» »

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi

««
7 / 17
»»

BmN ::

povej to alkoholikom ki pretepajo žene in otroke, koga povozijo do smrti in tako dalje, .... upam si trdit da veliko več zakonov propade zaradi alkohola v sloveniji kot pa zaradi trave, oziroma bilo kakšne druge vrste droge (TV, kava, čokolada, ... =) )

Zakaj potem nasprotuješ legalizaciji trave sploh?


Zato ker lahko pri nekaterih (mladih) sproža psihična obolenja in ni tako nedolžna kot jo nekateri tukaj predstavljajo. Nasprotujem legalizaciji marihuane zdaj, če poledaš v začetek mojih postov, sem napisal da se bi strinjal z njo, če bi se več delalo pri mladini in se jim objektivno predstavilo vse posledice uživanja

CoolBits ::

kaj pa tisti ki imajo vinograd doma? pa se nalivajo s šmarnico? brez nadzora prodajajo domače vino? tudi mladini? nadzor je tukaj vzpostavljen le toliko, da država pobira davke in s Kebrovim zakonom, drugače pa ga praktično ni....

Kaj pa tisti, ki imajo nasade trave doma pa pred šolo prodajajo? Niti davka ne plačajo... :)
Dogajalo se je in se bo vedno tako, ampak z pravilno vzgojo se lahko marsikaj reši... ne pa z lažmi!

jype ::

BmN> kaj pa tisti ki imajo vinograd doma? pa se nalivajo s šmarnico? brez nadzora prodajajo domače vino? tudi mladini? nadzor je tukaj vzpostavljen le toliko, da država pobira davke in s Kebrovim zakonom, drugače pa ga praktično ni....

In kako natanko se bo to spremenilo, če alkohol kriminaliziraš?

Ne bo se - ljudje zgolj ne bodo več dobili kvalitetnih viskijev in vin v trgovini, in bodo pač kupovali doma narejeno packarijo pri sumljivih ilegalnih prodajalcih.

BmN> Nasprotujem legalizaciji marihuane zdaj, če poledaš v začetek mojih postov, sem napisal da se bi strinjal z njo, če bi se več delalo pri mladini in se jim objektivno predstavilo vse posledice uživanja

Zdaj smo na slabšem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BmN ::

BmN:
To ni tema o travi ampak o VSEH psihoaktivnih snoveh.


ja, samo vse ostale psihoaktivne snovi ki jih omenjate so legalne... Eh, brezveze, off topic smo tu že dve strani...

BmN ::

ja coolbits, s pravilno vzgojo, se strinjam in o tem govorim. Legalizirajte marihuano, nimam nič proti, ampak poučite mladino da ni tako nedložna kot se zdi

reeves ::

Ja in? Kaj je offtopic, če se pogovarjamo npr. o odgovorni uporabi alkohola?

CoolBits ::

ja coolbits, s pravilno vzgojo, se strinjam in o tem govorim. Legalizirajte marihuano, nimam nič proti, ampak poučite mladino da ni tako nedložna kot se zdi

To pravim ja... legalizacija je pa prvi korak, da se o tem sploh začne odkrito pogovarjat.

BmN ::

potem pa se pogovarjajmo o odgovornem pitju viskija naprimer. Bo prvi post v tej smeri odkar je bila ta tema odprta.

imagodei ::

BmN@
V mislih imam klinično psihotično stanje s preganjavicami, prisluhi, prividi,...
Dvomim da je kdo že tukaj videl obolelega s temi znaki v živo, ni prijetno, sploh pa ne, če je še najstnik.
Saj sem rekel že večkrat in zdaj bom še enkrat ponovil.

Ne boš verjel, nisi edini, ki je videl efekte psihoze. :|

BmN@
Ta primer sem navedel ko "primer" iz lastnih izkušenj, kar sem videl. Nebom se prepiral tukaj če mi verjamete ali ne.

Še vedno ne dojameš, ane? Govoriš o enem primeru. Enem izmed 1.000 ali 10.000, kjer pa takšnih komplikacij ni bilo. Če se zadeva pojavlja tako redko, kako sploh veš, da je to posledica marihuane in ne nekih "zunanjih" dejavnikov (zunanjih v smislu da jih ne povzroča marihuana)? Npr. dednost, ekstremen stres, mešanje različnih (hujših) drog, mešanje predpisanih zdravil z marihuano? Kako veš?

BmN@
Glede alkohola pa: mislim da se tukaj pogovarjamo o drogah, predvsem o marihuani, zato prosim ne mešajte alkota vmes.

