» »

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

««
8 / 17
»»

imagodei ::

jype>> "Narobe predvidevaš. Normalni ljudje smo (za razliko od tebe) precej inteligentna bitja in razumemo, da kriminalizacija marihuane (to je stanje, ki ga imamo sedaj) omogoča veliko večje število zlorab, od sistemskih do individualnih, stroške posledic katerih seveda nosimo davkoplačevalci."

telbanc> "Jaz se z tem ne strinjam in mislim, da je potrebno takim pomagati, najprej z veliko višjim zaporom, nato pa z prevzgojo ali kaj podobnega. Z malo bolj tršimi prijemi. Zdej ko vidimo kako se je ta zadeva razpasla bo to več kot nujno. Zdej, če si skozi na jointu, lih veš kolk si pri sebi, taki rabite strokovno pomoč."

Zakaj? Lahko argumentiraš? Zakaj bi uživalce in/ali preprodajalce marihuane trpal v zapore skupaj z morilci in posiljevalci? Prosim, pojasni malo.
- Hoc est qui sumus -

BmN ::

sploh ne bereš imagodej kaj ti pišem, pa kaj je s tabo?

It is a component cause, part of a complex constellation of factors leading to psychosis.


točno to sem prej napisal. in da, marihuana je sigurno lahko sprožilec, idi pa vprašaj kakšnega psihiatra.

Cases of psychotic disorder could be prevented by discouraging cannabis use among vulnerable youths.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BmN ()

reeves ::

Jaz se z tem ne strinjam in mislim, da je potrebno takim pomagati, najprej z veliko višjim zaporom, nato pa z prevzgojo ali kaj podobnega. Z malo bolj tršimi prijemi. Zdej ko vidimo kako se je ta zadeva razpasla bo to več kot nujno. Zdej, če si skozi na jointu, lih veš kolk si pri sebi, taki rabite strokovno pomoč.

Sorry ampak moram ti povedat nekaj stvari o travi, ker je očitno, da s tem nimaš nobenih izkušenj.
Bit skoz na jointu se nekako čudno sliši. Ko skadi joint si zadet cca.3 ure. V tem času imaš POVEČANO zmožnost koncentracije. Če kadiš praktično enega za drugim več dni (recimo par jointov na dan) se zadetost "izgubi" oz. joint nima več efekta ali pa boš itak zaspal prej. THC ostane v telesu zelo dolgo (ne kot nikotin) in je dokazljiv še po enem mesecu, zato je poanta kajenja trave, da skadiš kak joint na vsake par dni.
Pa še to. Trava NE povzroča fizične odvisnosti tako kot npr. alkohol, nikotin,... Seveda pa lahko povzroči psihično odvisnost tako kot čisto vsaka stvar (npr. računalniške igrice)

Pšenični ::

"Trava NE povzroča fizične odvisnosti tako kot npr. alkohol, nikotin,... Seveda pa lahko povzroči psihično odvisnost tako kot čisto vsaka stvar (npr. računalniške igrice)"

No, bi rekel, da se ti ne zavedaš resnosti situacije v kateri si.

BmN ::

res ne povzroča fizične odvisnosti, zato je mehka droga. Psihično pa ja, ampak mislim da ne tak močno kot nikotin ali alkohol. Spet odvisno od vsakega posameznika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BmN ()

reeves ::

No, bi rekel, da se ti ne zavedaš resnosti situacije v kateri si.

A mi lahko vsaj poveš v kateri situaciji sem?

Pšenični ::

V težki, če se drogiraš seveda.

reeves ::

V težki, če se drogiraš seveda.

Ja, res sem v težki situaciji. Že 15 let. Kaj čmo, bom pač do smrti v težki situaciji. Ampak jaz vsaj vem, da ne bom pijan pretepel žene in otroka in, da ne bom bil pijan za volanom (ker ne pijem) in kakšnega šolarja povozil

CoolBits ::

V težki, če se drogiraš seveda.

Kdo pa se ne drogira danes? Eni z alkoholom eni z čiki, kavo, igrcami, televizijo...
Se pravi smo vsi v težki situaciji?
Kaj je sploh droga zate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

reeves ::

telbanc:
vrjemi, da se dobro zavedam vseh situacij. In moja mami in dedek sta umrla zaradi alkohola. Ko se bil star par let se še dobro spomnim kolikokrat smo spali pri sosedu, ker je dedek prišel pijan z šihta in tolkel vse po vrsti. Dve leti je sedel, ker je babico napadel z nožem in jo porezal po roki (to je bilo pa še pred mano). In to so stvari, ki lahko (oz. zelo verjetno) povzročajo psihoze, čeprav sam ne piješ.
Nisem pa še zasledil, da bi kdo ki je bil zadet počel kaj takega.
Jaz bi bil veliko bolj vesel, če bi oba pohala k pr norcih namesto pila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

krneki0001 ::

Najbrž bi bil pa še bolj vesel, če nebi ne pohala in ne pila.

reeves ::

Najbrž bi bil pa še bolj vesel, če nebi ne pohala in ne pila.

