» »

Domoljubni shod

Domoljubni shod

1
2
3

maco-maco ::

Se samo bojim, da ne bi dobili same populiste. Zaupanje v državo in politiko je tako nizko, da se jo pošteni, sposobni, delovni ljudje izogibajo. Več lahko dosežejo izven nje.

Na volitve sicer bolj hodijo starejši in tisti, z višjo izobrazbo. Ker se spomnim študentskih volitev (volijo tistega, ki obljubi več pijače), se mladih kar malce bojim. Je pa res, da ljudi, ki so nad politiko obupali, najlažje spraviš k volitvam tako, da jih prisiliš. Samo volilna je pravica, ne dolžnost. Mogoče parlament razširit na 100+2 sedeža. Potem pa vsak sedež dobi tisti, ki dobi 1% glasov upravičencov (17.000 glasov). Ostalo ostane prazno. Samo nisem ziher, kaj bi nastalo iz tega.

Kot pa si rekel,
To je namreč posledica strategije strank (predvsem SDS), da si relativno število glasov večajo s tem, da zbijajo priljubljenost drugih strank.
, je definitivno nekaj potrebno naredit, da se v politiko privabi tiste, ki se je zaradi slabega glasu izogibajo.

Na žalost je tako in drugačno zaupanje težko pridobit.
Kaj?

ZaphodBB ::

Se samo bojim, da ne bi dobili same populiste. Zaupanje v državo in politiko je tako nizko, da se jo pošteni, sposobni, delovni ljudje izogibajo. Več lahko dosežejo izven nje.

To je neizogibno. Dokler ne bodo vlade dobili še ZL oziroma neka druga radikalno leva stranka ne bo možnosti za stabilizacijo.

Skratka, dokler običajen folk ne bo razočaran nad Mesci, Hanžki, Janšami in podobnimi liki, ne bodo volili pragmatikov. Folk še vedno verjame, da se da "na simpl" rešit naše okolje/kulturo, brez da bi to njih osebno prizadelo.


Na volitve sicer bolj hodijo starejši in tisti, z višjo izobrazbo. Ker se spomnim študentskih volitev (volijo tistega, ki obljubi več pijače), se mladih kar malce bojim. Je pa res, da ljudi, ki so nad politiko obupali, najlažje spraviš k volitvam tako, da jih prisiliš. Samo volilna je pravica, ne dolžnost. Mogoče parlament razširit na 100+2 sedeža. Potem pa vsak sedež dobi tisti, ki dobi 1% glasov upravičencov (17.000 glasov). Ostalo ostane prazno. Samo nisem ziher, kaj bi nastalo iz tega.

Če že kaj, jaz zagovarjam teorijo, da bi morali biti župani hkrati poslanci. In hkrati ukinitev državnega sveta, ki je sam sebi namen.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Golaz ::

Sam sicer nisem pristaš Janše in SDS, ampak me resno zanima kaj imate ljudje proti njim? Kadarkoli in kjerkoli se debata nanese na politiko vidim ljudje kako krivijo Janšo za vse probleme na svetu. Krivi se jih celo za probleme te vlade. Kaj je s to janšofobijo? Mogoče sem še premlad, da bi razumel, ampak a mi lahko nekdo konkretno razloži kaj je naredil, da se tako udriha po njem. Hvala.

P.S. Kaj ni bil on samo en mandat premier? Ostalo pa levica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Golaz ()

ZaphodBB ::

Golaz je izjavil:

Sam sicer nisem pristaš Janše in SDS, ampak me resno zanima kaj imate ljudje proti njim? Kadarkoli in kjerkoli se debata nanese na politiko vidim ljudje kako krivijo Janšo za vse probleme na svetu. Krivi se jih celo za probleme te vlade. Kaj je s to janšofobijo? Mogoče sem še premlad, da bi razumel, ampak a mi lahko nekdo konkretno razloži kaj je naredil, da se tako udriha po njem. Hvala.

P.S. Kaj ni bil on samo en mandat premier? Ostalo pa levica?

Poskušal je razbiti primež nekdanjih rdečih elit. Res je, da je hotel njihove ljudi zamenjati s svojimi (ker drugače kaj bi bil point?), od tedaj je levica uporabila vse svoje vzvode (pravosodje, javni sektor, sindikati, mediji) za neprestano ustvarjanje neracionalnega strahu pred Janšo.

To med drugim služi kot dimna zavesa, da levičarske elite lahko nemoteno nadaljujejo z doktrino "nacionalnega interesa".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

Sam sicer nimam slabega mnenja samo o janši in sds, ampak proti vsem tem lopovom na levi in desni. Zame so vsi isti in vsi uničujejo to državo, od prvega do zadnjega.

Recimo en zelo zelo slab primer vodenja državnega premoženja:

Telekom se prodaja za 100 miljonov evrov, kolikor je ponudil Cinven zanj.
V začetku tega tedna pa so mu odobrili posojilo v vrednosti 300 miljonov evrov.

Kako je to mogoče? Kako lahko daš firmi, ki je vredna samo 100 miljonov 3x več kredita in pričakuješ, da bo firma to vrnila.
To je dobesedno to, kar sem že povedal: Medja je moral iti s stolčka direktorja NLB, ker denarja ni hotel dati v jamo brez dna. Je vedel, da ne bo nič nazaj prišlo.
Čez leto ali dve pa spet dokapitalizacija bank (ker bo raja itak na vse pozabil, k se bo morala z janšo ukvarjat), ker tile sigurno ne bodo vrnili kreditov. Niti nimajo namena, ker drugače bi kaj zastavili za to.

ZaphodBB ::

Ti misliš, da bosta Anuška in Zavrl džabe krila hrbet zlikovcem?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Fritz ::

Cervantes je izjavil:

Zanimivo je to, da RKC na tihem (javno ne sme) podpira SDS, na pa NSi.
IMHO only.

