» »

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

««
9 / 17
»»

Arto ::

Halucinira se od halucinogenov, kar marihuana NI. Dejte si kej prebrat al pa probat, preden take kozlarije pišete.


Jes ti lahko iz osebnih izkušenj povem, da se da, pa še od drugih ljudi sem to slišal. Sicer ne v smislu LSD-ja, ampak prisluhi ipd so bili pa kar močni. Pač "overdose" THC-ja, kar sicer ni življenjsko nevarno, je pa zoprna stvar. Seveda pa dvomim, da je to možno potem, ko kakšen joint ali dva skadiš.

Pšenični ::

"Telebanc...povej mi recimo zakaj bi nekdo moral bit zaprt ali forsiran v kako delo al drugo KAZEN, ce ima opravka z ganjo? Kaj ima to veze s tabo? Kako si lahko zaradi cesa takega prizadet? A te bolijo oci ko vidis kaj takega?"

Sem že povedal da imam osebne izkušnje z tem. Sem pač v živo gledal 15 let človeka, ki je propadal zaradi trave. Če mi ne verjamete je to vaš problem. V tem času se je ločil.... itd. Če napišem še več bom lahko imel težave. Eno je tukaj vehementno razlagat, da trava ni škodljiva, ker neki razlog je moral biti da je zakonsko prepovedana.Vsaj meni se zdi, ane. Upam samo, da boste vi ki to zagovarjate - legalizacijo, imeli kdaj v službi nadrejenega, ki bo redno kadil travo, prej tega ne boste zastopili. Sicer pa počasi zaključujem pisanje na to temo. Ker se mi pač ne da ubadat z takimi otročarijami in prepiranjem ali je ali ni itd.

hamax ::

> Sem pač v živo gledal 15 let človeka, ki je propadal zaradi trave.

Na enega takega je verjetno 1000 takih, ki propadajo zaradi alkohola.
Prepovejmo alkohol!

1024 ::

V tem času se je ločil.... itd.


Da bi bla pa baba tečna, pa ni varjante?
Fish knows everything.

PaX_MaN ::

Upam samo, da boste vi ki to zagovarjate - legalizacijo, imeli kdaj v službi nadrejenega, ki bo redno kadil travo, prej tega ne boste zastopili.

In kaj naj bi bilo s takim šefom narobe?

thramos ::

Halucinira se od halucinogenov, kar marihuana NI. Dejte si kej prebrat al pa probat, preden take kozlarije pišete.


Nekateri govorimo iz lastnih izkušenj. Pa tudi kej preberemo.

gzibret ::

> Dejstvo pa je da je marihuana LAHKO vzrok.

Lahko je vzrok, samo mora biti že kar overdoze. Mislim, da se s kajenjem jointov ne moreš tako zadet. Kakšen overdoze kukijev pa bi lahko kaj takega povzročil.

Drugače pa, kot sem že v tejle temi povedal - prohibicija ne pripelje nikamor. Legalizirat vse, od koke do horsa. Seveda pa pod določenimi pogoji, v "specializiranih" trgovinah, ki ne smejo biti kar vsepovsod ter pod strogim nadzorom (npr. osebna kot pogoj za nakup).
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Ne pa, da človek faše sodnika za prekrške, ker je posedoval 0,4 g rjavozelene mešanice (kar se je BTW meni zgodilo).

Sej na obravnavi sva se oba držala za glavo, kateremu prepotentnemu krimiču se je sploh dalo s tem ukvarjat ter kako smetijo sodišča brezveze.
Vse je za neki dobr!

imagodei ::

telbanc> "Sem že povedal da imam osebne izkušnje z tem. Sem pač v živo gledal 15 let človeka, ki je propadal zaradi trave. Če mi ne verjamete je to vaš problem. V tem času se je ločil.... itd."

OK, in zakaj, za vraga, bi ti pošiljal take ljudi v zapor?

Prvič, misliš, da v zaporu ne bo dobil trave ali kake druge, hujše droge? V zaporu je mamil običajno več, kot zunaj. Malo karikirano, mogoče, ampak vendar.

