» »

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ?

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ?

«
1
2

KTr1sk ::

Danes sem si kupil GeforceFX5700, igre mi delajo super (Colin4 vse na high), problem je samo, da mi noče delat TVOUT, pri opciji Nview ni Clone načina (vem kako se naštima, ker prej sem imel Geforce4MX420 in mi je delal TVOUT). Probal sem različne gonilnike (prvi gonilniki so bili originalni, ki sem jih dobil zraven) pa tudi s programom TVTOOL sem probal pa tud ni delal (slika je skakala in je bila črnobela).
Slika kot dokaz da ni opcije CLone:
 dela.JPG

dela.JPG


Če kdo ve kaj naj naredim mi naj prosim tukaj pove. ( A je kaj s kartico narobe mogoče)?
Hvala
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

boštjan ::

a si sploh pravilno povezal TV z grafo?

KTr1sk ::

Ja zato ker nisem nič prestavljal, ker sem samo grafično menjal, l kable sem pustil (prej je delalo). PRobal bom z novejšo televizijo če bo delal, drugače ša pojma nimam :(

Dr_M ::

sigurno je neki narobe s povezavo. ker ce ni graficna priklopljena na tv, potem ti ne kaze moznosti za tv.... se1x preglej kabl itd...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KTr1sk ::

Čisto sem že obupal, probal sem z drugim kablom in tud na drugo televizijo (novejša) in nič, zmeraj isto, konec tedna bom format naredu in ne vem al naj dam najnovejše driverje gor al tiste k sem dobu original zraven grafe (predlagajte mi prosim)? Če pa ne bo nič boljše grem pa nazaj v trgovino nest in mi morejo tam sprobat (čez vikend še hočem špilat igre).

boštjan ::

daj povej ti,kako si TV s compom povezal

KTr1sk ::

Evo sem zdajle slikal kabel (scart sem direktno v TV prilkjučil)
http://galerija.rozica.com/albums/tomaz/134_3440.jpg (kabelj)
http://galerija.rozica.com/albums/tomaz/134_3445.jpg (priključek na grafični)

Dr_M ::

jest sm si nabavu kr taprav s-video kabl in dela bp, pa se slika je mnogo boljsa, kot pa s pretvornikom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KTr1sk ::

Sem probal tud s tem pretvornikom prek S-Video kabla, direktno v grafično in je blo ist :(

Tomay ::

Jaz sem nekaj mesecev nazaj kupil radeona9600. Po nekaj nategovanja so mi ga potem vseeno zamenjali, ker je bil tv-out zanič.

Ena stvar, ki jo lahko poizkusiš.
Na kancu ta kratkega kabla na rumenem činču naredi kratek stik, potem pa probaj če boš imel možnost vklopit.
Voodoo 4Ever

KTr1sk ::

Kaj se bo naredl če naredim kratek stik? Ne bi rad skuril kartico, sem dal kr dost zanjo (39.690.-)

Tomay ::

Če te je strah pa jo raje kar takoj nazaj nesi.

Aja še ena stvar.

Izklopi računalnik, odklopi monitor, tako da bo samo tv-out priklopljen na tv. Vklopi tv in nastavi na av al kaj pač maš kot vhod. Še prej pa izklopi anteno ali kabelsko.

Potem pa zalaufaj računalnik. Če ne bo slike nekaj minut potem je najverjetneje nekaj narobe s kartico.
Voodoo 4Ever

KTr1sk ::

Ja sem naredil tako, slika je bila samo je bila črnobela, potem sem spreminjal vse nastavitve (PALB Nemčija, PALG,...) in zmeraj je bila ista črnoibela slika. Nekaj je narobe s kartico ker nikakor ne morem izbrat CLone načina in tudi na začetku, tam kjer spreminjam resulucijo bi morala biti dva zaslona z številko 1 in 2 in tega ni (v prvem postu na prvi sliki lahko vidite)
Grafična kartica je takšna:
Canyon nVidia GeForce FX5700 128MB/ 128bit, TV-out, DVI, 425/ 550MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

BetMaN ::

probaj priklopit monitor preko DVI-ja... pretvornik dvi-vga je verjetno bil priložen kartici

KTr1sk ::

Nobenega pretvornika nisem zraven dobil

KTr1sk ::

Sem videl da si imel isti problem kot jz, sam da ima jz drugo grafično http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=85109#neprebrano
A misliš če kupim dvi - vga priključe da bom lahko imel opcijo Clone? Al je napajalnik kriv, ki je samo 250W (računalnik dela drugače zelo stabilno)

BetMaN ::

res je druga kartica...
a simptomi so bili popolnoma enaki kot pri tebi...
probaj si sposodit konverter...
jst sem sprobal svojo kartico tudi v drugem računalniku (450W napajalnik), pa TV-out ni zaživel, ce sem imel priklopljeno prego VGA

KTr1sk ::

Severin ti si me rešil, THNX!:D Sem šel kupit konverter in zadeva deluje zdaj moram še samo nekako barvno sliko dobit.