To bi seveda bilo idealno, bil bi tud zadovoljen, če bi imela mero. Čeprov mi je nekako vseeno če bi pohala, ker kot otrok tega itak ne bi opazil (kaj bi pa jaz vedu kaj so razširjene zenice ipd.). Najbrž bi mi blo bolj všeč, če bi bila skoz nasmejana in dobre volje, kot pa pretepal (samo dedek, mami ni bila agresivna). Ampak ker lih govorimo o posledicah alkohola in trave, se jaz definitivno odločim za travo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

imagodei ::

BmN> "še vedno nimaš dovolj, kaj?"

Ja, glej, no... Neresnicam in polresnicam je treba priti do dna. Tale forum bere precej ljudi, pa ker ni ravno forum od Lady ali pa Naše Žene, se mi zdi kar prav, da debatiramo na nivoju.

BmN@
1. Legalizacija marihuane, DA, pod pogojem da se javnosti (mladini) predstavijo vse negativne posledice in da se dela z njimi

Normalno. Če neko stvar legaliziraš, potem lahko tudi bolj odprto govoriš o njej. Spremenit je treba tudi yado iz osnovnih šol, kjer običajno vsa mamila pomečljejo v en koš, dajo gor nalepko Nevarno in s tem je debata zaključena. Narobe. Otrokom, mladini in odraslim se predstavi prednosti IN slabosti marihuane. Ampak celo več kot to: prodaja se omeji tako, da jo lahko kupujejo samo polnoletne osebe.


BmN>
2. Primer ki sem ga uporabil, da bi podkrepil en drug MOŽEN stranski učinek uživanja marihuane, je real time dogodek, ni edini, ampak je marihuana direktno vpletena na to obolenje.

Problem, ki nastaja pri tej formulaciji besedila in ga nikakor nočeš videti je ta, da je to jako pristransko opažanje. Prvič, ne vemo, ali marihuana v primerih nenadnega izbruha psihoz samo izbije sodu dno oz. je kaplja čez rob pri že tako obstoječem stanju, ali pa dejansko sama, brez ostalih dejavnikov pomembno prispeva k nastanku psihoze. Ne vem, zakaj nočeš spoznati pomembnosti te misli? Raziskave sicer kažejo, da je marihuana zgolj eden izmed faktorjev pri razvoju psihoze.

Drugič, ne poznamo zagotovo smeri vzročne zveze, če le ta obstaja. IOW, ne vemo, ali marihuani lahko pripišemo pojav psihoze, ali pa so osebe v zgodnjih fazah psihotičnih obolenj bolj nagnjeni k uživanju trave. Razumeš implikacije napačne interpretacije? Če prideš v psihiatrično bolnišnico in pravilno opaziš, da je tam 98% ljudi dejansko duševno bolnih, potem pa to razširiš na celotno populacijo... Iz napačnih predpostavk prideš do rezultata, da se okoli tebe giblje 98% duševno bolnih ljudi.

In tretjič, psihoza kot stranski/neželeni učinek je možna pri celem spektru snovi: zdravila, izpostavljenost nekaterim dovoljenim kemikalijam, alkohol... Glej, uživanje katerega koli mamila je kontraindicirano v primeru, da imaš duševno bolezen ali pa začetek duševne bolezni. Ne moreš pa iz tega potegniti zaključka, da je neko mamilo strašansko nevarno za celo populacijo.


BmN@
Seveda je to odvisna od vsakega posameznika, od njegove dovzetnosti, od njegove predispozicije do psihičnih težav, katerih koli drugih psihičnih pritiskov doma, v šoli, na faksu,... ki že obstajajo in je v tem primeru lahko zloraba marihuane sprožilec raznih psihičnih zlomov, psihoz, depresij,... Psiha je zelo lomljiva stvar

Tako je. Ampak, kako veš, da je liter vina manj škodljiv, kot en žbe? Pravzaprav - če dobi mladostnik na črnem trgu lažje en gram marihuane, kot liter vina, bo prej posegal po marihuani. Na črnem trgu bo dobil travo dvomljive kvalitete, morda namočeno v kakšne čudne substance.

Zloraba marihuane je lahko sprožilec psihičnih zlomov, psihoz in depresij, seveda. Lahko pa so sprožilci tudi sami psihični pritiski doma, v šoli in na faksu. Verjetno so celo ključnega pomena, marihuana pa pri določenem, majhnem procentu lahko pripomore k temu, da pride gre preko roba. Pri većini deluje pa sprostilno in diametralno nasprotno. Poleg tega - če priznavaš, da je marihuana samo kaplja čez rob in ni glavni sprožilec, potem je treba napore vložit v odpravljanje primarnih sprožilcev, t.j. psihičnih pritiskov.

