» »

Gantar vstopil v LDS

Gantar vstopil v LDS

«
1
2 3

poweroff ::

KLIK.

V gospodarski odbor LDS je vstopil predsednik uprave KD Group in donedavni član vladnega strateškega sveta za gospodarstvo Matjaž Gantar, ki bo odbor tudi vodil, nekdanji predsednik pivovarne Laško Tone Turnšek in Boštjan Horvat, zadnja leta najbolj znan kot pobudnik ustanovitve slovenske sekcije protikorupcijske organizacije Transparency International.

Slovenska desnica pa v jok!

P. S. Zdaj čakam samo še na to, da bo v LDS vstopil Mićo Mrkaić... >:D
sudo poweroff

opeter ::

Kaka desnica? Pokažite mi jo! Kje je slovenska desnica? Ker SDS to ni...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

luli ::

LDS se je pač pozicionarala desno, kamor je vedno sodila. Za levičarje so se imeli samo zato, ker se je to v tistih časih slišalo moderno.

borchi ::

sem mislu zjutraj, da sem slabo slišal, pa je očitno res... :\

politika se je tako močno umaknila iz gospodarstva, da se mora gospodarstvo umakniti v politiko. :D

resno, ali tudi v gospodarstvu nastajata dva bloka?
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

poweroff ::

Oooo, zdaj smo pa ugotovili tisto, kar jaz pravim že par let. LDS je desničarska stranka. V Sloveniji imamo samo desničarske stranke. Eni so bolj skrajni, ene malo bolj vleče v "libertarno smer", eni pa so bolj proti sredini.
sudo poweroff

Oxford ::

Kaka desnica? Pokažite mi jo! Kje je slovenska desnica? Ker SDS to ni...


Vsaka stranka, ki se pečâ s NSi in Cerkvijo JE desnica! Če po po tvoje SDS ni desnica, potem se postavi na glavo, da boš znal pravilno ločiti levo od desne. :D Joke.

NavadniNimda ::

LDS bo postala zanimiva, ko bo odšel Keber (in filozofska smer, ki jo zagovarja). Do takrat ni zanimiva, tudi če se jim pridružijo Mrkaić, Damijan in drugi, ki imajo nekaj v glavi, pa ne zaudarja po samoupravnem socializmu ter ni nagnjeno v smer dogovorne ekonomije, ki dobiva takt iz dirigentskega trona, rezerviranega za sindikal-paradajzarske vampirčuge.;)

Oxford ::

... ter ni nagnjeno v smer dogovorne ekonomije, ki dobiva takt iz dirigentskega trona, ...


Kako znano mi je tole v zadnjih dveh in pol letih. :\

Mercier ::

Načeloma bodo v politiki vplivni in bogati. Idealizem je pošel. Janša je skenslal Pučnika, v Ljudski Zagožna, v LDS-u ni več veliko mladincev videt, Demokratske stranke že dolgo ni, Demos...

NavadniNimda ::

V sociološkem prostoru MORAJO biti tudi vplivni in bogati. Nekako mora obstajati antipod salmonelarskim sindikatom, ki so mlinski kamen za razvoj družbe in vsakega zavedajočega-se posameznika. Zato je nujno, da spregovori tudi ideja svobodnega trga in čimmanjše in čimmanj požrešne države. Tudi SDS-faloti niso nič naredili na tem področju, tako kot njihovi predhodniki, in jih je zategadelj leta 2008 potrebno oterati v tri krasne.8-)

aljazh ::

Hmm... se obetajo kakšne spremembe tudi na Delu? Se Slivniku in Jančiču morda tresta stolčka? Glede na to, da je Delo kupila Pivovarna Laško...

Oxford ::

... nekdanji predsednik pivovarne Laško Tone Turnšek ...

mathjazz ::

V Sloveniji imamo samo desničarske stranke.

Kaj pa SD? Oni so v okviru Partnerstva pri dohodninski lestvici predlagali zvišanje davka za najbogatejše. Iz 39% je tako narasel na 41%, v resnici pa so želeli celo 45% - ker ima toliko Italija. Pozabili so pa, da slabše davčne vzornice v EU skoraj ni mogoče najti.