Drugič, ljudje propadajo zaradi kajenja navadnih cigaretov ali pa alkohola. Začnemo tudi te zapirati?


telbanc> "Eno je tukaj vehementno razlagat, da trava ni škodljiva,"

Tega mi ne trdimo. Nasprotniki legalizacije nam to ves čas polagate v usta, ampak mislim, da ga še ni bilo junaka v tej temi, ki bi napisal, da trava ni škodljiva. Je škodljiva. Vendar je škodljiva tudi kava, tobak in alkohol. Škodljiv je McDonalds, pa ocvirki in zaska/zaseka. Trava je verjetno bolj škodljiva, kot sladkarije, pa vendar manj, kot tobak ali alkohol. Vse ostale stvari so dovoljene, nekatere se kontrolirano prodajajo. Zakaj ne tudi marihuana?


telbanc> "ker neki razlog je moral biti da je zakonsko prepovedana."

Definitivno. Samo škodljivost ni bila prvi razlog, ker bi drugače tudi alkohol prepovedali. Verjetno kak dan ali dva preden bi prepovedali travo.
- Hoc est qui sumus -

reeves ::

Samo škodljivost ni bila prvi razlog, ker bi drugače tudi alkohol prepovedali.


Veliko je k temu pripomorel tudi (vsaj čez lužo) William Randolph Hearst.
KLIK

innerspace ::

Kolikor vem, je marihuana vecinoma prepovedana zaradi nevarnosti za kako drugo industrijo, kot je reeves podal link, je pac razvidno, da so jo nekoc pridno gojili in znali iz nje marsikaj koristnega nardit. Pol pa je nekdo ugotovil, da bi vec zasluzil ce nebi bilo marihuane, pa je ob pravem casu pritisnil na pritisljive politike, in tako dobimo marsikje tabuizirano rastlino, ki skodi cloveski druzbi in ne vem kaj vse...
In naslednje generacije se niso kaj prevec sprasevale zakaj je tako...poslusale so eno plat zgodbe in zdej smo tu.
Predlagam pritisk na pritisljive politike za spremembo situacije, do takrat pa debatirajmo, da se malo bolj ozavestimo kaj dejansko je na stvari.

imagodei ::

Ta očitek, da je prepovedana zato, ker bi se iz nje dalo pridobivat marsikaj in so zato njeno prepoved zlobirali, je malo tako-tako.

(Industrijska) Mariuhuana je zelo hvaležna rastlina, ki uspeva praktično povsod. Semena niso ravno draga, tako da če bi industrija pred 100 leti videla tako hudo prednost v marihuani, bi menda kamot lahko na svojih poljih zasadili en nasad konoplje, pa z minimalnimi stroški imeli surovino, iz katere je možno narediti boga pa pol.

Verjamem, da je kakšen lastnik bombažnih plantaž skakal v luft nad gojenjem konoplje. Po drugi strani farmerji niso ravno zabiti in bi (če bi bila legalna) sami tudi poskusili, kaj je to za en hudič.

Poglavitni pazlogi za prepoved konoplje ležijo povsem drugje, predvsem v rasni nestrpnosti.
- Hoc est qui sumus -

BmN ::


Poglavitni pazlogi za prepoved konoplje ležijo povsem drugje, predvsem v rasni nestrpnosti.


aja?
spet nekaj novega...

link?

T0RN4D0 ::

Ni nič novega. Tud konopljo včasi SO gojili, dokler je niso prepovedal. Tud industrijske, je preveč komplikacij da bi se kmetje s tem igral, kar poglej malo kaj se je pri nas okol tega dogajal. (pridejo plavi, ti posekajo njivo industrijske konoplje, potem jih pa lahko tožiš par let če se ti da). Poleg tega mislim da tud za industrijsko rabiš dovoljenja, ki jih za koruzo najbrž ne rabiš. Potrebuješ tudi predelovalne obrate, ki jih zaradi represije pri nas enostavno ni, niti se noben noče v to spuščat zaradi odnosa do konoplje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BmN ::

ne ne, da je bila prepovedana zaradi rasne nestrpnosti?