Kaplja čez rob do lahko za določen, zelo majhen del populacije tudi nasilne računalniške igre. Brez predispozicij 99,99% ljudi te igre vzame kot sprostitev in ker ločijo med resničnostjo in iluzijo, si ne nabavijo orožja in gredo na killing spree. Zelo majhen procent pa je že v osnovi moten in so igre lahko sprožilec. Priporočaš, da zaradi tega majhnega dela motenih osebnosti prepovemo streljačine in druge nasilne igre?


BmN@
Prav si ugotovil, da so adolescenti bolj dovzetni, v času ko se oblikuje njihova osebnost,zato ne pozabimo, da je delovanje možgan še vedno v veliki meri neznanka in v tem pogledu je neresno trdit da ena psihoaktivna substanca (ki jo uvrščamo med droge) ne more ali nebo poškodovala delovanja možgan.

Jaz tega ne trdim. Trdim pa, da je kaj takega ob občasnem ali enkratnem uživanju ekstremno redko. Legalizacija in primeren nadzor bi kvečjemu odpravila razširjenost ter dostopnost ganje med mladostniki, kar bi v veliki meri odpravilo tudi tvoje skrbi.


BmN@
Na to izjavo se lahko samo nasmehnem, ker pred tem govoriš o pristranskih raziskavah, ki jih očitaš meni. Kakšna resna raziskava pa naj bi to bila, če ne preišče vseh aspektov?

Mnja, ne vem - slaba verjetno. In takšnih je polno. Npr. tudi tiste, ki ugotavljajo, da so črnci bolj nagnjeni k kriminalu, ker jih je v zaporih 5x več, kot belcev. Mislim, če jih več sedi v zaporih in to pokaže raziskava, potem mora držati, ane?


BmN@
sem jih povedal ja, pa sem bil popljuvan.

Nič nisi bil popljuvan, smo (sem) te pa striktno popravljal(i), ko si govoril polresnice. Še vedno ne vemo nič preveč o tistem tvojem primeru, kar še naprej daje slutiti, da je bilo v ozadju precej več, kot si pripravljen povedat. Morda se motim, ampak tvoja agenda je tukaj dokaj jasno zastavljena.
- Hoc est qui sumus -

oldguy ::

telbanc> "Jaz se z tem ne strinjam in mislim, da je potrebno takim pomagati, najprej z veliko višjim zaporom, nato pa z prevzgojo ali kaj podobnega. Z malo bolj tršimi prijemi. Zdej ko vidimo kako se je ta zadeva razpasla bo to več kot nujno. Zdej, če si skozi na jointu, lih veš kolk si pri sebi, taki rabite strokovno pomoč."


Tole je največja neumnost, ki sem jo slišal glede te teme, pa verjemi, da ni prva. Malo si moraš razjasniti pojme pa malo odrasti, dečko...

BmN ::

Jaz več nevem, kako ti naj drugače razložim kot sem, res. Zapletaš se v takšne podrobnosti, da je to že neverjetno.

Mnja, ne vem - slaba verjetno. In takšnih je polno.


in na takšne se ti zanašaš, kot je razvidno v tem topicu.

Cases of psychotic disorder could be prevented by discouraging cannabis use among vulnerable youths.


to pa si sam postal, tak da mislim da so nejasnosti končane.

imagodei ::

BmN> "Sploh ne bereš imagodej kaj ti pišem, pa kaj je s tabo?"

Ne bereš ti. Točno sem ti povedal, da je omenjena raziskava ena izmed takšnih, kjer so izvajalci raziskave v zaključek zapisali diametralno nasprotno, kar ugotavljajo v rezultatih.

jaz@
It is a component cause, part of a complex constellation of factors leading to psychosis.

BmN@
točno to sem prej napisal. in da, marihuana je sigurno lahko sprožilec, idi pa vprašaj kakšnega psihiatra.


Ne, ti si prej trdil, da je marihuana eden glavnih sprožilcev in da ne glede na to, kako majhna verjetnost je, da sproži psihozo, je treba mladino pred njo ščititi s prepovedjo in laganjem. Menda si nekakšen socialni delavec oz. nekaj podobnega, delaš z mladino. če jim ponavljaš, da marihuana lahko povzroči psihotična obolenja, to ne pomeni isto, kot če rečeš, da v določenih pogojih, v zelo redkih primerih, lahko pride do pojava psihoze. Izjavo, da je marihuana lahko sprožilec, si brez dodatnih pojasnil vsakdo lahko predstavlja tako, kot da je verjetnost za psihozo 50:50! Kar pa je nesramno zavajanje, ker je procent bistveno bistveno nižji. Morda se izraža celo v promilih.


BmN
Cases of psychotic disorder could be prevented by discouraging cannabis use among vulnerable youths.

Ja, glej prvi odstavek v tem sporočilu, pa še enkrat si preberi original sporočilo, kjer sem prvič citiral to izjavo. Še bolje - preberi original raziskavo. Link je v prejšnjem sporočilu.

EDIT: Odpravljene kvake v besedilu
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

BmN@
Jaz več nevem, kako ti naj drugače razložim kot sem, res. Zapletaš se v takšne podrobnosti, da je to že neverjetno.

