» »

Po inštalaciji grafičnih gonilnikov ni slike

Po inštalaciji grafičnih gonilnikov ni slike

matjash ::

Sestavil sem računalnik naložil vse ostale gonilnike, ko pa sem naložil originalne gonilnike za ati x1950pro ne dobim več slike. Kakšen nasvet kako lahko ugotovim če je problem le v gonilnikih ali je grafična kartica zanič.
... bolje pozno kot nikoli.

gavro ::

probej se kake druge driverje za to graficno...gotovo jih je vec..pobrskaj malo

matjash ::

Sem poskusil 2 originalna driverja in ene prirejena z guru3d.

Problem je da po logotipu od windowsev slika izgine in monitor nima signala od grafične - ampak kdaj vseeno dobi signal in takrat dela v redu, sem celo 3dmark 05 dal skozi in 40 minut testiranja igre call of juarez. Imam pa povezano prek crt monitorja z razdelilcem dvi->vga in mi samodejno ne zazna monitorja kot ponavadi na drugih računalnikih (kjer samodejno namesti gonilnike) ampak sem sam izbral monitor s seznama namest defoult in plug and play kot je samo izbralo. Ali je možno da bi na lcdjuz dvi izhodom delalo, čeprav dvomim da ima to kaj vpliva? Ali je možno v nastavitvah kje nastavit da bi večkrat poskusilo dati signal monitorju, če tega ne spozna. Še zmeraj pa ne vem ali je to napaka same grafične ali je kriva kakšna matična.

Matična je gigabyte 945p-s3, procesor c2duo 6420 in gfrafična gigabyte x1950pro.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

AlesC ::

če je bilo pred nalaganjem driverjev vse ok, potem naredi naslednje. zaženi winse v safe mode in odpri zaslon/lasnosti/dodatne nastavitve. Pa probaj pri monitorju mal ferkvenco štelat. Majo pa tud nekatere grafe(adapter) tud ferkvenco za štelat. Pa probaj dati na adapter defult. Men je tud to nardil. Dok nisem grafe inštaliral je blo v redu. Kasneje pa samo črna slika.
Ni pa ta rešitev 100%. Lahko tudi da je kaj drugo. Probaj

matjash ::

Računalnik sem na novo sestavil, slika med inštalacijo je v redu, ostali so mi samo grafični driverji za naložit. Ko sem naložil originalne in znova zagnal računalnik je slika po logotu od winxp izginila. Po nekaj zagonih s tistimi gonilniki je enkrat prišla do ozadja ampak pred tem čudne črte izrisovala ki so ob koncu nalaganja vseh programov izginile. Spet drugič niso izginile. In zdaj z gonilniki iz guru3d kdaj pride v winse, večkrat pa ne.
... bolje pozno kot nikoli.

matjash ::

Problem je bil v monitorju, na drugem dela brez problema.
... bolje pozno kot nikoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579181 (18510) Dominator
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87560319 (24557) Galaxy
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644181 (4181) PROTOTIP
»

Mlacom že ima 8600GTS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1159484 (5935) plavi85
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514072 (3579) KTr1sk

Več podobnih tem