T0RN4D0 ::

Aja za to si hotu povezavo. Travo se je včasih precej povezovalo s črnci in mehičani, kakšen je bil odnos do teh 100 let nazaj v US pa najbrž veš. :)
Link 1, link 2
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Doman ::

Upam samo, da boste vi ki to zagovarjate - legalizacijo, imeli kdaj v službi nadrejenega, ki bo redno kadil travo, prej tega ne boste zastopili.


Zagovarjam legalizacijo, in imam šefa&direktorja, ki oba kadita travo. Sta zelo uspešna človeka in na mesec ustvarita za 400-600.000€ prometa z 4imi zaposlenimi...

imagodei ::

BmN, a si se vrnil še kaj novega naučit? Ni problema, tukaj radi pomagamo. Ko bomo s tole debato zaključili, se boš pa že lahko pohvalil, da od drog dejansko kaj veš.

Anyway, vidim, da me je že Torn4do prehitel. Še en link domačega izvora: Zgodovina vojne proti drogam

Mislim, da je Drogart ena boljših strani z nepristranskimi informacijami o drogah v Evropskem prostoru.
- Hoc est qui sumus -

BmN ::

BmN, a si se vrnil še kaj novega naučit?


od tebe? hecaš se

pojma nimaš in precej zastarele poglede na stvari, tega se pa nebi rad naučil

THX 1138 ::

Poglavitni pazlogi za prepoved konoplje ležijo povsem drugje, predvsem v rasni nestrpnosti.


S tem se pa ne bi strinjal.Poglavitni razlog leži nekje drugje.

imagodei ::

@BmN,

saj pravim. Uboga mladina, ko ima takšne inkvizitorje za oporo. V bistvu ti in tebi podobni potrjujete tezo, da je trenutna politika do drog pravzaprav del problema, ne pa rešitev.

EDIT: Tvoja pripravljenost na branje linkov in sprejemanje novih idej pa itak pove o tebi več, kot si sploh želim vedeti.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

THX> "S tem se pa ne bi strinjal.Poglavitni razlog leži nekje drugje."

To, s čim bi se ti strinjal, niti ni relevantno. Zgodovina je relevantna: wiki link
- Hoc est qui sumus -

THX 1138 ::

THX> "S tem se pa ne bi strinjal.Poglavitni razlog leži nekje drugje."

To, s čim bi se ti strinjal, niti ni relevantno. Zgodovina je relevantna: wiki link


Heh, da je pisana zgodovina čist relevantna pa tud ne moreš rečt:)

No z tem se ne strinjam

It is largely believed that the early prohibititive marijuana laws were a racist response to the popularity of the drug among Mexicans.



S tem bi se pa strinjal:

Some of his critics allege that Anslinger, DuPont petrochemical interests and William Randolph Hearst together created the highly sensational anti-marijuana campaign to eliminate hemp as an industrial competitor. Indeed, Anslinger did not himself consider marijuana a serious threat to American society until in the fourth year of his tenure (1934), at which point an anti-marijuana campaign, aimed at alarming the public, became his primary focus as part of the government's broader push to outlaw all drugs

BmN ::

@ imagodej:

bla, bla, bla, ....
spet mlatiš prazno slamo, tbh

verjetno se ne spomniš da sem napisal da sem ZA legalizacijo marihuane, ampak pod pogojem da se ozaveščenost o tej DROGI dvigne, predvsem pri mladini.

Tvoja pripravljenost na branje linkov in sprejemanje novih idej pa itak pove o tebi več, kot si sploh želim vedeti.


haha, tud jaz sem si naredil svoje mnenje o tebi (pa še verjetno kdo drug), brez skrbi. Ti ga povem?
Povprečnež ki je odkril toplo vodo, če pa za koga ni topla pa ima takoj okrnjene kognitivne sposobnosti, ane?

Se strinjam s THX, verjetno je opij nelegalen zaradi prebivalcev bližnjega vzhoda, ne zaradi tega ker je DROGA.