Cerkev je pragmatična, gre k tistemu, kjer si obeta večjo korist in na desnici je main player še vedno Janša. Jaz sem za eno napredno in normalno desnico...zato sta mi Ljudmila in Tonin sprejemljiva, čeprav se ne strinjam z marsičem kar zagovarjata. Janša je problem, ker je že iz SDS-a ugnal kar nekaj pametnih ljudi, tisti, ki ostajajo pa so raje tiho. Tak SDS zato nagovarja neko določeno volilno bazo, še bolj pa generira odpor na drugi strani. Odpor, ki je pripravljen požreti razne Jankoviće in Cerarje, da le ni Janša.

Mimogrede, za sedanje stanje je kriva celotna politika (in tisti, ki jo volimo) vendar je večja krivda pri kvazi-levici, saj so interesne skupine, ki korumpirajo in uničujejo našo skupno državo, bistveno bolj povezane z njo kot z desnico.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bleem ::

Marsikdo gre na volitve samo zaradi tega, da da svoj glas PROTI sds-u. Ker pač zbirajo manjšo zlo.

Smrekar1 ::

maco-maco je izjavil:

Se samo bojim, da ne bi dobili same populiste.


Tjah, to je v demokraciji vedno potencialen problem in pot v diktaturo.

Na volitve sicer bolj hodijo starejši in tisti, z višjo izobrazbo. Ker se spomnim študentskih volitev (volijo tistega, ki obljubi več pijače), se mladih kar malce bojim. Je pa res, da ljudi, ki so nad politiko obupali, najlažje spraviš k volitvam tako, da jih prisiliš. Samo volilna je pravica, ne dolžnost.


Volilna pravica je lahko pravica in dolžnost obenem. Študentske volitve so vseeno nekoliko drugačna zadeva, ker je tam vsem jasno, da volijo izključno to, kdo jih bo ob študiju zabaval. Izbira tistega, ki obljubi več pijače, je čisto smiseln kriterij.

Mogoče parlament razširit na 100+2 sedeža. Potem pa vsak sedež dobi tisti, ki dobi 1% glasov upravičencov (17.000 glasov). Ostalo ostane prazno. Samo nisem ziher, kaj bi nastalo iz tega.


Isto kot zdaj, samo parlament bi bil manjši in poslanca manjšinskih skupin bi imela precej več vpliva na stvar.

Kot pa si rekel,
To je namreč posledica strategije strank (predvsem SDS), da si relativno število glasov večajo s tem, da zbijajo priljubljenost drugih strank.
, je definitivno nekaj potrebno naredit, da se v politiko privabi tiste, ki se je zaradi slabega glasu izogibajo.

Na žalost je tako in drugačno zaupanje težko pridobit.


Da. Sem mnenja, da bi obvezna udeležba volitev to lahko v določeni meri popravila. Teoretično bi lahko naredila tudi čudeže, ampak že če bi samo nekoliko izboljšala stanje bi nam to koristilo. Do sedaj nisem slišal še nobenega argumenta proti, razen da "udeležba na volitev ni dolžnost", ki me res ne prepriča.

Smrekar1 ::

Golaz je izjavil:

Sam sicer nisem pristaš Janše in SDS, ampak me resno zanima kaj imate ljudje proti njim? Kadarkoli in kjerkoli se debata nanese na politiko vidim ljudje kako krivijo Janšo za vse probleme na svetu. Krivi se jih celo za probleme te vlade. Kaj je s to janšofobijo? Mogoče sem še premlad, da bi razumel, ampak a mi lahko nekdo konkretno razloži kaj je naredil, da se tako udriha po njem. Hvala.


Takole bomo rekli ... nosi presenetljivo velik del krivde za presenetljivo veliko stvari.
Bančna luknja? No, banke naj bi v letih 2005-6 privatizirali. Kdo je to preprečil?
TEŠ 6? Zgrešen projekt, ki ga je potrdila vlada leta 2006.
Večji del tajkunizacije, ki je kasneje vodila v težave, je izvedla njegova vlada - po vsej verjetnosti zato, ker je hotela ustvariti elito, ki bi potem financirala njihove volilne kampanije.
Kup zakonov je v letih 2004-08 čakalo na hladnem, ker vlada očitno ni imela časa zanje. Slovenija je v precej področjih v tistem času stagnirala. Leta 2008 je tik pred volitvami uvedel nerealen sistem vinjet, zaradi katerega smo upravičeno imeli težave z evropsko komisijo. Ko smo dobili malo bolj realen sistem cenovnih razredov vinjet se je usajal kako "leva vlada draži avtoceste" in podobno. V svojem drugem mandatu je začel celo podjarmljati javne firme (Telekom) v službo svoji stranki. Poglej kakšna je bila vsebina portala siol.net leta 2012 in kakšna je sedaj. To je običajno kritika, ki jo ima proti levakom ane? No, on ni nič boljši.

V zadnjem času pa je glavni problem v tem, da samo poliva gnojnico in ne rešuje težav, glej spodaj.

P.S. Kaj ni bil on samo en mandat premier? Ostalo pa levica?


Dva mandata, od tega je bil prvi izveden v celoti, v drugem pa je odletel po letu dni. Poglej si njegov program 10+100, točke 10 so stvari, ki naj bi jih izvedel v prvih tednih svojega mandata. Pri polovici je šel v drugo smer, kar kaže na to kako visoko ceni lasten volilni program. Saj ne rečem, to delajo do neke mere vsi, ampak SDS iz tega naredi svojevrstno umetnost.

Poleg tega je SDS po besedah lastnih nekdanjih članov postala stranka enega človeka, človeka, ki se je že izkazal za nesposobnega za položaje na oblasti. Človeka, ki je bil minister za obrambo, ko je država prodala ogromno orožja in ni dobila denarja (opustitev uradne dolžnosti je že kar lepo dokazana, o ostalem se lahko prerekamo). Človeka, ki je v prvih letih samostojnosti zlorabil ministrski položaj in dobil neposredni nadzor nad nekaterimi vojaškimi enotami (gl. afera Depala vas). Človeka, ki bi prihodnost Slovenije očitno gradil predvsem na razdeljevanju na bele in rdeče. Ni čudno, da so ga že zapustili vsi sposobni ljudje. Čudno je, da je trajalo tako dolgo, da so ga zapustili.

