» »

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

««
11 / 17
»»

Pšenični ::

"Aja... Si hinavec do amena, ane? Ti poveš, da "poznaš" primer, ko je nekdo totalno propadel zaradi trave in ti moramo to verjet, ko pa jaz napišem, da verjetno obstaja tudi človek, ki se prelevi v matematičnega genija, ko naredi 3 dimčke trave, me pa pošiljaš na mnenjalnik."

Verjetno bi z enim jointom tud šimpanz reševal zapletene matematične probleme. Heh, kje si bil preden sem začel hodit v šolo, heh skadil bi en joint in brez učenja naredil šolo....."Sej to hočeš povedat ane..."

imagodei ::

telbanc> "Nazaj na forumu je link podan. "

Ja, pa res. Raziskava ugotavlja, da se pri rednih in strastnih kadilcih marihuane poveča riziko za raka na modih tudi do 70%.

Poleg tega je znano, da dim, ki nastaja ob kajenju marihuane, vsebuje precej karcinogenov. Jebat ga, kajenje ima svoje rizike. Tudi tobak jih prinaša: klik

Še vedno ne vem, ali priporočaš, da zakonsko prepovemo mastno svinjsko meso in MacDonalds restavracije? Slednje so res morilske, saj prodajajo cele kilograme holesterola dnevno!
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

telbanc> "Sej to hočeš povedat ane..."

Ne, v bistvu ne. Vidim, da je pričakovat preveč razuma od tebe podobno, kot čakati Godota. Če se malo parafraziram iz ene druge teme:
Pravzaprav je sposobnost koherentne kognicije obratno sorazmerna s količino čustvene obremenjenosti, ki se izraža pri posamezniku na časovno enoto.

Zato je pri vsakemu, ki je preveč čustveno vpleten v neko zadevo, nemogoče pričakovati vklop razuma v debato.
- Hoc est qui sumus -

Pšenični ::

"Še vedno ne vem, ali priporočaš, da zakonsko prepovemo mastno svinjsko meso in MacDonalds restavracije? Slednje so res morilske, saj prodajajo cele kilograme holesterola dnevno!"

Ne ker debatiramo o travi. Torej se me svinjsko meso ne tiče. Ti pa lahko povem, da ga ni boljšega kot so jajca z domačimi ocvrki. Če si vegan se pejt nekam drugam usajat.

"Ja, pa res. Raziskava ugotavlja, da se pri rednih in strastnih kadilcih marihuane poveča riziko za raka na modih tudi do 70%."

Ja res je. Torej kaj boš zdaj. Kadil naprej in tvegal, da boš čez par let teta.

imagodei ::

telbanc> "Ne ker debatiramo o travi. Torej se me svinjsko meso ne tiče. Ti pa lahko povem, da ga ni boljšega kot so jajca z domačimi ocvrki. Če si vegan se pejt nekam drugam usajat."

Stalno ponavljaš, da je trava škodljiva in vztrajaš, da je to argument, da ostane nelegalna. Zato bi pač res rad razumel, kako si lahko tako hinavski, ko pride do holesterola? A tam se ti zdi, da so ljudje dovolj pametni, da se sami odločajo glede škodljivosti in kolikokrat na teden bodo jedli s holesterolom bogato hrano, pri mamilih pa ta logika pade?


telbanc> "Ja res je. Torej kaj boš zdaj. Kadil naprej in tvegal, da boš čez par let teta. "

Moja izbira, se ti ne zdi? Seznanjen sem s tveganjem, tako kot ti s tem, da te jajca na ocvirkih lahko spravijo v prezgodnji grob zaradi srčno-žilnih bolezni. Kaj tebi mar, če bom zaradi trave ostal brez jajc?

In predvsem - pa probaj enkrat za boga odgovorit - a res misliš, da bi v primeru legalizacije več moških ostalo brez jajc, kot pa v trenutni situaciji?
- Hoc est qui sumus -

Pšenični ::

"Stalno ponavljaš, da je trava škodljiva in vztrajaš, da je to argument, da ostane nelegalna. Zato bi pač res rad razumel, kako si lahko tako hinavski, ko pride do holesterola? A tam se ti zdi, da so ljudje dovolj pametni, da se sami odločajo glede škodljivosti in kolikokrat na teden bodo jedli s holesterolom bogato hrano, pri mamilih pa ta logika pade?"

Torej si vegetarijanec. Precej zagrizen. Poleg tega bi rekel, da oprosti izrazu, "da si pomešal zakonsko prepovedano substanco in svinjsko mast".

"Moja izbira, se ti ne zdi? Seznanjen sem s tveganjem, tako kot ti s tem, da te jajca na ocvirkih lahko spravijo v prezgodnji grob zaradi srčno-žilnih bolezni. Kaj tebi mar, če bom zaradi trave ostal brez jajc"

Mislim, a si še v redu.