Za višje davke se po definiciji zavzemajo levičarji. Ali kako ti definiraš levo-desno?
www.getfirefox.com

Vajenc ::

Zvišanje davka za najbogatejše, to je clear levo.

borchi ::

vstopili so v LDS na Dan Mladosti :D

o, jezus, tole ne more bit res.
l'jga

poweroff ::

Hja, SD... v tej stranki, ki se je včasih imenovala komunistična, so bili sami "rdeči direktorji".

Zdaj naj mi pa nekdo pove kako levičarska, da se izrazim drugače: kako proletarska je sploh stranka rdečih direktorjev? :D

Kako definiral levico desnico.. v bistvu se mi zdajle ne da pisati neke obsežne definicije, na splošno bi rekel, da jje levica bolj na strani človeka, desnica pa na strani družbe in korporacij. To se potem vidi pri temah kot npr. varnost, nadzor, sociala, itd.

V Sloveniji pa so vse stranke predvsem na strani same sebe. Zavzemajo se sicer za človeka, samo to mora biti Nač Človek. :D Tako da v Sloveniji so ti pojmi precej ... fluidni.
sudo poweroff

Sergio ::

Matthai: Trenutno se naša definicija levice in desnice nanaša na blokovsko delitev izpred 60 let.

Nikoli ne bom pozabil neke zanimive misli, ki sem jo prebral v Sobotni prilogi kakšne 3 leta nazaj: "Umrl je še zadnji veteran iz prve svetovne vojne".

Sedaj lahko izračunaš, koliko let te bedarije nas še čaka. Slovenci smo PREobremenjeni s preteklostjo, in to definira našo sedanjost.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

poweroff ::

Predvsem se mi zdi problem zagrizenost in ideološka zaslepljenost. Jaz nimam mobenega problema v službi delati z desničarji, levičarji, anarhisti - dokler so kot ljudje v redu.

To žal ni pravilo. Mnogo ljudi noče sodelovati z neko firmo, ker je pač "LDSovska firma", s časopisom, ker je "provladni", brati knjig, ker so jih pač napisali "fdvjevci", itd.

To je eno tako totalitaristično razmišljanje. Če je "naš" je OK, če ne pa niti milimetra sodelovanja z njim.

V tujini (koikor sem to uspel zapaziti) tega ne poznajo. Tam folk celo bere časopise "nasprotne strani". Ne le bere - redno bere in naroča!
sudo poweroff

mathjazz ::

Sergio: točno tako.

Matthai: tudi pri nas so izjeme - jaz recimo redno berem Mag, delam pa na Mladini (in jo seveda tudi redno berem). :-)

Glede levo-desno:
Se strinjam, da je levica "Za Človeka pred profitom", bo pa zanimivo videti, ali bo LDS s prihodom kapitalskega dvojca (Turnšek je že dolga leta v LDS) postal desna stranka. Še toliko bolj zato, ker je K.K. v LDS pripeljal Školjč, ki je nedavno kandidiral za predsednika LDS, gospodarski program pa mu je spisal Mićo Mrkaić.
www.getfirefox.com

Thomas ::

> Se strinjam, da je levica "Za Človeka pred profitom",

Levica bi torej lahko bila tudi "Za Človeka pred pitno vodo" in "Človeka pred kruhom".

Neumnost. Kapital, pitna voda in kruh imajo nek smisel SAMO zaradi človeka. Zato je zavzemanje za več kruha, pitne vode in kapitala humanizem. Ludizem proti kapitalu (ali pitni vodi) je pa (maskiran) dehumanizem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

> Se strinjam, da je levica "Za Človeka pred profitom"

Sej nista samo dve opciji:
1. Za Človeka pred Profitom
2. Za Profit ne glede na Človeka

Obstaja še tretja:
3. Človek za Profit in Profit za Človeka.

Človek je porabnik. Profit je pa samo zelo dober vzvod, da družba ne stagnira.

Sicer smo pa neprofitni sistem sporobali in dokazali, da ne deluje.

Samo eni kar nekako ne verjamejo, da je to tako. Morajo ene parkrat probat.

Če pa revnejši mislijo, da jih lahko z dekretom naredimo bogate, pol pa ni čudno, da so revni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

_marko ::

Levica, desnica.... sej mi je že vseeno.