Pogovarjamo se o drogah, ja. Alkohol pa seveda ni droga, ane...
- Hoc est qui sumus -

reeves ::

To pravim ja... legalizacija je pa prvi korak, da se o tem sploh začne odkrito pogovarjat.


Men se zdi, da majo na Nizozemskem kr dobr to pošlihtan

jype ::

BmN> Legalizirajte marihuano, nimam nič proti, ampak poučite mladino da ni tako nedložna kot se zdi

Žal sami tega ne moremo. Poučevanje mladine pa... je stvar staršev. Če so starši iskreni in imajo dovolj časa, da otroke vzgojijo kot se spodobi, potem se bodo otroci zagotovo ob srečanju z drogo vedli bolj odgovorno kot otroci staršev, ki so jih strašili s pravljicami o drogah, ali pa otroci staršev, ki jih sploh nikoli ni doma.

BmN> potem pa se pogovarjajmo o odgovornem pitju viskija naprimer. Bo prvi post v tej smeri odkar je bila ta tema odprta.

Zakaj pa ne?

imagodei ::

BmN> "ja, samo vse ostale psihoaktivne snovi ki jih omenjate so legalne... Eh, brezveze, off topic smo tu že dve strani... "

Ne, ne, nismo: Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi, je naslov te teme.
- Hoc est qui sumus -

BmN ::

ja saj zaradi takega ignorantskega odnosa pa ne ne pridemo nikamor in se vrtimo okrog ene in iste stvari.
obračanje besed je enim hobi, samo da na koncu zgledajo najbolj pametni, žal

podbevna ::

Jaz bi nabil trošarine kot na tobak in alko, prepovedal prodajo mladoletnim in legaliziral.

Manjši del zbranega denarja bi dal za izobraževanje in obveščanje mladih o posledicah uporabe ter raznim društvom za pomoč odvisnikom, večji del pa za kaj bolj pametnega... :)

Enako bi naredil tudi s prostitucijo.

Pa bi rešil velik del javnofinančne luknje, pa še organiziran kriminal ne bi imel več kaj delat.

imagodei ::

BmN> "ja saj zaradi takega ignorantskega odnosa pa ne ne pridemo nikamor in se vrtimo okrog ene in iste stvari."

Če kdo, potem si ignorantski odnos pokazal ti.

Prosil sem te, da poveš kaj več o primeru psihoze pri tistem mladostniku (s spremenjenimi podatki, seveda). Odgovora ni bilo.

Izpostavil sem, zakaj je sklicevanje na en sam primer psihoze nujno hinavsko oz. pristransko in zakaj ne more biti merodajno. Na to se nisi odzval.

Ko v primerjavo dajemo alkohol, to zavračaš, češ da je alkohol legaliziran in da tu govorimo o nelegalnih drogah. Pokažem ti, da se motiš, v odgovor pa dobim, da sem ignorantski?

Čuden pristop imaš, BmN. Od sogovornikov običajno pričakujem določeno mero fleksibilnosti in odprtost za sprejemanje dejstev. Če ima potem nekdo ves čas debate glavo v riti in slepo gleda zgolj v tisto, kar je prišel pridigat v temo, me to rahlo ujezi.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Borut Veselko je že pred leti za Mladino (če se ne motim) predlagal, da se droge legalizira. Odvisniki si potem sami, preko pobranih davkov, plačujejo zdravljenje - nekaj, kar sedaj plačujemo vsi.

Prav tako bi preko pobranih davkov (in trošarin) lahko blažili posledice prometnih nesreč in drugih socialnih problemov, ki nastajajo zaradi prekomerne uporabe drog.

Vsekakor, legalizacija ima bistveno več plusov, kot minusov.
- Hoc est qui sumus -

BmN ::

Prosil sem te, da poveš kaj več o primeru psihoze pri tistem mladostniku (s spremenjenimi podatki, seveda). Odgovora ni bilo.


sem ti povedal zakaj ne morem

Izpostavil sem, zakaj je sklicevanje na en sam primer psihoze nujno hinavsko oz. pristransko in zakaj ne more biti merodajno. Na to se nisi odzval.

en primer ni dovolj da se zamisliš nad tem? pa bodi siguren da to ni edini pri nas!

Čuden pristop maš ti Imagodej, resno, na vse gledaš iz svojega trdnega stališča in za vse nujno potrebuješ nek uraden dokaz. Toliko o fleksibilnosti.
Če ti punca reče ljubim te, ji rečeš: link?