BTW: V wikipedio lahko vsak napiše kakšno neumnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BmN ()

Bob Rock ::


Povprečnež ki je odkril toplo vodo, če pa za koga ni topla pa ima takoj okrnjene kognitivne sposobnosti, ane?


clovek ti je dal malo morje argumentov, podprtih z izvlecki raziskav, ti pa vztrajno neargumentirano trdis da topla voda ne obstaja :|
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

jype ::

BmN> Se strinjam s THX, verjetno je opij nelegalen zaradi prebivalcev bližnjega vzhoda, ne zaradi tega ker je DROGA.

Zakaj je torej alkohol legalen?

imagodei ::

BmN> "verjetno se ne spomniš da sem napisal da sem ZA legalizacijo marihuane, ampak pod pogojem da se ozaveščenost o tej DROGI dvigne, predvsem pri mladini."

Aha. Takole nekako, ane: "Deca, mamile lahko jeste, samo jaz vam to odsvetujem. Veste, po konoplji se vam lahko zmeša. Osebno poznam par takih primerov. To ni nedolžna droga. Ampak, če jo hočete jest, vam ne morem preprečit."

BmN> "Povprečnež..."

Take one to know one, right?

BmN> "BTW: V wikipedio lahko vsak napiše kakšno neumnost "

Zato ti pa nisem (nismo) dajal(i) samo linkov do wikipedije, ampak še kam drugam. Poleg tega imaš na Wikipediji cel kup referenc, ki jih lahko prebereš. Butasto je, da greš na nek seminar, kjer slišiš za neko raziskavo, ki je potrdila, da obstaja zveza med pojavom psihoz ter uživanjem marihuane (celo obojestranska, si moreš mislit - pa če bi vsaj razumel, kakšne so implikacije tega) in potem to prodajaš tukaj po forumu kot suho zlato. Jebenti, a veš, da imamo dobro dokumentirane ter potrjene primere, pri katerih je alkohol prispeval pomembno vlogo v družinskem nasilju? Ljudje so pod vplivom alkohola celo pobili svoje družinske člane!

In, kaj zdaj? Back to square one? A si zato, da se starši na ta način pogovorijo s svojim otrokom pri 10 letih? Ali pa, ko prvič pridejo pijani domov:
"Sine, veš, ni mi všeč, da piješ alkohol. Jaz ga sicer pijem, saj si me že videl, ampak ti moram povedat, da v alkoholni pijanosti lahko pobiješ svojo družino. Res, zadnjič je v Slovenskih Novicah pisalo, da je en moški razsekal svojo ženo in otroke in na koncu storil samomor. Ne vidim rad, da piješ! No, očka tebe nikoli ne bi razsekal, ko bo popil en pir."

Ali pa v šolah? Podoben pogovor? Ajde, malo sem sarkastičen, ampak tovrstni pogovori, kjer se izpostavlja dogodek, ki se zgodi enemu od 10.000 ali celo 100.000 uživalcev, je popolna bedarija.

Še enkrat, močno upam, da se s svojimi "varovanci" ne pogovarjaš na tak način. Ker to je podobno, kot da bi posebej opozarjal, da je hoja po stopnicah lahko smrtno nevarna.
- Hoc est qui sumus -

BmN ::

Deca, mamile lahko jeste, samo jaz vam to odsvetujem. Veste, po konoplji se vam lahko zmeša. Osebno poznam par takih primerov. To ni nedolžna droga. Ampak, če jo hočete jest, vam ne morem preprečit.


Točno to!

Ne primerjam alkohola z marihuano, ti to primerjaš.
Alkohol je veliko večji problem v naši družbi, tud to sem že prej povedal in ne rabiš se ponavljat Imagodej. Ker to vsi vemo (topla voda)

In še enkrat bom povedal, ker očitno še vedno nisi razumel:
Kanabis LAHKO sproži psihotično stanje pri nekom ki ima predispozicije k temu. Ne zanašajte se samo na neke linke in premislite s trezno glavo prosim. Neka substanca ki vpliva na čutenje, misli, občutek časa ali celo povzroča neke vrste "halucinacij" ne more bit zdrava za razvoj možganov pri najstnikih! Zato se pogovarjamo tukaj o psihoaktivnih substancah. Sploh pa ne če jo konzumira redno.

