» »

Mlacom že ima 8600GTS?

Mlacom že ima 8600GTS?

«
1
2 3

Cveto ::

GIGABYTE NX86S256H-B 8600GTS 256MB PCIe

Rok dobave: 16.4.2007 :D :D :D

Cena: 219€ :)) :)) :))

A ni to nekam hitro, glede na to da tudi najbolj znane internetne strani še niso dobile kartic na testiranje?
  • spremenil: Cveto ()

Čmrlj ::

v funtechu je 215 eur od club3d;)

Senitel ::

Beri rok dobave... :)

Tr0n ::

Pol sem pa za 8800 GTS 320 kar ugodno placal (265€) ce bodo te kartice po 210+ €.

macgajver ::

Samo res za tak denar se potem že bolj splača kupit 8800gts Me pa zdej full matra koko se 8600 odreže v igrah.
tenstan krompir je pa zakon

Vesoljc ::

po prvih testih se primerja z 7900gt, ima pa lepse filtriranje...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

dzinks63 ::

:)) ocworkbench

Tele cifre so zelooo majhne za 8600gts. Na defolt komaj preseže x1950pro. Edina prednost jim je DX10. Zaenkrat živo razočaranje. Pričakoval sem 7000 pik 3dmarka06 za 8600gts. Če ne bodo cene občutno padle pod 200€, se jim slabo piše. Ja treba bo počakati na ATI, upam da bodo v internem dvoboju, kaj boljše od tega.

DJ MartiNi ::

Cena so res mal preveč nvita pr tej karti, ki ni niti tako močna.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

OZZY ::

to pač nardi 128bit vodilo...
Go with the flow.

Pšenični ::

Pregledal sem teste in ugotovil ,da je za ta denar tale serija ena sama velika žalost(upam da nas amd - ati tud ne bo tko negativno presenetu).Dej Senitel malo pokomentiraj, zakaj je temu tako in kaj misliš kakšn bo boj med grafičnimi v tem razredu med amd ati in nvidio.

Cveto ::

In kaj je po vašem narobe z cenami? Kartica stane malo več kor R1950pro ali 7900gt, ravno toliko pa je od teh kartic tudi hitrejša. Dodana vrednost je DX10 podpora, ki zaenkrat sicer še ne pomeni veliko, bo pa v prihodnost taka kartica hitrejša in tudi več vredna od navedenih konkurentov. Nižje cene pa lahko pričakujemo šele z predstavitvijo AMD-jevih dx10 kartic, do takrat pa ni pričakovati da bi se nvidia odrekala prednosti ki jo ima sedaj, ko lahko edino kartico ki podpira zadnji dx prodaja za več kot 200eur.

Pšenični ::

Na višji resoluciji boš s temi karticami lahko igral samo pasjanso.Pa zakaj misliš da prihajajo 8 jedrni procesorji.Da bojo poganjal tole .

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

:)) >In kaj je po vašem narobe z cenami? X1950pro je 169€ ,8600gts pa 215€, pa skoraj nič boljša.
Trenutno so pač predrage, saj verjamem ,da se bodo kmalu pocenile, saj se zmeraj, Sploh pa , ko bo ati dal svoje ven, bo sigurn boljš, samo kak mesec, pa bo vse na svojem mestu.

Senitel ::

Te kartice definitivno niso namenjene igranju na "sky high" ločljivostih...

xabre ::

S 7900 se ne splača na to prešaltat.

Cveto ::

To je res, samo novo 7900 se pa tud ne splača več kupit...

Sicer pa, daleč od tega da bi jaz zagovarjal nvidiino cenovno politiko. To pač delajo ker si lahko privoščijo, vsaj dokler AMD ne predstavi kaj pametnega.

plavi85 ::

Evo dans sm kupu zadevo v mlacomu za 220€ in morem rečt da se battlefield 2 zatika na 1280x1024 4xAA , imam pa tudi 7950GT 512MB DDR3 in deluje na te nastavitve čisto tekoče. Malo sem razočaran , čeprav moral sem poskusiti :) !!!

igor0203 ::

Hja 128 bitno vodilo naredi svoje. Pa primankljaj rama.

plavi85 ::

Ceprov u 3dmarku 05 pa dobim za kaksne 100 pik morda 200 boljsi rezultat :) od 7950GT :)

Pšenični ::

Evo dans sm kupu zadevo v mlacomu za 220€ in morem rečt da se battlefield 2 zatika na 1280x1024 4xAA

heh,heh Dobro da mamo radovedneže, tko lahko kej dnara pršparamo.Sej pravm , beden nateg je tale serija.Ko bodo pršle igre ,ki bodo podpirale dx10, tele kartice ne bojo mele za ped dek zenfa......