KTr1sk ::

Zdaj je vse vredu samo zmeraj imam črnobelo sliko, mogoče še to veste kaj bi bilo?
Probaval sem skoraj vse nastavitve (PAL/B- ta mi je prej delal na GF4MX)
Še slika http://galerija.rozica.com/albums/tomaz/nview_rno_bela_slika.jpg
Hvala

boštjan ::

a imaš s-video kabel direktno iz grafe na TV priključen?mogoče ti ga TV ne podpira(s-video) in rabiš s-video v kompozit adapter

KTr1sk ::

hmm,..na grafični je S-video, zraven grafične sem dobi len kratek kabelj ki ima potem na koncu činč a je to ta kabelj?

boštjan ::

ta kratki kabel je glih adapter in tega daj v grafo,pol pa še samo kompozitni kabel kupi in da vštekaj direkt v TV ali pa preko skarta

KTr1sk ::

Kakšen je to kompezitni kabelj? A S-video misliš?

laibachnsk ::

Kompozitni kabel ti je ta ki ima činč na koncu in je rumene barve.... S video je tisti ki ima 5 lukenj.

KTr1sk ::

saj te kabelj pa imam pa ne dela (na eni strani s-video na drugi strani pa rumeni činč)

laibachnsk ::

Jest ti priporočam da to kartico vrneš nazaj in da se ne matraš več...
Očitno je da ti ne dela tv-out,zato ker ti je vse delalo prej na istih kablih,probal si vse nastavitve in kable in ni šlo...
Podoben problem sem tudi jaz imel samo z drugo kartico r9800pro in sem je vrnil nazaj....
Takoj ko sem dal radeona ven in sem dal Nvidio nazaj...takoj vse dela brezhibno.
Upam da tisto staro kartico nisi že prodal zato ker boš čakal na kartico(dokler je oni kao testirajo) sigurno en teden...

KTr1sk ::

Bom verjetno šel v torek nazaj v trgovino:'( (staro kartico še imam, sam jz bi rad igre igral)

KTr1sk ::

Sem nesel nazaj grafično in so mi rekli, da sigurno ne more biti kartica kriva, ker pač sliko pokaže na TVju, in je rekel da je treba plačat 1800.- (al 1900.- ne vem točn) če ni njihova napaka oz. ker to ni hardware napaka. Kartico sem vseeno tam pustil in rekel, da bo mogoče še danes pogledal, amapak ni, sem jutri (to je danes) dobil nazaj in je rekel da dela, ampak pr meni pa še vseeno ne dela :( Sem na novo naložil windowse pa noče, se bom moral zadovoljit z monitorjem. No vsaj plačat mi ni bilo treba, ker je rekel, da je kartica nova?!? (ne vem kaj je s tem mislil, ampak ni važno).
Če kdo ne ve kje v Celju je ta trgovina:


(Mislim si pa da ne dela zaradi moje bolj stare plate(via266čip) in starega napajalnika250W). Sem pa grafično stestiral v 3DMark in sem dobil 5693pik (2001SE), v 2003DMark pa 2538točk (na novem naloženem windowsu bi mogoče bilo kaj boljše?) A je to v redu rezultat: 1700+ (palomino), 512Ddr (266Mhz)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Tomay ::

2 stvari.
Potegni ven anteno. (na enih tv kabelski sitem ful moti tv-out signal)

Preizkusi na drugi televiziji, če imaš možnost.

BTW jaz sem kartico tudi večkrat nazaj nosil, pa so mi 2x rekli, da je v redu. Ko sem vklopil tv-out je bila slika zelo temna. Včasih jih je treba malo prepričevat.
Voodoo 4Ever

KTr1sk ::

Sem probal na 3televizorjih (gorenje, Grunding, Nordmende), Tv anteno sem zdaj probal izklopit in je isto. Že zdaj ko sem sam enkrat šel nazaj v trgovino mi je blo težko (ne hodim rad v trgovino, če kaj ne dela) in preden sem mu jo dal me je tako preprečeval, da s kartico ne morem bit nič narobe, sigurno nisi,...

Tomay ::

Zateži naj ti da drugo al pa dnar nazaj. Zagrozi z inšpekcijo ali pa kaj podobnega. Saj vem da sux težit, samo stvar mora delat. Napake na tv-out so kar pogost, ker uporabljajo cenene čipe (conexant...) pa še nihče jih ne preizkuša.

Katera firma je naredila tvojo kartico?
Voodoo 4Ever

KTr1sk ::

Firma je zelo čudna, ker še nikoli nisem slišal za njo, samo na izgled se mi dopade. CANYON jo je izdelal. www.canyon-tech.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Dr_M ::

Tomay: conexant cipi so btw najboljsi (slabi so philips in chrontel)..ampak to ni to...se mi zdi, da tele novejse verzije sploh nimajo vec zunnjih cipov, ampak majo kr vgrajene, tako kot so mel gf4 mx.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KTr1sk ::

Ja menda res, ker mi pri gonilniku napiše:
TV Encoder Type: NVIDIA integrated
DAC TYPE: Integrated RAMDAC (če je to isto)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

delfinus ::

Mogoce, ce se nisi: Poskusi s popolnoma drugimi kabli, kateri preizkuseno delujejo na drugi Nvidia kartici.