Matek ::

Torej si vegetarijanec. Precej zagrizen. Poleg tega bi rekel, da oprosti izrazu, "da si pomešal zakonsko prepovedano substanco in svinjsko mast".
Kaj tebi ni jasno, pa saj o tem debatiramo - da je marihuana prepovedana substanca, čeprav je v drugih pogledih zelo podobna ostalim škodljivim snovem, ki niso regulirane. In zdaj ju primerjamo, ravno zato, ker je marihuana prepovedana, svinjska mast pa ne. Da nisi ti česa zamešal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Pšenični ::

"Kaj tebi ni jasno, pa saj o tem debatiramo - da je marihuana prepovedana substanca, čeprav je v drugih pogledih zelo podobna ostalim škodljivim snovem, ki niso regulirane. In zdaj ju primerjamo, ravno zato, ker je marihuana prepovedana, svinjska mast pa ne. Da nisi ti česa zamešal."

Sej jaz pišem o škodljivosti trave, ki jo v nobenem primeru ne smejo legalizirati, pa me tisti tipo mori z holesterolom.

Arto ::

Poleg tega bi rekel, da oprosti izrazu, "da si pomešal zakonsko prepovedano substanco in svinjsko mast".


Se mi zdi, da telebanc razmišlja nekako v smislu "marihuana je slaba zato, ker je prepovedana".

Pšenični ::

"Se mi zdi, da telebanc razmišlja nekako v smislu "marihuana je slaba zato, ker je prepovedana"."

Mariuana je prepovedana zato ker je škodljiva, tebi je že naredila nekaj škode, ker še mojega nicka ne znaš pravilno napisati. Še en matematični genij, že vidim....

OrkAA ::

No dajmo se spet vrnit na osnovni nivo. Torej, marihuana je prepovedana, ker je škodljiva.

Zakaj alkohol ni prepovedan?

Pšenični ::

"Zakaj alkohol ni prepovedan?"

Zato ker je preveč vpet v našo kulturo. Je pa škodljiv se strinjam.

Pšenični ::

"Kaj tebi ni jasno, pa saj o tem debatiramo - da je marihuana prepovedana substanca, čeprav je v drugih pogledih zelo podobna ostalim škodljivim snovem, ki niso regulirane. In zdaj ju primerjamo, ravno zato, ker je marihuana prepovedana, svinjska mast pa ne. Da nisi ti česa zamešal."

"Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi" je bil napovedan naslov debate. Zdej če je za vetergijance svinjska mast psihoaktivna snov, pol je to zame nekej novega, heh,heh,...

Prospekt ::

Dejansko ima država navado vzeti ljudem kar jim paše. Lep primer je ekstazi. Ampak ne mislim zdej ekstazija zdaj ampak takrat ko so ga začeli uporabljati, ko je dobil ime ekstazi (MDMA). Proizvodnja je bila dovoljena, substance v tabletah so bile kontrolirane, ampak "znanstveniki" ki jih je financirala država so rekli da ekstazi dela luknje v možganih. In ker so zraven še prali možgane so jim ljudje verjeli. Ostale države so seveda zelo hitro sledile po stopinjah ZDA, čeprav še do danes ni dokazano ničesar zaradi česar so ga sploh prepovedali na začetku.
Nemci so celo za nekaj trditev dokazali da niso resnične, ampak škoda je narejena, ekstazi je nevaren ker dela luknje v možganih, ljudje umirajo zaradi tega itd. Smrtni primeri pa se pojavljajo samo zaradi ilegalnosti droge, ker je proizvodnja prepovedana, te seveda noben ne bo preverjal kakšne strupe mečeš noter (MCPP...) za večji dobiček.

Seveda se bo zdej spet en oglasil, kako ekstazi škoduje ampak danes dejansko obstajajo ljudje, ki so ga včasih jemali neomejeno, pa so danes čisto normalni člani družbe, brez posledic. Nehali pa so zaradi prepovedi države.
(sicer se je to dogajalo v ZDA, ampak bi jim pri nas tudi uspelo saj kdor obvladuje masovne medije lahko doseže kar hoče, ker smo ljudje ovce).

Vse to in še več je na voljo v lepši obliki v članku na drogartu ali v dokumentarcu Ecstazy raising.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

Arto ::

"Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi" je bil napovedan naslov debate. Zdej če je za vetergijance svinjska mast psihoaktivna snov, pol je to zame nekej novega, heh,heh,...


A alkohol je pa ok, zato ker ni prepovedan?

Pšenični ::

"A alkohol je pa ok, zato ker ni prepovedan?"

Seveda ni.

Arto ::

"A alkohol je pa ok, zato ker ni prepovedan?"

Seveda ni.


Si potem za to, da se prepove alkohol? In še, zakaj bi morala biti prepovedana marihuana? Zakaj dvojna merila?

THX 1138 ::

No dajmo se spet vrnit na osnovni nivo. Torej, marihuana je prepovedana, ker je škodljiva.

Zakaj alkohol ni prepovedan?


Ker z alkoholom lahko ustvarjaš profit z marihuano pa ne tako, ker si jo "lahko" vzgoji vsak. Čeprav bi tudi legalna trgovina verjetno dobro potekala. Imam informacijo, da ena organizacija poskuša legalizirati prvi coffe shop v slo. Tle bi država lahko pobirala davke in nabran denar namenila v kakršnokoli ozaveščanje. Uživanje trave se ne da preprečiti, saj dandanes če pogledaš se da z lahoto najti dilerja v mestu. Policija ve za te osebe a ne ukrepa(razen če začnejo pretiravati z nizko ceno in količino). Držijo nekakšno ravnovesje.