Jaz bi rad od države dve stvari:
-sodobno gospodarsko/ekononomsko politiko
-umik države iz praktično vsega, kjer je ne rabi bit(minimazirat vlogo države)

Samo kaj.. koga volit? Janša nas je že napizdil, LDS je še vedno levi, noben več ne govori o ekonomskih reformah...
Pa nisem človek, ki bi govoril, da so politiki idoti in tako naprej kot mnogi delajo. Ampak sem pa vseeno, kar precej razočaran nad slovensko politiko, pa naj bo levo ali desno.
Nevem zakaj bomo rabili 10 let, da bomo uvedli spremembe, ki bi jih lahko sedaj.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Jst ::

Problem je tudi v tem, da največ ljudi, ki se udeleži volitev, je upokojencev. "Nekdo" v mojem družinskem krogu je v volilni komisiji in na volišču videva populacijo nekako takole: 70% upokojencev, 10% mladih, ostalo mešano. Dokler bo ostalo tako, smo na slabi poti.


Glede na to, da samo 400.000 (mogoče je številka 600.000; se ne spomnim točno) ljudi dela, se pravi je v nekem delovnem razmerju, pomeni, da teh 400k ali 600k vzdržuje ostalih miljon 600 (ali 400) ljudi.

Jaz imam eno zelo radikalno idejo: dajmo volilno pravico (za v državni zbor) samo ljudem, ki so v nekakšnem delovnem razmerju (izključimo vse, ki delajo v javni upravi), pa bi politika zgledala zelo drugače. Predsednika države pa naj volijo vsi. Tako pa nam politiko diktirajo upokojenci.

Primer: V Kočevju je že od samosvojitve isti župan: Janko Veber. Zakaj? Ker upokojence vozi na svoj vinograd, na izlete in najbrž še drugam po Sloveniji. Ni čudno, da vsi upokojenci volijo SDjevega Vebra, ki za Kočevje ni naredil v teh 16-ih letih NIČ, NULA, NIET!!! Pred dvajsetimi leti je bilo Kočevje svetlobna leta pred Novim Mestom, a sedaj se je pa zgodba obrnila. Novo Mesto se pospešeno razvija, Kočevje pa pospešeno razpada. Še rolat se ne moreš iti, ker so ceste in pločniki čist v pi*di. Vsako leto zaflikajo en kvadratni meter ceste in to je to - stvar rešena.


Pa še nekaj: županom bi morali omejiti MAX 3 mandate. Torej 12 let.


Veber tudi kategorično odvrača tuje investitorje. Hoteli so zgraditi podružnico leka (ali krke), pa so, po županovih navodilih, ugotovili, da bi to preveč škodilo naši smrdljivi reki rinži. Sedaj pa na isti lokaciji stoji TUŠ. Največja ironija je pa to, da železarske tovarne vsako leto rastejo - in katere bistveno več onasnažujejo, kot bi pa podružnica leka (ali krke - se ne spomnim točno).


---

Torej, upokojencem omejiti dostop do volitev, ali pa vsaj to, da bi se njihov glas štel polovico. Vsaj to. Ker če se bo to nadaljevalo, potem nas bo še Kosovo prehitelo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Hockey ::

Predpostavljati jih za manjvredne? Uh, uh. Si niti ne upam predstavljat.

_marko ::

->Torej, upokojencem omejiti dostop do volitev

Jah, sem tudi jaz razmišljal kako lahko moj glas, ki je precej premišljen pred volitvami , šteje enako kot glas od neke upokojenke, ki ji prijazen ton in lep izged Pahorja všeč.
Ampak jebi ga... volitve že dolgo niso več le vsebina. Pošteno pa je, da vsak glas šteje enako in da imajo vsi, ki so 18 volilno pravico.

Slovenija je pa po defaultu levo usmerjena - IMO posledica bogega socializma.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Ziga Dolhar ::

Jst, dovolil si bom (pretirano) posploševanje. A recimo takole:

a) Upokojenci so konzervativni.
b) 'Navadni delavci' imajo precej egalitarne poglede in zahteve po 'enakosti' v delovnih razmerjih.
c) Mladi in neizobraženi imajo anarhistične poglede.
d) Mladi in starejši, visoko izobraženi, so liberalnejši in naprednejši.

Smisel volitev je, da se preveri 'povprečno' stališče in nazori vseh prebivalcev Slovenije.

Iz tvoje argumentacije izhaja, da - z vidika napredka (skupine d) - konzervativni, anarhistični in egalitarni pogledi precej zaviralni in v takšni družbi nezaželjeni. Ergo bi tem interesnim skupinam odvzel volilno pravico.