TechBeats ::

Ja šteka ti zihr zato, ker driverji niso dobr zoptimizirani... K špil kot špil sploh ni tok zahtevn, če recimo okej mal bl kruta primerjava s to švoh zadevco, 8800gts 320mb laufa na tej ločljivosti z 82fps 4aa,16aniso.
AciD TriP

plavi85 ::

Jah sam se mi zdi tale bf skor bl zahtevn kokr 2142 , uglavnem probu sm se test drive , dela noro na HDR :) k prej na 7950 je bla cist u badu grafika , pa a mi lahk poves kje antistropic filtering stimas u bfju 2 k v optionsih je samo antialaizing al to pac u toolsih nvidia od grafe nastimas ?

TechBeats ::

Ja, v control panel od driverjev.
AciD TriP

Samuel ::

driverji so se zalost...

JutriPS3 ::

A lahko vprašam kaj ste pričakovali za okrog 50k sit - "malo" okleščeni GTX?:\
Je katera kartica iz prejšnje generacije ki je cenejša a hkrati hitrejša, da je to tak drek??
Men se zdi da te kartice niso namenjene poganjanju novih igr na 1600x1200 z 4xAA, XxAniso in podobno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JutriPS3 ()

frudi ::

večina je pričakovala, da bodo nove kartice imele boljši price/performance od eno leto starih DX9 kartic. ne nujno, da bodo hitrejše, ampak v tem primeru naj imajo vsaj primerno ceno...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

macgajver ::

Jest mislm pa da tukej nvidia čist nič ne nateguje s ceno
8600gts je pribiližno isto močna kot 7950gt obe koštata približno isto
zdej mi pa povej boš raje kupil za isti denar in isti performance grafično ki podpira dx10 ali grafično ki podpira dx9.

en testek 7900gt vs 8600gts
tenstan krompir je pa zakon

DJ MartiNi ::

Raje radeona x1950 pro za 170€
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

plavi85 ::

Ja jst tut prawm in sm že pred nakupom vedu da dobim za dobrih 130€ po testih isto primerljivo grafično razn brez podpore pixel shader 4..dx10..,ampak kaj kle čmo upajmo lahko samo da bo padla cena na 35 tisoc ozeroma 150€ in to bo to , kokr je blo na zacetku z 7600gt ista scena , ko je pršla vn je bla 50 tisoč , danes jo je moč dobiti že za 32 morda 30 tisoč ...je pa res da pomoje driverji niso nevem kok izpopolnjeni še ali pač ....mislim da se bo to grafično splačalo kupiti čez 2 ali 3 mesece ko bodo prišle 10x igre in pa ko bo padla cena na 150€ to bo pa tud tam nekje :)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

TechBeats ::

8600GTS ima samo 32 stream procesorjev NE 64, kot sem že tukaj na forumu zasledil.

Tehnične specifikacije Geforce 8 (8600)

edit: 1950pro je boljša od 8600gts, sam edino 8600gts ima pa dx10. Tko da tisti, ki kopujete dobr premislte.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

plavi85 ::

Zdi se mi da ena grafična umes še manjka , če gledamo razliko med 8600gts in 8800gts je skoraj enkratna , pomoje bi mogla pridt vn še kkšna 8600Ultra...

dzinks63 ::

:)) Tisto kar manjka med 8600GTS in 8800GTS
je 8900GS (8900GS, 256bus, 64 shaderjev, 256 MB ), pride pa , ko bo ati dal svoje ven.
In takrat bodo šle cene 8600 sigurno navzdol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

igor0203 ::

Ne razumem, zakaj pravite, da je 8600GTS slaba kartica. Do sedaj je vedno bilo tako, da je kartica srednjega razreda bila enako hitro ali pa malce hitrejša od prejšnje "high-end" kartice. Tako je bilo tudi s 7600GT. Bila je enako dobra, ponekod tudi hitrejša kot 7800GT. Sedaj ista pesem.

dzinks63 ::

:)) Če je zate "high-end" x1950pro, potem je res hirejša.

igor0203 ::

No ok, sicer ravno high end ni, ni pa tudi middle-end. Nekje vmes med high in middle end karticami. 7900GT pa je bila high end kartica,kaj ne?

Mr.B ::

GT ni bila nikoli HE kartica.
Edina stvar, ki je prednost je kao Dx10. Ampak tega uspešno z Dx10 gonilniki pod Visto ravno NV ne uspe implementirati že od lanskega leta....8-O
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DJ MartiNi ::

Test Guru3D 13. stran. Tle se začnejo grafi, zato.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

igor0203 ::

7900GT ni bila HE kartica? 8-O Kaj pa je bila pol? Sej je bila 2. najboljša kartica od nV tiste cajte, takoj za GTX.