Nehaj si metat pesek v oči!

BmN ::

aja pa še to.
mogoče ti delaš v domu upokojencev in imaš "varovance", ljudem ki jim jaz pomagam pravimo drugače.

Pšenični ::

"Zagovarjam legalizacijo, in imam šefa&direktorja, ki oba kadita travo. Sta zelo uspešna človeka in na mesec ustvarita za 400-600.000€ prometa z 4imi zaposlenimi.."

Kakšno dejavnost pa opravljate, pakirate in razpošiljate šit....?

imagodei ::

BmN> "Točno to!"

Kot rečeno, velika napaka, ki je na tem forumu ne uvidiš le še ti in še par nazadnjakov. Z avtom se tudi lahko zaletiš! Pa zato pridigaš svojim varovancem, naj raje ne gredo delati izpita? Zaradi pitja kave tudi lahko pridelaš povišan krvni pritisk. A tudi pridigaš o vzdržnosti?

In ja, o alkoholu, kjer je vzročna zveza med pitjem in prometnimi nesrečami s smrtnim izidom ali težkimi poškodbami mnogo večja, kot zveza med kajenjem marihuane in psihozo - o alkoholu bi se pa res morali pogovarjati na podoben način, kot sem omenil gor. Pa se ne. To je pa kultura pitja. One for the road, ni problema!

Pa pustimo to "toplo vodo" (verjetno napačno misliš na indijansko poimenovanje alkohola - "ognjena voda" >:D). Primerjave sicer niso off, čeprav bi se ti rad skrival za tem, ko vztrajno nočeš nič slišat o alkoholu.

"LAHKO" ne pove NIČ o dejanski pojavnosti, implicira pa, da se to dogaja pogosto in kot taka ima ta beseda edini namen v strašenju mladostnikov. V odvračanju uporabe skozi strašenje. In to ne deluje, ker mladostniki droge poskusijo v največji meri zaradi radovednosti, želje po zabavi in pritiska družbe. Ko pa marihuano enkrat poskusi in ne doživi psihotičnega stanja, pa je ta argument povožen in poteptan v zemljo, prav tako pa v veliki meri kredibilnost tvojih izjav glede drugih, nevarnejših drog.

Kar je seveda žalostno, ker cannabis pravzaprav pri veliki večini ni prva (nelegalna) droga, ki jo poskusijo. Med nelegalnimi drogami prednjači Ectasy, ki ima očiten predznak Party droge.


BmN> "Kanabis LAHKO sproži psihotično stanje pri nekom ki ima predispozicije k temu."

Ja, lahko. Se lahko izjasniš, koliko pogosto? Mislim, res, konkretno, brez izvijanja: številka? En primer na 1.000? 1 na 10.000? 1 na 100.000?

Ta tvoja zgornja izjava ne pove a ma absolutno nič niti o tem, koliko ostalih drog je imel mladostnik v telesu, ko je skadil še en joint. Je bil prejšnjo noč na Rave partiju in je pojedel en zanič E?

Poleg tega ne pove ta izjava nič o temu, ali gre za "psihotično stanje", torej za omamo, povzročeno zaradi droge, kjer so pač izraženi določeni simptomi (halucinacije, prisluhi, prividi) in je takšno stanje sicer nekaj običajnega za droge (čeprav ne ravno pogosto pri marihuani), ali gre za to, da odmerek marihuane sproži pravo, klinično psihozo.

Sem pa pred časom bral en članek, ki ga zadnjič žal nisem našel. Tukajle je, morda boš lahko pojasnil zakaj raziskava govori o "psychotic-like symptoms"? In predvsem, morda boš lahko pojasnil rezultate raziskave?


BmN> "Ne zanašajte se samo na neke linke in premislite s trezno glavo prosim."