BmN ::

Prosil sem te, da poveš kaj več o primeru psihoze pri tistem mladostniku (s spremenjenimi podatki, seveda). Odgovora ni bilo.


sem ti povedal zakaj ne morem

Izpostavil sem, zakaj je sklicevanje na en sam primer psihoze nujno hinavsko oz. pristransko in zakaj ne more biti merodajno. Na to se nisi odzval.


en primer ni dovolj da se zamisliš nad tem? pa bodi siguren da to ni edini pri nas!

Čuden pristop maš ti Imagodej, resno, na vse gledaš iz svojega trdnega stališča in za vse nujno potrebuješ nek uraden dokaz. Toliko o fleksibilnosti.
Če ti punca reče ljubim te, ji rečeš: link?

jype ::

BmN> Če ti punca reče ljubim te, ji rečeš: link?

Seveda ne.

Rečeš ji

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

imagodei ::

jaz@
Prosil sem te, da poveš kaj več o primeru psihoze pri tistem mladostniku (s spremenjenimi podatki, seveda). Odgovora ni bilo.

BmN@
sem ti povedal zakaj ne morem

Ne sprejemam tega. Tudi dohtar lahko objavi primer, tako da spremeni oz. ne objavi podatkov. O pacientu ne govori po imenu in priimku ampak mu pravi preprosto "pacient", izpušča podrobnosti, ki niso pomembne. Kamot se da.


jaz@
"Izpostavil sem, zakaj je sklicevanje na en sam primer psihoze nujno hinavsko oz. pristransko in zakaj ne more biti merodajno. Na to se nisi odzval."

BmN@
en primer ni dovolj da se zamisliš nad tem? pa bodi siguren da to ni edini pri nas!

En primer definitivno ni dovolj. Sem ti že povedal zakaj. Poznam nekoga, ki je popil pločevinko Coca Cole, potem pa je postal psihotičen. Gotovo v Sloveniji in po svetu obstaja še več takšnih primerov. Resda ne vem, ali ta znanec bil že prej psihiatrični bolnik, ne vem, kakšna zdravila je jemal in ali je poleg zdravil pil alkoholne pijače - ampak, če sem ga videl piti Coca Colo in je kmalu potem doživel psihotično epizodo, je Coca Cola gotovo krivec, ane?


BmN@
Če ti punca reče ljubim te, ji rečeš: link?

Če vse v odnosu (dejanja, obnašanje) kaže na to, da me v bistvu ne ljubi, besedna zagotovila definitivno niso dovolj. Je pri tebi drugače?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

innerspace ::

A zna kdo sfurat kako anketo na tem forumu? Lahko bi naredili vprasalnik, da vidimo kdo je za(proti) legalizacijo cesa in zakaj.
Ker zdej je ze ena sama zmesnjava...

zee ::

Legalizacija je boljsa resitev od prohibicije, ki ocitno ne deluje. Poucno ctivo za odprte glave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

innerspace ::

Hehe...kaj sem nasel...posledica obiska pri zobarju.
http://www.snotr.com/video/2350

...is this gonna be forever? :)

BmN ::

Glej Imagodej, če verjameš vredu, če ne pa tvoj problem.
To s coca colo se lahko norčuješ kje drugje, sploh pa se nauči sprejemat mnenja drugih, ker, verjami mi, nisi najpametnejši.

nebom več sodeloval v tem topicu, ker je brezveze.

DeusVult ::

Po mojem mnenju velika večina populacije nima dovolj močne vere, da bi se sama uprla takim skušnjavam, zato je popolnoma prav, da jim pri tem z zakoni in njihovim izvrševanjem pomaga država. Navsezadnje je tudi vodenje nekoga v skušnjavo greh samo po sebi.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

podbevna ::

Tako je. Ljudi je treba zreducirat na idiote in skrbet za njih. Predpisat kaj delat, kolk zaslužit, kaj jest in kaj mislt. Pa magari na silo...

Drugače je sama skušnjava in greh...

Bob Rock ::

To s coca colo se lahko norčuješ kje drugje, sploh pa se nauči sprejemat mnenja drugih, ker, verjami mi, nisi najpametnejši.


saj ni nikjer napisal, da ne sprejme tujih mnenj...samo argumentirano bi rad imel.

Ce jaz recem heroin je zdrav in zivljensko pomemben za vsakega povprecnega zemljana. Bos sprejel moje mnenje?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

innerspace ::

@DeusVult
Do kaksne mere naj "drzava" "pomaga" usmerjati ljudi? Gledano z druge perspektive...a mislis da ni posameznik odgovoren za svoja dejanja le sebi(ce gre za nekaj osebnega-uzivanje necesa)?