Mr.B ::

GTX, GTS, GT
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vesoljc ::

kolk se spotikate ob take malenkosti... :\
7900GT je (bila) precej visoko na performancni lestvici, pa tiste ki prezivijo se precej dobro navijajo :p
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

eDDi ::

kje ste pa zdej navrtali 7900GTS?

igor0203 ::

Je že tolko oznak, da se ne znajdejo več... :D

Mr.B ::

GT je vedno prišel po cca 6 mesecih ven, kao vmesna stopnja med GTX in srednjim razredom.
Torej če bi bilo to 8800GT, bi še kaj pomenilo, ampak 8600GT, pa komaj poganja stare igrice na 1280x1024....
Ampak tu je Dx10, in to je edina stvar, ki pa je danes en velik ?, pa da bi imeli delujoče gonilnike, je še toliko večji, smeh. No apak boste imeli Dx10 kartico notri, fuj
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dr_M ::

sodec po testih na guru3, je 8600 serija cist spodobna za locljivost 1280x1024. sej vecina lastnikov LCD monitorjev ma itak native tako locljivost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mr.B ::

Govorimo o starih igrah, ki delajo na tej resoluciji, vse nove igre, pa......komaj....ozirom neigralna primer Rainbow six, Elder Scrolls, itd... Kao da ni popravkov ter gonilnikov, Verjetno ničesar nebi uspeli pod Visto narediti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

frudi ::

sicer mi je impresivno, koliko zmogljivosti so uspeli spraviti iz 32 shaderjv, ampak v celoti gledano so tele kartice brca v temo. nvidiji je uspel enak kiks kot pred tem ATIju z x600 in x1600; enostavno so jih preveč oskubili.
kakekoli izgovore si nvidia fani sedaj hočejo izmisliti, da nova kartica za 220€ ne prehiti pol leta stare kartice prejšnje generacije za 170€ (x1950pro, s katero jo primerjajo v skoraj vseh testih) je enostavno nedopustno.

resnično upam, da AMD ne bo storil iste napake in bo v srednjem razredu ponudil kaj konkretnejšega. potem se bo tudi nvidia zmigala in izdala kaj konkretnega.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dr_M ::

The Elder Scrolls je itak en spil poln balasta, ki ga ne prebavlja noben se tako hiter cpu in graficna. ampak kljub temu, je 8600GTS hitrejsi kot za odtenek cenejsa ATI graficna (x1950PRO). torej, tuki ni kriva graficna, ampak slabo sprogramiran spil.
8600GTS se brez tezav primerja z X1950PRO v katermukoli spilu. ma pa se neki dodatnih bombonckov, za katere vecina niti ne ve. :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dzinks63 ::

:)) Tudi sam sem istega mnenja. Tale 8600GTS je brca v temo ,( 8600gt že ne toliko ima vsaj dobro ceno), sicer pa smo to previdevali in premlevali že na tem furumu , ko so bile izdane prve specikacje 8600xx kart, ko je bilo rečeno da bodo samo 128 bitne. Že takrat smo skakali do plafona in predvidevali, da bo to polomija.
To situacijo bo popravila le 8900GS. Sam pa bom tudi odložil nakup DX10 kartice do izida ATI-ja in se potem na osnovi testov prvih iger, ki pridejo z DX10 pogonom odločil katero kupiti. Če pa bo vse skupaj bolj bedno, potem bom pač vzel serijo 8800.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

frudi ::

Dr_M, 40-50€, kolikor je razlike med x1950pro in 8600gts, je zate za odtenek cenejše? za teh 210-220€ dobiš že x1950xt (če se jo še da dobit pri nas)...

kar mene najbolj skrbi je to, kako hitro se začne poznat pomanjkanje konkurence. za pol leta je nvidia brez konkurence v high-end segmentu, pa že mislijo, da so boga za jajca prijeli in da bo raja navalila na vsak drek, ki ga izdajo.
halo, zadeva ima samo 1/4 shaderjev 8800GTX!!! kdaj od gf4mx naprej ste videli, da je srednji cenovni razred kartic tako pohabljen v primerjavi s top modelom?? generacijo ali dve nazaj bi take kartice spadale v najnižji razred za 100€. :\
upam, da bo kupcem potegnilo, da jih na suho nategujejo... bo pa veliko odvisno od AMDjevega odgovora.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643922 (3922) PROTOTIP
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137553 (21772) macgajver
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199208 (7371) macgajver
»

katero graficno bi vzeli ce bi imeli na voljo samo ti 2 :saphire x1950pro in gigabyte (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
826430 (4129) seljo
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615955 (3938) opeter

Več podobnih tem