Saj se ne zanašamo samo na neke linke. Empirično dejstvo je, da je 90% mojih prijateljev, znancev, sošolcev, sodelavcev to drogo vsaj enkrat v življenju poskusilo. Kakih 30% jih je kadilo več kot enkrat. 5-10% jih je vsaj neko obdobje marihuano kadilo redno. Nihče od njih ni končal na psihiatriji.

Ti, po drugi strani, si hudo pristranski, verjetno zaradi okolja, kjer delaš. Če bi psihiater razlagal o svojem delovnem okolju, bi tudi lahko dejal, da je pri njemu v službi 95% ljudi duševno motenih. Za običajno delovno okolje pa to ne velja. Trgovka, elektičar in avtomehanik se na svojem delovnem mestu srečujejo 99% z normalnimi ljudmi.

BmN> "Neka substanca ki vpliva na čutenje, misli, občutek časa ali celo povzroča neke vrste "halucinacij" ne more bit zdrava za razvoj možganov pri najstnikih! Zato se pogovarjamo tukaj o psihoaktivnih substancah. Sploh pa ne če jo konzumira redno."

Gotovo ima kak vpliv. Tega ne zanika nihče. Govora je o rekreativni rabi. O "dekriminalizaciji, legalizaciji in odgovorni uporabi vseh psihoaktivnih snovi". Ti si bil tisti, ki je postavljal trditev, da se ti lahko utrga že po enkratnem uživanju marihuane. Pa ne bi še enkrat o tem, glej začetek tega sporočila za to, kaj me moti pri tem poudarjanju.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

BmN> "mogoče ti delaš v domu upokojencev in imaš "varovance", ljudem ki jim jaz pomagam pravimo drugače."

U, đizs, res pomembno za debato. Moj nickname je tudi imagodei, pa ti vztrajno pišeš imagodej. So what?
- Hoc est qui sumus -

reader ::

BmN> "Neka substanca ki vpliva na čutenje, misli, občutek časa ali celo povzroča neke vrste "halucinacij" ne more bit zdrava za razvoj možganov pri najstnikih! Zato se pogovarjamo tukaj o psihoaktivnih substancah. Sploh pa ne če jo konzumira redno."


Se strinjam, ne more bit zdrava za najstnike! Zakaj hočeš potem obdržat trenutno stanje, ko mulci dobije travco kar od sošolca? Kontrolirana prodaja FTW!

imagodei ::

Ne, saj on ni (več) proti legalizaciji. V prvem postu na to temo je sicer rekel, da se nagiba k NE, zdaj pa pove, da ni proti legalizaciji.

Je pa res, da bi on strašil mladino s cannabis psihozo. Ki se menda lahko pojavi. Ni pa nujno. Ampak se lahko. Samo res ni nujno. Mislim, lahko se pojavi, če je osebek nagnjen k temu, sicer pa ne. Lahko.

Ne pove pa, kako pogosto.
- Hoc est qui sumus -

innerspace ::

BmN, Imagodei... vidva sta pa zrela za poroko! :)
A sta zmenjena, da se ne bosta razumela, al kaj?

jype ::

Pomoje sta samo na različnih drogah :)

imagodei ::

innerspace :)

Ne, resno - tematika se mi zdi hudo pomembna in postanem nekoliko alergičen, ko vidim, da bi nekdo s strašenjem rad mulariji dopovedal, da droge niso OK.

Ta pristop ne deluje. Ne samo, da sem tudi jaz šel skozi to kot najstnik, ampak so šle tudi trume drugih ljudi skozi to. In potem se marihuano demonizira kot odskočno desko; v bistvu pa to postane samoizpolnjujoča se prerokba. Mularija proba marihuano in vidi, da ne postane čez noč odvisna in naenkrat gredo praktično vsi argumenti staršev, učiteljev in "strokovnjakov" po odtoku v greznico. V stilu, "Evo, probal se marihuano in nisem zblaznel, nisem odvisen... Tastari zahojenci pojma nimajo od drog, k jih itak nikol niso probal! Če bi jih, bi vedel da je trava uiber dobra! Jutri bom probal LSD ali pa kokain, ziher ni tolk nevarno, kot tastari govorijo!"