S tem izničiš smisel volitev; čemu sploh imeti volitve, če pa je njihova volilna pravica odvisna od njihovih nazorov, edine sprejemljive nazore pa postavljaš 'ti' (ali katerakoli izmed drugih interesnih skupin)?

Uvajaš svojevrstno diktaturo 'pravega pogleda'. Če si 1.600.000 Slovencev želi komunizma, naj jim ga 400.000 ne vsiljuje. Njihova argumentacija ('napredek') je pravilna zgolj z njihovega gledišča.

Žal - država mora vsaj v povprečju ugajat vsem. Čeprav si želim 'napredka', si eventuelno nikakor ne želim biti na strani iz političnega odločanja v popolnosti izključenih.
https://dolhar.si/

Jst ::

Vem, da je to verjetno najbolj radikalni pogled, kdarkoli ste ga slišali. Vem tudi kaj je point volitev (demokracije) - da volijo *vsi*. Vem tudi, da je to neke vrste diktatura - elitistična demokracija. In ni izvedljiva, ni moralna in je v nasprotju, za kar smo se zavzemali.

To je samo nek svojevrsten pogled, kako zagotoviti en velik boost napredka.

Včasih me pač nekatere stvari preveč razjezijo, pa potem izlivam bes kjerkoli sem - v tem primeru za tipkovnico.


Pa če bi bil referendum za sprejetje te "moje" ideje bi bil proti. Ker to je diskriminacija na kvadrat!


---

Ampak samo tako, za razmislek, kdo dejansko voli našo vladajočo garnituro.

---

Ne mislite, da dejansko zavzemam takšno stališče.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mathjazz ::

Zgolj v pojasnilo, ker je prišlo do nesporazuma: Za Človeka pred kapitalom sem napisal v navednicah in to ne brezveze, ampak zato, ker je tak naslov Kebrovega manifesta za LDS, ki pa bo pomoje s prihodom novih ljudi v stranko in potencialnim "preprogramiranjem" kaj hitro končal na smetišču zgodovine.
www.getfirefox.com

Daedalus ::

_marko - same here.

Volilna pravica pa naj bo točno to, kar je zdaj. Ni neka stara mama povprečno gledano nič bolj ali manj racionalna od nekega delavca, študenta, srednješolca. Sam njena (i)racionalnost se odraža v drugih preferencah. Splošna in enaka volilna pravica ni učinkovita, kot tud demokracija ni. Mata pa skupaj en namen - zagotoviti čim bolj enakopravno zastopanost večine interesov v družbi. In to tisti, ki v državi vidijo samo učinkovitost - gladko pozabijo. Če hočeš met učinkovit sistem - pol si pravi za kako obliko diktature. Demokracija ni učinkovita, je pa lih zarad tega good. Ker ne more en pofurat vseh ostalih, ne da bi za to plačal v obliki politične podpore.


Ampak samo tako, za razmislek, kdo dejansko voli našo vladajočo garnituro.


Volijo jo volivci. In čisto nihče drug.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Luka Percic ::

Ko smo že pri volilni pravici; nobene logike ni, da mlajši od 18 let nesmejo volit.
Saj smo vsi enakopravni ane?

In glede na to, da so starši kazensko odgovorni za prestopke svojega otroka, pa naj bodo še za njegov glas.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

> In glede na to, da so starši kazensko odgovorni za prestopke svojega otroka, pa naj bodo še za njegov glas.

Starši so kazensko odgovorni za kazniva dejanja otrok?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

In glede na to, da so starši kazensko odgovorni za prestopke svojega otroka, pa naj bodo še za njegov glas.

A se ti hecaš?

Ko smo že pri volilni pravici; nobene logike ni, da mlajši od 18 let nesmejo volit.
Saj smo vsi enakopravni ane?


Poslovna/opravilna sposobnost. Zakaj pol mlajši od 18 let ne smejo ustanavljat podjetij? Al pa zakaj petletni otroci ne smejo opravljati izpita za avto? Zakaj norci pol nimajo volilne pravice? Sej lahko njihovi zakoniti skrbniki odgovarjajo za njihov glas, ane?

Ne bi že spet šli v tole, ker smo šli že ene parkrat. Totalna relativizacija na podlagi nekih nedefiniranih pravic te bo pripelala v absurde tipa, da se sprašuješ, zakaj nerojen otrok nima volilne pravice. Pač voli namesto kepice celic njihov lastnik - mati.