Podbevna...yeah right! :)

jype ::

DeusVult> Po mojem mnenju velika večina populacije nima dovolj močne vere, da bi se sama uprla takim skušnjavam

Glede na to da jaz nimam nikakršne vere, pa se brez težav uprem takim "skušnjavam" je očitno, da vera pri tem ne igra nobene vloge. Vera je, kot dobro vemo, zgolj opij za ljudstvo.

BmN> nebom več sodeloval v tem topicu, ker je brezveze.

Brezveze je kuhati mulo, če se na forumu nekdo ne strinja s tabo.

reeves ::

Saj uživanje drog ni kaznivo. Kaznivo je posredovanje, posest, pridelava, preprodaja

T0RN4D0 ::

Your point being? To reši le problem da če kdo vate puhne dim marihuane še nisi storil prekrška. :] Če dim potegneš sam poseduješ. Al pa ti je nekdo omogoču uporabo, no-go skratka :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DeusVult ::

DeusVult> Po mojem mnenju velika večina populacije nima dovolj močne vere, da bi se sama uprla takim skušnjavam

Glede na to da jaz nimam nikakršne vere, pa se brez težav uprem takim "skušnjavam" je očitno, da vera pri tem ne igra nobene vloge. Vera je, kot dobro vemo, zgolj opij za ljudstvo.


Kot rečeno, velika večina. Odstrani relevantne zakone in moralno avtoriteto (RKC) in moderna civilizacija propade. Dopuščam izjeme na ravni statistične zanemarljivosti. V vsakem primeru je bolj družbeno in versko koristno, da se grehe omejuje, kot pa dopušča ali celo spodbuja.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

reeves ::

Tornado:
Sej nisem tega rekel, to je samo reply na:"a mislis da ni posameznik odgovoren za svoja dejanja le sebi(ce gre za nekaj osebnega-uzivanje necesa)"
Moj point?
Če sem jaz zadet, to nobenga ne briga(razen valda, če vozim avto, sem v službi,...), kako sem se zadel je pa že druga zgodba, ker sem kršil zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

jype ::

DeusVult> V vsakem primeru je bolj družbeno in versko koristno, da se grehe omejuje, kot pa dopušča ali celo spodbuja.

Uporaba droge seveda ni noben greh, prav tako ne liberalne spolne navade ali alternativne spolne usmerjenosti. Tudi izrezovanje podobic slovanskih bogov iz mehkega lesa ni noben greh, čeprav v Bibliji tako piše.

Get over it.

DeusVult ::

DeusVult> V vsakem primeru je bolj družbeno in versko koristno, da se grehe omejuje, kot pa dopušča ali celo spodbuja.

Uporaba droge seveda ni noben greh, prav tako ne liberalne spolne navade ali alternativne spolne usmerjenosti. Tudi izrezovanje podobic slovanskih bogov iz mehkega lesa ni noben greh, čeprav v Bibliji tako piše.

Get over it.



Poudarjeno protislovje.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

jype ::

DeusVult> Poudarjeno protislovje.

V Bibliji piše, da je treba ubit tistega, ki ga zalotimo pri delu na gospodov dan.

Koliko si jih ti že pobil? Nobenega? Grešnik!

Pšenični ::

Če še enkrat spomnim smo se hoteli pogovoriti o legalizaciji travice. Ne, pojoče, da ne bo pomote. Na eni strani smo zagovorniki da ostane tako kot je oziroma bi jaz predlagal nekaj novosti(brez tiste komune,heh). Morda za odtenek strožje kazni, kar zna v teh kriznih časih prej kot ne pomagati. Na drugi strani so večinoma uživalci mamil, ki legalizacijo podpirajo. Kar je po moje popolnoma nespremenljivo. Kvaliteta njihivega predloga je vprašljiva že zaradi tega, ker imajo večinoma zablokirane neke receptorje v možganih, no nekaj takega je nekdo prej omenil. So pa zato verjetno mentalno nekoliko manj sposobni, tako da bomo mi poskrbeli za njih. Torej legalizacija ne, kazni gor. Predvidevam da se bo večina normalnih, to je nezasvojenih strinjala z mano.