Ti ni nič treba. Če bi bral moje odgovore, bi videl, da sem se v več točkah s tabo strinjal. Če ti kognitivne sposobnosti ne omogočajo brati ali pa razumeti prebranega, se ne trudi odgovarjat.


BmN@
to pa si sam postal, tak da mislim da so nejasnosti končane.

Žalostno, da funkcionalno nepismenim pustijo delati z mladino.
- Hoc est qui sumus -

gruntfürmich ::

jype, zakaj se vedno znova in znova tolerirajo izpadi in offtopici verskih blaznežev, ki vsako bedarijo vlečejo/identificirajo v/s svojo vero in potem s tem smetijo temo in onemogočajo normalno debato?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BmN ::

Ne, ti si prej trdil, da je marihuana eden glavnih sprožilcev in da ne glede na to, kako majhna verjetnost je, da sproži psihozo


to je laž

Če ti kognitivne sposobnosti ne omogočajo brati ali pa razumeti prebranega, se ne trudi odgovarjat.


to pa žaljitev

Si že dokazal na kakem nivoju funkcioniraš, prosim če lahko kak admin počisti nesnago ki jo je ta "strokovnjak" pustil za sabo. Hvala

edit:
It is a component cause, part of a complex constellation of factors leading to psychosis.


in tudi TO sem prej tud sam povedal. Prevedi si prosim, če ne razumeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BmN ()

innerspace ::

Telebanc-glej, ce si ti navajen na trde prijeme, je to tvoja stvar. Ni potrebno tega sirit dalje. Ocitno ne premores dovolj socutja ali tolerance do drugace mislecih in delujocih. Ce bi vedel koliko je drugacnih ljudi na tem svetu, bi se pocutil zelo sam. Zdis se mi potencialno nevaren s temi vizijami o kaznovanju in ne vem se cem. Dej, premisli preden streljas, ker bo boljse za vse. Pa ne mi zamerit...
In ostali...ne se tolko dregat zaradi nekih stavkov ki niti niso vasi...sej ste dovolj pametni. Upam.

imagodei ::

jaz>> "Ne, ti si prej trdil, da je marihuana eden glavnih sprožilcev in da ne glede na to, kako majhna verjetnost je, da sproži psihozo"

BmN> "to je laž"

Mogoče bi moral pregledati zgodovino svojih prispevkov v tej temi. Takole si pisal od začetka:
Marihuana spada med lahke droge, ampak vsi ki smo kadili vsaj nekaj časa redno, vemo da ti uživanje te substance spremeni miselnost.
Če bi me nekdo pred 5-imi leti vprašal če sem za legalizacijo bi takoj rekel JA, zdaj pa se nagibam k NE.
Ni point v tem da češ "če kadiš travo boš prej al slej na heroinu", ampak dolgo uživanje marihuane lahko resno poškuduje miselne procese, sploh pa pri mlajši generaciji, sproža psihoze, občutke tesnobe, nepojasnjen strah, kar v nekaterih primerih vodi v hospitalizacije na psihiatriji.

Nadalje si pisal:
Daj imagodej ne pametuj nekaj, delam z mladino ki jo je uživanje marihuane spremenilo v tolikšni meri da ne zmorejo več normalnega življenja brez tablet. Pa najsi so samo probali, ali pa uživali več let!

Marihuana spada med PAS (psihoaktivne snovi), lahko sproža halucinacije in preganjavice. In ne nakladat da poškoduje samo kratkoročni spomin in pljuča, prosim.

Trdil si, da marihuana sproža psihoze in podobno, ter da to v nekaterih primerih vodi v hospitalizacijo. Nadalje si trdil, da delaš z mladino, med drugim tudi s takimi, ki so po enkratnem uživanju marihuane doživeli takšne težave, da so na tabletah.

Koga farbaš? Jasno, da v izjemnih okoliščinah marihuana lahko sproža to. Ampak, če že pametuješ (tukaj gor na forumu, ali pa pri delu z mladino) kot nek strokovnjak za delo z mladimi uživalci, bodi vsaj toliko pošten, da poveš, da gre res za izjemne okoliščine in da morajo biti pri osebi prisotne predispozicije. Ker če poveš samo, da marihuana lahko povzroča psihoze in druge duševne motnje, je to resnično slišati, kot da je to precej običajna zadeva. Npr., da 1 od 10 doživi kaj takega, ali pa vsaj kakih 5% uživalcev. Resnica je pa bližje 5 promilom, če sploh!

jaz>> "Če ti kognitivne sposobnosti ne omogočajo brati ali pa razumeti prebranega, se ne trudi odgovarjat."

BmN> "to pa žaljitev"

...Pride iz ust nekoga, ki v tribesednem odgovoru že drugič besedo "žalitev" zapiše narobe.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

gruntfürmich> jype, zakaj se vedno znova in znova tolerirajo izpadi in offtopici verskih blaznežev, ki vsako bedarijo vlečejo/identificirajo v/s svojo vero in potem s tem smetijo temo in onemogočajo normalno debato?