In potem pride en samozvani "strokovnjak" sem gor pa prodaja idejo, da "lahko" po travi postaneš psihotičen. Ma, ne ga srat, a res?

A lahko v številkah, prosim...
- Hoc est qui sumus -

perci ::

psihotičen, haluciniraš in ne vem kaj še vse...če verjameš :|

Pšenični ::

"Ne, resno - tematika se mi zdi hudo pomembna in postanem nekoliko alergičen, ko vidim, da bi nekdo s strašenjem rad mulariji dopovedal, da droge niso OK."

A ti to resno. al se hecaš. Jaz sem pa alergičen na narkiče.

donfilipo ::

Strašenje ni prava in uspešna taktika, ki bi pomagala tvoji alergiji Telbanc. To je point.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

telbanc> A ti to resno. al se hecaš. Jaz sem pa alergičen na narkiče.

Zakaj si pa potem proti legalizaciji marihuane? Saj THC ni narkotik.

donfilipo ::

Droge niso OK, ker so drage in to hinavsko drage in ker ne delujejo 'cool'. Včasih ali nekaj časa morda...vedno in skozi pa še nisem videl primerka. Razen morda pri 'duhovnikih', ki pijejo razredčeno vino ali potegnejo dim na svetega Hublbubla in vmes nič. Ampak res nič razen 'drog', ki jih izloča organizem sam...neprestano.
Trava in še marskikatera droga je, ponavljam, v smešnem neenakopravnem položaju v primerjavi z alkotom (pravno formalno)...a je vseeno droga. Mnogo ljudi moti ravno ta nelogičnost v pravni poziciji, /mislim da bi recimo yupe, ki ne konzumira mirno sodil mednje/ a vsak napor iz konzumerskih ambicij je, če ne drugega nezdrav.
Korporacijski interes je rahlo dvoumen. Zdi se, da ilegalizacija prinese več profita, legalnost gor ali dol. Očitno nekatere korporacije (cosa nostra copyright:) preferirajo profit pred zakoni. Naj vas spomnim, da je bil Frančišek Asisški neke vrsta uspešne korporacije, A bi vsi pozabili nanj, če ne bi razdelil svojega premoženja in postal berač in svetnik. Pa ne da bi to priporočal komu. Ampak misliti pa vseeno da, morda korporacije in kapitalizem niso ravno edina svetinja:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pšenični ::

"Zdi se, da ilegalizacija prinese več profita, legalnost gor ali dol"

To je le teoretično ugibanje. Legalizacija bi nam prinesla anarhijo v tem smislu, da bi 10 letni mulci postajali lokalni razgrajači, pod vplivom trave. Če ne še kaj hujšega.

Jype je borec za pravice drugačnih (beri homoseksualcev), borec za legalizacijo trave..... seveda tudi pacifist- seveda ga motijo krivice, čeprav ni nikoli študiral na FDV ju. Kljub temu, da vneto zatrjuje, da ni ne eno ne drugo, me zanj že resno skrbi. Jure laž ima kratke noge, mogoče bi ti bilo lažje če bi naprimer priznal, da včasih le kakšnega "spohaš". Saj veš da ti ne bo nobeden zameril.

CoolBits ::

"Zdi se, da ilegalizacija prinese več profita, legalnost gor ali dol"

To je le teoretično ugibanje. Legalizacija bi nam prinesla anarhijo v tem smislu, da bi 10 letni mulci postajali lokalni razgrajači, pod vplivom trave. Če ne še kaj hujšega.

A z alkoholom in cigareti sedaj pa to nemorejo? In če ne zakaj ne?

jype ::

telbanc> Legalizacija bi nam prinesla anarhijo v tem smislu, da bi 10 letni mulci postajali lokalni razgrajači, pod vplivom trave

Ker zdaj niso? No, povej mi - se ti zdi, da zdaj 10 letni mulci ne morejo dobit trave? Kaj pa alkohol, lahko dobijo? Pa je alkohol legalna droga?