Je zelo simpl - maš recimo človeške pravice, temeljne, ki veljajo za vse ljudi. Maš pa tud državljanske pravice, ki so določene malo drugače. In ponavadi so podlaga za določene pravice "bombončki" tipa kazenska odgovornost, poslovna/opravilna sposobnost, ipd... Na podlagi tega se določi tudi, kakšni so pogoji, ki opredeljujejo volilno pravico. Ti vse lepo piše v zakonodaji na to temo. Ki je dosegljiva preko interneta.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Čas za ekonomske reforme smo že zdavnaj zamudili. Pravzaprav je zdaj skrajni čas za ekonomsko revolucijo.

Dobro bi bilo postavit davek na kapitalske dobičke na nič odstotkov, še enkrat izvest nacionalizacijo in denacionalizacijo, v največ kakšnem tednu, in ljudem razdeliti _navodila_ za ravnanje s kapitalom, ki ga prejmejo v obliki certifikatov.

Ne pa da otrokom socializma, ki se jim tudi sanja ne, kaj kapital sploh je, v roke porinemo denar. Saj veste, moralno nedopustno je, da naivnežem dovolimo, da obdržijo svoj denar.

luli ::

jype : Prvič se popolnoma strinjam s tabo.

Ampak povej mi, kdo bo jih izvedel? Se še spomniš tistih plakatov proti reformam (sklonjene glave). Res da nisem strinjal s vsemi predlogi teh reform ampak zdaj jih po moje ni sposoben izvesti noben več. Kako misliš, da bi sedaj tisti, ki so aktivirali ljudi proti tem reformam vsilili svoje reforme, ki bi bile v 95% vseh idej enake tistim, proti katerim se je narod dvignil.

Narod pri nas pač vidi črno-belo.

Tako ne boš našel človeka, ki bi znal realno povedati svoje mnenje o Drnovšku recimo.
Priznati mu je treba uspehe na področju pogajanj za nasledstvo, truda o ureditvi državne meje,... Grajati je treba denacionalizacijo (predvsem izpeljavo), ureditev javne uprave, sodne zaostanke,...

Janšo bi sam pohvalil predvsem glede javne uprave (vem, tu je najbolj zaslužen Virant), gospodarstvo gre na boljše,..
Grajal bi predvsem visoko šolstvo (pa ne zaradi razlogov, ki jih navajajo politično nastavljeni študenti), zdravstvo, ki je na ravni Kebra in način vodenja (tu se mi zdi premlačen in ne diktator, kot bi ga eni radi prikazali).

Ampak kaj ti bom razlagal? Kako se na svet gleda črno-belo in kako oblikovati mnenje na podlagi predlagatelja najbolje veš sam.
Redno berem mnenja (tudi tvoja) in kolikor se spomnim si bil proti reformam tudi ti.

A veš, da so sedaj pri LDS isti ljudje kot so bili prej pri Janši? Zakaj bi ti isti ljudje sedaj imeli drugačne reforme?

In ja volil sem Janšo, ker sem upal na reforme in v kolikor bo zadeva takšna kot je bom sedaj volil LDS (če se še prej znebijo nesposobnega Kebra). Drugače bom pač volil SNS.

jype ::

luli> Ampak povej mi, kdo bo jih izvedel?

Uh. Amm. Eee.

Tehnične podrobnosti naj bodo prepuščene bralcu za vajo.

Edina rešitev, ki bi si ji drznil napovedat uspeh, ali pa jo sam poskušal izvajati, če bi imel v rokah vzvode, je intenzivno izobraževanje.

Uvedel bi predmet "economics", ki bi ljudem na vseh nivojih osnovnega in srednjega šolanja razložil, kako deluje socialni kapitalizem, da bi hkrati razumeli, da morajo vlagati vase, ker država ne bo, ter plačevati davke, ker zasebni kapital pač ne vidi računice v socialni in okoljski odgovornosti, dokler država ustrezno ne prilagodi kazni in spodbud (pri tem ne mislim na nikakršno progresivno obdavčevanje ali zeleno divjanje, temveč zgolj v obdavčitvah ekscesov, ki so nujni, če nočemo, da se ljudem dejansko splačajo industrije, ki dolgoročno onemogočijo razvoj neke regije, kar se v nereguliranem kapitalizmu zgodi ravno tako pogosto, kot v plansko vodenih gospodarstvih).

