» »

ATI Grafične kartice

ATI Grafične kartice

««
«
1 / 18
»»

Galaxy ::

Lepo pozdravljeni vsi!

To temo bi rad posvečal ATI grafičnim karticam, zato, ker si sam lastim eno. Zadnje čase vedno bolj gledam, da se ljudje odločajo za nVidio, predvsem zaradi tega, ker so nVidiine kartice manjše, tišje in manj požrešne, pa tudi zmogljive. No moram povedati, da nisem nVidiin tip in si celo življenje lastim ATI. Me pa moti, da ljudje grajajo ATI, predvsem 2900XT, ker je "velik, rdeč in požrešen", tudi počasnejši v večini testov z nVidio. Problem je tudi, da je ATI vedno bil dražji, ampak moram reči, da je v tem tudi nekaj kvalitete. Jaz osebno nisem nikoli imel nobenih problemov z ATI karticami, tudi nikogar ne poznam ki bi imel. Ampak glede nVidie pa slišim drugače - vsak ima kdaj z njo probleme (ponavadi driverji). No ker hočem povedat je, da je brezzveze če rečes, da so ATI kartice drek, tako kot jih večina pravi, vendar niso.

Bral sem marsikateri test glede 2900XT in podobne kartice nVidie (8800GTS/GT). Ljudje bi se poklali za nekaj ekstra točk v 3D Mark ali v kakšni igri za nekaj sličic. Meni osebo se mi to zdi brezzveze, saj če jaz lahko poganjam Crysis na maxxx na 1650x1050, gladko in tekoče, potem nevem, zakaj je tako pomembno, imeti nekaj sličic več v igri. Zadovoljen nad njo, vredna vsakega evra :D

No pa podebatirajmo o ATI in nVidii..

Codename_47 ::

Volta ::

No, ravnokar dobil Sapphire 3870. Nisem še ga stestiral, vendar zaenkrat nisem preveč navdušen nad njim. Glasen vent, karta je precej dolga - komaj sem jo stlačil v Midi tower ohišje in pa tudi kvaliteta izdelave ni ne vem kakšna. Sam ventilator in hlajenje je čisto drugačno kot tisto na slikah - sem kar razočaran :(

Drugače pa sem si do sedaj lastil vsaj 5 grafičnih kart od Atija in moram reči, da sem bil z vsemi zelo zadovoljen. Vmes sem imel ene 3 nVidie in sicer MX 4 440, 6600, 6800 in kaj pa vem. 6800 mi je crknila, 6600 je bla kr kul za svoj dnar, MX 4 pa za tiste čase kar ok. Vsekakor do sedaj mi je bolje služil Ati, morda sem imel golo srečo in naletel na dobre primerke :)

Galaxy ::

Vsekakor do sedaj mi je bolje služil Ati, morda sem imel golo srečo in naletel na dobre primerke


Mogoče sem imel tudi jaz srečo pri tem.. Katero 3870 pa si si kupil (proizvajalec)?

Volta ::

Kupil sem Sapphira. Ampak vedno bolj se mi zdi, da tisti zunanji videz ni vse :D Temparatura v idle je okoli 50 stopinj, v loadu pa je do sedaj prilezla le do 56 stopinj :) Bom zdaj pognal 3D marke in podobno pa bomo videli kako se odreže v benchih in igrah. Postajam kar navdušen nad njo >:D

LP

Engineer_SLO ::

tudi jaz sem imel kar nekaj ATI-jevih kartic,od radeonov 8500,9500 , 9800 ter x800xt in sem bil nad njimi navdušen,tako da mi je bilo kar žal ko z zadnjimi karticami nikakor ni uspel sedaj pa se končno dviga iz pepela.

Jaz sem trenutno zopet na nvidii in to iz preprostega razloga da me je gf8800gts g92 navdušila z svojo močjo in dokaj dostopno ceno,ati pa ima po mojem trenutno zopet krizo z svojimi gonilniki,bolj kakor z čem drugim...

Upam da se bom čez kakšno leto zopet vrnil in se navduševal nad Radeonom xxxx ...

8-)
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Galaxy ::

Volta, videz včasih vara >:D čeprav moja vedno deluje pri 70 C >:D Glasna pa se meni sploh ne zdi, čeprav ima hladilnik velik kot hudič.

Upam da se bom čez kakšno leto zopet vrnil in se navduševal nad Radeonom xxxx ...


Mogoče pa bo kdaj res Radeon xxxx, ali pa bo novo ime.. kaj veš.