ZaphodBB ::

Večji del tajkunizacije, ki je kasneje vodila v težave, je izvedla njegova vlada

To je buča. O večjem delu tajkunizacije se ne govori. To je tudi en od razlogov zakaj je Anuška Delić tista, ki raziskuje panameske likse.

Z ostalim se pa večinoma strinjam.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


To je buča. O večjem delu tajkunizacije se ne govori.


To je morda lahko stvar debate. Dejstvo je, da imata SDS in NSi na grbi nenavadno velik delež tajkunizacije.

Gotovo je še nekaj, JJ je bil na mestu, da bi škodo precej omilil. Leta 2004-05 je bilo še dovolj zgodaj, da bi s škodljivo prakso prenehal in ubral bolj primerno pot. Ampak tega ni storil, zgodbo je veselo nadaljeval. Zdaj se dela kot da bi temu vedno nasprotoval, kar je seveda laž. JJ je vsaj toliko del te težave kot so del te težave levaki.

          ::

ZaphodBB je izjavil:

Večji del tajkunizacije, ki je kasneje vodila v težave, je izvedla njegova vlada

To je buča. O večjem delu tajkunizacije se ne govori. To je tudi en od razlogov zakaj je Anuška Delić tista, ki raziskuje panameske likse.

Z ostalim se pa večinoma strinjam.


Meni ja pa prav zanimivo, kako se na vsak način poizkuša minimizirati težo zadnjih leaksov na podlagi osebnih zvez ene od novinark, ki je zadevo preiskovala. In to še preden so v javnost prišla kakršna koli zanimiva imena. Že sedaj se govori o teh, katerih objavo naj bi Delo cenzuriralo. Kakor da zadeve ne bi bilo mogoče preveriti.

ZaphodBB ::

Gotovo je še nekaj, JJ je bil na mestu, da bi škodo precej omilil. Leta 2004-05 je bilo še dovolj zgodaj, da bi s škodljivo prakso prenehal in ubral bolj primerno pot. Ampak tega ni storil, zgodbo je veselo nadaljeval. Zdaj se dela kot da bi temu vedno nasprotoval, kar je seveda laž. JJ je vsaj
toliko del te težave kot so del te težave levaki.

Morda sem preveč milosten, vendar moj pogled na to je tak, da Janša ni mogel/upal zapeti z levico glede NLB, ker se mu je že tako zgodila peticija 571 in "kadrovski tsunami".

Seveda pa poskusi privatizacije Dela niso ravno olajševalna okoliščina.

Meni ja pa prav zanimivo, kako se na vsak način poizkuša minimizirati težo zadnjih leaksov na podlagi osebnih zvez ene od novinark, ki je zadevo preiskovala. In to še preden so v javnost prišla kakršna koli zanimiva imena. Že sedaj se govori o teh, katerih objavo naj bi Delo cenzuriralo. Kakor da zadeve ne bi bilo mogoče preveriti.

Špekuliramo. A to lahko samo levičarji delajo al kaj? Drugače pa če bi vedel kdo in kaj je Franci Zavrl, morda ne bi bil tako presenečen.

Kakor da zadeve ne bi bilo mogoče preveriti.

Kako boš pa preveril, če imajo likanih podatkov dostop samo novinarji, ki so del konzorcija?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Morda sem preveč milosten, vendar moj pogled na to je tak, da Janša ni mogel/upal zapeti z levico glede NLB, ker se mu je že tako zgodila peticija 571 in "kadrovski tsunami".


Ja, si mnogo preveč milosten. Na oblasti je nadaljeval z isto politiko, ki jo sedaj oglaša, da jo je vedno imel za škodljivo. Poleg tega peticija, ki s privatizacijo ni imela nobene zveze in do katere je prišlo leto za tem, ko ni prodal NLB, kot bi jo po načrtu mogel, tu nikakor ni olajševalna okoliščina.

          ::

ZaphodBB je izjavil:

Kako boš pa preveril, če imajo likanih podatkov dostop samo novinarji, ki so del konzorcija?


Zadeva bo slej ko prej prišla na dan v raw obliki, trenutno je roba še vroče tržno blago in jo tisti, ki so bili zraven, poizkušajo čimbolje unovčiti.

ZaphodBB ::

Zadeva bo slej ko prej prišla na dan v raw obliki, trenutno je roba še vroče tržno blago in jo tisti, ki so bili zraven, poizkušajo čimbolje unovčiti.

Urlpls.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Poldi112 ::

Golaz je izjavil:

Sam sicer nisem pristaš Janše in SDS, ampak me resno zanima kaj imate ljudje proti njim? Kadarkoli in kjerkoli se debata nanese na politiko vidim ljudje kako krivijo Janšo za vse probleme na svetu. Krivi se jih celo za probleme te vlade. Kaj je s to janšofobijo? Mogoče sem še premlad, da bi razumel, ampak a mi lahko nekdo konkretno razloži kaj je naredil, da se tako udriha po njem. Hvala.

P.S. Kaj ni bil on samo en mandat premier? Ostalo pa levica?


Blodnje o lustraciji, širjenje nestrpnosti (recimo brezjajčni Tomaž Majer), ignoriranje pošte sodišča in nasploh rušenje kredibilnosti sodišč, preprodaja orožja, obtoževanje predsednika republike s ponarejenimi dokumenti, nepojasnjeno premoženje, financiranje brezplačnikov z državnim denarjem, mahinacije z mediji (Večer), plagiat Blairovega govora, politizacija RTVS, Barbara Brezigar, pozivanje k oboroženim konfliktom s Hrvaško glede meje, tajkunizacija (Merkur, Merkator, Laško, ...), leteči sloni, zmerjanje novinark z nazivom "odslužena prostitutka", ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Golaz ::

Poldi112 je izjavil:

Golaz je izjavil:

Sam sicer nisem pristaš Janše in SDS, ampak me resno zanima kaj imate ljudje proti njim? Kadarkoli in kjerkoli se debata nanese na politiko vidim ljudje kako krivijo Janšo za vse probleme na svetu. Krivi se jih celo za probleme te vlade. Kaj je s to janšofobijo? Mogoče sem še premlad, da bi razumel, ampak a mi lahko nekdo konkretno razloži kaj je naredil, da se tako udriha po njem. Hvala.