Potem bi ljudje dejansko razumeli argumente, ki jih danes ne, in bi se precej drugače obnašali do reform.

luli> Redno berem mnenja (tudi tvoja) in kolikor se spomnim si bil proti reformam tudi ti.

Res je. Enotna davčna stopnja se mi je zdela pretirana sprememba, obsojena na propad že od samega začetka, kakor se je tudi zgodilo (ker ljudje niso vzgojeni tako, da bi razumeli njene prednosti, ki so pravzaprav v našem primeru dejansko vprašljive). Veliko boljša ideja, ki jo je nekdo podal tudi tu na forumu, je bila 15% in 35% obdavčitev z mejo, ki se jo lahko tako premika glede na nivo standarda, ki omogoča udobno življenje, da obdavčitev nikoli ne prežene uspešnih. V primerjavi s sedanjimi obdavčitvami, ko grejo davki daleč prek 60%, bi bil to tako za delavce, kot podjetne, pravzaprav bistveno bolje, v prvih nekaj letih pa bi država lahko proračun in mejo usklajevala tako, da bi omogočala gospodarsko rast, ki bi kasneje, ko bi jo enkrat zares dosegli, omogočala tudi zares nižje davke in zaradi mene tudi absolutno dražjo, a učinkovito državo (ker to zdaj očitno ni, draga je pa kljub temu).

luli> Drugače bom pač volil SNS.

Lepo prosim, najprej premisli, kaj utegnejo s povečano politično močjo početi, potem pa, ko boš prišel do zaključka, voli koga drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

A. Smith ::

>>>Ne pa da otrokom socializma, ki se jim tudi sanja ne, kaj kapital sploh je, v roke porinemo denar. Saj veste, moralno nedopustno je, da naivnežem dovolimo, da obdržijo svoj denar.

Amen. Razne idiote tipa Mencinger, ki se je takrat naokoli drl, da so certifikati ničvreden papir, pa pozapret!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

poweroff ::

OK, najprej glede Človeka pred Profiton in obratno. Profita nisem nikjer omenjal. Očitno imate nekateri zelo marksistično razmišljanje n takoj pomislite na marxistično dilemo.

Rekel sem, da je levica bolj na strani človeka, desnica pa na strani družbe in korporacij. Po moje se to vidi tako, da levica nekoliko bolj poudarja človekove rpavice in svoboščine, desnica pa prvenstveno ustvarja pogoje za svobodno podjetništvo. Sem pa tudi rekel, da se oboji zavzemajo za človeka oz. njegovo blaginjo. Samo pot do tega je nekoliko različna.

Ampak v bistvu če malo pomislim, bi rekel, da je za desnico značilen predvsem utilitarizem. Zato pri njih v ospredju ni ekologija in sociala. Nekoliko bolj so bližje načelu da se mora vsak sam boriti zase in utilitarističnemu načelu maksimalne koristi za maksimalno število ljudi.

Levica po drugi strani stoji ne nekih bolj univerzalnih načelih. Če povem na primeru: levičar ne bo nikoli uporabil instrumenta mučenja, desničar pa ga bo samo v primeru "ticking bomb", če bo lahko rešil veliko človeških življenj. Kaj je bolj prav je pa stvar debate. Na hitro bi človek rekel, da je boljše utilitaristično načelo maximiziranja, po drugi strani pa nas zgodovina uči da se je utilitarizem velikokrat zlorabljalo čez vse meje in je dobro, da imamo neka univerzalna načela.

Samo kaj.. koga volit? Janša nas je že napizdil, LDS je še vedno levi, noben več ne govori o ekonomskih reformah...
Hehe, do tega spoznanja sem zaj šrišel že ene dva mandata nazaj. Samo jaz sem kao anarhist... (to mi je enkrat Thomas rekel) :P

Jaz imam eno zelo radikalno idejo: dajmo volilno pravico (za v državni zbor) samo ljudem, ki so v nekakšnem delovnem razmerju (izključimo vse, ki delajo v javni upravi), pa bi politika zgledala zelo drugače. Predsednika države pa naj volijo vsi. Tako pa nam politiko diktirajo upokojenci.
Zakaj pa tak kriterij? Zakaj pa ne samo tistim, ki so modrooki, visoki in blond? Ali pa tistim, ki imajo več kot 1 mio. EUR premoženja? Ali pa...