BmN ::

Saj uživanje drog ni kaznivo. Kaznivo je posredovanje, posest, pridelava, preprodaja


tud nudenje prostora je prekršek, npr. kolega je bil kaznovan ker smo kadili v njegovem avtu ko so prišli krimiči ;((

T0RN4D0 ::

telbanc, ne vem kaj tebi ni jasno, ampak tule večina ljudi ki podpira legalizacijo drog _ne_ uporablja drog. Ti pa kar skrbi za svojo rit, druge pa pusti pri miru.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jype ::

telbanc> Predvidevam da se bo večina normalnih, to je nezasvojenih strinjala z mano.

Narobe predvidevaš. Normalni ljudje smo (za razliko od tebe) precej inteligentna bitja in razumemo, da kriminalizacija marihuane (to je stanje, ki ga imamo sedaj) omogoča veliko večje število zlorab, od sistemskih do individualnih, stroške posledic katerih seveda nosimo davkoplačevalci.

telbanc> Na drugi strani so večinoma uživalci mamil, ki legalizacijo podpirajo.

Ne, "na drugi strani" so tepci, ki podpirajo kriminalizacijo snovi, ki jim arbitrarno rečejo "mamila". Ne morejo razumeti, da alkohol in marihuana lahko rešita življenje, ali pa ga naredita bistveno kvalitetnejšega (pri tem seveda ciljam na izjemno uporabnost alkohola pri razkuževanju odprtih ran, ne na prikupno nasmejane in pobruhane ljudi z rdečimi nosovi in na spremembe v kvaliteti življenja obolelih za nekaterimi vrstami raka, ne na smehljajoče se zadetke, ki špricajo šolo) in da je dobro, da lahko uporabo teh snovi predpiše zdravnik (ali se včasih zanjo odloči tudi pacient sam).

telbanc> Morda za odtenek strožje kazni, kar zna v teh kriznih časih prej kot ne pomagati.

Zagotovo, ja. Še posebej pri 14 letnikih, ki se ga za šolo zapohajo bodo visoke denarne kazni zelo vzgojne.

imagodei ::

BmN@
Glej Imagodej, če verjameš vredu, če ne pa tvoj problem.

Ne verjamem. In ne vem, zakaj bi bil to moj problem?

Na moji strani so raziskave: nobena novejša (pristranska?) ne poroča o pomembnem povečanju rizika; pa četudi katera govori o majhnem povečanju rizika, še vedno govori le o riziku, ne pa dejanski povečani pojavnosti psihoz. Poleg tega večina raziskav, ki sem jih prebral, dela pomembno napako v interpretaciji rezultatov: raziskave se ne trudijo pojasniti, v katero smer gre morebitna povezava med psihozami in zlorabo drog. IOW, ne vemo, ali so določena psihična stanja (v bistvu zgodnji simptomi duševne bolezni) tisto, kar vodi v zlorabo drog (marihuane), ali pa je res povezava takšna, da zloraba drog nekoliko dvigne riziko za psihoze. Nisem zasledil študije, ki bi se poglabljala v to.

Pa zadeva ni tako bizarna. Vemo, da po drogah radi posegajo mladostniki v času, ko še nimajo popolnoma izoblikovane osebnosti, ko se pri nekaterih pojavljajo krize identitete... So v letih, ko so lahko zelo labilni in vodljivi, ko se pri nekaterih pojavljajo depresije, ipd. Morda so ta stanja zgodnji simptomi nastajajoče duševne bolezni, ki jo zloraba drog še poslabša. Ob enem pa so ti labilni in vodljivi mladostniki morda tudi bolj nagnjeni k zlorabam, kot njihovi stabilni in osebnostno bolj zgrajeni prijatelji. Ampak pavšalno postavljati trditev, da marihuana lahko povzroči psihozo, je pa ravno tako, kot govorit, da jabolčni sok lahko povzroči alergije. Mislim - valjda jih lahko. Dejmo prepovedat jabolčne sokove. Pa Frutek, ker tista breskova kašica tudi lahko povzroči alergijo.

Konec koncev je so moji strani tudi empirične izkušnje: Zelo težko naštejem vse znance, sošolce, sodelavce in prijatelje, ki so v preteklosti kadili marihuano. Gotovo jih je preko 100, morda celo preko 200. Od te množice poznam samo enega, ki je bil zaradi psihičnih težav hospitaliziran. In tudi za tega sem povedal, da je že kot najstnik včasih imel zelo čudne izpade, ki jih najdeš tudi v kakšnem psihiatričnem opisu zgodnjih simptomov duševih obolenj. Empirično lahko torej trdim, da pri večini občasno ali enkratno kajenje marihuane ne pušča posledic. Če imaš pa ti drugačna opažanja, pa kar na plano z njimi. In ja, en primer nekako ne velja, ker ima preveč neznank. To je tako, kot bi rekli, da je uporaba avtomobila nevarna, ker se jih vsako leto precej ubije. No, če pogledaš od blizu, pa vidiš, da je varna vožnja precej manj nevarna in da nima smisla prepovedat avtomobilov.