P.S. Kaj ni bil on samo en mandat premier? Ostalo pa levica?


Blodnje o lustraciji, širjenje nestrpnosti (recimo brezjajčni Tomaž Majer), ignoriranje pošte sodišča in nasploh rušenje kredibilnosti sodišč, preprodaja orožja, obtoževanje predsednika republike s ponarejenimi dokumenti, nepojasnjeno premoženje, financiranje brezplačnikov z državnim denarjem, mahinacije z mediji (Večer), plagiat Blairovega govora, politizacija RTVS, Barbara Brezigar, pozivanje k oboroženim konfliktom s Hrvaško glede meje, tajkunizacija (Merkur, Merkator, Laško, ...), leteči sloni, zmerjanje novinark z nazivom "odslužena prostitutka", ...


In naštete stvari so kako krive, da smo v takem gospodarskem položaju kot smo? Zgleda da je res baraba ampak sem nekje zasledil, da je takrat, ko je on bil premier bila najmanjša zapufanost Slovenije. Bom probal najti tisti link zvečer.

Smurf ::

O SDSu dovolj pove dejstvo, da so se ljudje, ki so bili v stranki med bolj sposobnimi odsli stran (Virant, Turk). Ostali so tisti, ki le kimajo veliki vodji (Zver, Gorenak), ne premorejo pa neke hude inteligence.

Pa da ne bo pomote, Jankoviceva (kasneje Bratuskova) PS je bila po sposobnostih verjetno se bolj katastrofalna. Trenutna vlada je kar se tega tice precej solidna (v primerjavi s tem kar smo ze imeli), ampak narod tega niti ne opazi, ker raje ponavljajo svojo slepo mantro "Vsi so enaki vsi so lopovi".

Poldi112 ::

Golaz je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Golaz je izjavil:

Sam sicer nisem pristaš Janše in SDS, ampak me resno zanima kaj imate ljudje proti njim? Kadarkoli in kjerkoli se debata nanese na politiko vidim ljudje kako krivijo Janšo za vse probleme na svetu. Krivi se jih celo za probleme te vlade. Kaj je s to janšofobijo? Mogoče sem še premlad, da bi razumel, ampak a mi lahko nekdo konkretno razloži kaj je naredil, da se tako udriha po njem. Hvala.

P.S. Kaj ni bil on samo en mandat premier? Ostalo pa levica?


Blodnje o lustraciji, širjenje nestrpnosti (recimo brezjajčni Tomaž Majer), ignoriranje pošte sodišča in nasploh rušenje kredibilnosti sodišč, preprodaja orožja, obtoževanje predsednika republike s ponarejenimi dokumenti, nepojasnjeno premoženje, financiranje brezplačnikov z državnim denarjem, mahinacije z mediji (Večer), plagiat Blairovega govora, politizacija RTVS, Barbara Brezigar, pozivanje k oboroženim konfliktom s Hrvaško glede meje, tajkunizacija (Merkur, Merkator, Laško, ...), leteči sloni, zmerjanje novinark z nazivom "odslužena prostitutka", ...


In naštete stvari so kako krive, da smo v takem gospodarskem položaju kot smo? Zgleda da je res baraba ampak sem nekje zasledil, da je takrat, ko je on bil premier bila najmanjša zapufanost Slovenije. Bom probal najti tisti link zvečer.


Ne, ampak ko je bil on premier je ko je bilo vsem jasno, da je kriza, razlagal, da je ni. Hud gospodarstvenik. Luka koper, hit, pivovarna laško, merkur, ... lahko mirno pripišeš njemu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ZaphodBB ::


Ne, ampak ko je bil on premier je ko je bilo vsem jasno, da je kriza, razlagal, da je ni. Hud gospodarstvenik. Luka koper, hit, pivovarna laško, merkur, ... lahko mirno pripišeš njemu.

Tist je bil Pahor.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Poldi112 ::

Link?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

St235 ::

Smrekar1 je izjavil:

Golaz je izjavil:

Sam sicer nisem pristaš Janše in SDS, ampak me resno zanima kaj imate ljudje proti njim? Kadarkoli in kjerkoli se debata nanese na politiko vidim ljudje kako krivijo Janšo za vse probleme na svetu. Krivi se jih celo za probleme te vlade. Kaj je s to janšofobijo? Mogoče sem še premlad, da bi razumel, ampak a mi lahko nekdo konkretno razloži kaj je naredil, da se tako udriha po njem. Hvala.


Takole bomo rekli ... nosi presenetljivo velik del krivde za presenetljivo veliko stvari.
Bančna luknja? No, banke naj bi v letih 2005-6 privatizirali. Kdo je to preprečil?
TEŠ 6? Zgrešen projekt, ki ga je potrdila vlada leta 2006.
Večji del tajkunizacije, ki je kasneje vodila v težave, je izvedla njegova vlada - po vsej verjetnosti zato, ker je hotela ustvariti elito, ki bi potem financirala njihove volilne kampanije.
Kup zakonov je v letih 2004-08 čakalo na hladnem, ker vlada očitno ni imela časa zanje. Slovenija je v precej področjih v tistem času stagnirala. Leta 2008 je tik pred volitvami uvedel nerealen sistem vinjet, zaradi katerega smo upravičeno imeli težave z evropsko komisijo. Ko smo dobili malo bolj realen sistem cenovnih razredov vinjet se je usajal kako "leva vlada draži avtoceste" in podobno. V svojem drugem mandatu je začel celo podjarmljati javne firme (Telekom) v službo svoji stranki. Poglej kakšna je bila vsebina portala siol.net leta 2012 in kakšna je sedaj. To je običajno kritika, ki jo ima proti levakom ane? No, on ni nič boljši.

V zadnjem času pa je glavni problem v tem, da samo poliva gnojnico in ne rešuje težav, glej spodaj.