Ker kot udeleženec v debati ne morem objektivno izvajati represivnih ukrepov.

Pšenični ::

"gruntfürmich> jype, zakaj se vedno znova in znova tolerirajo izpadi in offtopici verskih blaznežev, ki vsako bedarijo vlečejo/identificirajo v/s svojo vero in potem s tem smetijo temo in onemogočajo normalno debato?"

"Ker kot udeleženec v debati ne morem objektivno izvajati represivnih ukrepov."

joj lih zej bo kakšen zajokal, toliko se smilite sami sebi.

imagodei ::

@telbanc,

jezušček, no... Ne zdaj tukaj izkrivljat slike. To sploh ni point, kdo karkoli joka. Jaz sem tebe vprašal konkretno vprašanje, pa še vedno čakam na odgovor. Bo kaj?

Kar se pa tiče jokanja je pa takole: nasprotniki legalizacije lahko še tako jokate, kako radi bi ljudi trpali v zapor zaradi marihuane, pa se stanje ne bo kaj preveč spremenilo. Zgodovina je dokaz: ZDA, prohibicija, rings a bell? Policaji preganjajo "nevarne zločince", drogo pa še vedno dobiš kar med odmorom v šoli.

Po tvoje je rešitev še hujše preganjanje. Rezultat bo ta, da bo treba zaposlit več policajev, ki bodo še bolj praznili državni proračun. Zato, da bodo iskali ljudi, ki kadijo in preprodajajo travo, želijo biti en del svojega življenja zadeti, sicer so pa vestni očetje, mame, delovni člani družbe. Res, nevarni kriminalci. Policaji bodo poostreno patruljirali v okolici šol, na otroških igriščih, po ulicah preganjali drobne dilerčke, vmes se bo pa povečalo število umrlih na cesti zaradi alkohola in prevelike hitrosti, ker bodo ljudje pogruntali, da policajev ni na cesti.

Pametno rešitev predlagaš.
- Hoc est qui sumus -

Pšenični ::

"Po tvoje je rešitev še hujše preganjanje. Rezultat bo ta, da bo treba zaposlit več policajev, ki bodo še bolj praznili državni proračun. Zato, da bodo iskali ljudi, ki kadijo in preprodajajo travo, želijo biti en del svojega življenja zadeti, sicer so pa vestni očetje, mame, delovni člani družbe. Res, nevarni kriminalci. Policaji bodo poostreno patruljirali v okolici šol, na otroških igriščih, po ulicah preganjali drobne dilerčke, vmes se bo pa povečalo število umrlih na cesti zaradi alkohola in prevelike hitrosti, ker bodo ljudje pogruntali, da policajev ni na cesti."

Točno tako, ja tako. Prizanesi mi s takimi kot so, heh vestni ate in mame, da me ne pobere od smeha.

"Zakaj? Lahko argumentiraš? Zakaj bi uživalce in/ali preprodajalce marihuane trpal v zapore skupaj z morilci in posiljevalci? Prosim, pojasni malo."

To praviš ti, jaz sem rekel, da jih je potrebno pozapret. Kje bi bli ni moj problem, predlagam pa da začne z delom spet vsem nam znani Goli otok.....

imagodei ::

@telbanc,

kaj točno bi rad povedal? Kakšne vestne ate in mame?

In še vedno nisi argumentiral ZAKAJ bi pozaprl uživalce in/ali preprodajalce marihuane? Tistole zgoraj je en cop out. Povej čemu?
- Hoc est qui sumus -

Pšenični ::

Probaj se skoncentrirat in tud kaj prebrat med vrsticami, al si spet med oblaki.

imagodei ::

Aha. Hvala za tvoj prispevek. Vsaj vem, koliko resno te v bodoče jemati. Očitno nisi skup sposoben spraviti enega odstavka razlogov, ZAKAJ zapirat uživalce trave, pa bi moral jaz brati med vrsticami.

Glede na tvojo nezmožnost zapisat razloge, lahko ugotovim edino še, da ne glede na to, kako zadet bi bil jaz, mi kognicija vedno deluje boljše kot tebi.

Tenkjuverimač, nabijaj svoje naprej.
- Hoc est qui sumus -

OrkAA ::


Točno tako, ja tako. Prizanesi mi s takimi kot so, heh vestni ate in mame, da me ne pobere od smeha.


Moja mama je v hipijevskih časih kadila travo, pa me je vseeno dobro vzgojila in že celo življenje sva v dobrih odnosih. What's your point?

oldguy ::

Njegov point je, da je telbanc. Nima pojma pa bluzi...

BmN ::

Zgleda si prizadet.

Ves čas govorim da "lahko" sproža, nikjer nisem napisal da je glavni razlog. Ne polagaj mi besed v usta, če nimaš več argumentov.

Nadalje si trdil, da delaš z mladino, med drugim tudi s takimi, ki so po enkratnem uživanju marihuane doživeli takšne težave, da so na tabletah.