BmN@

To s coca colo se lahko norčuješ kje drugje, sploh pa se nauči sprejemat mnenja drugih, ker, verjami mi, nisi najpametnejši.

Seveda vem, da nisem najpametnejši, sem pa dovolj brihten, da vidim, kdaj mi nekdo hoče prodati kilo žaganja za suho zlato. Primerjava s Coca Colo povsem zdrži, samo ti se delaš trapastega, da se ti ni treba ukvarjati s tem. Veliko premalo podatkov imamo, da bi trdili, da je marihuana glavni povzročitelj psihoz pri mladostnikih, ki enkrat samkrat potegnejo en dim.

BmN@
nebom več sodeloval v tem topicu, ker je brezveze.

Ja, saj - toliko cop outov na kupu, kot si jih ti uprizoril tukaj... Res nima več smisla.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

BmN ::

še vedno nimaš dovolj, kaj?

Bedno se mi zdi že počasi, da se morem ponavljat nonstop, veš, daj ti še enkrat povem, ker zgleda da nisi razumel.

1. Legalizacija marihuane, DA, pod pogojem da se javnosti (mladini) predstavijo vse negativne posledice in da se dela z njimi

2. Primer ki sem ga uporabil, da bi podkrepil en drug MOŽEN stranski učinek uživanja marihuane, je real time dogodek, ni edini, ampak je marihuana direktno vpletena na to obolenje.

Seveda je to odvisna od vsakega posameznika, od njegove dovzetnosti, od njegove predispozicije do psihičnih težav, katerih koli drugih psihičnih pritiskov doma, v šoli, na faksu,... ki že obstajajo in je v tem primeru lahko zloraba marihuane sprožilec raznih psihičnih zlomov, psihoz, depresij,... Psiha je zelo lomljiva stvar

Prav si ugotovil, da so adolescenti bolj dovzetni, v času ko se oblikuje njihova osebnost,zato ne pozabimo, da je delovanje možgan še vedno v veliki meri neznanka in v tem pogledu je neresno trdit da ena psihoaktivna substanca (ki jo uvrščamo med droge) ne more ali nebo poškodovala delovanja možgan.

raziskave se ne trudijo pojasniti, v katero smer gre morebitna povezava med psihozami in zlorabo drog.


Na to izjavo se lahko samo nasmehnem, ker pred tem govoriš o pristranskih raziskavah, ki jih očitaš meni. Kakšna resna raziskava pa naj bi to bila, če ne preišče vseh aspektov?

Če imaš pa ti drugačna opažanja, pa kar na plano z njimi.


sem jih povedal ja, pa sem bil popljuvan.

Imagodej, verjami vse kar prebereš na internetu, realnost včasih zgleda drugače, žal.

L.p.

jype ::

BmN> Seveda je to odvisna od vsakega posameznika, od njegove dovzetnosti, od njegove predispozicije do psihičnih težav, katerih koli drugih psihičnih pritiskov doma, v šoli, na faksu,... ki že obstajajo in je v tem primeru lahko zloraba marihuane sprožilec raznih psihičnih zlomov, psihoz, depresij,... Psiha je zelo lomljiva stvar

Vprašanje je, če se oseba ne bi "zlomila" tudi brez marihuane - recimo ob prebiranju žalostne knjige, ali pa ob zaužitju enega piva.

Seveda je jasno, da THC vpliva na psiho, saj je psihoaktivna substanca, a slepomišit okoli povprečne intenzitete odziva na običajno prejeto dozo snovi je neproduktivno. Otroci bodo zelo verjetno drogo preizkusili, saj je zelo moderna. Tak preizkus je po mojem mnenju tako malo škodljiv, da ga nima smisla sankcionirati, je pa izkušnja po prvi (ali prvih nekaj) uporabi zelo pomembna za odnos do droge za naprej. Če se takim otrokom (teh, ki so samo nekajkrat poizkusili z uporabo je daleč največ) laže o učinkih, bodo postali precej bolj nezaupljivi tudi pri informacijah, ki jih dobijo o drugih zelo pomembnih rečeh (varna spolnost, trše droge, zdrava prehrana in podobne teme, o katerih skušamo otroke čim bolje informirati).