P.S. Kaj ni bil on samo en mandat premier? Ostalo pa levica?


Dva mandata, od tega je bil prvi izveden v celoti, v drugem pa je odletel po letu dni. Poglej si njegov program 10+100, točke 10 so stvari, ki naj bi jih izvedel v prvih tednih svojega mandata. Pri polovici je šel v drugo smer, kar kaže na to kako visoko ceni lasten volilni program. Saj ne rečem, to delajo do neke mere vsi, ampak SDS iz tega naredi svojevrstno umetnost.

Poleg tega je SDS po besedah lastnih nekdanjih članov postala stranka enega človeka, človeka, ki se je že izkazal za nesposobnega za položaje na oblasti. Človeka, ki je bil minister za obrambo, ko je država prodala ogromno orožja in ni dobila denarja (opustitev uradne dolžnosti je že kar lepo dokazana, o ostalem se lahko prerekamo). Človeka, ki je v prvih letih samostojnosti zlorabil ministrski položaj in dobil neposredni nadzor nad nekaterimi vojaškimi enotami (gl. afera Depala vas). Človeka, ki bi prihodnost Slovenije očitno gradil predvsem na razdeljevanju na bele in rdeče. Ni čudno, da so ga že zapustili vsi sposobni ljudje. Čudno je, da je trajalo tako dolgo, da so ga zapustili.


Dodaj k temu še reformo plačnega sistema javnega sektorja, ki je zabetonirala status javnih uslužbencev in dala sindikatom veto na praktično vsako poseganje v plače ali status javnih uslužbencev.

sheeshkar ::

Golaz je izjavil:

Sam sicer nisem pristaš Janše in SDS, ampak me resno zanima kaj imate ljudje proti njim? Kadarkoli in kjerkoli se debata nanese na politiko vidim ljudje kako krivijo Janšo za vse probleme na svetu. Krivi se jih celo za probleme te vlade. Kaj je s to janšofobijo? Mogoče sem še premlad, da bi razumel, ampak a mi lahko nekdo konkretno razloži kaj je naredil, da se tako udriha po njem. Hvala.

P.S. Kaj ni bil on samo en mandat premier? Ostalo pa levica?

Preden bom podal svojo razlago (za katero ne trdim, da je absolutno pravilna, je samo moje mnenje), moram zaradi narave tega foruma podati disclaimer (kar je sicer žalostno, ampak v takšnih temah pri nekaterih razum odpove in jih preplavijo čustva): nisem podpornik Janše, ne zagovarjam večine njegovih dejanj, ne maram pa zavajanj in valjenja krivde za naše stanje na enega človeka ali stranko (ne glede na to, kako glupi so), ker vsak, ki ima IQ višji od deževnika, bi moral razumeti, da je to totalna bedarija.

Najprej smo po 2.SV vojni do osamosvojitve imeli na oblasti Komunistično partijo. Zakaj to omenjam? Ker zamere nekaterih do Janše segajo še v čas Jugoslavije. Janša je bil v mladosti član partije z velikimi ambicijami. Kdor je kaj več prebral o tem bo vedel, da je takrat zagovarjal liberalno strujo Staneta Kavčiča (še vedno je Janša seveda bil socialist in ne konservativni desničar ali liberalec), kar je sčasoma (in po nekaj drugih nestrinjanjih) vodilo do njegove izključitve iz Partije. Takrat je prišel navzkriž predvsem s Kučanovo linijo, ki so se pozneje večinoma zbrali v stranki, ki je danes poznana pod SD, nekaj jih je pozneje seveda pristalo tudi v LDSu - prve zamere so se torej formirale že zelo zgodaj. Tukaj bodo opranoglavci hitro našli priložnost pljuvanja po Janši z izjavami o "zagrizenem komunistu", "romanju v Jajce" in podobno, čeprav si nikoli niso prebrali podrobnosti o tem, zakaj je bil izključen.

V času osamosvajanja je prav tako bil eden glavnih nasprotnikov Kučana, ker je bil na strani Pučnika, s katerim je pozneje skupaj sodeloval v SDSS (takrat je bil Janša še levičar oziroma socialni demokrat). Takoj po razpadu Demosa je oblast dobila levica, na katero je izjemno velik vpliv imel Kučan (ne trdim, da je imel absolutni vpliv ali da je obvladoval vse niti iz ozadja, vendar kdor meni, da nekdanji šef Partije, predsednik novoustanovljene republike z ogromno podporo ni imel velikega vpliva, se moti - imel pa je tudi ogromen vpliv na medije preko katerih se še danes vleče afera z orožjem), minister v takratni vladi pa je bil njegov nasprotnik Janša. Sledila je afera Depala vas in Janša je bil od takrat naprej v večini medijev ožigosan za državnega sovražnika številka 1 (ali je to bilo upravičeno ali ne, ne mislim razpravljati, tukaj želim samo predstaviti razloge, zakaj ga ljudje tako množično krivijo za praktično vse). Mediji so počasi, a vztrajno ustvarjali neko podobo, ki se jo je po toliko letih nemogoče otresti (bodisi zato, ker so jim to "naročili v Murglah", bodisi zato, ker se je to prodajalo, o tem tudi ne mislim razpravljati, ampak dejstvo je, da so takrat na račun Janše prikrili mnogo kozlarij - zavedati se moramo, da je to bilo še pred internetom, ko je velika večina ljudi informacije dobivala iz RTVSLO, POP TV, Dnevnika ali Dela, ki so zaradi takšnih ali drugačnih razlogov bili bolj ali manj levi).