TOP ::

Tudi jaz sem menjal že 9 kartic od tega 6 Ati in3 Nvidea,trenutno mam 8800GT.Nobena me ni razočarala in nobena crknila.Moram pa reč,da Ati ima drajverje za en drek.Kar se tiče cen ima Ati nekoliko nižje cene proti Nvidea.

gruntfürmich ::

kako pa se pozna razlika med driverji???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Galaxy ::

Nevem... še nisem imel problemov z driverji. :D

Volta ::

Tudi meni na 3870 delujejo priloženi in novi driverji zaenkrat super :)

Galaxy ::

Ne pozabi updatat na 8.1 :D 5 točk za ATI :D

Volta ::

Imam 8.1 :D

Galaxy ::

Pol pa itaq ql.. komaj čakam na Omega Drivers za 8.1

Volta ::

Hehe. Jaz pa na novo ohišje :D

Galaxy ::

Katero pa, če smem vprašat? Vlada ne Lian Li 8-)

Volta ::

No, sicer še čakam ne nekaj $$ da naročim. Ampak vzel pa bom Antec Nine Hundred >:D

mesoreznica ::

Jaz sem bil pa malo mešano Nvidia-ATI: najprej Nvidia MX2 (legendarna grafa), potem sem kupil ATI 9000 (ni biš švoh, lepo deloval), potem Nvidia FX 5900 (ne preveč zadovoljen z njo), potem je sledil ATI X800 pro (super zverinica ampak tudi draga), sledila je Nvidia 6600 GT (super grafa za svoj denar), potem ATI HD 3850 (prodal po 10 dnevih ker sem dobil živčni zlom zaradi teh drekastih driverjev), no in sedaj Nvidia 8800 GT (izredno zadovoljen). ATI grafe so bile vedno dobre, ampak sem imel veliko težav z driverji, sploh HD serija. Nasprotno pri Nvidi-ji nikoli težav z driverji. Če bodo pri ATI-ju bolj resni postali z driverji, je čisto mogoče da bo moja naslednja grafa ATI. :D

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Pyr0Beast ::

Od takrat ko sem se zajeb**# z ati rage karticami se atija tut dotaknem ne več :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Volta ::

Ja, no. Vsakdo se lahko kdaj opeče, vendar to še ne pomeni, da pa so nasploh Radeonke slabe :) Ena lastovka še ne prinese pomladi :D

Galaxy ::

Hmm.. zanimivo, da vsi pravite, da imate oz. ste imeli težave z driverji. Mene pa zanima, kakšne? Niso se namestili, napake...?

Pyr0Beast ::

Kot prvo je bilo iskanje;
2. težave s samo namestitvijo (spomnim se, da sem enkrat moral flešat grafo, da sem lahko uporabljal novejše driverje)
3. Včasih sploh nič ni delalo, včasih je delalo super (ampak res samo včasih), običajno so bile pa dnevne težave z resolucijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

1950pro ::

Trenutno si lastim sapphire hd3850, vendar se soočam z nemogočimi problemi :( . Driverji so tako nestabilni da delujejo samo 1. po restartanju , v 2.restartanje se vse skupaj sesuje, in driverji ne prepoznavajo več monitorja, in vse skupaj laufa na default. Driverji so namreč priloženi k grafični kartici. Če ima kdo kako rešitev za ta problem bi bla vsaka pomoč dobrodošla. :)

DJ MartiNi ::

Ištaliraj nove catalyste.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Galaxy ::

Nevem, nevem, kako je to. V življenju nisem imel podobnih problemov. 1950pro, updataj na 8.1, ali pa poskušaj z Omega Driverji, sicer 7.11, ampak baje so ultra-odlični.

Veron ::

odgovor na ustvarjalca teme: praviš, da ima nvidia problem z gonilniki? No kakor želiš... Ampak moje izkušnje meni pravijo ravno obratno glede na tvoje. Nikoli problemov z geforce in njihovimi gonilniki. Z ati - 9800pro delala strašne težave (po enem mescu šla rakom žvižgat), x1950pro sm se zelo dolgo zajebaval z gonilniki, da sm zadevo kokr tok uredu spravil v delovanje (da ne govorim o visti in cat...) - 2 ekrana

Praviš ati dražji? Priporočam ponovno ogled cenikov ;)

AMPAK še vedno ne pravim, da je ATI zanič, ampak samo da sem mel nesrečo in naletel na slab primerek. Ti pa glih obratno ;)

Galaxy ::

Kako se ljudje razlikujemo - tako kot nVidia in ATI :D ampak ATI se bo vrnil z maščevanjem >:D

1950pro ::

Galaxy, DJ martiNI, probal sem že vse možne gonilnike, ampak ne pomaga, kaj bi pa bil problem, se mi pa niti sanja ne.

Galaxy ::

A si probal z Omega Drivers? Malce opiši še sistem.

1950pro ::

Probal tudi Omega drivers ampak nič boljše :'( .
Sistem: Matična plošča- Asrock Alive Sata2-Glan, Proc. Amd athlon x2 3800+, 2gb rama Pc2-5300 (ddr2), napajalnik Lc power 550w GP, grafična kartica Sapphire ATI radeon HD 3850, ...

