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domoljubni shod (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10023143 (19396) krneki0001
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814101112 (85297) imagodei
»

Desnica razpada? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82995983 (79323) poweroff
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94644885 (26956) poweroff
»

Gantar vstopil v LDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11528801 (26980) poweroff

Več podobnih tem