Droge so prepovedane slabo stoletje. Prej je pa človek lahko prosto uporabljal rastline za doseganje višjih stanj,sedaj se pa to omejuje. Čeprav spet spet te omejitve zelo porazno pridejo do izraza.

Če vidimo pa prepovedi nič ne koristijo oz še povzročajo drugi efekt, črno trgovino z mamili. Zakaj potem raje ne dat državi v roke oblast nad prodajo psihoaktivne droge državljanom? Vsaj ne bo toliko kriminala, polnih zaporov. Nekatere stvari so res nelogične.

edit:slovnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX 1138 ()

imagodei ::

S takšnimi dvoličneži je resna debata nemogoča. Škoda samo, ker se čutim dolžnega vztrajati, ker je problem preveč pereč, da bi ga pustil takšnimle zaplankanim trdobučnežem.

Vpijejo, da je trava škodljiva in da mora zato biti in ostati nelegalna. Potem jim poveš, da nelogično predalčkajo stvari, pokažeš na alkohol, pa dobiš nazaj servirano, da je to offtopic. Poveš, da je naslov teme tudi "...odgovorna uporaba VSEH psihoaktivnih snovi", pa dobiš nazaj sprenevedanje, da alkohol nima veze s travo in da je itak preveč vpet v našo kulturo. Omeniš svinjsko mast, je spet offtopic... Mislim halo?

Potem postaviš človeku vprašanje (ane, telbanc?) in ti spet ne odgovori nanj:
a res misliš, da bi v primeru legalizacije več moških ostalo brez jajc, kot pa v trenutni situaciji?


Pa objaviš linke na raziskave (ne na neke rumene spletne cajtnge, ki citirajo raziskave in "raziskave") in jih nihče od teh dvoličnežev niti ne klikne nanje. Ker oni pač "vejo" in ne bodo brali nečesa, kar lahko spremeni njihovo mnenje.

Gremo na bistvo problema (itak BmN in telbanc spet ne bosta odgovorila, ker se bojita pogledat vase): Kaj vas pravzaprav zares moti pri drogah? Kaj vas moti pri uživalcih? Če bi imeli vso moč, kaj glede drog bi takoj spremenili?

Če je kak junak, da bo odgovoril na ta tri preprosta vprašanja.
- Hoc est qui sumus -

Prospekt ::

1. Pogled splošne javnosti na njih (govorim o prepovedanih, noben te ne sekira če si koma pijan ali pokadiš škatlo cigaret na dan ali piješ kavo vsak dan).
2. Najbrž me ne bi nič motilo, če ne bi bile te substance prepovedane, ker to ponavadi navleče večino slabih stvari zraven* So seveda izjeme s trdimi drogami (heroin ipd.)
3. Ponovno izobraževanje ljudi o teh substancah oz. neomejene finance za drogart, ki so edini ki delajo kaj pametnega glede vsega tega

* "če kadiš travo te daje paranoja"
Najbrž bi te paranoja dajala tudi v drugih primerih, ko delaš nekaj kar ni dovoljeno in te orng usekajo po denarnici če te dobijo, je bolje zganjat paranojo in v vseh videt kriminaliste, ziher je ziher.

Pšenični ::

"Omeniš svinjsko mast, je spet offtopic... Mislim halo?"

Upam goreče, da bo tvoj čut da vztrajaš v debati kmalu omagal. Tole z psihoaktivno mastjo ni več resno.

"Kaj vas pravzaprav zares moti pri drogah? Kaj vas moti pri uživalcih?"

Jaz sem že napisal, da sem na narkiče alergičen.

Ob dejstvu da je bila z raziskavo ugotovljeno, da se poveča št. obolelih za rakom na modih pri rednih uživalcih mariuane, je statistično zelo verjetno(ob upoštevanju metode zdravljenja), da se bo povečalo št. moških, ki bodo izgubili del ali celo vso premoženje.

imagodei ::

telbanc> "Upam goreče, da bo tvoj čut da vztrajaš v debati kmalu omagal. Tole z psihoaktivno mastjo ni več resno. "

Ti kar upaj. Zdaj se zatekaš že k slamnatim možem (ne pričakujem, da veš kaj to je >:D ) in nisi več resen. Žalostno, ni kaj, da nimaš jajc, da bi debatiral kot dedec.

telbanc> "Jaz sem že napisal, da sem na narkiče alergičen"

Zakaj? Kaj ti mar, če sosedov Ignac cel dan rad preleži zapohan, ali pa če Francka iz sosednje ulice vso svojo plačo pusti v gostilni? Kaj te to moti? Te boli, ker jih gledaš?

telbanc> "Ob dejstvu da je bila z raziskavo ugotovljeno, da se poveča št. obolelih za rakom na modih pri rednih uživalcih mariuane, je statistično zelo verjetno(ob upoštevanju metode zdravljenja), da se bo povečalo št. moških, ki bodo izgubili del ali celo vso premoženje."