Po tistem se je diskurz v medijih vedno vrtel okoli Janše - kaj on podpira, kaj on ne podpira, nekako so ga povezali s praktično vsako afero (upravičeno ali neupravičeno, tudi, če jo je samo komentiral, je to bil znak, da jo spodpihuje in deli narod ali kaj podobnega in pozornost je bila preusmerjena). Po drugi strani je Janša na ta način gradil svojo kariero in pridobival svoje podpornike, zaradi česar so ga njegovi nasprotniki še bolj zasovražili (kdor ima malo daljši spomin, se bo morda spomnil, kako so ga pogosto krivili tudi za gospodarsko stanje Slovenije, čeprav je bil že več kot 8 let v opoziciji - samo zato, ker je kot opozicija imel drugačno mnenje ali nasprotoval kakšnemu ukrepu v parlamentu, peticij, protestov ali celo stavk pa je v 90ih po osamosvojitvi bilo izredno malo - za razliko od obdobja Janševih vlad, upravičeno ali neupravičeno; nihče pa me ne bo prepričal, da si LDS pred Janšo ni zaslužil veliko več peticij, protestov in stavk, kot jih je bil deležen takrat in kot so jih napihnili - takrat sicer bolj kot ne utišali - mediji).

V novem tisočletju je spoznal, da če želi kdaj prevzeti oblast, mora malce omiliti diskurz. Vmes je stranko preobrazil v desnosredinsko kvazikonservativliberalno stranko, zaveznike našel tudi v RKC (kar je za vsaj polovico prebivalstva pri nas smrtni greh in dokaz, da si hudičev sorodnik), ter samo še občasno kontriral splošno znanim "dejstvom" polpretekle zgodovine in obdobja med vojno (ki smo se jih učili v obdobju Jugoslavije in so torej sveta resnica, vsak ki vanjo podvomi pa domobranska podgana). K sodelovanju je povabil mladoekonomiste, ki so sestavili program reform in na podlagi bolj mirnega diskurza ter obljub o reformah je prevzel oblast. Nažalost je te reforme pozabil takoj, ko je dobil ključe od pisarne in s tem je postopoma izgubljal tudi tiste, ki so ga takrat podpirali, nekateri pa so mu to tako zamerili, da so prestopili na stran opranoglavcev, ki ga krivijo tudi za slabo vreme.

Njegov mandat vsaj ekonomsko gledano niti slučajno ni bil taka katastrofa, kot jo nekateri prikazujejo v tej temi, marsikaj se je korenito izboljšalo in ob nadaljevanju nekaterih takratnih politik najverjetneje kriza ne bi bila tako velika (v kolikor pa bi Janša sledil predvolilnim obljubam, pa bi zgodba lahko bila čisto drugačna, vendar "zasluge" za padec reform poberejo tudi sindikati in levi mediji). Seveda pa je kot v vsakem obdobju bilo tudi takrat storjenih veliko napak in povsem neumnih odločitev. Kar se pa tiče neracionalnega sovraštva do Janše, pa v tem obdobju lahko razloge najdemo v njegovi odločitvi, da bo umaknil LDSove kadre in jih nadomestil s svojimi (ali je bilo to prav ali ne, ne mislim razpravljati, dejstvo pa je, da so takrat mediji totalno zblazneli in Janšo primerjali s Putinom, Orbanom, prikrito primerjali s Hitlerjem in Stalinom ter podobna pretiravanja, samo zato, ker je enega nastavljenega LDS kolega zamenjal en nastavljen SDS kolega - ko je koalicija SD-LDS-Zares to naredila takoj za Janšo, je bila to "povsem nezanimiva zgodba").

Potem je prišla še afera Patria in poročilo KPK, po katerem se je Janši totalno sfuzlalo in dejansko je v veliki meri postal tista karikatura, ki so jo večinoma neupravičeno slikali v 90ih.

V glavnem, Janšo in SDS se krivi za praktično vse probleme v naši državi. Največji razlog za to sliko so povsem nepluralni mediji v 90ih (pri bolj normalni medijski pokrajini Janša ne bi bil državni sovražnik številka 1 in s tem ironično tudi ne bi postal tako močna osebnost na desnici, ki je zaradi levih medijev bila prikazana kot da je na tej strani samo Janša), velik razlog so njegovi dvomi v zgodovinska "dejstva", ki smo se jih učili v Jugoslovanski šoli (oziroma bolj tista, ki so nam bila zamolčana, ker takšni dvomi pri nekaterih osebah izklopijo razum, ter na dan privlečejo neracionalna čustva in sovraštvo - tipične reakcije opranoglavcev torej), njegovi zavezniki v RKC (ta naveza je sicer pretirana, ampak ok) in pa tudi njegove neizpolnjene obljube ter bedarije, ki jih je počel v svoji dolgi karieri. Del krivde za stanje v naši državi Janša vsekakor nosi, lahko se strinjam tudi, da je ta del krivde kar velik, vendar niti približno tako velik, kot se to prikazuje v medijih in posledično tudi na tem forumu. Slovenija je samostojna skoraj 25 let, dve leti je bila na oblasti koalicija levih in desnih strank (Demos), 5 let je bila na oblasti desnica (Janša 4+1), skoraj 3/4 naše samostojnosti pa je bila na oblasti levica ("na 45 let podlage" ;)). Največji del krivde za stanje v državi pa veliko ljudi kljub vsemu temu pripisuje Janši. Meni se zdi to butasto, predvsem pa kontraproduktivno, ker z zavajanji in polresnicami ne bomo nikoli napredovali. Zato je to morda bolj pomembna tematika, kot izgleda na prvi pogled in razlog za tale dolg pamflet. Če bi se večina ljudi (predvsem nasprotnikov) manj obremenjevala z vsako Janševo besedo in kretnjo, bi ta kreten že zdavnaj pristal na smetišču zgodovine (oziroma vsaj nekje tam, kjer je dolgo časa bival Zmago Jelinčič). Ravno opranoglavci ste glavni krivci, da se o Janši še vedno toliko govori. Pustite ga pri miru in ga ignorirajte, to je najučinkovitejše orožje za boj z narcisoidi, še posebej sedaj, ko ga podpirajo samo še najzvestejši vojščaki. Tako pa ga nasprotniki pogosto izrabijo za zamegljevanje svojih napak, vi jim nasedate, Janša pa na ta račun zadržuje določeno število podpornikov. Bom kar rekel - opranoglavci ste med glavnimi krivci za stanje v naši državi, ker še vedno nasedate na ene in iste fore, Slovenija pa ne napreduje oziroma nazaduje. Hvala lepa.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