Seveda je alkohol legalna droga in seveda ga 10 letni mulci ne morejo kupit v nobeni štacuni, komot pa kupijo travo pri tipu iz 8.c razreda, če je treba kar med odmorom.

telbanc> Jure laž ima kratke noge, mogoče bi ti bilo lažje če bi naprimer priznal, da včasih le kakšnega "spohaš".

Lahko me sicer po inkvizicijsko mučiš in tepeš in bom priznal, da bom ostal živ - ampak zaužil ali pokadil opojne substance nisem še nobene. Ne, tudi v žilo si jih sam nisem nikoli administriral, mi jih je pa medicinsko osebje.

Spoham pa zgolj tistga, k ga noben ne sliš, dokler ga prvi ne zavoha.

Pa ni lepo drugih po sebi sodit.

donfilipo ::

Yupeta ne poznam... sploh, pa bi lahko vprašal recimo Thomasa, kdo je, a vedno pozabim. Pa moje detektivske delnice stavim, da goni kak star bicikel in se mu oklica že smeje, od zagovarjanja te vrste 'drogiranja'. Lahko pa sem ustrelil mimo:)
Da pa nam legalizacija drog (z jasno prepovedjo mladoletnim, tako kot pri alkoholu), ne bi prinesla bistveno več mladoletnih razgrajačev, skoraj upam trditi. Le kriminal bi se prerazporedil.
Da pa ilegalnost drog prinese več profita distributerjem, tistim, ki potem prenašajo posledice škode, pa več težav, pa ni le teoretično ugibanje. Legalna droga alkohol, ni v smislu kapitalizma tako donosen produkt, kot recimo kokain. In seveda če bi te poznal, bi ti lahko pokazal kar nekaj oseb, ki jih ceniš, občuduješ ali poslušaš, ki redno šmrkajo ta belega od Mileta recimo. Pa da ga potem jebeš. Mile je seveda tiho mene bodo pa obmolknili, če bi izdal prave identitete:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

IceIceBaby ::


To je le teoretično ugibanje. Legalizacija bi nam prinesla anarhijo v tem smislu, da bi 10 letni mulci postajali lokalni razgrajači, pod vplivom trave. Če ne še kaj hujšega.


Itak, trava je znana po tem, da iz ljudi naredi razgrajače. Enega skadiš pa rataš prava zverina :)

Pšenični ::

"Lahko me sicer po inkvizicijsko mučiš in tepeš in bom priznal, da bom ostal živ - ampak zaužil ali pokadil opojne substance nisem še nobene. Ne, tudi v žilo si jih sam nisem nikoli administriral, mi jih je pa medicinsko osebje."

Verjamem, ti verjamem, samo probal sem te. Sej ne morem nič, pač lahko ti rečem da spoštujem tvoje mnenje, čeprav ga ne deliva. Pa brez zamere.

Pšenični ::

"Itak, trava je znana po tem, da iz ljudi naredi razgrajače. Enega skadiš pa rataš prava zverina"

To je sigurno citat iz kakšne strokovne revije. No resnica počasi prihaja na dan.

donfilipo ::

Ma na žalost....lahko strašimo zavajamo, prepovedujemo ali razsvetljujemo strokovno in že v vrtce vodimo propadle zaradi alkohola, kokaina, heroina itd....(pred obiskom v živalski vrt:)....100% ne pomaga nič. Dokler za nekatere stresne situacije obstajajo opojne substance, bodo iskane. Legalne ali ne. In bodo posledice. Laž...izgovori....beračija...kraja....itd. In več dela za policiste.... sodnije. Na žalost je to colateral damage sodobne civilizacije. Diktature, kjer sodnik komaj izjavi po 3 minutah sojenja: drugovi in drugarice u ime naroda...in takrat jih že ustrelijo s salvo.... so v preganjanju teh stranskih pojavov mnogo uspešnejše. A imajo zato tudi te diktature več neprijetnih 'stranskih' učinkov kot prednosti:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
««
9 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
69053580 (40) OutOfTheBox
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742137 (30406) jype
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477120447 (110542) innerspace
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36954083 (34987) Matija82
»

Če polnoletna oseba omogoča mladoletni uživanje drog? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10110493 (8663) smilyxx

Več podobnih tem