Ne razumem tvoje zaskrbljenosti, res ne. Ali tebe bolijo tvoja jajca, če jih meni odrežejo? Si ti na slabšem, če bo po svetu hodilo manj "tapravih dedcev"? Kaj te to tako skrbi, da ne prenašaš "narkomanov"?
- Hoc est qui sumus -

Pšenični ::

"Ne razumem tvoje zaskrbljenosti, res ne. Ali tebe bolijo tvoja jajca, če jih meni odrežejo? Si ti na slabšem, če bo po svetu hodilo manj "tapravih dedcev"? Kaj te to tako skrbi, da ne prenašaš "narkomanov"?"

Za tvoja jaca mene lih boli k.... Pa tud za to kolk si jih spohaš na dan.

Ne bom pa mirno prenašal take kot si ti, da bodo propagiral mamila po slo-techu. Pač povem po resnici, kakšne stranske učinke prinaša mariuana in to je to.

hamax ::

> Pač povem po resnici, kakšne stranske učinke prinaša mariuana in to je to.

Nic hujse kot alkohol, cigareti, kava...
Pa je vseeno prepovedana.

Zakaj?

IceIceBaby ::

Nic hujse kot alkohol, cigareti, kava...
Pa je vseeno prepovedana.

Zakaj?


Mah, nisi poslušal. Če skadiš joint ti jajca odrežejo :) Aja...pa v trajno psihozo padeš.

Ubistvu že to, da si cca 100m stran od nekoga, ki kadi ganjo vodi v sigurno smrt.

hamax ::

Ma ne, ti nisi poslusal...

LAHKO ti jajca odrezejo, LAHKO pades v trajno psihozo.

btw... Ce pojes en arasid, LAHKO umres.

Brane2 ::

"Kaj tebi ni jasno, pa saj o tem debatiramo - da je marihuana prepovedana substanca, čeprav je v drugih pogledih zelo podobna ostalim škodljivim snovem, ki niso regulirane.


Osnovno vprašanje je, ali v tej družbi, ki se deklarirano full sekira za svobode posameznika sploh možno folku ukazovati, kaj lahko in česa ne sme početi z lastnim telesom ?

Recimo, da je marihuana smrtonosna. So what ? Razumem, da me družba lahko vzpodbuja v določeno smer ali da vpelje ukrepe za kompenzacijo _njene_ škode. Kot je recimo prepoved vožnje pod vplivom alkohola, tablet in drog sploh.

Pač, če zahtevaš vsaj neko zaščito družbe, to pomeni po drugi strani, da nisi čisto svoboden.

Ampak kje je osnova za to, da ti družba ukazuje, kaj lahko počneš s _svojim_ telesom, če s tem nikogar neposredno ne ogrožaš ali oškoduješ ?

To primerjanje ne/škodljivosti raznih variant je mimo. Lahko je uporabno za zagovor smiselnosti _osebnega_ ne/uživanja in nič več kot to.Ne daje logično podlago za zakonsko prisilo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

telbanc, citira imagodeia (če prav razumem)> Raziskava ugotavlja, da se pri rednih in strastnih kadilcih marihuane poveča riziko za raka na modih tudi do 70%

To pomeni, da je možnost za nastanek raka na modih namesto ena proti dve milijardi zdaj ena proti ena milijarda.

Trajno športno kolesarjenje poveča to tveganje _na_ nekaj 10 odstotkov, ne _za_ toliko. Pa ni prepovedano.

Brane2> Recimo, da je marihuana smrtonosna.

Ja, saj je! Predstavljaj si, kaj se zgodi s tabo, če nate pade kubik tesno stisnjene marihuane. Ubije te!

Brane2> Ampak kje je osnova za to, da ti družba ukazuje, kaj lahko počneš s _svojim_ telesom, če s tem nikogar neposredno ne ogrožaš ali oškoduješ ?

V tem da je velik del volilnega telesa v naši državi tako zabitega, kot je zabit telbanc, ki pravi, da če je alkohol preveč vpet v kulturo, potem je pa lahko hkrati izjemno škodljiv in legalen.

I've got news for him, though... Trava je izjemno vpeta v našo kulturo, kadila jo je že več kot polovica vsega prebivalstva. Legalizacija je edini smiseln način, da se s tem že enkrat sprijaznite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::

V tem da je velik del volilnega telesa v naši državi tako zabitega, kot je zabit telbanc, ki pravi, da če je alkohol preveč vpet v kulturo, potem je pa lahko hkrati izjemno škodljiv in legalen.


Vprašanje, če je tako reševanje stvari sploh ustavno. Ne moreš ljudi takole predalčkati, nato pa reči "sicer res ni prav, ampak tako mora ostati, ker ljudje to pričakujejo".

Po tej logiki ne smejo zapreti morilca, če je sicer ta znana in priljubljena osebnost.