Jaz sem se lahko pritisku vrstnikov, ki so mi ponujali "dim" uprl zgolj na podlagi tega, da sem o marihuani vedno vedel vsaj toliko, včasih pa tudi precej več kot oni. Delno je seveda pomagalo, da sem veljal za totalnega čudaka :)

zee ::

@BmN: raziskave, ki jih omenja imagodei, so dosti bolj resne od raziskav, ki si jih omenil...aja, saj nisi omenil nobene.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BmN ::

ja kr zanašajte se na neke raziskave (pristranske ali ne), saj pravim.

Se bom strinjal z večino potemtakem, ker so moje moči pošle.
Marihuana je super, kadimo čimveč, nič nam ne more bit, samo bolj kreativni smo po njej. Debata zaključena, konec.

aja:
pa legalna naj bo da bojo vsi lahko kadili

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BmN ()

reeves ::

Legalizacija trave sploh ne bi imela kakšnega hudo opaznega efekta. Zakaj? Kdor jo hoče probat jo lahko kadarkoli, ker jo dobiš povsod. Gojenje trave je najbl simpl stvar od pridelave katerihkoli psihoaktivnih snovi. Če jo nekdo ne mara, jo pač ne kadi in jo tudi potem ne bo. Zelo malo je ljudi, ki ne kadi trave samo zato ker je prepovedana.
Je pa res, da bi se cena dvignila (in ne spustila kot nekateri mislijo) in seveda bi dealerji bli ful proti legalizaciji ker bi jim ali posel propadel ali pa bi mogli še davke plačevat.
Stanje "na cesti" se ne bi nič poslabšalo, kvečjemu izboljšalo, saj bi lahko vse o travi učili tudi v šoli. Bi se pa krepko poznalo v državni blagajni.
Seveda sem pa za določene omejitve, kot na Nizozemskem na primer (prepovedano reklamiranje, prodaja dovoljena samo v posebnih kafičih, prepovedano prodati več kot 5g na osebo, prepovedana prodaja mlajšim od 18 let). Ne dolgo nazaj so zaprli vse kafiče, ki so bili v bližini šol, kar se mi zdi pametno.
Kar se pa tiče efekta na možgane. Hja, za kratkoročen efekt vsi vemo, dolgoročno pa... Moja babica mi je govorila, da so pri njej doma stalno gojili travo, kar me ne čudi (vrvi, oblačila), hecno mi pa je, da je njen oče kuhal travo na mleku kadar je koga bolela glava. Lol. Že takrat so se butal. No, ampak ona je sedaj stara 84 let in bolj zdrava kot bom jaz kdajkoli. Enkrat sem v eni temi tudi že omenil kolega, ki ga poha skoraj vsak dan že 15 let. Je poročen, ima otroke, 12 let del. dobe in je lahko vzor marsikomu tukaj.
Je pa meni osebno moja zdravnica rekla, ko se jo vprašal kako je s travo in epilepsijo (sem epileptik):"uradno ti ne morem in ne smem reči, da kadi, med nama povedano ti bo kakšen joint prej koristil kot škodil".
Glede na lastne izkušnje pa tko, tud sam kadim že kakih 15 let, ampak ne tko pogosto kot kolega in vem, da nisem sedaj nič bolj blesav kot sem bil včasih, če bom pa čez x let dobil raka na modih al koderkoli že, pa pač bom. Mogoče zaradi trave, mogoče ne, ampak znančev brat je umrl pri 15 letih zaradi raka na pljučih, tko da kar bo pa bo. Itak me bo prej pobral zarad čikov.

thramos ::

ja kr zanašajte se na neke raziskave (pristranske ali ne), saj pravim.

Se bom strinjal z večino potemtakem, ker so moje moči pošle.
Marihuana je super, kadimo čimveč, nič nam ne more bit, samo bolj kreativni smo po njej. Debata zaključena, konec.

aja:
pa legalna naj bo da bojo vsi lahko kadili


Na kaj pa naj se zanašamo, če ne na raziskave?! Na besedo nekoga s nekega x foruma?

PS: Kljub temu da je nelegalna jo vsi že lahko kadijo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Pšenični ::

"Narobe predvidevaš. Normalni ljudje smo (za razliko od tebe) precej inteligentna bitja in razumemo, da kriminalizacija marihuane (to je stanje, ki ga imamo sedaj) omogoča veliko večje število zlorab, od sistemskih do individualnih, stroške posledic katerih seveda nosimo davkoplačevalci."