Ja tako je! Če ne verjameš, ne rabiš, mi dol visi če sem odkrit.

bodi vsaj toliko pošten, da poveš, da gre res za izjemne okoliščine in da morajo biti pri osebi prisotne predispozicije.


Ah, tudi to sem povedal....

BmN:
ampak dolgo uživanje marihuane lahko resno poškuduje miselne procese, sploh pa pri mlajši generaciji, sproža psihoze, občutke tesnobe, nepojasnjen strah, kar v nekaterih primerih vodi v hospitalizacije na psihiatriji.


Mislim... ponavljaš se, dolgočasiš me, govoriš to kar sem povedal že včeraj in sploh ne odnehaš....
Rajši poglej kakšne oslarije pišeš ti vsebinsko, ne pa da popravljaš moje slovnične napake.

ABX ::

Njegov point je, da je telbanc. Nima pojma pa bluzi...


Tehnični termin je

Sere gluposti bez pitanja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BmN ::

Imagodej:
Še nekaj linkov ti bom dal, da si lahko prečitaš nekaj stvari, če želiš, seveda.

http://www.dnevnik.si/novice/znanost/25...

http://www.noovo.com/posts/2283020
(tu si lahko vse prebereš)

http://www2.arnes.si/~kvene/projekt/ind...

http://www.mindhacks.com/blog/2007/05/m...

OrkAA ::

LOL, ravnokar si izgubil vso verodostojnost, če si jo sploh kdaj imel. Sploh zaradi tretjega linka.

Čeprav, tam v tretjem linku nekje piše "njihovi interesi postopoma zamrejo". Mogoče je to ultimativni dokaz, da sem že poskusil marihuano, ker počasi izgubljam interes, da bi odgovarjal ljudem s tako trdo glavo.

Pšenični ::

No kar tako naprej, da se ve kako je ta zadeva skodljiva.

jype ::

telbanc> No kar tako naprej, da se ve kako je ta zadeva skodljiva.

Niti toliko, kot je tobak, pa še bistveno, bistveno manj, kot je alkohol.

Pšenični ::

"Tehnični termin je

Sere gluposti bez pitanja."

Hvala ti jebeno enako.

BmN ::

LOL, ravnokar si izgubil vso verodostojnost, če si jo sploh kdaj imel. Sploh zaradi tretjega linka.

Čeprav, tam v tretjem linku nekje piše "njihovi interesi postopoma zamrejo". Mogoče je to ultimativni dokaz, da sem že poskusil marihuano, ker počasi izgubljam interes, da bi odgovarjal ljudem s tako trdo glavo.


jah...priznam tretji link ni glih ravno posrečen... ampak takih linkov je na tone, tak da lahko sam izbiraš, pa najlepše je pa to da v vseh piše isto

imagodei ::

BmN
Ves čas govorim da "lahko" sproža, nikjer nisem napisal da je glavni razlog. Ne polagaj mi besed v usta, če nimaš več argumentov.

Še vedno ne kapiraš. Ni problem v uporabi besede lahko. Tukaj nisem samo jaz planil po tebi, ker si uporabil to besedo, tudi drugi so to razumeli tako, kot jaz: gre za pomen, ki ga prinaša ta beseda v misel. Enostavno ne dojameš, da če nekomu rečeš: "Ti, veš da po alkoholu lahko umreš?" implicira, da je to precej pogost pojav. Laž seveda to ni, ampak direktno od alkohola (zaradi overdosa) jih umre bore malo. Ampak tebi ne kapne, da z besedno zvezo "marihuana lahko povzroči psihoze" prodajaš nekaj, kar se dogaja precej pogosto. In s tem argumentom prideš ven v zagovor ideji, naj se marihuana ne legalizira. Kaj naj si človek misli? Da si želel povedat, da je psihoza po marihuani redek pojav? Pogost pojav? Ali kaj tretjega?

A ti je treba vse narisat?


jaz>
"Nadalje si trdil, da delaš z mladino, med drugim tudi s takimi, ki so po enkratnem uživanju marihuane doživeli takšne težave, da so na tabletah."

BmN>
"Ja tako je! Če ne verjameš, ne rabiš, mi dol visi če sem odkrit."

In tudi tukaj nadaljuješ s svojo yado. Tole je kvečjemu strašenje mladine, ki bere temo. Uuuuu, marihuana vam lahko naredi ful slabo, tudi odtrga se vam lahko. Mislim, lahko, ne nujno. Ampak lahko pa. Madona si kul.

Še vedno pa ne poveš, kakšne predispozicije je imela tale tvoja mladež. Samo strašenje izpod tvojih prstov: marihuana je groza.

Pa sem prepričan, da po temle sporočilu ne boš nič bolj razumel, kaj me moti pri tebi. Menda pri neke vrste strokovnem delavcu.


Bmn> "Ah, tudi to sem povedal...."
BmN:
ampak dolgo uživanje marihuane lahko resno poškuduje miselne procese, sploh pa pri mlajši generaciji, sproža psihoze, občutke tesnobe, nepojasnjen strah, kar v nekaterih primerih vodi v hospitalizacije na psihiatriji.