Država, ki želi preživeti, se mora vpletati v življenje posameznika čimmanj invazivno. Čimmanj svobod posameznika mora biti zakonsko omejen in za te mora obstajati dober razlog in solidna logika, ki stoji za pričakovanjem pozitivnega efekta tega posega. Mislim, ni zadosti, da ti nekaj izrazito ni všeč, da to prepoveš, moraš imeti predstavo o efektu te prepovedi na terenu z vsemi njenimi učinki.
On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

telbanc> "Za tvoja jaca mene lih boli k.... Pa tud za to kolk si jih spohaš na dan."

Kolk jajc si spoham dnevno? Ježešna, to štejem bolj na mesečni ravni. Če imaš pa v mislih jointe, pa štejem celo na letni ravni, nikakor na dnevni. Nekako 3 na leto zadnja leta. Nikoli nisem kadil trave več kot 3-4x na mesec, pa še to je bilo le nekaj mesecev.

telbanc> "Ne bom pa mirno prenašal take kot si ti, da bodo propagiral mamila po slo-techu. Pač povem po resnici, kakšne stranske učinke prinaša mariuana in to je to."

Sveta preproščina :) Kako fino je živeti v pravljičnem svetu, kjer je vse črno belo in je tvoj edini nasprotnik zlobna čarovnica ali pa hudobna mačeha, rajt?

Lejga, jaz mamil nič ne propagiram. Mamila so škodljiva, nekatera bolj, druga manj. Škodljivost variira od človeka do človeka (vsaj kilaža in spol igrata vlogo pri tem) ter od odmerkov in frekventnosti uporabe. Odvisno od tega, koliko je posameznik nagnjen k temu, lahko prej ali kasneje postane odvisen (seveda od marihuane bolj težko, od heroina pa izjemno lahko - ne pozabit na alkohol, ki tudi močno zasvoji, vendar počasi). Vnašanje psihoaktivnih snovi v telo nikakor ni brez vsakega rizika, kot tudi ni brez rizika način vnosa. So pa razlike med drogami - metamfetamin, npr., je hudičevo zajebana droga in v primerjavi z njim je marihuana navaden čajček. Različne droge imajo različne efekte na telo. Nekatere droge imajo hujše dolgoročne efekte, kot holesterol, druge pa manjše.

Uživanje drog odsvetujem vsem, ampak, vsaka odrasla oseba ima svobodno voljo in dokler informirano uničuje zgolj svoje telo, naj počne, kar hoče. Žalostno pa je, da dandanes, z obstoječo zakonodajo ter represijo glede drog, vsak 15-letnik na cesti lahko pride do heroina, metamfetamina, ecstasyja ali marihuane. Legalizacija drog ne pomeni zagovarjanja uporabe in propagiranja, temveč ravno nasprotno - umakniti jih od mladine!
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Preprosteži in zaplankanci ne vidite preprostega dejstva, da droge so tam zunaj in jih vaši otročki, nečaki, vnuki, pa tudi prijatelji in sodelavci uživajo in bodo uživali. No point pretending otherwise. Če se še tako bunite in cepetate z nogami, so droge razširjene. Ne glede na to, koliko policijskih racij in koliko zasežene droge bo, bodo tam zunaj še vedno rekreativni uživalci in zasvojenci. Vse, kar se doseže s preganjanjem droge je, da le-ta postane nekoliko težje dostopna in zato dražja. Posledica pa ni manj uživalcev, kot se radi slepite, pač pa povečanje bede med uživalci in porast drugih (povezanih) kriminalnih in nemoralnih dejanj: kraje, ropi, tudi umori, pa prostitucija in (seveda) tudi mladoletna prostitucija. Če si zasvojen s heroinom in želiš priti do svojega odmerka, boš pač storil vse, da boš do njega prišel. Če si odmerka ne boš mogel privoščiti, bo ZADNJE, kar ti bo padlo na pamet, zdravljenje.

Preganjanje nima nobenega pravega učinka na zmanjšanje števila odvisnežev. Potiska pa črni trg vedno globje v podtalje in na ta način se zgolj razrašča organiziran kriminal, prekupčevanje z mamili v velikem obsegu, prekupčevanje z orožjem, organizirana prostitucija, izsiljevanje... Da se državna blagajna na ta račun prazni namesto polni (trošenje policijskih resursov za preganjanje tega ustvarjenega kriminala, odpravljanje posledic, ipd), je v bistvu zadnja skrb. Dobrodošli v svetu, ki ga sami ustvarjate.

Po drugi strani legalizacija in primeren nadzor (prodajanje v specializiranih trgovinah in/ali lekarnah, zdravniški nadzor, kontrolirane substance) skorajda izkoreninijo črni trg in z njim povezan organiziran kriminal, ob enem pa na najboljši možni način zaščitita vaše otroke, nečake, vnuke...
- Hoc est qui sumus -

reeves ::

"Zakaj alkohol ni prepovedan?"

Zato ker je preveč vpet v našo kulturo. Je pa škodljiv se strinjam.

A konoplja pa ni vpeta v našo kulturo?
7900 let je bila vsa konoplja ena glavnih industrijskih rastlin. 100 let je pa vsa (ne povsod) konoplja prepovedana ali zelo striktno nadzorovana.

Pšenični ::

"Osnovno vprašanje je, ali v tej družbi, ki se deklarirano full sekira za svobode posameznika sploh možno folku ukazovati, kaj lahko in česa ne sme početi z lastnim telesom".