Jaz se z tem ne strinjam in mislim, da je potrebno takim pomagati, najprej z veliko višjim zaporom, nato pa z prevzgojo ali kaj podobnega. Z malo bolj tršimi prijemi. Zdej ko vidimo kako se je ta zadeva razpasla bo to več kot nujno. Zdej, če si skozi na jointu, lih veš kolk si pri sebi, taki rabite strokovno pomoč.

imagodei ::

BmN> "ja kr zanašajte se na neke raziskave (pristranske ali ne), saj pravim."

Ja, se bomo zanašali na raziskave. Bolj se bomo zanašali na manj pristranske raziskave, kot pa na government sponsored crap. K sreči na slo-TECHu še vedno sodelujemo ljudje, ki ne nasedamo emocionalno obarvanim poskusom raziskav in populističnim trobilom, pač pa znamo razmišljati s svojo glavo.

Evo ti eno raziskavo, kjer so avtorji očitno pokleknili pod pritiskom in so med Zaključke raziskave zapisali diametralno drugačno interpretacijo, kot pod rubriko Rezultati:
Results: On an individual level, cannabis use confers an overall twofold increase in the relative risk for later schizophrenia. At the population level, elimination of cannabis use would reduce the incidence of schizophrenia by approximately 8%, assuming a causal relationship. Cannabis use appears to be neither a sufficient nor a necessary cause for psychosis. It is a component cause, part of a complex constellation of factors leading to psychosis.

Conclusions: Cases of psychotic disorder could be prevented by discouraging cannabis use among vulnerable youths. Research is needed to understand the mechanisms by which cannabis causes psychosis.

WTF?

BmN> "Se bom strinjal z večino potemtakem, ker so moje moči pošle."

To, kar občutiš kot pojemanje moči je nekaj drugega. Zmanjkuje ti argumentov, potem je pa težko debatirat.

BmN> "Marihuana je super, kadimo čimveč, nič nam ne more bit, samo bolj kreativni smo po njej. Debata zaključena, konec."

Mislim, da v celi temi nihče od zagovornikov legalizacije ni rekel, da uživanje marihuane prinaša (izključno) prednosti in da je celo koristna. Ne - uživanje marihuane prinaša tudi negativne posledice. Ve pa se, da je THC manj nevarna droga, kot npr. alkohol, ki je legaliziran, zato se naravno postavlja vprašanje, zakaj ne legaliziramo tudi marihuane. Legalizacija ne pomeni nujno, da je droga dostopna v supermarketih ob blagajni poleg žvečilnih gumijev, v višini 120-150 cm, da takoj pade v oči 10-14 letnim otrokom. Pomeni pa, da se lahko kontrolirano prodaja, da policija nima več dela s preganjanjem dilerjev in preiskovanjem uživalcev (če ima pri sebi več, kot zakon dovoljuje za osebno uporabo) ter da uživalci polnijo državno blagajno, namesto da posredno iz nje črpajo.

Legalizacije ne zagovarjamo zato, ker bi želeli, da jo uživa čimveč mladostnikov, pač pa zato, da bi se povečala kontrola nad njo. Naj po njej posegajo odrasli, obveščeni o vseh morebitnih rizikih, tako kot po alkoholu in cigaretah. Kot je rekel jype, otroci in mladina danes praktično ne morejo kupiti litra vodke od dilerja v šoli, lahko pa stopijo do njega po gram trave.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

telbanc> Zdej, če si skozi na jointu, lih veš kolk si pri sebi, taki rabite strokovno pomoč.

Kaj pa ti? Še vedno ženo pretepaš?

telbanc> Jaz se z tem ne strinjam in mislim, da je potrebno takim pomagati, najprej z veliko višjim zaporom, nato pa z prevzgojo ali kaj podobnega. Z malo bolj tršimi prijemi. Zdej ko vidimo kako se je ta zadeva razpasla bo to več kot nujno.

To bo pa res pomagalo, ja. Jaz mislim, da bi morali vsakega, ki spije kozarček (ali piksno ali krigl) alkoholne pijače za 10 let poslati na prisilno delo v Sibirijo. To bo ziher ful pripomoglo k uspešnejši družbi! Noben več ne bo pijan!
««
7 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741897 (30166) jype
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752495 (31168) MrGTO
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477120160 (110255) innerspace
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36954033 (34937) Matija82
»

Če polnoletna oseba omogoča mladoletni uživanje drog? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10110467 (8637) smilyxx

Več podobnih tem