Primer: V Kočevju je že od samosvojitve isti župan: Janko Veber. Zakaj? Ker upokojence vozi na svoj vinograd, na izlete in najbrž še drugam po Sloveniji. Ni čudno, da vsi upokojenci volijo SDjevega Vebra, ki za Kočevje ni naredil v teh 16-ih letih NIČ, NULA, NIET!!!
To je tipično jamranje, kot ga poslušam že od naravoslovcev. Ja hudiča, pa naj njegovi protikandidati tudi začnejo tako delat! Če pa ima nesposobne protikanditate, ki svoje kampanje ne znajp prialgodit razmeram na "tržišču" (in bi raje okolico prilagodili sebi - z izključevanjem določene skupine volilcev), potem pa ni čudno, da je izvoljen. V bistvu je tvoje razmišljanje precej stalinistično. Prilagodil se volilcem ne bom, pač pa bom volilce prilagodil sebi. 8-O

Jst: To je samo nek svojevrsten pogled, kako zagotoviti en velik boost napredka.
Napredka? Zate ja, za upokojence pa je napredek pač nekaj drugega. In ker živimo v demokraciji in so očitno oni večina - obvelja njihovo videnje napredka. Tako pač je. Don't like it? Sorry, it is democracy.

luli> Drugače bom pač volil SNS.

Lepo prosim, najprej premisli, kaj utegnejo s povečano politično močjo početi, potem pa, ko boš prišel do zaključka, voli koga drugega.

Luli se bo najprej v temi o SOVI opravičil, potem bo pa razglabljal o volitvah...
sudo poweroff

luli ::

Tajnim agentom sove se ne mislim opravičevat!

nevone ::

> Samo kaj.. koga volit? Janša nas je že napizdil, LDS je še vedno levi, noben več ne govori o ekonomskih reformah...
Hehe, do tega spoznanja sem zaj šrišel že ene dva mandata nazaj. Samo jaz sem kao anarhist... (to mi je enkrat Thomas rekel)

Do kakšnega/katerega spoznanja pravzaprav? Da ni nikogar ki bi ga bilo vredno volit? Torej predlagaš da ne volimo? Ker to pa je anarhizem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

Tajnim agentom sove se ne mislim opravičevat!
Luli, kaj konkretno si s tem mislil?

Ni bilo namreč govora o tem, da bi se moral opravičevati tajnim agentom SOVE, pač pa da se opravičiš meni, ker si napisal, da zagovarjam SOVO, kar NI RES.

nevone: Do kakšnega/katerega spoznanja pravzaprav? Da ni nikogar ki bi ga bilo vredno volit? Torej predlagaš da ne volimo? Ker to pa je anarhizem.
Ja, jaz sem prišel do spoznanja, da trenutno ni stranke, ki bi jo jaz smatral za tako, da bi jo bilo vredno volit. Zato ima na izbiro dve možnosti.
a) ne volim (ali pa oddam neveljavno glasovnico)
b) volim "protistranko", se pravi tisto, ki bo vsaj malo zbalansirala trenutno situacijo.

Anarhizem je pa zame predvsem to, da ne priznavaš Oblasti. Jaz jo priznavam in zakone spoštujem. Pa čeprav se z njo ne strinjam. In če si Oblast želim zrušiti, jo želim zrušiti z zakonitimi sredstvi. Tako da to, da ne vidim stranke za katero bi volil, ni anarhizem.
sudo poweroff

borchi ::

> Torej predlagaš da ne volimo? Ker to pa je anarhizem.

?! zanimivo. napačno.
l'jga

Daedalus ::

Do kakšnega/katerega spoznanja pravzaprav? Da ni nikogar ki bi ga bilo vredno volit? Torej predlagaš da ne volimo? Ker to pa je anarhizem.

Volit, ne volit, volit SDS, volit LDS/karkoli drugega, oddat neveljaven glas - so svobodna izbira posameznega volivca. Kje ti tu vidiš anarhizem, mi pa res ni jasno. Tudi ne-voljenje al pa oddaja neveljavne glasovnice je pravzaprav opredelitev - eno ponavadi pove, da se ti s tem ne da ubadat, drugo pa, da se ne strinjaš z nobenim od ponujenih programov. In da naj drugič politika malo bolj premisli, kaj bo ponudila. Še vedno pa ni anarhizma, nikjer.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

> In če si Oblast želim zrušiti, jo želim zrušiti z zakonitimi sredstvi. Tako da to, da ne vidim stranke za katero bi volil, ni anarhizem.