A si moral toliko tipkati, lahko bi samo tole napisal "V glavnem, Janšo in SDS se krivi za praktično vse probleme v naši državi." pa bi bilo dovolj.
Namesto, da bi pozabili tega odsluženega politika in šli naprej, se vrtimo v krogu, ker nam to v resnici paše. A ni super, če je slabo vreme, pa je za to kriv Janša? Gužva na meji? Prekleti Janša. Spet bencin gor? Jebeni Janša. Itd. V resnici smo lahko zelo hvaležni, da ga imamo. Brez njega bi morali za večino problemov kriviti kar sebe, tega pa noben noče. Kako le, ko smo pa najboljši, najpametnejši, najbolj delavni in najbolj inovativen narod pod soncem. Kar me spomni, ker je zanimivo vprašanje: morda bi lahko kakšen javni uslužbenec med delovnim časom spisal doktorsko nalogo o tem vprašanju? >:D

LuiIII ::

Janša je strašanski katalizator nesposobnosti naroda kot celote, da vedno pada na enake predvolilne, ipd. finte. Ga sicer ne maram, a moramo si priznati, da je svojo, v bistvu zlagano, katarzično vlogo odigral skoraj popolno. Samo njemu gre zasluga, da v svojih srcih, nekje globoko pod vsemi nasprotnimi znaki, še vedno vemo da smo najboljši! Slava mu!

sandmodnigga ::

St235 je izjavil:

ROFL in tej zablodi res verjameš?

polpismeni politično oporečen pravnik ne bi smel druge obsojati na polpismenost.
tl;dr Zee vse reši z enim telefonskim klicem ali dvema.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

ZaphodBB ::

Poldi112 je izjavil:

Link?

Nisem ga našel. Več kot toliko se mi pa ne da. Točka zate.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mr.B ::

LuiIII je izjavil:

Janša je strašanski katalizator nesposobnosti naroda kot celote, da vedno pada na enake predvolilne, ipd. finte. Ga sicer ne maram, a moramo si priznati, da je svojo, v bistvu zlagano, katarzično vlogo odigral skoraj popolno. Samo njemu gre zasluga, da v svojih srcih, nekje globoko pod vsemi nasprotnimi znaki, še vedno vemo da smo najboljši! Slava mu!

Se strinjam, samo zgoidba z NLB-jem se vam je lansko leto sprizila, pač ker imate pomnenje zlate ribice, so vam nastavili v Slabo banko in Dupe pač biše NLB-jevc, ki so te kredite talali...

V bistu tudi tale Panamska afera ni vredna omembe, pa ne zato ker ni JJ-ja zraven, ampak zato ker se vaša dobrota z dodatki na prpravljsnost, pač ni prijela...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ZaphodBB ::

V bistu tudi tale Panamska afera ni vredna omembe, pa ne zato ker ni JJ-ja zraven, ampak zato ker se vaša dobrota z dodatki na prpravljsnost, pač ni prijela...

V bistvu, če je KDORKOLI iz orbite SDS zraven, lahko računamo, da bo Anuška to objavila tri mesece pred volitvami.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Cervantes ::

@Mr.B.
Pučak. Še pride!
:))

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Cervantes ,
Kot da bo kakšen efekt. Ok razen če bodo notri našli nakazilo za tisto bolnico v Avstraliji, potem bodo v ozadju imeli finančno konstrukcijo štirih tirov do kopra. Kmh zmotil prodali vam bodo en tir s ceno štirih..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Cervantes ::

Mr.B je izjavil:

Cervantes ,
Kot da bo kakšen efekt. Ok razen če bodo notri našli nakazilo za tisto bolnico v Avstraliji, potem bodo v ozadju imeli finančno konstrukcijo štirih tirov do kopra. Kmh zmotil prodali vam bodo en tir s ceno štirih..

Popolnoma točno!
8-)

680x0 ::

Če bi se levica v resnici želela znebiti Janše, bi na naslednjih volitvah množično podprla NSi.

Poldi112 ::

Pa da dobimo verouk v šole. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

Poldi112 je izjavil:

Pa da dobimo verouk v šole. :)

Kaj te je strah, da za referendum, nebi zbral dovolj glasov ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

G-man ::

BTW, en trezen komentar na to temo: http://siol.net/siol-plus/kolumne/kardi...

LuiIII ::

Upam, da je bil moj sarkazem očiten?

Spajky ::

@ sheeshkar : še kar lepo napisano IMHO ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gruntfürmich ::

G-man je izjavil:

BTW, en trezen komentar na to temo: http://siol.net/siol-plus/kolumne/kardi...

še boljši je tale komentar (morda povzetek zgornjega?):
Počasi se bomo slovenci zavedli, da se ne delimo leve in desne, ampak
a) na levo-desne ki vzklikajo svoje parole ali v Dražgošah ali na nacional-Janšističnih demonstracijah in
b) tiste ki znajo pogledat malo čez to moralno-intelektualno praznino in si želijo da bi ta država počasi prerasla adolescenco in se naučila razumnega dialoga.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

gruntfürmich je izjavil:


še boljši je tale komentar (morda povzetek zgornjega?):
Počasi se bomo slovenci zavedli, da se ne delimo leve in desne, ampak
a) na levo-desne ki vzklikajo svoje parole ali v Dražgošah ali na nacional-Janšističnih demonstracijah in
b) tiste ki znajo pogledat malo čez to moralno-intelektualno praznino in si želijo da bi ta država počasi prerasla adolescenco in se naučila razumnega dialoga.


Ne verjamem. Združi nas samo kako vojno stanje ali kaj podobnega (pa še tam bi imeli pomoje državljansko vojno, ker se nebi mogli med sabo gledat). Do takrat bo vsak na svojo stran vlekel.

Zgodovina sprememb…

          ::

gruntfürmich je izjavil:


Počasi se bomo slovenci zavedli, da se ne delimo leve in desne, ampak
a) na levo-desne ki vzklikajo svoje parole ali v Dražgošah ali na nacional-Janšističnih demonstracijah in
b) tiste ki znajo pogledat malo čez to moralno-intelektualno praznino in si želijo da bi ta država počasi prerasla adolescenco in se naučila razumnega dialoga.