Manjka en "lahko" pred "sproža psihoze". Da je temu tako, je razvidno tudi iz nadaljevanja debate. Ker tukaj govoriš o tem, da dolgo uživanje marihuane lahko resno poškoduje miselne procese, kasneje pa navajaš, da osebno poznaš primere, kjer so psihozo doživeli pri prvi izpostavitvi. Torej je ta tvoj navedek v najboljšem primeru dvoumen.

Moje mnenje je, da si kasneje, ko si videl, da nismo četica aberveznikov, želel omiliti svoje stališče. Če se pa motim in si že od začetka mislil tako, se pa opravičujem. Ampak, beri moj prvi odstavek v temle sporočilu.


BmN
Mislim... ponavljaš se, dolgočasiš me, govoriš to kar sem povedal že včeraj in sploh ne odnehaš....

Normalno, da se ponavljam, če se na vse kriplje trudiš spregledati point. Glej moj prvi odstavek.
- Hoc est qui sumus -

Poldi112 ::

>Ko skadi joint si zadet cca.3 ure. V tem času imaš POVEČANO zmožnost koncentracije.

Daleč od tega da bi imel povečano zmožnost koncentracije. Je pa res da se ti mogoče to takrat zdi :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

imagodei ::

BmN> "Imagodej:
Še nekaj linkov ti bom dal, da si lahko prečitaš nekaj stvari, če želiš, seveda."


Sem pogledal. Takole je:

1.) http://www.dnevnik.si/novice/znanost/25...
Članek je izjemno skop. Dnevnik tudi ni neka znanstvena publikacija. Zaključek članka pa pravi:
Po drugi strani pa [raziskovalci, op.imagodei] niso zavrnili obratne možnosti, da se ljudje, ki so že po naravi bolj nagnjeni k duševnim boleznim, pogosteje poslužujejo tega mamila.

Natančno tisto, na kar sem te že opozoril.

2.)http://www.noovo.com/posts/2283020
BmN> "(tu si lahko vse prebereš)"

Ja, vidim. Link govori od uporabe marihuane ob potapljanju. Če bi kaj vedel o potapljanju, bi vedel, da primerjaš kramp z orehovo potico. Ampak OK, gremo po vrsti. Iz linka:
Skunk je pridelan v rastlinjakih (tako imenovano hidroponično gojenje). Vsebuje 9 - 22 % THC, v obliki praška iz vršičkov rastline pa tudi do 40 % THC. Učinki skunka so zaradi večje vsebnosti THC podobni učinkom LSD.

WTF? Kako prosim? Človek božji, skunk sem kadil, tkole, čez palec, 20x v življenju. Nikdar nisem imel halucinacij! Ko me je skunk najhuje zadel, mi je bilo blazno slabo, bled sem bil kot stena, bruhati pa nisem mogel. Ko me je še malo zamedlo, sem gladko zaspal, zjutraj sem se zbudil čil in zdrav. Sicer sem bil pa najbolj zadet (da sem še funkcioniral) po Kukijih. Nobenih halucinacij. Na marihuani NIKDAR!

No, tule sem pa ta load of crap nehal brati:
THC se zaradi svoje kemične strukture kopiči v lipidih (v maščobnem tkivu v organizmu, pa tudi v lipidih v možganih). Od tu se postopoma sprošča. Sedem dni po zaužitju se v telesu še vedno zadržuje okoli 50 % aktivne učinkovine.

Kaj, a bi vidva za avtorjem članka rada meni prodala idejo, da sem še en teden po zaužitju trave zadet? Če grem 5 dni po kajenju vozit avto, sem še vedno pod vplivom marihuane? Pa kaj se ti tukaj greš? Aktivna spojina marihuane se imenuje Delta-9-THC. Tista učinkovina, ki jo po 7 dneh še najdeš v maščobnih tkivih je neaktivni metabolit! Kot rečeno tukaj sem nehal brat.

3.) http://www2.arnes.si/~kvene/projekt/ind...
Ne bi izgubljal preveč besed, to je en šolski referat. Zanimivo se mi pa zdi, da je avtor strani uspel zabeležiti sledeče (nekaj, kar tebi ni uspelo v vseh dosedanjih sporočilih):
Po daljšem rednem uživanju velikih količin marihuane se lahko pojavi tudi duševna bolezen - tako imenovana kanabis psihoza. Ta motnja sicer prizadene le malo uživalcev marihuane in kaže, da so za njen nastanek poleg droge potrebni še drugi faktorji.


4.) http://www.mindhacks.com/blog/2007/05/m...
Tukaj se pa spet kaže, da sploh ne bereš. Ne bereš prispevkov od drugih, ne bereš svojih linkov. Škoda. Priporočam ti, da link preštudiraš. Je edini, ki je vsaj nekaj vreden. En kratek citat:
It is now clear that cannabis increases the risk of psychosis in some people who have a family history of psychosis and / or certain versions of the COMT gene.