Zej problem je, da bi po legalizaciji mariuane, lahko prišlo npr. tudi do velikega povečanja zdravstvenih problemov posameznikov, ki se ne obvladajo, kar je zelo verjetno, glede na to da tle eni komej čakate, da se legalizira in da se potem odpnete s ketne. Kdo bo plačeval za vaše zdravljenje, glede na to da zdravniška etika zapoveduje, da je treba tud takim pomagat. Tko da če človek dobro premisli, je tukaj še eden velik argument proti.. Vi bi legalizacjo, ko bi pa postali problem, potem bomo pa mi plačevali za vas??? Stroške nege, zaprtega zavoda itd....

OrkAA ::

Lej, ti ene stvari ne razumeš.

MI SMO ŽE ODPETI IZ KETNE!

Samo vi nas vržete v zapor, če nas slučajno zalotite. To nas moti. V zapor nas vržete zaradi "enega pira".

Brane2 ::

Ti ne štekaš. Ketne že zdaj ni.

Sam sem džoint nazadnej prižgal koliko že mesecev nazaj, ko sem zrihtal gram fotru, ki boleha za rakom.
Takrat svs pokadila skupaj, ker je bil pač neazupljiv in je imel marihuano za "hudo drogo".

Pred se zadeve nisem dotaknil vsaj ene 10 let, verjetno več. Pa še takrat sem skuril mogoče par smotk.

Kar se drugih tiče, verjetno z dobavo nimajo bistvenih problemov.

Ima pa s tem bistvene probleme družba.
Seštej ure dela policajev in sodnikov in jih zmnoži z recimo €20 ( pa verjetno velikoo več).
Dobil boš ohoho stroškov.

S tem denarjem zlahka vsako leta nabavimo nov CT stroj, dialize itd in rešimo šitload ljudi.

Ali recimo pošljemo te ljudi nad prave, velike, nevarne, organizirane kriminalce ki ugrabljajo ljudi, izsiljujejo itd.

Da ne govorimo o tem, da bi jim z legalnimi drogami vzeli glavni vir zaslužka.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Lej, ti ene stvari ne razumeš.
>:D
MI SMO ŽE ODPETI IZ KETNE!

Samo vi nas vržete v zapor, če nas slučajno zalotite. To nas moti. V zapor nas vržete zaradi "enega pira".



To bi rad videl.
Folk bi moral organizirat en FLash-mob, da bi recimo 2.000 tipov odkorakalo HKRATI čez mejo, prešvercalo 10 dkg kokaina recimo IN SE pustili prijeti policiji na mejnem prehodu pred kamerami.

Ob stroških postopka in zapora ( kolko že, 1.500€/mes ?) bi ZBANKROTIRALI DRŽAVO... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Pšenični ::

"Sam sem džoint nazadnej prižgal koliko že mesecev nazaj, ko sem zrihtal gram fotru, ki boleha za rakom.
Takrat svs pokadila skupaj, ker je bil pač neazupljiv in je imel marihuano za "hudo drogo"."

Brane te popolnoma razumem. Tudi sem ti že napisal zakaj, in kaj mislim o tem. Da je tvoj primer poseben, ko hočeš pomagati očetu. Da ne boš mislil, da ne vem kako se počutiš, ti lahko povem, da ima moj oče tudi raka, samo ne na prostati ampak na črevesju.

jype ::

Huh, to grem še jaz. Če kdo hoče, mu pol šenkam svojih 10 dek.

Sej pr nas v zaporu maš lahko računalnik, ane :)

Pšenični ::

"Sej pr nas v zaporu maš lahko računalnik, ane"

Zate vse Jype, samo interneta ne boš imel, heh,heh

Brane2 ::

Prej prečekiraj podatke o prebukiranosti naših zaporov.

Te zaprejo, potem jih pa iztožiš zaradi neustreznih zaporskih pogojev.
On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

telbanc> "Zej problem je, da bi po legalizaciji mariuane, lahko prišlo npr. tudi do velikega povečanja zdravstvenih problemov posameznikov, ki se ne obvladajo, kar je zelo verjetno, glede na to da tle eni komej čakate, da se legalizira in da se potem odpnete s ketne."

Napaka. Sam ne bi marihuane užival nič pogosteje, kot jo, če bi bila legalna. Edina razlika bi bila, da mi ne bi bilo treba kršit zakona z nabavo in posedovanjem (samo uživanje je že sedaj legalno). In brez skrbi bi lahko skadil enega s kolegom, ker sedaj se to lahko šteje kot "omogočenje uživanja", kar je pa tudi kaznivo.

Glede na izkušnje, ki jih imajo na Nizozemskem, bi bilo najbrž enako z večino odraslih uživalcev. Tisti, ki že sedaj rabijo ali hočejo skadit 3+ jointe na dan, bi jih tudi potem. Tisti, ki skadijo sem ter tja enega, bi to isto počeli potem.