Vladajoča elita si seveda želi in prizadeva za čimvečje število tistih iz točke a).

G-man ::

gruntfürmich je izjavil:

G-man je izjavil:

BTW, en trezen komentar na to temo: http://siol.net/siol-plus/kolumne/kardi...

še boljši je tale komentar (morda povzetek zgornjega?):
Počasi se bomo slovenci zavedli, da se ne delimo leve in desne, ampak
a) na levo-desne ki vzklikajo svoje parole ali v Dražgošah ali na nacional-Janšističnih demonstracijah in
b) tiste ki znajo pogledat malo čez to moralno-intelektualno praznino in si želijo da bi ta država počasi prerasla adolescenco in se naučila razumnega dialoga.


Jap, to je kar povzetek Gabrijelčičeve kolumne. Naj pri tem spomnim, da so v 3. francoski republiki (1871-1940) ministrstva imela povprečno življenjsko dobo 8 mesecev, povojne italijanske vlade pa tudi niso nič boljše, z izjemo zadnjih par Berlusconijevih vlad. Tako da, v nekem smislu nisem optimist čeprav se štejem v skupino B in še vedno upam, da bo kaj bolje kot je trenutno stanje.

P.S. iz zgodovine 3. francoske republike bi se lahko IMHO Slovenci marsikaj naučili o lastnem razvoju demokratične družbe v zadnjih 25-ih letih.

P.P.S. @nebivedu:
Ne verjamem. Združi nas samo kako vojno stanje ali kaj podobnega (pa še tam bi imeli pomoje državljansko vojno, ker se nebi mogli med sabo gledat). Do takrat bo vsak na svojo stran vlekel.


Tako de Gaulle o Franciji:

Only peril can bring the French together. One can't impose unity out of the blue on a country that has 265 different kinds of cheese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

...(pa še tam bi imeli pomoje državljansko vojno, ker se nebi mogli med sabo gledat)

ja, po mojem se nas tretja svetovna klavnica ne bo dotaknila, ker se bomo slovenci med sabo streljali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Itak. Ko bo počilo, bo spet sosed soseda klal, ker smo sami sebi največji sovražnik.

Če bi zavist gorela, bi bila Slovenija PEKEL! Slovence bi v po Danteju lahkio postavili v deveti krog.

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

...(pa še tam bi imeli pomoje državljansko vojno, ker se nebi mogli med sabo gledat)

ja, po mojem se nas tretja svetovna klavnica ne bo dotaknila, ker se bomo slovenci med sabo streljali...

Slovenci so prevelike pičke da bi se streljali med seboj.

Šele ko je dovolj alkohola, Francelj vzame sekiro ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

krneki0001 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


še boljši je tale komentar (morda povzetek zgornjega?):
Počasi se bomo slovenci zavedli, da se ne delimo leve in desne, ampak
a) na levo-desne ki vzklikajo svoje parole ali v Dražgošah ali na nacional-Janšističnih demonstracijah in
b) tiste ki znajo pogledat malo čez to moralno-intelektualno praznino in si želijo da bi ta država počasi prerasla adolescenco in se naučila razumnega dialoga.


Ne verjamem. Združi nas samo kako vojno stanje ali kaj podobnega (pa še tam bi imeli pomoje državljansko vojno, ker se nebi mogli med sabo gledat). Do takrat bo vsak na svojo stran vlekel.

Jaz pa verjamem, ker je z vsako generacijo vseeno manjsi procent (se vedno sicer precej velik) zahojenih slovencev, ki bluzijo o rdecih in belih. Cisto verjetno ne bo nikoli (irci se sedaj jokajo o lakoti), ampak ce bodo v manjsini bo to ze veliko. Kar se zna zgoditi v roku ~50 let.

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

...(pa še tam bi imeli pomoje državljansko vojno, ker se nebi mogli med sabo gledat)

ja, po mojem se nas tretja svetovna klavnica ne bo dotaknila, ker se bomo slovenci med sabo streljali...

Slovenci so prevelike pičke da bi se streljali med seboj.

Šele ko je dovolj alkohola, Francelj vzame sekiro ...


Problem nastane, ko dobijo dovoljenje, da lahko pobijajo nasprotnike. Recimo na dolenjskem med vojno so župniki pumpali domobrance, komunisti partizane, bivša kraljeva vojska je pa itak sovražila oboje in vsi so imeli "licence to kill". Takrat se je sprostilo vso sovraštvo. Od tega da so četniki ujete kurirčke pekli ko odojke, do klanja, posiljevanja, ....

Pa problem je še v tem, da starejše generacije to stalno na mlajše prenašajo in tako se vleče že od vojne. Pr nas doma tastari še vedno jamra (sicer ga jaz v k* pošljem vsake tok časa, pa se potem umiri, ampak to počnejo vsi v tisti vasi in mladi so nabiti s sovražnostjo), ker so mu bratranca partizani potovkl ko se je vračal domov (mulc je bil star 16 let, ko so ga tabeli odvlekl iz bajte in ga postavili pred dejstvo ali v belo gardo ali pa pobijemo familjo). Ko se je pa vračal domov so ga pa partizani ubili, češ je bil tabeu.

Moraš pa računat, da od zadnje vojne in zadnjih pobijanj po vojni je minilo 70 let. Potem pa še bivši komunizem, ko so eni ljudje zelo slabo živeli, pa še politika kakršna je sedaj in v ljudeh je polno sovražne energije in jeze, ki je sicer še ne upajo sprostiti. Če se pa to sprosti, bo pa spet totalna štala.

Ampak zgodovina se ponavlja - sej je že prešern lepo zapisal:
Šest mescov moči tla krvava reka,
Slovenec že mori Slovenca, brata -
kako strašna slepota je človeka!

Invictus ::

Tukaj lahko prišteješ še hektolitre poceni dostopnega alkohola ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911114 (9606) bluefish
»

Lokalne volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25243284 (36804) SimplyMiha
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814102130 (86315) imagodei

Več podobnih tem