Nesi kartico h kolegu in jo stestirajta. Ce ne dela tam. nazaj v trgovino in urgentno reklamacijo zahtevati!

lp, D.

KTr1sk ::

Ja to sem že vse sprobal, edino kar nisem sprobal je to, da bi jo vtaknil v drug računalnik oz. matično ploščo (to bom naredil med vikendom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Dr_M ::

sam tole je res cudn...bi mogu probat na ksnem boljsem tvju...
jest mam na svojmu sonyu ene 6 vhodov in za vsak vhod ma tv tut svoj "kanal".
npr. ce povezem s cinchi potem dela na 3 programu in na 3S ni slike, ce pa povezem z s-video potem pa je na 3 crnobela slika, na 3S pa barvna.
tko da probi se mal s tem experimentirat.

aja...pa ramdac je D/A pretvornik za signal za na monitor
:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sirotka ::

bom kar tukaj napisal problem od prijatelja, čeprau gre za drugo grafo:
gf4 mx 420:činč sploh ne da nobenega signala ven, prek s-videa pa je slika ČB-kaj bi lahko naredil glede tega?

boštjan ::

po moje je činč kabel fuč,ČB sliko pa maš zarad tega,ker ti TV ne podpira s-videa

KTr1sk ::

Kabelj ne more bit zanič, ker sem probal z drugim oz. s tremi kabli in ni blo nič. Ena televizija, ki sem jo priključil je imela spredaj činč in sem tam vtaknil in tudi ni imela barve;(( Jutri bom šel nazaj in mi morajo brez pardona pokazat kako lahko njim dela.

sirotka ::

evo, jaz sem zrihtal:veš kaj si naredi-->najprej lepo kupi pretvorni iz s-video v činč, potem pa v gonilnikih nastavi na kompozitni kabel(izhod prek tega) in bi ti potem moralo delati barvno, no vsaj meni je začelo...če hočeš pa še bolj podrobno zvedet kako to narediš mi pošlji mein in ti bom še slike poslal.

davor.baselj@guest.arnes.si

lp

TribesMan ::

Črnobele barve se pojavijo zato, ker maš standard nastavljen na NTSC. To je ameriški standard, ki na starejših evropskih televizijah da črnobelo sliko. Tanove televizije pa itaq vse podpirajo....

Nastavi format na PAL-B (ali -G) ta standard se uporablja v Evropi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Kartico moraš po moje samo pravilno nastavit.
Pri mojem Ti4200 je isto. Če uporabljam pretvornik iz s-video na činč, dobim na TV-ju črno-belo sliko, dokler na PC-ju ne nastavim kakšen kabel uporabljam. Takoj ko prestavim na činč je slika barvna, pa upoštevaj tudi to kar je TribesMan rekel.
Drugače pa uporabljam s-video kabel in na mojem Sony TV-ju samo poiščem pravi kanal in dela odlično. Recimo na kanalu 3 mi dela črno belo, potem na s3 pa barvno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

KTr1sk ::

Kot prvo sem jz tam spodaj, kjer je okno za nastavit kje je vklopljena kartca ali je preko S-video ali preko rumenega činča, če izberem rumen činč slika na TVeju izgine, in imam originalen kabelj (na enem koncu S-video na drugem pa rumen činč). A bi s tem da bi kupil drug kabelj isto na enem koncu S-video na drugem pa rumen činč odpravil napako? Pa ne razumem kako bi prestavil kanal na televiziji če je priključen na scartu in scart ima samo en kanal (AV1) oz. tam kjer prilkjučim (to mislim rumen činč na televiziji) je to (AV2).

sirotka ::

ne ne, če ti dela Čb se da zrihtat....100%! pa pri meni je delalo na AV2. v gonilnikih pa si naštimej izhod prek kompozitnega kabla....potem pa av2(na tvju).

delfinus ::

Tomaz si poskusil cez vikend v drugem PCju in ni delovalo?

lp, D.

KTr1sk ::

Ja sem probal, ima pa novo plato in napajalnik (350W) pa tudi ni delalo oz. ČB je bila;((

delfinus ::

Torej ali da je trik v nastavitvi Composit cable ali pa zamenjava kartice. Sedaj imas namrec trdega aduta v rokavu, poskusil si jo v drugi popolnoma novi masini, naj ti dokazejo kako ta tvoja kartica prikazuje barve. Vcasih prodajalci sploh ne gledajo nic, ker "nimajo casa", samo zavlacujejo in prepricujejo, da deluje.

Dr_M ::

Tomaž: vidm da se hudo matras...a si slucajno iz lj??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KTr1sk ::

Nisem iz LJ, če bi bil iz Lj potem ne bi v CE kupil kartice.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563031 (2360) anjica
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610091 (9152) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458281 (7676) opeter
»

Notebook, TV-out in ČB slika na televiziji

Oddelek: Zvok in slika
6883 (852) CaqKa
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505881 (4786) bbobst

Več podobnih tem