In kaj boš imel, ko boš zrušil Oblast? Če itak praviš, da ni nikogar, ki bi ga volil? Nekej tuki ne štima.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

> Še vedno pa ni anarhizma, nikjer.

Ah, ravno to rabimo ja. Nobenga volit. To je velika vrednota. Jest nimam nič proti, če kdo ne voli. Samo delat propagando, da ni nikogar za volit, je pa anarhistično.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

> In da naj drugič politika malo bolj premisli, kaj bo ponudila.

Kaj pa medtem? Imaš brezvladje? Anarhijo? Samo sodno vejo oblasti?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Daedalus ::

Jah, nevone, tako je to, ko vidiš samo tisto, kar hočeš.

Kaj pa medtem? Imaš brezvladje? Anarhijo? Samo sodno vejo oblasti?

Raven posameznika, anyone? Če nekdo odda neveljavno glasovnico - je to statement, ki kaže na dejstvo, da nekdo ni zadovoljen s ponujenimi opcijami. To je vse, kar sem povedal. Če ti tu vidiš poziv k anarhiji - vidiš preveč. Mnogo preveč. Fora je samo v tem, da če imaš na nekih volitvah statistično gledano, veliko število neveljavnih glasovnic, lahko to pomeni dvoje:

- da so volilvci v zadnjih štirih letih ratali moroni, ki ne znajo izpolnit glasovnice
- da so politiki ponudili slabe programe in jih s svojim početjem volivci na to opozarjajo

Običajno je veljavna druga trditev. Čeprav jo politika najraje spregleda in ma volivce za morone.

Ah, ravno to rabimo ja. Nobenga volit. To je velika vrednota. Jest nimam nič proti, če kdo ne voli. Samo delat propagando, da ni nikogar za volit, je pa anarhistično.

Prvi del trditve - svobodna izbira.

Drugi del trditve - izražanje lastnega mnenja.

Kaj točno te tu moti? Razen predsodka do nekaterih oseb?

In kaj boš imel, ko boš zrušil Oblast?

Drugo Oblast. Ne govori se tu o revoluciji, se pa eni zelo trudite to tako prikazat. Bo treba kak politološki učbenik počasi v roke vzet, pa si razčistit pojme. Al pa pisat diskljemerje, da se debata giblje v okviru demokratične ureditve države. In s tem so tudi definicije uporabljenih pojmov - usklajene.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

> Drugo Oblast.

Kako, če ni nihče primeren?

> Jah, nevone, tako je to, ko vidiš samo tisto, kar hočeš.

Tako je ko vidim tisto, kar nočete, da vidim.

Raje odgovori na vprašanje, kaj imaš medtem, ko nimaš nikogar na Oblasti?

Sicer sem pa polemiko začela z Matthaijem. Kje se pa ti vidiš v tej debati je spet drugo vprašanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Raje odgovori na vprašanje, kaj imaš medtem, ko nimaš nikogar na Oblasti?

Dobro vprašanje. Čakaš, da se najde nekdo, ki ima čas in voljo kandidirat s programom, ki je smiseln.

Če bi ti lahko izbirala med Stalinom, Pol Potom in Hitlerjem, ne bi raje oddala neveljavne glasovnice (pa za ta primer predpostavimo, da so volitve resnično tajne)?

nevone ::

> Če bi ti lahko izbirala med Stalinom, Pol Potom in Hitlerjem, ne bi raje oddala neveljavne glasovnice (pa za ta primer predpostavimo, da so volitve resnično tajne)?

V Sloveniji nimamo takega primera.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> V Sloveniji nimamo takega primera.

To je le tvoje mnenje. Če se volilcem zdijo opcije zanič, je oddaja neveljavne glasovnice dober način kako demokratično povedat nekomu, ki se ni s svojim programom potegoval za glasove, da ti glasovi čakajo nanj.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predčasne volitve 2014 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20150859 (47172) Invictus
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645075 (27146) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150243 (43528) Keyser Soze
»

Volitve se bližajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8220588 (19207) T-h-o-r
»

Ustanavlja se liberalna stranka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11010938 (7401) Jst

Več podobnih tem