Galaxy ::

A ti slučajno uporabljaš XPSP2? Ker se je meni zgodilo, da sem bil prisiljen najprej inštalirat normalen XP, potem pa SP2, saj nikakor ni delovarlo

gruntfürmich ::

kaj ti ni delovalo???
kaj so to zaeni omega driverji. sem si jih dol potegnu pa naj jih installiral al kaj? so ok?? za ATI imam.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mesoreznica ::

Omega driverji so optimizirani ATI ali Nvidia driverji.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

1950pro ::

galaxy , kaj če bi inštaliral winse xp brez sp2 bi delalo?

mihajlo carr ::

2600xt se v praksi izkaže z igranjem crysisa tekoče na high, a samo na 1024x768. lastne izkušnje
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

dedi542 ::

dej model ne prbiji.. 8800GTS 320 poganja komaj na HIGH in zdej bo kr HD2600xt.. normalno

Icematxyz ::

Težave ATI grafičnih kartic (kaj se tiče driverjev) so predsvem v "sesutjih sistema" med delom - igranjem.

Edit: Torej spadajo v kategorijo NESTABILNOST!

Zgodovina sprememb…

1950pro ::

dedi542, radeon 1950 pro poganja crysis na high, vendar brez anti-alising glajenja robov :) , tako da ni nobenega dvoma da ga 2600xt nebi tudi. Poleg tega imam pa še vprašajne če ma kdo kako idejo, glede mojega prob. pri radeonu hd3850 :( .

ZeRo_X ::

Evo... berem vaše poste kak mate težave z drajveri 8-O
Jas nimam nekih hudih izkušn z vsemi ATI-jevimi grafami, toda te 2 kartici kaj jih mam do zdaj delata brezhibno in sem več kot zadovoljen.
3 leta sem meu grafo radeon 9550 (najprej z priloženimi drajverji, nekje na polovici leta 2006 sem dljau druge driverje). Delala je super, nobenih problemou nikdar!!! (moram 3x potrkat!!)
Zdaj imam HD3870 in sem z njo tudi več kot zadovoljen! Nobenih problemov vsaj do zdaj in upam da jih tudi ne bo.
Vse igre ki sem jih probau do zdaj so delale lepo in tekoče na high settingsih. (tudi crysis)
GoodLuck vsem z ATI-jevimi grafami, pa čim manj problemou z driveri :D
Lp!

gruntfürmich ::

-------Omega driverji so optimizirani ATI ali Nvidia driverji.

vsebujejo tudi Catalist Control Center kot normalni gonilniki??
so optimirani tudi za openGL??

dedi542: meni se je zdel farcry zelo optimiran, sem ga igral z radeonom 9550 in to kr tekoče, pa nisem kaj preveč okrnil podobo.
tko da je morda crysis tudi dokaj optimirana in se da igrat normalo oz dokaj na high tudi z bolj švohnimi grafičnimi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Galaxy ::

galaxy , kaj če bi inštaliral winse xp brez sp2 bi delalo?

Jaz mislim, da bi, ampak ne me prijet za besedo, saj se vsak računalnik razlikuje. Če ti ni problem poskušat, ti kar.. 0:)

iLichu ::

kr taukaj bom prasu a se da navit grafično kartico ATI HD 3850 da bi bila blizu 3870 ?

mesoreznica ::

Glavna razlika med HD 3850 in 3870 je v ramih. 3850 ddr3 - 3870 ddr4. Tu boš teško prišel zraven z 3850. Lahko pa se približaš.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

dedi542 ::

Okej Far Cry ne recem, je res zelo lepo deloval tudi na moji 9600 SE, mogoce brez AA bi delovalo tekoce, samo ne vse na high. Drugace imam pa tudi ze sam dolgo casa ATi kartice (tudi nvidio vmesno). Nisem imel nikoli nekih vecjih problemov, tko da sem res zadovoljen.

1950pro ::

Ali mogoče kdo ve čemu bi se driverji "sesuvali" med restartanjem? :(

Galaxy ::

Sem ti reko, da verjetno zato, ker imaš SP2.

gruntfürmich ::

galaxy: kako pa se potem morajo inštalirati omega driverji za ati kartice, če že imam win-xp-sp2 gor? na novo windowse gor dat al kaj?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Veron ::

To, da 2600xt in X1950pro poganjata Crysis na High brez problema (se razume da brez AA in AF) boš rabu kak dokaz, ne samo bsesedo.

Sm mel X1950pro pa ni blo gladko na High, je ornk počasno, 15-20fps max. Šele z 8800GT dobim nekaj okoli 30+ fps (seveda gledam, da je konstantno)

paps ::

tud jst mam ATI in mi vredu deluje. sicer je že mal stara in nove igre pač ne prenaša dobr. mam 9800PRO 128MB

mam pa v mislih naslednjo in sicer tole: http://www.insidehw.com/Reviews/Graphic...

v funtech sm vidu da je 399€

1950pro ::

Galaxy, poskusil sem tudi brez sp2, vendar ne deluje. Driverji se sesuvajo ob vsaken vnovičnem restartanju, tako da več nevem kaj bi lahko bilo še narobe.:(
««
«
1 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624988 (3757) mesoreznica
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70743965 (19459) Music Man
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706154 (4789) opeter
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312863 (9921) OChack
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557211 (5884) Jst

Več podobnih tem