Kar sploh ni sporno.

Eh, ja - to je vse, kar lahko rečem na tvoje linke. Zares upam, da svoje strokovnosti ne črpaš iz tukaj objavljenih linkov.

Tukaj imaš pa moje linke. Jaz sem tvoje prečital, daj še ti moje:

1.) Tetrahydrocannabinol @ Wikipedia
2.) Cannabidiol @ Wikipedia

Resda je iz Wikipedije, a za začetek bo dovolj.
- Hoc est qui sumus -

thramos ::


WTF? Kako prosim? Človek božji, skunk sem kadil, tkole, čez palec, 20x v življenju. Nikdar nisem imel halucinacij! Ko me je skunk najhuje zadel, mi je bilo blazno slabo, bled sem bil kot stena, bruhati pa nisem mogel. Ko me je še malo zamedlo, sem gladko zaspal, zjutraj sem se zbudil čil in zdrav. Sicer sem bil pa najbolj zadet (da sem še funkcioniral) po Kukijih. Nobenih halucinacij. Na marihuani NIKDAR!


Ne da zagovarjam BmN-ja in njegova stališča, ampak resnici na ljubo nekateri halucinirajo tudi na marihuani.

Arto ::


Ne da zagovarjam BmN-ja in njegova stališča, ampak resnici na ljubo nekateri halucinirajo tudi na marihuani.


Potrjujem tole. Sem enkrat malo preveč benga spil (mleko), in sem imel slušne halucinacije. No, nisem pa psihotičen :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

Brane2 ::

Mislim, da se tu nimamo kaj pogovarjat, vsaj ne, če smo/ste leta 1990 mislili resno.

Takrat se je folk počutil toliko zatrtega, da se priredil manjšo štalo in zahteval takojšnjo odtrtitev.

Svoboda je predvsem prosto razpolaganje z lastnim telesom. Dokler zaradi tega ne postaneš znatna nevarnost, neugodnost ali breme za druge, ti nihče ne bi smel biti sposoben srati glede substanc, ki jih uživaš. Če je v tej družbi uživanje alkohola in tobaka in še česa dovoljena in sprejeta norma, potem marihuana sploh ne bi smela biti prepovedana.

Gre za kršitev osnovnih svoboščin.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

thramos> Ne da zagovarjam BmN-ja in njegova stališča, ampak resnici na ljubo nekateri halucinirajo tudi na marihuani.

Nekateri tudi brez nje halucinirajo. Jaz sem vsaj dvakrat v življenju haluciniral ob visoki telesni temperaturi med prebolevanjem gripe, edino "zdravilo" sta bila pa takrat bebe čaj in limona.

hamax ::

Kr priznaj, da si se zadeval z L-askorbinsko kislino :)
Sploh ne morm verjet, da je ta svinjarija legalna.

jype ::

Sej s težkim srcem priznam, ampak sem vsaj tolk dedca, da se s tem soočim!

Še danes jo redno uživam, čeprav mi vedno surlo skupi potegne.

innerspace ::

Brane2> Svoboda je predvsem prosto razpolaganje z lastnim telesom. Dokler zaradi tega ne postaneš znatna nevarnost, neugodnost ali breme za druge, ti nihče ne bi smel biti sposoben srati glede substanc, ki jih uživaš. Če je v tej družbi uživanje alkohola in tobaka in še česa dovoljena in sprejeta norma, potem marihuana sploh ne bi smela biti prepovedana.

Zadeto v nulo!

Imas pa take, ki imajo raje stare prepovedi in si ne upajo sforsirat mozganov da bi dojeli kako se motijo.

@Telebanc...povej mi recimo zakaj bi nekdo moral bit zaprt ali forsiran v kako delo al drugo KAZEN, ce ima opravka z ganjo? Kaj ima to veze s tabo? Kako si lahko zaradi cesa takega prizadet? A te bolijo oci ko vidis kaj takega?
Pa da se druge neki kr tako vprasam...A ni bila konoplja prepovedana zaradi konkurencnosti bombazu, nafti pa se cemu drugemu? ..tukaj mislim na konopljo brez thc-ja, t.i. industrijsko...

thramos ::

thramos>
Nekateri tudi brez nje halucinirajo. Jaz sem vsaj dvakrat v življenju haluciniral ob visoki telesni temperaturi med prebolevanjem gripe, edino "zdravilo" sta bila pa takrat bebe čaj in limona.


Jep, se strinjam. Do halucinacij lahko pride iz najrazličnejših razlogov. Dejstvo pa je da je marihuana LAHKO vzrok.

perci ::

Halucinira se od halucinogenov, kar marihuana NI. Dejte si kej prebrat al pa probat, preden take kozlarije pišete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()
««
8 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742024 (30293) jype
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752624 (31297) MrGTO
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477120299 (110394) innerspace
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36954049 (34953) Matija82
»

Če polnoletna oseba omogoča mladoletni uživanje drog? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10110478 (8648) smilyxx

Več podobnih tem