Razlika bi pa bila pri mladoletnikih: oni bi verjetno z veseljem potem legalno kadili marihuano 3x dnevno, čeprav jo sedaj samo 1x dnevno (npr. da nimajo dovolj denarja za več, potem bi ga pa imeli). Samo "šit" pri tem je, da potem ne bi tako na izi prišli do droge, kot prej. V lekarni 16-letnemu mulcu ne bi prodali marihuane, na cesti pa ni več dealerja. V trgovini ne dobi alkohola... Mogoče bo pa zdaj po šoli šel za 2 uri igrat basket na bližnje igrišče, namesto da se v kleti zadeva s prijatelji?


telbanc> "Kdo bo plačeval za vaše zdravljenje, glede na to da zdravniška etika zapoveduje, da je treba tud takim pomagat. Tko da če človek dobro premisli, je tukaj še eden velik argument proti.. Vi bi legalizacjo, ko bi pa postali problem, potem bomo pa mi plačevali za vas??? Stroške nege, zaprtega zavoda itd...."

Davki, ki bi se pobrali s prodajo mamil in prihranjen denar iz državne blagajne, ki gre sedaj za boj proti zlobnim preprodajalcem in ostalim, s tem povezanim kriminalom.

Poleg tega, zakaj spet misliš, da bo nastal problem? Misliš, da je trenutna nelegalnost droge res takšna bremza v glavah ljudi, da so zaradi tega vzdržni? Misliš, da množica ljudi razmišlja na ta način: "Saj bi kadil marihuano, če bi bila legalna. Tako pa nočem kršiti zakona"? Motiš se. Tisti, ki ZARES želijo kaditi marihuano, jo kadijo. Tisti, ki hočejo kokain, ga dobijo. Tisti, ki bi si radi v žilo pognali heroin, pridejo do njega.

Tistim, katerim pa ni do tega, pa po drogi ne bodo posegali niti, če bo legalizirana. To je dejansko preverjeno v praksi - na Nizozemskem, npr.
- Hoc est qui sumus -

Pšenični ::

"Tistim, katerim pa ni do tega, pa po drogi ne bodo posegali niti, če bo legalizirana. To je dejansko preverjeno v praksi - na Nizozemskem, npr. "

Tudi na Nizozemskem so ugotovili da je legalizacija resnično naredila nekaj škode. Zato so jo že začeli omejevati. Ni dolgo tega. Vsaka stvar prinese s sabo probleme na katere pred legalizacijo še pomislili nebi. Jaz sem mnenja, da pač človek enostavno še ni zrel za legalizacijo psihoaktivnih snovi. Če to primerjam z dosopnostjo do orožja v Ameriki. Tam lahko skoraj vsak kupi orožje, pokoli pa se vrstijo. Problem je, ker vsi ljudje niso psihično stabilni in imajo različne vedenjske odklone, zato se zna isto dogajat ob morebitni legalizaciji mariuane.

Prospekt ::


Zej problem je, da bi po legalizaciji mariuane, lahko prišlo npr. tudi do velikega povečanja zdravstvenih problemov posameznikov, ki se ne obvladajo, kar je zelo verjetno, glede na to da tle eni komej čakate, da se legalizira in da se potem odpnete s ketne. Kdo bo plačeval za vaše zdravljenje, glede na to da zdravniška etika zapoveduje, da je treba tud takim pomagat. Tko da če človek dobro premisli, je tukaj še eden velik argument proti.. Vi bi legalizacjo, ko bi pa postali problem, potem bomo pa mi plačevali za vas??? Stroške nege, zaprtega zavoda itd....

Oprosti ampak za zdravljenje alkoholikov in pljučnega raka (cigareti) ti pa ni žal denarja!?
Kako pa veš, da se bodo potem vsi zakajali kot opice? Ali zdaj ljudje spijejo po 10 pirov na dan, ker je legalno?
Kako pa potem lahko amstrdam živi, če so vsi stalno skajeni in bolani?
Ne govori neumnosti, legalizacija prej pomeni, da bi kadilci trave kadili kvalitetno travo (nič mivke, podganjega strupa itd.), po normalnih cenah, država bi zraven primaknila svoj lonček za davke in najbrž bi bilo število ljudi, ki bi si uničili življenje zanemarljivo v primerjavi številke povezane z alkoholom. Poleg vsega tega bi šel lahko družinski človek brez problema na joint kakor na pivo, brez da bi si zakompliciral življenje (kazen, kartoteka, neodobravanje javnosti, ker je pač ilegalno).

Poleg vsega pa, če kadiš vsak teden kot so nekateri vsak petek/soboto pjani, še ne pomeni da se ne boš v kasnejših letih zresnili. Recimo če vzamemo 1000 17-letnikov, ki se gredo vsak petek skadit, koliko misliš da jih bo tedensko kadilo v času faksa ali kasneje? Ti takoj povem da manj kot 100, ker se bodo ostali naveličali trave. Pa še tistih 100 lahko neha brez fizičnih problemov (odvisnost od trave je v glavi).

Za razliko od alkohola, ki je legalen in imaš malo možnosti če se sam hočeš ozdraviti alkoholizma (googlaj: Alkoholni delirij) ter v tem smislu bolj podoben heroinu, kot pa "nedolžni" marihuani.

edit: U vidim, da se je v času pisanja mojega sporočila, debata že nadaljevala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

imagodei ::

telbanc> "Tudi na Nizozemskem so ugotovili da je legalizacija resnično naredila nekaj škode. Zato so jo že začeli omejevati."

Kolikor jaz vem, so jo začeli omejevati predvsem zaradi tega, ker imajo vsako leto nekaj primerov norih turistov, ki se predozirajo oz. povzročajo štalo. Pa seveda zaradi pritiska ostalih držav EU.

Nizozemska se dejansko uklanja tem pritiskom, čeprav je njihova politika proti drogam precej uspešna. To torej ni nujno dobro. Mehke droge starostna skupina 15-24 let zlorablja manj pogosto, kot npr. ista skupina v Italiji, Nemčiji, Angliji, Španiji... Uporaba droge na Nizozemskem v vseh starostnih skupinah je bistveno nižja, kot v ZDA.

Belgija in Nemčija sicer resno razmišljata o tem, da bi vpeljali podobno politiko, kot jo imajo Nizozemci.

Največji problem Nizozemske v zvezi z drogami pa je prav "drug-tourism".
- Hoc est qui sumus -

Brane2 ::

Kolikor jaz vem, so jo začeli omejevati predvsem zaradi tega, ker imajo vsako leto nekaj primerov norih turistov, ki se predozirajo oz. povzročajo štalo. Pa seveda zaradi pritiska ostalih držav EU.


+1

AFAIK gre za pristik EU in harmonizacijo zakonodaje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pšenični ::

"Največji problem Nizozemske v zvezi z drogami pa je prav "drug-tourism".

Kako da se predozirajo. In da si upajo še štalo delat, ko pa je eden včeraj zatrjeval, da si po kajenju trave mislim, da matematični genij in miren kot ovčka.

Prospekt ::

Problem so bile gobe, ker je neka X-inja (možno da angležinja) umrla ker ni vedla kaj počne, to so takoj nekateri politiki uporabili za lobiranje prepovedi gob in tako se je začelo.
Zdaj ko jim je uspelo prepovedat gobe se bodo seveda lotili še trave, ker so nekateri ljudje pač zasidrani v svoja prepričanja in jih noben ne bo prepričal. ;)

Omenjeno predoziranje nima nikakršne povezave s travo, če bi hotel umreti od thcja bi si moral vbrizgati skoncentriran thc, to pa sploh ni mogoče (ne vem kje sem bral, je že dolgo od tega). Najhujše kar se ti lahko zgodi je da bruhaš ali pa da nekaj dni samo spiš in ješ (premočni kukiji). Seveda obstaja možnost da človek s nekimi drugimi zdravstvenimi težavami dobi nepredvideno reakcijo na snov, ampak ta možnost obstaja praktično pri vseh stvareh (alergije ipd.). Pravtako ni priporočljivo kaditi travo (oz. se na kakršenkoli način drogirati) če je v familiji shizofrenija, ker lahko pride na dan...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...
zanimiva zadeva

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

Pšenični ::

"Pravtako ni priporočljivo kaditi travo (oz. se na kakršenkoli način drogirati) če je v familiji shizofrenija, ker lahko pride na dan..."

Torej je sprožitveni dejavnik....

imagodei ::

telbanc> "Kako da se predozirajo. In da si upajo še štalo delat, ko pa je eden včeraj zatrjeval, da si po kajenju trave mislim, da matematični genij in miren kot ovčka."

Na Nizozemskem imajo permisivno politiko še do kake druge droge, ne samo do trave, to je eno.

Drugo pa je, da tja hodijo med drugim tudi takšni turisti, katerih edina želja je orenk se ga zadet. In to iz celega sveta. Med njimi so pač tudi butci. Običajno je takšnih par procentov v vsaki državi, če pa neka država ima zelo permisivno politiko IN HKRATI dovoli drug-tourism, potem je to enačba za to, da privabljaš nadpovprečno število takšnih idiotov.

Zato jaz ne odobravam tega, da bi dovoljevali drug-tourism, pač pa bi drogo lahko dobili le državljani RS. V kolikor je pa to neizvedljivo zaradi EU zakonodaje (kjer so vsi državljani EU izenačeni), pa pač ostane ta omejitev, da mladoletni ne morejo kupiti droge. Oz. lahko razmislimo o tem, da se moraš registrirat kot uživalec, da lahko dobiš drogo na posebno izkaznico, postopek odobritve pa traja 10 dni.
- Hoc est qui sumus -

Prospekt ::

Zaradi parih kretenov od nekaj stotisočev (ne vem koliko turistov ima amsterdam) je pa res treba vse spreminjat!
In zakaj jaz potem ne bi šel v coffee shop po gram skanka za turista, ki mi plača kakšen euro? Povsod se najdejo plusi in minusi.
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
67953331 (50) WizzardOfOZ
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742134 (30403) jype
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477120438 (110533) innerspace
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36954082 (34986) Matija82
»

Če polnoletna oseba omogoča mladoletni uživanje drog? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10110491 (8661) smilyxx

Več podobnih tem